fie iini zaait. Jie zal storm ooistea. ■"F U IL L ETON. Verspreide berichten. Burgerlijke stand. ?erkoopingen en aanbestedingen. Rechtszaken. Het zal dan van zelf wel spoedig genoeg blijken, wanneer men aan die zijde zich tooit met liberale veeren. De maand April heeft in den stand der gewone rijksmiddelen geen verandering van beteekenis gebracht, wat de eindcijfers betreft. De opbrengst verschilde nog geen 8000 met die in April 1887. Hetgeen voor een jaar in de lentemaand meer was ontvangen vooral uit indirecte belas tingen (3 3 ton) bepaaldelijk aan successierecht, en aan de invoerrechten (ƒ22.000 meer), is tijdens de ook in die opzichten schrale lentemaand van 1888 bijna ingehaald door een hoogere ontvangst uit de domeinen 180.000), accijnzen 80.000), directe belastingen 72.000), posterijen (ƒ31.000) enz. De eerste vier maanden des jaars leveren der halve ongeveer hetzelfde batig verschil met 1887 op, dat reeds voor een maand bestond, nl. 71 ton. Bijna de helft daarvan kwam uit de indirecte belastingen, nl. 2 ton wierpen nalatenschappen meer af en bijna 1 ton meer kwam uit de regis tratierechten, welke allengs zich beginnen te herstellenverder nog 25.000 meer uit hypo theekrechten en 11.500 uit het zegel. Dan volgen in beteekenis de directe belastingen die 137.000, en de posterijen die 135.000 meer gaven. In de vierde plaats eerst komen de accijnzen met een aandeel van slechts 75.000 meer, de telegraaf met 37.000, de loterij met 33.000 en de loodsgelden met 12.000. Alleen de uitvoerrechten zijn bijna 20.000 ten achter gebleven daar de specificatie ontbreekt, blijkt niet waaraan die achteruitgang is toe te schrijven. De accijnzen op zich zelve toonen groote ver scheidenheid. Terwijl de suiker '2 ton en het geslacht (dat in de laatste jaren gedaald was) nu weder 37,000 meer inbrachten, vindt men bij het gedistilleerd een daling van 130,000, bleven zout en zeep op éen hoogte en gingen de accijnzen op dranken en azijn 31,000 achteruit. Over de financieele uitzichten des jaars valt nog weinig op te merken, Op de directe belas tingen is reeds 1/3 der raming ruimschoots be taald ook de invoerrechten gaven reeds ƒ113,000 meer dan over 4 maanden geraamdmaar de accijnzen zijn nog 2 millioen, de indirecte belas, tingen 51 ton ten achter. Bij de accijnzen is de achterstand hoofdzakelijk te vinden bij suiker (91 ton) en bij gedistilleerd (6^ ton), bij de indirecte belastingen heeft het successiereeht 8£ ton minder gegeven dan bij gelijkmatige storting volgens de raming het geval had moeten zijn, en wat door de 3 ton, welke registratie- en hypotheekrechten reeds meer inbrachten, niet wordt opgewogen. Zullen evenals in 1887, toen het eerste viertal maanden nog ongunstiger was, de volgende maanden, hetgeen aan de raming ontbreekt, ruimschoots vergoeden? Dat is hoogst onzeker bij vele middelen, bepaald bij het successierecht. (Handelsblad.) Aan het N. v. d. D. schrijft men uit Londen: De tekst der verordening van den Privy Council, waarbij de invoer in Engeland, Wales en Schot land van slachtvee uit Ylissingen verboden wordt, is openbaar gemaakt in de London Gazette van 11 Mei en luidt als volgt In de Raadskamer Whitehall, den 8en Mei 1888. Door Harer Majesteit's Zeer Eerbaren Geheimen Raad. Tegenwoordig de Lord-President en de Hertog van Rutland. De Lords en andere leden van Harer Majesteit's Zeer Eerbaren Geheimen Raad bevelen, krachtens en tot uitoefening van de macht, hun verleend onder de wetten op de besmettelijke veeziekte van 1878 tot 1886 en krachtens andere machti gingen hun verstrekt, als volgt 1. Tenzij en totdat de geheime Raad anders beschikt, zullen slachtbeesten, komende uit de haven van Ylissingen, in het koninkrijk der Nederlanden, niet in Engeland of Wales of Schot land geland worden. 2. Deze verordening zal in werking treden van Vit het Engelsch. Van KATE EYRE. EERSTE BOEK. ZAAIEA. TIENDE HOOFDSTUK. De ontmoeting. Twee of drie dagen, nadat de wissel afgezonden was, kwam Agathe iets later dan gewoonlijk thuis, daar zij bij hare leerlingen was blijven thee drinken. »Wel mama, hoe hebt gij het gehad vroeg zij, haar best doende om een opgewekten toon aan te slaan, ofschoon zij zeer moede was. - »Zoo goed als ik redelijkerwijze mag ver wachten, kind", antwoordde mevrouw Beverley op somberen toon. «Scheelt er iets aan vroeg Agathe, die deze geheimzinnige manier van spreken kende. »Niets dat u verwonderen zal, kind." «Wat meent gij toch, mama?" «Er is een heer in de voorkamer, die u noodzakelijk moet spreken. Hij wacht reeds een uur en afsehoon ik onder allerlei voorwendsels in de kamer geweest ben, schijnt hij mij niet te willen zeggen wat hij komt doen. In mijn jeugd ontvingen jonge dames geen bezoeken van heeren, zonder eerst de toestemming hunner ouders te en onmiddellijk na den 12en dag van Mei, een duizend achthonderd en acht en tachtig. (get.) C. L. Peel. Een order van gelijke dagteekening verbiedt den invoer van slachtvee uit geheel België met ingang van denzelfden dag en nog een andere verbiedt den invoer van slachtvee uit andere havens dan de verbodene in schepen die binnen 28 dagen te voren vee aan boord hadden, dat afkomstifwSman verboden havens, of daar geweest zijn of die vee acéfi boord hebben, dat in aanraking is geweest met vee in de verboden havens. Het resultaat van laatstbedoelde verordening is 1. dat de stoomschepen Mercurius en Minerva voo& 28 dagen niet in staat zullen zijn slachtvee uit eenufl land naar Engeland te vervoeren, 2. dat de schepen der Nederlandsche Stoomboot-Maatschappij of eenige daarvan wellicht in hetzelfde geval zullen ver- keeren, 3. dat de Zeeuwsche boeren geen naar Engelsche markten kunnen zenden via Rot terdam, alles natuurlijk zoolang de verordening van kracht blijft. Arrondissements-rechtbank te Middelburg Heden, Dinsdag, zijn veroordeeld wegens b e 1 e e d i g i n g P. J. d. B., 63 j., zadelma kersknecht Middelburg, tot I b. s. 1 d. h. mishandeling: J. N., 25 j., werkvrwjw Oostburg, tot 8 b. s. 6 d. h. diefstal: 1 A. d. C., 26 j., 2 P. K., 21 j., arbeidsters Koewacht, 3 M. P. B., 22 j., werkman, 4 E. d. B., huisv. van M. P. B., arbeidster, beiden Axel, en J. B. K., 23 j., zeeman, laatst gewoond hebbende te Amsterdam, thans gedetineerd, de le tot 1, de 2e tot 2, de 3e tot 6, de 4e tot 3 en de 5e tot 4 m. gev., en schending der eerbaarheid: J. B., 17 j., arbeider Colijnsplaat, tot 7 d. gev. Allen in de kosten. Vrijgesproken is: B. G. B., 34 j., zee- loods bij het Ned. loodswezen te Vlissingen, beklaagd van smaad. Kantongerecht te Middelburg. Heden zijn veroordeeldH. J. v. d. P., Middel burg, wegens het niet verzekeren van een slot der regenbak aan straat tot 3 b. s. 1 d. en vrijspraak van het tweede feitA. E., Domburg, wegens straatschenderij tot 5 b. s. 3 dagen J. B. K., Heinkenszand wegens le dronkenschap en 2e opgeven van een valschen naam tot 1 b_ s. 1 d. en 10 b. s. 3 d.J. D., P. H., Ylissingen, F. M., Middelburg, wegens het belemmeren van 't verkeer ieder tot ƒ1 b. s. 1 d.L. N., Ylissin. gen, wegens het werpen van voorwerpen in een rijkskanaal tot ƒ1 b. s. 1 d.A. A., zonder be kende woonplaats, wegens het als vrouw zich bevinden in een openlijk huis van ontucht zonder te zijn ingeschreven tot 3 b. s. 2 d. Verder wegens dronkenschap C. G., Middelburg, tot 2 weken hecht.J. F., J. B., Middelburg, F. F., zonder bekende woon- of verblijfplaats ieder tot ƒ1. b. s. 1. d.L. de J., Middelburg, tot '15 b. s. 3 d.M. J. H., Middelburg, E. N., zonder be kende woon- of verblijfplaats ieder tot 3 b. s. 2 d, deze zaken zijn behandeld den 1 Mei. In de zitting van 8 Mei is in de volgende zaken uitspraak gedaan P. C., C. de E., W. H., Middelburg, ieder tot 3 b. s. 2 d.H. M., H. v. P., Middelburg, ieder tot ƒ1 b. s. 1 d., allen wegens dronkenschap. Wegens hetzelfde feit zijn veroordeeldF. P., Middelburg, tot 2 weken hecht.en P. J. W., tot ƒ15 b. s. 3 d. met vrijspraak van de verzwarende omstandigheid. Deze zaken zijn in de zitting van heden behandeld. En allen in de kosten van het geding. Te Rijssel heeft Boulanger niet alles ge vonden, zooals hij het wenschte. De juichkreten van het volk bij aankomst werden overstemd door een schel gefluit. Zelfs werden rotte appelen vragenmaar gij zult zeker zeggen, dat dit alles tegenwoordig anders geworden is." «Ik begrijp niet, hoe ik uw toestemming had kunnen vragen, daar ik nu voor het eerst iets van dien heer hoor. Ik begrijp niet, wat hij van mij kan verlangen. Weet gij hoe hij heet, mama «Zijn kaartje ligt op den schoorsteenmantel, kind." George Blaine", las zij hierop. «Neen, dien naam ken ik niet. Maar ik zal naar hem toe gaan", al sprekende begon zij zich van kaar mantel te ontdoen. Blaine zegt de moeder. »Een ongewone naam. Ik heb hem nog maar eens vroeger ge hoord. Ik placht een mevrouw Blaine te kennen en dat was een heel lief, zacht schepseltje haar man was officier bij de artillerie een heel knappe, mooie man." »Ik zal maar terstond gaan, mama", zei Agathe, haar haar glad strijkende, zonder in den spiegel te zien. «Als het u kan geruststellen, kind, wil ik wel bij dat onderzoek tegenwoordig zijn, hoe pijnlijk het mij ook is om vreemdelingen te ont moeten na mijn zwaar verlies." «Dank u, mama; maar daar die heer alleen naar mij gevraagd heeft, zal ik maar liever gaan." «Zooals gij wilt, kind. Ik zei het maar, omdat ik dacht dat gij het geruster zoudt vinden als er iemand bij u was. Ik weet wel, toen ik jong was en ander vuil in het rijtuig naar den generaal geworpen, een man sprong op de trede bij het portier en spuwde Boulanger driemaal in het gelaat. Hierop werden de omstanders handge meen. In het Grand Hotel steeg Boulanger, die zeer bleek zag, uit. Herhaaldelijk verscheen hij op het balcon, waar hij door de omstanders met jubelkreten maar met nog sterker gefluit werd begroet. Later veegden gendarmen het plein schoon. Het publiek was echter zóo opgewonden én grootendeels zóo vijandelijk gezind, dat Bou- pAger, toen hij zich naar het feestmaal in het Jkjar begaf, het hotel door een zijdeur verliet ^^9)J'Tft£oon huurrijtuig nam. 's Avonds op Bgde zich weder gefluit tusschen de Toen Boulanger het Alcazar verliet, ijSj er weder wanordelijkheden. Veertig y-Êftnen werden gearresteerd, vele andere hadden Jescheurde kleederen of werden gewond. De herstemmingen voor de gemeenteraden in Frankrijk Zondag 11. vielen over het geheel gunstig voor de republiekeinen uit, vooral in het Noorder departement. In Rijssel echter behaal den de republikeinen slechts 10.000 st. tegen 60.000 op de Boulangisten uitgebrachtin Landrecies ze gevierden de republikeinen over de conservatieven. De vier socialisten, wien het verblijf in Zwitserland is verboden, zijn Zondag middag, tot het station door de arbeiders vereenigingen bege leid, uit Zurich vertrokken. De eerste kamer van den Zweedschen rijks dag heeft met 41 tegen 40 stemmen den invoer van margarine verboden, echter met 40 tegen 35 stemmen het verbod ter bereiding van margarine verworpen. Van verschillende zijden is het agentschap Havas van groote partijdigheid ten gunste der Boulangisten beschuldigd. De Havas berichten dragen veelal een sterk Boulangistische kleur. Het agentschap protesteert tegen dit verwijt en verklaart ten stelligste geene ingevingen van eenige partij te ontvangen doch van iedere partij inlichtingen aan te nemen. Het doel van zijnen werkkring is het geven van berichten, het be ginsel daarvan is onpartijdigheid. Aan de Pol. Korr. wordt in strijd met de andere berichten gemeld, dat de Iersche bisschop pen onmiddelijk na ontvangst van het pauselijk dicreet verklaringen naar het Vaticaan gezonden hebben, waarin zij zonder eenig voorbehoud zich bij het pauselijk besluit neerleggen. Ook aarts bisschop Walsh zou zich onderworpen hebben en binnenkort naar Dublin terugkeeren. Plotseling is het water in Jde Mississippi tusschen Illinois en Iowa zóo hoog gestegen als men nog nimmer zag. De spoorwegen en de lage landen zijn overstroomd en de bevolking is naai de naburige heuvels gevlucht. Bij Quincy, Illi nois, is de rivier tien mijlen breed. Bij de herstemming in het departement Isère is de radicaal Gaillard verkozen met 40.260 stemmen. De opportunist Girerd verkreeg 37.673 en Boulanger 14.223 stemmen. De Boelgaarsche regeering heeft de aandacht der Servische gevestigd op het herhaaldelijk verschijnen van benden Montenegrijnen en Boel gaarsche emigranten aan de grenzen. Het Servisch gouvernement heeft beloofd maatregelen te nemen ter beveiliging van de grenzen. In de nabijheid van Trn moet een bende rondzwerven, die men hoopt in handen te krijgen. Opnieuw hadden Zondagavond anti-semie- tische manifestaties te Weenen plaats. Groepen studenten doorliepen de stad, de Wacht am Rhein zingend. Te Zonza op Corsica ontstond op straat twist tusschen twee mannen naar aanleiding van een politiek gesprek. Beiden trokken hun revol vers en de een ontving twee scheten in de borst. De moordenaar is ontvlucht. Zondag heeft de heer Bara, voorheen mi nister van justitie in het Belgische liberale kabi net, zijn 25jarig jubilé als afgevaardigde van Tournai aldaar gevierd. Uit Brussel wordt gemeld, dat de arbeiders uit het centrum het voornemen koesteren een grève op uitgebreide' schaal te organiseeren, indien de Belgische regeering niet binnen enkele «Ja, mama, dat weet ik wel", zei Agathe ietwat ongeduldig. Toen zij de voorkamer inkwam, trad haar een lange man tegemoet, het was echter te donker om te zien ho® hij er uitzag. «Juffrouw Beverley, naar ik meen z«i hij eenigszins zenuwachtig. «Ja, en zijt gij mijnheer Blaine «George Blaine van de Barlingtonsche bank." Hierop volgde een pijnlijke stilte. «Ik ben gezonden door den directeur begon George. «Wilt gij niet gaan zitten", zei Agathe snel, «wij kunnen gemakkelijker zittende praten." Zij sprak thans op haar gewonen toon. Den schok, dien het vernemen van het woordBarlington sche bank haar altijd veroorzaakte, had zij reeds weer overwonnen. «Dank u", zei George en nam een stoel op eenigen afstand van den haren; terwijl hij zjjn best deed om te onderscheiden, hoe zij er uitzag. Ofschoon het reeds vrij donker was, voelde hij zich toch overtuigd dat hij haar gaarne mocht lijden. «Gij komt zeker over mijn broeder spreken, mijnheer Blaine", zei Agathe, volgens haar ge woonte terstond ter zake komende. Ja", hernam George, nu eerst voelende hoe teeder de zaak was, die hij met die groote slanke dame moest behandelen. «Hebt gij mijn broeder gekend?" «Gekend en liefgehad, juffrouw Beverley." dagen een bevel uitvaardigt tot invrijheidstelling van Failleur, een der veroordeelden wegens de bekende wanordelijkheden te Charleroi. In het Engelsch lagerhuis deelde de minister Fergusson mede, dat het Transvaalsche unietrac- taat nog niet door de Britsche regeering bekrach tigd is. De door de Transvaalsche regeering aan een DuitschHollandsch syndicaat verleende concessie voor eenen spoorweg van de Portugee- sche grens naar Pretoria bevat als voorwaarde o. a. den vrijen invoer van koopwaren zonder tolheffing. De Britsche regeering onderzoekt of zoodanige concessie overeen te brengen is met de aan Engeland bij tractaat verzekerde rechten. De daarover gevoerde briefwisseling met de regee ring der republiek kan niet worden overgelegd aan het parlement, vóórdat zij afgeloopen is. Yan 12 tot 14 Mei. Middelbubg. Ondertrouwd: J. I. de Back,jm. 27 j. met A. C. Bos, jd. 25 j. P. A. Dentz, jm. 30 jm. met J. de Graag, jd. 28 j. J. J. Moens, jm. 23 j. met M. C. van de Poll, jd. 22 j.W. P. van den Abeele, jm. 26 j. met J. H. Luppers, jd. 20 j. J. M. Baaij, jm. 29 j. met F. Jasperse, jd. 29 j. P. den Boer, jm. 31 j. met E. J. van Halst, jd. 24 j. A. J. van Es, jm. 25 j. met M. van den Berge, jd. 21 j. P. de Jonge, jm. 27 j. met P. Kole, jd. 25 j. Bevallen C. A. C. Fagginger Auer, geb. Non hebei, d. A. P. de Hooge, geb. Fraeijenhove, z. OverledenH. A. de Man, ongeh. d. 65 j. C. Warnar, wedc van H. S. Gailliot, 95 j. J. Israël, man van D. M. Ackermans, 65 j. Van 5 tot 12 Mei. Vlissingen. Gehuwd: M. van Rijn, jm. 25 j. met P. J. M. Sterzenbach, jd. 19 j. A. Kest, jm. 26 j. met M. ten Pierik, jd. 17 j. BevallenM. L. Schoijsman, geb. Laforce, d. M. J. Aspeslagh, geb. Siegrest, z. C. M. Speckens, geb. Ouwerkerk, z. B. M. Meerman, geb. Schenkel, z. H. B. Gillissen, geb. Scheuring, d. P. M. Groenenberg, geb. Adamse, d. C. Schenkel, geb. Raamsdonk, z. J. T. Dobbelaere, geb. Schmidt, z. C. Kaut.z, geb. Sneijders, d. Overleden: H. Tavenier, z. 9 d. P. van Ginkel, z. 16 m. P. Theune, ongeh. d. 20 j. Goes. GehuwdJ. J. Visser, jm. 26 j. met A. K. de Leeuwen, jd. 24 j. A. Quakkelaar, jm. 25 j. met C. Ripmeester, jd. 25 j. J. de Back, jm. 24 j. met C. Eckhardt, jd. 28 j. BevallenA. C. van de Leur, geb. Kil, d. C. Reijerse, geb. Blanker, z. M. H. de Bruijne, geb. Snoodijk, z. N. Melieste, geb. Van Veen, z. J. van Zweeden, geb. Droogers, d. M. Goedhart, geb. Goedhart, d. Overleden: A. S<eketee, ongeh. z. 44 j. C. Kamp, z. 2 m. Zierikzee. Gehuwd: C. Groeneveld, jm. 27j. met N. van Westen, jd. 22 j. J P. Vermeule, jm. 26 j. met M. van Dijk, jd. 25 j. A. de Looze, jm. 28 j. met C. Flikweert, jd. 22 j. I. Sies, jm. 24 j. met L. van den Bosch, jd. 20 j. C. Rodoe, wed' 43 j. met L. van Schaik, s. 38 j. BevallenM. M. Cashoek, geb. Vermaas, z. B. van den Boom, geb. Dalebout, (z. levenl.) OverledenJ. van Schelven, wede van Ph. Verhulst, 65 j. Het dagelijksch bestuur van Colijnsplaat heeft goedgekeurd de aanbesteding van het leveren van 180 scheepston bazalt aan F. J. Smits te Dordrecht, voor 8.88 per last. Verder was nog ingeschreven doorC. Roskam, Sliedrecht 9.60, A. M. Langeveld, Hardingsveld, »Ik kan niet gelooven dat Frank waarlijk schuldig was aan de misdaad, die hem ten laste gelegd wordt. Is het reeds duidelijk bewezen, valt er niet meer aan te twijfelen Agathe sprak snel, kortaf, zooals gewoonlijk wanneer zij ontroerd was. Al haar stijfheid was verdwenen en zij ondervroeg dezen vreemdeling vol vuur over iets wat zij tegenover hare naaste betrekking niet noemde. George overdacht zijn antwoord zóo lang, dat zij weer begon «Gij behoeft niet te aarzelen om mij de waarheid te zeggenik kan haar verdragen." «Het valt niet te twjjfelen dat een dei- boeken vervalscht is", zei George eindelijk. «En door Frank?" «Gedurende den tijd, waarin die verval- sching gepleegd moet zijn, waren die boeken onder de berusting van uw broeder." Zij ging echter naar het venster en stond een poos met den rug naar hem toe, naar buiten te staren. Eensklaps keerde zij zich om en vroeg kortaf «Waarom komt gij hier «Om u uw wissel terug te brengen. Het kantoor wil liever het verlies lijden." «En ik wil liever het geld teruggeven." «Vergeef mij, maar gij kunt geen goed doen met te weigeren dien wissel terug te nemen." «Goed niet. Niets kan ooit meer goed doen. O, dat Frank zoo iets vreeselijks gedaan heeft - «Men moet de vele verleidingen waaraan jonge menschen vaak blootstaan als verzachtende omstandigheden in aanmerking nemen," zei George bijna smeekend. «Meen niet dat ik boos ben, mijnheer Blaine- Ik beminde Frank zoo teeder en ik denk altijd met liefde aan hem, nu hjj van mij weg geno men is. Het is alleen om zjjnentwil dat ik be kommerd ben. Ik kan niet velen dat men hard over hem oordeelt." Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1888 | | pagina 2