BUITENLAND. Laatst® Berichten Onderwijs. RecMssaken. Verspreide Berichten. Burgerlijke stand. Algemeen Overzicht. Kerknieuws. 7erkoopingen en aanbestedingen. Prijzen van Effecten. De gemeenteraad te Vlissingen zal Maandag a. des namiddags te twee uren vergaderen, ter be handeling van de volgende voorstellen tot onder- handschen verkoop van gemeentegrond aan P. A. van Beers aan de Aagtje Dekenstraat; tot goed keuring der rekening van den Vlissingschen rijweg; tot machtiging verkoop van eenige boomen aan dien wegbetreffende een adres van den teeken- onderwjjzer A. Koppejan, om gelijkstelling zijner jaarwedde met die van den onderwijzer Garjeanne; tot beschikking over den post voor onvoorziene uitgaven der gemeentebegrooting voorl886; tot zesde wijziging der gemeentebegrooting voor 1886 en f betrekkelijk de-gehouden aanbesteding voor het leggen van een gedeelte riool in de Badhuisstraat. Verder zal de gemeentebegrooting voor 1887 worden behandeld. §J Uit Vlissingen meldt men ons dat de proef vaart van La Dives voor snelheid afgeloopen is, zij maakte 14^ mijl. De heer J. M. C. Michon, onderwijzer aan de chr. school te Domburg, is als zoodanig benoemd te Haarlem en te Arnhem. De betrekkingen laatstgenoemde gemeente beeft hij aangenomen. Bedankt voor het beroep naar de hervormde gemeente te Oostkapelle door den heer W. Koel man, predikant bjj de gemeente te Maasland. Op gezag van andere bladen deelden wij mee dat door het classicaal bestuur van Goes de aanneming van het beroep van den heer Heringa van Bunnik naar de herv. gemeente te Wemel- dinge vernietigd zou zijn, op grond dat genoemde predikant niet reglementair heeft gehandeld. Yan geloofwaardige zijde verneemt de G. Crt. dat dit bericht niet juist is. Wel is door den heer Feringa het beroep naar Wemeldinge aan genomen onder voorwaarde, dat hem door het classicaal bestuur van Goes dispensatie zou ver leend worden van minstens drie maanden boven de door de reglementen vergunde drie maanden. Die dispensatie nu heeft het classicaal bestuur geweigerd. Arrondissementsrechtbank te Middelburg. Op Vrjjdag zijn veroordeeld Wegens mishandeling M. 't G. 25 j., werkman Axel, tot 3 boete subs. 3. d. h.M. K. 22 h/v. van C. van N., Bergen op Zoom tot 8 b. subs. 8 d. h.; wegens beleediging van beambten in functie": F. d. K. 48 j., arbeider en F. de K. 19 j., klompen maker, beiden Olinge, ieder tot 8 b. subs. 8 d. h.; M. W. 36 j. wed. J. Z., Krabbendijke,tot 7 d. gev.; wegens diefstalJ. F. van O. 13 j., Hontenisse, tot J.4 d. gev.wegens toebrengen smaadwoorden D. E. 45 j., werkman Koewacht, tot 8 b. s. 8 d. h„ allen in de kosten. Vrijgesproken: M. D. 36 j., h/v. van P. B., Eede, beklaagd van mishandeling en E. B. 48 j., slachter Axel, beklaagd van als voren. De heer mr. A. M. van Stipriaan Luïscius maakt een door hem aan den minister gericht schrjjven openbaar, waarin hij o. a. mededeelt dat de kwestie eener verklaring door mevr. Bulkley voor hare invrijheidstelling afgelegd, dat zjj niet meer te Apeldoorn zou komendoor den minister van justitie was geeischt, terwijl do redactie ervan het werk was van haar verdediger. Naar men ons meldt is de vergrooting van de concertzaal, bestaande in den bijbouw van een tooneel in het Grand Hotel op de duinen te Vlissingen, gegund aan den heer W. Lock te Steenbergen, dezelfde die ook het hotel gebouwd heeft. De kosten der verbouwing bedragen ruim ƒ2100. Men meldt ons uit Vlissingen Het heden nacht alhier naar Antwerpen gepas seerde Nederl. stoomschip Mascottegezagvoerder John R. Telford, komende van Leith, is volgens alhier van Terneuzen ontvangen telegram, bij den Margarethapolder omboog gevaren en met hoog water blijven zitten. Men is met lichten begonnen, terwijl sleepbooten ter assistentie van hier vertrokken. Uit Vlissingen schrijft men ons Dachten de reeders en gezagvoerders van de, eenige weken geleden, van hier en elders naar de Oostzee vertrokken houtvaarders, dat bij den gunstigen wind, welke bij hun afvaart woei, de schepen eene vlugge reis zouden maken, zij werden daarin helaas teleurgesteld. Zoo arriveerde de op den 26 Sept. van Vlissingen vertrokken Duit- sche brik Emma op den 8 dezer te Stettin, het gten genie te zijn. Neen Stella moest iets bijzonders worden, minstens een vioolspeelster Men kweekte haar op tot een muzikaal genie. Op geld behoefde niet gezien te worden. Zij kreeg de duurste meesters en het gelukte hun iets buitengewoons van Stella te maken. Er gloeide in dat kind werkelijk een vonk van het goddelijk genie, die echter groot gevaar liep van uitgedoofd te worden door al het verwennen en over het paard tillen, want ofschoon zij reeds als kind met een kostbare viool op concerten speelde, gold de bijval, dien zij oogstte, meer haar engel achtig uiterlijk dan haar voordracht. Bij al haar aanleg ontbrak het haar aan geestkracht en ijver zonder welke geen kunstenaar, al is hij nog zoo talentvol, ooit iets buitengewoons kan voortbren gen. Evenmin werd zij door het heilzame moeten gedreven. Zij behoefde niet als zij niet wilde; zjj bleef altijd de aangebeden ster des huizes. Wordt i ervolgd.) op 26 Sept. van Vlissingen uitgevaren Nederl. brikschip Elisabeth op 20 dezer te Riga, de op 24 Sept. van Geestemunde naar Kroonstad ver trokken Nederl. bark Lina aldaar op 18 dezer, terwijl de op 30 Sept. van Vlissingen naar Geflo gezeilde Nederl. bark Lucie eerst 17 dezer Else- neur passeerde. De Nederl. driemastschooner Margretha arri veerde 14 dezer, na eene reis van 21 dagen, met eene lading hout van Sundsvall te Bremen de Nederl. bark Walcheren vertrok op 5 dezer van Kotha naar Nieuwediep. De Nederl. brik Nerva, sedert geruimen tijd alhier opliggende, zal 26 dezer te Rotterdam publiek geveild worden. In de laatste jaren hebben, Z6lfs bjj houtladingen, de zeilschepen sterke mededinging gekregen van stoomschepen, waardoor de vrachten erg gedaald zijn, zoodat de schepen "zeer weinig verdienen. Komen dan nog lange reizen daarbjj, dan wordt het geheel en al treurig. De nu in de Oostzee havens liggende en daarheen onderweg zijnde schepen hebben nog kans dat door het dichtvriezen der havens de vrachten rijzen, en de opbrengst van de laatste reis in dit jaar beter dan gewoonlijk is Bij Fde inbeslagneming van de entrée's ter gelegenheid van de voorstelling van le Fiacre 117 te 's Gravenhage heeft de heer Desuiten weinig zijde gesponnen. Van den kant der directie van het gezelschap werd beweerd, dat deze voorstellingen eigenlijk niet direct van den heer Schürmann uitgingen, maar van den heer Ulmann, wien door genoemden impresario, tegen een zekere som, machtiging was verleend om met de Fiacre 117 te gaan toeren. Tot bevestiging van deze exceptie vanniet- ontvanksljjkheid werd zelfs een door den heer Schürmann onderteekend bewijs vertoond. De deurwaarder echter hechtte aan dit papiertje, als niet geregistreerd, geen waarde en ging verder. Maar toen bleek, dat op alle eventualiteiten ge rekend was en de recette reeds aan den heer Ulmann was uitgekeerd. Gedurende het onstuimige weder der laatste dagen, werd in een waterplas te 's Grevelduint Capelle (N.-Brab.), het zoogenaamde Wiel, he- bijzondere verschijnsel waargenomen, dat de vis- schen aanhoudend boven water kwamen, zoodat men ze zonder moeite kon seheppen. Het water, dat bij onstuimig weder daar altijd van kleur verandert, was ditmaal bijna vuurrood. In Den Haag ontrukte een brutale jongen een dienstbode haar portemonnaie, terwijl deze den bakker betaalde. Hij zette het toen op een loopenen men kon hem niet achterhalen. Niet minder dan 7 kolonisten uit Veenhuizen en Ommerschans kozen in éen nacht het hazenpad. De tijd van de kachels nadert, dus ook weder de ongelukken door het aanmaken ervan met petroleum. Te Reenen is reeds een meisje dupe daarvan geworden. Zij bekwam gevaarlijke brandwonden. Een der grootste boterfabrikanten en expor teurs te Delft is bezig een vereeniging te vormen, waarvantegen eene kleine contributie, eenieder lid kan worden, die belang heeft bij de weten schap of hij natuurboter ot kunstboter gebruikt. Bedoelde fabrikant is namelijk voornemens om, zoodra een voldoend aantal leden is toegetreden, een prijsvraag uit te schrijven met een prijs van eenige duizenden gulden, voor een in allen deele deugdelijk huismiddel dus zonder chemisch of mikroskopisch onderzoek ter onderscheiding van natuurboter en kunstboter. De heer J. Menno Huizinga, arts 'te Har- lingen, het katknuppelen, palingtrekken en derge lijke spelen vergelijkende met Donato's experi menten over hypnotisme, zegt ten slotte: „Beide zijn volksvermakelijkheden van verdacht gehalte; 't verschil zit hem hoofdzakelijk daarin, dat in het eene geval een heer in zwarten rok op een gymnasiast, in het andere een Jordaan- bewoner op een paling of een kat experimenteert bij beiden is het de kop van het proefdier, die er onder lijdt, mitsgaders en benevens de zede lijkheid der toeschouwers." Te Srinagar in de provincie Kashmire is een schok van aardbeving waargenomen; tegelijkertijd vertoonden zich aan den hemel talrijke lichtbollen. De schade is aanzienlijk. De conservatieven te Brussel hebben beslo ten zich van deelneming aan de stemming voor een afgevaardigde den 28 Oct. te onthouden. Op de candidatenlijst staan alzoo alleen de namen van Jules Guillery, candidaat gesteld door de Ligue libérale en de Association libérale, en Edouard Anseele, candidaat der socialistische arbeidersgroep. De graaf van Parijs bevindt zich te Brussel, waar hij enkele dagen zal vertoeven om van daar naar Engeland terug te keeren. - Het comité der socialistische federatie te Londen heeft aan den chef der politie in de city bericht, dat de socialisten met het organiseeren van een groote manifestatie op den lord-mayorsdag, den 9en November, volstrekt niet het verstoren der orde beoogden. De federatie is bereid de verantwoordelijkheid dar mogelijke gevolgen te dragen, indien men haar de geheele leiding en het nemen van pohtie-maatregelen toevertrouwt. Een zekere Phüipp Muth, van Duitsche origine, in Mexico overleden, heeft in zijn testament 15.000 fr. aan vorst Bismarck vermaakt. De Duitschers in Mexico hopen, dat de rijks kanselier deze som zal bestemmen tot oprichting eener Duitsche school in Mexico. De Fransche regeering zal het voorstel tot heffing van een belasting van vreemde arbeiders bestrijden. De regeering en de budget-commissie moeten weer ein Herz und eine Seele zijn. In Parijs is Donderdagnacht de proclamatie van prins Napoleon van 1883 aangeslagen maar door de politie afgescheurd. Een der aanplakkers werd gearresteerd. Het advies-jacht, Imogen, dat te Konstanti- nopel ten dienste staat der Britsche ambassade, is, toen het zich naar Saloniki begaf om air W. White af te halen, door den mist misleid nabij Gallipoli, op de rotsen geslagen. De equipage is gered maar het vaartuig verkeert in hachelijken toestand. Heden voormiddag werd alhier in het Hotel de Flandre in het openbaar aanbesteed het bou wen eener villa in de gemeente Oostkapelle nabij Domburg. Ingeleverd waren 10 biljetten van de heeren W. Lock te Steenbergen voor f 52.000, 0. A. Goethals voor 48.960, A. Goedeman te Hans- weert voor 48.000, P. Sonius voor 47.500, B. van Verre te Noordgouwe voor 44.444, M. K. 1 Jeraa Z" voor 43.960, P. L. van Miert voor 43.000, J. M. van Ditmars en Zn voor 42.940 en C. Maters te Vlissingen voor 37.560. De inschrjjvers bij wier namen geen woonplaat sen zijn vermeld wonen te Middelburg. Vrijdag avond werd te Cortgene ten verkoop aangeboden Een woonhuis,]Jerf 'en" schuur aan de Voorstraat aldaar groot 2aren 36 c. A. en een moestuin groot 9 aren 50 c.A., alles in eigendom toebe- hoorende aan de Wed6 en erven van wijlen Ooi" Broekhoven. Het eerste perceel (werd verkocht Voor 775 en het tweede voor 343 beide aan^den heer A. C. Danckaerts^te Cortgene behalve, 14% voor de onkosten. Door het bestuur der waterkeering van den calamiteusen Burgh- en Westlandpolder werd gisteren in het gemeentehuis te Burgh, aanbesteed: het maken van werken tot oeververdediging tus- schen de raaien XLVI en XLVIII aan bovenge- melden cal amiteusen) polder. Minste inschrijver^was de heer J. Tollenaar te Terneuzen voor 8.060. 's Ïwjrsiveïihage. Het O. M. bij het ge rechtshof alhier, requireerde heden tot schuldig verklaring van L. C., te Middelburg, wegen3 diefstal (bloemen) met,) geweldpleging, en zijne veroordeeling totJ '4 maanden gevangenisstraf. De uitspraak is op a. Donderdag bepaald. 's eiravenliage. De Delftsche notaris Schagen van Leeuwen, wiens schuld aan de beide hem ten laste gelegde leiten niet bewezen is, is heden geheel vrijgesproken. ïüew-Yorüi. Op verschillende plaatsen zijn hevige aardschokken waargenomen. Van ver woesting is niets bekend. Solia. De regeering zal hare houding waar schijnlijk niet wijzigen. Van 16 tot 23 October. Vlissingen. GehuwdH. F. van Striemen, jm. 25 j. met P. Terwoert, jd. 27 j. D. A. C. Vanhoutts, wedr 30 j. met S. W. Maernhoudt, jd. 30 j. Bevallen S. A. Viaene, geb. Laplace, z. M. G. Sutherland, geb. De Loenen, d. M. Rijnders, geb. Ravia, z. D. P. Jonasse, geb. Vos d. S. J. de Kam, geb. Prins, z. J. Verijzer, get). Kik, d. W. van de Putte, geb. Van de Putte, d. J. J. Velge, geb. Meier, d. M. H. Callier, geb. Van Audenaarde, z. P. Barten, geb. De Kejjaer, d. C. E. Verwaajjen, ggb. Lucas, d, (levenl.) 'Overleden: G> Limonard, z. 10 d. C. A. de Munck, z. 2 m. J. Koppejan, z. 3 m. B. Schout, z. 3 w. Daar over alles, wat in de naaste omgeving van den czaar van Rusland gebeurt, de geheim zinnigheid haar sluier heeft uitgebreid, is het een onmogelijkheid voorloopig juist te ervaren, wat er waar is van het gerucht omtrent een aanslag op het leven van Alexander III. Van uit Weenen is het bericht naar Londen en de overige hoofd steden van Europa verspreid, en ook uit Weenen komt de tegenspraak, dat bet gerucht een ver zinsel is en als een alarmeerende nieuwstijding door zekere Poolsche dagbladen de wereld in is gezonden. Gisteren had men aan de Russische ambassade te Londen niets van een aanslag ver nomen en de Central News is gemachtigd te melden, dat alle berichten dienaangaande niet het minste geloof verdienen. Maar tegelijk met deze officieele wederlegging geven sommige Engelsche bladen een niet minder ernstige mededeeling, dat namelijk niet op het leven van den czaar een poging tot moord zou gedaan zijn, maar Alexander zelf de moordenaar van een zijner adjudanten is. Aan de Daily Chronicle die echter niet altijd geloofwaardig is en gaarne sensatie-berichten mededeelt meldt men uit Weenen het volgende: Donderdag vernam men te Weenen, en dit nieuws werd als een loopend vuurtje verspreid, dat men op den czaar geschoten en hem gedood had. Het bericht, hoewel waarschijnlijk valsch, maakte aldaar een diepen indruk, zoodat er over weinig anders gesproken werd. Tevergeefs trachtte de correspondent eenige zekerheid te erlangen, nergens gelukte het hem iets te weten te komen. Evenwel verklaart hij redenen te hebben om te gelooven, dat het tegenwoordige gerucht samen hangt met hetgeen hem voor eenigen tijd uit St. Petersburg medegedeeld werd. Onlangs overleed graaf Reutern, een van de aide-de-champs van den czaar, tot ieders verbazing plotseling in de Russische hoofdstad. Het schijnt nu, dat de onge lukkige graaf door den czaar is doodgeschoten. De volgende bijzonderheden vertelt men over deze gebeurtenisGraaf Reutern had dienst op het paleis en bevond zich in een kamer grenzend aan het vertrek van den keizer. Weldra verliet de czaar zijn appartementen en de adjudant ont knoopte wegens de in het vertrek heerschende hitte zijn rokzoo wachtte hij op de terugkomst van Alexander. Deze verscheen eerder dan graaf Reutern verwachtte, de ontstelde toen hij de deur zag openen en den keizer binnentreden. Verlegen over zijn wanordelijke kleeding sprong de adjudant op en begon zijn uniform haastig dicht te knoopen. De czaar, die in een voortdurende zenuwachtige spanning en hevigen angst verkeert, wantrouwde de bewegingen van zijn adjudant, en in de meening dat deze een wapen uit zijn uniform wilde te voorschjjn halen, schoot hij onmiddellijk den revolver, dien hij altjjd bjj zich draagt, af en de ongelukkige officier viel dood aan zjjne voeten. Ook de Weener correspondent van de Daily News, die aan zjjn blad het gerucht over den mislukten aanslag op Alexander III seint, waarbij een adjudant zou zijn gedood, maakt melding van een dergelijk voorval. De czaar, die sedert lang aan hallucinaties en vervolgingswaanzin ljjdt, zou een adjudant, die haastig op hem toe kwam loopen, hebben doodgeschoten. Een verschrikkelijke ont steltenis en verwarring heerscht volgens den be richtgever in het keizerlijk gezin. In hoeverre deze mededeelingen uit waarheid en phantasie bestaan, laat zich niet verklaren. De Fransche bladen deelen heden het aan de Daily Chronicle uit Weenen geschrevene onder voorbehoud medede Duitsche dagbladen maken met geen enkel woord melding over een mislukten aanslag op den czaar. Indien werkelijk.de Russische revolutionnairen opnieuw hun toevlucht genomen hebben tot het uiterste middel, om door gewelddadige uitdenweg- ruiming van den despoot diens systeem te ver nietigen, zal de czaar, die aan zulk een hevigen angst ten prooi is, wellicht geen gevolg geven aan zijn plan om de onthulling van het monu ment, ter herinnering aan de gesneuvelden in den jongsten Turksch-Russischen oorlog te St Peters burg opgericht, bij te wonen, want ondanks de strengste voorzorgsmaatregelen der Russische autoriteiten staat Alexander III steeds aan de dolken en het dynamiet der nihilisten bloot. Naast de vrees voor het staal of het lood zijner onderdanen en den wensch tot behoud van zjjn absolutaire macht wordt de rust van den czaar verstoord door de gedachte aan Boelgarjje. Wat zal hij er mee doen Naar het Eerliner Tageblatt verneemt, weigert generaal Gourko als buitengewoon commissaris naar Boelgarjje te gaan, indien niet een militaire macht hem zoo noodig ter dispositie wordt ge steld. Het antwoord op deze voorwaarde gewerd hem in cijferschrift. Tegenstrijdig, en onverklaarbaar als des czaar# cjjferschriit, blijven de ^berichten uit Boelgarjje. Uit Weenen wordt aan de Köln. Ztg geseind, dat geen overeenkomst tusschen Rusland, Oostenrjjk en Duitschland gesloten is, waarbjj aan Rusland de leiding der Boelgaarsche kwestie wordt toe vertrouwd. Evenmin stelt men volgens dit bericht in Weenen Oostenrijk voor de stappen, door Rus land gedaan, verantwoordeljjk en verklaren de diplomatieke kringen, dat Gadban Effendi op eigen rekening van Turkjje naar Sofia is gezonden. Daarentegen wordt in een depeche aan den Temps volgehouden, dat de drie keizerrijken het ten opzichte van Boelgarjje zjjn eens geworden. Rus land zal formeel verzekeren, dat het Boelgarjje niet zal bezetten, waarvoor in ruil Oostenrijk en Duitschland zich bjj Rusland aansluiten en de ontbinding der Sobranja eischen, het aftreden van het regentschap en herstel van den Rusaischen invloed door vredelievende middelen. Intusschen toont het Boelgaarsche gouvernement zich nog niet bereid voor Rusland het veld te ruimen Amsterdam. 22 23 Staatsteeningen. Oct. Oct. fiTSDERLAKD. Cert. N. W. Sch. 21/2 Pct- 7&3/l6 751/2 dito dito dito. 3 901/8 dito dito dito. 31/2 997/g dito Obl31/2 100 100 Belgis. Obligatien21/2 1, Frankrijk. Origin. Insch. .3 Hongarije. Obl. Leeningl867 fl 1205 IOOI/4 dito Goudleening5 92Vi Italië. 5e Inschrijv. 1862/81 5 947/g 951/g Oostenrijk, Ob j.Mei-Nov. 5 661/g 66 dito Jan.-Juli5 671/4 671/4 dito dito Goud 4 921/jg Polen. Obl. Schatkist 18444 885/g PORTUGAL. Obl. Btl. 1853/84 3 523/g 525/g dito dito 18815 895/g Busland. Obl. Hope C. 1798/1815 5 IO2I/4 102 Cert. Insch. 5e Serie 1854. .5 dito dito 6e 1855. 5 887/g S83/4 Obligatien 1862 5 97f4 dito 1864 1000 6 1003/4 1003/g dito 1877 dito5 9811/pg dito Oostersche Ie serie 5 w 551/g dito dito 2e 17 5 563yg dito dito 3e 17 5 dito 1872 gecon. dito 5 971/s 963/4 dito 1873 gecon. dito 5 971/4 961/2 dito 1884 gecon. dito 5 dito 1850 le Leening dito 41/2 77 961/g dito 1860 2e Leening dito 41/2 933/4 931/g dito 1875 gecon. dito 41/2 77 911/2 913/jg dito 1880 gecon. dito 4 81 81 Obligatie-Leening 1867/69 4 77 881/g 88 Cert, van Bank-Assign. 6 Spanje. Obl, Buit. Perpet. 4 77 6QI/4 603/g dito dito 1876. 2 n dito Bin. Amort4 17 - 17 77 Perpet.4 77 TüRKIJE. Gepriviligeerde5 77 6515/pg 6515/jg Geconverteerde serie D. C.5 133/4 133/4 dito Geregistreerde 1869 6 77 Egypte. Obl. Leening 1876. 4 dito spoorweg dito 1876 5 7, Vereen.-Staten, Obl. 1877. 4 dito dito 187341/2 Brazilië. Obl. Londen 1865. 5 991/g 98 dito Leening 18755 97-1/2 961/2 dito 1863 1004j1/2 dito 1879 41/2 7, 941/2 Venezuela. 1881 4 39l/g 391/g Indnstrieele en ETinaucïeele onderneming-en. Mederx,. Afr. Hand.-V. aand. pct. 90 Ned. Hand.-Maatsch. aand. rescontre5 1107/g 1103/4 Ned.-Iud. Handelsb. Aand. 77 423/4 413,4 dito Zeeland Aand17 dito dito Prefer, dito77 1001/a 1001/g dito dito Ob!. 18855 17 1003/jg Duitschland. Cert. Bijksb. Adm. Amsterdam Oostenrijk. Aand. O. H. B. Spoorwegleeningea. Nederland. Obl. Maats, tot Expl. van Staat-Spw. Aand. 17 Ned. Cent. Spw. Aand. 250. 25 dito gestemp. Obl. 235 Ned.-Ind. Spoorw. Aand.129 Ned. Bijn-Spw. volgef. Aand. 89 89 N.-Brab. Boxt. Obl. gestemp. 1875/80 441/4 44,1/, Zuid Ooster sp. Obln HONGARIJE. Theiss. Spoorw. Aand. A200.........5 n

Middelburgsche Courant | 1886 | | pagina 2