BUITENLAND. MIDDÉLRERGSCHE COURANT Verspreide Berichten BIJVOEGSEL Maandag 28 Maart 1887. N° 73. Middelburg 26 Maart De kunst om te leven. VAN DB VAN Bij beschikking van den minister van oorlog dd. 14 Maart 1887 is bepaald, dat de 516 in te deelen miliciens der liebting van 1887, door onze provincie te leveren, zullen worden verdeeld als volgt: 50 bij het regiment grenadiers en jagers, 400 bij het 3e regiment infanterie, 50 bp het 3e regiment veld-artillerie, 5 bij het korps ponton niers, 4 bij het korps torpedisten en 7 bij het korps genietroepen. De kapt. S. I. Cochius, gedet. van het leger in Ned.-Indië en ingedeeld bjj het 4e bat. 3e reg. inf. te Ylissingen, is op verzoek overgeplaatst bij het 3e bat. le reg. inf. te Groningen. In de gisteren gehouden vergadering van den dijkraad der waterkeering van het calamiteuse waterschap: „Stavenisse" is vastgesteld het djjk- geschot voor het dienstjaar '87/88 op 14198.49, te verdeelen over 689.8049 H. A. schot baar land of 20.58§ per H. A.. Verder werd vastgesteld de begrooting voor hetzelfde dienstjaar, sluitende in ontvangst en uitgaaf met 14318.49. Onder de geraamde uitgaven komen voor kosten van beheer 2452, kosten zeewering en oeververde diging 7348.28, differente uitgaven 324 en onvoorziene uitgaven f 4194.21. Den gemeenteraad van Hontenisse was door gedeputeerde staten van Zeeland medegedeeld, dat ingevolge de bekende circulaire van den minister van binnenlandsche zaken, aan de scholen in de Molenstraat en aan den Molenhoek nog een onder wijzer moest worden benoemd, terwijl dien raad verzocht werd de begrooting voor 1887 met het bedrag der jaarwedden dier onderwijzers te verhoogen. De gemeenteraad heeft geweigerd aan dat ver zoek te voldoen, als deelende niet het gevoelen van den minister en gedeputeerde staten, ook omdat die circulaire niet in alle provincies wordt toegepast. (Ter N. Cl.J Voor «Öe behoefte van 1888 zijn door den gou verneur-generaal 8 ambtenaren voor den burger- Jjjken stand uit Nederland aangevraagd. Aan het Atjeh-verslag van 23 Jan. tot 6 Febr. wordt het volgende ontleend Groot-Atjeh. Gedurende den verslagtijd werden de versterkingen Lamdjamoe, Ketapandoea, Lam- peneroet, Kota Pohama, Paka, Kroeng Tjoet, Lambaroe en Siroen nu en dan door Atjehers beschotengewoonlijk was 's vijands vuur echter van weinig beteekenis. Voornamelijk had men het op Kota Pohama, Siroen en Lambaroe ge munt op de eerste versterking werden nu en dan uit den oostelij ken lagunerand enkele lillaschoten gelost, terwijl beide laatstgenoemde nog steeds van uit den kampongrand van Boda werden beschoten. Den 28en Januari werd dientengevolge binnen de versterking Siroen een Europeesch sergeant licht gewond. Den 23eu Januari vielen tusschen Tjot Iri en Lampeneroet uit de Kroeng Lingkar enkele ge weerschoten op de stoomtram, terwjjl den 25en d. a. v. de stoomtram naar Lampeneroet van achter de heuvels van Tjot Goe werd beschoten- Een eenvoudig ^programma was het, dat gisteren avond den bezoekers der door de Vereenigde sociëteiten der schutterij en infanterie alhier aange boden soirée werd voorgelegd. Een drietal voordrachten, een duet voor viool en piano, een zangstukje en twee nommers uit het repertoire van de Gebroeders Semmel. Toch vulde het een ganschen avond en de danslustigen, waarvoor eigenlijk in hoofdzaak de soiree werd gegeven, moesten lang wachten voor zjj op de tonen der muziek konden huppelen, draaien, wenden, keeren en pirouetteeren. Het wachten echter zal slechts enkelen verdroten hebben, want zoowel hjj, die de bladzjjde „uit het dagboek van een kassier," als hij die den greep uit het Walchersche boerenleven: shoe Piet an z'n tweede vrouwe kwam" ten beste gaf, kenden bet geheim van hun hoorders te boeien. Waarom Van Beers' tragische historie van den zoon des metserdienders minder in den smaak viel, is mogelijk te wijten aan overbekendheid of misschien ook daaraan dat het auditorium meer voor plezier dan wel tot stichting „uit was." De jonge juffrouw, die met een op haar leeftjjd zeldzame vrijmoedigheid de planken betrad om een zangstukje ten beste te geven, ontbrak het niet aan toejuichingen, evenmin als den twee heeren die een duet uitvoerden. Zjj mochten ze gerust aanvaarden, ze waren ten volle verdiend. Dat de Gebr. Semmel zeer in den smaak van het niet bijzonder talrjjk publiek vielen, is een over bodige mededeeiing, evenals dat een geanimeerd bal den Vrijdag avond in Zaterdag morgen deed overgaan. Volgens bericht aan de G. Crt. moet Don derdag in het garnizoenshospitaal te Vlissingen ter verpleging opgenomen zijn een soldaat, die onlangs door een zijner mede-militairen zoodanig werd geschopt, dat herhaalde en steeds toene mende bloeduitstortingen daarvan de gevolgen zijn. Aanvankelijk schijnt de man aan de zaak geen gevolg te hebben gegeven, maar toen zijne kwaal verergerde en ook de aandacht van anderen begon te trekken, zag hij zich wel genoodzaakt zich onder geneeskundige behandeling te stellen en het voorgevallene te melden. De dader moet voorloopig zjjn in arrest gesteld en zal eerlang voor den krijgsraad moeten terecht staan wegens zjjne onbezonnenheid en de gevolgen van deze. Te Amsterdam zjjn de buurtcommissiën voor de Aprilfeesten gestegen tot het aanzienlijk cjjfer van 164. Teyler's tweede genootschap had o. a. voor 1885 uitgeschreven een prijsvraag„Een tooneelspel uit Hollandsche toestanden." Daarop zijn inge komen twaalf tooneelstukken, waarvan echter geen de bekroning waardig werd geoordeeld. Spoorwegdieverjj. In den nacht van Zondag op Maandag 11. hebben twee personen zich schuldig gemaakt aan diefstal van een tonnetje en vier kistjes boter uit een waggon van het staatsspoor, op het terrein te Fejjenoord. Het is aan de Rotterdamsche politie gelukt, beide per sonen, benevens den opbooper, die het gestolene in een andere gemeente had geborgen, aan te houden, waarna zjj ter beschikking van de justitie naar het huis van bewaring zijn overgebracht. De Russische beambten, met het toezicht op buitenlandsche couranten en drukwerken belast, schijnen Pro Patria te Meppel, al is het dan niet voor een nihilistisch, dan toch voor een zeer ge vaarlek gezelschap te houden. Het vaderlands lievend devies en de gekruiste degens op het couvert kwamen hun zoo verdacht voor, dat een brief, gericht aan een oud-lid der vereeniging, thans nabjj Warschau woonachtig, aan de grenzen werd geweigerd en naar Meppel teruggezonden. (V. G. Ct Een oude kanarieEenige dagen geleden gaven in het Vliegend, Blaadje van Den Helder de heer P. en zjjn echtgenoote per advertentie kennis van het overljjden van hun kanarievogel, die gedurende zes en twintig jaren hun huiskamer door zjjn gezang had opgevrooljjkt Maandag wordt te Londen een tentoonstel ling geopend uitsluitend van werken van schil deressen. Duitschland zal niet deelnemen aan de Parjjsche tentoonstelling in 1889. De nihilisten hebben langs een onderaard- schen gang inbraak gepleegd in het postkantoor te Astrakan en zich met 200.000 roebels uit de voeten gemaakt. Generaal Krock, kommandant van Warschau, is plotseling overleden. Het gerucht loopt, dat hij vermoord is. De geweren, waarop generaal Gené te Mas- souah beslag legde, maar die hjj later tegen de door Ras Alula krjjggevangen gemaakte Italianen ruilde, moeten afkomstig zjjn uit het pauseljjk arsenaal. Pranzini, de moordenaar van mile Regnault, haar kamenier en' .het kind dezer laatste, heeft opnieuw getracht zich van het leven te berooven door met zjjn hoofd tegen den muur van zijn cel te loopen. Te Chalons-sur-Marne is nog een persoon gearresteerd, in wien men Gaston Geissler meent in handen te hebben, den man dien men verdenkt de eigenljjke moordenaar te zijn. Het bericht, dat de lijfarts van den Duitschen keizer van dezen op zjjn 90em jaardag een geschenk van 300.000 mark zou ontvangen hebben, het dubbele der som, die de keizer op zjjn 80en jaar dag schonk, wordt tegengesproken. Dr. vonLauer, 's keizers lijfarts, ontving noch Dinsdag jl., noch 10 jaren geleden een geschenk van dien aard. Sir John Lubbock, de bekende Engelsche ge leerde, verstaat beter dan eenig ander professor de kunst zijn philosophische voordrachten voor leeken verstaanbaar en boeiend te maken. Zoo heeft hij voor een'gen tijd in een of andere Engelsche stad tot onderwerp voor een lezing genomen: de kunst om te leven, waarmede hij zijn toehoorders eenige aangename oogenblikken verschafte en welke voordracht genoeg waars en nuttigs bevat om er hier iets uit mede te deelen; Verre van voortdurende en dagelijksche inspan ning als het eeaige levensdoel voor het individu te beschouwen, wil sir John Lubbock een plaatsje inruimen voor genoegens, gepaste afleiding, vreugde 'n den familie- of vriendenkring, want deze be schouwt hij als het eigenlijke doel van het leven, de arbeid is alleen het middel om daartoe te geraken. Het is de eerste plicht van den mensch om gelukkig te zijn en gelukkig te maken. Het

Middelburgsche Courant | 1887 | | pagina 5