BUITENLAND. Laatste Berichten Moopinp en Terpacltiip is Zssiasl Kerknieuws. Rechtszaken. Verspreide berichten. erkoopingen en aanbestedingen!, Algemeen Overzicht. Burgerlijke stand. t cleld»Het rekenonderwijs vroeger en nu." Met onverdeelde aandacht werd zijn beschouwing aangehoord en algemeene instemming vond dan ook spreker in de zeer talrijke vergadering. Met het oog op zijn aanstaand vertrek moest spreker zijn ontslag verzoeken als lid van de Noord-Bevelandsche onderwijzers-vereeniging. De voorzitter der vergadering, de heer mr L. A. Bybau, vond daarin aanleiding den heer Barentsen de beste wenschen toe te roepen in zijnen nieu wen werkkring. Op 26 Mei zal de volgende vergadering gehou den worden, waarop de heer Onnekens, hoofd dei- school te Geersdijk, eene leesbeurt zal vervullen. Door ruim 40 leden der N. H. gemeente te Arnemuiden, onder wie eenige kerkvoogden en kerkeraadsleden, is aan den kerkeraad het ver zoek gericht, om met hen de gehoorzaamheid aan de Synode op te zeggen. Naar men verneemt heeft de kerkeraad dit verzoek echter gewe en van de hand. Zondag in de voormiddag-godsdienstoefening bij de Herv. gemeente te Yerseke deed de koraal- zangvereeniging Excelsioronder directie van den heer Nonhebei, opgericht met het doel om het kerkgezang te verbeteren en daardoor de gods dienstoefeningen op te luisteren, zich voor het eerst hooren. Zjj zong volgens de toonzetting van Worp voor gemengd koor 2 verzen van Gez. 1, 2 verzen van Ps. 116 en 1 vers van Ps. 89, ter- wjjl telkens de gemeente met een vers van dezelfde liederen het koorgezang afwisselde. Het geheel maakte een goeden indruk. Den geringen tijd van haar bestaan in aan merking genomen, zong de vereeniging zeer goed, zoo goed, dat de beste verwachtingen voor de toekomst gewettigd zijn en men hopen mag, dat de godsdienstige bijeenkomsten er door zullen worden opgeluisterd en bevorderd. Vrijdagavond heeft de kerkvoogdij dierzelfde gemeente besloten een te Alkmaar, voor de som van f 1500 te koop aangeboden, gebruikt kerk orgel aan te koopen, nadat dit door den heer Nonhebei voor het kerkgebouw geschikt was geoordeeld. De heer Chr. L. Laan deed Zondag avond, na des morgens door den heer H. Malcomesius te zijn bevestigd, zijn intree te Rotterdam. Hij had tot tekst gekozen I Joh. I. vers 2. Kantongerecht te Middelburg. Héden, Dinsdag, zijn veroordeeld: F. B., Oost- kapelle, C. P. Jz., P. v. P. Pz., Westkapelle, wegens het delven naar konijnen zonder toestem ming, ieder tot 3 b. s. 2d.; W. H., I. V., Westkapelle, wegens het aanwenden van pogin gen om wild te bemachtigen door wildstrikken, ieder tot 25 b. s. 7 d., verbeurdverklaring van de wildstrikken en daarvan vernieling bevolen verbeurdverklaring van de hazen of de gelds waarde daarvan a 0.60 voor iederen haas I. V. vrijgesproken van- de verzwarende omstandigheid C. C. Jz., Koudekerke, wegens idem tot 15 b. s. 3 d., verbeurdverkl. der wildstrikken en ver nieling daarvan bevolen; P. P. Az., Middelburg, wegens het zonder akte zich met geladen schiet geweer in 't veld bevinden tot ƒ10 b. s. 3 d., verbeurdverklaring van 't geweer J. B., Koude kerke, wegens strooperij tot 2 b. s. 2d., terug gave bevolen van de twee takken aan den eigenaar. Verder W. P. Lz., Domburg, wegens straat schenderij, tot 1 b. s. 1 d.J. H. J., Middel burg, wegens het als gebruiker van een dam, toegang gevende van een perceel land tot een ten dienste van 't algemeen bestemden weg in Zeeland, het zich daarin bevindende kunstwerk (duiker) niet in bruikbaren toestand te hebben onderhouden op de noodig geoordeelde wijze, nadat hij na de eerste schouwing den hem ge stelden termijn had laten voorbijgaan, tot 3 b. s. 1 d.C. de P., Middelburg, wegens het bij de herschouwing als aanpalend landgebruiker van een ten dienste van 't algemeen bestemden weg in Zeeland niet behoorlijk in het onderhoud daarvan voorzien door den afloop van het water door het maken van greppels, waar dit noodig is, te bevorderen, tot 3 b. s. 1 d.P. A., Mid delburg, wegens het bij de herschouwing als aanpalend landgebruiker aan een sloot langs een dito weg, die sloot zuiver van alle ruichten te hebben gehouden, tot 3 b. s. 1 d. En ten slotte J. C., Middelburg, wegens het niet boven of ter zijde van de buitendeur, die toegang geeft tot de inrichting waar krachtens vergunning sterken drank in het klein wordt verkocht, met duidelijk te lezen letters het woord vergunning te hebben geplaatst, tweemaal ge pleegd, tot 2 b. van 1 s. 1 d. elke b. En allen in de kosten van het geding. Voor het gerechtshof te 's Gravenhage stond Zaterdag terecht een landbouwersknecht uit St. Anna Ter Muiden, veroordeeld door de rechtbank te Middelburg tot 6 maanden gevangenisstraf, ter zake van mishandeling van den on bezoldigden rijksveldwachter te Sluis, toen deze hem had willen bekeuren voor het herstellen van p itrjj- zenstrikken. De veldwachter zou, volgens zijn verklaring, Zaterdag voor het hof herhaald, door den bekl. met een langen wilgenstok zijn op het hoofd geslagen, in het gezicht gekrabd en een stuk van den neus zijn afgebeten, waardoor hij gedurende drie weken verhinderd was dienst te doen. De beklaagde verklaarde onschuldig te zijn, doch de adv.-gen, mr Bijleveld, die niet bewezen oordeelt1 dat bekl. een stuk van den neus van den veldwachter had afgebeten en daarvoor diens vrijspraak vroeg, vorderde toch voor het mishan delen van den veldwachter in de uitoefening zij ner bediening een veroordeeling tot 6 maanden gevangenisstraf. Uitspraak 13 April. Dat de zwem- of reddingsvesten van de wed. J. C. Massee en Zoon te Goes bij de mannen van het vak in goeden roep staan, bewjjst wel dat aan die firma, van wege de Amerikaansche Stoomvaart maatschappij onlangs weder eene bestelling van een 400 stuks werd gedaan, dat de recherche te water ze in praktijk heeft gebracht, zoowel als de Noord- en Zuid-Hollandsche reddingmaatscliappij het Hollandsch loodswezen te Vlissingen, de havendienst te Den Helder en verschillende andere maatschappijen, gemeentebesturen en aannemers Maandag werd door de koninklijke hand. boo gschutterij Jacoba van Beijeren te Goes een concours gegeven, ter gelegenheid van het openen van de nieuwe doelen in den tuin van het café Tivoli. Er werd deelgenomen door 8 gezelschap pen Eensgezindheid te Middelburg Doel naar hooger te Wolfaartsdijk Soranus te Heinkenszand; Oefening en Uitspanning te HansweertVooruitgang zij ons streven te KwadendammeSt. Sebastiaan te Yerseke, zoomede Jacoba van Beijeren te Goes; te zamen 38 schutters vertegenwoordigende. De medaille voor de meeste rozen werd behaald door den heer M. de Kater van Wolfaartsdijkdie voor de meeste punten door den heer A. Zandee te Yerseke en die voor de meeste tweëen dooi den heer J. Schenker te Hansweert. De medailles zijn zilver verguld. Zaterdag werden dé armlastigen en de wer- kelooze arbeiders te Nisse wederom verrast door eene buitengewone bedeeling van wittebrood en spek ter gelegenheid der eerste-steenlegging vae een woonhuis. De bedeeling ging uit van eên voormalig ingezetene, vroeger insgelijks een veld- arbeider, doch die zich door wilskracht, schran derheid en dank zij ook gelukkige omstandig heden, opgewerkt heeft tot een man van fortuin. Uit Yerseke schrijft men ons: Het vaartuig, dat Vrijdag drijvende gevonden is, was afkomstig van Wemeldinge. Niet schipper Gerards, maar de veerschipper van Gorishoek zag het op een plaat zitten. Toen hij er bij kwam was het in zinkenden toestand en, na het zooveel mogelijk leeg gepompt te hebben, bracht hij het te Gorishoek in de haven. Het heeft allen schijn dat hier kwaadwilligheid in 't spel is. De schipper is gearresteerd, doch niet voor dat feit. De vrees, dat het meisje, hetwelk een stukje van een scherf in het oog kreeg, het oog zal moeten verliezen, is maar al te zeer bewaarheid. Op raad van dr De Haas te Rotterdam is het gewonde oog terstond verwijderd, om het andere nog te behouden. Donderdag verwondde zich hier een nog zeer jong kind aan een speld. De hand en de arm begonnen op te zwellen, waarom geneeskundige hulp werd ingeroepen. De geneesheer constateerde bloedvergiftiging en deed wat hij kon, doch he laas zonder gevolg. Heden nacht overleed het kindje. Zaterdagavond deed het fanfarengezelschap te Axel eene wandeling door de kom der ge meente, om den volke het nieuwe, uit vrijwillige bijdragen bekostigde, vaandel eens te vertoonen. Het is van donkerrood fluweel, waarop gebor duurd zijn, behalve het wapen der gemeente, de woorden Axel 1888. Fanfarengezelschap Concordia alles in goud, zilver en kleuren. Het geheel is versierd met gouden franjes en kwast, en moet den vervaardiger, den heer H. Ie Roy Brandes te Gent, alle eer aandoen. Ofschoon het zeker is dat de koning dit jaar de hoofdstad niet zal bezoeken, ontving de Amst. Ct van officieuse zijde het bericht, dat alsnog de mogelijkheid bestaat, dat H. M. de koningin en het prinsesje te Amsterdam komen. De werkstakers der firma Geb. Scholten en co en H. en B. Scholten te Almelo hebben bij stem ming de leden der commissie uit hun midden, aan wie zij hunne belangen hadden toevertrouwd, opnieuw gekozen. De heer J. van Marken Jr is weêr naar Al melo vertrokken om te trachten het geschil op te lossen. Hij verschafte den werkstakers een extra Paasch-uitdeeling, daartoe in staat gesteld door een som van ƒ300, hem geschonken door den heer H. D. Tjeenk Willink als voorloopige opbrengst van zijne bekende brochure. Wat de public spirit al niet uitwerktIn de gemeente Papendrecht wordt bij advertentie in de Dordrechtsche courant gevraagd o. a.»een liberale barbier". Waarschijnlijk een gevolg van de verkiezingen. Beginnen de Papendrech- tenaren, die tot het kiesdistrict Dordrecht be lmoren, in te zien, dat de anti-revolutionnairen hen nu genoeg bij den neus hebben gehad De uitslag der herstemming op 20 Maart had het mij reeds doen vermoeden. (Haagsche briefs, der Arnh. Ct.) Te Maaseyck bracht bij een twist een jongen een ander met een paal zulk een slag op het hoofd toe dat deze dientengevolge overleed. In plaats van de traditioneele paaschossen werden Zaterdag te Amsterdam door een paarden- slachter vier paasch-paarden door de stad geleid. De voorste der vier vossen droeg een bord met zijn vonnis om den hals. Het moet een aller treurigst schouwspel geweest zijn. Dezer dagen is gemeld, dat een bewaarder in de cellulaire gevangenis nabij Scheveningen zelf voorloopig in de gevangenis werd gezet, omdat hij heimelijk brieven of boodschappen van een gevangene naar buiten bracht. De feiten hebben zich als volgt toegedragen W., de gevangene met wien de bewaarder zich in betrekking had gesteld, had tegen zijne ver oordeeling wegens straatroof, hooger beroep aangeteekend, bij de behandeling waarvan hij getuigen a décharge zou oproepen. De opgeslotene had een reeks van vragen klaar gemaakt, welke hij ter terechtzitting voornemens was te doen en tevens de antwoorden daarbij gevoegd, die hij wenschte dat een of meer getuigen zouden geven en allen gericht waren op zijne vrijspraak. Die vragen met gereed gemaakte antwoorden heeft de gevangenbewaarder overgebracht aan een der getuigen, die omtrent het alibi verklaringen moest afleggen. De justitie, op de hoogte van hetgeen er ge beurde, heeft inmiddels het plan verijdeld en den bewaarder, die bekend heeft, in hechtenis genomen. Uit Wageningen meldt men onder dagtee- kening van Vrijdag. Het water in de Rijn is nog steeds vrij sterk wassendede peilschaal teekent hedenavond 9.60 M. AP. Enkele buiten dijks- gelegen polders loopen onder, doordien het water nagenoeg de kruin der zomerkaden heeft bereikt, waardoor men genoodzaakt is de sluizen open te zetten. De overtocht aan het Lexkesveer geschiedt per gierpont. Te 's Hertogenbosch was door den nieuwen was der rivieren de stad weder afgesloten en andermaal de bemaling begonnen. Het is te hopen, dat de hooge waterstand aldaar spoedig verdwijne, daar hij schadelijk inwerkt op verschillend gebied, vooral door de afsluiting van de Langstraat, tengevolge van het overstroomen van den weg naar Vlijmen. Van wege het departement van financiën is er de aandacht op gevestigd dat de hier te lande gevestigde kooplieden, commissionairs, fabri- kantèn en trafikanten, voor hun beroep reizende ponder patent, zich bootstellen aan bekeuring. De jongste wanordelijkheden te Boekarest hebben den minister-president Bratiano bewogen zijn ontslag in te dienen. De koning heeft ver schillende staatslieden op het paleis ontboden, nadat prins Ghika, de voor jitter van den senaat, de opdracht tot vorming van een nieuw kabinet heeft afgewezen. De Deensche rijksdag is op last des konings gesloten, omdat de beide kamers het niet eens kunnen worden over de begrooting, en het loo- pende financiëele jaar ten einde is. Zaterdag is het besluit verschenen, waarbij keizer Frederik aan verschillende personen gratie verleent. In den laatsten tijd schijnt de vooringeno menheid, die bij velen te Berlijn tegen keizerin Victoria bestaat, voor eene alleszins betere stem ming plaats te maken. Daartoe draagt niet weinig bij dat de vorstin den weg tot persoonlijke verzoening met Bis marck geopend heeft en deze thans met de hoogste achting van haar spreekt, haar roemende als het toonbeeld eener verstandige en toegewijde gade. De dwaze bewering dat het alleen nationale trots was die de keizerin deed zorgen dat dr Mac kenzie bij den keizer werd ontboden, wijl zij met minachting op de Duitsche geneeskundigen neer zag, vindt weinig geloof meer en men erkent het dat de keizerin in dan vollen angst des harten iederen arts, onverschillig van welke nationali teit, wilde doen raadplegen, wanneer hij ook maar aan de mogelijkheid van redding geloofde. Hierbij komt nu nog schrijft de Berlijnsche correspondent van de N. R. Ct dat men dagelijks uit hare naaste omgeving hoort, welk eene inder daad liefhebbende gade en getrouwe verpleegster Zij voor haren lijdenden gemaal is. Onder de Berlijnsche vrouwen wordt zelfs reeds eene groote manifestatie te harer eere voorbereid, een hul- „deblijk in den vorm van een prachtig en kost baar bewerkt adres. Deze huldebetooning wordt georganiseerd door dames uit de hoogst beschaafde burgerkringen. De geestelijkheid en de hof-adel hebben niets er mede te maken. Het gaat eenig en alleen uit van de genoemde burgerklasse, en wel als eene openlijke demonstratie tegenover de bovengenoemde onwaardige beweringen. Trou wens het is duidelijk gebleken, dat de politie, die toch nog voor zekere onaangename uitingen 'vreesde, onnoodige moeite heeft gedaan met eene Verscherpte surveillance bij de komst der keizerin uit te oefenen. Daarentegen zou ik dr Mackenzie nog niet kunnen aanraden, zich zonder eene vol doende bescherming van politie hier op straat te wagen. Want er zijn er nog altoos, die het hem zeker zeer lastig zouden maken, op grond dat hij den keizer nog niet genezen heeft. Er heeft zich nu iets voorgedaan, hetwelk aller aandacht trekt en het in veler oogen rechtvaar digt, dat Mackenzie zich bij de behandeling van den kroonprins indertijd zoo hardnekkig bleef verzetten tegen eene extirpatie van het strotten hoofd. Donderdag is namelijk de bekynde socia listische aanvoerder, gewezen lid van den rijksdag, Max Kayser te Breslau overleden. Hij laboreerde aan dezelfde kwaal als keizer Frederikin zijne keel vertoonden zich dezelfde verschijnselen. Ten laatste liet hij zich overhalen om het strotten hoofd te doen uitsnijdendie operatie ging bui- gewoon vlug en goed, en acht dagen later was hij bezweken. Eene nieuwe bijdrage tot Mackenzie's verklaring, dat er van tien personen, die zich aan zulk eene operatie onderwerpen, zeker geen acht de kwade gevolgen er van te boven komen. Aan dr Mackenzie zal, met toestemming van koningin Victoria, het grootkruis van de Hohen- zollern-orde worden geschonken. De Boston Herald deelt mede dat in prins George, den tweeden zoon van den prins van Wales, volstrekt de zuinige aard van zijn groot moeder, koningin Victoria, niet zit. Deze prins moet nog al veel geld kunnen gebruiken en dien tengevolge wel eens in conflict met zijn vader komen. Een jaar geleden werd hij tot straf en bijna zonder zakgeld naar zijn schip gezonden. Kort daarop werd het kind van zijn zuster Beatrix, de jeugdige prins van Battenberg, gedoopt en moesten er cadeau's gezonden worden. Prins George bepaalde zich tot een tinnen kroesje en schreef op het kaartje dat er bijgevoegd werd A an mijn beminden neef, met den wensch dat als er eenmaal eens een neef van hem gedoopt worden moet, hjj in staat zal zijn hem iets beters te schenken dan ik." De prins van Wales las dit, lachte, en zond prins George zijn gewoon maandgeld. Een rijk koopman heeft de noodige gelden ter beschikking gesteld van een »Noordpool- expeditie op schaatsen", die, onder aanvoering van den Noorweegschen athleet Nansen, in 't voorjaar zal worden ondernomen, met het doel om de sneeuwvelden van Groenland te doorkruisen en die zoo mogelijk op schaatsen den Noordpool wil trachten te bereiken. Een marabout uit Soudan is naar Tafalit (Marokko) gegaan, om daar den heiligen oorlog tegen niet-muzelraannen te prediken. Men zegt dat hij dcOr 60,000 man uit Soudan wordtvergezeld. De rivieren in Spanje wassen onrustbarend. De Douro en de Pisuerga staan 4 a 5 meter hooger dan gewoonlijk. Sevilla wordt bedieigd. Een vreeselijk ongeluk heeft plaats gehad in de fabriek van waterstofgas in de Rue Gavorni, te Parijs. Op eene bijzondere wijze werd het gas bereid en in de machinekamer waren op dat oogenblik de stoker, een jongen en de machinist, de laatste stond achter den ketel. Alles ging goed, toen plotseling de manometer vijftien at- mosfeeren drukking wees. Daar hoorde men een slag, de ketel vloog uiteen, de stoker en de jon gen waren een oogenblik bewusteloos. Toen zij bijkwamen, zagen zij den machinist tegen den muur te pletter geworpen hij was dood. In de fabriek was de wanorde vreeselijkalle ruiten waren gebroken en overal waren gaten in muren en plafonds geslagen. sssbbbbmabgbasgbwgwbbewbjbeéibmbwbmb zMmmaiwwBf Goes. De raad zal a. Donderdag, des namid dags te 2 uren, eene openbare vergadering houden. De navolgende punten van behandeling komen op het convocatiebiljet voor. Kohier van den H. O. voor 1888, idem van de belasting op de hondenaanvraag van het burg. armbestuur om machtiging tot af- en overschrijving op de be grooting voor 1887 voorstel van burg. en weth. tot wijziging der begrooting voor 1888 rekening der fondsen van de vernietigde gilden over 1887 en aanbieding van het jaarverslag der gemeente over 1887. liOiiden. Volgens den Times bestaat er geene militaire overeenkomst tusschen Roemenië en Oostenrijk maar wel met Rusland. Parijs. In den ministerraad verklaarde zich Floquet voor grondwetsherziening, Loubet en Ricard verzetten zich hiertegen. De portefeuille van justitie is nu aan Ernest Lefèbvre, die van openbare werken aan Proal of Lesguillier aan geboden. Het ministerie heeft zich heden aan de kamer voorgesteld. Van 24 tot 31 Maart. Goes. GehuwdK. Kramer, jm. 23 j. met M. de Wilde, jd. 28 j. L. Heijnsdijk, jm. 27 j. met M. Pikkaart, jd. 31 j. Bevallen: C. J. den Boer, geb. Verduijn, z. A. M. van Hoorn, geb. Van Pienbroek, d. S. Gunst, geb. Kriekaard, d. J. Hazewindus, geb. Ossewaarde, z. E. Willeboer, geb. De Winter, d. G. L. Koonian, geb. Van de Watering, z. J. Passieux, geb. Van den Ende, z. N. Luteijn, geb. Temperman, d. J. P. Quist, geb. Meijler, d. Ziehikzee. Gehuwd: A. van Burgh, jm. 22j. met H. J. Bilius, jd. 27 j. Bevallen: J. Verhulst, geb. Van Oorschot, z. K. M. Douw, geb. Kort, d. OverledenC. van der Meere, man van C. Schipper, 52 j. J. C. Moeliker, z. 3 m.J. Vinger hoed, man van C. J. Feijen, 67 j. D. A. van den Berge, z. 2 j. J. Bijke, ongeh. z. 68 j. Zaterdag is, ten verzoeke van den heer mr C. Lucasse, als curator in het faillissement van N. Steenblok, timmerman en metselaar te Nieuwdorp, aldaar ten ovérstaan van den notaris Pilaar, in het openbaar verkochtlo. een woonhuis en erf met werkplaats te Nieuwdorp, sectie D no. 451 en 452 aan den heer D. T. van de Vijver qq. te Goes voor 14602o. een pakhuis en tuin aldaar, sectie D no. 223 en 224 aan P. Leenman te Nieuw dorp voor 350 (sub 1 en 2 in gebruik bij den gefailleerde)3o. een woonhuis aldaar, sectie D no. 369, in huur bij Jan op 't Hof tot 1 Mei 1888 aan A. Beekman te Nieuwdorp voor 505 4o. de onverdeelde helft in een woonhuis en erf op het dorp 's Heer Arendskerke, sectie H. no. 1260 en 1261, bewoond door de wed. Izak Bliek c. s., aan A. de Priester te 's Heer Arendskerke voor 400. Alles zonder 12j voor onkosten. Dalum. Plaats. VoorwerpeH. lnformatiën. 4 April Brigdamme, Inspan, lie Vos. 4 Sas van Gent, Vestinggrond, Ontv. re» 5 rr Middelburg, HuizeD, Tak. 6 Middelburg, Meubels, Verheij. 6 Breskens, Hofstede, Hammacher. 6 a Zaamslag, Paard enz., Dregraaus. 10 it Rittbera, Huis enz., De Wolff. 10 n Biggekerke, Meubels, Loeff 10 Aardeuburg, Woonhuis, De Graaff. 11 tt V eere, Inspan, Tak, 12 13 Middelburg, Huizen, Verhulst. 12 tt Bergen op Z. (verp.) Vischp., Visscberijbest. 12 rt Krniningen, Inboedel, Prins. 18 9 Vlissingen, Huis enz., De Wolff. 18 tt Oostkapelle, Huizen en land, Tak. Wanneer kinderen na vele vergeefsche pogingen eindelijk hun speelgoed vernield hebben, waar mede zij meenen een blijk van hun kracht te geven, roepen zij luide om een ander voorwerp, en het spelletje begint opnieuw. Handelt de tegenwoor dige Fransche kamer niet als het kind Het eene ministerie na het andere daagde opom na een korten tijd als verbruikt in den hoek ge worpen te worden. Hoelang kan dit nog duren? Spoediger dan men zich durfde vleien is de jongste ministerieele crisis geëindigd. Vrijdag avond diende het ministerie Tirard zijn ontslag in en reeds gisteren was een nieuw kabinet saamgesteld. Het zal het groote ministerie Floquet zjjn, dat reeds sedert weken aangekondigd werd. De portefeuilles zjjn aldus verdeeldminister-president Floquet, binnenlandsche zakenoorlog, De Frey cinetmarine, Krantzjustitie en eereiienst Ricard; financiën, Peytralbuitenlandsche zaken, Goblet; openbare werken, Loubet; landbouw,

Middelburgsche Courant | 1888 | | pagina 2