MIDDELBURGSCHE COURANT BIJVOEGSÈLi Donderdag 17 Mei 1888. N°. 116. Middelburg 16 Mei VAN" DE VAN' Bij kon. besl. zijn benoemd tot substituut-officier van justitie bij de arr.- rechtbank te 's Gravenhage, mr B. Ort, tbans subst.-off. van justitie bij de arr.-rechtbank te Amsterdam; tot notaris binnen het arr. Zntfen, ter stand plaats Lochem, L. Schièthart, cand.-notaris te Amsterdam; tot ontvanger der dir. bel. en acc. te Zeist c. a., jhr G. B. de Sigers Ther Borch, ontvanger derzelfde middelen te Bieren c. a. "Verder is le de commissaris der loodsen, tevens ontvanger derloodsgelden teDelfzijl, H. F.Eelsingh, ■wegens meer dan vijf en zestig-jarigen leeftijd, met ingang van 1 Juli a. s., eervol uit die be trekking ontslagen, behoudens toekenning van pensioen, en 2e als zoodanig benoemd de gewezen luitenant ter zee der 2de kl. J. C. P. Kraijenhoff van de Leur. Nog zijn benoemd bij het wapen der infanterie, bij den staf van het wapen, tot luitenant-kolonel, de majoor P. P. Coumans, van dien staf, directeur der normaal-schietschoolbij het 1ste regiment, tot luit-kol., de majoor H. J. G. Benschop, van het korpstot kapitein, de eerste-luit. C. Lem, comm. der 3de comp. hospitaalsoldaten bij het 3de reg. tot luit.-kol., de majoor M. C. U. Huber, van het 8ste reg. bij het 4de regiment, tot kapi tein, de eerste-luit.-adj. P. H. Gerritsen tot eerste- luit. de tweede-luit. H. F. C. baron van Omphal Mulert, beiden van het korps bij het 5de reg., tot kapitein, de eerste-luit. jhr. D. R. Gevers Deynoot, van het reg. gren. en jagers bjj het 6e reg., tot eerste-luit. de tweede-luit. W. J. H. Peber, van het korps; bij het 8e reg. tot majoor, de kap. A. H. L. Badings, van het 7e reg. gedet. bij het kol. werfdepot; tot eerste-luit., de tweede- luit. F. W. J. Huberts, van het 7e reg. Bij kon. besluit is ter behoorlijke inrichting van het lager onderwjjs boven en behalve de 30 een subsidie toegestaan van ƒ355 aan Clinge, 1350 aan Kapelle en 765 aan St. Jan steen. Naar het Vad. verneemt, heeft de Duitsche regeering zich thans in de zaak betreffende den maildienst LondenBerlijn neergelegd bij de wenschen der Nederlandscke regeering, zoodat de dienst blijft loopen over de lijn BokstelWezel. De oplossing van het lang hangende verschil is grootendeels te danken aan het optreden van de heeren Tak van Poortvliet en Hofstede, die, zooals wij vroeger meldden, zich daarvoor naar Berlijn hebben begeven. Op grond van ons verstrekte inlichtingen mee- nen wij het geraden aan dit bericht slechts onder groote reserve geloof te slaan. Morgen (Donderdag) ochtend te 9 uren 40 m. vertrekken HH. MM. de koning en koningin met gevolg per extra-trein van den Ned. Rijnspoor weg van 's Gravenhage naar Het Loo. Tot rapporteurs over de voorstellen tot herziening van het reglement van orde zijn door de afdee- lingen der Tweede kamer gekozen de heeren Roëll, Yan Berckei, Goeman Borgesius, Yeegens en Reekers. Betrekkelijk het a. Maandag door Excelsior, vereeniging ter bevordering van volksvermaken, alhier te geven muziekfestival kunnen wij in aansluiting met het vroeger reeds medegedeelde thans nog het volgende melden. Maandagmorgen ongeveer half tien worden de aan het festival deelnemende gezelschappen aan het station, de stoombarge en de loskade ontvangen het muziek korps onzer dd. schutterij neemt daar de hon neurs waar en begroet de aankomende gezel schappen met muziek. Te elf uur worden de gezelschappen opgesteld en te half 12 wordt een muzikale wandeling dooi de stad aangevangen deze passeertBlauwendijk, Teerpakhuizen straat, Ylissingsche straat, Hoog straat, Nieuwe haven, Turfkaai, Houtkaai, Lon- donsche kaai, Nieuwstraat, Langen Delft en Markt. Nadat op de Markt de stoet ontbonden is, wordt den directeuren van de verschillende gezelschap pen in de versierde kegelbaan van de sociëteit De Vergenoeging de eerewijn aangeboden. Vervolgens heeft te half twee uur de uitvoe ring van den feestmarschSouvenir de Middel- hourg door al de deelnemende gezelschappen plaats, onder hoofdleiding van den heer Scholtens. Hierna herhaling der muziekale wandeling, die thans geschiedt langs de Markt, Lange Burg, Korte Burg, Balans, Lange en Korte St. Pieter straat, Korte Delft, Dam, Molstraat, Koepoort straat en Molenwater. Daar splitst de stoet zich en begeven zich de muziekgezelschappen naar de muziektenten in den Buitentuin en op het Molenwater om daar een tweetal nommers uit te voeren. Na afloop hiervan wordt in den Buitentuin de schoonste banier met een eereprijs bekroond, terwijl daarna in de „kegelbaan de verloting der premiën en de uitreiking der overige medailles plaats heeft. Te 8 uren geeft de harmonie Orpheus uit Til burg in het Schuttershof een groot concert. Aan gezien dit gezelschap verleden jaar op het concours te Nijmegen bekroond werd in de hoogste afdeeling en het programma veel belooft, is eene opwekking tot bijwoning van het concert zeker overbodig. Dinsdag wordt, in vereeniging met de hand boogschutterij De Eensgezindheid, in Pax Intrantibus een groot concours met den handboog naar den doelen gegeven. Te half tien 's morgens worden de deelnemende handboogschutterijen ontvangen door het bestuur van Eensgezindheid en begeven zich daarna van de Münchener Bierhalle in de Lange Delft onder begeleiding van muziek naar het Zand. Daar vangt te half twaalf het concours aan, dat 's middags te twee uren door eene muziek uitvoering wordt opgeluisterd. Tot sluiting der feesten wordt Dinsdagavond te half acht uur in den Schuttershof tuin een groot volksconcert van het muziekkorps der dd. schut terij gegeven, dat met een fraai vuurwerk, dooi den bekenden heer Hendrickx van Antwerpen te leveren, zal worden beëindigd. Yoor nadere bijzonderheden, programma's van muziek en vuurwerk, entreeprijzen enz., verwijzen wij naar de uitgebreide feestprogramma's. Men schrijft ons uit Zierikzee Het departement Zierikzee der Nederlandsche Maatschappij van JS/ijverheid vergaderde Maandag avond ter behandeling van de punten van be schrijving voor de algemeene vergadering. Ver schillende onderwerpen, vooral de cultuur van heide-, duin- en veengronden met gewassen, wier vruchten geschikt zijn tot het maken van vruch tengeleien enz. gaven aanleiding tot discussie. Als afgevaardigde ter algemeene vergadering werd gekozen de heer mr J. P. N. Ermerins, tot plaats vervangend afgevaardigde jhr C. C. Th. Six. Tot candidaten ter benoeming van vier directeuren werden gekozenprof. dr 1. Bosscha te Haarlem, mr J. C. Meijer te Leeuwarden, dr W. D. Gratama te Delft en P. Smidt van Gelder te Apeldoorn. U it Stavenisse wordt ons geschreven Nadat de inspecteur der telegraphie Maandag een bezoek aan ónze gemeente had gebracht, werd tegen Dinsdagmorgen eene spoedeischende gemeenteraadsvergadering belegd in zake de telefoonkwestie. Met algemeene stemmen werd besloten een adres te presenteeren aan den be trokken minister van W., H. en Nijverheid met het verzoek om het post- en telefoonkantoor ge vestigd te doen blijven in hetzelfde perceel, waarin het tot nutoe was. Naar men verneemt heeft de betrokken beambte voor haar besluit tot verhuizing reeds van de bevoegde autoriteiten vergunning verkregen om het kantoor in het nieuwe perceel te vestigen. Of dan het request van onzen gemeenteraad veel zal bijbrengen om de telefoon hier te be houden, is aan twijfel onderhevig. Wij willen echter hopen. De N. Rott. Ct wil zich van een beslist oordeel over het voorstel der heeren Lobman en Schaepman tot wijziging van het reglement van orde der Tweede kamer onthouden, omdat men daarvoor met de practijk volkomen vertrouwd moet zijn, maar toont zich daarmede nog al ingenomen. Het komt haar voor, dat in den regel het onder zoek in de afdeelingen gewenscht blijft, mits maar gebroken worde met het stelsel van voorloopige verslagen en memoriën van antwoord, zooals men dat tot heden uit de practijk kende. Al kan het zijn nut hebben, dat reg. en kamer bekend worden gemaakt met de verschillende zienswijzen, het is niet noodig, dat dit alles openbaar worde gemaakt in breede verslagen, en dat de regeering genood zaakt worde dat alles, in even breede memoriën, mede voor openbaarmaking bestemd, te beant woorden. Ziet de N. R. Ct in het voorstel der heeren Lohman en Schaepman, waarvan zij de spoedige indiening toejuicht, een verbetering, zij meent toch, dat men met het oog op de positie, die deze heeren innemen, voorzichtig moet zijn, want er kunnen adders onder het gras schuilen. De St. Crt. bevat een kon. besluit van 7 Mei, tot openstelling van het douanekantoor Veldzicht (IJzendijke) voor den in- en doorvoer te land van de in art. 5 van het koninklijk besluit van 24 December 1883 Staatsblad no 248) bedoelde plan ten, heesters en andere gewassen. De heer G. H. Pannekoek, voorzitter van de algemeene rekenkamer van Nederlandsch-Indië, is op zijn verzoek, met ingang van 5 Juni 1888, eervol uit 's lands dienst ontslagen, onder dank betuiging. Wij ontvingen van »het comiteit van inrichting van het 4e bestendig festival der Stad Antwer pen" een prospectus waaruit ons blijkt dat van

Middelburgsche Courant | 1888 | | pagina 5