BüftENLAND Briefwisseling. Burgerlijke stand. Handelsberichten. Graanmarkten, eng. Algemesn Qvemcnt. POSTERIJEN. blijven koesteren, en waar het mij ook gegeven is, hare belangen blijven behartigen. Vaart allen wel Door den gemeenteraad werd op voorstel van burg. en weth,, met acclamatie besloten als ant woord op dezen brief het navolgend schrijven tot den heer Pické te richten Hooggeachte burgemeester Met groot leedwezen ontvingen wij, bij uw schrijven van den 22 Februari, de mededeeüng dat n door Z. M. den koning een eervol ontslag is verleend als burgemeester dezer gemeente. Met groot leedwezen vernamen wij zulks, maar tevens moeten wij de redenen, welke u tot het vragen van d it ontslag hebben genoopt, billijken. Immers, de staat van uwe gezondheid liet niet toe dat u, die immer gewoon waart om, wat ge op u naamt met grooten ijver en groote toewij ding te vervullen, u langer met die betrekking zoudt blijven belasten. De wijze, waarop ge uwe taak sedert uw op treden als burgemeester steeds hebt opgevat en volbracht, vervult ons niet alleen met een gevoel van hoogachting, maar ook van groote dank baarheid. Niet alleen werden onze vergaderingen door u op eene wijze geleid, welke alleszins bevorderlijk was aan een goeden loop van zaken, maar ook gaf de wijze waarop do te behandelen onderwer pen waren voorbereid, steeds blijk van grooten arbeid en hoogst nauwgezette overweging van uwe zijde. Wij doen voorzeker aan niemands ijver en ver diensten te kort, wanneer wij bij deze verklaren dat de gemeente twee van de gewichtigste zaken zoo niet de gewichtigste, welke gedurende uw bestuur zijn tot stand gekomen aan uw initiatief en aan uwen arbeid is verschuldigd, ni. het openbaar onderwijs, gelijk dat in al zijne vertakkingen sedert uw optreden is ingericht, en de gemeente-gasfabriek, Bij de behartiging van beide belangen is er door u gestreefd naar deugdzaamheid, maar ook werd door u steeds ten opzichte van het onderwijs met de meeste nauwgezetheid gelet op de r.oodige spaarzaamheid van de uitgaven, welke het mede bracht, terwijl het in de eerste plaats aan uwen ijver, uw doorzicht en uwe kunde moet worden toegeschreven, dat de gasfabriek eene instelling voor de gemeente van groot financieel nut is geworden. Het gevoel van dankbaarheid, waarvan reeds ih den aanvang van dit ons schrijven de rede was, wordt des te grooter, wanneer wij bedenken hoe wegens al uwe bemoeiingen in het belang der gemeente gedaan, waarvoor deze veel aan _u verplicht is, veel van uwe gezondheid door u is ten offer gebracht. Terwijl wij u namens de gemeente voor hetgeen ge jegens haar hebt verricht, onzen innigen dank betuigen, doen wij dit inzonderheid, ook namens de wethouders, den secretaris en allen, die verder in het bijzonder door u zijn genoemd, voor de gfenite gevoelens van vriendschap en toegenegen heid, welke ge ons en hun toedraagt, terwijl wij gaarne hierbij den wensch voegen, dat het u in uw verder leven wel moge gaan en u nog lang getuige moge zijn van hetgeen door u voor de gemeente is tot stand gebracht. (Deze twee brieven werden hed'.n reeds afzonder lijk aan onze geabonneerden binnen de stad mede gedeeld). Daarna komt ter tafel een voorstel van burg. en weth. ooi, naar aanleiding van een schrijven van geti. staten, in te trekken het raadsbesluit van 26 Jan jl. tot onderhandsche verhuring van 250 centiaren water-oppervlakte in de Vest en burg. en weth. te machtigen om die oppervlakte tot het verzamelen van ijs in publiek rechterlijke concessie uit te geven tegen betaling van eene jaarlijksche retributie van 1. De heer mr W. A. van Hoek verklaart zich daartegen. Hij acht het schrijven van ged. staten vrij zonderling en geeft in overweging het dag. Bestuur uit te noodigen ged. staten beleefd te verzoeken hun schrijven nader te motiveeren. De heer mr. E. P. Schorer is van een ander gevoelen en meent, dat het voorstel van burg. en weth. wei kan behandeld worden. Z. i. kan de raad, zonder dat nadere motieven worden aan gevoerd, over dat voorstel beslissen. Het voorstel van den heer Van Hoek wordt vervolgens in stemming gebracht en aangenomen met 10 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de heeren W. J. Sprenger, E. P. Schorer en F. Ermerins. Het voorstel van het dag. bestuur is daardoor vervallen. Alsnu komt in behandeling een adres van den volgenden inhoud: Aan het bestuur der gemeente Middelburg, geven met verschuldigden eerbied te kennen, ondergeteekenden, dr. J. C. Bolle, M. C. O-hijsen en F. M. Wibaut, allen te Middelburg, dat zij van de gemeente Middelburg wenschen te koopen het terrein, waarop de voormalige ge bouwen Loon voor werk hebben gestaan aan den Penniüghoeksingel, en daarvoor aanbieden een koopprijs van óen gulden per centiare dat zij, zoo aan hun verzoek wordt voldaan, dit terrein zullen inbrengen in eene op te richten naamlooze vennootschap, die zich ten doel zal stellen het houwen van arbeiderswoningen en het verhuren daarvan op zoodanige wijze, dat de bewoner door het betalen der huur binnen een zeker aantal jaren eigenaar wordt van het perceel dat zij hierbij ter inzage overleggen bet voor- loopig ontwerp der statuten voor de op te richten naamlooze vennootschap, eene verouderstelde re kening van de vennootschap met hare bewoners, en eene voorloopige schels van de op te richten gebouwen dat de plaatsing van de aandeelan der naam looze vennootschap genoegzaam is verzekerd en tot de oprichting vóór het eind dezer maand zal worden overgeg san en met den bouw der woningen nog in dit voorjaar zou worden begonnen dat ondergeteekeuden, bij gunstig raadsbesluit, de eigendomsoverdracht van het terrein direct aan de naamlooze vennootschap wenschen te doen geschieden, zoodra de koninklijke goedkeuring op hare akte van oprichting zal zijn verkregen. Het voorstel van burg. en weth. luidt Wederom ontvingen wij een adres, thans van dr J. C. Bolle, M. C. Ghijsen en F. M. Wibaut, om het terrein der gemeente, gelegen aan den Penninghoeksingel en vroeger in gebruik bij de veretniging Loan voor werk, te mogen koopen. Onder overlegging van dat adres, hebben wij de eer u mede te deelen, dat de reden waarom wij den 25 Sept. 1885 dat terrein voorshands niet wenachten verkocht te zien, thans, ofschoon voor het grootste deel, toch nog niet geheel is vervallen, doch dat er nu geen overwegend be zwaar bij ons bestaat om het tegen een redelijken prijs van de hand te doen, althans voor een doel als door adressanten wordt beoogd. Het komt ons echter billijk voor dat de prijs, welke adressanten daarvoor moeten geven, even redig zij aan dien, welke vroeger is geboden en f 1500 bedroeg. Toen echter waren de gebouwen c. a. niet, gelijk thans, gedeeltelijk afgebroken, zoodat de afbraak, welke ingevolge uw besluit van 3 Dec. jl. pabliek zal wordtn verkocht en op eene ver koopwaarde van 300 is geschat, van genoemde som van f 1500 zou behooren te worden afge trokken. Tegen betaling van het restant ad 1200 als koopsom bestaan bij adressanten geene bedenkingen. Verder zouden wij bij den verkoop als voor waarden wenschen te steilen lo dat de bouw 'van de geprojecteerde wo ningen vóór 1 November 1888 moet zijn voltooid 2o dat, wat de bestemming der woningen betreft, in hoofdzaak niet van de wijze, waarop die in de ons toegezonden ontwerp-statuten c. a. is blootgelegd, gedurende de eerste 5 jaren wordt afgeweken; 3o dat, wordt van deze voorwaarden afge weken, alsdan het terrein met hetgeen zich dan daarop zal bevinden kosteloos en onder verbeurte van de betaalde koopsom en kosten aan de ge meente vervalt. Tegen directen verkoop door de gemeente aan de door adressanten bedoelde vennootschap of vereeniging bestaan evenmin bij ons bedenkingen, mits die verkoop op dezelfde bovengenoemde voorwaarden geschiede. Wij hebben mitsdien de eer u voor te stellen, om bedoeld terrein met de we!, de regenbakken, de fundeeringen en den ringmuur, een en ander in den toestand, waarin die zich thans bevinden, onderhands te verkoopen voor eene som van 1200, tegen betaling van de op den verkoop vallende kosten en op de bovengenoemde voor waarden en zulks onder nadere goedkeuring van de gedeputeerde staten dezer provincie. De voorzitter deelt mede dat kort voor den aanvang van deze vergadering bij burg. en weth. een schrijven is ontvangen van den haerP. Meer- tens, waarin hij verzoekt dat met hem in nadere onderhandeling worde getreden over den aankoop van dit perceel, waartoe hij reeds in 1884 het verzoek richtte tot het dag. bestmet mededee- ling dat hij daar in het belang van zijne nering eene stalling wenschte op te richten. Wijl werkelijk de heer Meertens vroeger een zoodanig verzoek deed en het niet onmogelijk is, dat hij thans een hooger bod zal willen doen dan vroeger, stellen burg. weth. nu voor de behande ling van het adres van de heeren Bolle c. s. aan te houden. De heer Tak verklaart zich hiermede niet te kunnen vereecigen. Ieder ingezeten kon weten, dat de zaak nu aan de orde komen zou en had zich tijdig kunnen aanmelden. Maar er is meer: ook in 1885 werd een ver zoek gedaan om dat terrein te koopen en toen heeft de heer Meertens geen nader adres inge diend. Bovendien is het bekend, wat de heeren Bolle c. s. met het terrein willen doen en esne spoedige beslissing wenschelijk. De heer Saijders zegt het voorstel van burg. en weth. allervreemdst te vinden. Herhaaldelijk is ia deze vergadering en daar buiten door leden der gezondheids-commissie en door geneeskundigen beweerd, dat de gezondheid der bewoners lijdt onder den stank van de Heerengracht. Nu doet het feit zich voor, dat een te Middelburg geves tigd geneeskundige, die naar spreker gelooft ook lid der gezondheids-commissie is, en door een schoonzoon van een geacht lid dezer vergadering, die meermalen over den toestand der Heeren gracht klaagde, dat terrein willen benuttigen tot het bouwen van woningen. Dit lijkt hem niet consequent. Nog te meer acht de heer Saijders het voorstel van burg. en weth. vreemd, omdat in deze ver gadering meermalen beweerd is, dat de bouw van arbeiderswoningen niet strekken kan tot voor deel der gemeente, omdat daardoor armen uit andere gemeenten naar Middelburg gelokt worden. Wel kan men aanvoeren, dat de bedoelde woningen niet zullen verhuurd worden aan armen, maar de bewoners, die ze betrekken zullen, maken misschien wel plaats voor de door hem bedoelde arbeiders. Bovendien vraagt hijof het nu blijkt dat er liefhebbers zijn voor het terrein niet in het belang der gemeente is, om, wanneer zij dat zelf niet noodig heeft, het publiek te verkoopen. De heer mr. J. A. van Hoek verklaart het denkbeeld van den heer Snijders te ondersteunen. Vroeger is gezegd lo. dat de gemeente bet terrein zelf ;.zou kunnen noodig hebben en 2o. dat de industrie er belang bij hebben kan, en nu boort de spreker tot zijne verbazing; dat noch over het een noch over het andere gesproken wordt. Is men nu van opinie veranderde Zoo ja, op welke gronden Het voorstel van het dag. bestuur om de be handeling uit te stellen wordt nu in stemming gebracht en aangenomen met algemeene stemmen behalve die van den heer Tak, In verband met een verzoek van een ingezeten om bem wegens bijzondere redenen te vergunnen zijne dochter uitsluiteuo de taallessen aan school G (hoofd mej. Van Slee) te doen volgen, stellen burg. en weth. gehoord de adviezen der schoolautoriteiien voor om aan art. 26 der verordening V op het lager onderwijs de volgende alinea toe te viegen „In buitengewone gevallen kunnen burgemees ter en weihouders, na ingewonnen advies van het hoofd der school en van de commissie van toezicht op de scholen voor lager onderwijs, het volgen van enkele lessen op school G toestaan." Hiermede vereenigt de raad zich. Aangehouden wordt een voorstel van burg. en weth. om aan A. Beaufort, veerman der pont bij de Koepoort, die door den voorgenomen aan leg van eeLe brug aldaar, binnen kort buiten dienst zal geraken, een jaarlijksch wachtgeld van 159.97 toe te keunen. Alsnu komt ter tafel een voorstel van burg. en weth. betreffende de gemeentereiniging. Het luidt in hoofdzaak als volgt Wrj hebben de eer in overweging te geven om eene beslissing te nemen ten aanzien van het 2e en 3e punt van ons voorstel van den 29 Nov. jl. betreffende de gemeentereiniging nl. 2». Ons te maentigen de noodig geachte ver anderingen aan de tonnen op kosten der gemeente te doen aanbrengenen 3° de aanschaffing van de noodige desinfectïe- middelen voor rekening der gemeente te nemen. Het doen aanbrengen van de door de gezond heids-commissie noodig geachte bajonetsluitingen aan de privaattonnen zal per ton kosten ƒ0.50. Hieronder is begrepen 0.15 voor de aan de ton te maken verandering en ƒ0.35 voor het deksel. Voor ongeveer 1100 tonnen, welke in de gemeente in gebruik zijn, zou zulks alzoo f 550 kosteD. Het aanmaken van nieuwe deksels volgens het model,dat thans in gebruik is,zou voor 1100 tonnen (ad ƒ0.25 per ton) f 225 kosten. Waarschijnlijk echter zou vernieuwing van slechts het half aantal oude deksels noodig zijn. Wij houden deze oude deksels bij nader onder zoek even als de directeur der gemeentereini ging in Leeuwarden voor gemakkelijker in de praktijk en op den duur even goed, zoo niet beter sluitend dan de eerstgenoemde deksels. Het roodschilderen van de tonnen, afkomstig uit ziekenhuizen en het voorzien der tonnen van de verschillende wijkletters en nummers der wo ningen zou eene uitgaaf vorderen van f 125. Ongerekend het daardoor vermeerderde jaar lijksche onderhoud der tonnen, zal alzoo aanne ming van het 2e punt van ons bovengenoemd voorstel in dezen ot genen zin der gemeente komen te staan op eene uitgaaf in eens van 675 of 237.50 a 350. Voor het desinfecteeren vau de tonnen met 1 liter 2 carbolzuur, nadat ze eerst behoorlijk met water zrjn gereinigd zal aangenomen dat 100 liters 60 ruw carbolzuur 18 kosten 's jaars voor 360 carbolzuur noodig zijn. Wi! men de zekerheid hebben dat het desin fecteeren naar behooren geschiedt, dan mag o. i. het noodige toezicht van gemeentewege niet ontbreken. Wellicht zon dat aan een geschikt persoon voor 300 's jaars kunnen worden opge dragen. De desinfectie met carbolzuur onder behoorlijk toezicht zou alzoo der gemeente op eene jaar lijksche uitgaat van 600 komen te staan. Ten slotte stellen burg en weth. voor hen te machtigen tot het dceu maken van eenige noodig geachte inrichtingen voor het reinigen en desin fecteeren der tonnen en hun daarvoor een crediet van hoogstens f 250 toe te staan. Ook dit voorstel wordt aangehouden. Daarna keurt de raad goed eene conceptover eenkomst tusschen de gemeente Middelburg en Arnemuiden tot wederkeerig hulpbetoon bij brand. Eindelijk wordt overgelegd eene nota van burg. en weth., waarbij zij mededeelen dat, nu de gemeentebegrooting voor 1887 definitief vastge steld is, zij beter dan vroeger in staat zijn om den toestand van de gemeente-financiën te over zien en na kunnen gaan in hoeverre de jaarlijk sche uitgaven nog kunnen vermeerderen zonder tot opvoering van belastingen de toevlucht te nemen en het financieel evenwicht der gemeente in gevaar te brengen. Zij komen tot de conclusie, dat bij de onzeker heid, welke nog omtrent de fioancieele resultaten vau de waterleiding zoude bestaan, doch bij de goede verwachtingen welke op grond van de ondervinding in andere gemeenten van ons land opgedaan daarvan zjjn te koesteren, het hun, bijaldien zij mocht tot standkomen, niet zoo noodzakelijk ef wenschelijk toeschijnt om aanstonds nieuwe belastingen te gaan invoe ren. Het komt hun veeleer raadzaam voor om voorshands de plaatselijke directe belasting op de inkomsten tot dekking van de hoogere jaar lijksche uitgaven met een bedrag van hoog stens 11.000 -f- 1800 f 5000 f 7800 op te voeren. In de eerste jaren zou zulks in de tegenwoor dige omstandigheden neerkomen op verhooging van ieders aanslag met ongeveer l/,„ of de meer dere betaling van sl10 van ieders inkomen. De zitting gaat alsnu over in eene met gesloten deuren en wordt na heropening dadelijk weder gesloten. Van 22 en 23 Feb. Middelburg. Getrouwd L. T. Beurskens, jm. 31 j. met S. B. van Hout, jd. 30 j. J. de Jong, jm. 19 j. met L. H. Eiff, jd. 21 j. BevallenJ. Alewijnse, geb. Yan Schjjndel, z. N. Kokké, geb. Robijn, z. J. Crucq, geb. Van Son, z. J. J. de Klerk, geb. De Voogd, d. L. Bosschaart, geb. Boone, z. L. de Groot, geb. Moens, z. Overleden J. Richard, vrouw van B. Sehuijten, 51 j. J. G. Lejjdekkers, s. 1§ m. S. Polderman, wede van J. Baljeu, 71 j. J. van den Broeke, wedr van J. M. Pauli, 57 j. J. M. van den Berg, wed0 van P. van Stel, 92 j. Van 14 tot 19 Febr. Zierikzee. BevallenM. van den Berge, geb. Phernambucq, z. L. de Vos, geb. Anker, z. M. Berrevoêts, geb. Leegemate, z. J. M. van Djjke, geb. Van Gastel, d. (levenl.) Overleden J. de Vries, wed0 vanH.de Graaf, 81 j. G. Lokker, vrouw van F. de Leeuw, 35 j. Oost buiig, 23 Feb. De aanvoer was lieden ruim doch voor de meeste artikelen bestond wei - nig vraag en was de stemming lager. Beide soorten gerst maakten eene uitzondering. Vooral de puike monsters winter gerst werden vlug verkocht en tot ruim vorigen prjjs afgedaan maar ook de zomer gerst deelde in de gunstige tiemming. Men besteedde heden voorJarige tarwe a nieuwe dito 5.75," 6.50, a ƒ7.— jarige rogge ƒ0.—, ƒ0.— a ƒ0.—, nieuwe rogge 4.75, 5.a ƒ5.10; jarige winter- gerst a nieuwe wintergerst ƒ4.50, 4.75 a ƒ5.10; jarige zomergerst a nieuwe zomergerst 4.25 4.50 a 4.75; haver ƒ2.2.50 a ƒ3. paardenboonen 5ƒ5.25 a ƒ5.75; groene erwten ƒ6.—, ƒ6.25 a 6.75; koolzaad a kanariezaad per 100 KG. 12.- a 12.50. Amsterdam, 22 Feb. Raapolie op 6 we Een 23^. Ljjnolie ƒ221. Met het stoomschip Limburg zal op 27 Feb. a> ten 1.30 's avonds eene brievenmaal worden ver zonden van Rotterdam naar Padang en Batavia Aan Terneuzen, Onmogelijk. Wij kunnen zelfs niet in de rubriek Ingezonden stukken tot zulke bijzonderheden omtrent de feestviering afdalen. Wij herinneren n tevens voor de zooveelste maal aan het herhaaldelijk gedaan verzoek om het papier slechts aan éen zjjde te beschrijven. Wjj leven in de gouden eeuw der welsprekend heid voor daden treden woorden in de plaats in de parlementen vloeien de zinsneden het rjjke- ljjkst van de lippen der volksbestuurders. Niet minder dan zevenentwintig sprekers had Maandag onze minister van binnenlandsche zaken bij het debat over de grondwetsherziening te beantwoor den drie weken lang beraadslaagde het Engelsch parlement over het adres van antwoord op de troonredeeen krachtig »tot hiertoe en niet verder" van den Speaker breidelde den woordenvloed. Voor 1880 placht hetzeltde debat in twee zittingen af te loopen. Maandag hebben de discussion over het reglement van orde een aanvang genomen, een ontwerp dat ongetwjjfeld evenzeer de leden tot praten zal uitlok ken, maar zelf ten doel heeft, naar het heet, paal en perk te stellen aan de belemmering, welke de behan deling der zaken door de toenemende zucht tot redevoeren ondervindt. Na de indiening van het wetsontwerp door den leider van het lagerhuis, den heer Smith, bevond zich Gladstone, er frisch en gezond uitziende met de traditioneele witte bloem in het knoopsgat, op zjjn post. De jongste verkiezing te Burnley, waar de aanhanger zijner partjj, in de plaats van den overleden conserva tief Peter Ry lands, was verkozen, scheen den ouden Btaatsman nieuwe veerkracht te schenken. Hjj verklaarde geen partijkwestie uit het voorgestelde reglement van orde te maken, maar toch het ontwerp der regeering te bestrjjden, omdat er geen verbetering van deze hervorming te ver wachten is, in zooverre het te groote verantwoor ding op de schouders van den Speaker legt. In Gladstone's oog ware het beste middel tegen het bestaande euvel: de belemmering in de be handeling van zaken, het samenstellen van groote comité's. Als verdediger van het regeeringsvoorstel» nadat ook Parnell tegen het voorstel geprotesteerd had als uitsluitend gericht tegen het recht van spreken der minderheid, trad mr. Goschen op, die hierbij gelegenheid vond tegen Parnell's Home Rule plannen een beslist non possumus uit te spreken. Wat de regeering ten opzichte van Ierland voornemens is te doen, besprak lord Salisbury in een bijeenkomst van conservatieven, Dinsdag in zjjn woning aan het ministerie van buitenlandsche zaken gehouden. Het voornaamste uit zjjn rede voering is de verklaring, dat de regeering onder krachtige toepassing der bestaande wetten, hoe kritiek de toestand ook is, de orde in Ierland hoopt te handhaven. Tot dezen maatregel is nameljjk de regeering gedwongen door haar verbond met de liberale unionisten, want nieuwe dwang wetten voor Ierland zouden ongetwjjfeld spoedig de ge lederen der Home Rulers versterken. Het bljjft nu echter de vraag, of lord Salisbury op den duur weerstand zal kunnen bieden aan den drang der uiterste conservatieven, die van deze waarheid niet overtuigd zjjn en nog steeds meenen, dat Ierland alleen te regeeren is met knots, zwaard en gevangenisstraf. Onlangs werden wjj gewaarschuwd voor een nieuwe campagne van aiarmeerende geruchten door de Engelsche pars te openen. Er werd toen bijgevoegd, dat om licht te bevroeden reden een mogelijke FranschDuitsche oorlog het onderwerp zou zjjn. Of wat dit laatste punt betreft waren de inlichtingen niet juist, of het tegenwoordig stadium der onderhandelingen betrekkeljjk Egypte heeft een wijziging van tactiek noodig ge maakt hoe het zjj, tot hiertoe bracht geert der Engelsche bladen nieuwe hevige artikelen tegen Frankrjjk, maar wel laat zich de Standard uit Berljjn melden, dat de internationale politieke toestand zeer kritiek bljjftdoch dat het behoud van den vrede afhankelijk ie van factoren, wier centrum van activiteit niet in het Westen maar in het Oosten van Europa ligt. Alzoo dreigt de storm weder opnieuw aan de Oosterkimme Tot het bezweren van het opkomend onweer scbjjnt de Britsche regeering zelf niet geneigd iets te willen doen, of hoe laat zich anders een artikel in den officieusen Standard verklaren, waarin het Boelgaarsch regentschap den raad gegeven wordt flink het hoofd te bieden aan alle vjjandeljjke invloeden Bovendien spoort het conservatieve orgaan de Boelgaarsche Sobranja aan den opvolger van vorst Alexander te verkie zen, ten bewijze dat de oplossing der Boelgaar sche kwestie gemakkeljjk te vinden is, indien Rusland een weinig goeden wil aan den dag legt. Van gelijk gevoelen is de regeering te Sofia, zoodat onmiddeljjk na de terugkomst der deputatie uit Konstantinopel de nationale vergadering bij eengeroepen zal worden. Te oordeelen naar de voorkomende wjjze, waarop de Porte de vertegenwoordigers der Boelgaarsche regeering behandelt, is de genegenheid voor Rus land op het paleis van den sultan weer een paar graden gezakt. Aan de Boelgaarsche gedelegeer den liet Abdoel Hamrd bjj monde van een adjudant zjjn bjjzondere sympathie voor Boeigar jje betuigen; ook de sultan raadde hun niet het oor te leenen aan de influisteringen der uiterste partjjen* Een representantvan een der uiterste partpen is Zankoff, en Zankoff. is niets anders dan de istembuis van Rusland.

Middelburgsche Courant | 1887 | | pagina 3