Laatste Berichten. BUITENLAND. Yertrata ei aantel scïejei. Verspreide Berichten. Gemeenteraad van Vlissingen. Burgerlijke stand. Algemeen Overzicht. Handelsberichten. Graanmarkten, enz. Prijzen van Effecten, POSTERIJEN. Fraxtkrijk. Origin. Insoh. .3 maken korte metten en werpen hem in zee, zoo- dat hy nu in water zyn geluk zoeken kan. In het derde bedryf vernemen Oemar, Hekkabé en Betje dat Ali te Mika in zee geworpen en door een viech verslonden is Betjo's verdriet is groot, Oemar wjjst Hekkabé erop dat Hassan medeminnaar is en een goede party voor haar zijn zou. Hekkabé, die weet dat Botje Hassan haat, roept haar, als hp Hassan met een groot gevolg ziet aankomen om Betje's hand te vragen, opdat zy zelve antwoord zou kannen geven. Zy wil echter niets van Hassan weten, ondanks zjjne betuigingen van liefde. Hassan's gevolg raadt hem heen te gaan en nu hoort men Ali in den visch het „wee u"over Hassan uitroepen. Allen zyn verwonderd. Ali is behouden gebleven en Hassan werpt zich in zee om daar in de visch zjjn minnend hart te bekoelen. Men ziet: de inhoud was allerdwaast en weêr een parodie op zoo menige opera. De melodieën waren zeer gelukkig gekozen. Acteurs en muzikanten wedijverden met elkaar in het volbrengen van hun taak en zjj allen zjjn daarin uitstekend geslaagd. Ook de jeugdige balletdansers en danseressen verdienen wel een woord van waardeering. De heer Delpy, die vroeger met de opvoering der parodie Dandola, Doge van Venetië, zooveel succes had, komt ook voor het arrangeeren van De Profeet warme lof toe. Het is daarom zeer te betreuren dat wjj, door zjjn vertrek naar elders, waarschjjnlijk niet meer in de gelegenheid zullen zjjn ons te vermaken zooals dat bij die beide uitvoeringen het geval is geweest. Een zeer geanimeerd bal besloot dezen gezel- ligen avond. Volgens de Zier. crt. heeft jhr mr Van Beyma thoe Kingma verzocht dat zijne benoeming tot griffier bp de arr. regtbank te Zierikzee worde ingetrokken. Aanst. Dinsdag verleent de minister van justitie geen audiëntie. De Ned. jachtvereeniging Nimrod, welke Zater dag 26 Maart a. te Amsterdam eene buitengewone vergadering houden zal, heelt dan te beslissen over een voorstel van de afd. Gelderland, luidende »Het hoofdbestuur zal zich wenden tot ged. staten der verschillende provinciën met verzoek a de hazenjacht jaarlijks op 1 Oct. te openen, b de patrjjzenjacht jaar! jjks op 1 Dec. te sluiten. Indertijd liep menigeen zal zich dit we! herinneren op Zuid-Beveland het gerucht dat de Amerikaansche millionair Van der Bilt zijn afstammelingen in Nederland een legaat zou heb ben vermaakt. In ons blad werd daarvan destijds meermalen melding gemaakt. Blijkeos een door een der Nederlaudsche Van der Bilt's bij den consnl-generaal der Nederlanden te New-York ingesteld onderzoek is dat gerucht van allen 1 grond ontbloot. Na uitbetaling van verschillende legaten is het fortuin onder zijne directe afstammelingen verdeeld. De Nederl. stoomboot Minerva vertrok, of schoon het nog tameljjk mistig was, Vrijdagna middag van Vlissingen naar Londen (Deptford) met 2706 schapen. Ofschoon het des avonds van dien dag nog zeer dik van mist was, vertrok de mailboot Willem Prins van Oranje op tjjd van Vlissingen. De Prins Hendrik, die Vrijdagmorgen te Vlissingen had moeten zjjn, maar eerst des middags van dien dag te 12 uren van Queenborough vertrok, arriveerde, na den nacht in de Wielingen geankerd te hebben, heden (Zaterdag) morgen te kwart voor achten mails en passagiers vertrokken met den faculta- tieven trein van 9 u. 13 m. De Prinses Marie gisteren namiddag half vier uur te Queenborough aangekomen, vertrok van daar des avonds even véor 12 uren en arriveerde te Vlissingen heden voormiddag om 10 u. 30 m.; mails en passagiers werden met den facultatieven trein van 11 u. 43 m. geëxpedieerd. Daar het weêr thans opklaart, mag men nu weder een geregelden dienst verwachten. De commissie voor de feestviering op 's bonings 70en verjaardag te Vlissingen hield gisteren hare laatste vergadering, waarin door den penning meester rekening en verantwoording werd uitge bracht. Hieruit bleek dat de ontvangst 1014.88J en de uitgaven 951.05 beliepan, zoodat er een goed Blot is van f 60. Met algemeene stem men werd besloten dit bedrag te storten in de kas der Floralia voor het kinderfeest in den aan staanden zomer. In haar Donderdag 11. gehouden openbare vergadering gaf de rederykersvereeniging O. K. K. te Wissekerke, na eenige voordrachten, twee blyspelenBaron Johan, of de edelman van éen dag en De Gunning, of een openbare verkooping voor hypotheekschuld. Een en ander liep flink van stapel en gaf aan de in grooten getale opgekomen leden evenzeer stof tot vroolijkheid als tot nadenken. De opvoeringen legden een gunstig getuigenis af van den lust en de vorderingen der werkende leden. Uit 121 gezinnen te Wissekerke zjjn thans (Vrijdag) 221 gevallen van mazelen aangegeven, terwpl ongeveer 20 lyders hersteld zjjn. De ziekte blijft van een goedaardig karakter. Op 't laatst der volgende week vertrekken weer ruim 40 personen uit die gemeente naar de Nieuwe Wereld. Te Haarlem heeft zich Donderdagavond het langs de straten rondslenteren en joelen van troepen jongens, doch eenigszins in mindere mate, herhaald. Door de politie waren krachtige maatregelen genomen om wanordelijkheden te voorkomen. Desniettemin kon niet worden belet, dat in een paar herbergen glazen door steenworpen werden verbrjjzeld, terwijl ook op dezelfde wijze aan eenige particuliere woningen schade werd toegebracht. De mazelen-epidemie is thans in de wees inrichting te Neerbosch gewekende weeshuizen zjjn geheel ontsmet verklaard. Het schjjnt toch dat er bij de Salvation Army plan bestaat om ook in Nederland hande lend op te treden. Gisteren toch kwam te Am sterdam uit Londen een zaakgelastigde van dat leger, om voorbereidende maatregelen te nemen voor dat bezoek. Binnen drie of vier weken wordt de veldtocht in Amsterdam geopend. Zooals men weet hebben ook het vorig jaar dergelijke plannen bestaan, die echter niet tot uitvoering zjjn gekomen. De uitslag van 54 herstemmingen voor den Duitschen rijksdag is bekend. Gekozen zijn 7 conservatieven, 4 leden der rijkspartij, 12 natio naal -liberalen, 6 leden van het centrum, 17 vrijzinnigen, 5 socialisten en 2 Welfen. Te Mer- seburg vei kregen beide candidaten hetzelfde aantal stemmen (12 047), zoodat het lot beslissen moest. Bp de verkiezing van den eersten president van den rijksdag werden 385 stembriefjes afgege ven, waarvan 184 voor Wedell Piessdorf, 2 voor Windthorst en 99 blanco. Eenige afgevaardigden onthielden zich. Wedell Piessdorff heeft onder dankbeluiging zjjn herkiezing aangenomen. Bij de verkiezing van een eersten ondervoor zitter van de rijksdag werden 282 Btemmen uit gebracht, waarvan 172 op Bnhl en 107 op Frankenstein, en 3 oningevulde biljetten. Buhl nam de keuze aan. Bij de verkiezing van eenen tweeden ondervoorzitter werden 267 Btemmen uitgebracht, waarvan 172 op Hertüng, 1 op Enneceerus en 94 oniugevulde biljetten. Hertling wees de keuze met danzegging af. Hierna werd Unruh Bomst (rijkspartij) met 169 van 236 uit gebrachte stemmen (waaronder 67 ongeldige) tot tweeden ondervoorzitter gekozen. In de volgende zitting, op Maandag, komt het legerontwerp aan de orde. Te Berlijn loopt het gerucht dat Bennigsen spoedig benoemd zal worden tot minister van binnenlandsche zaken. Volgens een particulier telegram uit Home, te Brussel ontvangen, zou pater Beek, de superieur-generaal der Jezuïien-orde overleden zijn. Te Boekarest wordt het gerucht verspreid, dat de Boelgaarsche minister van oorlog, generaal Nicolajeff, bij dagorder heeft medegedeeld, dat alle officieren, die aan het oproer te Silistria hebben deelgenomen en zijn gevat, gefusilleerd zullen worden. Men weet niet of deze maatregel ook tot Roestchoeck zal worden uitgebreid. Mevr. Nilsson over de aardbe ving. De vermaarde zangeres, die tijdens de aardbeving te Mentone in het hotel van Turjjn in diepe rust lag, heeft aan een redacteur der Voltaire van hare wederwaardigheden een verhaal gedaan, hetwelk, als éene van zeer vele dergeljjke beschrijvingen, alsnog eene plaats moge vinden. Na gezegd te hebben, hoe zjj door een groot ge druis wakker werd, gaat mevr. Nilsson aldus voort: »Ik werd met kracht uit mjjn bed geworpen, dat slingerde als eene kinderwieg en het rumoer verdubbelde. Wij (mevr. N. en mej. De Miranda namen haastig eenige dekens en snelden bjj vier treden tegeljjk de trap af, welke naar de vestibule voerde. Daar aangekomen, bleven wjj staan. Het was een schrikkeljjk tooneel. De grond sidderde onder onze voeten, een onheilspellend gekraak deed zich elk oogenblik hooren. Het hótel was vol menschenomstreeks honderd nauwelijks ge- kleede lieden verdrongen elkander om den uitgang te bereiken. Een vreemdeling, nog meer buiten zichzelven dan anderen, kwam achter ons de trap afstormen, liep mjj onder den voet, greep made moiselle bjj den arm en duwde haar tegen de leuning. Het was eene woeste verwarring en de mannen schenen het hoofd nog meer te verliezen dan de vrouwen. Men snakte naar adem in het gedrang en niemand kon de deur uitkomen. Zonder den hotelhouder, die bedaard bleef, weet ik niet, of wjj nog in leven zouden zjjn om u alles te verhalen. Dank zjjner hulp, slaagden wjj er in, na drie minuten van een angst, welke ons die minuten eene eeuwigheid deden toeschijnen, in den tuin te bomen. Middelerwijl stortte de geheele zoldering der tweede verdieping naar beneden, de marmeren schoorsteenmantels spleten aan stukken en ploften op den vloer, porcelein en glas klet terden aan scherven onder het schor geschreeuw der mannen en het snikken der vrouwen. »In den tuin danste de grond onder onze voeten en gapende kloven lieten geen twjjfel omtrent den aard der catastrophe. Ik meende, dat ons laatste oogenblik daar was en wij door de aarde stonden verzwolgen te worden. Er waren dooden en gekwetsten. Mentone was onherkenbaaralles om ons heen was éen bouwval. De hotelhouder deed twee tenten in den tuin opslaan en allen, die niet als krankzinnigen naar buiten waren gevlucht, zochten er zich zoo goed en zoo kwaad het ging met hunne dekens in te richten. »Men was sleehts op éen diag bedachtweg te komen. Het station was stampvol menschen, die op de steenen lagen om den volgenden och tend zoodra mogelijk te vertrekken, want de chef wilde geen trein laten vertrekken alvorens verlof uit Nizza te hebben. Men smeekte, men dreigde, tot hjj zich door soldaten meende te moeten doen beschermen, die de menigte met bajonetten terug drevenOm Nizza te bereiken, huurde ik eene vigelante voor 500 fres. en nog met moeite, want de koetsier verklaarde, dat hjj er bij verloor. Misschien was het wel waar, daar zoovelen in rjjtuigen sliepen, welke zij bjj den dag huurden, naar het scheen besloten om er niet uit te gaan zoolang de minste schok te vreezen was. Mej. De Miranda heeft een zak verloren met 15.000 fres. aan juweelen. Ter dood toe afgemat en ontzenuwd door de schrikkeljjke tooneelen zjjn wjj te Marseille zeer ziek aangekomen en moesten wjj ons te bed begeven. Eerst twee dagen later konden wjj naar Parijs vertrekken." Yan het vreeseljjk tooneel dier aardbevjngen meldt een berichtgever uit Diano Marina nog de volgende treurige bjj zonderheden„Ik zag een aantal mannen met grooten spoed puin wegruimen, zjj hadden de stem van een bind gehoord. Daar kwam een armpje te voorschijn, toen het hoofd, en weldra was het meisje levend en ongedeerd uit het puin gehaald. Zy keek eenige oogenblikken rond, verblind door het zonlicht, en vroeg toen iets te eten. Terwjjl zjj een stuk brood at, zeide ze glimlachend: „Yadet slaapt nog beneden." Kort daarna vond men het lijk van haar vader, treurig verminkt, onder de steenen. „Op een andere plaats ziel een vrouw,die haar man en drie kinderen verloor tn van schrik krankzin nig geworden was, woedend op de mannen aan, die het puin v»n haar huis wegruimden. »Een vader redde al zjjne kinderen, op éen na, en moest de marteling verduren, het kind te hooren roepen: „Vader, red mjj ook!", zonder dat hjj iets voor zjjn lieveling kon doen." Vergadering van heden, Zaterdag 5 Maart. Voorzitter de heer A. Smit. Afwezig de heeren: S. Alter en M. Pot met kennisgeving. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en goedgekeurd. De heer A. Koppejan, herbenoemd lid van den raad, wordt binnengeleid en als zoodanig beëedigd, waarna hij zitting neemt. Door den voorzitter geschiedt mededeeling van de ingekomen stukken. Daaronder behoort eene dankbetuiging namens Z. M. den koning voor den hem toegebrachten gelukwenseh door den raad der gemeente op zijnen 70,ten jaardag; een bericht van de herbenoeming van de heeren J. Verkuijl Quakkelaar en P. J. Siegers, respectievelijk tot voorzitter en plaatsvervangend voorzitter der kamer van koophandel en fabrieken alhier; goedkeuring van het 2e suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag voor 1886; een bericht van gedeputeerde staten van Zeeland dat de over schrijving der concessie voor de duinwaterleiding, hunne goedkeuring niet behoeft en een bericht van de constitueering der bestuurscommissie voor het lager onderwijs, zijnde ais volgtvoorzittel' de heer J. A. E. Musquetier, onder-voorzitter de heer A. J. van Oekeoburg, secretaris-penningm. de heer F. N. van der Bilt. Na overlegging van eenige verslagen worden benoemdtot lid van het alg. of burg. armbe stuur de heer J. Ie Sage van Hoevetot onder wijzer op school C, hoofd de heer W. van Kamer, de heer J. Verhoeff van Serooskerke, reeds sedert 10 maanden op de school werkzaam. Alsnu komen in behandeling de voorstellen van burg. en weth.. Tengevolge van de ingediende bezwaren tegen den hoofdelijken omslag, worden de volgende beslissingen genomen te handhaven de aanslagen van M. A. Otto en G. van der Zee; af te voeren den aanslag van vrouw Louwereins; terug te brengen van de 12e naar de 11e klasse den aanslag van E. M. Chevalier. Goedgekeurd wordt de door burg. en weth. voorgestelde aankoop van twee kleine stukjes grond en weg van het rijk, gelegen bij de spoorbrug en aan do Badhuisstraat. In verband met de gemaakte bedenkingen door ged. staten van Zeeland tegen de gewijzigde ver ordening op het markt- en staanrecht wordt goedgevonden het dag. bestuur uit te noodigen tot het doen van nadere voorstellen. Aan het algemeen armbestuur wordt eenesup- pletoire subsidie toegestaan ten bedrage van 904.03 blijkens de toelichting van dat bestuur onvermijdelijk noodzakelijk geworden, door toe name van het aantal bedeelden en door groote uitgaven voor krankzinnigen en de gebeersclit hebbende mazelen-epidemie. In overeenstemming met het gunstig advies, door regenten van het gasthuis uitgebracht, wordt besloten om machtiging te verleenen tot opname in het gesticht van P, H. Grootjans en M. W. J. Meijer wed. A. Riemens, als verpleegden voor eigen rekening. Aan burg. en weth. wordt een erediet verleend van 80 voor te maken kosten voor de vereeni- ging van de gymnastieklokalen D en E (vroeger paradeplein) thans door een muur van elkaar gescheiden. Tengevolge van ingediende bezwaren door den pachter van den oesterput over den bouwvalligen toestand vau het daarbij gelegen en in de pacht begrepen wachthuisje, wordt goedgevonden om van wege de gemeente vcor éen derde bij te dragen in de kosten van onderhoud, aangezien de gemaakte bemerkingen gegrond bevonden zyu en de gemeente voortdurend van een gedeelte van dit wachthuisje gebruik blijft maken tot berging van beertonnen. De kosten voor het in behoorlijken staat brengen van het wachthuisje worden geraamd op f 196, te vinden uit den dienst 1886. Wordt besloten om, ter tegemoetkoming aan een bezwaar van Ged. staten tegen de, by besluit van 4 December 1886, vastgestelde buitengewoue leening van 10500, dit besluit in te trekken en opnieuw ie besluiten tot het aangaan eener tijdelijke geldleening ad ƒ10500 in het geval dat de opbrengst van eventueel te verkoopen bouw grond in 1887 niet voldoende mocht zijn tot bestrijding der uitgaven, onder hoofdstuk 9 artt. 16 en 17 in de begrooting voor dat jaar nu opgenomen. Met algemeene stemmen wordt goedgekeurd de voorgestelde nadere vaststelling der gemtente- begrooting voor 1887 op 161613.64£ in ontvang en uitgaaf en tot het doen van af- en overschrij vingen en beschikken over de onvoorziene uit gaven op de gemeente-begrooting voor 1886. Een voorstel om de straat achter de Aagje Dekenstraat, die thans in aanleg begonnen is, de FraDcina Baane straat te doopen vond geen alge- meenen bijval. Die zaak is daarom aangehouden en de verga dering vervolgens gesloten. Van 26 Febr tot 5 Maart. Vlissingen. Gehuwd: E. A. B. Matte, jm.24 j. met S. A. C. Maenhoudt, jd. 23 j. BevallenW. Stroo, geb. Polderman, d. J. Tyssen, geb. Kroese, d. M. Lourier, geb. Kropveld, z. B. Huiszoon, geb. Brasser, d. C. Kautz, geb. Sneijders, z. A. W. Kluyfhout, geb. Schout, d. M. C. Seljee, geb, Adam, z. H. H. Sohier, geb. Arense, z. (levenl.) J. E. Dewitte, geb. Verhaaren, d. (levenl.) M. Heyeriks, geb. Troch, z. en d. (tweel.) E. M. Goote, geb. Landman, d. Overleden J. Vos, d. 2jj. L, Abrahamse, z. 1 m. J. J. Borgers, z. 2 j. J. J. Franzen, man van A. M. Pauwels, 61 j. J. M. M. Aspeslagh, z. 1 j. P. J. Winkelman, wed® van G. B. E. Bilheimer, 75 j. A. Moens, z. 14 j. Iionden. De opstanden in Boelgarye zijn geheel bedwongen. Onder de gearresteerden be vindt zich Zankoff. Bergen (Henegouwen). In de mijn Qua- vegnon had heden ochtend een vreeselyke ont ploffing plaats. 140 mijnwerkers werden bedolven. Er had eene groote verwoesting plaatswaardoor het reddingswerk moeilijk is. Niettegenstaande de verkiezingen voor den Duit schen rijksdag afgeloopen zjjn en daardoor het verder van weinig belang is, hoeveel brieven de paus aan den nuntius te Munchen liet schrijven of hoever het boofd der kerk ging in zijn bestrij ding van de leiders van het centrum, maakt deze kwestie nog steeds een onderwerp van dispuut tussehen de regeeringsgezinde bladen en de organen der katholieke party in Dnitschland uit. Men maakt het zich zelf en elkaar moeilijk over een pauselijke nota, die volgens de uluamontaan- sehe bladen den 9 Februari, alzoo na den partij dag der katholieken, in de Rijnprovincie verzon den is, en waarin Leo XIII zijn wensch te kennen geeft, dat het centrum onverzwakt nit de stem bus, namelijk met zijn vroegere leiders, moge te voorschijn komen. Van dit vierde schrijven, een lofzang op het centrum, wil de officieuse pers niets hoorendaarentegen spreekt zij van een derden brief, waarin de paus den nuntius op het hart drukt niets onbeproefd te laten om een verbond tussehen de katholieken en de socialisten te verhinderen. Ondanks al het geroep en geprotesteer der cen trumleden tegen het septenoaar, is het toch niet onmogelijk, dat ten slotte nog de katholieke afge vaardigden bij de nieuwe behandeling der leger- wet er voorstemmen. Reeds geeft de Westfalische Merkur hun dien raad. Wanneer dit gebeurt, is het een afdoend bewijs, dat het centrum zich ook in de binnenlandsche politiek naar den wil van den paus heeft te voegtn. Te opmerkelijk is daarom zeker wel de mede deeling van de Germania, dat in eenen Donder dag gehouden partij-vergadering van het centrum eene volkomen openhartige gedachten-wisseling plaats gehad heeft over de aanvallen en verdacht makingen, waaraan de heeren baron Franckenstein en Windthorst, naar aanleiding van de nota's van kardinaal Jacobini, van de zijde hunner tegenstanders hebben blootgestaan. Met groote belangstelling werd door de partij kennis genomen van de verklaringen harer hooggeëerde leiders en ten slotte sprak zij eenstemmig bare onvoor waardelijke goedkeuring over hunne gedragslijn en haar vol en onverzwakt vertrouwen in hen uit. De volgende week zal in deze wel voldoende licht ontsteken. Wat de heilige Vader sedert de laatste jaren in verband met Bismarck bereikt heeft, schenkt hem Dieuwe veerkracht bij hetgeen er nog voor het pausdom to doen is op aarde. Nog Woensdag betuigde Leo Xill aan het college van kardinalen zijn ernstig voornemen oin zijn pogingen niet te staken ter bereiking van zijn doelde onafhankelijkheid en veiligheid van den pauselijken stoel. Wel ia waar zocht men een smet te werpen op de daden en bedoelingen van het pausdom, maar volgens den stedehouder van Petrus zou in de eerste plaats Italië, dat aan het pausdom zijn hoogsten roem te danken heeft, vruchten dragen van de pauselijke onaf hankelijkheid. Er is in de laatste dagen, vooral in Fransche bladen, meermalen sprake geweest van een ver zoening tussehen het Vaticaan en Italië. De wereldlijke regeering te Rome zou volgens het ontworpen plan aan den paus het gedeelte der hoofdstad op den rechter oever van den Tiber afstaan, benevens een plek gronds tot aan de zeebovendien zou het Italiaansche gouvernement aan den paus uitkeeren het volle bedrag van de jaarlij keche toelage, aan den paus in 1871 toege kend maar door deze geweigerd, het geheel een som beloopend van 48millioen; deze jaarlijksche bijdrage zelt zou voortaan van 3 op 6 millioen worden gebracht. In tijd van oorlog zou Italië het recht bezitten het pauselijk gebied te bezet ten. Met andere woorden Italië, dat zelf den paus van zijn wereldlijke macht beroofde, zou zelf hem weder in zijn vroegere waardigheid her stellen. Ofschoon in een van kardinaal Jaeobini's brieven aan den nuntius te Munchen een zinsnede voor kwam, betrekking hebbend op een mogelijke verzoening met het Quirinaal, en Leo XIII zich misschien vleit een loon van dezen aard, door bemiddeling van zijn vriend den Duitschen rijks kanselier, te verkrijgen, bestaat er voorloopig weinig vooruitzicht, dat de publieke opinie in Italië zich gunstig zal laten stemmen voor een verzoening met den pans op zulke grondslagen, dat een deel van het Italiaanseh grondgebied, met name een deel van Rome en de Romagna, daarbij zou prijs gegeven worden. Voor de Italiaansche regeering blijft de vriend schappelijke verhouding tussehen den vroeger ijzeren man en het Vaticaan lastig en minder aangenaam. De hooge politiek is eenmaal raad selachtig en onredelijk; wie weet waarheen de tactiek, die Von Bismarck thans volgt, hem voeren zal ook bij zijne houding tegenover Italië? Vlissingen, 5 Maart. Gepasseerd het Ned. stoomschip Ariadne, gezagv. A. Guthzee, van Antwerpen naar Venetie. De vaart naar New-York uit Amsterdam op 5, en uit Rotterdam op 26 dezer, van de stoomschepen der Nederlandsch-Amerikaansche stoomvaartmaatschappij, waarmede brievenmalen naar New-York verzonden worden, zal niet plaats hebben. Axel, 5 Maart. Nieuwe tarwe veranderd in prijs. Overigens onveranderd. De noteering was als volgtnieuwe tarwe 8.50 a 8.65; wintergerst 7.50 a 7.70; zomergerst 6.75 a 7.— haver ƒ6.— a 6.20 paarden- boonen 7.10 a 7.25 alles per 100 kilo; rogge 5.a 5 25; voererwten 7.a 7.25kookerwten 8.— a 8.25lynzaad 7,a 8.— a 8.50 alles per zak. Boter 1.10 per kilo. Eieren 2.60 per 100 Amsterdam. 4 5 Staatgleeningen. Maart. Maart. nbdbrlal'd. Cert. N. W. Sch. Sl/2 pot. 731/4 735/l6 dito dito dito. 3 87% 877/a it dito dito. 81b dito Obl31/2 983/8 983% Belgis. Obligatien31/2 n

Middelburgsche Courant | 1887 | | pagina 2