"buitenland. Laatste Berichten, Yertrotten en aanploien sciep. Verkoopingen en aanbestedingen. Burgerlijke stand. Algemeen Overzicht. Handelsberichten. Graanmarkten, ens. Prijzen van Effecten. POSTERUti N. ff ff fl. Hij vroeg voor dit voorstel de urgentie, die verworpen werd. Tëitk volge van tie" houding van graaf Douville Maillefeu, van de», uiterste linkerzijde, schorste de president de zitting tot zes uur. Na heropening der zitting ging de kamer tot morgen uiteen. De Bonapartist Cunéo d'Ornano heeft hij de kamer een amendement op het voorstel tot her ziening der grondwet ingediend, strekkende tot instelling van een volksreferendum voor wetsvoor stellen. Het is heden, 16 Mei, honderd jaar geleden, dat Friedrich Rückert te Schweinburg werd ge boren. Generaal Boulanger kwam gisteren morgen om 11 uur te Parijs aan, waar hij door Déroulède en genooten werd ontvangen. In een gesloten rijtuig begaf de generaal zich naar zijn woning, in 25 rijtuigen volgden de verslaggevers der pers. Een troepje straatslijpers volgde, af en toe «Leve Boulanger" roepend, waartusschen men gefluit vernam. De Fransche regeering heeft besloten het crediet van 10.000 frcs, door den gemeenteraad van Parijs voor de werkeloozen uit de glasblaze rijen der Seine en Seine-et-Oise toegestaan, niet goed te keuren. In de Italiaansche kamer van afgevaardigden heeft de Minister-president Crispi in eene uitvoe rige rede het financieele beleid der regeering ver dedigd. De kamer heeft ten slotte met 210 stem men tegen 29 eene motie aangenomen, waarbij vertrouwen in de financieele staatkunde van het kabinet wordt te kennen gegeven. In het Engelsch lagerhuis heett de heer Smith namens de regeering verklaard, dat de mogendheden uiterlijk den 5 Juli aan Engeland hare inzichten over de ontwerp-overeenkomst be treffende de suikerpremiën zullen mededeelen, terwijl hare vertegenwoordigers uiterlijk den 16 Augustus te Londen zullen bijeenkomen ter onder- teekening der overeenkomst. Een journaliste n-m onument. Ter eere van de nagedachtenis der in de Egyptische en Soudan-veldtochten omgekomen dagbladcorres pondenten Edmond O'Donovan JDaily News), Frank Yizettely {Graphic), Frank Power {Times), Cameron {Standard). St. Leger en A. Herbert {Morning Post), Gordon {Manchester Guardian) en Frank Robers {Pouters agentschap) hebben de uitgevers en redac tiën van de Engelsche en vooral Londensche bladen een gedenktafel een marnieren plaat van 6 bij 3^ voet doen vervaardigen, die in de St. Pauls- kerk te Londen aangebracht zal worden. Het is een fraai bewerkt kunststuk, met toepasselijke reliefs en inscriptiën. Door de Australische koloniën zal een inter- koloniale conferentie gehouden worden ter be. handeling van de Chineesche emigratie. In Canada begint zich een sterke beweging te openbaren tegen de landverhuizers. Er komen tal van vreemdelingen zonder eenig middel van bestaan, die geen handwerk kennen en in ellen- digen toestand verkeeren, zoodat zij spoedig gebrek lijden en particulieren of vereenigingen als de Salvation Army voor voedsel en kleeding moeten zorgen. Koning Milan is, vergezeld van den Oosten- rijkschen gezant te Belgrado, te Weenen, Maan dagavond aangekomen, waar hij aan het station door zijn gemalin en den kroonprins ontvangen werd. Of tusschen beiden een verzoening zal tot stand komen is nog vrij onzeker. Op den Moskou-Kursk spoorweg kwam nabij het station Galitsyno een gedeelte van een per sonentrein in botsing met een goederentrein; elf personen werden gedood, dertig gekwetst. Alle gedooden en gewonden zijn arbeiders. Door burgemeester en wethouders van Zierik- zee is heden ten raadhuize in het openbaar aan besteed, bij enkele inschrijving, het uitvoeren van onderhoudswerken, vernieuwingen en herstellingen aan de gebouwen en andere werken dier gemeente in tien perceelen en wel toch niet. Het is waar, zij sprak weinig over hare eigen zaken maar dat kwam omdat zij zich zelf niet zoo bijzonder belangrijk vond voor an deren. Zij kon somtijds zeer vrijmoedig hare ge dachten uiten, doch alleen wanneer zij voelde dat men me deelneming luisterde, en met George Blaine kon zij openhartig spreken hij had im mers haar broeder gekend En had hij niet ge zegd dat hij van' al de klerken op het kantoor het meest van Frank hield Toen George het woord Barlingtonsche Bank noemde, koesterde zij nog de flauwe hoop dat hij kwam zeggen dat Frank valschelijk beschuldigd was. Haar teleurstelling was dus groot geweest en zij had scherpe woorden gesproken, die haar thans berouwden. Dat was heel vaak het geval met haar, te meer daar haar omgeving zoo weinig in overeenstemming met haar aard was. Ware dit niet het geval geweekt, dan zou zij haar aangeboren ongeduld zeker overwonnen hebben doch zoolang, dat ongeduld bestond moest het zich in den vorm van ondoordachte woorden uiten, die zij later ozoo gaarne had willen herroepen. »Ik heb al wat Beverley op het kantoor had bijeengezocht. Het zijn slechts kleinigheden een pennemes en nog. een paar dingen, maar ik dacht toch dat het u genoegen zou doen die te bezitten", zei George, haar een klein pakje overhandigende. «O, zekerHet is vriendelijk van u dat gij ze meegebracht hebt," le Perceel. De openbare gebouwen, waaronder de torens, poorten, en de stads brand- en vroon paden begrepen zijn, aan J. van Dijke voor 3798. 2e Perceel. De kaaimuren aan M. v. cl. Linde voor 769. 3e Perceel. Beschoeiing en paalwerken aan J. van Dijke voor 675. 4e Perceel. De bruggen aan Wisse voor ƒ436. 5e Perceel. Het Sas en Sashuisje aan Besaans voor 129. 6e Perceel. De riolen, putten en waterleidingen aan Van den Ende voor f 758. 7e perceel. De pompen en banken in de wan delingen en op de wegen aan de weduwe Anker voor 295. 8e Perceel. De gebouwen op de begraafplaats aan J. van Dijke voor 498. 9e Perceel. De schoolgebouwen voor het mid delbaar onderwijs aan N. Timmerman voor 660. 10e Perceel. De schoolgebouwen voor het lager en meer uitgebreid lager onderwijs aan J. Bartels voor 917. Van 15 en 16 Mei. Middelburg. Getiouwd K. Schraver, jm. 28 j. met C. M. Roest, jd. 27 j. H. van Leeuwen, jm. 23 j. met M. Bosschaart, jd. 23 j. A. M. J. van de Weghe, jm. 24 j. met K. Polvliet, jd..^5 j. J. Agelink van Rentergem, wede 45 j. niet C. .1. A. Goethals, wede 43 j. Bevallen: M. C. Kuijt, geb. Vos, d. M. J. Marijs, geb. Van Dalen, cl. Overleden: J. J. Poleij, vrouw van A. van den Heuvel, 58 j. P. F. de Wilde, man van J. Cor- nelisse, 50 j. Door de arrondissement-rechtbank alhier is heden, in plaats van den overleden P. G. Wetjen, tot bode dier rechtbank benoemd P. Verwer, brigadier-titulair der rijksveldwacht te Middelburg- De uitslag der aanvullings-verkiezingen voor leden der Tweede kamer in onderstaande districten is de volgende Amersfoort. Aantal geldig uitgebrachte stemmen 1713. Gekozen de heer J. E. Hf. baron ScMiirimelpenninck van der Oije (A en K) met 1326 stemmen. Mr J. Heemskerk Az., oud-minister, verkreeg er 342. Maastricht. Aantal geldig uitgebrachte stemmen 1595. Gekozen dr "W. Sclireinema- cker (K) met 889 stemmen. De heer De Beaumont, die zich zeiven had aan bevolen, verkreeg er 658. Ede. Geldig uitgebrachte stemmen 2051. Gekozen is de heer C. M. E. von Eöben Seis (A en K) met 1253 stemmen. De heer mr C. J. E. graaf van Bylandt (L) verkreeg er 791. Ctonda. Er waren 2549 geldige stemmen uitgebracht. G-ekozen is de heer mr O. Hf. baron van Wassenaar (A en K) met 1447 stemmen. Op den heer mr J. Fortuijn Drooglever (L) waren er 1095 uitgebracht. *s «vavenliag'e. Benoemd tot ridder van den Nederlandsclie Leeuw de heer B. de Greef Jzni laatstelijk directeur van het entrepotdok te Am sterdam. Tweede kamer. In de heden gehouden zitting zijn ingekomen de ontwerpen tot goed keuring van provinciale heffingen in Friesland. De heer Heldt interpelleerde de regeering over het ontslag van een dertigtal vaste werklieden aan 's rijks marinewerf te Amsterdam en ook aan Willemsoord en Hellevoetsluis en hun aanstelling tot losse werklieden, waardoor zij vele voorrech ten moeten derven, ofchoon zij jaren lang dienst hadden en steeds trouw en eerlijk waren geweest. Waarom zoo vroeg hij zijn niet de jongst- aangestelde vaste werklieden het eerst ontslagen? De nu ontslagenen kunnen elders moeielijk werk vinden en loopen kans spoedig geheel hulpeloos te staan. Door het ontslag van die oudgedienden wordt de aangenomen onderstandswet een wassen neus. George werd wederom verlegen. Hoe kon hij gedoogen dat Agathe Beverley hem vriendelijk noemde »Wanneer ik zoo vrij mocht zijn u een raad te geven, zou ik zeggen«neem den wissel terug, juffrouw Beverley. Niemand wint er iets bij, wanneer gij het weigert", zei hij tamelijk gejaagd. «Ik vind het heel aardig van cle heeren dat zij mij het geld willen teruggevenwant zij kunnen het niet helpen dat Frank zich zoo deerlijk vergiste en toch ben ik onredelijk ge noeg om er een weinig door gekrenkt te zijn.' «De patroons hebben zich in deze niets te verwjjten." «Natuurlijk niet; maar als men verdriet heeft, voelt men zich licht gekrenkt. Dus meent gij inderdaad dat ik den wissel terug moet nemen »Ja, dat vind ik stellig." «Dan zal ik het doen; maar ik weet niet goed, wat ik er nu mee beginnen moet." «Weet gij niet wat gij er mee beginnen moet vroeg George verbaasd. »In de eerste plaats, hoe krijg ik er geld voor «Bedoelt gij hoe gij hem ingelost krijgt Als gij hem mij wilt toevertrouwen", vervolgde hij aarzelend. »Is dat niet te veel gevergd?" »Wel neen. Ik zal u het geld aanstaanden Zaterdag brengen, als gij nu den wissel teekent." Spreker vroeg herstel der onbillijkheid en maat regelen om gratificatiën te geven aan de ontslagen werklieden tusschen de 40 en 60 jaar. De minister van marine verklaarde nu pas de vragen te hebben ontvangen, en had dus geen onderzoek kunnen instellen. Hij wees er op dat een recht op vast werk niet bestonddat door de besluiten der kamer ten aanzien der werven het werk was verminderd en het ontslag van zelf moest volgen. Het denkbeeld om gratificatiën te verleenen is niet in de onderstandswet opgenomen. De minister zou echter onderzoeken of bij het ontslag onbillijkheden zijn gepleegd. De heer Borgesius constateerde dat de hoofd grief van den heer Heldt is achteruitzetting dei- werklieden, ofschoon er wel werk was, daar ze als los zijn behouden. Het land drong er sterk op aan om niet verder te gaan met inkrimping van werklieden met het oog op de plannen tot verbetering der defensie. De heer Heldt was niet voldaan over het gegeven antwoord en de heer Viruly meende dat de interpellant niet genoeg lette op de belangen van de schatkist. De minister beloofde een nauwkeurig onder zoek en, als er onrecht geschied was, herstel daarvan. De kamer is tot nadere bijeenroeping gescheiden. Berlijn. De keizer bracht een goeden nacht door. Dr Mackenzie heeft gemakkelijk een ander buisje in de keelopening ingebrachtde wond ziet er goed uit. In het Engelsche hoogerhuis heerschte Maandag een ongewone drukteniet alleen waren de peers in buitengewonen getale aanwezig, maar ook de peeresses vulden de galerijen, terwijl veel leden van het lagerhuis, o. a. lord Randolph Churchill en Gladstone, zich onder de overige toehoorders bevonden. Wat de reden van deze zeldzame belangstelling in den arbeid der lords was Het was algemeen bekend, dat lord Wolseley ant woorden zou op de beschuldigingen, door lord Salis bury in zijn afwezigheid voor eenige dagen op deze zelfde plaats tegen hem geuit. Nadat de minister-president gezeten was, behoefden de nieuwsgierigen niet lang te wachten op lord Wolseley's persoonlijke verdediging. Our only general betoogde met soldateske open hartigheid, dat het volstrekt niet in zijn bedoeling heeft gelegen, wat lord Salisbury veronderstelde, om de tegenwoordige regeering of elke andere regeering aan te vallen, toen hij op het banket van sir John Pender zijn rede over den toestand van het leger hield. Hij was geen staatsman en hoopte het nimmer te zijn, ook erkende hij de verdiensten van den tegenwoordigen minister van oorlog, maar dit alles verhinderde niet, dat, wat hij over den onvoldoenden toestand van het leger gezegd heeft, zijn innige overtuiging is. Wat nu lord Salisbury's opmerking betreft, dat hij, indien hij iets over dit onderwerp in het publiek te zeggen had, dit moest doen in het hoogerhuis, verklaarde lord Wolseley als adjudant-generaal niet het recht te bezitten» militaire aangelegenheden te berde te bren gen in het huis der lords, terwijl de opper bevelhebber der armee, de hertog van Cambridge, hier de aangewezen persoon was. Overigens be vatte de gewraakte redevoering geen enkele be wering, die niet ook voorkwam in zijn verklaring, afgelegd voor de Royal Commission en aan de geheele wereld bekend. Ten bewjjze las lord Wolseley eenige zijner verklaringen voor, waaraan hij verzekerde betrekkelijk den staat der Britsche verdedigingswerken niets meer te hebben toe te voegen. Te geruststelling van het groote publiek voegde hij hieraan toe, dat er geen de minste reden voor een paniek bestond er is geen onmid- delijk gevaar en lord Wolseley geloofde dat er tijd is om al het verzuimde te herstellen. Ten opzichte van de persoonlijke zijde der zaak ver klaarde hij, dat het na lezing van lord Salis bury's woorden zijn eerste gedachte was geweest zijn ontslag te nemen, maar hij achtte dit een zeer slecht precedent met het oog op het leger en liet het daarom na. Lord Salisbury was edelmoedighij nam ge- De verzoeking om haar nog eens te zien was George te machtig. «Maar dat is niet de eenige moeielijkheid, mijnheer Blaine", zei zij en begon hem uit te leggen, hoe zij met behulp van een vriendin eenige van hare aandeelen in de gasfabriek ver kocht had, om de som die haar broeder verduis terd had, te kunnen teruggeven. «Als gij het goedvindt, juffrouw Beverley, zal ik de markt nagaan en weer inkoopen, zoo dra de gelegenheid zich voordoet." »Maar mag ik u, een vreemdeling, zooveel last veroorzaken George mompelde iets van geen last maar genoegen en voegde er bij «Wij zijn geen vreemdelingen meer, juffrouw Beverley daar ik uw broeder zoo goed kende. Om zijnentwil moet gij toestaan dat ik u help-" »Gij zijt wel goed. Ik heb zoo dikwijls be hoefte aan een vriend voor zaken meen ik." »Mag ik dan die vriend zijn?" vroeg hij met vuur. «Als gij wilt," zei Agathe zacht. Wordt vervolgd.) noegen met de verklaringen van den militairen zondaarbetuigde zijn tevredenheid over lord Wolseley's besluit niet het leger te verlaten, wat een onherstelbaar verlies voor de armee zou zijn maar verlangde dat hij niet ten tweeden male zou zondigen. Zoo eindigde dit incident, en all's well that ends wellEngeland blijft bewaard voor den Boulanger loom en deszelfs gevolgen, zooals de staathuishoudkundige Einile de Laveleye in een artikel in de Pall Mcdl Gazette van heden de Boulanger beweging in Frankrijk noemt. De oorzaak voor Engelands plotseling ontwaak ten ijver tot verhooging zijner weerbaarheid meent men te Konstantinopel te moeten zoeken. De kracht van Rusland, gepaard met de welwil lendheid van Frankrijk, begint te Yildiz-Kiosk diepen indruk te maken, ten koste van Engelands invloed, zoodat de Britsche regeering het noodig acht door een zeker militair krachtsvertoon het verminderend vertrouwen der Porte in de Britsche almacht te herwinnen. Met onvermoeide vlijt zet de Duitsche pers haar nieuw geopenden veldtocht tegen Rusland voort. De Nordd. Allg. Ztg maakt bovendien weder herhaaldelijk opmerkingen over de bemoei lijking, waaraan Duitschers van de zijde der Fransche beambten bij het verkeer op de Fransch- Duitsche grenzen blootstaan, waardoor het verkeer tusschen beide naties, tengevolge van de politieke spanning toch reeds verre van aangenaam, gevaar loopt geheel verbroken te worden. In het koor der Duitsche bladen stemt de officieuse Hongaarsche Nemzet met een heftig artikel tegen Rusland in. Het blad acht den tegen woordigen toestand aan den Balkan langer on dragelijk en meent, dat spoedig verandering met of zonder Ruslands medewerking noodzakelijk is Maar ook voor deze Hongaarsch-Oostenrijksche alarmkreten meent men een geldige reden gevon den te hebben. Binnen kort komen de delegaties bijeen, die over de nieuwe credieten voor het leger te beraadslagen hebben. Er moet nu, wat men noemt «stemming" onder het publiek gemaakt worden voor deze nieuwe offers van de beurs dei- belastingschuldigen. Men weet, hoe goed dit een voudige middel heeft dienst gedaan in het Duit sche rijk bij de herhaaldelijke aanvragen van credieten voor de vermeerdering der legersterkte. Het is dus waarschijnlijk, dat de officieuse Oos- tenrijksche pers, versterkt door eenige organen van den bondgenoot, binnen de eerste drie weken nog menig alarmeerend artikeltje zal brengen. En dan? Vrede of oorlog? De toekomst is een ge sloten boek. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden, verzonden door het postkantoor Middelburg, ge durende de 2e helft der maand April 1888. Mej. E. de Vos Amsterdam, Huilebrink Rot terdam. Briefkaarten: mej. S. de Bats 's Gravenhage, E. Heinrich Brieven verzonden geweest naar AmerikaD. Baart Rochester. Naar België: L. Vergout Antwerpen. Naar Engeland: H. F. van Renterghem Londen. Vlissing-en, 16 Mei. Heden morgen naar zee gesleept het Nederl. barkschip Jan Pieterz. Koen, gezagv. G. Spanjer, van Middelburg naar Riga. Gepasseerd de Nederl. zeetjalken Tammogezagv. Joh. G. Mulder, en Mariagezagv. J. G. Mulder, beiden van Antwerpen naar Quimper. Oostburg, 16 Mei. De aanvoer was heden tame lijk ruim en er bestond goede vraag vooral voor tarwe die tot 20 a 30 cent boven vorigen koers geregeld aftrek vond. Gerst vond alsmede genege koopers in de beste soorten, doch bleef gelijk in prijs. Overige artikelen kwamen weinig in aan merking. Men besteedde heden voor Jarige tarwe a f nieuwe dito f 6.50, f 7.— a 7.30 jarige rogge f a f nieuwe rogge a jarige winter- gerst f a fnieuwe wintergerst f 5.-, 5.25 a ƒ5.40; jarige zomergerst f - f a f nieuwe zomergerst 5. f 5.10 a 5.25haver f 3.f 3.25 a f 3.50; paardenboonen f 5.50, 5.75 a f 6.groene erwten 6.6.25 a f 6.50koolzaad f a kanariezaad per 100 KG. a Amsterdam, 16 Mei. Raapolie op 6 weken 25L Lijnolie 21£. Amsterdam 15 16 Staatsleening-en Mei. Mei. Nederland. pCt. Bedrag stukken. Cert N.W. Scli. 21/g 1000 751/4 885/g 757/ifi 89 dito dito 3 1000 dito dito 31/2 1000 993/4 993/4 dito Obl31/2 'ir 1000 1001', 1001/s Hong. O. L. 1867 5 120-1200 991/2 dito Goudl. 5 ir 100 Italië. Ins.'62/31 5 Li r. 100-100000 905/g 901/2 Oostenri k. Obl fl. 1000 63-/2 023/8 dito Jan.-Juli 5 it 1000 63 63 dito dito Goud 4 If 200-1000 8 6 l/j Polen. O. Sell. '44. 4 Z.R. 500 781/s 603/4 Port. Ob. Bt. '53/84 8 100 603/4 99!/2 dito dito 1881 5 20 983/4 Rusland. Obl. Hope 1798/1815 5 1000 101 1003/4 Cert. Ins. 6 S. '54 5 Z.R. 500 50 dito dito 6 S. '55 5 II 500 797/s 795/g Obligatiën 1862 5 50-100 933/4 933/4 997/g dito 1864 5 1000 993/4 dito 1877 dito 5 20-100 971/4

Middelburgsche Courant | 1888 | | pagina 2