Laatste Berichten. Kerknieuws. Rechtszaken. Verspreide Berichten, Ctantantera&d van Middelburg. Burgerlijke stand. Een Incident, door Frana Netscher. Een kunstcriticus, door W. J. v. W. Wereschagin en de kunst, door J. Stemming. Odilon Redon, door J. Staphorst. Boegsprietloopen in Twenthe, door Ph. Hack v. Outheusden. Uit den dood, door A. Aletrino. Een boek over spiritisme, door Frederik van Eeden. Nederlandsche poli tiek. Indrukken v. d. dag, door v. d. Klei.Brief aan het bestuur der Soekaboemische Iandbouw- vereeniging, door G. Buitendijk. Gedichten Literaire kroniek. Varia, door mr. M. C. L. Lotsy, dr. Ch. M. v. Deventer, J. Stemming en G. H. C. Stemming. Naar wjj vernemen zou de kerkeraad der Nederd. herv. gemeente te Vrouwepolder besloten hebben om te gaan doleeren. Of de kerkeraad wettiglijk bijeengekomen en voltallig was, toen hij dit besluit nam, wordt niet gemeld. Voor de rechtbank te Amsterdam stond gisteren terecht zekere C. A. Roelofs, oud 34 jaren, te Middelburg geboren, laatstelijk tegen een weekloon van 9 loopknecht bjj een winkelier in schoenen in de Leidschestraat aldaar. In zgn betrekking was hg door zijn patroon uitgezonden om bij de klanten geld te innen. In plaats van de geïnde sommen aan zjjn meester te verantwoorden, had hij ze met eenige vrienden in losbandigheid ver teerd. Het O. M. requireerde tegen bekl., die volmondig erkende, een jaar en 6 maanden ge vangenisstraf. Daar de toegevoegde verdediger weder eens ontbrak, beval mr Caroli, ter audiëntie aanwezig, den bekl. in de clementie der rechtbank aan. (Hbld). Uit Vlissingen schrijft men ons De Noorsche bark Boska, gez. Sörensen, met eene lading pitch-pine-hout van Pensaeola voor de heeren G. Alberts Lz" en C° te Middelburg is, zooals reeds gemeld werd, Maandag, na eene lange reis van 68 dagen, aangekomen, terwijl de Zweed- sche schooner Gerda Johanneson, van Gotenburg met eene lading hout voor de firma De Broekert te Middelburg, gisteren middag binnenkwam. De Marie en Julie, die eene lading steenkolen- briquetten, per spoor van België aangebracht, geladen heeft, wat te Middelburg zeer zelden gebeurt is met gunstigen wind van hier naar Samarang vertrokken; de Nerva, van dezelfde reede- rg, die langen tgd te Middelburg opgelegd had, ligt te Vlissingen zeilklaar om van Memel eene lading planken voor Middelburg te halen. Het schip wordt thans gevoerd door den heer Visser, vroeger gezagvoerder op de Nederl. galjoot Maria, die korten tgd geleden alhier eene lading steenkolen van Engeland aanbracht. De twee houtvaarders Lucie en Friesland liggen nog altjjd in winter kwartier, eerstgenoemde zal denkeljjk binnen eenige weken zeilklaar gemaakt worden, terwjjl laatstgenoemde op een kooper wacht, die wel zoo spoedig niet zal komen, daar de in de laatste jaren reeds lage vrachten dit jaar nog minder geworden zjjn, vooral in de Oostzee. De Mar- gretha, die te Vlissingen overwinterde, is zeilklaar gemaakt en het bevel aan kapt. Visser, vroeger gezagvoerder van de gestrandde Lina, opgedragen zjj zal van Charlestown (Schotland) eene lading steenkolen voor deze gemeente halen, en daarna twee ladingen naar Middelburg brengen. Tegen het einde van April a. verwacht men het Engel- sche driemastschip Constancemet petroleum van New-York naar Vlissingen. Men meldt ons dat, als gevolg van het gisteren door de justitie te Ellewoutsdijk gebracht bezoek, de 12jarige E. P. P. dien dag, op laBt der justitie, uit de woning van den heer A. Post mus verwijderd en naar den heer Lys te Driewegen teruggebracht is. Dinsdag vond te Borssele een boerenknecht, terwijl hjj bezig was uitgedolven grond te ver werken, een gouden tienfrankstuk. Zgn meester, eigenaar van den grond, schonk hem de helft, en hield de andere helft voor zich. Vanwege de afd. Rotterdam der Foil. Mij. v. Landbouw had gisteren op de Doeleplaats te Rotterdam een tentoonstelling plaats van rund vee, schapen, varkens en pluimgedierte. Uit de omliggende plaatsen was veel vee aangebracht, maar er waren ook prachtige ossen uit Zeeland en Noord-Holland. Het aantal nummers vee was 185 en dat van het pluimgedierte 105. 85 be kroningen werden uitgereikt. De eerewacht te Amsterdam, die reeds een commandant en ondercommandant had, is bedankt voor hare beleefdheid. Z. M. wenscht liever niet door zulk een wacht begeleid te worden, vooral niet omdat het niet zeker is, dat Z. M. veel zal uitgaan. Dinsdag verscheen keizer Wilhelm bij het optrekken der wacht weder aan het historische hoekraam. Een rjjk koopman te St. Petersburg is in zgn woning aangevallen en tengevolge van ver scheidene revolverschoten gekwetst door een per soon, die 60.000 roebels van hem vorderde, zooals hg verzekerde ten dienste van het nihilistisch uitvoerend comité. De toestand van den hande laar is wanhopend. De dader is gearresteerd. Volgens de Italiaansche bladen zijn Depretis, Crispi en Zanardelli het eens geworden over de samenstelling van het nieuwe kabinet, dat nog vóór Paschen zich aan de kamer zal vooratellen. Volgens een telegram uit Rome aan den Temps zou de paus te Weenen en te Berljjn aan gedrongen hebben, dat bjj de triple-alliantie rekening worde gehouden met de positie van den heiligen stoel. Beide kabinetten zouden gelijk luidend geantwoord hebben, dat des pausen geestelijke vrjjheid onbelemmerd is en zij zich niet mengen willen in de betrekkingen tusschen het Vaticaan en Italië. Leo XIII moet zeer teleurgesteld zgn over het schipbreuk ljjden zjjner pogingen. In Pest zjjn eenige verdachte ziektegevallen voorgekomen, die men voor cholera houdt. Te Bourneville nabjj Samer zjjn drie arbei ders in een kalkoven levend verbrand. Volgens een particulier schrijven uit St. Pe tersburg aan een der Weener bladen is er door een persoon geschoten op generaal Gresser, prefect van politie. Deze werd niet getroffen. De dader schoot zich zelf dood op het oogenblik, dat de politie hem wilde arresteeren, Zitting van heden, Woensdagmiddag, 2 uren. Voorzitter de heer F. Ermerins, wethouder. Afwezig de heereu De Stoppelaar, Jeras en Luteijn. De notulen van het verhandelde in de vorige zitting gelezen en goedgekeurd zijnde, wordt mededeeling gedaan van een schrijven van den commissaris des konings in Zeeland, houdende bericht van het aan den heer mr C. J. Pickê op zijn verzoek met 1 April a. verleend eervol ontslag. De voorzitter houdt daarna de volgende toespraak „Met een weemoedig gevoel hebben wjj zeker dez- n brief booren voorlezen. Onze voorzitter, mr C. J. Pické, wiens wanke lende gezondheid hem niet in staat stelde onze laatste vergaderingen bij te wonen en wien wij, in antwoord op zgn schrijven, waarbij hij mede deeling deed van zgn met 1 April jl. verleend eervol ontslag als burgemeester van Middelburg en waarbij hij tevens van ons allen afscheid nam, toewenschten dat hij nog lang getuige mocht zijn van hetgeen door hem voor de gemeente is tot stand gebracht, is, zooals u allen bekend is, plotseling overleden. Onze wensch is dus helaas niet vervuld gewordende maand April heeft hij zelfs niet mogen zien aanbreken, want onver wacht u hij aan echtgenoote, kinderen, aan ons allen ontvallen. Dat zijne nagedachtenis nog lang bij ons in dankbare herinnering moge blijven voortleven Een schrijven van mevr. de wed. mr. C. J. Pické, houdende bericht van het overigden van haren echtgenoot, wordt voor kennisgeving aangenomen na de mededeeling van den voorzitter, dat door burg. en weth. een brief van rouwbeklag aan de weduwe is gezonden. Naar aanleiding van een schrijven van den heer Joh» Luteijn, waarbij deze bericht zijn ontslag te nemen als lid van den raad, zegt de voorzitter het volgende; „Met leedwezen zullen de leden zeker, even als ik, het besluit van den heer Luteijn hebben ver nomen. Onverwacht en ongewenscht is dit bericht ingekomen. De heer Luteijn toch had het langst zitting in deze vergadering, was ten volle bekend met den toestand der gemeente-fioanciën, had zich meermalen bereid getoond de betrekking van tijdelijk wethouder op zich te nemen, zoodat zijn genomen ontslag zeer zeker een groot verlies voor deze vergadering zijn zal. Zijne thans vermeerderde werkzaamheden hebben hem echter daartoe genoopt, zoodat wij zijn besluit moeten eerbiedigen en ons slechts rest hem openlijk dank te zeggen voor de zeer langdurige diensten, die hij in zijne betrekking aan de gemeente heelt bewezen. Nog wordt mededeeling gedaan van een brief van den commissaris des konings, houdende be richt van de benoeming van jhr. L. Schorer tot burgemeester van Middelburg met ingang van 1 April a. Deze brief wordt voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens wordt voorgelezen een schrijven van Ged. staten van Zeeland, houdende mede deeling der redenen, waarom zij hunne goedkeuring onthouden aan het raadsbesluit tot onderbandsche verhuring van watervlakte in de vest. Naar aanleiding hiervan wijst de heer mr. W. A. van Hoek erop, dat, wanneer de raad voldoet aan het verlangen van het gedeputeerd college, bij de juistheid erkent van het door ged. staten aangevoerd motief, nl. de verplichting om de vest over de geheele breedte te sueeren. Naar spre kers meening is dit motief zeer onjuist en de zaak dier sueering reeds eene zeer oude kwestie, die reeds in de zittingen van den raad van 1881 aan de orde kwam, toen op de begrooting een som van f 4000 werd nitgetrokken voor de uit dieping der vest. Die post ondervond bezwaar met f et oog op het contract met het polderbe stuur van Walcheren, en nadat die zaak in eene geheime zitting van 28 Oct. 1881 breedvoerig was bediscussieerd is toen op voorstel van spreker besloten den post niet op de begrooting te brengen, terwijl teen burg. en weth. zijn uitgenoodigd later omtrent de zaak zelve rapport uit te brengen. Dat rapport is tot heden niet ontvangen, zoodat de raad nu met betrekking tot deze zaak nog even ver is als op den 28 Oct. 1881. Op grond dat de raad z'oh door het opvolgen van den wensch van ged. staten op een zeer gevaarlijk terrein zou begeven, ontraadt spreker dat en stelt hij voorburg, en weth. nit fe noodigen in den loop van den zomer te dezer zake een nader rapport uit te brengen en de beslissing over het adres tot later aan te houden. Alzoo wordt zonder hoofdelijke stemming besloten Daarna wordt, naar aanleiding der bedenkingen van het gedeputeerd college, eene wijziging ge bracht in de overeenkomst met de gemeente Arnemuiden omtrent onderling hulpbetoon bij brand. Nu komt ter tafel het vroeger aangehouden voorstel betreffende de gemeentereiniging. Dit voorstel, in hoofdzaak opgenomen in de Midd. Cl. van 24 Feb. jl. (n° 46), strekt dat de raad eene beslissing neme ten aanzien van het 2' en 3» punt van het voorstel van het dag. bestuur van den 29 Nov. jl. betreffende de gemeentereiniging, nl. 2°. Burg. en weth. te machtigen de noodig geachte veranderingen aan de tonnen op kosten der gemeente te doen aanbrengen; en 3». de aanschaffing van de noodige desinfectie- middelen voor rekening der gemeente te nemen. Ten slotte stellen burg. en weth. voor hen te machtigen tot het doen maken van eenige noodig geachte inrichtingen voor het reinigen en desin- ft cteeren der tonnen en hun daarvoor een crediet van hoogstens 250 toe te staan. Hierover worden breedvoerige discussiëa ge voerd. In de eerste plaats verklasrt de heer De Ligny de door de gezondheidscommissie noodig geachte bajonetsluitingen met het oog op de hooge kosten wel te kunnen loslaten, maar van oordeel te blijven dat desinfectie met carbolzuur van zoo gioot gewicht is, dat de kosten daarvoor behooren te worden toegestaan. Die kosten vindt bij trouwens wel wat hoog en hij meent dat de practijk leeren zal dat de uitgaven minder be dragen zulltn. Ook de heer Van Berlekom is van oordeel dat de bajonets'nitingen kunnen worden nagelaten, maar acht het gepast burg. en weth. bij deze gelegenheid te wijzen op de wenschelijkheid ora ook bij de slagers in de wijken K en L tonnen te plaatsen tot berging van den afval van vleesch. Op voorstel van burg. en weth. wordt nu zon der verdere beraadslaging goedgevonden te be sluiten tot het aanmaken van nieuwe deksels volgens het thaDS in gebruik zijnde model en tot het roodschilderen van de tonnen, afkomstig uit de ziekenhuizen, en het voorzien der tonnen van de verschillende wijkletters ennommers der woningen. De uitgaaf voor het eerste wordt op ƒ225, die voor het tweede op 125 begroot. Daarna komt in behandeling de vraag of het desinfecteeren der tonnen zal plaats hebben met carbolzuur, waarvan de kosten 360 zullen bedragen. De beer Sprenger, weth. van fabricage, verde digt, naar aanleiding van de opmerking van den heer De Ligny, dit cijfer, dat op grond van gegevens van deskundigen is vastgesteld. Hij voegt daar echter bij dat de uitgaven te Leen warden minder bedragen. In verband met deze vraag komt ook ter sprake of iemand met het toezicht op de desinfectie zal moeten worden belast, wat eene tntgave vor deren zou van een driehonderd gulden 's jaars, en of een inrichting zou moeten worden gemaakt voor die werkzaamheden, waarvoor, zoo dit gewenscht wordt, door burg. en weth. een crediet van hoogstens f 250 wordt noodig geacht. Dit laatste zou zooals de wethonder Sprenger opmerkt echter eene uitgave voor eens zijn. De heer Tak wijst erop, dat de gemeente reiniging op deze manier een dure zaak worden zal en beeft, in verband met den financieelen toestand der gemeente, bezwaar aan zoodanige uitgaven zijne stem te geven, wanneer hem niet blijkt dat die hoog noodig zijn. Tot nu toe is het reinigen der tonnen geschied met water zonder carbol en spreker heeft nimmer van bezwaren dienaangaande gehoord. Alleen wanneer hij daarvan overtuigd wordt zal hij dus met het voorstel medegaan, zoo niet dan acht hij zich daartoe niet gerechtigd. De heer Van Berlekom verschilt met den heer Tak in opvatting. Wil deze wachten tot zich ziektegevallen voordoen, waaruit blijkt dat de desinfcctie met carbol noofig is, hij daarentegen zou wenschen die ziektegevallen te voorkomen. De hooge som staat niet vast en zal, volgens den heer De Ligny, wel minder bedragen dan geraamd wordt, terwijl naar sprekers meerfng de desin fectie zeer noodig is. De beer Snijders meent dat, zoo de vergadering van oordeel mocht zgn, dat afdoende reiniging der tonnen noodig is, de gemeente tot nog grootere uitgaven zal verplicht worden, want dat het dan gewenscht zou zgn alle tonnen te ver nieuwen. De tegenwoordige tonnen toch kunnen onmogelijk goed gereinigd worden zonder er veel meer tijd aan te besteden dan daaraan kan ge geven worden. Ook deze spreker meent daarom dat, wat de nu voorgestelde desiofectie betreft, rekening dient gehouden met de gemeente-financiën. De heer mr J. A. van Hoek is van oordeel dat de kwestie of met carbol zal gereinigd worden geen kwestie is, aangezien bij bet contract met den pachter van den beer brpaald is dat de rei niging met carbol moet plaats hebbeD. De heer Snijders merkt naar aanleiding hiervan op, dat die bepaling z, i. niet verhindert een besluit te nemen tot reiniging met water. De beerp ctiter toch zal liever met water reinigen, dan met het desinfectie-middel, dat een groot deel der waarde van den mest voor hem doet verloren gaan. De heer mr W. A. van Hoek gelooft dat ook, al neme men aan dat de pachter van die ver plichting ontslagen worden kan, de financieele argumenten niet te veel op den voorgrond mogen treden, 'tls na eenmaal een feit dat het opvol gen van de voorschriften der hygiëne geld kost en dat, waar deskundigen een dringend advies geven om in het belang daarvan iets te doen, eene uitgave van enkele honderden guld< na geen overwicht in de schaal leggen mag. Vroeger, toen de mesthoopen onze straten versierden, varkens en gaozea daarop ronddoolden, toen pompen enz. eene ongekende weelde waren, kostte de gemeen- tehuishonding nog veel minder. Niemand zal echter dien toestand terug verlangen. Er is echter meer. De voorgestelde maatre gel komt ten bate der minder gefortuneerden, die, waar ze door het tonnenstelsel last onder vinden, daarvoor wel eenige tegemoetkoming hebben mogen, wat reinheid betreft. De heer Tak wijst er op dat de adviezen van specialiteiten nog al eens verschillen; dit is o. a. ook het geval met eene zaak die nog heden hier ter tafel komen zal, waarbij de een onge zond noemt, wat de ander als gezond doet voor komen. Spreker is daarom huiverig eene uitgaaf toe te staan, zoolang niet gebleken is dat die noodig zal zijn. De heer F. G. Sprenger wenscht een middenweg aan de hand te doen, door voor te stellen burg. en weth. te machtigen alleen in gevallen van epidemische ziekten met carbolzuur te doen rei nigen. De heer Van Berlekom zou er prijs op stellen, dat in ieder geval de reiniging met carbolzuur plaats had. Het idee van den heer Snijders, dat, om voldoende voorzorgen te nemen, alle tonnen vernieuwd moeten worden, acht hij niet juist; bij de tegenwoordig in gebruik zijnde is reiniging zeer goed mogelijk. Ook het argument dat de mest door die rei niging in waarde verliezen zou, acht hg niet juist. Er zijn gemakkelijk maatregelen te nemen dat het carbolzuur worde afgevoerd. Het voorstel-Sprenger, alsDu in stemming ge bracht, wordt verworpen met 8 tegen 6 stemmen. Tegen stemden de heeren W. J. Sprenger, Schorer, De Ligny, Van Berlekom, J. A. vaD Hoek, W. A. van Hoek, Hoogerwaard en J. J. van der Harst. Daarna wordt, met 10 stemmen tegen 4, de desinfectie met carbolzuur, zooals die in het voorstel van burg. en weth. is voorgesteld, aan genomen. De heeren Ermerins, Snijders, Tak en Liebert waren er tegen. De vraag of toezicht, zooals dat in het voorstel van burg. en weth. is bedoeld, noodig is, wordt bijna algemeen ontkennend beantwoord. Alleen de heeren W. J. Sprenger en W. A. van Hoek waren er voor. Ook over de oprichting van een gebouwtje wordt gediscussieerd. De stemming die erop volgde toonde aan dat 12 leden dit noodig vonden en twee leden niet, n). de heeren Tak en Snijders. Door de heeren J. C. Oosthout, Abr. Luteyn, P. de Maret Tak, P. J. v. d. L'ijé, M. Remijnse en L. C. Villóe zijn adressen ingezonden, waarbij zij, onder overlegging van hunne aanslagbiljetten, verzoeken: de drie eersten om geplaatst te worden op de lijsten van kiezers voor de tweede kamer, de provinciale staten en den gemeenteraad, de drie laatsten alleen op die van de tweede kamer en de provinciale staten, omdat hunne namen reeds voorkomen op die voor den raad. Op voorstel van burg, en weth. willigt de raad de verzoeken in. Op voorstel van burg. en weth, wordt verder nog besloten aan den veerman van de pont over de vest bij de Koepoort A. Beaufort, met ingang van den dag waarop zijne betrekking moet geacht worden te zijn opgeheven, voor 4 jaren een wachtgeld toe te kennen van ƒ159.97 'sjaars, en aan den torenwachter W. Landman, die met ingang van 1 April op zijn verzoek eervol is ontslagen, een pensioen toe te staan van f 266.69) per jaar. De rekening der schutterij over 1886, bedra gende in ontvang en uitgaaf f 3163.93, wordt goedgekeurd. Na de jongste raadsvergadering, waarin goed gevonden werd om de behandeling van het ver zoek van dr Bolle e. s, betreffende het terrein vroeger in gebruik bij de vereeniging Loon voor tverk, aan te houden, verzocht de waarn. genees kundige inspecteur voor Zeeland aan bnrg. en weth. om toezending van de stukken, welke op die zaak betrekking hadden. Naar aanleiding van het daarop gevolgd schrij ven van dien ambtenaar vinden burg. en weth. niet langer vrijheid om hun voorstel van 4 Feb. jl. te handhaven. Zij stellen thans voor om het bedoelde terrein met de zich daarop bevindende afbraak aan P. Meertens onder de hand te verkoopen voor eene som van f 1500 en tegen betaling van de op den verkoop vallende kosten. Tegen openbaren verkoop bestaat bij burg. en weth. voornamelijk bezwaar, omdat h. i. het doel waarvoor het terrein wordt aangewend, met het oog op den toestand der Heerengracht, niet on verschillig mag zijn. Ook dit voorstel geelt tot beraadslaging aan leiding wij komen daarop in een volgend nommer terug en wordt eindelijk aangehouden. Na verschillende wijzigingen in de gemeente- begrootingen van 1886 en '87 komt aan de orde het rapport betreffende de duinwaterleiding, bereids opgenomen in de Midd. Ct van 22 en 23 Maart jl. Daarbij behoort 0. m. ook de brief van den geneeskundigen raad voor Zeeland, betreffende het drinkwater in onze gemeente met daarbij behoorend overz'cht, voorkomende in het bijvoegsel tot de conrant van heden. Ook deze zaak geeft tot beraadslaging aanlei ding en wordt aangehouden. Nadat nog verschillende verslagen zgn over gelegd wordt overgegaan tot de benoeming van het stembureau voor de op Dinsdag 26 April a. bepaalde verkiezing van een lid van den raad in de plaats van den heer Luteijn. Als leden ervan worden aangewezen de he-ren mr J. A. van Hoek en D. Jeras en als plaatsvervangers de overige leden van den rasd. De voorzitter stelt alsnn voor de zitting te doen overgaan in eene met gesloten deuren, waarop de heer W. J. Sprenger het woord vraagt om er op te wijzen, dat door den heer Ermerias gedurende geruimen tgd èn bij de ziekte èa na het overlijden van den neer mr Pické de betrek king van burgemeester is waargenomen. Spre ker heeft van nabij kunnen beoordeelen, hoe de heer Ermerins zich van die taak gekweten beeft en acht zich verplicht om, nu door het optreden van jhr. Schorer de heer Erme rins van die taak wordt ontheven, hem een woord van dank te brengen voor den ijver en de nauwgezetheid, waarmede bij die betrekking steeds heelt vervuld. De leden geven van hunne instemming blijk. Hierop gaat de openbare zitting over in eene met gesloten dearen. De openbare zitting her opend zijnde, wordt deze onmiddelijk weler ge sloten. Yan 29 en 30 Maart. Middelburg. OndertrouwdJ. P. Regnders Schilt, jm. 25 j. met P. van der Hoek, jd. 26 j. Getrouwd L. Broerse, wedr 52 j. met G. Meul- meester, jd. 46 j. BevallenH. A. Kok, geb. Roelse, d. C. Moens, geb. De Rgk, z. Overleden: A. C. de Jager, ongeh. d. 43 j. J. Kousemaker, man van K. M. van den Busse, 65 j. M. Minderhout, vrouw van C. Allaart, 69 j. 'sGravenhage. De Tweede kamer nam heden verschillende ondergeschikte ontwer pen aan, waaronder dat tot uitbreiding van den gevangenisbouw te Amsterdam. Er had verder een levendig debat plaats naar aanleiding van het voorstel betrekkelijk de open baarmaking der Tjiomasstukken. De heeren Yan Gennep en Keuchenius drongen aan op overleg ging der adviezen van den raad van Indië, waar uit het gemis aan overeenstemming met den gouverneur-generaal moet blijken. De minister weigerde dit op grond van het regeeringsreglement. Daarop werd toen niet verder aangedrongen en besloten tot openbaarmaking op de voorgestelde wijze. Er had verder een langdurig politiek debat plaats over de beteebenis van het votum van Maandag. De heer De Beaufort stelde voor hervatting der debatten, met intrekking van een nog aanhangig amendement, waarbjj de vrijheid der keuze voor leden der Eerste kamer zou worden bekrachtigd. De regeering verklaarde zich bereid het debat te hervatten. De leden der rechterzijde pro testeerden echter krachtig tegen de gedragslijn der linkerzijde en der regeering. Met 53 tegen 9 stemmen is besloten den 19 April de debatten over de grondwets herziening te hervatten. Londen. De Daily News meldt, 7dat er groote gisting heerscht onder de militaire kringen te Odessa. De regeering ducht een militare om- wonteling en zendt troepen met ammunitie naar Vladivostok. Sofia. De regeering neemt maatregelen tegen waarschijnlijke nieuwe onlusten in Oost- Roemeüë. mui i l'o'i'

Middelburgsche Courant | 1887 | | pagina 2