Laatste Berichten. Verspreide berichten. Weerkundige Waarnemingen. 2e tot 8 b. en de 3e tot ƒ16 b. s. 8 d. voor ieder; J. B., 19 j., werkman IJzendijke, wegens beleediging van een ambtenaar, tot ƒ12 b. s. 8 d. h.; P. de W., 29 j., werkman Weatdorpe, wegens diefstal, tot 14 d. gev. F. H., 11 j., Terneuzen, wegens als voren, tot 3 d. gev.; 1. Cb. L. E., 12 j. en 2. K. 0., 10 j., zonder beroep, beiden Terneuzen, wegens als voren, tot 3 d. gev. ieder; A. M., 23 j., arbei der Westdorpe, wegens mishandeling, tot 3 d. gev.; P. B. J., 27 j., arbeider Westdorpe, wegens als voren' tot 7 d. gev.P. d. B., 22 j., arbeiderSchoondijke, wegens als voren, tot ƒ6 b. s. 4 d. h. Vrijgesproken zijnS. V., 60 j., hvr. van P. d. N., werkvrouw Hulst, beklaagd van beleediging; D. d'H (B.), 20 j., dienstknecht Oostburg, beklaagd van vernieling van eens anders goed, en A. d. P., 23 j., W. K„ 20 j., J. S., 18 j., C. D., 17 j. en Chr. D., 21 j., allen boerenknechts Hoek, be klaagd van strooperij. Kantongerecht te Middelburg. Heden zijn veroordeeldwegens dronkenschap J. B. v. K., M. J. H., W. H., W. B., J. V., J. J. F. J. de H., P. M., K. R., A. H. S., Middelburg, J. B. D., Hansweert, W. C. V., J. F. B., C. A. B., J. C. S., A. J. v. M., H. J. L., J. J. A., Vlissingen, ieder tot 1 b. s. 1 d.P. G., Middelburg, W. C. V., J. de R., A. J., A. H., Vlissingen, ieder tot 3 b. s. 2d.; G. M. W. A., Middelburg, tot 0.50 b. s. 1 d.J. v. R., Middelburg, tot 5 b. s. 2 d. I. de K., Middelburg, tot ƒ10 b. s. 3 d. Verder P. de K., Heinkenszand, wegens het laten van een trekdier op den openbaren weg zonder voorzorgsmaatregelen tot 3 b. s. 1 d. M. P. S., A. M., Middelburg, J. W., N.- en St. Joosland, wegens het wateren buiten de bakken ieder tot ƒ0.50 b. s. 1 d.J. de R., P. K., Mid delburg, wegens dronkenschap en wateren buiten de bakken ieder tot 1 b. s. 1 d. en 0.50 b. s. 1. d.J. F., J. de K., F. P., A. V„ C. v. E., M. K. L., M. P. v. E., J. D., Middelburg, wegens het verwekken van rumoer des nachts, ieder tot 1 b. s. 1 d.J. J., Vlissingen, wegens idem tot 3 b. s. 2 d.F. P., Middelburg, wegens dron kenschap, verwekken van rumoer des nachts en wateren op straat, tot eene hecht, van 3 maal 5 d. en 2 b. van 3 s. 2 d. elke b. en ƒ0.50 b. s. 1 d.J. de R., Vlissingen, wegens het bemoeie- 1 ijken van een reiziger aan het station tot 1 b. s. 1 d.W. de K.. Oostkapelle, wegens het met een ander voertuig dan kruiwagens berijden van een ten dienste van 't algemeen bestemd voetpad tot 5 b. s. 2 d.; E. F., Vrouwepolder, wegens het neerleggen van mest op een dito weg tot f 2 s. 1 d. Ten slotte is nog veroordeeld J. L., Middelburg, wegens het als gebruiker van een dam, toegang gevende van een perceel land tot een ten dienste van 't algemeen bestemden weg in Zeeland, het zich daarin bevindende tot waterloozing dienende kunstwerk (duiker) niet in b ruikbaren staat te hebben onderhouden op de wijze door burg. en weth. noodig geoordeeld, nadat hij na de eerste schouw den termijn had laten voorbijgaan, hem door burg. en weth. gesteld, om alsnog tot het verrichten van dat werk over te gaan, driemaal gepleegd, tot 3 b. van 3 s. 1 d. elke b. En allen in de kosten van het geding. Gaven gisteren velen van Middelburgs inge zetenen blijk in den rouw te deelen van den echtgenoot, die het stoffelijk overschot van zijne gade aan de aarde toevertrouwde en van de kinderen, voor wie de moeder slechts in de her innering blijft voortlevenniet weinigen toonden ook hunne deelneming in het verlies dat ouders, broeders en zuster leden door het plotseling af sterven van het andere slachtoffer derzelfde ramp. Dat freule A. M. A. van Doorn geliefd was bij hen die haar kenden bleek overtuigend uit het groot aantal kransen dat hare laatste woning dekte. Daaronder merkten wij ook op een bloem tuil van de zangvereeniging Tot oefening en uit- schaamd over zich zelf, maar als de minnaar van Annette, die ook afgereisd was om haar uitzet in orde te brengen, vellen vol hoogdraveude dankbaarheid voor Bessie achter latende. Zij zou in Augustus trouwen en met Anton naar Indië gaan en hoopte dat Bessie haar bruidsmeisje zou zijn, daar zij al haar geluk aan haar te danken had. Jan, haar oudste broeder, was een stijve, koele man van zaken, die om geen enkel plekje op Gods aardbodem gaf, behalve om het kantoor en hard oordeelde over de lichtzinnigen en jeug digen. Hij was verontwaardigd over Annette en Anton en niet al te zachtzinnig voor Bessie, »Echt meisjesachtig", was zijn ge wone opmerking, wanneer Bessie hem de een of andere moeielijkheid meedeelde en dus behield zij »echt meisjesachtig" haar vertrouwelijke mededeelingen voor zichzelve. Tom, de tweede was weer heel anders dan zijne beide broeders. Hij was minzaam, zag er goed uit, was gaarne gezien bij vreemden. Hij was ook op het kan toor, maar zijn vader en broeders en zelfs de klerken wisten hoe weinig men zich op hem verlaten kon. Hij scheen het fijne gevoel voor waarheidsliefde ten eenenmale te missen en in plaats daarvan bezat hij de gevaarlijke gave om de waarheid te verdraaien en in een moeie- lijk te doorgronden vermomming te hullen. Meer dan eens was hij door Jan nog juist bij tijds voor openlijke schande bewaard, daar deze ge- teekende papieren vond, die, als hij ze niet ach tergehouden had, zijn broeder in de grootste moeie- Jijkhettea zouden gewikkeld hebben. spanningwaarvan de overledene een der ijverigste en der werkzaamste leden was. Te kwart over 10 werd de droeve tocht van hier aanvaard en te 12 uren kwam hij aan Moesbosch, waar zij, die te vroeg was ontvallen aan hen die haar liefhadden, in den familie grafkelder eene stille rustplaats vinden zou. Daar vereenigde zich, behalve familie, kennissen en vrienden, benevens eene deputatie van Oefening en Uitspanning, een deel der landelijke bevolking, om haar de laatste hulde te bewijzen. Door de lanen van de buitenplaats, waar zij zoovele genoegelijke dagen doorbracht, werd onder eerbiedige stilte haar lijk grafwaarts gedragen. Alvorens de lijkkist in de tombe werd geplaatst, sprak de heer J. van 't Hooft, predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Koudekerke, een woord van troost en bemoediging, waarna de vader van de overledene hun, die zijne geliefde dochter de laatste eer brachten, daarvoor zijn innigen dank betuigde. Uit Goes schrijft men ons Reeds sedert geruimen tijd loopt het gerucht, dat het harmoniegezelschap Euphonia den weg zijner voorgangers zal volgen. Als reden gaf men op dat de directeur het onderwijs, dat de ongeoefende leden omvingen, te veel op de schouders der meer bekwamen liet rusten. Ik beschouwde dit als gerucht, daar bij de oprichting dit als verplichting was aanvaard. Thans hebben deze instructeurs bedankt en is men geneigd zij hebben geen redenen opge geven aan de waarheid van het gerucht geloof te slaan. Door dit bedanken verkeert Euphonia al zal men 'tniet willen erkennen in een kritiek tijdperk, dat enkel door de veerkracht van den bekwamen directeur kan doorworsteld worden. Al de hoop op haar voortbestaan is dan ook op hem gevestigd. We wenschen van harte, voor zijn eer, voor ons stedeke en voor de heeren, die geen moeite ontzien en zich geldelijke offers ge troost hebben bij de oprichting, dat het hem moge gelukken haar in 't leven te behouden, en ons nog op menige welluidende klanken van Euphonia te vergasten. In de Maandag avond te Wolfaartsdijk ge houden raadsvergadering is, op verzoek van eenige ingezetenen van Oud-Sabbinge besloten, aldaar nog een lantaarn te plaatsen in het zoogenaamde «slob". Nadat van de voorloopig vastgestelde kiezerslijsten twee personen, die bedeeld werden, waren afgevoerd zijn de lijsten vastgesteld. Tot gemeen te-geneesheer te St. Philipsland is benoemd de heer L. C. van der Meulen te St. Annaland (Tholen). Door den dijkwachter Stoffels van Halsteren is in den Eendracht aan de Noordbrabantsche zijde op een ijsschol het lijkje van een pas ge boren kind gevonden. Door geneeskundigen is geconstateerd dat het kind geleefd heeft. De justitie doet onderzoek. De schuit van schipper Koo de Muil, te Terneuzen thuis behoorendeen gelader; met steenen, is Maandag bij het inkomen der haven geslagen op de steenen van de westhavenpunt. Het scheepje lag met den voorsteven hoog boven water, zoodat er groote vrees bestond, dat het niet zonder bjjstand en stellig niet zonder schade zou vlot komen. Volgens nader bericht is echter toch boven verwachting des avonds het scheepje met den vloed vlot gekomen zonder de gevreesde schade te hebben beloopen; het is slechts een weinig lek. De bekende Haagsche kunstschilder Mauve is gisteren plotseling overleden ten huize van zijn broeder te Arnhem. Mauve werd den 18en September 1838 te Zaan dam geboren. Hij was een leerling van P. F. van Os en W. Verschuur. Hij ontving medailles van Arti et Amicitiae en van de wereldtentoonstellingen van Ween en en Philadelphia, benevens een eervolle vermelding van het Salon te Parijs in 1880. Door het vuurvatten van haar stoof |is Hij was echter, zonderling genoeg, de lieveling van zijn vader, dien hij altijd kon bepraten en »de zaken van zijn standpunt laten bekijken", zooals hij dat noemde. Bessie woonde het huwelijk van Anton niet bij. Er verliep een heel jaar, eer zij weer de oude was, indien men kon zeggen dat zij ooit de oude werd. Zij was zeker nooit meer het luchthartige meisje, dat dien morgen in den hittenwagsn stapte om haar vriendin to gaan afhalen. De jaren verliepen, en van Sam hoorde men nooit iets. Tom misdroeg zich zoodanig dat zijn vader en broeder hem heimelijk over de zee moesten helpen, en toen Bessie dertig jaar was en begon te gevoelen dat haar jeugd voorbjj wasstierf Jan. Hij vatte zware koude en vóór iemand het gevaar inzag kreeg hij een vliegende tering, waaraan hij binnen eenige maanden bezweek. Nu bleef Bessie alleen met haar vader, die van lieverlede den ijver van zijne zaken verloor, in een soort van kindschheid verviel en ook stierf eer Bessie veertig jaar was. Toen de geldzaken geregeld werden, bleek het dat die na den dood van Jan erg achteruit ge gaan waren en dat er zelfs nog schulden van Tom te betalen waren, zoodattoen alles afgedaan was, er slechts een klein inkomen voor de arme Bessie overbleef. Zij besloot de Krabbe Villa te nemen, het eenige huis dat in of bij de stad open was, en daar stil met een meid te gaan leven. Intusschen hoorde zij af en toe van Anton en Annette. Zijne brieven waren altijd een weinig Vrijdagmiddag te Breda een 95jarige weduwe in brand geraakt. Met brandwonden overdekt heeft men kaar nog denzelfden dag naar het gasthuis gebracht, waar zij Zaterdagmorgen is overleden. Aan de N. R. Crt. wordt gemeld, dat de regeering van Boelgarije aan onze rijksmunt voor dertig millioen aan nikkelmunt heeft willen doen slaan, wat echter door onze regeering geweigerd moet zijn. Eene groote bankiersfirma te Utrecht zou voor nemens zijn voor eenê niet onaanzienlijke som aan gouden tientjes te doen aanmunten. De openbare gezondheids-commissie te Rotterdam waarschuwt tegen het gebruik van sigarenpijpjes van karton, veelal met fraaie kleuren, omdat in die, welke er groen, of groen en verguld of blauw en verguld uitzien, een groote hoeveelheid arsenicum is gevonden. In de witte met blauwe of roode figuren en de bruine met groen onderpapier zijn geen schadelijke stoffen ontdekt. Te Utrecht is opgericht een Nederlandsche bond van oud-onderofficieren. Als bestuursleden treden óp de heeren J. B. Meere, van Delft, A. B. Michels, van Amsterdam, J. C. Smit, van Am sterdam, A. C. de Koek, van Haarlem, R. B. Beeuwkes, van Den Haag, J. (I. A. Saraber, van Delft en E. J. Verselewel de Witt Hamer, van Utrecht. 't Weekblad Mars wordt 't officieele orgaan. Uit Almelo schrijft men aan het N. v. d. D. De geheele week is het te Almeloo rustig ge bleven. De buitengewone uitdeelingen van brood werden minder, welk feit niet is toe te schrijven aan vermindering van sympathie, daar de zenders nu geld sturen om de vracht uit te winnen. Deze week werd een wagen steenkolen uitge deeld, en Zaterdagmiddag arriveerden uit Den Haag een duizendtal brooden, die zeer welkom waren. Waarschijnlijk tengevolge van de werkstaking, heeft de commissie tot ondersteuning van tijde lijke behoefte alhier besloten op ruimere schaal uitdeelingen te houden. Zij besloot bons uit te geven voor levensmiddelen, waarvan de leveran tie zal worden uitbesteed. Dat de behoeftige werkstakers ook het hunne krijgen, spreekt van zelf; want de commissie zal alle behoeftigen steunen. Zondagmiddag om 1 uur werd er eene verga dering gehouden in het Leeshuis van personen, die hunne ƒ50 uit den »Nieuwe Winkel" wenschen. Men eischt öf het geld, of overgave van den winkel aan het volk. Daarna was er gewone 3 maandelijksche ver gadering van ambachtslieden. De woningen van enkele der heeren Scholten zijn nog steeds met planken betimmerd om gevrijwaard te zijn voor steenen. De huzaren vertoonen zich nu en dan eens, waardoor vele nieuwsgierigen naar buiten gelokt worden. De infanterie patrouilleert 's avonds geregeld. Opmerkeljjk is het, dat in Stad- en Ambt- Almeloo zooveel bedelaars loopenvaak komen er meer dan 20 dagelijks. Jongens vragen om tabak, sigaren, koekjes of brood, want »ze zijn van de werkstakers." Vreemdelingen vergoelijken hunne bedelarijen met de woorden »Voor de werkstakers gaan ze met lijsten rond, voor ons nietdie willen niet werken en wij kunnen geen werk vinden." 't Is hier tegenwoordig geen land van belofte te noemen. Te Amsterdam is eene bende valsche mun ters ontdekt in eene geheime werkplaats in de Goudbloemstraat. Vier personen werden gearres teerd. Bij een hunner, een meubelmaker, vond men in den hollen poot van een tafel 127 val sche guldens, benevens valsche halve guldens en valsche kwartjes. Ook vond de politie daar de matrijzen, die voor de vervaardiging, o. a. van valsche rijksdaalders, hadden gediend. Aldaar is eene vrouw in hare woning door eigen onvoorzichtigheid, door een brandend petroleumtoestel in brand geraakt. Zij moestin gedwongen, terwijl Annette vellen vol schreef over zich zelf, hare kinderen, hare zorgen, haar moeielijkheden en haar genoegens. Zij sprak zelden over anderen, behalve wanneer hunne be langen met de haren in botsing kwamen, en hare boodschappen vulden steeds twee zijdjes van hare brieven. Zij vroeg weinig naar Bessie en haar manier van leven, en sprak in twee regels haar deelneming uit, bv.»Hoe naar van den armen TomGij en uw vader zult wel blij zijn dat hij zich uit de voeten gemaakt heeftOf»die arme Janhet bericht van zijn dood heeft ons zoo getroffenhet was een heele schok voor mij, met mijn zwakke gezondheid." Daarna hadden zij in Indië met allerlei weder waardigheden te kampen. Annette werd ziekelijk; twee van haar kinderen stierven en zij kwamen voor twee jaar met verlof. Dat was een treurige tijd voor Bessie een wreede, langzame kwel ling, vol teleurstelling. Zij keerden naar Indië terug en verloren hun laatste kindhet eerst volgende bericht was dat Annette zelf gestorven was. Dit kwam toen juffrouw Limpett twee jaar in haar nieuwe kleine huisje woonde en toen het »haar begon te passen" of liever toen zij er in begon te passen als »een slak in zijn huisje," zooals zij placht te zeggen, en ongeveer twaalf jaar voordat mijn eigenlijk verhaal begint, dat wil zeggen voor dat ik juffrouw Limpett aan den lezer voorstel als de oude vrijster, die de Krabbe Villa bewoonde. {Wordt vervolgd.) het Binnengasthuis worden opgenomen. Aan den overweg bij de Dageraadsbrug aldaar is een arbeider van de H. IJ. S. M., ook door eigen onvoorzichtigheid, door eene locomotief overreden. De man was onmiddellijk dood. Een treurige vermaardheid zal deze maand uit de gevangenis te Leeuwarden worden ont slagen. Het is een 77-jarige grijsaard, die wegens onderscheidene diefstallen ongeveer 42 jaren in de verschillende gevangenissen doorbracht. Behalve deze straffen, werd nog indertijd op hem toegepast de tepronkstelling, tepronkstelling en brandmerk, de geeseling, en brandmerk met den strop om den hals. In Roemenië vinden de verkiezingen voor de kamer van afgevaardigdem plaats. Zij hebben voorloopig den uitslag, welken de regeering wenscht, zooals dat in de Balkanstaten gebruike lijk is. Er worden juist zooveel leden van de oppositie gekozen, dat men het verwijt van algeheele onderdrukking der minderheid ontgaat, maar deze is zoo gering, dat zij geenerlei gevaar voor de regee ring oplevert. Daar de censuur op de telegraaf zeer streng te Boekarest wordt toegepast, is het on bekend, hoe dikwijls de kiezers der oppositie met de ambtenaren zijn slaags geweest, maar wat hier en daar over den politieken toestand in het koninkrijk van Carmen Sylva uitlekt, bewijst, dat daar tegenwoordig treurige binnenlandsche twee dracht heerscht. Het ministerie Bratiano wordt van dag tot dag meer impopulairdit verhindert niet dat het bij de stembus een meerderheid be haalt, want tot aanblijven besloten, gebruikt het zonder gewetensbezwaren de talrijke wapenen, welke het ten dienste staan. Hoewel de koning persoonlijk de onthouding der regeering bij de verkiezingen heeft gewaar borgd, stroomt het telegrammen aan zijn adres, waarin zijn aandacht gevestigd wordt op de wil lekeurige handelingen der ministerieele agenten. Zoo o. a. zag men op een meeting der oppositie het hoofd der politie zijn huurlingen aanmoedigen den boel in de war te sturen en de sprekers, af gevaardigden, bij het verlaten der zaal te mis handelen. Bij de verkiezingen voor den tweeden trap zijn 43 ministerieel-gezinde afgevaardigden gekozen en 18 leden der oppositie. In 3 distrieten moet herstemming plaats hebben. Vreeselijke sneeuwstormen hebben in Vol- hynië gewoed. Alle verkeer is gestremd, geheele dorpen werden onder de sneeuw bedolven en verscheidene menschen kwamen om het leven. In Gallicië sneeuwde het twee dagen lang. Lord Randolph Churchill is te Londen teruggekeerd. De beide kamers der republiek Uruguay hebben besloten de uitvoerrechten op te heffen. De Albert Hall, de groote concertzaal te Londen, loopt gevaar; het deficit neemt steeds toewanneer geen financieele steun opdaagt zal zij haar poorten voor een circuspersoneel moeten openen. De zwarte prins Alfred Bell uit Bellsdorp in Kameroen, de zoon van koning Bell, die, zooals men weet, met twee zwarte landgenooten naar Duitschland kwam en te Altona timmeren geleerd heeft, is dezer dagen naar Bremen ver trokken om aldaar het smeden te leeren. Te Altona heeft hij medegewerkt aan het houten schoolgebouw, dat van daar naar zijn geboorteland gezonden werd. Adelina Patti is Zaterdag te Madrid, haar geboortestad, opgetreden, waar haar door het publiek warme ovaties werden gebracht. Patti ontvangt 3000 pd st. voor zes voorstellingen. Binnen kort vertrekt zij naar Zuid-Amerika. Een zekere Harry Perkins, die beschuldigd wordt diamanten enz. ten bedrage van 80.000 pd st. te Boston gestolen te hebben en zich naar Engeland uit de voeten had gemaakt, werd bij aankomst aldaar gearresteerd. 7 Febr., des morgens te 8 uren. Verwacht: W. wind. Thermometerstand te Middelburg. 7 Febr. 's morgens 8 uren 41 gr. 's middags 12 uur 44 gr. 's avonds 4 uur 41 gr. F. *s Oravenliage. De overeenkomst betref fende de Indische pakketvaart zal gesloten worden met de heeren J. Boissevain, W. Ruijs en P. E. Tegelberg, voor een later te vormen Nederland- landsche vennootschap. Alle waarborgen zijn er dat de onderneming eene Nederlandsche zij en meerendeels Neder landsche schepen zullen gebruikt worden. De subsidie is niet uniform maar vast voor elke ljjn per mijlzij zal gemiddeld van 3.90 klimmen tot 6.92 per mijl; doch daartegenover zijn de tarieven voor het vervoer voor het gou vernement aanzienlijk verlaagd, is het monopolie veel beperkter en kan het gouvernement de stoomschepen inhuren tegen een vooraf eens voor al vastgestelden prijs. Berlijn. De begrootingscominissie nam heden de militaire leening van 280 millioen mark aan. Londen. De ochtendbladen verklaren een stemmig de rede van Bismarck bevorderlijk voor het behoud van den Europeeschen vrede. St. Petersburg. De Novoje Vremja neemt van Bismarcks rede zeer op sympathieke wijze nota. Parijs. De ochtend bladen beschouwen Bis marck's rede bevorderlijk voor het behoud van den vrede. Iffadrid. De kamer heeft met 146 tegen 19 stemmen verworpen een voorstel, waarbij dé houding der regeering betrekkelijk de ongere geldheden te Rio Tinto afgekeurd werd.

Middelburgsche Courant | 1888 | | pagina 2