/Laatste Berichten BUITENLAND Gemeenteraad van Vlissingen. Verkoopingen en aanbestedingen. Burgerlijke stand. Weerkundige waarnemingen. Algemeen Overzicht. Beriont. alzoo ingevolge den raad van Dillon en O'Connor. Hun besluit hebben zij daarop met een algemeene illuminatie gevierd. Yoor eenige dagen werd een opera-zanger te Crefeld uit een loge een krans toegeworpen met een vuurrood lint. Ongelukkig zag een politie beambte deze gehate kleur en drong op verwijdering er van aan. Terwijl de ijverige dienaar der overheid en de gever hierover twistten, wist een bediende den krans meester te worden en overhandigde hem op het tooneel aan den zanger. En o won der het publiek werd niet opeens bjj het zien van het onheilspellend rood door revolution- naire neigingen aangetast! Zitting van heden Zaterdag, 's middags te 2 uren. Voorzitter de heer A. Smit. Afwezig de heeren Musquetier, Kalbfleisch en Koppejan. De notulen van het verhandelde in de vorige zitting worden gelezen en goedgekeurd. Daarna doet de voorzitter mededeeling vaD eenige ingekomen stukken. Behalve goedkeuringen van raadsbesluiten be- hooren daaronder eenige beschikkingen van ged. staten op bezwaarschriften in zake den hoofdelijke» omslag. Niet ontvankeljjk worden verklaard de verzoe ken van D. de Waal en J. C. Daane. Gehandhaafd wordt de aanslag van J. van den Ende Meijnderts. Ontheffing wordt verleend aan F. van der Weyde tot het bedrag, dat het verschil tusschen de aanslagen der 7e en 8e, en aan H. Boekholt tot het bedrag, dat het verschil tusschen de le en 4' klasse uitmaakt. Van de kon. Mv De Schelde is bericht ontvan gen dat zjj vergunning verleent tot het doen beplanten van de gedempte sloot achter de fabriek, behoudens het recht dat later die vergunning kan worden ingetrokken, wanneer de maatschappij daar ter plaatse mocht overgaan tot het wijzigen van gebouwen of anderszins. Ter aanvulling der vacature in het college van regenten van het gasthuis, met 1 Januari a. ont staande door de periodieke aftreding van den heer J. Le Sage van Hoeve, wordt deze met algemeene stemmen herbenoemd éen briefje was blanco. Met hem was voorgedragen de heer J, van de Sande. Alsnu komen aan de orde de voorstellen van burg. en weth. In de eerste plaats dat tot goedkeuring der begrooting van den Vlissingschen rjjweg voor 1887, in uitgaaf 3695.10 en in ontvang 4326.05£ bedragende, dus een goed slot opleverende van 630.95J. De begrooting wordt goedgekeurd. Tweeden» dat tot wjjziging der verordening op de heffing van het markt- en staangeld. In verband hiermede staat een verzoekschrift van eenige groenteverkoopers, houdende verzoek om het leuren met groenten langs de huizen enz. tot des middags 12 uren te verbieden en aan alle groenteverkoopers de gelegenheid te verschaffen hunne waren op de Markt uit te stallen. Naar aanleiding van dit adres hebben de fruit- leurders een bezwaarschrift ingediend om dit niet in te willigen, in de eerste plaats omdat voor de leurders op de Markt, vooral in de zomermaanden, bezwaarlijk plaats zal gevonden worden en tweedons in het belang der huismoeders, die. wanneer zij geen dienstbode houden, van een zoodanige be. paling veel last zouden ondervinden. Op voorstel van burg. en wetb. wordt goedge vonden de verordening op het markt- en staanrecht te wjjzigen door uit art. 3 daarvan, luidende (er zal een markt- en staanrecht worden geheven). „Voor het leuren met groenten, aard-, boom en andere vruchten na markttijd. Meteen vracht wagen op vier wielen 0.20 per dag enz." te doen vervallen de woorden na markttjjd, ter- wjjl aan het slot van het artikel zal worden bjjgevoegdvhiervan zijn uitgezonderd zij, die de markt bezocht hebben en van het door hen be taalde marktrecht doen blijken." Het verzoek der groenteverkoopers wordt niet ontvankelijk verklaard, omdat ieder, die daarvoor Beken uw misdaad, dan laat ik u vluchten als gij er de kracht toe hebt". rHet bosch de misdaad weet niet wat meester wil zeggen", zei Jupiter en wrong zich in allerlei bochten. „Heb geen kwaad gedaan aan Manzé Ruséhe Waarom armen Jupiter beschuldigen Te midden zijner pijnen klampte hij Z'ch nog vast aan de hoop om te leven. De gedachte aan de gevangenis schrikte hem af en hij had vast besloten om niets te bekennen „Maar ongelukkigeriep Charley, die zijne gedachte raadde, uit, „ziet gij Liet dat gij alles zonder schroom kunt zeggen. Uw kind was het slachtoffer van een noodlottig toeval en ondanks nw afschuwelijke wraak zal ik dat Looit van mij kunnen afzetten. Ik zal medelijden met u hebben dat zweer ik. Ik zal u de straf bet paren, als gij de bekentenis aflegt, die ik verlang". Maar Jupiter dacht, dat hem een strik gespan nen werd en dat Charley hem zou doen gevangen zetten, zoodra hij iets bekende. Daarom herhaalde hij hardnekkig: „Niets weten geen kwaad gedaan aan manzè Rusélie." Charley was buiten zich zelf van drift. Altijd die zelfde antwoorden en misschien zou Jupiter binuen enkele minuten bezwijken. Het vergif verspreidde zich door het geheele lichaam en richtte yreeselijke verwoestingen aan. De beide heeren, patent neemt, gerechtigd i« tot die handeling, waartegen van gemeentewege geene voorzieningen kunnen worden genomen. Het adres der leurders blijft dientengevolge van zelf buiten beschouwing. Aan den heer G. de Heer wordt in koop over gedragen een Btuk gemeentegrond aan de Aagje Dekenstraat voor eene ion van 378. Aan burg. en weth. wordt een crediet verleend van 100, voor het niveleeren van dien grond. Nog wordt een stuk grond verkocht aan den achterkant der Aagje Dekenstraat voor ƒ99 aan P. van Beers. Alsnu komen ter tafel twee voorstellen tot vaststelling eener verordening op de heffing en invordering van straatgeld. Burg. en weth. stellen voor, te beginnen met 1 Mei 1887, eene belasting te heffen onder den naam van straatgeld, voor het genot der werken en inrichtingen van, aan en onder de openbare wegen of straten. Deze belasting wordt berekend naar de langs den grond gemeten breedte van den gevel, die aan of bij de openbare wegen of straten gelegen is en bedraagt 0.20 voor iederen strekkenden meter per jaar. Bij de toepassing der belasting worden minder dan 0.35 M. niet in aanmerking genomen 0.35 M. breedte en daar boven wordt voor een meter gerekend. Van deze belasting zijn vrijgesteld de perceelen a waarvan de gemeente of hare instellingen de genothebbenden zijn b die, welke uitsluitend voor den openbaren eeredienst zjjn bestemd c die, welke uitsluitend gebezigd worden voor publieken dienst of uitsluitend dienen tot inrich tingen van liefdadigheid. Het verhuren van sous-terreins voor bergplaat sen doet de vrijstelling niet vervallen. De meerderheid van de commissie voor het belastingwezen geeft in overweging niet een uniform recht, maar een recht naar de huurwaarde te heffen, zooals dit in de gemeenten Amsterdam en Maastricht geheven wordt, en wenscht te bepalen De belasting bedraagt voor iederen strekkenden meter gevelbreedte per jaar voor een perceel van eene huurwaardebeneden 100 0.10 van 100 tot beneden 200 0.20 van 200 tot beneden 300 0.30 van 300 tot beneden 400 ƒ0.40 en zoo vervolgens. De huurwaarde wordt genomen volgens die, welke in de kadastrale liggers voor elk perceel aangewezen is. „Voor zooveel en voor zoolang de huurwaarde van de perceelen in de kadastrale registers niet is aangewezen wordt voor de berekening der be lasting genomen de huurwaarde volgens de per- soneele belasting. „Het bedrag der belasting zal evenwel voor elk perceel van 20 aren oppervlakte en daar beneden de som van 25.niet overtreffen. „Voor een perceel van grootere oppervlakte wordt de belasting niet hooger dan in diezelfde verhouding berekend, in welk geval een over schietend gedeelte van eene are voor eene volle are wordt genomen. „Echter zal de belasting voor éen perceel in geen geval het bedrag van 2 percent der huur waarde te boven gaan. „Van perceelen, die bij gedeelten zijn verhuurd en welke vijf of meer perceelsgedeelten bevatten, die in de termen vallen van art. 1 der wet op do personeele belasting, bedraagt de belasting voor iederen strekkenden meter, onverschillig welke de huurwaarde van het geheele perceel zij, niet meer dan 0.10." Do voorzitter geeft in overweging om, alvorens tot de details der verschillende voorstellen over te gaan, eerst het beginsel uit te makenof al dan niet een straatgeld zal worden ingevoerd. Alzoo wordt besloten. De heer Delvoije zegt, nadat de algemeene be. raadslaging geopend is, dat hij zich niet vereeni gen kan met het voorstel om zoodanige belasting in te voeren. Eerstens omdat hjj die onbillijk, tweedens omdat hjj ze nadeelig voor de gemeente acht. Er is, merkt spreker op, een hoofdelijke die hem trachtten bij te staan en de wond onder zochten, zagen dat hij a^n den voet gebeten was; het vergif steeg, het been zwol op en het gelaat werd verwrougen. „Spreek dan toch, beken, ik vergeef u alles." Maar in plaats van te antwoorden slaakte Jupiter een kreet van pijn. Zijne ledematen verstijfden, zijne armen ver lamden, zijn blik verdoofde. „De dood komt," prevelde hij," ik voel hem Jupiter sterft." Maar eensklaps werd zijn blik weer leveudiger; hij richte zich half op; zijne brekende oogeD vestigden zich met een laatsten glans op Charley en met een gebroken stem, waaraan de haat alleen eeuigtn klank gaf, zei hij „Ja, Jupiter gaat sterven, nu vreest hij de gevaugenis niet meerhij wil voor het laatst van zijn wraak genieten. Ja, ik heb mauzé Rosélie gerooid, ik heb haar in het bosch gebracht op dezelfde plaats, waar gij mijn kind gedood hadt. Daar is het blanke kind van hooger omgekomen gij wildet het weten nu weet gij het." „Eindelijkriep Charley opgetogen uit. „Jupiter is gewrokenvervolgde de neger, met een soort van helschen lach, die zich reeds met zijn gerochel verm ngde. „Gij vergist u, Rosélie leeft," zei Gharley. omslag, waarin ieder naar zijn vermogen bedraagt en nu gaat het z. i. niet aan de eigenaars van panden nog bovendien eene belasting op te leggen. Niet alle eigenaars van woningen zjjn kapita listen, integendeel, soms is het bezit van een klein eigendom voor een deel nog in naam een gevolg van spaarzaamheid. Die belasting te heffen en de kapitalisten vrij te laten, acht spreker onbilljjk. Maar er is meer. Wanneer mende straten langs gaat, komt er een glimlach op iemands gelaat als men van straatgeld spreken hoort. Wat het nadeel betreft voor de gemeente, wjjst spreker op het feit dat zoodanige belasting aan leiding geven zou tot minder aanbouw door in- dustrieelen, die nu daartoe overgaan. Hij zal zich tegen het aan de ingezetenen geven van een St. Nicolaas cadeau, als deze belasting is, verklaren. De heer Van Raalte meent dat de door den vorigen spreker aangevoerde bezwaren eerst ter sprake komen bjj de bepaling van de hoegrootheid van het recht, wanneer dus blijkt dat dit bezwaar een bezwaar is. En waar spreker nu meent dat dit recht slechts enkele centen bedragen zal, gelooft hjj het geen bezwaar. Hjj echter acht het wensckeljjk dat, alvorens de raad in deze het recht bepaalt, de financieele commissie gehoord worde. Spreker is er alzoo niet tegen het beginsel uit te maken, maar wenscht dat over de details eerst de financieele commissie worde gehoord. De voorzitter wederlegt de bezwaren van den heer Delvoye. Hjj wjjst erop dat de hoofdelijke omslag de kapitalisten treft en het niet meer dan billjjk is dat de eigenaars van perceelen hun deel dragen in de ten hunne behoeve gemaakte kosten. Hij wjjst erop dat behalve op de straten, die toch niet zoo slecht zjjn als de heer Delvoye wil doen voorkomen, er ook riolen zjjn aangelegd ten behoeve van de eigenaars der perceelen. En ook daarvoor is die belasting noodig. Verder wjjst hjj nog op noodige versterking der middelen. De heer Loois is het in hoofdzaak eens met den heer Delvoye, wjjst er op dat eene dergelijke belasting dubbel drukt op de eigenaars van hui zen, veelal eigenaars in naam tegenover de kapi talisten, en meent dat die belasting treffen zal 2/5 der ingezetenen maar 3/5 zal vrjjlaten. De heer Mortier vraagt of deze belasting dienen zal tot stjjving der middelen of wel tot verbete ring der straten. De heer Van der Beke Callenfels zal zich voor de belasting verklaren, vooral omdat daardoor verbetering van de straten te wachten is. De voorzitter licht het voorstel nog nader toe en wjjst op het groote bezwaar van verhooging van den hoofdei, omslag. Ook burg. en weth. hebben daarover gedacht, doch de moeilijkheid om de som van 3000, waarop de straatbelasting door hen wordt gerekend, te vinden hield hen ervan terug. De heeren Mortier en Callenfels wjjst de voor zitter erop dat voor de straten en de riolen veel geld wordt uitgegeven, terwjjl bovendien de leden van den raad zelve het correctief in de hand hebben. Na nadere toelichtingen nog van de zjjde der voor- en tegenstanders komt het voorstel in stem ming en wordt het beginsel aangenomen met algemeene stemmen op twee na, die van de heexen Delvoye en Loois. Het voorstel zal, met het advies der commissie voor de belastingen, alsnu worden gezonden aan de financieele commissie. Uit een post voor onvoorziene uitgaven op de begrooting voor 1885 wordt beschikt over f 42, vergoeding aan P. Dujjvekot, voor uitbreiding der hem bjj contract, in zake het ophalen van beer en mestspeciën opgelegde, verplichtingen over de laatste 7 weken van 1885 ad 6 's weeks en over 47.52, vergoeding aan J. van de Vrie, wegens verkoop als bouwterrein van een deel van aan hem verpachten grond. Naar aanleiding van de opmerkingen van ged. „Leeftherhaalde Jupiter met een ge- smoorden kreet. „Maar ik moet goed kunnen bewijzen, dat zij mijn dochter is en uw bekentenis stelt mij daartoe in staat. Die heeren hebben haar gehoord en zullen mijn getuigen zijn." Jupiter slaakte een kreet van woede, wrong zich in een laatste stuiptrekking en gaf deu geest. Men bracht het lijk naar de stad en De Tercel haastte zich door het onderzoek der wond en de getuigenis van Roland en der beide heeren te doen vaststellen, dat de dcod van Jupiter alleen lijk veroorzaakt was door een slangenbeet. Ver volgens legde hij er zich met razenden ijver op toe om de justitie in kennis te stellen met de bekentenis van Jupiter, maar hier stuitte bij op heel wat moeilijkheden, heel wat haarklovtreien in den doolhoi der rechtsgeleerdheid gaat men nooit rechtstreeks op zjjn doel af. De zaak was bestudeerd, bepleit en ouu zoo te zeggen afgedaan en het kostte hem heel wat moeite om een ver nieuwd onderzoek te verkrijgen. Roland en de beide andere getuigen werden gehoord, de zaak werd nog eens veertien dagen uitgesteld om de justitie tijd te geven om zich nader op dehuogie te stellen. Daar echter de bekentenis van uupiter, bevestigd door de drie getuigen, geeu twijfel meer overliet, erkende het gereentshof plechtig de rechten van Charley de Tercel en Vtroordee de ÜLélia de Beaumanquier om de dochter aanhaar vader terug te geven. Wordt vervolgd. staten wordt dé begrooting van 1887 gewjjrigd vastgesteld, evenzoo de begrooting der dd. scl.ut- terjj voor dat jaar. Eindeljjk wordt nog goedgekeurd eene oren en- komst met het departement van oorlog, in zake de opberging van het bad-materieel. De agenda afgehandeld zijnde, stelt de voorzitter nog voor goed te keuren de verpachting der tollen op den Vliasingsch—Koudekerkschen straatweg, die 952 heeft opgebracht. Dit wordt goedge vonden. Goedgekeurd wordt ook de begrooting van c ien weg voor 1887, in ontvang en uitgaaf ƒ2878.40 bedragende. Ingewilligd wordt een verzoek vanHubrechste.p \ch ter van hetoude tolhuis, om van die pacht te wor An ontheven, en eveneens een verzoek van Prince om dat tolhuis te mogen betrekken op dezelfde voor waarden als de vorige huurder. Ten slotte wordt nog mededeeling gedaan van een verzoekschrift van den heer W H. Martin te Vlissingen, waarbij hij voor 30 jaar concessie vraagt voor den aanleg en de exploitatie vaneen wandel- en aaniegpier op het duin tusschen bet oude en nieuwe badhuis. Dit wordt gesteld in handen van burgemeester en wethouders en daarna de zitting gesloten. utfaassaMJibiMKumamammmasmKmana——wat fioes. Het aantal tot heden aangegeven mazelenljjders bedraagt totaal 711. Hiervan zij x 497 hersteld en 14 overleden. Thans zijn nog 22 1 ljjders in behandeling. far ijs. De minister De Freycinet heeft aan de kamer medegedeeld dat het ministerie als demissionair kabinet geen deel nemen kan aan do beraadslagingen over de begrooting. Gisteren is ten raadhuize alhier bij enkele inschrijving aanbesteed de levering van de be- noodigde schrijfbehoeften ten dienste der verschil lende inrichtingen van onderwijs en zulks voor den tijd van drie jaren, bestaande in: 1° schriften (ongelinieerd en geünieerd); 2° inkt; 3° leien. Minste inschrijvers waren voor het 1° perceel schriften (400 stuks ongelin. per jaar) de 100 stuks voor 3.55 en gelinieerd (6000 stuks per jaar) de 100 stuks 3.65 de heer R. M. Smits; voor het 2a perceel inkt voor 0.20 de flesch de heeren J. C. en W. Altorffér en voor het 3e per ceel leien voor j 90.29 de 60 dozijn per jaar ook de heeren J. C. en W. Altorffér. Heden morgen had te Vlissingen de herbe steding plaats van het wasschen van wollen en linnen nachtleger voorwerpen voor het garnizoen aldaar. Er waren twee iuschrjjvers, waarvan de minste was de Wed. De Boer. Van 27 November tot 4 December. Vlissingen". Gehuwd H. Willem»e, jm. 22 j. met H. E. Luppers, jd. 20 j. J. de Ridder, jm. 25 j. met Ph. van Biemen, jd. 26 j. J.C.Jansen, jin. 24 j. met E. Sturm, jd. 25 j. Bevallen J. Jilleba, geb. Van Akkeren z. S. C. van Dilat, geb. De Ljjser, d. J. E. Bljj, geb. D'Jong, d. D. M. Vroome, geb. Van Outrijve, z. P. H. J. Lagaay, geb. Verbrugge, d. M. A. Schot, geb. Naerebout, z. H. de Kam, geb. Abrahamse, d. J. J. Knegt, geb. Van der Star, d. L. I. Van Damme, geb. Remaut, d. (levenl.) S. D. Poljj,geb. Meier, d. (levenl.) C. W. Castel, geb. Walrave, z. Overleden: J. F. Kejjzer, wed* van J. K. Mulder, 80 j N. M. Arents, wede van L. P. Reuse, 78 j. J. L. Snikkers, z. 12 w. C. Kloosterman, z. 19 m. C. van der Kujjl, d. 7 m. M. A. A. Rietbergen, d. 2 j. J. Adriaanse, man van C. van der Meu- len, 57 j. 4 Dec., des morgens te 8 uren. Verwacht: Z. W. wind. Thermometerstand te Middelburg. 1< Deo. 's morgeus 8 uren 29 gr. 's middags 1 uur 31 gr. 8 avonds 5 uren 32 gr. Belanghebbenden merken wij op dat ons adres is. Voor telegrammen Middelburgsche cou rant Middelburg. Voor nieuwsberichten Redactie Middel burgsche courant. Voor Advertentiën Administratie Mid delburgsche courant. Wij herinneren hierbij tevens hun, die dit nog niet weten, dat de Middelburgsche cou rant en de firma de Gebr. Abrahams twee geheel afgescheiden zaken zijn. Met zjjn voorgenomen aanval op het kabinet

Middelburgsche Courant | 1886 | | pagina 2