Tertappii en YerpMinp is Zsslasj. Briefwisseling. I Verkoopïngen en aanbestedingen, In de vergaderzaal der Tweede kamer heeft inen vermeerdering van het aantal zitplaatsen voorloopig verkregen door het maken, aan liet einde der gangpaden tussclien de banken, van zitbanken tegen de bouten schotten, waarvoor een beweeg- en verplaatsbaar tafelblad gesteld zal worden. Is dit een middel om de heeren te beletten onder de zitting te veel naar de koffiekamer te gaan In Den Haag is opnieuw bij den raad een adres ingekomen tot herstel der kermis. Daarin worden 54 bedrijven genoemd, die door de af schaffing der kermis schade lijden. No 48 op deze lijst is de bank van leening Naar het Vad. verneemt heeft Z. M. de koning belangrijke inkoopen van zilverwerk ge daan bij de heeren J. M. van Kempen Zonen te 's Gravenhage. In de Javastraat te 's Gravenhage werd Vrijdagavond een juffrouw aangerand, blijkbaar met het doel haar te berooven. De twee perso nen, die zich aan dat feit schuldig maakten, zijn gearresteerd. In de residentie is een schipper, die een briquet had aangelegd, door den zwaveldamp bijna gestikt. Hij werd in bewusteloozen toestand naar hef Gasthuis vervoerd. De Haagsche briefschrijver der Arrih. Grt schrijft o. a. Er wacht ons Hagenaars nog meer heils en goeds. Een paar weken geleden heb ik daarvan al de voorloopers bespeurd. Op de Groenmarkt zag ik éen mans- en éen vrouwspersoon, door eene grooten hoop straatslijpers, boodschapmeiden en straatjongens gevolgd, die met een bundeltje papieren in de hand, de man schreeuwende en de dame mompelend, een blaadje te koop boden, dat de Heilsoldaat heette. Veel vertier had de negotie niethetgeen niet te verwonderen was, want uit het uiterlijk van de beide kooplieden moest men opmaken, dat de door hunne literatuur aangepredikte heilstaat uit een materieel oogpunt weinig begeerlijks heeft. De man zag er uit als een zeer gewoon kaailooper of besteller van lagen rang, zijne gezellin als een kinderjuffrouw buiten emplooi en niet uit eene schitterende »laatste betrekking" afkomstig. Ook de verlokkende gave der schoonheid was niet over haar uitgestort bij den aanblik van dit tweetal kon ieder niet- bekeerde gerust het woord gebruiken, dat de trouwe Israëliet van zijn voormaligen geloofsge noot zei, toen hij hem na zijne opneming in eene Christelijke gemeente midden in den winter met een witte broek en zonder overjas loopen zag sdat hadt ge bij ons ook kunnen hebben Met dat al meende ik in dit tweetal met de schrale negotie de voorboden van groote dingen te zien, menschelijke zwaluwen, die de nadering van den geestelijken zomer aankondigden voor verstokte, verwinterde liberalen. Ik weetniet of het de kwartiermakers waren van het leger van generaal Booth of de zendelingen van eenige andere rechtzinnige onderneming. Maar noch de plunje, noch het uiterlijk van de twee getuigden voor de aanvankelijke begeerlijkheid van het duizendjarig rijk, dat hun blaadje zeker aankon digde. De Maatschnppij tot exploitatie van staats- spoonoegen heeft aan de deelnemers aan den Nederlandschen pelgrimstocht naar Rome toege zegd retourkaarten naar Roozendaal af te geven tegen betaling van enkele reis en met geldigheid voor 4 weken. Bij de viering van het 8. lustrum van het Delftsch studentencorps zal op Dinsdag avond den lOen Juli een phantastische gecostumeerde optocht gehouden worden, voorstellende het hu welijk van Mabelia GraswincTcel en Juliaan van Egmond baron Ghievelles, zijnde de hoofdpersonen uit den roman De Delftsche Wonderdokter, van mevrouw Bosboom Toussaint. Een Amsterdammer zond aan een stadgenoot, wiens kind overleden was, een kaartje met een 1-cents postzegel, dat hij zelf in de bus voor drukwerken van het hoofdpostkantoor te Amster dam werpt. Eenige weken later bedankt de ge adresseerde hem voor zijne beleefdheid, te meer nu er uit bleek, dat hij, die het kaartje gezon den had, zelfs te Milaan aan hem had gedacht. Hij had dan ook met genoegen de 25 cents port betaald, waarmede wegens te lage frankeering de zending was belast. Het kaartje was tusschen een kaartje of druk werk terecht gekomen, dat naar Milaan was geadresseerddaar werd het gevonden en naar Amsterdam teruggestuurd. Een praktisch man is de steller der volgende, in een der Friesche lokale bladen voorkomende, advertentie sOndergeteekende acht zich geroepen het publiek mede te deelen, dat de verspreide geruchten dat hij 30 stembriefjes zou hebben ingevuld, een opgeraapte leugen is. Hij looft 25 gulden uit aan den onbekenden verspreider van dat gerucht, om zulks te bewijzen, ook om maar éen persoon aan te wijzen, dien hij zou hebben verzocht om zijn stem. J. E. ZIJLSTRA, die tevens de ontvangst bericht van eene uitge breide sorteering behangselpapier, tot de levering waarvan hij zich vriendelijk houdt aanbevolen." Te Eindhoven zwierf Donderdag een rond- venter door de straten, die het blijkbaar niet te breed had bij het barre winterweer. Na hier en daar om hulp aangeklopt te hebben, kwam hij in eene burgerwoning terecht, alwaar hij weldra ineenzakte. Geneeskundige hulp kon niet meer batennaar het gasthuis overgebracht, was hij spoedig een lijk. Naar men^zegt, behoorde de arme man te Groningen te huis. Te 's Gravenhage verraste een hazewind zijn eigenaar met de geboorte van vijftien jongen. Te Oldenzaal is voor het station een steiger, waarop zich vijf personen bevonden, naar beneden gestort. Een der mannen wist zich nog aan een raam vast te houden, maar de andere vier stortten mede naar beneden en werden allen min of meer gewond; twee echter zóo zwaar, dat geneeskundige hulp direct noodig was. Een had, behalve verdere kneuzingen, ook zijn been gebroken en een ander was ernstig aan het hoofd verwond. Onze lezers zullen zich herinneren dat in de vorige week werd medegedeeld dat te Ooststel lingwerf een jonge vrouw gedurende een der koude nachten door een veldwachter naar West stelling werd geleid en aan haar lot overgelaten, tengevolge waarvan zij overleed. Naar deze zaak is thans vanwege den commissaris des konings in Friesland een onderzoek ingesteld. De heer G. L. Goosselink, onderwijzer te Bornebroek, spreekt ten stelligste het bericht omtrent eene spookgeschiedenis aldaar, door ons overgenomen uit het N. v. d. D., tegen. Het geheel is slechts een verzinsel, eene laffe aardig heid, twee maanden gel eden door iemand verzonnen. De kapelaan in die gemeente behoort nog altijd tot het rijk der levenden. Yolgens een bericht uit Weenen aan den Temps heeft de Oostenrijksche minister van buitenlandsche zaken kennis ontvangen, dat binnen korten tijd een Russische nota zal verschijnen van vredelievenden inhoud ten einde alle onrust weg te nemen over de voortdurende troepenbe wegingen aan de Oostenrijksche grens. Onmiddelijk daarop zou het programma der ministerieele conferenties gewijzigd en besloten zijn de dele gaties tegen den 15 Mei saam te roepen. Omtrent de buitengewone credieten is volgens den bericht gever geenerlei beslissing genomen, ingeval de omstandigheden het noodzakelijk maken, zullen de bijeenkomsten hervat worden. Tengevolge van een dijkbreuk staan in Mecklenburg ongeveer 50 dorpen onder water, dat tot de hoogte der schoorsteenen reikt. Het verlies aan menschen en vee is nog niet te schatten. In een der dorpen brak gedurende den wassenden vloed brand uit. Enkele landstadjes zijn van elk verkeer, zelfs telegraphisch, afge sneden, Met groote moeite is het geniesoldaten gelukt op pontons de stad Doemitz, waar de door het water ingeslotenen reeds door hongersnood werden bedreigd, te bereiken. Even ongunstig luiden de berichten uit de laag gelegen landen van den Weichsel en den Nogat. Reusachtige ijsverschuivingen in de na bijheid der mondingen veroorzaakten over eene uitgestrektheid van mijlen overstroomingen, waar. van vele menschen het slachtoffer werden. Bij Lenzen zijn 15 pioniers bij het laten springen van ijs om het leven gekomen. Zaterdag werden, ten overstaan van den notaris P. Loeff, in de herberg de Oranjeboom te West- kapelle, in het openbaar verkocht de navolgende onroerende goederen in de gemeente Westkapelle; le een huis, schuur en bouwland, groot 49 aren en 20 centiaren, aan het Koudorp, voor f 1306 2e een huis en erf, groot 99 centiaren, aan de Arke, voor 117 3e een huis, schuur en tuin, groot 6 aren en 80 centiaren, aan de Zuidstraat, voor 701; 4e 38 aren en 70 centiaren bouw land, aan den Hoogen weg, voor 4005e 37 aren en 50 centiaren bouwland, aan de Voswe- geling, voor 433, en 6e 43 aren en 60 centi aren bouwland, nabij de Voswegeling, voor ƒ440. Plaats. Dafum. 27 Maart 28 28 29 30 30 30 April 5 6 - 10 12 13» 20 24 - 23 1 Mei 1 8 15 17 23 Middelburg, Vlissingon, Arnemuideti, Middelburg, N.&St. Joosl Sas van Gent. Vlissingeu, Briguamme, Middelburg, Breskens, Kitthem, Bergen op Z., Serooskerke, Middelburg, Middelburg, Kotidekerke, Aardenburg, Zoutelande, Kleverskerke, 1 Jzendijke, Hoofdplaat Cadzand, St. Kruis, Voorwerpen. Behangselpap., Huizen enz., Land enz., Afbraak, Hout, Vestinggrond, Beestiaal enz Inspau, Huizen, Hofstede, Huis enz., (verp.) Vischp., Inspan, Inspan, Huis, Inspan, Huis, Inspan, Inspan, Inspan, Inspan, Beestiaal, Inspan, Informatiën. Balans I) 4. De Wolfl. Verheij. Tak. De Vos. O. Westenberg. De Wolff. De Vo3. Tak. llammacher. De Wolff. Visscherijbest. Tak. Verbuist. S'egt. Loeff. De Graafi Loeff. Verheij. Hendrikse. Hendrikse. Hammacher. Hendrikse. Een bericht uit Aardenburg over eene uitvoering van een zanggezelschap kon niet voor plaatsing- in aanmerking komen, omdat wij niet weten, wie de inzender is. Gedrukt bij D. G. Kröber Jr., te Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1888 | | pagina 6