Uit verschillende plaatsen komen nog voort durend berichten over valsche muntstukken, die in omloop zijn. Te Sittard zijn b. v. in acht dagen tyds door de marechaussee 13 valsche thalers in beslag genomen. En dat da politie ijverig aan het nasporen blijft kan blijken uit de volgende berichten Te Geldrop is iemand uit Leende aangehouden, die valsche kwartjes in betaling uitgaf. Zaterdag ochtend heeft in diens woning te Leende een huiszoeking plaats gehader zjjn vormen van Nederlandache en andere munten, alsook eenige onafgewerkte muntstukken in beslag genomen. Voorts is in den Amsterdamschen IJpolder, in een poel nabij het Noordzeekanaal, gevonden een paket, met een aantal valsche rijksdaalders en guldens, brokken specie, matrijzen en verdere gereedschappen, vermoedelijk afkomstig van de personen, die zich thans, onder beschuldiging van valsche munt vervaardigd en in omloop te hebben gebracht, in verzekerde bewaring bevinden. De rechtbank te Maastricht heeft den se cretaris van Hoensbroek, wegens beleediging van den burgemeester aldaar, veroordeeld tot 3 boete, subsidiair 3 dagen hechtenis. In het Vaderland wordt door een inzender de vraag gedaan of het niet wenschelijk zou zijn bij het Nederlandache leger een haring-menu in te voeren. De haringvangst bloeit en de visch is een smakelijk gerecht. Voor den afzet bin nenslands zou het zeker goed zijn als ook nu en dan eens de haring op het menu in 't leger voorkwam. Een curiosum. De rechtbank te Am sterdam 5e kamer beval jl. Vrijdag bij een, in een, belastingzaak gewezen vonnis de teruggave van een overtuigingsstuk, in casu, een koestaart, aan den rijksadvocaat. Gelukkig voor deze, wor den de terug te geven overtuigingsstukken niet aan huis bezorgd, maar moeten zij worden afge haald. Of de rijksadvocaat zich ook haasten zal dit te laten doen? (P- J.) Zooals wij gisteren meldden heeft de bekende mevr. Bulkley te Lugano in Zwitserland, op de Italiaansche grenzen, pogingen aangewend, om met hare kleinkinderen eene ontmoeting te heb ben. Daaromtrent meldt de Arnh. Ct. de volgende bijzonderheden Het is gebleken, dat een Engelsch advocaat ten behoeve van mevr. Bulkly den heer Hoek heeft opgespoord en nagereisd. Gedurende een paar maanden had deze zijn intrek in hetzelfde hötel als de heer Hoek en kwam vanzelf met dezen in aanraking. Hij beweerde in Australië een groot vermogen te hebben verworven. Of deze Engelschman eenig plan had beraamd is niet te zeggen, maar daar de heer Hoek steedg met den Duitschen lector zijner kinderen en de juffrouw de kleinen vergezelde, was de uitvoering van elk plan moeilijk. De prefect van Lugano moet in de meening zijn gebracht, dat de heer H. wederrechtelijk de minderjarige kinderen onder zich hield, en daar om dan ook het land had verlaten en zich rus teloos van plaats tot plaats begaf. Dit was de aanleiding, dat de prefect den heer H. ten zijnent ontbood. Natuurlijk protesteerde de heer H. tegen de bemoeilijking, welke hij ondervond en het schijnt juist in de bedoeling te hebben gelegen, den heer H. tot een zoo ernstig verzet aan te sporen, dat de prefect zich genoodzaakt zou zien, hem in verzekerde bewaring te nemen. De kinderen zouden dan tijdelijk aan het vader lijk toezicht zijn onttrokken. Inlichtingen, nog tijdig uit ons land ontvangen, moeten den prefect hebben overtuigd van het gevaarlijk spel, dat men met hem speelde. Het schijntdat mevrouw Bulkley niet zoo spoedig het verblijf van den heer Hoek heeft ontdekt. Althans aan de bloedverwanten in Achter-Pommeren van den lector is door Hol- landsche dames, welke haar bezochten, eene aan zienlijke som geboden, zoo zij haar mededeelden waar die jonge man zich met den heer Hoek ophield. Zondag hadden in Frankrijk drie verkiezingen voor de kamer plaats, en wel twee herstemmingen, de eene in het departement Cöte-d'Or en de andere in Haute-Marne. In beide gewesten is een radicaal gekozen, namelijk Cernesson, lid van den Parij- schen gemeenteraad, en Roret. De derde, een vrije verkiezing, is gehouden in het departement Bouches-du-Rhöne. Daar heeft de oude commune man Félix Pyat, dezelfde die verklaard had de candidatuur niet te wenschen, maar haar te zullen aanvaarden, als men hem die oplegt als een plicht, de betrekkelijke meerderheid verkregen19.656 stemmen, terwijl op twee andere radicaal-socia listische candidaten gezamenlijk 23.991 zijn uit gebracht, zoodat eene herstemming moet volgen. Het standbeeld ter eere van Parmentier, den grooten Franschen landbouwkundige, te Neuilly-sur-Seine opgericht, is Zondag plechtig onthuld. Het is een bronzen standbeeldop 't voetstuk leest men»Aan Parmentier, de stad Neuilly." Het beeld is door A. Gaudez uitgevoerd en stelt den beroemden man voor, terwijl hij met 't ontleedmes in de hand een knolgewas onder zoekt hij heeft een zak aardappelen (die hij 't eerst in Frankrijk invoerde en teelde) bij zich; een spade ligt aan zijn voet. Bij de behandeling van eene zaak voor de opperste rechtbank van Londen zeide de heer Dickens, een zoon van den beroemden schrijver, die advocaat van den beklaagde was, dat hij een zekeren mijnheer Pickwick als getuige zou op roepen. De voorzitter maakte toen de opmerking, dat Pickwick ongetwijfeld een zeer eigenaardige getuige was om door een Dickens te worden opgeroepen. Na deze opmerking, die veel vroolijk- heid veroorzaakte, zeide de heer Dickens»Ik geloof, dat de eenige reden, waarom ik dit proces instrueerde, hierin gelegen is, dat ik iemand van den naam Pickwick als getuige kon doen ver schijnen, en het kan u wellicht belang inboezemen te hooren, dat deze heer een bloedverwant een achterneef, naar ik meen van den heer Mozes Pickwick is, die te Bath woonde, en ik heb zeer goeden grond om aan te nemen, dat van dezen Mozes Pickwick de naam werd ontleend voor den held van een der beroemdste werken die de groote Engelsche humorist geschreven heeft. Te Parijs is zekere Dacosta, directeur van Le Journal des Deux Mondes, in hechtenis geno men, voor wien de Fransche politie door het parket te Brussel gewaarschuwd was, daar hij wegens oplichterij onder verschillende namen ver scheidene malen in België veroordeeld was. Dacosta, die zich goed voordoet, beweert te Cincinnati in de Vereenigde Staten geboren te zijn. Le Journal des Deux Mondes was in Januari verschenen en de directeur had een 15tal be dienden aangenomen, die thans in de grootste verlegenheid verkeeren. Te Brussel had Dacosta een huis in uurwerken gesticht en bij prospectussen vertegenwoordigers gevraagd, die cautie moesten storten, met welke gelden hij groote sommen verzamelde. Een groot aantal personen liep in den hun ge spannen strik. Dacosta beweert echter nooit te Brussel gewoond te hebben. Uit een door de Fransche politie ingesteld on derzoek is gebleken dat hij, behalve zijn directeur schap van het huis in uurwerken te Brussel, onder den naam van Masson, directeur van ver schillende buitenlandsche maatschappijen geweest is, dat hij in de rue des Ecuries te Parijs ge woond heeft, zich uitgevende voor een agent van The World's Echo, een Engelsch huis in uurwer ken, en dat hij onder den naam van Norman the Continental Arms Company, in de rue Yivienne gevestigd, vertegenwoordigd heeft. Toen Dacosta bemerkte dat hij in de strik zat, heeft hij bekend de persoon te zijn, die door het parket van Brussel gezocht werd. Dacosta heeft zich indertijd als reporter van de Duitsche journalistenvereeniging naar de ten toonstelling van Antwerpen begeven. In Rusland, in Amerika, in Duitsehland, in België, in Neder land, droeg deze oplichter de verschillende namen van d'Acosta, Dacosta, Toste, Masson, Dupont, Hasefeld, Eduard Phileas, dokter Ganz en dokter Nathan. Maandag heeft te New-York een geduchte sneeuwstorm gewoed. De sneeuw lag 5 tot 10 voet hoog. Alle pogingen door spoor- en tram- wegdirectiën om de banen door sneeuwploegen te doen schoonvegen, mislukten. De ploegers moesten tegen wil en dank het werk opgeven. Evenals op die banen was ook overigens voor rij- en voertuigen alle verkeer onmogelijk. Vele wagens werden beschadigd of onbeschadigd in de sneeuw achtergelaten. In Broadway lag de sneeuw 10 voet hoog. Op den luchtspoorweg kon evenmin worden gereden, want de sneeuwjacht was zoo verblindend, dat de machinisten en conducteurs niet vooruit konden zien. Vandaar dat er ver scheidene botsingen hebben plaats gehad, waarbij reizigers gewond zijn, niettegenstaande de weinige treinen, die bij groote tusschenpoozen werden afgezonden, uiterst langzaam voortstoomden. Slechts weinige personen waagden het, de straat op te gaan. De meeste winkels en kantoren waren ook geslotenwaar zij geopend waren, konden er toch geen zaken worden gedaan. Aan twintig makelaars ia het nog gelukt, de beurs te bereiken, maar dit gaf hun niet veelwant er waren bijna geen beursbezoekers en geene berichten, doordien er geen spoortreinen reden, en de sneeuwstorm, over eene groote uitgestrekt heid woedende, vele telegraafdraden had vernield. De meeste avondbladen zijn ook niet uitgegeven, doordien het personeel wegens het geduchte weder de bureaux niet kon bereiken. De nieuwste vorm van adverteeren is de betaalde winkelraamkijker. Het vak is niet moeilijk; een paar netgekleede heeren wandelen bedaard voort. Eensklaps wordt hun aandacht getrokken door een voorwerp in de uitstalling van een magazijn. Zij blijven staan en bekijken het voorwerp goed, terwijl zij er heftig over redeneeren. Dat wordt opgemerkt door een paar voorbijgangers. Dezen blijven ook staan, bekijken het voorwerp in de winkelkast ook en spreken er ook over. Als er vier menschen voor een winkel staan in een drukke straat, staan er binnen vjjf minuten twintig elkaar te verdringen. Men kijkt niet alleen naar het bewuste voorwerp, maar naar de geheele uitstalling en tien tegen een, dat er iemand iets ziet dat hij aardig vindt en koopt. Daar is het om te doen De beide heeren die het eerst bleven staan, zijn ondertusschen door gewandeld en staan bij een anderen winkel te kijken. Gedrukt bij D. G. Kröber Jr., te Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1888 | | pagina 6