Laatste Bmehtea. BUITENLAND. Verspreide Berichten, Burgerlijke stand. Algemeen Overzicht. ordeningen, om verbindend te zijn, behoorljjk moeten zjjn afgekondigd, medebrengt dat, wanneer eene wet de wjjze van afkondiging van straf verordeningen voorschrijft, de in die wet bedoelde verordeningen, zullen zij verbindend zjjn, op de voorgeschreven wjjze moeten zjjn afgekondigd, hetgeen niet het geval is, indien het gebezigde formulier van afkondiging niet inhoudt wat het volgens de wet moet inhouden dat de kantonrechter te recht heeft beslist dat, volgens art. 102 der wet van den 6 Juli 1850 (Stil. no. 39) regelende de samenstelling en macht van de provinciale staten, uit het formulier van afkondiging van provinciale strafverordeningen moet bljjken, in welke vergadering zjj zijn vast gesteld, en dat dit niet plaats heeft waar, zooals met betrekking tot het bedoelde reglement gedaan is, in het formulier twee vergaderingen zijn aan gewezen, waarin de verordening zal zjjn vastgesteld, omdat wat voorzegde wet door het vaststellen van een reglement of verordening verstaat, slechts in éne vergadering kan geschied zijn O. dat bijgevolg het middel is ongegrond. Yerwerpt het gedaan beroep in cassatie. Reeds herhaalde malen en heden opnieuw werd onze aandacht erop gevestigd, dat de plaatsing van de brievenbus der posterijen in de St. Jan straat niet ten bate van het publiek i». Vroeger was die bus geplaatst op den hoek van de Langedelft en de St. Janstraat, maar met de verbouwing der school kreeg zij haar nieuwe, maar lang niet gelukkig gekozen standplaats. Eerstens is als bezwaar er tegen aan te voeren dat zjj niet genoeg in het oog loopt en het voor vreemdelingen steeds een geheim bljjven zal, dat nabjj waarom niet in Middolburg's hoofd straat een bus is om brieven te verzenden. Maar in de tweede plaats heerscht in den Omtrek van de bus 's avonds zulk eene Egyptische duisternis, dat men als in vroeger tijden een lantaarn diende mede te nemen om zich te vergewissen of men zjjne brieven wel in de bus gestopt heeft. De vraag om verplaatsing der bus naar den hoek van de Langedelft; of betere verlichting door er eene lantaarn boven aan te brengen, lijkt ons niet misplaatst. Wellicht wil de directie van ons postkantoor, altijd bereid naar billijke klachten te luisteren, hieraan wel hare aandacht schenken. Uit Vlissingen schrijft men ons Bij het aan boord zetten van een zeeloods op het Engelsch stoomschip Dunluce, komende van Carthagena, bestemd naar Terneuzen, in den namid dag van den 25'11 dezer bij Dungeness, is de Vlissingsche loodskotter n° 10 door gemeld stoom schip aangevaren, waardoor het loodsvaartuig den boegspriet, fokkestag en stang verloor. Het stoomschip, dat zelf een gat in den boeg kreeg, kwam met den loodskotter ten anker in de bocht en bleef aldaar liggen tot den volgen den morgen, toen het den kotter op sleeptouw nam en daarmede naar hier stoomde, waar beide schepen gisteren avond aankwamen. Uit Bruinisse schrijft men ons Het is waarlijk een lust om de groote bedrij vigheid te zien, die hier thans in den oester- en mosselhandel heerscht. Donderdagmorgen waren van de 118 vaartuigen, die hier van de haven geregeld gebruik maken er slechts vier niet af gevaren (vermoedeljk belet door andere zaken, want werk is er genoeg). De verzendingen van gemelde artikelen zjjn dan ook kolossaal, zoo zelfs dat de steiger te Zijpe, (aanlegplaats der stoombooten) die in 1884 aanmerkeijjk is vergroot, dikwijls weer veel te klein is, zoodat de aanko mende passagiers somwjjlen over de opgestapelde vrachtgoederen moeten hoenklimmen om den veerdam te kunnen bereiken. Welk eene teleur stelling en ophooping slechts een enkele dag zware mist bjj zulk eene drukte kan veroorzaken, moet men zien en ondervinden om daarvan zich een juist denkbeeld te kunnen vormen. Bjj dit alles komt thans nog het tegenwoordig ophalen en bergen van in 't voorjaar uitgezaaide plantoesters, en van de vele pannen, die voor de kunstmatige oesterteelt weder uitgezet zjjn. Tot kregen er officieel bericht van en werden voor het burgerlijk gerechtshof te St. Pierre gedaagd, ten einde de vragen, die hun gedaan zouden worden, te beantwoorden. Binnen acht dagen zou hun lot beslist ziju. Den dag, Eadat Charley die dagvaarding gekre gen had, was bij zoo onrustig, zoo gejaagd, dat hij 's morgens om zes uur al ging wandelen. Hg had behoefte om te loopen, om zich te vermoeien, thuis was hij te veel met zijne gedachten vervuld. Bij het dolen door de straten werd hij zijns ondanks altijd naar de Lucystraat voor het huis zijner vijandin gedreven. Het was zeker de twintigste maal, dat hij er voorbijging sedert den dag der oorlogsverklaring. De huizen in de koloniën zijn niet zoo geheim zinnig als bij onsde Creoolen leven met open vensters en open harten. Meer dan eens had De Tercel het lieve gelaat zijner dochter gezien bij gebrek van een kus op haar voorhoofd te drukken had hij menigmaal zijn blik op haar laten rusten. Maar vaak had hij gesidderd en hadden zijne oogeu vuur geschoten, wanneer er een vijandige gestalte naast die van zijn kind verscheen: en toch was dat de bekoorlijke gestalte der jonge weduweMaar als hij zag dat deze het meisje omhelsde dan had hij woedend bij zich zelf gezegd „Zij maakt zich van mijn kind meester, alsof het haar toebehoorde Wat lacht zij bjjzonder genoegen en voordeel van velen kan hieromtrent worden bericht, (dat de aanslag dit jaar uitstekend geslaagd mag heeten. De hoe veelheid laat niets te wenschen over en de groei is waarschijnlijk zonder voorbeeld. Vele oesters zijn reeds zoo groot, enkelen grooter dan een rijksdaalder. Vinden de vele duizenden, zoo niet millioenen, nu maar spoedig aftrek, dan is die zaak in orde. Donderdagavond gaf het muziekgezelschap Apollo te Sluis zijne eerste winteruitvoering in een der zalen van het raadhuis. Het met zorg gekozen programma werd goed afgespeeld. Jammer dat de opkomst voor de werkende leden zoo weinig bemoedigend was. Aan den bekenden beer J. C. Boldoot te Amsterdam is door de Académie Nationale Manu- facturiere et Commercials te Parijs de gouden medaille le klasse voor Eau de Cologne toege kend. Deze bekroning zal den 6en December te Parijs door den graaf De Vigneral worden uit gereikt. De man der bekende vrouw in Den Haag, die eerst aan drankmisbruik heette gestorven te zijn, maar zooals men later zeide, tengevolge van mishandeling van haar echtgenoot was be zweken, is nu voor goed in arrest genomen* Er schijnt dus nu meer grond te wezen voor zjjn schuld. Er wordt gewaarschuwd tegen gekleurde griffels, die in nette doosjes in den handel bomen en schadeljjb moeten zijn voor kinderen, wanneer zij, zooals gebruikelijk is, daarop zuigen. Uit Parijs wordt aan 't Hand. geseind, dat de Académie franpaise een prjjs van 1500 frcs* hoeft toegekend aan prof. Van Hamel, van Gro ningen, voor de beredeneerde uitgave van twee gedichten uit de twaalfde eeuw. In de Tesselsche gronden is eergisteren nacht een Engelsche kotter Herbert and Polley veron gelukt. De 6 opvarenden, die met hun eigen sloep het lek geworden vaartuig hadden verlaten, werden tegen den morgen door Heldersche vlet- terlieden in deerciswaardigen toestand op zee aangetrofien en te Nieuwediep aangebracht. Van het vaartuig is niets meer te ontdekken. Voor den burgemeester eener Noord-Hol - landsche gemeente werd dezer dagen door de politie een landlooper gebracht, die zeker betere dagen gekend had. Hij was althanB in het bezit van een testament, waarin o. m. de zonderlinge bepaling voorkwam »dat zijn ljjk moest worden gewikkeld in de Nederlandsehe vlag". Of die bepaling zal kunnen worden nagekomen, als de man straks misschien in een bedelaarsge sticht sterft, valt te betwijfelen. De Russische gezant, aan het Engelsche bof de heer De Staal, zou zich gisteren avond via Vlissingen naar St. Petersburg begeven. De Boelgaarsche commissaris Grekoff is uit Konstantinopel te Sofia teruggekeerd. De deputatie uit de Sobranje verlaat de vol gende week de hoofdstad om zich naar ver schillende hoven te begeven. Eerst gaat zij naar Weenen, dan naar St. Petersburg, Berlijn, Londen, Parijs, Rome en Konstantinopel. De deputatie zal aan de verschillende regeeringen verslag doen van den toestand in Boelgar jje en haar verzoeken een trooncandidaat aan te wijz en. Te Sofia is een complot op de cadettenschool ontdekt. Een kaptein, Tepavitscharoff is gearres teerd en de cadetten zijn ontwapend. Kaulbars heeft van den sultan het grootkruis der Medjidie-orde ontvangen. Door de Pransche bladen wordt de moge- lijdheid eener ministerieele crisis besproken. De République Franpaise meent dat het gouvernement zijn dubbelzinnige politiek zal laten varen. De Rappel verzekert, dat het in den ministerraad Donderdag stormachtig toeging. De Preycinet bezwoer den storm met de belofte weidra een verklaring namens de regeering te zullen afleggen. Te Madrid heeft een vergadering plaats gehad van de republikeinsche fracties, aanhangers van Salmeron en aanhangers van Zorilla. De beraad slagingen waren levendig en uit de aangenomene Rosélie toe maar het is een aantrekkelijke glimlach Ik zal met rnija ernstigen aard het kind dien glimlach nooit hoen vergeteu. Hoe teeder ziet zij haar aan, die vrouw streelt met de oogen „Dat kind zal haar aanbiddenhad hij hoe langer hoe wanhopiger uitgeroepen." Dien dag liep hij in zijn verstrooidheid weer langs het huis, want in dit vroege morgenuur verwachtte hij niet een van de dames te zien, die zeker nog in diepe rust waren. Hoe ontstelde hij dus, toen hij twee Amerikaan- sche paardjes voorde deurzjg staan,die blijkbaar op de dames wachtten, daar zij dameszadels op hadden. Het huis werd alleen door mevrouw Beauman- quier bewoond die paarden waren dus voor baar eu haar pleegkind. «Mijn God!" dacht Charley, „als zij eens bij het naderen van het rechtsgeding bang werd en uit angst dat de uitspraak ten mijnen gunste zal zijn, mijn dochter wilde ontvoeren O God ia met mij, dat Hij mij die vlucht doet ont dekken Ik heb het recht niet om haar mijn kind te ontnemen omdat ik nog niet als de vader erkend ben, maar zij heeft evenmin het recht om mijn dochter te ontvoerenIk zul baar volgen, haar plan verijdelen Er is geen minuut te verliezen". Hij liep naar een paardenverbuurder in diezelfde straat en liet in allerijl een paard zadelen. resolutie bljjkt, dat de'staatkunde of gedragslijn van Zorilla verkozen wordt .boven die van den meer gematigden Salmeron. Te Boekarest is het Engelsch-Roemeensche handelstractaat geteekend, dat onmiddelijk het bestaande, dat eerst in 1891 moet afloopen, vervangt. Door de Engelsche regeering is eene bijzon dere commissie benoemd tot het instellen van een onderzoek betreffende de talrjjke mishandelingen, welke door vreemde visschers in de Noordzee op Engelsche visscherlieden gepleegd worden. De commissie begeeft zich naar Lowestoft en andere voorname visscheraplaatsen, ten einde van de be richten en klachten kennis te nemen. Een zekere Quentin-BauehartteChalons-sur- Marne heeft een interessante vondst gedaan op een boekenstalletje aldaar, namelijk een Office de la Divine Providence de eenigste troost der ongelukkige Marie Antoinette in den Temple en de Consciergerie. Het boek bevat een blad met het volgend inschrift, gedateerd October 16, 4.30 s'm. »God erbarme zich mijner. Ik kan u alleen nog in den hemel beweenen, mijn kinderen. Vaarwel, vaarwel! Marie Antoinette". De demi-mondaines uit het tweede keizerrijk verdwijnen langzamerhand van het wereldtooneel. Onlangs Cora Pearl, nu weer Marguerite Bellanger. Als vele harer zusters had Marguerite zich een lief verblijf te Passy verworven, later verhuisde zij naar St. Cloud, daarop naar Villeneuve-sous- Dammartin, waar zij gescheiden is uit het leven zoo niet met een heiligkrans dan toch voorzien van de heilige sacramenten eener kerk, die zich altijd met 3e grootste liefde over boetende Magdalena's heeft erbarmd. De keizer ontmoette haar het e rst te Vichy op de jacht in 1863. Het was hier het omgekeerde als bij Caesarzij kwam, zag en overwon. Uit New-York wordt gemeld dat gisteren in een steenkolenmijn te Wilkesbarke (Pennsyl- vanië), eene mijnontploffing heeft plaats gehad, waarbij veertig mijnwerkers meer of minder ernstige brandwonden hebben bekomen, twaalf doodelijk. De overigen zullen voor hun leven mismaakt of verminkt zjjn. Te Berljjn doet een boekendief, zekere dr. in de wjjsbegeerte, A. Leesenberg, van zich spreken, die sedert jaren openbare en particuliere boeke rijen, boekwinkels enz., geplunderd heeft. Als metgezel van den als reiziger in het oosten be kenden baron Ven Maltzan, die in 1874 te Pisa stierf, en tengevolge van zijne heraldische en genealogische studiën, bad bjj toegang in de woning van vele aanzienlijke personages, tot in vorstelijke kringen toe; hjj maakte daarvan ge bruik om allerlei kostbare en zeldzame werken te ontfutselen, platen uit te snjjden enz. De man (dien de Duitsche bladen met de schilderachtige benaming „boekenmarter" betitelen) is omstreeks 50 jaar, in vrjj goeden doen en ongetrouwd. Hjj heeft zich naam verworven met een werk over Familie-wapens en woonde laatstelijk te Pentzlin in Mecklenburg-Schwerin. CSoes. In het geheel zjjn tot op heden aangegeven 657 ljjders aan mazelen daarvan zijn hersteld 288, overleden 12, zoodat er thans nog 357 in behandeling zjjn. Thans is opnieuw, nu van wege den gemeente raad, een verzoek gericht tot het bestuur der christeljjke school om haar te sluiten. Eiulïi tri. De afgevaardigde Dillon wordt yervolgd wegens opruiing. Houden. Berichten uit Amerika doen eene dadeljjke hervatting der dynamietcampagne ver wachten. Van 20 tot 27 November. Vlissikgeït. Gehuwd. P. de Clercq, jm. 30 j. met M. M. Leenhouts, jd. 36 j. P. Contant, jm. 23 j. met C. W. van Akkeren, jd. 24 j. Bevallen L. B. Segers, geb. Rjjnberg d. P. L, Versluijs, geb. De Regt, z. M. E. van der Hout, geb. Van Djjke, z. N. A. van de Velde, geb. Onderwijl verloor hij het huis der weduwe geen minuut meer uit het oog en zag weldra de beide dames naar buiten komen en met behulp der negens, die ah schildknapen dienst deden, te paard stijgen. Hij liet haar een eind vooruit gaaD, zette toen den voet in den stijgbeugel, sprong op het paard en volgde haar met den hoed in de oogeo gedrukt» op een vrij grooten afstand. De amazones in dat warme land dragen geen lange lakensche rijkleeden zooals bij onszij hadden lange wijde rokken aan waarop de don ker bruine jakjes allerliefst afstaken. De klassieke vilten hoed was verhangen door een strooien. Dit costuum deed het slanke figuur der jonge weduwe zeer voordeelig uitkomen, evenals dat van het jonge meisje. Zjj zaten zeer goed te paard, zonder nu juist die rechte, flinke houding der echte amazones te hebben, die als het ware een met haar paard moet zijn. Zij hadden integendeel iets wiegends, geheel overeenkomende met de Creoolsche acbtelooze houding, maar niettemin wisten zij de teugels zeer goed te be sturen. Op Martinique, waar de wegen meestal steil en voor rijtuigen ontoegankelijk zijn, zijn de vrouwen over het algemeen goede ruiteressen. De Creoolschen, die i n al hare gewoonten zoo lui zijn, betoonen voor drie dingen geestkracht te bezittenvoor dansen, voor paard rijden en voor toewijding aan degenen die zij beminnen. Wordt vervolgt. Meslier, z. M. Barto, geb. Masson, d. (tweel.) L. de Witte, geb. Theune, d. N. H. de Wolff, geb. Nobels, z. C. J. Scheers, geb. Ten Hacken, z. P. A Schunselaar, geb. Broekhoven, z. S. M. Debra, geb. Lenaers, z. E. H. Deschepper, geb. Demulder, z. A. H. Everaerts, geb. Borgwat, z. I. J. Flisse- baalje, geb. Löwenstejjn, d.A. M. Montezaan, geb. Abeelen, z. OverledenM. A. van Hoek, d. 3 j. B. J. Velge, d. 1 m. C. J. Vermeule, d. 2 m. A. P. E. Bljj, z. 2 j. L. Saaij, z. 15 j. A. B. van der Burg, man van C. Schwartsmans, 33 j. L. Louwerse, z. 5 j Nieuwe verontrustende berichten komen uit Ierland. Zjj betreffen niet plannen der nationale liga om met de hebzuchtige landlords een Moe digen strijd te beginnen; zij betreffen niet de af- schuweljjke misdaden der moonlighters. Het is de regeering, welke schuld draagt aan de ernstige tijdingen. Er is op het kasteel te Dublin een buitenge wone vergadering gehouden, bijgewoond door den onderkoning, door den secretaris van Ierland, sir Michael Hicks-Beach, door den opperbevelhebber van het leger en door den bjjzondere commissaris generaal sir Redvers Buller. De correspondent uit Dublin van den Standard beweert uit ver trouwbare bron te weten, dat het gouvernement besloten is zjjn toevlucht te nemen tot krachtige maatregelen, teneinde de onwettige combinaties tegen het betalen der pacht, door mr John Dillon en O'Brien in hun Plan of Campaign aanbevolen, en alle andere opruiingen tot verzet door de pers te verhinderen. De Lord-Luitenant van Ierland stelde tengevolge van de te verwachten crisis, die na de gewjjzigde, meer energieke politiek der regeering, ongetwijfeld zal ontstaan, zijn voorge nomen reis naar Engeland uit. Dezelfde correspondent acht het waarschijnlijk, dat spoedig de inhechtenisneming van een of twee der hoofdleiders der Iersche beweging zal plaats hebben, terwijl de regeering niet zal terugdeinzen, zoodra dit noodzakelijk bljjkt, een zeker nationaal blad (de United Ireland) te schorsen en de natio nale liga zelf te ontbinden, indies deze niet van tactiek verandert. Is dit dan de vrucht van der liberalen twee dracht Het moet Chamberlain toch vreemd te moede zijn, wanneer hjj op zjjn reis in het Oosten van Europa verneemt, dat de Iersche regeering toebereidselen maakt om de troepen naar verschil lende punten te zenden, waar de plaatseljjke autoriteiten niet bjj machte zjjn de moeiljjkheden, gerezen tusschen de landheeren en de pachters, uit den weg te ruimen. Wellicht zjjn de berichten van den Standard- correspondent overdreven, ofschoon ook de ge ruchten omtrent het ontslag van generaal Buller niets goeds beloven. Naar men verzekert werd generaal Buller, op aanraden van lord Churchill, die in de Iersche kwestie aanmerkeijjk verschilt van de opvatting zijner collega's, voor zjjn tegenwoordigen post bestemd. Maar nu generaal Buller bljjkt meer met de Home Rulers en de Iersche pachters te sympathiseeren dan met de landlords, zullen zjj, die Ierland niet met den laurier-tak maar met het zwaard willen regeeren, niet stil zitten alvorens de Britsche commissaris door het gouvernement is teruggeroepen. In den ministerraad moet reeds het ontslag van den generaal een punt van be raadslaging hebben uitgemaakt, maar een definitief besluit is niet genomen en generaal Buller, die in Engeland geweest is, keerde met sir Hicks Beach naar Ierland terug. Weldra zal de Engelsche regeering haar juiste politieke gedragslijn tegenover Ierland eindeljjk moeten afbakenen. De onzekerheid omtrent haar voornemens verhoogt de spanning zonder de oplossing een schrede nader te brengen. De oplossing van de veel gecommentarieerde opdracht van Rusland aan Frankrijk om met voorbijgaan van Duitschland aan de ambtenaren der republiek de bescherming der Russische onder danen in Boelgarjje toe te vertrouwen, schjjnt bjjna gevonden. Te St. Peters burg verkeert men in een onbeschrjjfeljjke verwarring. Czaar Alexander leidt de buitenlandsche politiek zelf, maar ten gevolge van zjjn zeer geprikkelden, zenuwachtigen toestand stuurt hij de zaken wel eens in de war, wat zjjn kanselier Von Giers heel wat hoofd brekens kost om ze weer in orde te brengen. Na het vertrek van Kaulbars uit Boelgarjje verzocht de czaar, zonder Von Giers te raadplegen, De Freycinet langs telegrafisehen weg den Franschen consul met de bescherming der Russen te belasten. Dit was een slag in het aangezicht van Duitsch land, welken Von Giers zoo spoedig mogeljjk moest trachten te herstellen. Alle keizerljjke familieden werden ter hulp geroepen, maar despoten zijn niet ontvankeljjk voor verstandige raadgevingen. Lang heeft het geduurd, eer keizer Alexander toegaf. Een diplomaat kost het wéinig moeite een fout als geen fout, slechts als een vergissing, voor te stellen. Duitschland heeft genoegen genomen met het bericht uit het Journal de St. Petersburg, dat er van Fransche bescherming alleen sprake is op die plaatsen, bjjv. in Oost-Roemelië, waar geen Duitsehe consuls zijn, terwijl overal elders Duitsch land de Russische onderdanen in bescherming neemt. De Freycinet is beleefd genoeg geen tegenwer pingen te maken en aan te nemeD, dat er een „misverstand" heeft bestaan.

Middelburgsche Courant | 1886 | | pagina 2