Verspreide Berichten, Onderwijs. Kerknieuws. Rechtszaken. Mevrouw Cath. Beerimans zal in Jan. a. haar 25- jarige tooneelloopbaan vieren. Waarschynlgk zal de gevierde actrice by die gelegenheid in een nieuwe, haar talenten waardige, rol optreden en zoowel in ons land als in haar geboorteland (België) een kunstreis maken. Aldus de Portefeuille. Wij twijfelen niet of Middelburg zal bjj die gelegenheid zeker niet vergeten worden Op de gewone wyze had heden middag de promotie plaats der leerlingen van de Ambachts school alhier en werden aan hen, die zich dat hadden waardig gemaakt, bekroningen en beloo ningen toegekend. Onder de niet talrjjke aanwezigen merkten wij, behalve het bestuur, op den beschermheer der vereeniging, den heer De Brauw, commissaris des konings in Zeeland, het dag. bestuur dezer ge meente en eenige belangstellenden. De voorzitter, de heer P. M. de Ligny, dankte de autoriteiten voor de door hunne tegenwoordig heid betoonde belangstelling in de inrichting en beval die bjj voortduring in hunne ondersteuning aan. Als naar gewoonte was weder een wedstrijd onder de leerlingen uitgeschreven, terwjjl jury's waren benoemd om de verschillende werkstukken te onderzoeken. Voor het timmervak bestond die uit de heeren H. P. van Ree, W. van Uye en C. L. van Sorge en voor het smidsvak uit de heeren W. Gilde, P. Ragut en G. Vogel. Voor het schildersvak was ook eene jury be noemd, nl. de heeren W. Heyboer, C. van den Burg en A. J. Bos, doch, aangezien de eenige leerling, die in dat vak onderricht geniet, niet de geschiktheid bezit om het in den cursus tot zekere hoogte te brengen, heeft hij geen werkstuk ge maakt en zal hjj met dezen cursus de school verlaten. De jury had dus geen rapport behoeven uit te brengen en voorloopig zal dit vak niet gedoceerd worden. Uit de mededeelingen van den voorzitter bleek dat de leerlingen met vlijt en jjver de lessen hebben gevolgd, dat de onderwijzers met toe- wjjding onderwijs gaven en de uitkomsten van het onderwjjs aan de verwachting beantwoordden. Den verschillenden leeraren bracht de heer De Ligny daarvoor dank. Aan de leerlingen J. W. V. Grims en L. J. Adriaansen, die den driejarigen cursus doorloopen hebben, werd een eervol ontslag uitgereikt, terwijl verder de volgende promotie is gemaaktvan de 2e naar de 3e klasse zijn overgegaan de leerlingen Leerdam, Van Pagé, Barendse en Schout en van de le naar de 2e de leerlingen Landman, Vreke, Kryger, Scheffer, Peeters, Caljouw, Van Rhee, Baggerman, De Buck, Jongepier en Machgeels. Door de jury waren voor eene bekroning voor gedragen de leerlingen in het timmeren uit de 3e klasse J. W. V. Grims, uit de 2e kl. C. van Leerdam en uit de le kl. W.Landman; de eerste ontving een passerdoos, de tweede een orrillon- passër en de derde een hand- en scheezaag. Van de leerlingen in het smeden kwamen voor eene bekroning in aanmerking de leerlingen Barentse en A. M. Jongepier, de eerste, die in de 2e klasse behoort, ontving een orrillonpasser en een maat, de tweede, die in de le kl. zit, een trekpen met een maatstok. Verder werd aan twee leerlingen, die het ge- trouwst de school hadden bezocht, een cadeau gemaakt, uit de gift van ƒ7.50 die de loge la Compagnie Durable alhier beschikbaar stelde. Hendrik Baggerman, die geen enkelen schooltijd verzuimde, werd met een spaarbank boekje van 5 beloond en J. Caljouw, die slechts een schooltjjd niet aanwezig was, kreeg een spaarbankboekje van ƒ2.50. Op de 18° Ijjst van de opbrengst der dit jaar gehouden collecte voor de scholen met den Bijbel komen voor: Krabbendijke met Oostdjjk ƒ10.25, Bruinisse 121,35, Schoondijke enz., 35.45, Biezelinge enz., 109.05 en Goes met Wolfaartsdjjk 838.92$. In 1885 beliepen de cyfers resp. 20.12, 112.68, 35.45, 137.97$ en 276.18. Heden middag werd in de vergaderzaal van de staten der provincie Zeeland eene kiesvergadering gehouden van het provinciaal college van toezicht op het beheer der kerkelijke goederen en fondsen van de hervormde gemeenten in Zeeland ter ver vulling van drie plaatsen, in dat college open te vallen door de gewone aftreding met 1 Jan. 1887 van de heeren dr H. M. de Bruijn de Neve Moll, C. Giltay PAz. en C. M. van Visvliet. Vertegenwoordigd waren 40 gemeenten, die 58 stemmen uitbrachten. Al de aftredende leden werden'herkozen, de heer Van Visvliet met alge. meene stemmen. Bedankt voor het beroep naar St. Kruis door den heer J. A. van Tuijnen, predikant te Borssele. De heer J. C. IJ. Bussingh de Vries, pred. te Heinkenszand is beroepen te Nieuw Hellevoet. Gisteren morgen werd de te Stavenisse be roepen predikant, de heer G. B. Fynvandraat, bevestigd door zyn vader, den heer B. G. Fijnvan- draat te Beesd. Deze sprak naar aanleiding van Markus 16 15 2° alinea: Predikt het Evangelie. 's Namiddags hield de nieuwbenoemde zijne intreerede naar aanleiding van 1 Corinthe 2 2. Een talrjjk gehoor was aanwezig. Uit goede bron verneemt men, dat door de familie Belpaire te Antwerpen, die te Yerseke een belangrjjk grondbezit heeft, toezegging gedaan in van kosteloozen afstand van grond in den Buren- polder aldaar tot de stichting van een Roomsch katholieke kerk en pastorie. Het aantal katho lieken te Yerseke is evenwel nog zeer gering. Niet gefantaseerd, maar werkelijk reeds voor gekomen is de volgende casus-positie. Een beklaagde bekent in Augustus uit Ommer- schans te zjjn ontslagen. Daarop heeft hij eerst in Zwolle uitgezien naar werk en is toen naar Amsterdam gekomen. Is nu het zich bevonden hebben in meer dan één gemeente noodzakelijk om als zwerveling te worden beschouwd, dan ontstaat, naar de ambte naar van het O. M. deed opmerken, hier de kwestie der competentie van de Amsterdamsche rechtbank, die immers niet heeft te oordeelen over hetgeen een persoon te Zwolle gedaan had. En omgekeerd zou de Zwolsche rechtbank ook niets kunnen beslissen, daar hetgeen te Amsterdam voorviel weer buiten haar competentie zou liggen. Men zou dan haast moeten komen tot een ver- eenigde zitting der beide rechtbanken. Morgen (Dinsdag) zal de Amsterdamsche recht bank in deze een beslissing nemen. (Pal. v. Just.) Den 7 Oct. zal voor het hof te 's Graven- hage behandeld worden de zaak van J. te Vrouwe polder, beschuldigd van poging tot moord. Naar men ons uit Amsterdam seint, veroor deelde het gerechtshof heden Belderok tot een jaar gevangenisstraf, waarbij de preventieve hech tenis van ruim 2 maanden in mindering komt. Het hof, dat alleen aannam de bedoeling om den persoon van den koning te hebben willen be- leedigen, gelastte Belderok's voorloopige in vrij heidstelling. Wie frissche zeelucht en vroolijkheid bemint,.en door niets weerhouden werd, begaf zich gisteren naar het strand of badhuis of Grand Hotel te Vlissingen. Het laatste vooral had wederom tusschen den middag vele bezoekers tot zich gelokt, dank zij de muziek van het fanfarengezelschap Concordia uit Laeken en het welluidend gezang van Les Artisans Lyriques de Saint-Josse-ten-Noode. Beide gezelschappen wisselden elkander af en oogstten door luide toejuichingen van het talrijk, onder de veranda of in de zaal aanwezige publiek welver dienden dank voor hun muziek- of zanguitvoeringen. In den namiddag verliet de harmonie De Unie uit Roosendaal, die 's morgens te Vlissingen aan kwam, die stad om ook Middelburg een be zoek te brengen. In de sociëteit De Vergenoeging werden een paar nummers ten gehoore gebracht en daarna het stadhuis en de andere merkwaar digheden van Middelburg bekeken, terwijl nu en dan de instrumenten werden aan den mond gezet. Omstuwd door een groote menigte werd eindeljjk de tocht naar 't station aangevangen alwaar ook nog wat muziek werd gemaakt tot de reizigers per trein van 7.36 de reis huiswaarts aannamen. Des avonds was het Kurhaus eveneens stampvol tot zelfs in den corridor was men gezeten. DeHon- gaarsche kapel kweet zich weêr op loffelijke wijze van haar taak, al lag het voor de hand dat bij zulk een volte aan de uitvoering niet steeds de gewenschte aandacht werd geschonken. De kapel was dan ook zoo verstandig zich tot zeer popu laire muzieknommers te bepalen. De tram voerde 's avonds weer een groot aan tal personen naar Middelburg terug, en had, eveneens als de barge, het Zondag weer bijzonder druk. De Engelsche gezant te Konstantinopel sir Thornton, die wegens de Boelgaarsche kwestie naar Engeland geroepen is, is thans op zjjnen post ternggekeerd en passeerde Zaterdag 11. Vlis singen, alwaar hy met de mailboot Prinses Marie aangekomen was. Den 24en dezer wordt de groothertog van Hessen met 2 zjjner dochters, Irene en Alix, van Duitschland te Vlissingen verwacht, om met een der mailstoombooten de reis naar Engeland te maken. Aan boord van de van Queenboro aange komen mailboot Prins Hendrik werd heden mor gen circa 3 uur, het vuurschip van de Westhinder in peiling Z. O. ten O., O. Ij mijl afstand, een luchtballon ontwaard, zich bewegende in eene richting van het N. N. W. naar de Engelsche kust. In het onderaan hangende schuitje bevonden zich twee personen, terwjjl onder het schuitje een touw of ladder bevestigd was, waaraan een Fransche vlag woei. Zooals men weet, zijn eenigen tjjd geleden door het uitnemen van grond aan de buitenhaven te Vlissingen en door de schudding, veroorzaakt door het heien van palen, in eenige compartemen- ten van de goederenloods aan de buitenhaven scheuren ontstaan. Men nam, daar het verhoogde perron dreigde in te storten, een gedeelte hiervan weg, en dacht, dat de toestand nu niet verergeren zou. Thans is gebleken dat dit niet het geval isde toestand is gevaarlijk geworden en men is nu bezig de beschadigde gedeelten der loods af te breken. Men schrijft onB uit Vlissingen Gepasseerden Zaterdag ontstond er op het ter reede liggende Italiaansche barkschip Giuseppe Anne, komende van Antwerpen bestemd naar Cardiff, een begin van brand achter in de piek, die door de equipage in een kwartier uurs ge- bluseht werd, zonder belangrijke schade veroor zaakt te hebben. De naar zee gaande Belgische vischsloep Adolf geraakte, door vergissing in den koers, in den nacht van Zaterdag op Zondag, evenbeweBten het oude havenhoofd hoog op de steenen tegenover de Hollandsche loodsensociëteit. Het vaartuig is blijven zitten tot Zondag voormiddag circa 11 uur, toen het door eene sleepboot met wassend water werd afgesleept en oogenschjjnljjk zonder schade de reis naar zee voortzette. Heden morgen circa half zeven geraakte de Noorsche bark Atlas, gez. Andersen, van Ant werpen naar Stavanger bij het uitzetten op de Nollenplaat aan den grond. Met wassend water is het schip met assistentie eener sleepboot ten ongeveer half elf voormiddag afgebracht en op de reede geankerd. In de gisteren voormiddag in de Chr. geref. kerk te Goes gehouden god dienstoe'ening had het volgende stichtelijke tooneel plaats. Een diaken gelastte den weezen, die als naar gewoonte in de voor hen bestemde bank plaats wilden nemen, in een zich daarvóór bevindende bank te gaan zitten, zeggende dat de plaatsen waar zij gewoon waren te zitten verhuurd waren. Allen voldeden hieraan uitgenomen een, die ver klaarde slechts op last van een der regenten van het weeshuis dit te willen doen. Geen der regenten aanwezig zijnde, volhardde de jongen bij zijn ge nomen besluit en klemde zich, toen de diaken hem met geweld er uit wilde trekken, aan de bank vast. Hoewel des weesjongens frak uit el kaar gescheurd werd, bleef hij toch zitten, waarop de diaken zoo woedend werd, dat hij zich aan den wees vergreep en hem een slag toebracht. Deze begaf zich na afloop der godsdienstoefening on middellijk naar den president van het weeshuis, teneinde zich over de ondergane mishandeling te beklagen. De kinkhoest is te Heinkenszand bijna ge heel geweken. Door haar is 1886 voor vele ouders een jaar geworden, dat heugen zal. Te Xapelle zijn bjj een landbouwer, volgens verklaring van den district-veearts, den heer Swart uit Dordrecht, zestien schapen lijdende aan pokken waarvan er vier zijn gestorven. De geheele stal is besmet verklaard. Volgens gegeven inlichtingen van den heer Swart plant deze ziekte zich niet op eenig ander vee over. Uit Yerseke schrijft men ons: Omtrent de vergadering voor den zeilwedstrijd kan nog gemeld worden, dat het voorzitterschap werd waargenomen door den heer G. Schipper en dat besloten werd om nog 4 leden aan de rege- lings-commi8sie toe te voegen, door haarzelve te kiezen. De burgemeester werd bij acclamatie tot eere-voorzitter benoemd. De prijzen voor aken en hoogaarzen werden voorloopig vastgesteld op ƒ25, ƒ15 en ƒ10, die voor vaartuigen beneden 8 ton opƒ 10, 5 en 2.50, welke pryzen even wel verhoogd zullen worden indien de beschikbare gelden het toelaten. De jachten moeten hunne prijzen uit eigen inlagen vinden. Kleinere vaar tuigen leggen bij inschrijving in ƒ1, grootera ƒ5; zij krjjgen den inzet evenwel terug als zij werkelijk mededingen. De voorgenomen zeilwedstrijd belooft een aan- genamen en drukken dag te geven, daar zoo iets in Zeeland tot de zeldzaamheden behoort, en de commissie al het mogeljjke zal doen om den luister van het feest te verhoogen Na de vergadering zijn door de regelings commissie uit haar midden de heeren Schipper, Muller en De Jonge (een der 4 toegevoegde leden) respectievelijk tot voorz., penningm. en secretaris gekozen. Men mag nu reeds op ƒ350 aan bij dragen rekenen. De uitreiking der prijzen zal waarschijnlijk plaats hebben in de bovenzaal van het hotel Van der Houwen. Ook in de gemeente Wissekerke (N.-B.) is het gebod uitgevaardigd, dat de honden van muilkorven behooren voorzien te zijn. Op Noord-Beveland is de graanoogst afge- loopen. Zij, die niet al te haastig zijn geweest, hebben gunstig weer bij 't mennen gehad. Nu ligt de aardappel aan de beurt, maar de voor uitzichten zjjn dienaangaande niet gunstig. De kwaliteit kan er nog mee door, maar 't beschot is middelmatig of daar beneden. De ziekte deed weinig kwaad aan den knol, maar verstoorde den groei. Er is nog geen vaste prjjs. Den 10en Sept. meldden zich bp den ambte naar van den burgerlijken stand te Axel een man en vrouw aan om aan te teekenen. Den volgen den dag vervoegde zich de man, een weduwnaar, opnieuw bij dien ambtenaar, doch thans om meê te deelen, dat hjj van het huweljjk afzag. De indruk, dien zjjne aanstaande op hem maakte, toen zjj na het aanteekenen zijne woning opzoch ten en de wijze waarop zjj zijne kinderen behan delde, deden den man inzien, dat het beter ten halve gekeerd is dan geheel te dwalen. De be keering geschiedde dus wel spoedig. Met den ligger der wegen en voetpaden van Eikerzee is den 3en Sept. 11. in onze provincie de 99e door gedeputeerde staten vastgesteld. Ons gewest telt 109 gemeenten, zoodat er nog 10 over schieten, wier liggers op vaststelling wachten. Deze zijn Noordwelle, Rilland-Bath, Sas van Gent, Serooskerke (in Schouwen), Westdorpe, Yerseke, Zaamslag, Zierikzee, Zonnemaire en Zuiddorpe. Den 26en April 1884 viel de eer van no 1 te beurt aan St Philip sland. Bjj den brand van het Kurhaus te Sche- veningen verloren de leden van het Philharmo- nisch orkest ongeveer 60 instrumenten. Het ge heele verlies bedraagt circa 15.000 mark. Van de muziek, ter waarde van circa 30.000 mark, werd niets gered. O. a. verbrandden vele manus cripten en de lannhduser-poxiitvrnx, een geschenk van Wagner aan Albert Niemann met een opdracht van Wagner zelf, die Niemann aan Mannstadt had geleend. Instrumenten en muziek waren voor een deel der waarde slechts verzekerd, zegt het Vad. De heer Willem Paap treedt met den twee den jaargang af als redacteur van de „Nieuwe Gids." Ook de heer Frans Netscher zal waar schijnlijk niet meer aan dat tjjdschrift medewerken. Zooals wjj onzen lezers meedeelden, heeft de heer Metzelaar, ingenieur te 's Gravenhage, onlangs aan de architecten van het afgebrande Kurhaus o. a. deze vraag gedaan: Waarom hebt gij de in het bestek en op de teekeningen bepaalde steenen scheidingsmuren, tusschen de logeerkamers op de eerste en tweede verdiepingen, doen vervangen door houten schot werk waarom de ijzerconstructie der waranda, in een gedeeltelijke houtconstructie veranderd, waardoor gij op onverantwoordelijke wijze het gevaar voor brand hebt verhoogd Hierop antwoorden die architecten, de heeren Henkenhaf en Ebert te Amsterdam, in het Vad. op zeer scherpe wjjze. Zjj schrijven o. a. „Wij verklaren in de eerste plaats dat de be wering onwaar is, als zouden oorspronkelijk geprojecteerde gemetselde muren door zoogenaamde Engelsche of stroomuren zjjn vervangen. Het tegenovergestelde is waar. Terwjjl, volgens pagina 33 van het bestek te maken waren de navolgende Brabantsche muren, alshet entresol, de muren boven die, welke op ijzeren balken rusten, die boven de keuken (hötel)in de eerste en tweede verdiepingen ook nog die welke zjjn, boven de eetzaal, (hotel) en de conversatiezaal (Kurhaus) en in het middengebouw alle binnenmuren, hebben wjj den aannemer gelast, alle zooeven genoemde muren, met uitzondering van die boven de twee groote zal n, (eet- en conversatiezaal), niet als Brabantsche muren op te trekken, maar in drjjf- steen te metselen, waardoor een vermindering van circa 900 vierk. meter van Brabantsche muren, dus geen vermeerdering i3 ontstaan. Dit voor schrift nu heeft aanleiding gegeven tot de kwestie waarvan de heer Metzelaar gewaagt. In het voor deel van den heer Metzelaar willen wjj vooron derstellen, dat de door hem gepleegde verdraaiingen der feiten slechts voortkomen uit gebrek aan geheugen, want anders zouden wjj hem van laster moeten beschuldigen. Hoe de heer M. verder den moed heeft, vragender wjjze te beweren, dat de steenen afscheidingsmuren der ramen op de eerste en tweede verdiepingen, door houten schotwerk zouden zijn vervangen, is ons onbegrijpelijk! Hjj heeft blijkbaar zjjn stuk spoedig afgewerkt, ten einde het nog op den vooravond van de gemeen teraadsverkiezingen te kunnen plaatsen! Anders had hjj zich kunnen overtuigen door een bezoek aan de ruïne, dat alle steenen afscheidingsmuren, die in het bestek voorgeschreven zijn, bestaan hebben, vermeerderd met die, waarvan wjj hier boven spraken, en juist in dat gedeelte, waar de brand is uitgebroken, waren alleen steenen muren, ja er zijn zelf in de nabijheid daarvan geen Brabantsche muren te vinden geweest, zooals ook de koker van de lift geheel van steen was opge trokken. Bjj den bouw is wel degeljjk op veiligheid tegen brandgevaar gelet, al kon, met het oog op de bestemming van het gebouw, geen sprake zjjn van brandmuren, volgens de beschrijving van den heer Metzelaar. Zeven gemakkelijke trappen, waarvan in eiken vleugel éen, van het sousterrain tot den zolder, voorts twee van de parterre tot de tweede verdieping, een van de waranda tot in het entresol, en;twee uit de tweede verdieping tot den zolder, gangen van circa drie meters breedte en de noodige ruime uitgangen zijn grootendeels oorzaak geweest, dat het ongeluk zonder verlies van menschenlevens afgeloopen is, want ofschoon de brand bjj dag plaats had, waren meer dan de helft der logé's nog op hunne kamers. Wjj durven zelfs beweren, dat ook bjj nacht alle logé's tjjd tot redding zouden hebben gevonden. Een ander bewjjs voor onze zorg in het belang der veiligheid is het feit, dat wjj aan de maat schappij een extra-crediet hebben gevraagd, voor twee groote waterreservoirs meer, op eiken vleugel éen, die altjjd gevuld waren, en ook moesten dienen, om er water uit te kunnen scheppen, wanneer er brand op den zolder zou ontstaan. Het crediet werd toegestaan en de reservoirs geplaatst." De schrijvers wijzen er verder op dat het ge bouw door Nederlandsche en buitenlandsche assuradeurs grondig is onderzocht en er geen bezwaar bestond om eene assurantie af te sluiten. Ten slotte zeggen zjj „Wij hopen en wenschen, dat rampen, zooals die, welke het Kurhaus getroffen heeft, zich niet meer zullen herhalen, maar als het noodlot daar over anders mocht beslissen, dan zal men tot de overtuiging komen dat, wanneer eens de kap van zulk een groot gebouw begint te branden, geen redding meer mogeljjk is. De groote branden van New-York en Weenen enz., hebben daarvan nog treuriger bewjjzen opgeleverd dan het Kurhaus, doordat daarbjj vele menschenlevens verloren gingen, en het groote hotel Kaiserhof te Berlijn is, niettegenstaande de zoo beroemde brandweer, waarop alle Eerlijnera trotsch zjjn, acht dagen na de opening, evenals het Kurhaus totaal afgebrand. Het afgebrande hotel te New-York waarvan wjj zooeven gewag maakten, was geheel van steen en marmer opge trokken." Volgens de Ingenieur zjjn met 1 September jl. de Celubra-werken ten behoeve van de door graving van de landengte van Panama, welke door de Hollandsche aannemers J. C. van Hattum en Co. waren aangenomen, ter voortzetting over gedragen aan de Fransche compagnie. Dientengevolge zal het daarbij werkzaam zjjnde Hollandsche personeel dezer dagen de terugreis aanvaarden. Het programma voor 1 Sept. den dag van den brand vermeldde als eerste stuk Meyer- Olbershausen's Festklange. Door een zonderlinge vergissing had de drukker daarvan Feuerklange gemaakt. In verband met het door ons uit de Landb. Ct overgenomen bericht omtrent het vangen van ratten, schrijft een onzer lezers. De vinding is niet nieuw; ik heb iets dergelijks, zelfs nog een voudiger reeds voor 25 jaren bij de Walchersche boeren zien toepassen. Dr Mulder spreekt van een houten waschkuip, maar die deugt niet, want de ratten slaan daar de nagels in en kruipen er toch uiteen steenen of jjzeren vat, van binnen glad, in het midden wjjder dan van boven en tot op Ij met water gevuld is beter. Legt men daar een bruggetje met wipplank op, aan het eind van welke laatste een stukje spek is bevestigd, dan is de val gereed en menige rat zal den dood door verdrinking sterven. De oude hofmechanicus heeft voor de kleine prinses op het paleis te Soestdjjk gegoocheld. Zjj had zeer veel schik in de voorstelling en betuigde op alleraardigste wjjze haar dank aan den ouden man. Zulke berichten bewjjzen welke verstandige op voeding de koninkljjke ouders hun kind geven. De Texelsche vischschuit Tx. 84 is Donder dag in de Noordzee omgeslagen, door stormweer; de twee opvarenden, de schipper en zjjn knecht, die beiden gehuwd waren, zijn omgekomen. Pieter Tuinder laat eene weduwe met 5 kinderen in hoogst arraoedigentoestand achter; de andere, Pieter Eeleman, laat eene vrouw met 3 kinderen, evenzeer in armoede na. Het ongeluk moet naar de meening der visschers voor of bjj het Marsdiep hebben plaats gehad. Verschillende voorwerpen, tot het vaartuig behoord hebbende, zijn reeds gevonden. Pieter Tuinder bevond zich voor het eerst aan boord van genoemden blazer. Het gerucht liep dat zjjn ljjk was opge- vischt door een Urker visscher. In hoeverre dit waar is, zal spoedig blijken. Dezer dagen werd te Parjjs gearresteerd een bediende van een Neurenbergsch bankiershuis, die eenige dagen geleden zjjn patroon voor 50.000 gld. aan effecten had ontstolen. Toen de politie zich bp zyn woning aanmeldde, wub hp half uit gehongerd. Sinds 48 uren had hg niets gegeten, daar hjj geen geld had en, uit vrees van gearre steerd 'te worden, geen der papieren durfde ver- koopen. Een buitenkansje voor den bestolene. Een voorbeeld dat navolging verdient. In de gemeente Krommenie wordt door het bestuur de gezondheidstoestand zooveel mogelyk verbeterd door het dichten van slooten, die by warm weder een slechte atraospheer verspreiden over het geheel is de toestand aldaar gunstig, maar er blijft behoefte aan werk. Men berekent, dat gedurende de warme

Middelburgsche Courant | 1886 | | pagina 2