'O 157. 130® Jaargang: Donderdag 7 Juli. Verspreide Berichten. Middelburg 6 Juli. Rechtszaken. 16 FEUILLETON. GEEN UITWEG! Dit blad verschijnt dagelijks; met uitzondering van Zon- en Feestdagen: Prijs per 8/m, franco 2. Afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar a 5 Cent.1 Advertentiën 20 Cent per regel. Geboorte-, Trouw-, Doodberichten, enz.: van 1-7 regels ƒ1.80 iedere regel meer f 0.20. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Bij deze courant behoort een BIJVOEGSEL. „De handelingen van Emilie zijn altijd „Waarom niet?" overwoog de moeder later (Wordt vervoi MIDDELRIIRGSCHE COURANT Agenten te Vlissingen: P. G. de Vet Mestdagh Zoon te Goes: A. A. W. Bolland, te Kruiningen: F. van der Peijl, te Zierikzee: A, C. de MooiJ,te TholenW. A. van Nieuwenhduzen en te Terneuzen: L. van Wijck. Hoofdagenten voor het Buitenlandte Parijs en Londen, de Compagnie générale de Publicité étrangère G. L. Dattbe Cie., John F. Jones, opvolger Voor een nuttige vereeniging is in Zeeland een ijverig en geacht man opgetreden als correspondent. In de rubriek advertentiën vindt men daarvan eene nadere aankondigingen ieder zal bij het lezen daarvan dadelijk bemerken, dat wjj het oog hebben op de Nederlandscbe vereeniging De Stuers, waarvan de heer J. Spanjaard, inspecteur van het loodswezen te Vlissingen, administratief corres pondent voor Zeeland is geworden. Doel en strekking van die vereeniging worden in de aankondiging duidelijk omschreven daar over behoeven wij niet uit te wjjden. Tal van personen, onder wie, naar wij meenen, de ongelukkige Maliepaard, de marinier wien 2en Pinksterdag te Vlissingen een ongeluk overkwam hebben aan die vereenging het te danken dat hun hetgeen zij aan ledematen moesten missen, zooveel de kunstdat vermag, hun werd vergoed. Voor zulk een goed doel zal de heer J. Span jaard onder zijne vele vrienden en goede bekenden in Zeeland zeker wel niet te vergeefs een beroep doen. De commissaris des konings, jhr mr W. M. de Brauw geeft heden en morgen een diner, telkens aan de helft der leden van de Provinciale staten. Zondag 10 dezer zal, zoo meldt men ons, in het Grand hotel des Bains te Vlissingen een concert worden gegeven door de Cercle Tnstru- mental de Bruxelles (fanfares), waarvan de heer M. A. Vaucamps, lid van den senaat, het eere voorzitterschap bekleedt. In 1882 behaalde deze Cercle te Roubaix le premier prix execution et de lecture a vuein 1884 eveneens, benevens le prix de soli en le grand prix d'honneur te Saint-Omer. Verder verwierf het gezelschap te Rjjssel, Tournai enz. eerste prjjzen en getuigschriften, die alle zoo-vele bewijzen zijn van zijn uitstekendheid. Aan bezoek zal het op dien dag zeker wel niet ontbreken. Naar wij vernemen, zal, ter gelegenheid van het groote spiegelgevecht van de Engelsche vloot, dat op den 23*ten dezer te Spithead in het bjjzjjn van koningin Victoria plaats heeft, op 21 Juli een der stoomschepen van de maatschappij Zee land eene pleizierreis daarheen en naar het eiland Wight maken. De tamboer H. van het 4" bat. 3s reg. inf. te Vlissingen is, wegens den door hem gepleeg- den diefstal van geld, door den krijgsraad in het le militaire arrondissement veroordeeld tot zes maanden militaire gevangenisstraf, met ont- Uit het Duitsch van J. v. BÖTTGER. TIENDE HOOFDSTUK. „Leslie Davenport, de chef van Everard vroeg mevrouw Ballantyne. „Ja antwoordde Therese „hij komt eigenlijk alleen voor Frederik, met wien hij, zooals gij weet, vroeger zeer bevriend was. Hij komt met hem schaken en rooken." „Dat doet mij genoegen. Ik heb hem wel nooit persoonlijk gekend, maar Frederik sprak veel over hem indertijd toen die ongelukkige geschiedenis voorviel en nu is hij zoo welwil lend jegens Everard dat ik hem zeer genegen ben. En de andere gast?" „O, dat is het bespottelijkste wezen dat ik ken. Ik geloof dat hij mij de eer bewijst van mij het hof te maken, die mijnheer Philips". „De zoon van den advocaat"? vroeg mevrouw Ballantyne, ten hoogste verbaasd. „Ja, vindt gij het niet vreemd dat Emilie zoo voorkomend tegen dien man is Zij duldt niet alleen zijne bezoeken; maar moedigt hem zelfs aan en dwingt mij om vriendelijk tegen hem te zijn, zoo dikwijls het hem in het hoofd komt pm ons met zijne bezoeken lastig te vallen". zegging van het recht om bij de gewapende macht of als militair geëmploieerde te dienen» voor den tijd van vijf jaren. Omtrent het ernstig ongeluk, dat gisteren avond op de fabriek de Schelde te Vlissingen plaats heeft gehad en waarvan wij in 'tkort mededeeling deden, meldt men ons de volgende bijzonderheden. Uit een tjalkschip werden met de stoomkraan, die een langen arm heeft met draaiende beweging, platen gelost, die nadat ze uit het schip zijn opgelicht, met den bedoelden arm op den wal wordën gezwaaid. Dit nu had op het ongelukkige oogenblik met een gewoon getal platen plaats, toen door het breken van ijzerwerk, waarmee de kraan bevestigd was, deze begon te waggelen. Twee personen bevonden zich toen op de kraan, de drjjver of stoker en een sjouwerman H. v. d. B. De laatste, die kort te voren als hulp bjj de lossing was aan het werk gesteld, sprong dadeljjk tot zelfbehoud van de kraan, ongelukkig kwam hjj aan den verkeerden kant terecht en viel kort daarna de kraan geheel omver, op zjjn lichaam. V. B. was op eenige staven hoekjjzer neergeko men en lag eenigen tjjd daar tusschen geklemd, totdat een aantal werklieden, met behulp van vijzels, hem van onder de kraan konden te voor schijn brengen. Toen bleek dat v. d. B. verschillende verwon dingen bekomen had. Spoedig waren eenige geneesheeren aanwezig en nadat de eerste hulp in het militaire hospitaal was verleend, werd de man, die vreeseljjke pijnen leed doch steeds zjjn bewustzjjn bleef behouden, per brancard naar het stedeljjk gasthuis overgebracht. De ongelukkige is 36 jaren oud, en heeft eene vrouw met 3 kinderen. Hjj was heden morgen zeer kalm en, dank zjj zijn gezond en sterk gestel, heeft men eenige hoop op levensbehoud. Wat den 2en persoon betreft, den stoker, deze heeft den val met de kraan medegemaakt en kwam uit den stoom die zich uit den ketel ontlastte te voorachjjn met zeer weinig letsel alleen was eene hand door stoom en kokend water een weinig verbrand. De kraan zelve is voor een groot gedeelte vernield en zal eene aanzienljjke reparatie moeten ondergaan. Te Vlissingen wordt binnenkort wederom eene lading geraffineerde petroleum verwacht, om in de pakhuizen aldaar opgeslagen te worden en wel 11.000 vaten met het Nova-scotian schip Habitant van New-York. Het schip is den 16e* Juni van genoemde haven vertrokken j na lossing van de lading petroleum zal het te Vlissingen eene lading, bestaande uit cement en ledige petroleum vaten, voor New-York innemen. De ledige vaten worden reeds nu per spoor aangevoerd, terwjjl de cement met Rjjnschepen van Duitschland zal komen. Te Yerseke moet eene koe van dorst ge storven zjjn. moeielijk te begrijpen geweest", zei de oude dame koel en alge meten „maar zjj zal wel goede redenen voor haar gedrag hebben". „Dat betwijfel ik. Zij mag bijzondere rede nen er voor hebben maar goede zeker niet. Doch laat ons er niet meer over praten, het is niet goed om over afwezigen kwaad te spreken." „Nu goed; ik ben veel te blij dat ik u hier heb om iemand hard te vallen. Maar Josia Philips, wie had dat ooit gedacht! Welk een driestheid" „Ik vrees", begon Therese met de bedoeling om haar oude vriendin op andere gedachten te brengen, „dat ik uw jonge vriendin van daag niet zal leeren kennen, daar ik Emilie beloofd heb voor het eten thuis te komen. Maar als ik weet welken dag zij vrij is, dan kom ik terug". „Ik zal het haar zeggen. Wat kan ik Everard van u zeggen; gij hebt nog bijna niet naar hem gevraagd". „Wij weten natuurlijk door Frederik dat het hem goed gaat. Maar moeder Ballantyne, Everard moest trouwen, dan kan ik bij u blijven en u verzorgen zoolang wij leven". „Ja, maar met wie?" „Met wie Dat weet ik niet Met juffrouw Marsden, als zij hem hebben wil", zei zij scherf send, terwijl zij haar hoed opzette, weinig ver moedende op welk een vruchtbaren bodem die ondoordachte woorden vielen. In alle omliggende gemeenten van Waarde hebben de mazelen reeds epidemisch geheerscht In Waarde zelf deed zich slechts een geval ran die nekte voor. De duiyen-societeit Ark van Noë te Ter neuzen, hield Maandag een wedvlucht uit Parjjs, waar de duiven vermoedeljjk zjjn losgelaten 's morgens 4 uren. No. 1 van D. van Tatenhoven was te 1.30, no. 2 van J. Hejjens te 1.31 en no. 3 van denzeltden te 2.08 uur 's namiddags te Terneuzen terug. Van de 184 Noord-Brabantsche gemeenten zjjn er 98, waar noch geneesheer, noch vroedvrouw is. Te Arnhem is, bij het zwemmen in den Rbjjn een metselaar, vader van vjjf kinderen, en te Doetinchem de aannemer K. verdronken. Te Zevenaar zjjn door het kantelen van een met hooi geladen kar twee arbeiders, vader en zoon, onder het voer bedolven geraakt. De vader werd daarbij zoo zwaar gekwetst, dat op geen levensbehoud meer te hopen valt. Te 's Gravenhage vloog Dinsdag ochtend een petrolenmtoestel tengevolge van tocht in brand. De vrouw pakte dadeljjk het toestel op en wierp het op straat, waardoor brand werd voorkomen, doch zij hevige brandwonden bekwam. Volgens berichten uit Indië heeft Zondag avond 22 Mei op de ljjn Djokdja-Tjilatjap, tusschen Gombcng en Soempioeng, een groot ongeluk plaats gehad. Omstreeks 8 uren des avonds ging eene enkele locomotief van Gombong naar Soempioeng, bjj regenachtig en donker weder. Omstreeks halverwege tusschen bovengenoemde plaatsen is de locomotief, tengevolge eener aardschuiving gederailleerd, van de baan geloopen en omgevallen en de vjjf personen, die er op stonden, zjjn door het ongeval omgekomen. De Egyptische conventie was gisteren luidens verklaringen der Engelsche regeering in het hooger- en lagerhuis, nog niet geteekend. Sir Henry Drummond Wolff heeft aanzegging gekregen Konatantinopel in den loop dezer week te verlaten. In de eerste openlijke zitting der Boelgaar- sche Sobranja is de vroegere vice-president Tont- scheff tot voorzitter en Zacharia Stojanoff tot griffier verkozen. Tontecheff las telegrammen uit bjjna alle steden voor, waarin de patriottische vereenigingen de regeering dank zeggen voor den heldhaftigen strjjd en de afgevaardigden verzoeken ter wille van het vaderland een waardig vorst te kiezen. Heden morgen heeft de tweede zitting plaats gehad. Aan de orde was het verslag der gezanten, die de Europeesche hoven bezochten. In het Engelsch lagerhuis verklaarde giste ren Fergusson ten aanzien der conventie betreffende den verkoop van sterken drank op de Noordzee, dat de regeering eene communicatie te dezer zake verwacht van Nederland, zoodra Nederland, Bel gië, Denemarken en Frankrijk hunne denkbeelden aangaande de door Duitschland voorgestelde wij zigingen bekend hebben gemaakt, welke wjjzi- gingen reeds door de Engelsche regeering zjjn goedgekeurd. toen zij alleen was. „Zij wil hem niet hebben en Fanny zou hem vergoden! Zij is jong, bemin nelijk en rijk! Waarom niet?" ELFDE HOOFDSTUK. Mijnheer Josia Philips zou zijn bewering, dat Therese verbazend goed moest zijn, omdat zij op de Zondagsschool les gaf, op de schitterendste wijze bewaarheid gezien hebben als hij de jonge dame het kostershuis had zien binnengaan, waar hare leerlingen haar opwachtten. Zij had in den beginne die taak op zich genomen, gelijk zoovela jonge meisjes dat doen, omdat het er zoo bjj hoort, maar in den laatsten tijd begon zij die kieine leerlingen als hare troosteresjes aan te zien en de uren, die zij op school doorbracht,beschouwde zij als de eenige bron van rein genot, die haar nog gebleven was. Thuis, waar zij nooit de teederheid eener moeder noch het liefderijk gezag van een vader gekend had, werd het haar met den dag ondragelijker. Frederik was geheel veranderd sedert den dag waarop zijn moeder als het ware uit het huis verdreven was. Hij was mismoedig, stil en knorrig en scheen alleen gelukkig te zijn, wanneer hij met Leslie Davenport in zijn kabinetje zat te schaken of te praten. Therese genoot ook op die avonden; want dan wist zij zeker dat mijnheer Davenport haar vroeg om muziek te maken, zoolang de ij duurde. Doch 't zij bij toeval of Zoowel de Fransche kamer als de senaat hebben het wetsontwerp aangenomen, krachtens hetwelk het recht op gedistilleerd tot den 30en November a. s. 70 francs zal bedragen, in plaats van 30 francs, In de Belgische kamer zjjn gisteren de be raadslagingen over den persoonlijken dienstplicht begonnen. De minister-president Beernaert ver klaarde, dat de regeering van de aanneming of verwerping der wet geen kabinetskwestie zou maken. Keizer Wilhelm is voornemens slechts een 14 dagen in Ems te bljjven en zal reeds den 19" te Gastein bomen. In het Engelsch lagerhuis heeft Campbell Bannerman van de oppositie aangekondigd, dat hjj bjj de tweede lezing van de Iersche landwet een tegenvoorstel zal indienen. Geen ontwerp, zeide hjj, ban bevredigend zjjn, dat niet de aan de bezitters van pachtcontracten door de landwet van 1881 toegekende voordeelen ook aan anderen verzekert en eene herziening toelaat van de gerechteljjk vastgestelde pachtsommen, welke door de daling der prijzen te hoog geworden zijn. Bij de voortzetting van het proces wegens hoogverraad te Leipzig werd eeue verklaring van het Pruisische ministerie van oorlog, voorgelezen waarin wordt medegedeeld, dat zeer belangrijke plannen en schetsen zijn afgeleverd, welker ge heimhouding voor Duitschland een onvoorwaar delijk vereischte was, omdat zij ingeval van oorlog den vijand nauwkeurig konden inlichten aangaande de moeilijkheden, welke overwonnen moesten worden. Slechts door schending van het ambtsgeheim bon Klein in het bezit dier inlichtingen geraken. De militaire deskundigen hebben zich bij deze verklaring aangesloten; zjj betoogen, dat Klein in de gelegenheid was, aan Frankrijk nauwkeurige beschrijvingen te leveren. Uit de briefwisseling met Schnaebele blijkt over tuigend, dat Klein hem veel nauwkeuriger berichten zond, dan hij wil erkennen. Hier bestaat een grove schending van ambtsgeheimen, want vele der mededeelingen waren zelfs niet aan alle officieren bekend en zijn voor verdere openbare behandeling ongeschikt. Het getuigenverhoor is gesloten. Heden zijn de pleidooien begonnen. Te Jasz Bereny, Hongarjje, is gedurende de exercitiën der artillerie dynamiet ontploft, waar door 4 officieren en zestien manschappen op de plaats zelf zjjn gedood en bovendien 19 man ernstig werden gekwetst. Het theater te Caceres, Spanje, is door brand vernield. Geen persoonljjke ongelukken zjjn te betreuren. Mahmoed pacha, voorzitter van den raad van state, is door den sultan aan de commissie, welke de wenschen der Kretensers heeft te onderzoeken, toegevoegd. De nieuwe commissaris zou Maandag avond Konatantinopel verlaten en met de depu tatie van Muzelmannen en Christenen van Kreta naar het eiland vertrekken om de kwestie op de plaats zelf te regelen. met opzet, Emilie trachtte, zoodra zij er zonder onbeleefd te schijnen kans toe zag, telkens dit onschuldige genoegen te verstoren, 'tgeen het dageltjksch verkeer der zusters zeer verbitterde. Daarbij kwam nog dat moeder Ballantyne, die in hare pogingen om Everard gelukkig te maken niet slaagde, eindelijk haar hart voor Therese uitstortte en zei„Eerst toen ik hem op Fanny Marsden opmerkzaam maakte begreep ik hoe sterk zijn neiging voor u is en hij schijnt boos op my te zijn, omdat ik hem trachtte te overtuigen dat hij niets van u te hopen heeft." Zij zei dit op een toon en met een gezicht als smeekte zij Therese haar te zeggen, dat zij zich vergistemaar Therese antwoordde zacht „Zou het niet beter zijn, mevrouw, als gij wat meer aan u zelve dacht en Everard voor zijn eigen toekomst liet zorgen Daarbij was het gebleven. Maar Therese had toch het gevoel dat het genoegen van haar samen zijn met mevrouw Ballanfyne verstoord was door dien „sentimenteelen onzin van Everard," zooals zij het noemde; „zij hebben het zoover gebracht dat ik het liefst weg zou loopen," zei zij met een zucht. Op zekeren dag kwam zij op de Zondags school en vroeg aan een klein blond meisje „Waar is de Zweedsche Cora?"

Middelburgsche Courant | 1887 | | pagina 1