Laatste Berichten. BUITENLAND Verspreide Berichten. FEUILLETON. GEEN UITWEG 1 pop en in Kerknieuws. Burgerlijke stand. Weerkundige waarnemingen. Algemeen Overzicht, Wordt vervolgd.) De doleerende kerken in de classe Walcheren kwamen Woensdag in classikale vergadering bijeen. Tegenwoordig waren de kerken van Middelburg, Vrouwepolder, Gapinge, Serooskerke en Kou- dekerke. Tot prseses werd gekozen de heer Klaarhamer, tot assessor de heer Cruoq en tot scriba de heer C. Verhage. Ook de heer Lion Cachet woonde als gecom- mitteprde van het synodaal convent van Rotterdam de vergadering bij. Als consulent over de reeds ontkomen of nog vrijkomende kerken werd aangewezen de heer Klaarhamer en als gedeputeerden der classe voor de belangen der nog niet ontkomen kerken de heeren Klaarhamer en Crucq. Verder werden de afgevaardigden uit de kerken, door wijlen den heer Ledeboer gevormd, ontvan gen daarbij waren tegenwoordig de kerkeradsn van Middelburg, Terneazen, Poortvliet en St. Maartensdijk. Den afgevaardigden werd verzacht zoo mogelijk vóór de eerstvolgende classevergaderieg in No vember hun algemeene vergadering ter behande ling der gewichtige zaak der saamsmelting, waarvan ook zij de noodzakalijkheid en mogelijk heid erkenden, saam te roepen; dan een paar hunner opzieners te oommitteeren om met de gecommitteerden van't convent deze zaak te regelen en voor te bereiden, en dan opnieuw bij de classe te brengen. Dit werd aangenomen en bepaald werd dat de volgende vergadering zou worden gehouden den 2en Woensdag in November a., en dat de oproeping dan zal gedaan worden door de kerk van Serooskerke. Het bovenstaande ontleenen wij aan de Zeeuwsche Kerkbode. Twee dames uit Vlissingen wareu gisteren aan het strand te ver in het water gegaan, en werden, ofschoon zij zeer goed zwemmen konden, door den Bterken Btroom van den wal afgevoerd. De heer P., purser op eene der mailbooten, en een Duitscher zagen de in nood verkeerenden en brachten haar nog tijdig hulp, anders waren de dames zeker verloren geweest. De stroom moet aan hst strand tegenwoordig zeer sterk loopen. en daar het reeds meer gebeurd is, dat personen in gevaar verkeerden, zou het wel gewenscht zgn dat gedurende den tyd om te baden steeds eene boot gereed lag of dat da badmeester een goed zwemmer ware. Gisterennamiddag te Amsterdam zyn in het IJ, einde Handelskade, twee jongelingen met zwemmen verdronken. Na een paar uur dreggens slaagde men erin een der lijken op te visschen. Bljjkens de officieele opgaaf betreffende den uitslag van den schietwedstrijd te Helmond is nog een prys behaald, de 36e, op de personee.ie baan door den heer J. A. Pieters met 45 punten en eene op de vrjje baan met 3 schoten door den heer A. W. den Doop met 33 punten. Bjj een opstootje in de Zandstraat te Rot terdam is een politieagent op erbarmelijke wyze mishandeld, zoodat hij buiten dienst is gesteld. Alhoewel zjjn gelaat erg toegetakeld is, hebben de geneesheeren hoop, dat hij het oog zal behou den waarvoor in den beginne vrees bestond. De dader is onbekend. De politie is jjverig in de weer om hem op te sporen. Bjj de Maatschappjj tot Exploitatie van Staatsspoorwegen bestaat het plan tot electrisehe verlichting van het nieuwe uitgebreide en ver bouwde station Roosendaal, zoowel van het em placement als van de daarbjj behoorende gebouwen. De kosten hiervan worden geraamd op f 34.490. Op een bediendenkamer of in het dak van het Hotel Garni te Scheveningen is gisteren een begin van brand ontstaan, dat echter geen verderen voortgang had. Binnen een kwartier was alles afgeloopen. De hotelgasten moeten er weinig van bespeurd hebben, en alleen door de logés in de nabjjheid van het in brand geraakte kamertje werden voorzorgsmaatregelen genomen. De diplomatieke en consulaire agenten van Vit het Dnitseh van J. v. BÖTTGER. EEN EN DERTIGSTE HOOFDSTUK. „Stil 1 ongelukkige vrouw zeide ThereBe. „Waarom wilt gij altijd den man aanklagen, die u nooit kwaad gedaan heeft? Denk liever aan uw eigen dwaasheid, Isidora. In hoever heeft hij u gedood?" „Door mij te vervolgen. Ik was zoo geluk kig, o zoo gelukkig, nadat ik gevlucht was en ik danste iederen avond. Toen ik drie avonden geleden op mijn kamer terug kwam, zeiden zij mij dat de politie mij op het spoor was en ik wiet dat zij mij hier niet zonden zoeken, waar ik thuis hoor en dus liep ik 's nachts door de koude, vochtige lucht en mijne voeten werden doornateer ik dat vensterluik kon openen en ik dacht alleen hier te sterven. Ik heb longontsteking ik heb het nog eens gehad en ik zal nooit meer dansen. Nooit, nooit 1 Nooit zal ik de toejuichingen van het publiek meer hooren," zij begon zacht te schreien. „Isidorazei Theresa en streek zacht haar haar naar achteren „ik zal uw man laten halen. Hjj zal goed voor u zijn en u vergeven." „En mij dankbaar zijn dat ik stert,"zei zij spottend. Frankrijk in Boelgarije hebben order ontvangen, bij den intocht van den prins van Coburg niet de nationale vlag uit te hangen, hem niet te gemoet te gaan en zich van elke verbinding met zijne regeering te onthouden. Door de Russische regeering moet een circulaire aan haar consulaire agenten zijn gericht, waarin zij ten sterkste protesteert tegen het gedrag van den prins van Coburg. Volgens de Magdb. Ztg is de Daitsche kroonprins geheel hersteld. De Duitsche keizer is gisteren op het slot Babelsberg teruggekeerd. Aan den Times meldt men, dat de Russische censuur aan vijf Russische bladen en drie revues bevolen heeft de uitgave van de vertaling van Zola's nieuwsten roman La Terre te staken. De zoon van generaal Salamanca heeft met den directeur van El Resimen geduelleerd. De laatste kreeg een kogel in het been. De wond is van geringe beteekenis. Naar men verzekert zal een andere ontmoeting plaats hebben tusschen den tweeden zoon van den generaal en den heer Oliver, redacteur van El Resumen. De ministerraad wacht met het nemen van een beslissing in de zaak-Salamanca tot alle duels zijn afgeloopen. De generaal wil zyn ontslag nemen. Naar men verzekert, is de cholera in het noord-westen van Britseh-Indië uitgebroken. Opnieuw wordt een vreeselijk spoorweg ongeluk uit Amerika gemeld. Terwijl een plei- ziertrein naar de Niagara-watervallen over een brug reed stortte deze in en de trein verdween in de diepte. Men vreest, dat 200 personen bij deze ramp het leven verloren, terwijl het aantal gekwetsten 400 zou bedragen. Te Huil brak braad uit in een houtzaag molen, die zich zoo uitbreidde dat 26 huizen in de nabijheid geheel of gedeeltelijk in den asch werden gelegd. Twee jongens werden ernstig gekwetst. Het geldelijk verlies van den molen alleen bedraagt 40.000 pd. st. Volgens de telegrammen uit New York heeft in het westen van Amerika de oogst veel geleden door de aanhoudende droogte. Groote prairie- branden hebben gewoed, zelfs tot in de onmiddel- lyke nabijheid van Chicago. Op enkele plaatsen is nu eenige regen gevallen, doch dit heeft niet veel te beduiden. Melk ia zeer scbaarsch en op enkele plaatsen byna niet te bekomen, doordien de landerijen geheel verschroeid zjjn en het vee dus geen genoegzaam voedsel kan vinden. Aan de Indépendance beige seint men, dat de Belgische maiisteamer Prince Albert opnieuw een gebrek aan de machine heeft gehad. De „geregelde" dienst tusschen Ostende—Dover wordt nu waargenomen door de oude booten. Gisteren nacht is te Parys uit het departe ment van buitenlandsche zaken een aanzienlijke som aan goud ontvreemd. In het Palais du Midi te Brussel is Woens dagnacht brand ontstaan in het chemisch labora torium, verbonden aan de nijverheidsschool, wélke onlangs eerst met groote kosten naar dat gebouw werd overgebracht. De schade wordt op één millioen frs. geschatverscheidene spuitgasten werden door rook bedwelmd, éen hunner is bo vendien zwaar gewond. De njverheidsschool was vele jaren gevestigd geweest in de benedenver dieping van het schilderijen-museum, maar werd in het afgeloopen jaar naar het Palais du Midi overgebracht, wegens het brandgevaar, waaraan de schilderijen daardoor blootgesteld waren. z. 5 m. E. C. de Rjjcke, d. 2 m. J. Schout Velthuys, man van M. Beenhouwer, 70 j. W. J. Jobse, d, 11 d. G. van den Berge, z. 9 m. H. de Poorte. z. 18 d. i. i i Vlissingen. Aanstaanden Dinsdagmiddag te twee uren houdt de gemeenteraad zitting. Aan de orde is o. a. het onderzoek der geloofs brieven van de nieuwbenoemde raadsleden, be nevens voorstellen van het dag. bestuur. Onder de laatste is er een tot afwijzende beschikking op het verzoek van de directie van de stoomtram, tot aankoop van grond aan de Zeilmarkt, voor uitbreiding van het wachtlokaal en een verzoek der Vlissingsche duinwatermaatschappijtot het plaatsen van palen op gemeentegrond voor den aanleg eener electrisehe geleiding. Eindeljjk komt ook in behandeling een voorstel tot beschikking over den post voor onvoorziene uitgaven der begrooting voor 1887 tot toekenning van schadevergoeding aan pachters van gemeen tegrond. Amsterdam. Ofschoon Dr. Mezger nog niet besliste en zyne beelissing nog wel eenige dagen zal uitbljjven, schijnen de pogingen om hem voor Amsterdam te behouden reeds thans kans van slagen te hebben. Er is door den heer Bos een nieuw tramplan ingediend, waarby de overwelving en de ver breeding der Warmoesstraat tot 15 meter opge nomen is, zonder eenige kosten of risico voor de gemeente. Mew-Vork. De spoorwegramp in Illinois wordt door sommigen aan boos opzet toegeschreven; alle dooden en gekwetsten werden geplunderd. Koetsclioek. Prins Ferdinand is met groote geestdrift ontvangen. De consuls der ver schillende rjjken waren bjj zijn komst tegenwoordig. Stamboeloff zal een nieuw ministerie vormen. Yan 6 tot 13 Augustus. Vlissingen. GehuwdJ. G. de Brujjne, jm 25 j. met E. de Zeeuw, jd. 24 j. J. P. Meertens, jm. 23 j. met H. de Kok, jd. 23 j. BevallenJ. Sorel, geb. Yan Doeselaar, d. S. Dorleijn, geb. Van Hoeve, d. C. R. van den Berg, geb. Balmakers, z. J. Poppe, geb. Christi- aanse, d. J. Berting, geb. Weeland, z. A. Schroe- vers, geb. Groenberg, d. W. C. Everaert, geb. Huisman, d. Overleden; J. M. Warre, vrouw van C. A. Lute, 31 j. T. Kamermans, z, 3 w. A. J. Vervenne, „Kunt gij hem dan nooit recht laten weder varen „O ja, maar ik zouu vermoorden als ik kón, om te beletten dat hij gelukkig met u wordt; ofschoon ik u lief heb; iedereen moet n lief hebben, juffrouw Gaylord. Leslie bemint u ook. Ik haat hem „Wilt gij aan ernstige dingen denken als ik u op dat punt gerust stel vroeg Therese, hare handen vattende, terwijl zij haar strak aanzag. „Ja, ja, ja „Van daag over acht dagen is mijn trouw dag „Welk bewijs kunt gij mij daarvoor geven?" Therese liet haar den verlovingsring van Josia zien. Met kinderlijke nieuwsgierigheid bekeek de zieke den kostbaren steen en zei „Hij is veel mooier dan die welke Leslie mij gegeven heeft. Nu moogt gij mijn man laten roepen. Zou ik weer gezond worden Ik zou wel willen en dan moet gij my leeren om net te worden als gij. Ik geloof dat Leslie mij dan beminnen zou!" „Eerst moet gy weer gezond zijn, dan zullen wij dat nader bespreken. Nu laat ik u even alleen om iemand naar den heer Davenport te zenden en hem te laten weten dat zjjne vrouw teruggekeerd is." Dien nacht zat Leslie Davenport bij het bed der vröuw die zijn geheele leven verwoest had 5 de dokter die hij meegebracht bad, was 13 Aug., des morgens te 8 uren. Verwacht: N.W. wind. Thermometerstaad te Middelburg. 13 Aug. 's morgens 8 uren 61 gr. 's middags 1 uur 68 gr. 's avonds 5 u. 64 gr. F. Datum. Plaats. 17 Augs. Middelburg, 18 Middelburg, 19 19 23 31 Oostburg, Vlissingen, Vlissingen, Colijnsplaat, 14 Sept. Colijnsplaat, Voorwerpen. Informatiën. Meubels enz., Notarishuis. Paard, Stalge- Verhuist, reedschap enz. Hofstede, Le Nobel. Huis, De Wolff. Timmerhout enz. De Wolff. Hofstede, Huvers. Hofstede, Huvers. Bij de behandeling van de Iersche Land Bill in het hoogerhuis, zooals zij uit het lagerhuis was teruggekeerd, vond lord Salisbury aanleiding tot een verklaring, die uit den mond van den eersten minister een eigenaardig licht werpt op de poli tieke verhoudingen in Groot Brittanje. De lords legden weinig ingenomenheid aan den dag met de wijzigiogen door het huis der gemeenten bij amen dement in bet wetsontwerp gebracht. Zooals men weet, moesten de tories en de regeering bij de behandeling der landwet ondanks zich zelf toegeven, wilden zij niet den steun der unionis tische liberalen verliezen. Onder de lords bevinden zich nog velen, wien dit bondgenootschap te duur gekocht schijnt, indien zij daarvoor hun dierbaarste belangen en ttadities moeten opgeven. Zich ten volle bewust van deze ingewortelde begrippen van velen zijner getrouwen en vrees koesterend voor hun aanma tiging, waarschuwde lord Salisbury hen, genoegen te nemen met het wetsontwerp, zooals het nu door het lagerhuis is gefatsoeneerd, opdat geen slechts een paar minuten gebleven. „Zij is in de handen des almachtigen heel meesters menachelijke hulp schiet hier te kort." Eer haar man kwam, was het ijlen reeds be gonnen en met onuitsprekelijk geduld hoorde hij de waauzinsuitingen van haar door koorts verhit brein aan, getroost en gesteund door de tegen woordigheid van Therese, die de zieke geen oogenblik verliet, tot dat hare schoone oogen zich voor altijd sloten en de weerspannige lippen ophielden met morren en klagen. „Moge God zich over haar ziel erbarmen zei Leslie, zich over haar heenbuigende en den kus der verzoening op het klamme voorhoofd drukkende. TWEE EN DERTIGSTE HOOFDSTUK. Het was Therese zeer aangenaam dat de heer Philips en haar zuster er in toegestemd hadden, dat zij tersto nd na het huwelijk, in gezelschap harer zuster, een reis naar Europa zouden doen en eenigen tijd in Nizza vertoeven. Het lag niet in haar aard om iets ten halve te doen en nadat zij bij haar vertrek van de plantage haar hart lucht gegeven had, was er geen woord van ver wijt tegen Emilie over hare lippen gekomen. Maar hare bleeke wangen, de smartelijke trek om haar mond, de ernstige blik harer schoone oogen, de doffe klank harer stem, dat alles ge tuigde hoe diep de smart ia haar ziel gedrongen ernstiger moeilijkheden zouden ontstaan. De vorm, waarin de eerste minister deze waarschuwing kleedde, is karakteristiek. Ofschoon de regeering eigenlijk liever haar eigen bill had behouden, zooals zij eerst door het huis der lords was goedgekeurd, had zij zich toch verzekerde de premier genoodzaakt gezien de tegenwoordige daarvoor in de plaats tenemen, daar in geval de regeering niet de wenschen der Iersche pachters had ingewilligd vroeger of later, wanneer een ontbinding van het parlement zou gevolgd zijn de Ulsters kiezers zich tijdelijk aan die zijde zouden scharen, welke de regeering verderfeiyk acht voor de belangen van het vereenigd konink rijk. In ietwat andere woorden luidt deze verklaring van lord Saliebury: ziet ge, we hebben recht gedaan aan de pachters niet omdat we het gaarne d den maar omdat we het moesten, wilden we niet aan den kant gezet worden, wat we als een ongeluk voor ons land zouden beschouwen. Alleen uit puur patriotisme offerden we onze beginselen op! Deze verzekering van lord Salisbury en een soortgelijke van nar Goschen naar aanleiding van de Allotments-Bill in het lagerhuis, geeft de Pall Ball Gazette de vraag in de pen of dit patriotisme, dat de Engelsche ministers beweegt do verantwoordelijkheid op zicii te nemen voor een politiek, die zij in huu hart afkeuren, boe treffend ook op zich zelf, ook constitutioneel is De onzichtbare macht achter de ministerieele banken, de kabinetmakers die niet i n het mi nisterie zitten is sedert jaren een gezond verschijnsel in Frankrijk en heeft slechte gewoon gen gehad. Maar vraagt de Pall Mall is er eenige reden, waarom dit gebruik eveneens bij ons zou ingevoerd worden Indien lord Salisbury ver zekert: „de Land Bill is niet van mij," waarom is dan niet de man, waarvan zy is, in lord Salisbury's plaats? Op deze vraag blijft de Britsehe constitutie het antwoord schuldig. Ea daarmede is men weder tot de kwestie genaderd, waarover wij vo r eenige dagen schreven lord Hartington moet volgens het radicale blad eigen lijk hoofd van het kabinet zijn. De lords hebben zich niet door lord Salisbury's woorc'en terug laten houden en verscheidene van de door het huis der gemeen'en aangenomen amendementen verworpen. In het lagerhuis teruggekeerd is de Land Bill dadeiyk weder in behandeling genomen. Naar een telegram mededeeltzijn enkele amendementen der lords aangenomen, andere op voorstel der regeering verworpen, terwijl over twee met instemming der regeeriug het debat is verdaagd. Deze beide laatste werden door Parnell eu zyn vrienden bestreden. Terwijl men in de westelijke en noordelijke staten van Europa het gewone politiek geharre war met kalme belangstelling gade slaat, zgn de oostelijke rijken weder aan groote opgewonden heid ten prooi. Prins Ferdinand heeft den voet op Boelgaarsch grondgebied gezeteen feit mis schien van gewichtige beteekenis. Toen het vaartuig, dat den nieuwen vorst van Boelgarije droeg, in 't gezicht vau de Boelgaarsche kust kwam, zgn de regenten, de ministers en de afgevaardigden der Sobranja aan boord gekomen. De voorzitter van het regentschap, Stamboeloff, richtte de volgende woorden tot den prins„In naam van de Boelgaarsche regeeriug heb ik de eer uwe Hoogheid weikom te heeteu aan de grenzen des lands en u de gevoelens va* diepen eerbied en van liefde te betuigen, jegens u door het volk ea de armee gekoesterd, die begeerig zijn hun welbeminden vorst te begroeten. Het Boel gaarsche volk zal nimmer vergeten, dat in zulke moeieüjke oogenblikken.Uwe Hoogheid vertrouwen toonend in zijn toekomst, zich verwaardigd heeft de banier der Boelgaarsche eer en onafhankelijk heid ia handen te nemen. Dat de Voorzienig heid over uw kostbaar loven wake en u helpe om den voorspoed, de grootheid en den roem der dappere Boelgaarsche natie te bevorderen." Met een „leve vorst Ferdinand" besloot Stam boeloff zijn toespraak, welke met enkele woorden door den prins werd beantwoord. Er werden voorts handen geschud en Stoïloff vooral werd met groote onderscheiding door prins Ferdinand behandeld. was Het was Maandagmorgen. Het uitzet was ge komen, bekeken en ingepakt. Therese liep rus teloos op en neder en zuchtte „Welk een toekomst ga ik te gemoet! Mocht de dood mij toch spoedig verlossen Er werd geklopt en Rosetta, de kamenier kwam met een klein pakje; zij maakte het bevend open en wenkte het meisje dat zy zich moest verwijderen. Het adres was met de hand van Davenport geschreven, maar het postmerk was vreemd. Zij opende het en vond een paar zware gouden armbanden met een gouden hangslot. „Een bruids geschenk van een zwerver. Wie zegt dat die banden boeien gelijken En al ware dat zoo dan zijn zg toch van goud, van zwaar echt goud?'1 Therese las die wreede woorden tweemaal over, terwyi de tranen langs hare wangen vloeiden. „O 1 Hoo duidelijk zegt dit geschenk dat hij my veracht 1 Ik las het in zyne oogen, hoorde het in zgn stem, toen hij afscheid nam en mij verzocht hem gelukkig te noemen. O l Josia Philips, indien ooit uw naam my verfoeielyk in de ooren klonk dan was het, toen hij hem herhaalde en myn hand van zich afstiet met de hoonende woorden „Verkochtverkocht 1 en ik dacht nog al dat gij anders waart dan andere vrouwen."

Middelburgsche Courant | 1887 | | pagina 2