N° 211, 130* Jaargang: 1887} Donderdag 8 September. Iet geheim van Barravoe. FEUILLETON. Middelburg 7 September, Landbouw. Dit blad verschijnt dagelijks; met uitzondering van Zon- en Feestdagen; Prijs per 8/m, franco 2. Afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar a 5 Cent: Advertentien 20 Cent per regel. Geboorte-, Trouw-, Doodberichten, enz.: van 1-7 regels/1.S0 iedere regel meer t 0.20. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Van Lady YIOLET GREVILLE. Het waren geene fijne, dunne vingers, als van Inzendingen van Handelaars. FLO RAL IA. MIDDELBURGSCHE Agenten te Vlissingen: P. Gr. de Vet Mestdagh Zoon te Goes: A. A. W. Bodland, te Kruiningen: F. tan der Peiji, te Zierikzee: A. C. de Mooij, te TholenW. A. van Nieüwenhuijzen en te Terneuzen: L. tan Wij at. Hoofdagenten voor het Buitenlandte Parijs en Londen, de Compagnie générale de Pnblicité étrangère G. L. Dadbe Cie., John F. Jones, opvolger. De minister van koloniën verleent Vrijdag a- geen audiëntie. Ter aanvulling van het gisteren medegedeelde van hetgeen in de zitting van den gemeenteraad van Vlissingen behandeld werd, vermelden wij nog het volgende. Na heropening van de openbare zitting bleek dat, inzake de reclames tegen den hoofdelij ken om slag, de volgende beslissingen genomen waren de aanslagen van Wed. P. van Beek, W. F. Stein, C. Harinek, P. de Rijcke, P. Kloosterman, wed, Barbé, C. D. Mentink, W. Fritz, J. Doense, D. L. van der Zwaai, H. J. de Zitter werden ge handhaafd; die van J. H. Beenhouwer, P. Brasser, J. C. P. de Baat Doelman, W. P. de Leeuw, C. Priem, wed. Jasperse geboren Stroo, M. Nathan, werden geroyeerd; terwijl teruggebracht zijn: van de tweede tot de eerste klasse de aanslagen van H. de Groot, A. Jasperse, J. Parent, H. Laurier; van de vijfde tot de vierde klasse B. Snikkers; van de 7e tot de 6e klasse van C. P. Sebus; van de 8e naar de 7e klasse van J. de Rijcke; van de wed. J. A. Terwiel van de 9e tot de 6e klasse; van J. van der Noll van de 10e tot de 7e; van A. J. de Ram van de 12e tot de 10e klasse; van A. J. L. Bulteel en de wed. C. L. van Domburg van de 14e tot de 13e klasse en van P. J. Speckens van de 14 tot de 6e klasse. Het eerste suppletoir kohier van den hoofde lijke omslag voor 1887 werd vastgesteld, nadat besloten was tot verhooging van M. S. de Bruijn, van de 6e naar de lie klasse. Met 9 tegen 4 stemmen werd besloten de benoeming van een hoofdcommies der plaatselijke belastingen aan te houden. Dit de dertien sollicitanten was door den con troleur aanbevolen de heer J. M. L, Bellaard, werkzaam ter secretarie te Tegelen. Met terug zending der lijst aan bnrg. en weth. zullen deze worden uitgenoodigd nadere voorstellen te doeD, en door het wijzigen der voorwaarden, het stellen van eischen of het doen van nieuwe oproepingen, meerdere geschikte personen tot sollicitatie aan te moedigen. Op een verzoek van A. Dekker om zijne woning, gelegen aan den zandweg bij de badplaats, aan de gemeente toebeboorende, weder voor twee jaren, tot eene huurprijs van 60 te mogen in huren, werd gunstig beschikt, terwijl een verzoek van J. J. Kloprogge, om vermindering van huur voor het pakhuis op de Zeehondenwerf, bij hem in gebruik, werd gewezen van de hand. Yerder werd voortdurend van kracht verklaard de verordening tot heffing van belasting, ten behoeve der gemeente, op het gedistilleerd. Nog werd goedgekeurd een voorstel tot be schikking over een gedeelte van de onvoorziene 6. HOOFDSTUK H. Op éen plekje groeide een menigte lelietjes van daleD, die een heerlijke geur verspreiddenaan den voet van den muur in een zonnig hoekje, bloeiden viooltjes; hier Btonden oude, knoestige appelboomen; ginds kruisbessen- en aalbessen- struiken, wier takken in geen jaren gesnoeid waren. Achteraan ontwaarde ik een prieeltje, halt bedolven onder de kamperfoelie en clematis;' dichterbij komende hoorde ik snikken, en waarlijk daar zat Catherina, met het gelaat in de handen verborgen, krampachtig te schreien» Zij had mij niet hooren aankomen, maar de schaduw, die ik voor den ingang wierp, maakte dat zij mij opmerkte en verschrikt aanzag. Hare oogen waren rood van het schreien en haar mond trilde zenuwachtig. Ik kon die blozende Catherina niet bedroefd zien. „Wat is er waarom zijt gij zoo onge. lukkig?" vroeg ik. „Schrei toch zoo niet". Van kindsbeen af heb ik er altijd een afkeer van gehad om een vrouw te zien schreien en ik geloof dat de tranen van een vrouw, die ik lief had, mij tot alles zonden bewegen. Het griefde mij ontzagljjk om een meisje, dat zoodanig bestemd was om te lachen en gelukkig te zijn, zoo bedroefd je zien en jk geloof dat Catherina op mijn gelaat uitgaven ad f 117.85 en tot af- en overschrij ving van de posten op de begrooting voor 1887. In de plaats van den heer J. de Koeper, die niet als raadslid wenschte herkozen te worden, is tot wethouder van Yerseke gekozen de heer J. Lemson, terwijl tot ambtenaren van den burg. stand zijn benoemd de heeren W. van Oeveren en J. Lemson. Naar aanleiding van een ingekomen aanbieding van den heer De Yos te Nunen, om een toren uurwerk te leveren, te betalen in 5 jaren met 3£ rente, en van een ingekomen bericht, dat het burg. armbestuur den koopprijs voor het uurwerk niet aan de gemeente zal leenen, werd besloten de verdere behandeling dezer zaak geheel aan burg. en weth. over te laten. Door den raad van Coljjnsplaat werd de heer N. Tazelaar als wethouder herkozen, terwijl, in plaats van wijlen den heer J. de Regt, als zoo danig gekozen werd de heer K. Schippers, die reeds geruimen tjjd tjjdelijk wethouder is geweest. Aan den administrateur van het militair hos pitaal S. D. van Campen te Leiden, vroeger adjudant-onderofficier bij het depot 3e regiment infanterie alhier, is heden de zilveren medalje voor 24 jaren trouwen dienst uitgereikt. De mailberichten, dezer dagen ontvangen; loopen tot 5 Aug. Bijjkens het jongste verslag van den gouverneur van Atjeh, loopende tot 20 Juli, werden onze versterkingen weder geregeld beschoten met Lambaroe was zulks nagenoeg dageljjks het geval en soms zelfs in vrjj hevige mate. Nabij de versterking te Lampeneroet werd een terugkeerende patrouille beschoten, bij welke ge legenheid de Ie luit. H. Yisser licht gewond werd. De omstandigheid, dat het werk „de beschoeiing der Atjeh-rivier" telkens 's nachts door kwaad willigen werd vernield, deed den aannemer besluiten een tjjdelijk wachthuis op te richten, dat 's nachts door een militaire wacht wordt betrokken. De radja van Pedir liet vier strandkampongs, die weigerden hasil te betalen, tuchtigenruim 400 woningen werden in de asch gelegd, de bewoners vluchtten naar het binnenland. Een som van 15.745 is door de regeering toegestaan voor het doen van verbeteringen aan de waterkeeringen in Groot-Atjeh. De vergadering zal met een maaltijd, worden f besloten. Zaterdag den 10ea dezer zal, zooals wjj vroeger meldden, in de sociëteit de Vergenoeging alhier eene vergadering worden gehouden van onderwij zers bij de rijksnormaallessen in de 2e inspectie. —De algemeene vergadering van het onderwijzers gezelschap in bet arrondissement Middelburg zal op Zaterdag 17 Sept. in het Schuttershof te Middelburg worden gehouden. Behalve de gewone werkzaamheden bevat het programma: Behandeling van eenig onderwerp der natuur kunde door den heer P. D. Koning. las, hoezeer ik met haar begaan was» „Het is niets", zei zij, haar tranen afdrogende. „Het is dwaas van mij. Gij weet, meisjes schreien om niets, mijnheer Barclay". Zij stond op en wilde heengaan. „Ga niet heen", riep ik uit en vatte hare hand, „het is hier zoo stil en kalm, hier kunnen wij op ons gemak praten. Als ik u niet zoo lomp was komen storen, zoudt gij naar hartelust hebben kunnen uitweenen. Vergeet wat ik u bidden mag dat ik bier ben 1" „Hoe kan ik op commando schreien, in uw tegenwoordigheid vroeg Catherina en zag met een gnitigen glimlach naar mijne gestalte van zes voet. „Lach dan zoo, dat is veel beter. En vertel mij nu eens, waarom gij zoo ongelukkig zijt „Daar heb ik geen bepaalde reden voor", zei zij ontwijkend. „Dat is niet geheel waar, is het wel Als gij mij een beetje beter kent, zult gij, hoop ik, zien dat ik te vertrouwen ben, zelfs wanneer het een geheim betreft". „Het is geen geheim'*, zei Catherina snel, met naar het mij voorkwam overbodigen nadruk. „Ik ben zeker, dat gij niet dwaas zijt en het zou al zeer dwaas zijn om voor niets te schreien"* „Ik beu niet zoo verstandig als gij denkt", zei zij en brak een takje kamperfoelie at dat zij rond haar vingers wond. Bij de tentoonstelling van zaaigranen der cen trale tentoonstellings-vereeniging Landbouwbelang in Schouwen en Duiveland, die morgen (Donder dag) te Zierikzee gehouden wordt, zijn de volgende bekroningen toegekend 1. Zeeuwsche TarweIe en 2e prijs, niet toe gekend. 2. Essex Tarwe. Ie prijs, diploma voor zilv. med. en f 5, no. 7 van den cat. K. Hocke Hoogen- boom te Zonnemaire2e prijs, getuigschr., no 5 van den cat., Cent van Schelven, Brouwershaven. 3. DikJcop Tarwe. Ie en 2e prijs, niet toegekend. 4. Onbevriesbare Tarwe. Ie prijs, diploma voor bronz. med. en ƒ2.50, no 16 van den cat., W. Kooman te Zierikzee2e prijs, getuigschr., no 8 van den cat. E. Lodewijk te Kapelie bij Zierikzee, abusievelijk onder Essex geplaatst. 5. Victoria Tarwe. Ie prijs niet toegekend 2e prijs getuigschr. no 20 van den cat., P. N. van Nieuwenhuijze te Nienwerkerkidem idem, no 55 van den cat., J. P. Scheele te Terneuzen, die zich bij vergissing als handelaar had opgegeven. 6. Prolific Tarwe. Ie prijs diploma, no 22 van den cat., W. Kooman te Zierikzee2e prijs, ge tuigschr. no 27 van den cat., J. Constandse te Brouwershaven. 12. De beste hierboven niet genoemde variëteit. Ie prijs zilv. med., no 25 van den cat., J. M. Klompe te Dreischor, voor Roseau Eépine2e prijs niet toegekend. 13. Zeeuwsche Rogge. Ie prijs, diploma voor bronz. med. en f2.50, niet toegekend; 2e prijs, getuigschr. no 33 van den cat., R. Groeneveld de Kater te Noordgouwe. 15. De beste hierboven niet genoemde variëteit. Ie prijs bronz. med. no 37 van den cat,, C. van Dalen te Seherpenisse, voor Italiaansche rogge (onder reserve); 2e prijs diploma, niet toegekend. 16. Zeeuwsche Wintergerst. Ie prijs, diploma voor bronz. med. en 2.50, niet toegekend, 2e prijs getuigsch, no 41 van den cat., Cbr. Groene veld de Kater te Noordgouwe eervolle vermel ding, J. M. Klompe te Dreischor. 21. Zeeuwsche Tarwe. Ie en 2e prijs, niet toe gekend. 22. Essex Tarwe. Ie prijs, niet toegekend. 2e prijs getuigschrift, no 45 van den cat,, Ochtman Co. te Zierikzee. 23. Dikkop Tance. Ie prijs, dipl. niet toege kend, 2e prijs, getuigschrift, no. 49 van den cat. E. v. d. Bosch te Goes. 24. Onbevriesbare Tarwe. Ie prijs, diploma voor bronz. med. en ƒ2.50, no. 52 van den cat. S. de Rijke te Sir Jansland. 2e prjjs, getuigschrift niet toegekend. 25. Victoria Tarwe. Ie prijs, diploma voor bronz. med., no. 57 van den cat. S. de Rijke te een stads dametje, maar de stevige, goed gevormde bruine vingers van een meisje dat in den tuin werkte en melkte, gewoon was de riemen te hanteeren, een hengelroedje vast te houden of een vlieg aan den haak te slaanen toch verkoos ik die vingers op dat oogenblik ver boven de blankste, fraaiste band, die ik kende. Dat meisje had iets eenvoudigs en openhartigs over zich, waardoor ik mij, ondanks al het geheimzinnige, tot haar aangetrokken gevoelde. „Wanneer gij mij dan niets over u zelve wilt vertellen, vertel mij dan van den tniü. Wie zorgt daarvoor? Uw tuinman schijnt van wel riekende bloemen te houden. Het moet hier een paradijs voor de bijen zijn." „Ik tuinier zelf met den koeherder dat. is volstrekt niet romanesk, zooals gij ziet. Ik plant een weinig en ik wied een weinig, en er groeit een beetje van zelf; maar het is natuurlijk geen mooie tuin, zooals gij gewoon zijt; het is slechts een soort van wildernis." „Hoe weet gij, wat ik gewoon beu vroeg ik voorover buigende om haar aau te zien onder haar grooten hoed» „Ik kan zien dat gij een heer zijt, en ik veronderstel, mynheer Barclay, dat gij nooit op een plaats als deze gewoond hebt." „Ik vind het hier heel mooi." - „Ik houd van dit plekje, omdat ik er ge boren benmaar ik zie er al de gebreken van en begrijp hoe somber gij het hier vindt en Sir Jansland. 2e prijs, getuigschr., no. 56 van den cat. Ochtman Co. te Zierikzee. 30. Canada Tarwe. Ie en 2e prijs, niet toege kend. 32. De beste hierboven niet genoemde variëteit. Ie en 2e prijs, niet toegekend. 33. Geïmporteerde Tartoe. Ie prijs, zilveren med. no. 68 van den cat. M. v. d. Linde Fz. te Heenvliet, voor Essex tarwe. 2e prijs, bronz. med niet toegekend. 34. Zeeuwsche Rogge. Ie prijs, dipl. voor bronz med. en 2.50, no. 71 van den cat. S. de Rijke te Sir Jansland. 2e prijs, getuigschrift niet toe gekend. 36. Zeeuwsche Wintergerst. Ie prijs, dipl. voor zilv. med. en f 2.50, no. 77 van den cat. S de Rijke te Sir Jansland. 2e prijs, getuigschrift, no. 76 van den cat. Ochtman Co. te Zierikzee. 39. Winter Paardenboonen. Prijs, getuigschrift, no. 80 van den cat. E. v. d. Bosch te Goes. Van 11 tot en met 14 September a. s. zal te Ossendrechteenelandbouwtenioonstelling worden gehouden. De plechtige opening daarvan is bepaald op Zondag 11 September a.s., met medewerking van een groot aantal muziekge zelschappen, welke op dien dag aan het festival in het dorp deelnemen. Deze tentoonstelling zal in menig opzicht zeer belangrijk zjjn, vooral wat de hoofdpunten van het programma aangaat o. a. zullen niet minder dan 19 hengsten naar den prijs dingen, en voor de onderafdeelingen paarden en rundvee, en de afdeeling: landbouw werktuigen is veel, zeer veel zelfs ingezonden. De minister van oorlog stelde eene premie van 500 beschikbaar voor den besten hengst, ge schikt voor het aanfokken van remonte-paarden, en het valt dan ook niet te verwonderen, dat het aantal hengsten juist daarom zoo groot is. Op Maandag 12 Sept. zal een festival op het terrein der tentoonstelling worden gehouden, terwijl Dinsdag 13 Sept. al het ingezonden vee zal tegenwoordig zjjn, ten einde te worden be oordeeld. Op Woensdag 14 Sept. zal de verloting der aangekochte prijzen plaats hebben. Deze tentoonstelling zal zeker menigeen tot een bezoek uitlokken, vooral ook, wijl Ossendrecht thans zoowel van uit Antwerpen als van uit Bergen op Zoom met de stoomtram gemakkelijk is te bereiken. Als naar gewoonte viert ook dit jaar de 1?er- eeniging Uit het volkvoor het volk ia den Sébut» torshottuin haar Floraliafeest. Weer zjjn tal van fraaie, goed ontwikkelds plantjes ingeleverd en kunnen de kweekers hun plantjes vergelijken met die van andere. Dat- niet alle even goed slaagden spreekt wel vaö zelve, maar over het algemeen maakt het tentoongestelde een gnnstigen indruk, niet het minst wanneer men rekening hou it met het dezen zomer geheerseht hebbende watergebrek. „Deze tuin is niet somber." „Neen, omdat het nu zomer ismaai 's winters zijn er geen bloemen en dan groeit ef zooveel onkruid en dan zijn de paden zoo vochtig en dan verstikken de dorre blaaren alles én da slingers der klimplanten hangen neer als ver welkte skeletten dan is her somber, mijnheer Barclay," Ik kon mij dat alles zeer goed voorstellen en ik zag in mijn verbeelding Catherina, als een bleeke gedaante te midden van dien dompigen plantengroei in de eenzaamheid ronddoolen. „Maar laat ons daar nu niet aan denken. Het is tbaDS zomer." „Ja het is zomer", zei zij met een zncht en vervolgde met grooter levendigheid, „vertel mij eens iets van Engeland en uw leven daar." Ik vertelde haar al wat ik dacht dat haar kon interes se eren, over mijne eerste moei elij kheden en mijn voornemen om mij zelf een naam te makenhoe de fortuin mij later gunstig was ge weest en mij in slaat had gesteld om mijn moe der op haar ouden dag gemak en weelde te be zorgen; en hoe mijn hart nog altijd naar mijn vaderland trok, niettegenstaande ik Amerika lief had, dat mij zoo goedgunstig was geweest. „Dat begrijp ik," zei zij met warmte, „en al ware Amerika nog zoo mooi," het kan toch nooit uw tehuis zijn." I Word vervolgd

Middelburgsche Courant | 1887 | | pagina 1