Moopp i ftrplttp ia Maai. Briefwisseling* Verspreide Berichten. Verkoopingen en aanbestedingen, Adv.-gen. mr. Teldera, achtte de vrijspraak van bekl. op het eerste ten laste gelegde misdrijf juist en vorderde daaromtrent niet-ontvankelijk verklaring van den officier van justitie in zijn appèl, doch vroeg bevestiging van de veroordeeling van bekl. wat betreft het verzetten der grens- paaltjes, daar ZEGA. voldoende bewezen achtte dat dit door bekl. is gedaan en deze daarbij het oogmerk had zich te bevoordeelen. Mr. Van Gich, die als verdediger optrad, con cludeerde tot vrijspraak. Door een jongen man, E geheeten, is in den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks 2 uren uit een huis op de Beestenmarkt alhier een zilveren horloge ontvreemd. Bij insluiping, met gebruik making van een valschen sleutel, was hij binnen gekomen. Hij heeft zijn misdrijf reeds erkend. De gearresteerde vermoedelijke daders van den diefstal met braak op den Kinderdjjk moeten, naar wjj vernemen, in tegenspraak met een vroeger bericht, nog steeds blijven ontkennen. Op de hofstede van den landbouwer D. te Nieuw- en St. Joosland, hielden Zaterdagavond eenige boerenknechts eene voorloopige repetitie voor de ringrijderjj, die met Pinksteren daar plaats heeft. Plotseling viel een der paarden, na een gemaakten loop, dood neder. De heer H. G. Hartman Jzn, secretaris van Goes, verzoekt ons te melden, dat hij geen photographische maar photo-lithographische por tretten van onzen koning en onze koningin aan de gemeente heeft afgestaan. Burg. en weth. verleenden aan die portretten eene plaats in de trouwzaal. Te Nisse is men begonnen met de voorbe reidende maatregelen tot opbouw van het nieuwe gemeentehuis met aangrenzende onderwjjzerswoning. De voormalige school staat nu geheel ontredderd en zal weldra van het plein verdwenen zijn. Te oordeelen naar het bestek zal het nieuwe raadhuis zeer net en doelmatig ingericht zijn met raad kamer, wachtkamer en conciërgewoning. De onder wijzerswoning, aan de straatzijde éen front makende met het gemeentehuis, belooft mede aan alle bil lijke eischen te zullen voldoen. Het hoofd der school genoot totnutoe eene jaarljjksche toelage wegens gemis aan vrije woning. Tot tijdelijke raadkamer is een der lokalen der openbare school in gebruik genomen. Dat men in Schouwen onder de landbou wers nog moedig den schralen tijd trotseert, bleek de vorige week bij eene verkooping van lande rijen, welke in massa opbrachten 637 per 41 a. 68 c., en op een verkooping van melkvee, waai de prjjzen tot 200 liepen. Een arbeidersgezin uit Biervliet zal deze week naar Amerika vertrekken, na se™ dert de Paaschweek zonder huisraad geweest te zjjn. Om kleine schulden te betalen enz. heeft die arbeider toen zijn geheelen inboedel verkocht, maar de kosten van overtocht, door zijne familie uit Amerika over te maken, bleven achterwege. Nu zijn ze hem toegezonden, terwijl de buren het gezin eenige weken lang van het meest noodige hebben yoorzien. Aan het station te Arnhem werd Zaterdag bjj het oversteken van de baan een besteller overreden. De man was dadeljjk dood. Te Amsterdam moeten thans vaatjes verkrijg, baar zijn, waaruit door eene automatische inrich ting een glas wordt volgeschonken, wanneer men een dubbeltje in een gleuf laat glijden. Om het glas te bekomen moet men een ander geldstuk, als waarborg, in eene andere gleuf steken. Zet men het glas weder op zijn plaats, dan komt ook het waarborgkapitaal weer te voorschijn. Te Nederhorst den Berg nam een dienst bode een geweer op en haalde, zonder te weten dat het geladen was, den haan over. Het schot ging af en een elfjarig meisje werd in de borst getroffen. Men hoopt het kind nog te behouden. Te Breda is de heer Coenegracht, president der rechtbank, door een noodlottig toeval te water geraakt en verdronken. Sedert Vrjjdag den 13en dezer wordt te 'sGravenhage examen afgenomen van postambte naren, tot het verkrijgen van het radicaal van telegrafist. Yan de 32 candidaten, die tot giste ren examen hebben afgelegd, zijn slechts drie geslaagd. Er hebben zich ruim 100 candidaten aangegeven. De gemeentereiniging te Alkmaar heeft in 1886 ontvangen ƒ7543.40 en uitgegeven ƒ15,402.10, en levert dus een nadeelig saldo op van 7858.70. In 1885 bedroeg het nadeelig saldo 8915.14. De Belgische minister van spoorwegen, post en telegraphie is Vrijdag door den afgevaardigde De Stuers in de kamer geïnterpelleerd over den pakketdienst tusschen Ostende en Dover. De interpellant drong onder voorlezing van het ook door ons geciteerde artikel ia deKöln. Volkss tg over den Belgischen dienst in vergelijking met dien over Vlissingen, op verbeteringen, in het belang van België, aan. De minister Vandenpeereboom zeide deze toe, maar volgens hem hadden èn Belgische èn buitenlandsche bladen de gebreken van den dienst over Ostende zeer overdreven, toch stemde bij toe dat die dienst in snelheid verre ten achter staat bij die van de Zeeland. Door het Engelsch lagerhuis is het voorstel, om den hertog van Connaught verlof te verkenen het jubilé zjjner moeder bij te wonen, aangenomen, De Duitsche bondsraad heeft het wetsont werp op de suikerbelasting goedgekeurd. Het treurspel van Paul Heyse Die Hochzeit auf dem Aventin is met veel succes te Berljjn in het Duitsche theater opgevoerd. Den 15 Juni worden de kroonprins en de kroonprinses van Duitschland te Londen verwacht ter bijwoning van het jubilé der koningin. Te Ylissingen zal het stoomjacht de Victoria and Albert de vorstelijke personen afhalen een deel van het Duitsche Noordzee-eskader begeleidt hen op hun reis naar Engeland. Op een groote meeting, door de Ridders van den Arbeid te New-York belegd om te protesteeren tegen het onlangs gesloten uitwisselingstractaat tusschen Rusland en de Vereenigde Staten, heeft de bekende pater Mac Glynn met warmte de Russische revolutionnairen, tegen wie het verdrag gericht is, verdedigd. Volgens de Élsasser Zig zal de zaak Schnae- bele niet voor het Leipziger gereeht behandeld worden. De vervolging tegen den Eranschen commissaris is alzoo opgegeven. Hier wordt wel eens, en misschien niet ten onrechte, door onze tappers geklaagd over het hooge vergunningsrecht. In New-York is het echter nog veel erger. De wetgevende kamers van dien Staat hebben onlangs besloten het ver gunningsrecht in de stad Naw-York op niet min der dan 1000 dollars 2500) 's jaars vast te stellen, terwijl het in de andere gemeenten van dien Staat op 30 tot 350 dollars is bepaald. In tegenstelling met een ander bericht wordt er thans op gewezen, dat in België visitekaartjes, van 5 centimes port voorzien, alle soort van schrift mogen dragen, mits er geen andere voorwerpen bij zijn. Volgens het officieele Russische staatsblad is het doodvonnis aan de 5 nihilisten Generaloff, Andrejuschkoff, Ossipauoff, Sehewjjreff enüljaneff eerst Vrijdag 11. voltrokken. De genade van den czaar heeft zich uitgestrekt tot de overigen, waarvan 3 mannen en een vrouw tot 20 jaar, een man tot 15 jaar en een andere tot 10 jaar dwangarbeid is veroordeeld, terwijl het jonge meisje Schmidowa naar het uiterste Siberië verbannen is en Sserdjukoma met twee jaar gevangenis gestraft is. Nog steeds worden personen te St. Petersburg gearresteerd, onder verdenking staande van deel genootschap aan den aanslag op 13 Maart 11. O. a. is in hechtenis genomen de dochter van den oud-directeur van het conservatoire, den be kenden violoncellist Davidoff. Het meisje, zestien jaar oud, was met een der terdoodgebrachten verloofd. Op de Donau nabjj Graa is een boot met 12 personen omgeslagen; 4 mannen en4vrouwen zijn verdronken, de overigen werden met moeite gered. Er loopen weder zeer verontrustende berichten over de gezondheid van den Duitschen kroonprins. Een specialiteit in keelziekten, dr Morell Mackenzie, is uit Londen naar Berlijn ontboden, om met de artsen van den prins te consulteeren. Wederom loopen geruchten over het spoedig aftreden van Von Giers. Te Verviers heeft men in den nacht van Woensdag op Donderdag drie dynamiet-patronen neergelegd voor de deuren van het paleis van justitie. Twee zjjn zeer zwak ontploft, maar de derde deed het geheele paleis schudden. De schade bepaalt zich tot vele gebroken glasruiten. Te Mühlhausen in den Elsasz is overleden Jean Dollfus, de groote industrieel, die zich bovendien bekend maakte door zijne vele philan- tropische instellingen. Zijn naam is onherroepeljjk verbonden aan de cités ouvrières, waarvan Helène Mercier in haar werkje over arbeiderswoningen zulke interessante bijzonderheden mededeelt. Te Colmar, Elsasz, heeft de Duitsche politie in verscheidene magazijnen beslag gelegd op pakjes chichorei, versierd met afbeeldingen van Fransche soldaten. Het grappige bjj dezen maat regel isdat de pakken en de afbeeldingen Duitseh fabrikaat zijn. Te Stavenisse had Zaterdag de finale toe wijzing plaats van den verkoop eener hofstede, groot 28 h. a. 85 a. 45 ca., de vorige week in eerste veiling gebracht op ruim 17.500. Nu bracht ze op 23.830 totaal, zonder de onkosten. Op twee perceelen na, waarvoor respect, ƒ955.66 en ƒ894.49 per h. a. geboden werd, is alles aan de koopers gegund. De koopsom maakt een ge middeld cjjfer van 324,50 per gemet van 39.24 a. Datum. 23 Mei 23 21 25 26 27 - 3 Juni 10 Plaats. Camperland, Arnemuiden, Middelburg, Terneuzen, Koudekerks, 'Vlissingen, Vlissingen, V oorwerpen. Boeierschuit, Inspan, Meubels enz., Bijk3gronden, Inspan, Huizen, Huizen, Information. Roelof. Tak. Notarishuis. Dronkers. De Wolff. De Wolff. De Wolff. Aan S. te Cortgene. Zeer goed. GEDEUKT BIJ DE GEBKOEDEKS ABRAHAMS, SE MIDDELBURG.

Middelburgsche Courant | 1887 | | pagina 6