Mmm en YenMtiüfl in Zselani Laatste Berichten Polderbestuur van Walcheren. lid der Prov. staten in het district Hulst, Dinsdag 11., te Zaarnslag een zoon zijn' meer dan zeven tigjarigen, geheel en al blinden vader naar de stembus geleid heeft, waar deze zich van zijne plichten kwijten kon. Tegenover dit bewijs van activiteit op politiek gebied staat echter dat van de 259 kiesgerech tigden, slechts 187 hunne stem hebben uitge bracht. Uit dit laatste blijkt voldoende, hoe weinig politiek leven er nog onder de groote massa heerschtvoorlichting van bevoegde per sonen zou daarom zeer gewenscht zijn. Gisteren is te Amsterdam, in tegenwoordig heid van generaal Booth, het onlangs door het reddingsleger aangekochte lokaal De Vrede inge wijd. Deze bijeenkomst werd bijgewoond door een net publiek, klaarblijkelijk de keur van het Am- sterdamsche legerkorps. Bovendien waren ver scheidene Amsterdammers met hunne dames uit de aanzienlijke standen tegenwoordigen naar het scheen onder dezen slechts weinigen, die enkel uit nieuwsgierigheid waren gekomen. Kortom, het was wat men zou kunnen noemen eene deftige vergadering. Bij het uitgaan stonden onderscheidene van de fraaiste equipages van Amsterdam aan het gebouw de bezoekers te wachten. Gisteren nacht vonden te Amsterdam twee agenten op de Nassaukade bij het Steenpad, op een terrein waar petroleumvaten geborgen worden, een tent van twee beddelakens vervaardigd. Bij nader onderzoek vonden zij in die tent gehuisd een man met vrouw en vier kinderen, waarvan het oudste 8 jaar en het jongste 8 weken is, die allen bittere armoede en koude leden. Op hun vraag of zij aan het politiebureau ook nacht verblijf wilden hebben, weigerde de man dit daar hij dan zijn gereedschap onbeheerd moest achter laten. - Toen eergisterenavond aan de genoodigde kinderen in den schouwburg te 's Gravenhage de ververschingen werden aangeboden, waarbij de meisjes roode en de jongens witte limonade kregen, gaf een kereltje van 7 jaar, toen de juffrouw hem bij uitzondering roode limonade aanbood,, tot niet geringe vroolijkheid van de omstanders ten antwoord «Dank u Jufik ben geen sociaal, geef mjj maar witte Een van de zotste opvattingen door het publiek van de afkondiging der grondwet vindt men in de Haagsche correspondentie van de Locomotief. 'Wat mot dat? vroeg een nieuwsgierige. Mins, het is een uitdeeling van lange turf! Daar de secretaris begon te lezen voldeed deze uitlegging niet. Nee, zei een oudje, daar is eene hooge officier gedeserteerd en dat motte ze afleese. Zijnmeissie staat al binnen Nabij Budel, op de lijn RoermondAntwer pen, is de wachteres M. J. door den trein over reden. Zij was terstond dood. Het nachtwacht personeel te Maastricht heeft collectief zijn ontslag genomen en een nieuw stel is opgetreden. De aftredenden deden ieder om trent een halve eeuw dienst. Wat zullen die oudjes thans rustig slapen! In Abstede had dezer dagen het volgende vermakelijke voorval plaats. Twee dienstboden van een bleeker aldaar, die herhaaldelijk vergeefs waren gewekt, weigerden omstreeks 9 uur nog halsstarrig om haar bed te verlaten, zoodat de hulp der politie moest ingeroepen worden, om haar te doen opstaan, waarna de bleeker haar tegelijk zijn dienst deed verlaten. Waar men de politie al bij haalt De berichten over den Duitschen kroonprins luiden ook heden gunstiger. De hoest blijft hetzelfde, maar er is geen koorts, terwijl de patient rustiger slaapt. De wonde is bijna geheeld De zwakte is minder, ook verliet de prins Dinsdag morgen om elf het bed. De prins van Wales vond dat zijn zwager er beter uitzag dan hij verwachtte. Labouchère heeft gisteren aan zijn voornemen gevolg geven en bij het adres van antwoord op de troonrede in het Engelsch Lagerhuis een amen dement voorgesteld, waarbij van de regeering wordt verlangd dat zij verklare dat er aan Italië geen bindende beloften zullen worden gedaan voor het geval dat er een oorlog ontstaat tus- schen dat land en Frankrijk, of dat, indien zoo danige beloften reeds mochten gedaan zijn, de inhoud daarvan aan het parlement zoude worden medegedeeld. De heer Fergusson verklaarde dat de lezing, die gegeven was van de rede, door admiraal Hewett te Genua gehouden, te eenenmale onjuist is. Fergusson herhaalde dat Engeland geen militaire verbintenissen heeft aangegaan. Hij logenstrafte uitdrukkelijk dat lord Salisbury's staatkunde vijandig is aan Frankrijk. De betrekkingen met dat land zijn goed. Hij hoopt en gelooft te eer dat die goede betrekkingen zullen voortduren, daar Frankrijks buitenlandsche staatkunde over eenkomt met die van Engeland. Eene openbaarmaking van de schriftelijke ge- dachtenwisseling met de groote mogendheden over den toestand van Europa is onmogelijk, daar zoo iets eene schending van vertrouwen zou zijn. Spreker hoopt dat het gevaar van eene verstoring van den vrede niet grooter, maar geringer is dan in het vorige jaar. Engelands roeping is het, zich niet te mengen in eenen oorlog, als zijne nationale belangen daarbij niet betrokken zijn Het verkeert thans met alle mogendheden in vrede en eendracht. De heer Labouchère heeft hierna zijn amende ment ingetrokken. De verdere beraadslaging over het adres is hierop verdaagd. Te Fiers, in het Noorden van Frankrijk, hebben een duizend fabrieksarbeiders het werk gestaakt. Tengevolge van het staken der betalingen door het bankiershuis Frehleisen te St. Peters burg moet de hertog van Oldenburg een millioen verliezen. In verband met het candidaat stellen van hem door radicaal-socialistische groepen, moet generaal Boulanger zeer verontwaardigd zijn over het misbruik maken van zijn naam bij par lementaire verkiezingen. Men herinnert zich, dat te Nieuw-York eene vereeniging zich geïnteresseerd heeft voor de ge zondheid van den zeer jeugdigen pianist Joseph Hoffmann, wiens bekwaamheid door zijn vader zeer tot schade van zijn lichamelijk welvaren geëxploiteerd .werd. De zaak is voor den rechter gebracht; maar de ouders van den jongen pianist hebben er nu in toegestemd, dat hij terstond zal ophouden met in het publiek te spelen en in de eerste jaren zich daarvan zal onthouden. De ouders hebben echter eerst daartoe besloten, nadat de knaap zelf verklaard had al te ver moeid te zijn om nog meer avond aan avond te kunnen spelen. In New-York heeft men tegenwoordig een nieuw muziek-instrument gevormd door mensche- lijke hoofden, het anthropophoon geheeten. Het hoogste register bestaat uit vrouwenhoofden, het lagere uit mannenhoofden. Het instrument is uitgevonden door een dame. Bij een der uitvoe ringen bracht een der tenoren helaas eenige wanorde teweeg, daar hij nieste, waarop de dames boven hem in lachen uitbarstten. Buitengewone algeraeene vergadering, heden raiddag te ll/a uur gehouden. Voorzitter de heer D. A. Dronkers. De voorzitter opent de vergadering, deelt mede dat de heer Sprenger wegens eene lichte ongesteldheid verhinderd is deze vergadering bij te wonen en zegt dat het dag. bestuur de vrijheid genomen heeft deze buitengewone vergadering bijeen te roepen, omdat enkele zaken dienen be handeld te worden die moeilijk konden uitge steld worden tot de algemeene vergadering in April. Daarna stelt de voorzitter in de eerste plaats aan de orde een voorstel tot verdediging van den onderzeeschen oever tusschen dijkpalen 27 en 28 aan de Oostwatering, waarvan de kosten worden geraamd op 8121.50. De heer Van Lijnden vraagt of de toestand aan de Oostwatering plotseling zoo verergerd is of wel dat er eene bijzondere reden is voor het thans gedaan voorstel. De voorzitter deelt mede dat reeds sedert een paar winters bij oosten en noordoosten wind veel schade aan de oeververdediging wordt toegebracht en dat dit in den afgeloopen winter eveneens het geval is geweest. Voorziening wordt wen- schelijk. Nog vraagt de heer Van Lijnden of het punt, dat nu zal verdedigd worden, hetzelfde, is waar in 1886 is gestort, wat de voorzitter toestem mend beantwoordt. Zonder hoofdelijke stemming vereenigt de ver gadering zich met het voorstel en machtigt het dag. bestuur tot het doen der in verband hier mede noodige zaken. Verder komt ter tafel een voorstel van het dag. best. tot overname van het onderhoud van een te leggen gedeelte straatweg op den Oost- kapelschen Domburgschen straatweg. De heer Snijders wijst erop dat onderhoud dei- straten in de gemeenten een last is die op de gemeente zelve drukt. Het gemeentebestuur van Domburg wil zijne straten verleggen en nu zou het z. i. een goede gelegenheid voor den polder zijn om van de onderhoudslast ontheven te worden. De voorzitter herinnert aan de geschiedenis dezer zaak. Algemeen wenschte men, toen de polder een weg maakte van Serooskerke naar Domburg, in het algemeen belang en ter bevor dering van goede aansluiting tot Westkapelle toe dat hij het onderhoud van den weg op zich nam. Daaromtrent is eene overeenkomst getroffen en het dag. best. van den polder is van oordeel dat die overeenkomst diende gevolgd te worden. De verlegging is een verbetering, daardoor wordt een leelijke hoek weggenomen en krijgt de weg een beter aanzien. Door deze verleg ging ondervindt de polder bovendien geen nadeel een gedeelte oude weg vervalt en een nieuw ge deelte komt daarvoor in de plaats. De heer Snijders zegt niet te willen een be staande overeenkomst te verbreken maar alleen tot de opmerking geleid te zijn door de meer malen getoonde inmenging van gemeentebesturen. Hij berust echter na de inlichtingen van den voorzitter in het voorstel. Zonder hoofdelijke stemming wordt ook dit goedgekeurd. Nog wordt goedgevonden aan J. C. Sturm en P. Hubrechtse, beiden wonende te Serooskerke, een stuk grond, bekend in sectie D no 443 der ge meente Serooskerke en groot 735 centiaren, voor 30 jaren in erfpacht uit te geven tegen den prijs van 0.02 per centiaren in het jaar. Gelijk besluit wordt genomen ten opzichte van een verzoek van mej. A. M. Holster en cons, te Middelburg om een stuk weiland, groot tachtig centiaren onder Gapinge, in eigendom te beko men. De koopprijs wordt op 8 bepaald. De vergadering is vervolgens gesloten. Dal urn. Plaats. Voorwerpen. lnformatiën. 23 24Febr. 'sHeerenhoek,Inspan enz., P. Overman. 24 Middelburg, Hofsteedje enz., Verhulst 24 a N.& St. .Joosl., Inspan, Tak 28 Biggekerke, Bouw-en Weil., Tak. 28 a Middelburg, Inboedel, BalaDs D 4. 29 a 'a II.Arendsk. Inspan, Pilaar. 29 n N. St. Joosl., Inspan, Tak. 29 a Cortgene, InspaD, Roelof. 1 Maart Middelburg, Huis enz., Tak. 2 Oos'kapelle, Inspan, Tak. 6 n Middelburg, Inboedel, Balans D 4. 6 St. Laurens, Hofstede, Tak. 7 Grijpskerke, Inspan, Tak. 9 Biggekerke, Inspan, Tak. 10 n Westkapelle, Hofstede, Tak. 12 Middelburg, Manufacturen, Notarishuis. 21 a Neuzen, Bouwterrtin, Dronkers. 8 Mei IJzendijke Inspan, Hendrikse. 15 Hoofdplaat, Inspan, Hendrikse. 23 St. Kruis, Inspan. Hendrikse. Die vrees verdrong al hare bezwaren en zij liep de trap op. »Zijt gij nog niet naar bed, moeder?" vroeg Koert, zijn wandeling stakende. Koert, is er iets dat u hindert iets dat gij mij niet wilt zeggen?" »Nu, heel opgewekt ben ik niet", ant woordde hij met een poging om te glimlachen. «Maar bekommer er u niet om, moeder, wel te rusten." »Denk gij dat ik kan slapen, goed of slecht wanneer gij bedroefd zijt »Het is volstrekt niet gezegd dat ik bedroefd ben. Ga gerust naar bed, moederlief en slaap onbezorgd." Hij sloeg zijn arm om haar hals, een gewoonte uit zijn kinderjaren, en begeleidde haar naar de deur. «Maar ik wil het wetenriep zij beslist uit. »Gij en Ellen hebt van een ongeluk ge hoord het baat niet of gij het al zocht te verbergen 1" Zij trok hem weer de kamer in en zag hem in de oogen. Hij doorstond haar blik zij was van zijn tiende jaar af vader en moeder voor hem geweest, had al zijne wenschen vervuld zonder aan zich zelf te denken. Hij was al haar vreugde en in dat oogenblik was zij zoo weinig voor hem niets. {Wordt vervolgd.) Hulst. De feestviering bij gelegenheid van den intocht van onzen nieuwen burgemeester, den heer L. J. M. van Waesberghe-Janssens, ving heden ochtend aan met eene uitdeeling van zijnentwege van brood aan de armen. Te 12 uren verzamel den zich de eerewacht en vele andere corporatiën op het marktplein, van waar zij zich begaven naar het stationsplein. Kanonschoten van de wallen en het luiden dei- klokken waren het sein dat de trein, die te 12 20 hier aankomt, van Clinge vertrokken was. Weldra stoomde het ijzeren paard ons station binnen en werd de heer Yan Waesberghe-Jans sens door den waarnemenden burgemeester op het perron toegesproken en hem een muziekale wel komstgroet gebracht. Daarop namen de heer Yan Waesberghe Janssens eu de gemeenteraadsleden plaats in onderscheidene rijtuigen, daartoe door verschillende particulieren beschikbaar gesteld, en trok de stoet, bestaande uit de maréchaussee, eene eerewacht met vaandel, muziek-, zang- en andere gezelschappen, de schoolkinderen en de feestcommissie, langs de voornaamste straten naar het versierde stadhuis< Het rijtuig van den burgemeester werd ge ëscorteerd door den kommandant en den adjudant der eerewacht. Aan het stadhuis sprak de presi dent der feestcommissie namens de commissie, de onderscheidene gezelschappen en de burgerij den burgemeester toe, waarna de plechtige installatie plaats had. Toen deze was afgeloopen trad de burgemeester op het bordes van het stadhuis en werd hem door de leerlingen der gemeenteschool een wel komstgroet toegezongen. Hierna sprak de nieuwe titularis de menigte toe, wat luide toejuichingen uitlokte. De geest drift is algemeen. Heden avond wordt de feestdag met een concert en vuurwerk besloten. »s Gtravenliage. Het gerechtshof alhier be vestigde heden het vonnis der rechtbank te Mid delburg, waarbij eene jonge vrouw uit Veere is veroordeeld tot een maand gevangenisstraf, wegens het te vondeling leggen van een kind. Voor de Haagsche rechtbank werd heden be handeld de zaak tegen Willink Ketjen, beklaagd van smaad tegen den minister van koloniën, bij gelegenheid dat hij aan diens woning de stukken kwam opeischen, welke hij zeide dat hem dooi den minister waren ontstolen. De beklaagde beweerde slechts te hebben ge sproken van medeplichtigheid aan roof en trachtte in eene lange zelfverdediging te bewijzen dat hij recht had den minister daarvan te beschuldigen. Het openbaar ministerie vorderde tegen hem 1 maand gev. straf. Uitspraak 1 Maart. Tweede kamer. Bij den aanvang der be handeling van de ontwerp-overeenkomst omtrent de Indische pakketvaart verklaarde heden de minister Heemskerk dat hij en zijn collega van marine bereid waren het ontwerp te verdedigen, daar de minister van koloniën, die aan catarrhale- koorts lijdende is, zijn bed moet houden. De heer Keuehenius vond hierin aanleiding om een motie tot uitstel der behandeling voor te stellen, te meer omdat de zaak zoo overhaast behandeld was, dat belanghebbenden geen kennis van de stukken hadden kunnen nemen en de toelichting van het ontwerp zeer onvolledig was De heer Van der Loeff bestreedt dit voorstel tot uitstel, dat ook met 43 tegen 10 stemmen werd verworpen. Er werd verder geen algemeen debat gevoerd. Bij de discussie over art. 1 bleek duidelijk dat het de bedoeling was om met de heeren Boisse- vain c. s. te contracteeren. De heer Keuehenius kwam er tegen op dat dit niet duidelijk werd uitgedruktdat riekte, vol gens hem, naar kwade trouw of misleiding. Tegen deze opmerking protesteerde de minister Heemskerk. Het amendement-Keuchenius om het contract door den minister van koloniën, in plaats van door den gouverneur-generaal, te doen sluiten, werd verworpen met 46 tegen 12 stemmen. Diens amendement om de namen Boissevain c. s. bepaaldelijk te noemen werd eveneens ver worpen met 54 tegen 4 stemmen. Iionden. De Times meldt dat Oostenrijk's antwoord op Ruslands voorstellen betreffende Boelgarije naar Berlijn is opgezonden. Volgens den Standard zijn Italië, Engeland en Oostenrijk eenstemmig omtrent de beantwoording van Ruslands voorstellen. Ifrelbiirg-. Lodewijktweede zoon van den groothertog van Baden, is op 23 jarigen leeftijd overleden. Peterslmrg, Het regeeringsblad verklaart dat van het begin af Rusland volstrekt niet met geweld den wettelijken toestand in Boelgarije herstellen wilde. Thermometerstand te Middelburg. S3 Febr. 's morgeus 8 uren 22 gr. 's middags 12 uur 25 gr. 's avonds 4 uur 27 gr. F. Ter bespoedigingen ter vergemakkelijking verzoeken wij het publiek beleefd te adresseeren telegrammen Middelburgsche courant Middelburg; nieuwsberichten en ingezonden stukken R e- dactie Middelburgsche courant, en advertentiën Administratie Middel burgsche courant. Ten slotte herinneren wij dat advertentiën uiterlijk des namiddags te een uur aan ons bureau moeten bezorgd zijn, willen zij des avond» nog worden opgenomen. zullen zijn, voor het zoover is. Maar nu moet ook gij beloven, opnieuw beloven bij al wat u het dierbaarste en het heiligste is dat gij mij niet zult verraden. Met woord noch daad, noch blik. Belooft gij dat Hij stak de hand uitzij nam haar aan en vernieuwde haar belofte. IX. Mevrouw Hasting ontmoette haar zoon, toen hij terugkeerde van zijn mislukte poging om Ellen te vergezellen en vroeg «Begrijpt gij Ellen van avond Toen ik vroeg of zij oleef logeeren zei zij ja Wat ter wereld kan er gebeurd zijn Koert ging haar voorbij zonder te antwoorden op de trap keerde hij om, zei; «Goeden nacht, moederen snelde in huis. Wat beteekende dat? De goede vrouw liep hem zoo gauw als zij kon achternamaar in de kamer was hij niet. Zjj had toch niet verkeerd gezienHet was weer die smartelijke uitdrukking, die zij slechts éénmaal op zijn gelaat gezien had, twee jaar ge leden, toen hij het oordeel van den professor over het ontwerp zijner dissertatie gelezen had. Zjj had nooit juist begrepen wat er voor ver schrikkelijks in dien brief gestaan had. Hij wai waardeerend en bemoedigend; maar Koert nam het op als een ramp. Zij had hem den heelen nacht hooren loopen ja, later toen had hij wel gezegd dat de professor zijn werk te zacht beoordeeld had, dat het onvergefelijk ingebeeld van hem was geweest om te meenen dat hij klaar was Maar dat zei hij dien avond niet. Toen was het alsof alles, waar hij op ge hoopt en voor gewerkt had, hem ontzonk. Als zij later aan die wanhopige uitdrukking dacht kromp haar hart ineenEn nu was het van avond weer hetzelfde. Wat had hij gehoord Wat had Ellen gehoord Zij zag er ook uit alsof de hemel ingestort was. Na eenig nadenken begaf zij zich naar de deur, doch bleef dadelijk weer staan. Het was geen besluiteloosheid, welke haar weerhield, maar het iustinct der liefde. Zij liet den deurknop los en ging naar de veranda om haar werk op te ruimen, waarbij het naaidoosje van Ellen op den grond viel. Dat had het kind dus ook vergetenJa, er moest iets aan de hand zijn. Zij liep onrustig heen en weer, vouwde hare kleine dikke handen en dacht maar aan die uit drukking, die zij nooit zou verdragen zij ver langde zoo naar haar zoon, maar wilde toch niet gaanDus begaf zij zich naar de keuken en herinnerde de meid aan hetgeen er iederen dag even geregeld verricht werd daarop naar het kippenhok om te zien of elke hen wel op hare eieren zat ofschoon zij die dames nooit op een verzuim betrapt had. Toen zij weer binnen kwam was het elf uur, en nog altijd hoorde zij den onrustigen stap van haar zoon boven. »Ach, als hij maar niet ziek werdHij zag er van te voren al zoo slecht uit

Middelburgsche Courant | 1888 | | pagina 2