Briefwisseling. Moojiap ea Verpaclitiap ia Zeelaal. Verspreide Berichten. Kerknieuws. Rechtszaken. een nieuwsblad aangewezen, waarin alle voorge nomen huwelijken worden aangekondigd. De vrouw kan, met bewilliging van den man, bet beheer van haar eigen goed overnemen, bij openbaar te maken notarieele akte. De gevallen van echtscheiding worden uitgebreid tot gedurige slechte bejegening van den echtgenoot en gewoonte van dronkenschap of ander liederlijk gedrag. Verder kunnen beide eclitgenooten te zamen ontbinding vragen als een vol jaar na de scheiding van tafel en bed is verloopen, en elk, wanneer na twee jaren aan zjjne gerechtelijke aanmaning om de samenwoning te hervatten, niet binnen een maand is voldaan. Het onderzoek naar het vaderschap van onwetti ge kinderen bljjft verboden, behalve in die gevallen, die tot strafrechterlijke vervol ging aanleiding geven. De meerderjarigheid wordt reeds op den 21jarigen leeftijd bereikt. De burgerlijke rechter kan ontzetting uit het ouderljjk gezag uitspreken wegens „bekend slecht levensgedrag, verregaande verwaarloozing van de verplichting tot onderhoud en opvoeding, en het uit winstbejag noodzaken van het kind tot overmatigen arbeid". Het wettelijk vruchtgebruik duurt tot de meer derjarigheid. Het Bat. Nbld bevat het volgende sensatiebericht. Wat wij, onlangs als gerucht hebben vermeld, nl. dat Z. Esc. de gouverneur-generaal O. van Rees, met April a. ontslag zal nemen en naar Europa zal vertrekken, wordt nader van betrouw bare zjj de bevestigd. De reden van dit vervroegd vertrek moet zoo ernstig wezen, dat Z, Exc. reeds nu naar Europa zou zjjn teruggekeerd, indien het niet, in verband met nog in Nederland hangende zaken, die wij niet behoeven aan te duiden, den gouverneur- generaal wenschelijk voorkwam, in fuctie te bljjven totdat die zijn afgeloopen. Op verzoek van den heer P. A. Daum, redac-' teur van het Balav. Nieuwsblad, om gedurende zjjne gevangenisstraf wegens drukpersovertreding zich met geestelijken arbeid te mogen bezighou den, is afwijzend beschikt. Tegelijk is echter den resident van Batavia aan geschreven om in het reglement, ter uitvoering van de verordening op de gevangenissen, door hem voor dit gewest vastgesteld, zoodanige verande ring te maken, als waardoor de tegenwoordige regel, dat alle gevangenen met denzelfden arbeid worden beziggehouden, zal veranderen en aange vuld worden, zoodat ook zekere categorieën van gevangenen met arbeid des noods binnenskamers zullen bezig kunnen zjjn. Tegelijk met deze aanschrijving kan de afwij zende beschikking alleen beteekenen, dat de regeering niet in bijzondere gevallen beslissingen kan nemen over eene zaak, waarvan de regeling aan het plaatselijk bestuur is opgedragen. Te Aagtekerke is beroepen de heer C. Hart- mjjsen, cand. te Utrecht. A. C., landbouwer te Zaamslag, die in het laatst van het vorig jaar naar Middelburg werd overgebracht, op vermoeden van brandstichting, is uit zjjne gevangenschap ontslagen. In den voormiddag van 12 Jan. jl. is door H. Scheffer te Ylissingen in de brievenbus aan de Groote Kerk aldaar gestoken een met gom gesloten enveloppe, inhoudende een brief en een coupon van een Amsterdamsch premielot, vervallen 1 Jan. 1886, no 04559, groot 1.50, aan de keer zijde gemerkt met den stempel „J. van Raalte en Zonen te Rotterdam," welke brief, geadres seerd aan den heer E. Pinto, Zuider-Singelstraat te Groningen, niet aan zijn adres is bezorgd. De officier van juistitie te Middelburg verzoekt opsporing en bericht. Te Cortgene is een geval van mazelen aan gegeven. De aangetaste is een jongeling van middelbaren leeftijd. Het was trouwens wel te wachten, dat ook die gemeente niet zou vrjj blijven. Bjj een aantal kinderen zjjn de zoogenaamde »water- of windpokken" voorgekomen, die door sommigen ook als roodvonk of mazelen beschouwd worden. Te Poortvliet hebben zich twee gevallen van mazelen voorgedaan. Te Hoeke, in België nabij onze grenzen ge legen, is in den nacht van Dinsdag op Woensdag I. 1. brand ontstaan op de hofstede, bewoond door de wed. Y. D, Hoewel men nog den tjjd had enkele der paarden en koeien los te snjjden, zijn deze dieren niet gered, daar ze de stallen niet wilden verlaten. In 't geheel zjjn er 32 beesten omgekomen. De brandspuit van 't naburige Sluis was niet op 't terrein verschenen, omdat men aldaar eerst van den brand vernam, toen het met riet gedekte houten gebouw geheel door de vlammen was verteerd. Alles was yerzekerd. Aan de werken voor de verbetering van het station Roozendaal is men nu druk bezig; de directiekeet is onderhanden en een douane- en machineloods. De grondwerken voor het nieuwe station vorderen ook flink. Bjj den dood van de wed, G. te Breda kon men weder voor den zooveelsten keer constateeren het misbruik, dat van begrafenisfondsen wordt gemaakt, daar zjj in 5 fondsen was ingeschreven, terwjjl men haar uit het zesde wegens wanbeta ling had geschrapt. Later echter is men nog tot de ontdekking gekomen, dat zjj in een fonds tweemaal was ingeschreven, en wel de eerste maal als Agatha G. en den tweeden keer als Aagje G, Natuurlijk volgde alleen uitkeering aan den persoon, die haar het eerst had inge schreven. Dezer dagen zullen 12 van de te Eisden kam- peerende Zigeuners naar Amsterdam worden opge zonden, teneinde verder per stoomschip naar hun vaderland te worden teruggevoerd. Men verwacht dezer dagen weer storm op de Engelsche en waarschijnlijk ook op de Fransche kust. Een steiger stortte voor een huis te Upper Holloway ineen persoon werd gedood en dertig zjjn ernBtig bjj den val gekwetst. f~-Eenige Fransche afgevaardigden en senatoren, vtot de oude meerderheid van Ferry behoorend hebben een oproeping tot de republikeinsche partij gericht om te Parijs een congres van gedelegeerden aller republikeinsche comité's te houden. Het zal zjjn een Congres national républicain. Onder de onderteekenaars der oproeping vinden we de namen van Devès, Steeg en Tolain. Generaal Boulanger spreekt beslist tegen, dat hij onlangs met correspondenten van Engel sche bladen een onderhoud heeft gehad over den toekomstigen oorlog. Emin Bey moet zich op weg bevinden naar de Oostkust van Afrika. Na een wanhopend ge vecht heeft bjj zieh op weg begeven door Uganda. Koning Jan van Abyssinié' heeft van het Egyptisch gouvernement de regeling van de Mas- souah-kwestie geëischt, maar ontkent tegelijkertjjd de vjjandeljjke houding van Ras Alula. 1 ransche arbeiders demonstreerden eergisteren te Parijs, tegen het in dienst nemen van vreemde arbeiders bjj het bouwen van Eiffels toren, waarmede een begin is gemaakt. Twintig duizend arbeiders aan de werven te New-York hebben het werk gestaakt. Een Orsini bom ontplofte Woensdag nabjj het raadhuis te Altona. Geen ongelukken vonden plaats. De New-York Herald deelt een onderhoud mede met een nihilist, die uit Rusland gekomen en zelfs in de omgeving van den czaar geweest was, zooals hjj beweerde. De man verzekerde, dat de nihilisten jjverig in de weer waren en dat de czaar binnen 6 maanden dood zou zjjn. De ongeregeldheden te Stabio in het Zwit- sersch kanton Ticino hebben zich herhaald. Een persoon is door een revolverschot doodeljjk ge wond. De gendarmerie heeft versterking aan gevraagd. Een chanteuse van een café-concert te Charleroi heeft zich met drie revolverschoten gedood. De secretaris van Templeuve nabjj Door nik heeft zich eveneens een kogel door het hoofd gejaagd. Aan S. Cortgene. Ja. Zaterdags hier. Datum. Plaats. Voorwerpen. Information; 2 Feb. Biggekerke, Inspan, Tak. 4 0 Middelburg, Hout, Verhuist. f U Oostkapelle, Scbeepsafbraak, Woutersen. 7 0 Terneuzen, (verp.) Tol, Dronkers. - 9 0 Brouwers- Water, (verp.) v. d. Bent. Laven, 9 m Koudekerke, Woonh.en land, Loeff. 11 0 Koudekerke, Huis en tuin, Loeff. 15 Goes, Koffiehuis, Pilaar. 15 0 Westkapelle, Huizen en land, Woutersen. 16 0 Oranjeboss., Hakhout, Woutersen. 17 0 Middelburg, Huis en land. Tak. 17 0 Middelburg, Huizen, Tak. 2l Cortgene, Hofstede, Boelof. 23 0 St. Laurens, Hofstede, Slegt. 27 April St. Laurens, Inspan, Tak. 29 0 St. Laurens, Inspan, Slegt. &BDRVKX 1X3 BE «IBEG1DERS AMLABAU3, XE JÖBDBBBTOG.

Middelburgsche Courant | 1887 | | pagina 6