Laatste Berichte» Onderwijs. Kerknieuws. Verspreide Berichten, Gemeenteraad van Middelburg. onmiddelljjk gevolgd door een tweede, en meerdere, zeker wel een schot of acht, men zegt van losse patronen, welke echter over de hoofden der in dringers gemikt zijn, wat niet verhindert, dat een persoon uit de talrjjke menigte aan den arm wordt gekwetst. Nu volgt op straat een tooneel van onbeschrij felijke verwarring. Men vlucht naar alle zijden wegèn de omstanders, èn de aanvallers èn de politie-agenten. Men hoort geschreeuw, gegil men rolt over elkander heenmaar de politie agenten naderen spoedig weder het koffiehuis, om het, nu er op de menigte is geschoten, te doen ontruimenthans met uitgetrokken sabel. Nog altijd is slechts één deur van het koffiehuis open. Doch de politie slaat de andere deur, welke in drieën opengaat, stuk, daarin bijgestaan door de bende met hare knuppels, welke zich weder ver zameld heeft. Eruit of patronen schjjnt men in De Leeuw van Waterloo niet meer te hebben. Ten minste er wordt niet geschoten. Maar thans be gint men, terwijl nu binnen een nog grooter tooneel van verwarring en schrik ontstaat, van daar uit naar buiten, met alle projectielen te werpen, welke men voor de hand beeft. Stoelen, bierglazen, aschbakjes, flesschen, vliegen door de lucht. De politie is nog altijd buiten, want de menigte van binnen houdt haar tegen en intus- schen trachtte men daar de lampen te dooven door ze stuk te slaan, om in het duister te kunnen zijn. Slechts een lamp houdt het uitwel was haar ballon en glas gebroken, doch zij be schijnt, al heen en weder slingerende, de ontzet tende verwarring, die binnen heerscht. De deur is eindelijk geheel naar binnen gedraaid en nu ont staat in het koffiehuis een algemeen sauve qui peut. Mannen en vrouwen willen naar buiten vluchten, doch stuiten op de politie-agenten en de jongens, de eersten die er met het platte van de sabel, de anderen die er met hunne knuppels op los slaan, zoodat het niet onwaarschijnlijk is, dat daarbij enkele min of meer zware verwondingen zijn toe gebracht. Binnen vjjf minuten schjjnt het koffiehuis ledig. De jongens heften een kreet van over winning aan, onder het geroep van»Leve de KoningWeg met de sociaal-democraten Oranje boven!" en maken zich van de brandende lamp meester, welke in triumf op straat wordt uitgedoofd, terwjjl het nu in het koffiehuis stik donker is. Nadat de politie, die eenige personen, naar men zegt o. a. Van der Stadt, had gearresteerd, licht had ontstoken, vond men den eigenaar van het koffiehuis, met zjjne vrouw, meer dood dan levend achter het buffet verborgen. Zjj werden naar het politiebureau gebracht. In het koffiehuis heerschte de grootste ver woesting. Alles lag dooreen spiegels waren kort en klein geslagen. Een persoon, onder het biljart verborgen, werd nog naar het bureau gebracht men had ook, evenals met de vorige arrestanten moeite hem tegen het volk te beveiligen. Men seint ons heden nog de volgende bij zonderheden Bjj het oproer werden zeer vele personen gewond, waarvan 23 in het gasthuis werden opgenomen. Hiervan keerden heden weer 18 huiswaarts. Er hadden vele arrestatiën plaats. In de Leeuw van Waterloo vond men een zes- löOps revolver, waarvan een loop nog geladen. Vóór het koffiehuis, dat nog bloedige sporen vertoont, bewegen zich duizenden nieuwsgierigen. Tegen heden avond zijn strenge voorzorgsmaat regelen genomen. De socialisten vergaderen heden te half negen in het Volkspark Voor de examens voor de akte handwerken, welke op 28 Febr. te Breda een aanvang nemen, hebben zich aangemeld voor nuttige handwerken 36 en voor fraaie 54 dames. Onder deze 90 zjjn er 9, door wie examen zal worden gedaan voor beide akten. Bedankt voor Colijnsplaat door den heer Klomp, pred. te 's Gravenland. Ook de heer J. W. Felix pred. te Utrecht (president-curator der Vrjje Universiteit) keurt, volgens zjjn schrjjven in het Vaandel, het uittre den uit het kerkverband „volstrekt niet goed". Hjj zegt, „dat het kwaad niet alieen in de orga nisatie, maar nog veel dieper in ons volk en in de leden der kerk zit; dat eene andere kerkorde de krankheid niet kan genezendat het breken van het kerkverband niet het juk der zonde breekt en evenmin onze schuld voor den Heere kan goedmaken." De katholieken in Nederland zullen den paus bjj gelegenheid van zijn gouden priesterfeest een album aanbieden, dat, onder den naam van Neerlandia Catholica, een aanschouwelijk beeld zal geven van de ontwikkeling van bet katholieke leven in Nederland. Het album zal worden ge drukt op oud-Hollandsch papier, met Elzevier- en ond-Hollandsche letter, met roode initialen en randen. De tekst zal op verscheidene plaatsen worden opgeluisterd door wapens en afbeeldingen van merkwaardige instituten. Het hoofd-exemplaar, dat den paus wordt aangeboden, zal worden versierd met ongeveer twaalf miniaturen op perkament door verschillende Nederlandsche kunstenaars te vervaardigen, die daartoe werden uitgenoodigd. De miniaturen zullen zoo volmaakt mogeljjk wor den gereproduceerd, en de zoo verkregen afdruk ken zullen strekken tot opluistering van de overige exemplaren. De coöperatieve winkelvereeniging van Eigen Hulp te Vlissingen zal over het jaar 1886 aan hare leden acht percent uitkeeren over het bedrag vin hetgeen door hen gedurende dat jaar in den winkel besteed is. Een vroegere inwoner van Goes, die in 1872 de ouderlijke woning verliet zonder dat men zijn verblijf kon opsporen, keerde, na 13 jaren afwe zigheid, in Aug. '85 terug. Zijn vernieuwd verblijf in die gemeente, dat dus nog geen twee jaar duurde, wordt hem weer te eng en eerstdaags vertrekt hjj naar Transvaal. Binnen eenige dagen vertrekken van Cortgene een drietal jongelieden naar de nieuwe wereld. Tot heden zjjn te Cortgene geen nieuwe ge vallen van mazelen voorgekomen. Wel zjjn er in de verloopen week een paar aldaar schoolgaande kinderen aangetast, maar deze behoorden tot het zelfde gezin in de gemeente Colijnsplaat, waarvan vroeger melding is gemaakt. Het aantal mazellijders te Yerseke is sedert Donderdagavond slechts met 3 vermeerderd en daardoor geklommen tot 654, waarvan 495 zjjn hersteld en 10 overleden. Op de hofstede Steenbosch onder Axel is in den nacht van Maandag op Dinsdag door kwaad willigen een hoop riet in brand gestoken. Ge lukkig werd de brand spoedig gebluscht. Er lagen nog meer hoopen in de nabijheid, die gevaar liepen Te Leiden heeft een troepje sociaal-demo craten, dat een roode vlag vertoonde, een hoofd inspecteur en een inspecteur van politie ernstig mishandeld. De hoofdinspecteur ontving met een stok een slag op het hoofd, zoodat hjj bewusteloos in een winkel moest worden gedragen. Zaterdag avond te circa 8 uren werd de zoon van een welgesteld landbouwer te 's Grevel- duin-Capelle, toen hjj naar huis wilde gaan, on verhoeds door drie personen aangegrepen, terwjjl een vierde hem met een groot mes zoodanige steken in het onderlijf toebracht, dat men voor het behoud van zjjn leven vreest. De ongelukkige, op wiens gedrag niets valt aan te merken, was te voren handgemeen geweest met de aanranders, doch had zich teruggetrokken om veilig naar huis te kunnen gaan. De vermoedelijke dader, J. v. R., daglooner, door hem als de schuldige opgegeven en welke verklaring door een ooggetuige bevestigd is, werd door een maréchaussee gevankelijk naar Waalwjjk vervoerd. Waar de kerkeljjke twisten al niet toe leiden. Te Steenwijk is Zondag avond de rijkspolitie gerequireerd op het gerucht, dat te Oldeboorn bjj een 15tal personen de ruiten waren ingeslagen. 't Gold hier een geschil tusschen doopsgezinden en orthodoxen, dat schjjnt ontstaan te zjjn door de antipathie van de eerstgenoemden tegen den ortho doxen predikant, die bedankt heeft voor een beroep naar De Lemmer. Het volk drong in de pastorie door en sloeg de ruiten stuk. Het gebouw is thans bezet door gewapende partjjgenooten. De predikant is vertrokken. De rust is weder hersteld. Tusschen de stations Lange weg en Breda is een geheel verminkt ljjk gevonden van een onbe kend manspersoon. Het lag tusschen de sporen. Op den Rjjnspoorweg is Zaterdag 11. bjj Abcoude een man overreden en gedood. Hjj was onder den sluitboom doorgegaan. Weer een van die verfoeieljjke taktieken. Een rjjksveldwachter vroeg de houdster van een bierhuis te Maasbree een glaasje jenever. Te goeder trouw gaf zjj het gevraagde, maar de man van de wet maakte tegen haar proces-verbaal op wegens den verkoop van sterken drank in 't klein zonder vergunning." En wat komt nu nog daarbjj Toen de rijksveldwachter zjjn glaasje jenever betaalde, gaf hjj haar zilvergeld om klein te maken. De oude vrouw gaf hem terug, eenige gror-schen en éen twee-centimenstuk, beide aldaar verboden om in betaling te geven. Een tweede proces verbaal wegens het uitgeven van vreemde munt kon niet achterwege blijven. De oude vrouw is voor de eerste overtreding tot 25, en voor de tweede overtreding tot 4 veroordeeld geworden, plus de kosten der beide processen-verbaal. Zullen dan sommige politie- of justitie-beambten nooit leeren begrijpen dat het niet haar taak is misdrjjven uit te lokken, maar eerder te voor komen? Omtrent de verkiezingen voor den Duitechen rijksdag valt het volgende te melden Tot Maandag middernacht was de uitslag van 265 verkiezingen bekend. Er werden gekozen 148 voorstanders en 73 tegenstanders van het septennaat. Herkiezingen44. De nationaal-liberalen veroverden bjj de ver kiezingen 23 districten, waarvan de vrijzinnigen er 12, het centrum 3, de sociaal-democraten 5 en de Zuidduitsche democraten 3 verloren. Te Frankfort a. M. moet herstemming plaats hebben tuBschen den socialistischen candidaat Sabor en den nationaal-liberaal Metzier. In ElsaszLotharingen werden alle aftredende leden herkozen, behalve Zorn van Bulach, de eenige uit den Elsasz, die voor het septennaat stemde en in wiens plaats verkozen werd Sieffer- mann, een tegenstander. Door de Pruiasische regeering is bjj het heeren huis het kerkelijk-staatbundig wetsontwerp inge diend. Het bevat hoofdzakeljjk eenige concessiën aan Rome met betrekking tot de geestelijke orden, die geen politiek karakter dragen. Daarentegen blijven de orden, welke zich met schoolonderwijs bezig houden, zooals die der Jezuïeten, ook verder uitgesloten. Stanley is te Zanzibar aangekomen. In een communiqué aan de Liegnitzer Zlg. merkt graaf von Moltke op, dat de Duitscfte armee niet iedere drie jaar hervormd kan worden inge volge parlementaire besluiten. Uit Massouah meldt men, dat 5 officieren van Ras Alula een toevlucht zochten en vonden in het Fransche consulaat. De Temps spreekt echter alle Italiaanache be richten, dat de Abyssiniërs van Frankrjjks kant aanmoediging zouden vinden, pertinent tegen. Te Kaboel zjjn de pokken uitgebroken'; de sterfte vooral onder de kinderen is groot. Uit de mijn in de Rondda Valley, Zuid Wales, zjjn nu 26 lijken opgehaald, nog twaalf arbeiders worden gemist. Te Vingorla, Bombay, is een Mahomme- daanBche vrouw op den leeftjjd van 130 jaar over leden. Tot kort voor haar dood was zjj op een weverjj werkzaam. De president der Fransche republiek heeft een commissie benoemd voor de oprichting van een gedenkteeken ter herinnering aan de Fransche revolutie. Een onpopulair pachter nabjj Killarney, Cornelius Murphy genaamd, is door de moon-lighters dood geschoten. Bjj de onthulling van Louis Blanc's stand beeld a. Zondag te Parijs zullen o. a. namens de uiterste linkerzjjde spreken Camille Pelletan en Achard. In het Maartnommer van de Fortnightly Review zal sir Charles Dilke onder den titel Rusland de verhouding van dezen staat tot het vasteland en Engeland bespreken. Veere. Het tractement van den te be noemen hoofdonderwjjzer heeft de raad met 150 verhoogd, zoodat dit thans f 950 bedraagt, 's Gravenhage. Tweede kamer Heden is het algemeen debat over de grondwets herziening ten einde gebracht. De heer De Beaufort verklaarde zich bereid ook thans een voorstel te doen of te steunen in den geest van zjjn amendement, ingediend het vorig jaar op artikel 194, maar tevens dat het vasthouden aan het restitutie- of het subsidiestelsel geljjk staat met afwjjzing der grondwetsherziening. De heer Fabius verklaarde zjjnerzjjds dat het liberale aanbod onaannemelijk is. De minister handhaafde het standpunt, door de regeering ingenomen. De motiën-Keuchenius en De Geer werden ver worpen, respectieveljjk met 72 tegen 10 en 57 tegen 27 stemmen. Morgen begint men dus met de behandeling der hoofdstukken. In de residentie circuleert een inteekeningljjst voor het huldebljjk aan den koetsier Anton Ka belaar die, zooals men weet, de hollende paarden voor het rijtuig der koningin tot staan bracht. Gotlia. Heden om drie uur heeft alhier de verbranding van het stoffeljjk overschot van den heer Douwes Dekker Multatuliin den ljjk— oven plaats gehad, in tegenwoordigheid van zjjne weduwe, een paar bloedverwanten en twee ver eerders, uit Middelburg, van den grooten denker. Er is geen lijkreden gehouden. Er waren eenige kransen uit Nederland ge zonden, waaronder een van de vereenigde tooneel- listen uit Rotterdam. Aan de Middelburgsche krans was een strik bevestigd, waarop te lezen stond»Wie was de man, die gestorven is En men zal zeggen »Hjj was goed en rechtvaardig." Berlijn. Aan het centrum is bevel gegeven bjj de herstemming op liberalen en socialisten te stemmen. Parijs. Heden ochtend werden schokken van aardbeving gevoeld o. a. te Toulon, Cannes, Avignon en Nizza. Op sommige plaatsen waren vernielingen hiervan het gevolg. Men verzekert dat te Mentone verscheiden dooden en gekwet sten zjjn. Volgens bericht uit Rome moet in Italië de aardbeving nog heviger geweest zjjn. Vergadering van heden, Woensdag 23 Februari, 's namiddags te 3 uren. Voorzitter de heer F. Ermerins. Afwezig de heeren De Stoppelaar, Lnteijn, Van Berlekom en Jeras. De notulen der vorige vergadering worden ge lezen en goedgekeurd. De voorzitter deelt mede dat burg. en weth. namens den gemeenteraad Z. M. hebben geluk gewenscht met zijn 70en jaardag en dat daarop eene dankbetuiging is ontvangen. Na mededeeling van eenige ingekomen stukken, waaronder het nader rapport van den heer Stang, dat in handen gesteld is van burg. eu weth, wordt voorlezing gedaan van het volgend schrij ven van den heer mr, C. J. Pické: Mijne heeren, Het is u voorzeker reeds bekend, dat ik na daartoe strekkende aanvrage van mijne zijde, van Z. M. onzen geëerbiedigden koning eervol ontslag uit mijne betrekking als burgemeester van Middelburg verkregen heb. Diensvolgens houden nu met 31 Miart, wat mij aangaat, alle fuuctiën en verplichtingen op, aan die betrekking verbonden. De redenen, die mij drongen, om tot zulk een ge- wicbtigen stapover te gaan, ziju voor u, althans voor de meesten uwer, geen geheim en ik meen tevens te mogen veronderstellen, dat er niet vele waorden noodig zijn, om u te doen begrijpen, dat ik thans, met diepen weemoed vervuld, dit mijn afscheids woord tot u richt. Ik had natuurlijk wel gewenscht nog eens in uw midden op te treden, teneinde in persoon van u, mijne heeren, afscheid te nemen, alsmede van zoovele anderen, met wie ik door ambtelijke banden verbonden was, en bij dien afscheidsgroet u woorden van dank toe te roepen ter vuldoeuing aan de behoefte van mijn hart doch om licht te bevroeden redenen, moet ik tot mijn leedwezen, ter wille van mijne geknakte gezondheid, daarvan afzien en ben ik genoodzaakt mij te vergenoegen met u allm schriftelijk vaarwei te zeggen. Met welk diepgaand smartgevoel ik dan nu op officieelo wijze mijn mandaat uederleg vergunt mij dasrover niet uit te wijden. Men bekleedt geen zeven jaar een po6t of men wordt er aan gewend en gehecht. Ook bij den terugblik cp dat tijdvak, wensch ik van mij zeiven weinig te spreken. Zooal niet allen, weten toch de meesten uwer, bij herinnering, onder welke omstandigheden ik 1 Januari 1880 als burgemeester dezer ge meente ben opgetreden, en hoe ik een welwillend oordeel over mijne daden heb gevraagd. De be oordeeling van die daden laat ik thans aan u over. Ik acht het niet noodig ze op dit oogon- blik opnieuw te verdedigen. Doch ik veroorloof mij de verklaring at te leggen, dat de beste be doelingen mij daarbij steeds bezieldèn, en ik bij al mijn doen en laten bovenal de belangen der gemeente voor oogen heb gehad. Wat mij het scheiden moeielijk maakt, het is, dat veel wat ik mij had voorgenomen ongedaan is moeten blijven, dat ik veel, wat ik hoopte tot Btand te brengen, nvoleindigd moet achter laten. Om van zeer vele zaken te zwijgen noem ik hier slechts de reorganisatie van het voorbereidend onderwijs en het stichten van een drinkwater leiding. Voor zoover het mij gegeven was zalks te doen, heb ik deze zaken echter voorbereid en getracht den gemeenteraad in staat te stellen, om deze belangen te beoordeelen. Ik wil er alleen nog bijvoegen,- dat het mij grootelijks leed doet, dat mijne taak te dien opzichte niet afgewerkt kon worden. Het onderwijs is door mij steed3 als het gewichtigste gemeentebelang beschouwd en niet het minst, hoewel ik dit het laatst ter band moest nemen, het onderwijs, dat san de verdere opleiding ten grondslag moest strekken en dat aan de kinderen onzer minder door de fortuin begunstigde medeburgers. Het tot stand komen eener drinkwaterleiding acht ik van een zeer groot financieel belang, te grooter in mijn oog, naar mate ik deze zaak gron diger overwogen had. Moge zij, in den be ginne ook al eenige fisiancieele bezwaren opleveren, het komt mij voor, dat zij later voor de gemeente een belangrijk geldelijk voordeel zal afwerpen, gezwegen nog van het overgroofe nut, dat zij voor de volksgezondheid eenen onbeiekenbaren schat kan en zal opleveren. Doet het mij Red, dat ik nu mijne taak ten opzichte van deze beide zaken en nog van vele andere moet neder- leggen, dit troost mij, dat ik ze in zulke goede handen achterlaat. Met liefde voor het onderwijs in al zijne takken bezield en met een open oog voor de stoffelijke belangen der gemeente, zult gij M. H. d e belangen niet verwaarloozen. In dien de voorb reiding, die ifc gereed maakte en die n door het dngelijksch bestuur en later ook door mijn opvolger te uwer kennis zal gebracht worden, tot eenig nut kan strekken, dan zal mij dit, wanneer het mij later uit de Handelingen van den gemeenteraad blijkt, eene alleraangenaamste herinnering zijn aan eene betrekking, die ik gedurende meer dan zeven jaren, naar de mate mijner krachten, zoo goed mogelijk poogde te bekietden. Thans is het mij eene behoefte nog eenige woorden van dank uit te spreken. Vroeg ik bij het aanvaarden mijner betrekking de welwillende medewerking en ondersteuning van de geheele burgerij en van hare vertegenwoordigers in het bijzonder, ik heb dit beroep niet te vergeefs gedaan en ik breng zoowel de burgerij als u M. H. daarvoor mijn hartgrondigen dank; alsmede voor de bewijzen van sympathie van u en van de gemeente-ambtenaren, ook van de gemeente naren, bij verschillende gelegeuheden ontvangen betuig ik mijne erkentelijkheid. Waren zij mij hoogst aangenaamzij zullen mij onvergetelijk b ij ven. U, mijne heeren wethouders, met wie ik zoovele jaren in het belang van de gemeente werkzaam ben geweest, dank ik ten hoogste, niet alleen daarvoor, dat ge mij ondersteund hebt in mijn streven ten gunste vau de belangen der gemeente, gij vooral oudste wethouder, die menigmaal mijne plaats bekleed hebt, maar ook daarvoor dat onza vergaderingen zich voortdurend gekenmerkt hebben door een hoogst aangenamen toon en echt vriendschappelijke verstandhouding. Ook den heer ontvanger, op voordracht van mij en de beide wethouders benoemd, ben ik dank verschuldigd voorde medewerking en ij ver steeds door hem aan den dag gelegd. En niet minder aan het per oneel van de overige ambtenaren dei- gemeente, die zieh steeds hulpvaardig hebben betoond, en mij in hunne verschillende betrek kingen trouw terzijde stonden. Een afzonderlijk woord van dank richt ik tot u, secretaris. Gaarne erken ik, dat ik eene zware verantwoording op mij laadde, toen ik bij het bedanken van mr G. N. de Stoppelaar, wiens aftreden ik in dien tijd ook openlijk zeer heb betreurd, uwe benoeming, voor zooveel dit van mij afhing, heb bevorderd. Ik meende zulks daarom te kunnen doen, omdat ik u kende. Als jongeling zag ik u opgro. ien en de man vervulde de beloften, die de jongeling had gedaan. Ik heb mjj in mijne verwachting niet teleurgesteld gezien. Ge hebt als secretaris van uwe degelijk heid en kunde doorslaande bewijzen gegeven en ge hebt getoond, dat ge een waardig opvolger van mr De Stoppelaar kondet en wildet zijn. Heb ik dit gewaardeerd evenzeer, wellicht nog meer waardeerde ik de blijken van vriendschap, die gij mij hebt gegeven. Ook gij stondt mg ijverig terzijde en hebt het mij nooit euvel ge duid, als ik u soms aanmerkingen op uw werk maakte, maar waart steeds bereid de door mij gegeven wenken te volgen. Wat ik mg van u voorstelde, toen gij uwe betrekking aanvaarddet, dat gij mijne rechterhand zoudt zijn, dat hebt gij verwezenlijkt. Bij mijn dank voeg ik den wensch, dat gij nog vele jaren, den ingeslagen weg betredende, tot heil van Middelburg moogt werkzaam zijn! Aan de verschillende commissiën, die burge meester en wethouders en dus ook mij ter zijde stonden, breng ik voor hunne welwillendheid en medewerking mijn dank. Met geene dier commissiën, ik verklaar het gaarne, ben ik aangenamer werkzaam geweest, dan met de gas commissie. Van het oogënblik af dat de gemeenteraad besloten had, de exploitatie der gasfabriek voor hare rekening te nemen, en ik, door het dagelijksch bestuur, aan het hoofd dier commissie geplaatst was, heb ik de door den gemeenteraad verkozen leden, en ik herdenk hierbij uw vroeger en hoogstgewaardeerd medelid den heer Droukers naast mij in het belang der fabriek en dus aan de gemeente werkzaam ge zien. De gasfabriek is voor de gemeente Middelburg van het hoogst belang geworden. Indien zij den tijd van minder financieelen voorspoed met glans doorworsteltindien ook menige nuttige instelling, dank zij hare gunstige resultaten voor de gemeente kas, in het vervolg zal tot stand komen, dan zal Middelburg dit aan den bloei der gasfabriek te danken hebben. Maar ik mag hiervan Diet spreken, zonder ook mijn harlelijken dank te brengen aan den direc teur der faDriek, wiens ijver, werkzaamheid en groote kunde de fabriek op eene hoogte gebracht hebben, die haar de vergelijking met andere gas fabrieken glansrijk ban doen doorataau. Ben ik dankbaar jegens de commissie uit den gemeenteraad, niet minder ben ik dit jegens de vele commissiën buiten den gemeenteraad gekozen, in welke ik meereudeels de eer had als voorzitter werkzaam te zijn. Ik eindig, doch doe dat niet, al is mijn hart met weemoed vervuld, zonder uogmaals hartelijk afscheid to nemen van de geheele burgerij, van hare vertegenwoordigers eu van allen, die in haar belang werkzaam zijn. I De beste wenschen zal ik voor Middelburg

Middelburgsche Courant | 1887 | | pagina 2