ns: na 131* Jaargang. 1888. Zaterdag 19 Mei. "FEUILLETON. Wie iM zaait, zal storm oogsten. BEKENDMAKINGEN- GEMEEETE-BELASTIMEI. Middelburg 18 Mei Dit blad verschijnt d a g e 1 ij k s, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per 3/m. franco 2. Afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar a 5 Cent. Advertentie-n: 20 Cent per regel. Geboorte-, Trouw-, Doodberichten, enz.van 1-7 regels ƒ1.50; iedere regel meer ƒ0.20. Groote letters worden ber G<rcJ naar plaatsruimte. Kohier voor de belasting op de honden over 1888. EERSTE BOEK. MIDDELRURGSCHE COURANT. Agenten te Vlissingen: P. G. de Yey Mestdagh Zoon, te Goes: A. A. W. Bolland, te Kruiningen: F. van dee Peijl, te Zierikzee: A. C. de Mooij en te Tkolen: W. A. van Niettwenhuuzen, Verder -worden door alle postkantoren en boekhandelaren abonnementen en advertentiën aangenomen; en nemen ook bet algemeen advertentiebureau van Nijgh van Ditmae te Rotterdam, en de firma B. van dek Kam? te Groningen, voor de Noordelijke provinciën, annonces aan. Hoofdagenten voor het Buitenland: te Parijs en Londen, de Compagnie générale de Publicity étrangère G. L. Daube Cie., John F. Jones, opvolger. De burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat bet kohier voor de belasting op de honden over het jaar 1888 door ben is opgemaakt en gedurende veertien dagen, aanvangende Zaterdag den 19en Mei a., voor een ieder op de gemeente secretarie zal zijn ter lezing nedergelegd; dat ieder, die meent daartoe reden te hebben, gedurende bovenvermelden tijd, tegen zijn aan slag bezwaren bjj den gemeenteraadkan inbrengen. Hiervan is op beden afkondiging geschied waar bet behoort. Middelburg den 18 Mei 1888. De burgemeester wethouders voornoemd, S C H O R E B. De secretaris, A. DE VULDER VAN NOORDEN. Men schrijft ons In verband met de berichten betrekkelijk den treinenloop naar en van Noord-Duitscbland naar Vlissingen, kan thans worden medegedeeld dat niet alle treinen voor Noord-Duitscbland via BoxtelWezel zullen gaan, doch alleen die naar en van Hamburg, terwijl die voor het overige verkeer via Venloo zullen worden verlegd. De trein die thans te 10 uren des avonds te Vlissingen aankomt, zal echter worden gesplitst in twee tremen, waarvan de eerste te 9 u. 50 min. en de tweede 10 u. 05 min. aldaar arriveert, terwijl ook de van daar vertrekkende trein van 7 u. 16 min. des morgens wordt verdeeld in een die te 7 u. 16 min. en een die plus minus 10 minuten later vertrekt. Naar de Standaard mededeelt heeft het nieuw- gekozen lid der Tweede kamer voor het kiesdistrict Maastricht, dr. W. Sehreinemacher in zijn verkiezingsmanifest verklaard, dat hij in de begin selen van den afgetreden vertegenwoordiger, jhr. Ruys, deelt, en vrijheid van onderwijs zal voorstaan zonder het in de grondwet omschreven onderwijs tekort te doen. Hij oordeelt verder, dat de belan gen van de werkende klasse in de eerste plaats de aandacht vorderen van den wetgever, en dat alleen »een wijselijk beraamd stelsel van bescher ming" aan den kwijnenden handel, de nijverheid en' den landbouw kan tegemoet komen. Naar men verneemt zijn de voornaamste onder werpen, waarvan de heer Keuchenius sedert zijn optreden als minister van koloniën, zich meer bijzonder op de hoogte stelt, Atjeh, de compta biliteitswet, de opium en de immigratie in West- Indië. De voorstellers van het voorstel omtrent de uitgave van een kort verslag van de handelingen Uit het Engelsch. Van KATE E Y It E. XAAIEX. ELFDE HOOFDSTUK. George verlangt naar de vertinden vruclit. »Wat komt gij laat, Blaine waar hebt gij gegeten vroeg Robinson, die al met zijn avond eten begonnen was. »Ik heb de lezing van mjjnheer Forrester geboord." »Maar die lezing is al een uur uit." »Maar het is toch mogelijk dat iemand daarna wil gaan wandelen, zou ik denken", zei George eenigszins geraakt. »Heel mogelijkeen zeer aangenaam en lief gezelschap", zei Robinson. »Wat wilt gij vroeg George toornig. »Nu, gij behoeft zoo niet op te stuiven. Denkt gij dat ik niet al lang weet, uit welken hoek de wind waait?" »Spreek duidelijk als 't u blieft." pieker, als gij het verlangt. Ik verbeeldde der kamer hebben tot nadere toelichting van hun voorstel, de in 18801881 gewisselde stukken, na welwillend verleend verlof van den voorzitter der kamer, aan hunne medeleden doen toekomen. Naar het Utr. Dgbld verneemt, zal de heer 's Jacob, commissaris des konings in de provincie Utrecht aan het voornemen, om zijn ambt neer te leggen, vooralsnog geen gevolg geven, aangezien de koning hem een verlof van drie maanden heeft toegekendteneinde zich onder geneeskundige behandeling van dr Mezger te kunnen stellen. Aan den heer jhr mr K. A. Godin de Beaufort is eervol ontslag verleend als lid van de commissie tot het instellen van een onderzoek naar den toestand van den landbouw hier te lande. De minister van buitenlandsche zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat ingevolge bet bepaalde bij Zr Ms besluit van 23 Januari 1884, in de maand October e. k. een examen zal worden gebonden ter verkrijging van hei getuig schrift van bekwaamheid voor de betrekking van leerling-consul, ten einde, bij voorkomende gele genheid, voor eene benoeming als zoodanig in aanmerking te kunnen komen. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naai de St. Ct. De St. Ct deelt mede, dat blijkens eene in den Moniteur Beige voorkomende ministerieele beschik king van 8 dezer, de in? en doorvoer van huiden, ongewasschen wol en andere versche afval van rundvee, schapen en van alle andere her kauwende dieren, herkomstig uit Syrië, in België is verboden. Worden goederen van dien aard uit andere landen langs de zeezijde in België aangebracht, dan worden zij slechts tot den in- en doorvoer toegelaten, indien behoorlijk en ten genoegen van de douanen-administratie is bewezen, dat zij niet uit Syrië afkomstig zijn. Door tusscbenkomst van ged. staten ontvingen de betrokken polderbesturen een exemplaar van bet gunstig beoordeelde werk van den hoofd ingenieur van den prov. waterstaat betreffende de oeververdediging in Zeeland sedert 1860 aan de verschillende bedreigde kustvakken. De beredeneerde beschrijving is vergezeld van een groot aantal teekeningen. Luiden bijval beeft gisteren de beer Litzinger uit Dusseldorf geoogst op het concert van Toon kunst te Goes, waar hij de tenor-solopartij zong in Das Paradis und die Peri. De herhaalde toe juichingen van het talrijk opgekomen publiek bewezen, dat men ook aldaar hoogst voldaan was over het fraaie stemgeluid van den heer Litzinger. De tegen Donderdag avond uitgeschreven raads vergadering te Verseke, waarin o. a. de benoe ming van een gemeente-architect zou plaats hebben, kon wegens onvoldoende opkomst dei- leden niet doorgaan. Zij is nu op Zaterdag avond a. bepaald. Voor de genoemde vacante betrekking hebben zich 27 sollicitanten aangemeld. mij dat gij en juffrouw Beverley voornemens waart om een gezamenlijk nestje te bouwen." »Niets van dien aard." Robinson stak zijne handen in zijn zak en begon te fluiten. »Mag ik vragen hoe gij aan die vergissing komt?" vroeg George iets minder uit de hoogte. »0, het zijn mijne zaken niet; maar als men een fatsoenlijk man altijd om een meisje ziet heenfladderen, denkt men natuurlijk dat hij plan op haar heeft." George zweeg een poos en zei toen bijna nederig>Dank u, vriendgij hebt mij een wenk gegeven. Ik denk dat ik morgen zal ver trekken. Ik kan u de zaak niet uitleggen maar ik wilde dat gij inzaagt dat juffrouw Beverley veel te goed voor mij is en dat ik niemand meer benijd dan den man, die haar eenmaal tot vrouw zal krijgen. Juffrouw Beverley, ik kom u goeden dag zeg gen", sprak George den volgenden avond, toen hij Agathe het beloofde boek bracht. »Morgen keer ik naai- Barlington terug." »Zoo", zei Agathe en hoog nog iets dieper over haar werk. -Ik hoop dat gij mij niet zult vergeten, juffrouw Beverley", zei hij bij het heengaan »dat gjj in éen woord, dat gjj altijd aan mjj Men schrijft ons uit Zierikzee Woensdagavond vergaderde de afdeeling >Volks- onderwijs" alhier, onder voorzitterschap van den heer J. W. C. Heijse. Er waren 9 leden tegen woordig. Na voorlezing der notulen werd lecture gegeven van een paar circulaires van het hoofd bestuur, die voor kennisgeving werden aangenomen. Daarna werd rekening en verantwoording gedaan en bleek dat een voordeelig saldo van ƒ240,54* in kas was. Tot secretaris werd gekozen jhr. A. C. Röell. Besloten werd om uit de kas der afdeeling eene toelage van ƒ15 aan het hoofdbe stuur over te maken tot ondersteuning van de uitgave van het volksblad. Voorts deelde de voorzitter mede dat in eene vergadering van de vereeniging Volksbelang alhier, het plan was ter sprake gebracht om in het voorjaar van 1889 eene tentoonstelling te houden van voorwerpen door den ambachtsman in zijn vrije uren vervaardigd. Zonder daaromtrent nu reeds een besluit te willen provoceeren, gaf hij in overweging om deze zaak uit de kas van Volksonderwijs eenigermate te steunen. Nadat eenige déliberatie was gevoerd over de vraag »of het op den weg ligt aan deze veree niging om dergelijke zaak geldelijk te steunen", was men het, met het oog ook op de gewijzigde statuten der vereeniging, waarin ook het ambachts- onderwijs is opgenomon, daarover vrij wel eens. Een definitief besluit daaromtrent zal in eene volgende vergadering worden genomen. Nadat een lid nog het wenschelijke had voorgesteld van het organiseeren van schoolfeesten, tot wering van schoolverzuim, werd de vergadering gesloten. Men schrijft ons uit Tholen In de laatste alhier gehoudene algemeene ver gadering van ingelanden van het waterschap »de Vrije polders onder Tholen" werd door het bestuur voorlezing gedaan van het rapport der commissie, ïh ^6 vorige vergadering benoemd, tot bet nazien der rekening met daartoe betrekkelijke bescheiden, waarin geadviseerd werd tot goedkeuring en vaststelling dier rekening. Door de respectieve ingelanden werden de volgende besluiten met eenparige stemmen genomen, goed te keuren de rekeningen van bet waterschap met een goed slot van 76.40, van de Drie groote Polders 345.67*, van den polder Schakerloo 2.645, van den polder 1500 Gemeten 956.89*, van den polder Dalen 45.59, van den polder Nieuwland ƒ90.69, van den polder Peuke 92.47, van den polder Puit 1.66* en van den polder Oud-Strijen 61.42*. Daarna werden door bet bestuur de begrootingen voor bet volgende dienstjaar voorgedragen en door de betrokken ingelanden goedgekeurd, waar uit blijkt dat het te heffen dijkgeschot bedraagt voor den polder Schakerloo 7 per hectare, voor den polder 1500 Gemeten 10.50, voor den polder Dalen 12, voor den polder Nieuwland 4.50, voor den polder Puit 2.40, voor den polder Peuke 3.50 en voor den polder Oud-Strijen 1.50. Voor de vaceerende betrekking van gezworene werd de volgende voordracht opgemaakt: I. van Gorsel, aftredend gezworene, M. J. Stoutjes- zult denken als een vriend en u niet zult geneeren om mijn hulp in te roepen, wanneer ik u van dienst kan zijn." »Dank het is heel vriendelijk van u" antwoordde Agathe op afgemeten toon. Had hij slechts in haar hart kunnen lezen hoe zij dat afscheid voor zich zelf verklaardeHet kwam haar voor dat hij bedoelde»ik heb u bemind, Agathe Beverley, maar ik wil u niet vragen om mijn vrouw te worden. Vlei u dus niet met een ij dele hoop." TWAALFDE HOOFDSTUK. Haar gelaat verraadt liaar. Agathe wilde zich zelf niet bekennen dat zij ongelukkig was, toen zij afscheid van George ge nomen had. Zij voelde zich echter zeer eenzaam en met zich zelf en met de geheele wereld in strijd. Alles om haar heen scheen veranderd. Haar werk vlotte niet zooals andersde huis houdelijke grieven van haar moeder waren ver velender dan ooithare boeken minder boeiend haar dagelijksche wandeling eentoniger dan vroeger en hare leerlingen schenen ook stomper te zijn geworden. Zij maakte zich evenwel wijs dat dat alles niets te maken had met het vertrek van George. Zij was niet wel; haar levenswijs was ongezondzij moest wel eens eenige af- dijk en G. C. M. Geluk. Het bestuur werd voorts met groote meerderheid van stemmen gemachtigd de dijksmaterialen publiek of onderbands aan te besteden, al naar gelang zulks volgens zijne over tuiging het welbegrepen belang des polder,* mede brengt. Tevens werd het bestuur met algemeene stemmen door de ingelanden van de polders Schakerloo en 1500 Gemeten gemachtigd tot de publieke verpachting van dijken, karrevelden en het tot den polder 1500 Gemeten behoorend schor- Men schrjjft ons uit Schoondijke Gisteren had alhier de jaarlijksche algemeene vergadering van ingelanden van den generalen. Prins Willempolder plaats, waaraan door 81 van de 82 stemgerechtigden deelgenomen werd, wel een bewijs dat belangrijke punten aan de orde waren. In de eerste plaats kwam ter sprake het ver zoek tot ontslag van den ontvanger-griffier, den heer J M. de Smidt, dat werd aangenomen. Na uitbrenging van een alleszins gunstig ver slag over den polder door het bestuur werd de rekening en verantwoording vastgesteld in ont vang met 14.062.84J, in uitgaaf 12.224.80* en derhalve met een goed slot van 1838.04. Met de gebruikers van gronden langs den Tragel zal ten koste des polders eene acte van erfpacht worden gesloten, waardoor de polder voortaan van het betalen hunner grondlasten zal bevrijd zijn en meen eer wettelijke toestand zal geboren, worden. Op voorstel van de heeren J. Th. Hendrikse en W. C. de Smidt, in de vorige vergadering gedaan werd met 51 tegen 30 stemmen besloten alle waterleidingen en slooten des polders voortaan voor rekening van den polder te doen delven, tengevolge waarvan een opzichter op nader te regelen jaarwedde zal worden aangesteld, omdat twee gezworenen eene oppervlakte van bijna 3000 hectaren, waaruit de polder bestaat, niet voldoende zonden kunnen nagaan. Aan de commissie vöor den aanleg van een keiweg ter verbinding van Oostburg en Sint Marguerite (België) met Aardenburg en Sint Kruis werd bij acclamatie de gevraagde subsidie van ƒ125 gedurende 20 jaren toegestaan. Minder glad liep de aanvrage om subsidie voor de tram SchoondijkeYzendijkeEecloo van stapel. Het bestuur ondersteund door de beeren mrs P. C. J. Hennequin, N. J. C. Snouck Hur- gronje en J. Tb. Hendrikse, stelde voor gedurende 10 jaren 0.10 per hectare te verleenen, welk voorstel na hevige tegenkanting, meest van de zijde der landbouwers, met 43 i egen 38 stemmen werd aangenomen. Nadat de borgtocht van den te benoemen ont vanger-griffier was bepaald, werd diens jaarwedde met 71 tegen 9 stemmen en 1 onthouding vast gesteld op 400 in stede van 500, zooals de vorige titularis genoot. Van de daarop ingeleverde 81 stembriefjes voor de betrekking van ontvanger-griffier bekwamen de beeren W. C. de Smidt 43, P. van Houte 32, J. C. du Mez 2 en J. de Bruijne 1 stemmen. Drie briefjes waren van onwaarde en alzoo was de heer W. C. de Smidt gekozen die, ter verga- wisseling hebben daaraan schreef zij haar ge drukte stemming toe. Er was echter iemand, die niet zoo gemakkelijk te misleiden was en wel haar vriendin Beatrice Ardrou. ;AVien denkt gij dat ik gisteren morgen aan het station gezien heb, toen ik Seymour weg bracht?" vroeg Beatrice. Seymour was de jonge advocaat, met wien zij verloofd was. »Met bet oog op bet gezelschap, waarin gij u bevondt, zou ik denken dat gij niemand gezien hebt," antwoordde Agathe schertsend. »En toch heb ik den heer Blaine gezien hij ging naar Barlington met een grooten koffer, waaruit ik opmaak dat hij Blaydon verlaten heeft. Hij zag mij niet, anders had ik hem gevraagd." »Dan hadt gij zeker vernomen, wat gij ver langt te weten." »Maar is hij vertrokken »Ik denk het wel." «Heeft hij dan geen afscheid van u genomen?" »Ja, en toen kon ik meteen dankzeggen voor al zijn vriendelijkheid voor mama en mij." Agathe hebt gij mij niets nieuws te ver tellen Wordt vervolgd

Middelburgsche Courant | 1888 | | pagina 1