Laatste Berichten FEUILLETON. GEEN UITWEG I Verkoopingen en Aanbestedingen. Wesrkundïge waarnomingea. Fertoopp ei TertaoMiien in Zeelanü. Gemeenteraad van Vlissingen. „Mevrouw Ballantyne verzoekt den heer „Neem mij niet kwalijk, ik ben maal werd de tocht meegemaakt door den heer Wagenvoort, een der verslaggevers van het Hbld., wien by het neerdalen een ernstig ongeluk is overkomen. Op raad van den kapitein had hy zich by het neerdalen aan de touwen, waaraan de mand hing, opgetrokken, maar daar het anker in den weeken grond telkens losschoot, verloor hy zyne krachten en viel in de mand terug. Op dat oogenblik stootte deze tegen den grond en werd de heer W. uit de mand geslingerd. Alles zou nog goed zijn afgeloopen, ware het niet, dat een der voeten van den heer W. in een strop bleef haken, waar door hy, daar de ballon opnieuw eenige meters steeg, omhoog werd gevoerd. De voet schoot in de hoogte uit den strop en de heer W. viel. Naar een boerderij vervoerd, constateerde dr. Kindermans uit Ouderkerk, behalve eenige lichte verwondingen, beleediging van het ruggemerg. Gedurende den geheelen nacht liefderijk ver pleegd, is de patient Maandag per trekschuit naar het Binnengasthuis te Amsterdam vervoerd. De geneesheeren bevestigden de diagnose van dr Kindermans. Zyn toestand moet echter bevredigend zyn. Naar men aan het U. D. mededeelt, is het bericht omtrent de schade by het spoorwegongeluk te Ruinerwold onjuist. Mag het in de eerste plaats gewaagd heeten, de schade van het déraillement op pl. m. 50.000 te begrooten, de mededeeling dat eene verzeke ringsmaatschappij de geleden schade nog niet zou hebben uitbetaald, omdat geen oorzaak voor het ongeval is te vinden, is bovendien geheel uit de lucht gegrepen. Met uitzondering van brandschade is het materiaal der exploitatie-maatschappij by geen enkele verzekeringmaatschappij geassureerd. Het U. D. kan daarentegen meJedtelen, dat schade, ontstaan door ongevallen by genoemde spoorwegmaatschappij, steeds wordt vergoed uit fondsen, daartoe door haar in eigen boezem opge richt, zooals is voorgeschreven in hare overeen komst met den staat. Er kan dus zelfs geen kwestie bestaan, waarbjj eene assuraatiemaat- schappjj betrokken is. Een hartelijke ontvangst is prins Ferdinand te Tirnova ten deel gevallen. De bevolking, de officieren, ambtenaren juichten allen levendig hun nieuwen vorst toe. Nadat Zondagmorgen in de kathedraal een Te Deum was gezongen, had de eedsaflegging door den vorst plaats. De regenten en ministers wachtten den prin3 op, die in een rijtuig aankwam, door een talrijken stoet gevolgd. De volksmenigte, die voor den ingang der kathe draal dicht opeengepakt stond, groette den vorst met luide hoera's, en de geestelijkheid hief den lofzang aan. Daarna begaf men zich naar de zittingszaal van de Sobranja, dicht by de kerk gelegen, De vergadering begroette met geestdrift den prins, die de estrade beklom, gevolgd door Stamboeloff, Stoïïoff, de leden der regeering en de officieren van zyn gevolg. Na eene rede van den exarch legde de prins den eed af op het kruis en onderteekende den tekst der plechtige verklaring, die door Stamboeloff werd gecontrasigneerd. Stoïïoff las daarop een proclamatie voor van den vorst aan de Sobranja, welke het voorgelezene langdurig toejuichte. De vorst riep„leve de Boeigaareche natie," waarmede de plechtigheid was afgeloopen. 'sAvonds had een groot feestmaal plaats; den volgenden morgen zou aan de Sobranja de sa menstelling van het nieuwe ministerie worden medegedeeld maar dit is nog door geen nader bericht bevestigd. Heden vertrekt de vorst naar Philippopel. Ija Russische zaakgelastigde te Konstanti- nopel heeft de Porte een depeche van den heer Yon Giers ter hand gesteld, waarin geprotesteerd wordt tegen de verkiezing en de reis van prins Ferdinand naar Boelgarye. De heer Yon Giers hoopt, dat de Porte zich met dit protest vereenigt. Gelyke nota is aan de overige mogendheden verzonden. Het garnizoen van Sofia heeft in handen van den aartsbisschop Klement den eed van trouw aan den vorst afgelegd. Door de officieren en Uit het Duitsch van J. v, BÖTTGER, DRIE EN DERTIGSTE HOOFDSTUK. De heer Davenport had Nizza voor zijn winter verblijf gekozen, zonder een bijzondere reden voor die keus te hebben. Maar het beviel hem daar: het klimaat liet niets te wenschen over en de steeds afwisselende bevolking had zulk een kosmopolitische stempel dat het een ieder vrij stond om er zich mee in te laten of er zich aan te onttrekken. Zonder te weten waarom had hij zich aangewend om eiken morgen het vreem- delingenboek van het hotel na te zien, of er ook een Amerikaanschen naam in stond, misschien die van een kennis uit New-Orleans. Op zekeren morgen werd zijn nieuwsgierigheid ruimschoots beloond en zijne polsen begonnen sneller te kloppen toen hij het boek open sloeg en op een nieuw blad drie bekende namen las „Mevrouw Ballantyne, de heer Josia Philips en echtgenoot uit New-Orleans." Als hij niet zoo getroffen was geweest, zou hij ook op het andere blad gekeken hebben, tot waar hij den vorigén dag opgehouden had en dan gezien hebben dat de heer Philips zoo beleefd was geweest van den naam van mejuffrouw Gordon het eerst te schrijven en wel op het voorgaande blad. Met de handen in de zakken soldaten is een protocol van deze plechtigheid onderteekend. Na zich eerst direct ter wille van haar zoon tot den czaar gewend te hebben, heeft nu prinses Clementine de tusschenkomst van de schoonmoeder van keizer Alexander, de koningin van Denemar ken, ingeroepen. In de Köln. Ztg wordt melding gemaakt van een „merkwaardigen" Petersburger brief, zonder aan te geven, waar deze te vinden is, waarin de mogelykheid eener gelyktydige bezetting van Afghanistan door Rusland en Engeland besproken wordt. Te Triberg in het Schwarzwald heerscbte Dinsdag 11. de grootste ontsteltenis. Er liep een gerucht, dat te Parijs een aanslag was gedaan op het leven van den Duitschen gezant en een oor log aanstaande was, waarvsor de toebereidselen reeds gemaakt werden. Op de straten zag men de mannen in groepen geschaard met ernstig ge laat en do vrouwen schreiend. Gelukkig bleek het bericht slechts een ongepaste aardigheid te zijn. Door Frankryk en Engeland is een overeen komst gesloten, dat jaarlyks 250.000 p. st. uit de inkomsten van Egypte voortaan zullen aangewend worden tot gedeeltelijke opheffing der heeren diensten. De regeering van Egypte zal deze overeenkomst aan de goedkeuring der mogend heden onderwerpen. Te Cowes op Wight is een Fransche dame met haar geleidster gearresteerd, in wier bezit men 20 Kgr. dynamiet vond. Zy werd in een ge- Bloten zitting voor de rechtbank van politie on dervraagd. De zaak is twee dagen uitgesteld, in afwachting van het onderzoek (lea by haar in beslag genomene verdachte stof. Zy beweert te heeten Mathilde Drouin, gouvernante te zyn, en beroept zich op adressen te Rouaan en te Parys. Een agent der goheime politie is naar beide steden gezonden om nasporingen te doen. Men verdenkt haar van een aanslag op Osborne te hebben willen plegen. De vrienden van den gevangen senator te Woodstock, Virginia, hebben hun bedreiging ten uitvoer gebracht en den gestrafte met geweld uit zyn kerker bevryd. Naby Lézignan heeft een cycloon groote verwoesting aangericht. Verscheidene huizen zyn ingestorter werden personen gedood en gekwetst DéroulèJe heeft zich naar Nissni-Nowgorod begeven, waar hem een banket werd aangeboden door de kooplieden. De gouverneur woonde het feestmaal by. Verschrikkelijke bijzonderheden worden nog steeds over het spoorwegongeluk in Illinois me degedeeld. De eisehen tot schadevergoeding wegens doodslag en benadeeling, tegen de Toledo- Peoria-Western spoorwegmaatschappij ingesteld, beloopen reeds 200.000 pd. st. De maatschappij heeft zich juist van een bankroet hersteld. Zy wil zoeken te bewijzen, dat de brug door schelmen, die den trein wilden plunderen, is aangestoken. Tot hiertoe echter beweert men algemeen, dat de brug geleden heeft door prairiebranden en de autoriteiten by het inspecteeren nalatig zyn ge weest. In het Westen van Amerika zijn na lang durige droogte zware regenbuien getallen. Uit Colorado meldt men, dat de Ute Indianen opgestaan zyn tegen de „witte mannen". Opnieuw zyn de troepen van den emir van Afghanistan in een gevecht met de Ghilzais geslagen. Ofschoon de officieele berichten uit Rome verzekeren, dat de cholera afneemt, komen talrjjke nieuwe gevallen te Palermo en ook op Malta voor. In Noordelyk Britech-Indië heerscht de epidemie hevig. Een fabrikant uit Zurich struikelde bjj den Sanetsch-pas en stortte; in den afgrond, waarbjj hy den dood vond. Het ongeluk gebeurde in het byzyn van professor Ritter. Te Scutari zyn Zondag avond ongeveer 1200 meerendeels houten huizen afgebrand. De bekende Parysche orkest-directeur Pasdeloup is te Fonntainebleau overleden. Hjj tuurde Davenport gemelijk op die drie namen op dat verder schoone blad. Wat terwereld dreef die menschen hierheen, om hem hun nieuwbakken geluk te vertoonen Die dwaze gevolgtrekking kenmerkte genoeg zaam zijn kwade luim. Hij verliet de eetzaal zonder te weten of hij zou vertrekken of blijven. „Maar waarom zou ik niet blijven Is de aan blik van een vrouw dan zoo gevaarlijk, die men met bijzondere deugden toegerust waande en die toch voor het gouden kalf bezweken is Is dat zoo'n aangrijpend schouwspel Aan het ontbijt wilde hij hen niet ontmoeten hy gebruikte dit maal alleen op zijn kamer en dan bad bij tot zes uur tijd om zich te bedenken hoe hij zich wilde gedragen. „Men zag dadelijk aan haar overdreven opschik dat het Amerikaanschen zyn. Welk een idee om met zoo'n toilet aan het ontbijt te komen." „Ja maar alleen die jonge vrouwEn die schijnt zoo uitbundig gelukkig te zijn, dat men haar dien mallen opschik gaarne vergeeft," Zoo spraken twee Franschen in de nabijheid van Davenport, toen hij op den dijk een sigaar liep te rooken. Dat werkte als een kalmeerende drank. Waarom zou hij de vrouw van Philips ontvluchten? De vrouw, die uitbundig gelukkig met Josia was, was een vrouw, waarover bij Davenport niet be hoefde te treuren. Hij zag hen voor het eerst aan tafelofschoon hij zijn plaats zoo gekozen had dat hij hem niet zien kon, overzag hy het stichtte de zoogenaamde populaire concerten van klassieke muziek. De herhaalde branden in Whiteley's maga zijnen worden door sommigen geweten aan kwaadwilligheid zijner bedienden. Zij staan bij hem onder streng toezicht. Het dienstreglement bevat niet minder dan 175 bepalingen, waarbij geldboeten gesteld zijn, afwisselend van een sii- pecce tot een daalder, waarvan het bedrag in Whiteley's eigen zak vloeit. Het komt voor, dat een b diende zyn geheele weekloon aan boeten verbeurt. Een muur van het afgebrande perceel is gisteren ingestort. Twee arbeiders werden ernstig gewond. Te Luik zal tegen September een internati onaal Katholiek congres gehouden worden, ter behandeling der sociale kwestie. Reeds tal van Duitsche, Oostenryksche en Fransche Katholieken waaronder verscheiden bisschoppen, hebben hun medewerking toegezegd. Men verneemt, dat Paus Leo XIII van plan is, een afzonderlyk schryven over de sociale kwestie aan dit congres te richten. Te Brussel is een eigenhandige brief van Stanley ontvangen over zjjnen tocht langs de Aruwimirivier, welke van den 24 Juni is gedateerd en over Banama is verzonden. Daarmede is wel elke twyfel omtrent het tot dusver gelukkig ver loop van Stanley's bevrydingstocht buiten gesloten, en bestaat de mogelykheid, dat de expeditie in den aanvang van Augustus by Emir Pacha zal zyn aangekomen. Hoe de czaar aller Rassen zich vermaakt. Ten einde zich eenige afwisseling in zyn eenzaamheid op Gatschima te verschaffan geeft hjj zjjn dochter, de grootvorstin Xenia pianoles. Maar Alexander III heeft een afschuw van klassieke muziekhet meest houdt hy van dansmuziek, byzonder van walsen. Het is geen zeldzaamheid den machtigen heerscher op den maat der tonen een ronde te zien maken door het vertrek, terwijl de prinses een wals van Strauss speelt. Een onbekende te Petersburg heeft een brochure uitgegeven, waarin hij ter wille van den vrede van Europa voorstelt België, Nederland, Zwitserland, de vorstendommen van het Balkan schiereiland en Europeesch Turkije onder de andere staten te verdeelen. Duitschland zou aan Rusland afstaan: het gebied omvattende Dantzig, Thorn en KoningsbergenOostenrijk, Galieiè' en Bukovina; daartegen zon Duitschland Bohemen, Oostenryksche Tyrol, Nederland en een deel van België, en zou Oostenrijk Rumenië, Servië, Monte negro, het Balkanschiereiland en Konstantinopel krijgen. Frankrjjk zou Fransch Zwitserland en België tot Ostende ontvangen en Metz weer bekomen, daarentegen zou Straatsburg Duitsch bljjven. Italië zou met Tessin en een deel van Tyrol worden vermeerderd. Yoor het uitvoeren van eenige onderhouds werken aan den Slaakdam, aanbesteed door den ontvanger der registratie en domeinen te Tholon is het minst ingeschreven door den heer D. Bolier te RillandBath voor ƒ2500. Door burgemeester en wethouders van Zierik- zee is Maandag in het openbaar aanbesteed het leggen van 3500 M1 wiuterkrammat met het bijle veren en verwerken van 150 M3 schorgrond op de buiteubelooprn van den Oost- en den West- havendijk, den Scheepstimmerdijk en den Vis- schersdijk en het leveren van £0,000 stuks masten of eiken staken, 500 bos Brabantsoh rijs en 50 bos Haringband. Hiervan is aannemer geworden J. van Strien te Zierikzee voor ƒ799. Heden is door de commissie, die zich met de zorg daarvoor had belast, het portret van wjjlen den heer mr. C. J. Pické, burgemeester van Mid delburg, overgedragen aan het dagelyksch bestuur. Het portret zal in de raadzaal een plaats worden verleend. heele gezelschap. Links van Josia zat een jonge dame met een innemend uiterlijk, terwijl Therese rechts van hem zat. Ja inderdaad, zy zag er vrij wat gelukkiger uit dan de laatste maal toen hij haar gezien had. Gedurende den maaltijd wijdde zij al haar aandacht aan haar zuster om die te bewegen toch iets te ge bruiken. „Arm kind! dacht hy, terwijl haar aan blik hem zachter stemde „wat ziet zij er lief uit altijd denkt zij aan anderen. Haar kleediog is volstrekt niet opgeschikt." Na den eten bood Josia mevronw Ballentyne zijn arm aan en de jonge dames volgden. Leslie was blij dat zjj hem niet opgemerkt had. De lampen in de groote zaal en in het salon der familie Philips en Bal- lantyne waren reeds ontstoken, toen de kelner mevronw Philips een kaartje bracht. „De heer Leslie Davenport vraagt belet om mevrouw Philips zijn opwachting te mogen maken". „De heer Leslie DavenportDien man ken ik niet lzei Sally tot Emilie, die op de canapé lag, terwijl Therese naast haar zat en zei: „Gij zult hem toch ontvangen, Emilie „Van avond niet, ik voel mij te vermoeid" zei Emilie met de bedoeling om een gesprek onder vier oogen tusschen Leslie en Therese uit te lokken. Juffrouw Gordon lachte verheugd, toen zy tot den kellner zei Heden middag is de stoomtram naby de kanaalbrug te Vlissingen gederailleerd. De dienst was gedurende eenigen tyd gestremd. Nadere bijzonderheden ontbreken. loonden. Het gewaande dynamiet by mej. Cowes in beslag genomen, bleek boetzeerklei te zyn. Tirnova. De prins van Coburg is op zyn tocht van Sistova overal met geestdrift begroet. 16 Aug., des morgens te 8 uren. Verwacht: verand. wind. Thermometers tand te Middelburg, 16 Aug. 's morgens 8 uren 55 gr. 's middags 13 uur 63 gr. 's avonds 1 u. 62 gr. F. Datum. Plaats. Voorwerpen. Information 17 Augs. Middelburg, Meubels enz., Notarishuis. 18 Middelburg, Paard, Stalge- Verhulst. reedschap enz. 19 Oostburg, Hofstede, Le Nobel. 19 Vlissingen, Huis, De Wolff. 23 Vlissingen, Timmerhout enz. De Wolff. 24 N.&St. Joosl. Huis enz., Slegt. 31 Colijnsplaat, Hofstede, Huvers. 14 Sept. Colijnsplaat, Hofstede, Huvers. Zitting van heden Dinsdag, 16 Augustus, 's na middags 2 uren. Voorzitter de heer A. Smit. Afwezig de heeren Van Uye Pieterse, Van der Bek9 Callenfels, Koppejan en Wibaut. In de eerste plaats stelt de voorzitter aan de orde het onderzoek der geloofsbrieven van de onlangs gekozen raadsleden, de heerenF. Delvoije, J. Harder, C. Mortier, E. M. Chevallier, C. A. Kalbfleisch en J. le Sage van Hoeven. Hy noodigt de heeren Van Raalte, Winkelman en Alter uit zich met dat onderzoek te belasten. By monde van den heer Van Raalte rapport uitbrengende adviseert de commissie tot toelating van al de gekozen leden. Mat betrekking tot de geloofsbrieven van den heer F. Delvoye is in de commissie van onder zoek eenige discussie gevoerd. De vraag is ge daan of de heer Delvoye al dan niet te Vlissingen woont. De commissie heeft de wet geraadpleegd en spreekt als haar gevoelen uit dat van af het oogenblik dat de burgemeester de verklaring af gaf dat de heer Delvoye gedurende het laatste, aan zyne verkiezing vooraf gaande Jaar te Vlissingen woonachtig is geweest, alle twyfel ophoudt en het advies der commissie, strekkende tot toela ting, op wettelijken grondslag rust. Mocht een der leden bezwaar hebben tegen de verklaring van den burgemeester dan moet hij daartegen opkomen, 't zij hier in den raad, 't zy bij ged. staten. Alvorens het voorstel tot toelating in omvraag te brengen, geeft de voorzitter lezing van een door het dag. bestuur, by den heer mr W. A. van Hoe Ir te Middelburg ingewonnen rechtskundig advies, waaruit blykt dat tegen de door den bur gemeester afgegeven verklaring geen wettig be zwaar is. Daarna besluit de raad, die reeds tot toelating der andere heeren besloot, ook tot toelating van den heer Delvoye. Nadat de voorzitter nog heeft medegedeeld dat van den heer Koppejan bericht is ontvangen dat hy geene raadszittingen meer zal by wonen, wordt overgegaan tot de benoeming van een stembureau voor de a. verkiezing. Als leden ervan worden benoemd de heeren Kalbfleisch en Delvoye en als hunne plaatsvervangers de heeren Loois en Mortier. Na mededeeling en overlegging van eenige in gekomen stukken worden achtereenvolgens over gelegd de rekening van het gasthuis over 1886 in ontvansgt 14404.09§ en in uitgaaf 12772.25^ bedragende, dus een goed Blot opleverende van 1631.84 die van de dd. schuttery over hetzelfde tijdvak, in ontvang op 2075.10, in uitgaaf op Davenport haar te excuseeren maar mevrouw Philips zal hem gaarne ontvangen" „Dat is volstrekt niet waar", zei Sallie zoodra de knecht weg was. „Wat wilt gij van mij en wat moet ik met hem doen Ik ken hem in het geheel niet". „Hij is een oud vriend van mijn zwager, Sallie en Emilie is van avond niet in staat om visite te ontvangen". „Waarom gaat gij dan niet naar beneden?" „Omdat hij niet naar mij gevraagd heeft'' antwoordde Ttierese, terwijl Sallie naar den spie gel ging om te zien of zy wel netjes genoeg was. „Gij zijt toch een echte tiran, juffrouw Gordon", zei Sally haar omarmend voor dat zij de kamer uithuppelde en haar stap eerst inhield, toen zij vlak voor de deur der receptie zaal gekomen was. Met zyn kaartje in de band ging zy naar den heer Davenport toe, die midden in de zaal stond. „Mevronw Ballantyne laat zich excuseeren, zy is zeer ongesteld. Ik ben een vriendin van haar en zal alles doen wat ik kan om den besten vriend van den heer Ballantyne zoo vriendelijk mogelijk te ontvangen." Zij stak hem hare met ringen bedekte hand toe, die Davenport met een diepe buigiDg werk tuigelijk aannam. „Gij zijt wel goed en mevr. Philips?" „Wel, ik ben mevr. Philipsriep Sallie lachend.

Middelburgsche Courant | 1887 | | pagina 2