Verspreide Berichten Onderwijs. Kerknieuws toezegging gekregen dat hem weldra weder een dergel jjk bezoek wacht. Verder bracht gisteren de Telegraaf nog een gezelschap Belgische pleizierreizigers aan, be staande uit in de zeventig zeer aanzienlijke per sonen, waarvan velen, na het stadhuis bezichtigd te hebben, ook de matinee in het Schuttershof even bijwoonden en om half vier de terugreis aan vaarden. Ook Vlissingen werd gisteren druk door Belgi sche pleizierreizigers bezocht. Behalve de reeds genoemde booten brachten de Washington en de Leopold van Antwerpen en Terneuzen vrij wat passagiers aan. De Gentsche meisjes bezochten, evenals de meeste excursionisten het grand hotel des bains en velen namen een verfrissckend zeebadde inrichtingen bleken echter voor een zoodanigen toevloed van baders niet voldoende te zjjn. Een gedeelte van het muziekgezelschap Broe derband uit Antwerpen gaf in de kurzaal eene matinée, die tengevolge van het minder aange naam weder, weinig bezocht werd. Uitslag eindexamen hoogere burgerscholen in Zeeland. Aan het examen werd deelgenomen door 13 candi dates waarvan 1 werd afgewezen. Geslaagd zijn J. F. de Wijs, T. van der Klip, W. Plugge, C. D. A. Zimmerman en P. Jansen, allen van de rijks hoogere burgerschool te Middelburg. Jhr. N. J. F. Pompe van Meerdervoort, W. F. Wolf, H. van Iwaarden en C. Oranje, allen van de hoogere burgerschool te Goesbenevens G. C. C. Bethe, C. E. Nardten en J. A. Gaijmans van de hoogere burgerschool te Zierikzee. De hoofdonderwijzersakte verwierf nog te Breda de heeren A. van Houte van Nieuw- en St. Joosland en G. Goemans van Heinkenszand. De heer I. G. J. Kakebeeke van Goes ver wierf, bjj het te Wageningen gehouden examen> een diploma als landbouwkundige. Aan de O, L. school te Krabbendijke is tot onderwijzeres benoemd mej. J. D. C. Clement te Goes. De heer W. van Asveld, pastoor te Franeker, heeft in een adres aan den minister van Binnenland- sche zaken klachten ingediend tegen den heer J. Holling, onderwijzer aan de openbare school te Franeker, en opgeleid in de Roomsch katholieke leer door den heer Van Asveld. Den heer Holling wordt in bedoeld artikel ten laste gelegd onder schooltijd en in het schoolgebouw, aan enkele R. K. kinderen een stukje papier ter nuttiging aangeboden te hebben, dat de bij de katholieken heilige hosti moest voorstellen. De heer Van Asveld ziet daarin een spotten met het heilige van den R. K. godsdienst en verzoekt den minister zoodanige maatregelen te nemen, dat dergelijke handelingen niet meer plaats hebben. Een eigenaardig licht wordt op deze kwestie geworpen door het feit dat de heer Holling thans protestant is. Wjj zijn benieuwd naar de ophelderingen; en hebben zoo'n stil vermoeden dat de zaak weer vreeselijk overdreven voorgesteld zal wezen; bij dergelijke kwesties een gewoon verschijnsel. Mot eene rede, naar aanleiding van de woorden uit 1 Cor. 1610, „hij werkt het werk des Heeren werd gisteren voormiddag in de Nieuwe kerk alhier de heer P. J. W. Klaarhamer, als predikant be vestigd doorzjjn ambtgenoot, den heer G. W. A. de Veer. Des avonds hield de bevestigde zijn intreerede, waarbjj tot tekst had Hand. 8 35. De heer A. C. Buys, pastoor en deken te Hulst, heeft om gezondheidsredenen ontslag gevraagd uit de herderlijke bediening, die hjj daar bjjna 22 jaren heeft vervuld. Te Leiderdorp is het gisteren in de kerk ook, zooals tegenwoordig meer en meer gewoonte schjjnt te worden, stichtelijk toegegaan. Een predikant uit Leiden moest een ringbeurt ver vullen. Door lieden uit de volksklasse werd hem echter de toegang tot den preekstoel versperd, waarna hij door de politie in staat werd gesteld, op den preekstoel te komen. De gewezen predikant en kerkeraad volgden toen ook. De heethoofden klommen over de banken en bedreigden den ringpredikant, die alzoo onmogelijk godsdienst oefening kon houden. Hij verliet derhalve den preekstoel, welks toegang werd bezet door den hulpofficier van justitie. De gewezen predikant trad nu voor het voorlezersbordje en hield gods dienstoefening. Door de bevoegde overheid is proces-verbaal opgemaakt. Zooals wjj meldden waren in het Grand Hotel des bains te Vlissingen tegen Augustus alle be schikbare kamers besproken. Thans deelen wjj mee dat de directie nog meer dere vertrekken heeft laten inrichten, zoodat zij aan nieuwe aanvragen weer kan voldoen. De afdeeling Middelburg der Vereeniging tot bevordering van fabrieks- en handwerksnijverheid in Nederland zal Woensdag a., des avonds te 8 uren, vergaderen, o. a. ter behandeling der vraagpunten voor de algemeene vergadering. Gisterenavond werd een rijpartij, prettig aangevangen, zeer onprettig beëindigd. Een met twee paarden bespannen rijtuig wachtte aan de Langeviele brug om de tram te laten passeeren doch, wijl de paarden schrikten, begonnen ze te steigeren met het gevolg dat het rijtuig omkan telde en de pleizierreizigers in onaangename aanraking kwamen met de weinig meegevende straatkeien. De tram heeft evenwel volgens onzen zegsman aan het ongeluk geen schuld. Leege flesschen en andere bagage, die door den val nog al geleden hadden, werden weldra bijeen gezocht en per pedes apostolorum zette men de reis huiswaarts voort. Spoediger dan wij gedacht hadden, is de Qui vive, waarvan wij in ons vorig nommer mel ding maakten, met haren moedigen en onderne- menden kapitein, den heer De Wogan, hier aan gekomen. Zondagavond tegen negen uren kwam het miniatuur vaartuigje van Veere het kanaal binnen en werd het aan de Nieuwe haven bij de school vastgelegd om spoedig daarna door een paar mannen naar het hotel De Flandre overge bracht te worden, waar de heer De Wogan den nacht doorbracht. Heden morgen te 9 uren is de heer De Wogan van hier naar Vlissingen vertrokken echter niet in zijn bootje, maar met de stoombarge die de Qui vive aan boord nam. De heer De Wogan zal een paar dagen in Vlissingen vertoeven om dan de reis over zee naar Ostende en verder langs de kust van België en Frankrijk tot Havre de Grace voort te zetten. Het vaartuigje wordt door den heer Wogan met een roeispaan in beweging gebrachtevenals bij de Lohengrin, waarvan op een andere plaats in dit nommer melding wordt gemaakt, heeft hij slechts een zeer beperkte ruimte om te zitten en moet hij hoogst voorzichtig erin plaats nemen, wil het vaartuigje niet omkantelen. Den laatsten kermisavond meldde zich aan het commissariaat van politie te Vlissingen een jeugdig meisje aan, diep bedroefd omdat haar portemonnaie, die een gulden of negen bevatte, welk geld als reiskosten moest dienen, haar was ontrold. Het gelukte der politie den zakkenroller, een inwoner van Vlissingen, in handen te krijgen. Hij was wel zoo slim geweest de portemonnaie weg te werpen, maar tevens zoo dom een paar gemakkelijk kenbare voorwerpen, die zich even eens in de beurs bevonden, te behouden. Gisteren ging te Vlissingen het gerucht dat de heer F. Domela Nieuwenhuis uit 's Gravenhage aldaar zou komen om door een socialistische deputatie uit Gent te worden begroet en hulde gebracht. Er had echter niets van dit alles plaats. Zaterdag werd op de werf der kon. maat schappij de Schelde te Vlissingen, onder een dei- kappen, op de plaats, waarvan voor 8 dagen de Fransche raderboot is te water geloopen, de kiel gelegd voor het stoomschip 4e klasse Ceram, in aanbouw voor het departement van koloniën en bestemd ten dienste der Indische militaire marine. Zondag morgen vroeg is van Vlissingen naar zijne bestemming, Londen vertrokken het stoom schip Vlissingen, voor eenige maanden als lichter- schip aan de werf derzelfde maatschappij ge komen, teneinde geheel te worden verbouwd en gewijzigd, waarna de ook op de Schelde ver vaardigde machine en stoomketel in dit vaartuig werden geplaatst. De genoemde machine, van het triple compound systeem, bleek op den onlangs gehouden proeftocht zeer goed te werken en maakte gedurende de vaart 160 omwentelingen in de minuut bij eene krachtsontwikkeling van 215 Ind. paardekrachten, waardoor ongeveer eeDe 9 fcnotóvaart werd verkregen. De voortdurende beweging van dit schip wordt door de werking van twee schroeven teweeg gebracht. De stoom ketel, geheel van staal vervaardigd, werkt op een stoomdruk van 10 atmospheeren. Behalve bovengenoemde machine, bevindt zich nog aan boord van dit schip eene koude-lucht- machine volgens Hull's systeem. Deze machine, welke de lucht in de drie laadruimten onder het vriespunt moet houden, heeft een vermogen om de lucht tot 130° Fahrenheit beneden het vries punt te brengen. De bestemming van dit stoom schip is om bevroren vleesch, dat in dien toestand uit Amerika en Australië te Londen wordt aan gevoerd, van daar ter consumptie naar de Fran sche zeehavens over te brengen. De drie laadruimen zijn zoo vervaardigd dat de lucht geheel is afgesloten. Daarvoor is eene speciale dubbele betimmering gemaakt gevuld met houtskool en slakkenwol. De aanbouw van een en ander geschiedde vooi- rekening van eene aanzienlijke firma. Te Wemeldinge is men zoo goed als geslaagd in het oprichten van een fanfaren gezelschap. De heer A. Brandt, directeur der zangvereeniging aldaar, die het initiatief daartoe nam, mag er zich in verheugen, dat het benoodigde kapitaal zoo goed als bij elkaar is, en de vereeniging nu reeds 13 werkende leden telt. De heer C. Baarens te Kruiningen heeft zich op verzoek bereid verklaard de voorloopige constructie op zich te nemen. Dat de mosselzaadval op de plantoesters in Den Hals, zoo schrjjft men ons uit Bruinisse, geen storm in een glas water geweest is, zooals door sommigen aanvankelijk beweerd werd, blijkt maar al te zeer uit de omstandigheid dat er nu reeds vier weken aan gewerkt is met drie stoom- booten en minstens zevenmaal zooveel dubbel bemande visschersvaartuigen. De aanvankelijk op touw gezette poging om gemeld zaad onder water te dooden, is gebleken geheel vruchteloos geweest te zjjn, zoodat spoedig tot het zoo zeer gewaagde opvangen en door zeef- ten schoonmaken der oesters, besloten moest worden. Volgens informatiën van zeer bevoegde zijde zullen de kosten aan directe uitgaven, door ge- melden zaadval veroorzaakt, voor deze gemeente 30000 bedragen, waar nog bjjkomt het onberekenbaar verlies aan oestertjes die door bovengemelde bewerkingen doodeljjk worden ge troffen en afsterven, alsmede eene storing in den groei, waardoor ze een jaar later in den handel gebracht kunnen worden. Dat een en ander gevoelig verlies tengevolge zal hebben, ligt natuurljjk voor de hand, vooral wanneer de staat der Nederlanden, daartoe aan gezocht, niet tot eene aanzienlijke tegemoetkoming, door teruggave of vermindering van pacht, te bewegen mocht zijn. Men meent echter van een beroep op de liefdadigheid van den staat een gunstig resultaat te mogen verwachten, wanneer daartoe stappen worden gedaan, omdat deze wel beseffen zal dat de j aarlij ksche pacht thans zoo overdreven hoog is opgevoerd, dat daarbij komende kwade kansen als de nu onderwerpelijke voor sommige pachters eene levenskwestie zouden kunnen worden, terwijl het wel geen nader betoog zal behoeven, dat bjj het pachten der bewuste gron den op zulke eventualiteiten niet gerekend is, te minder, omdat het verschijnsel, zoo niet geheel nieuw dan toch hoogst zeldzaam en sedert het begin der groote verpachtingen zeker nog nergens voorgekomen is. De handboogschutterij St Sebastiaan te Yer- seke besloot het vroeger voorgenomen maar later weer ingetrokken groot concours op 31 Juli toch te doen doorgaan. Alle schuttersgilden van Noord- en Zuid-Bevel and zullen worden uitgenoodigd. De uitgeloofde prijzen zijn 25 voor den hoofdvogel, 12.50 voor de zijvogels en 2.50 voor ieder der 4 kallen. Op eene te Zierikzee gehouden vergadering der centrale tentoonstellings-vereeniging is de heer M. C. Mulock Houwer tot secretaris benoemd en werd den heer mr J. Moolenburgh, notaris te Zierikzee en lid der eerste kamer, het bescherm heerschap aangeboden. Beide heeren lieten zich een en ander welgevallen. De vereeniging zal den naam dragen van Centrale tentoonstellings-vereeni ging algemeen landbouwbelang. Op het kanaal van Terneuzen, tusschen Sluiskil en Sas van Gent, had Zaterdagavond eene aanvaring plaats tusschen de Noorsche stoomboot Tjernen, gez. Lund, met vlas van St-Petersburg naar Gent, en de Engelsche stoomboot Zaimis, gez. Wilkinson, met stukgoederen van Gent naar Goole bestemd. Beide stoomschepen hebben aan de voorstevens nog al beduidende averij bekomen; wat echter voor beide geen verhindering bracht in het voortzetten der reis. Ook te Sluis heerschen in enkele huisgezin nen de mazelen. Een kind is aan die ziekte overleden. Er hadden gisteren (Zondag) avond in een deel van Amsterdam vrij ernstige ongeregeldheden plaats. Op de Lindengracht, zoo meldt het Hbld., ver maakte zich het publiek met „palingtrekken", een genoegen, dat de politie meende te moeten verhinderen. Daardoor ontstonden hevige tooneelen, waarbij al het volk uit de dichtbewoonde wijken naar de Lindengracht stormde en uit de kuilen, welke daar ter plaatse in de straat lagen, steenen nam om er zich als projectielen van te bedienen. Het regende op een gegeven oogenblik straatstee- nen, waardoor sommige politie-beambten meer of minder ernstig werden getroffen. De politie zag zich toen genoodzaakt, de menigte door verschei dene charges uiteen te drijven, waarbij afwisselend van de sabel en den stok werd gebruik gemaakt. Ook daardoor werden eenige personen gekwetst, die later in het gasthuis werden opgenomen. Dank zij het krachtig optreden der politie, gelukte het haar eindelijk, de menigte in bedwang te houden, echter niet dan nadat zjj een 25 tal arrestanten had gemaakt. Ook de bij tijds invallende regen deed het zijne om de menigte te doen bedaren. Ongeveer te negen uur was het rustig geworden. Ons seint men heden uit de hoofdstad Onder de gearresteerden bij het opstootje waren de bekende socialisten Eckhardt en Meegens; de laatste had eteenen in den zak. Tien agenten werden gekwetst, terwijl ook een brigadier zwaar gewond werd. Duizenden nieuwsgierigen bewegen zich heden op de Lindengracht, waar de straat opnieuw opgebroken werd; doch overigens alles rustig bleet. Nog nader bericht men ons Aan de brug over de Lindengracht zijn aan de Lantaarnpalen een roode en een zwarte vlag ge hecht. Het volk beweegt zich in de Jordaan in optocht met eene roode vlag voorop. De politie blijft lijdelijk toeschouwster. Men vreest voor heden avond. De bakkerijtentoonstelling, die 2 Aug. zal geopend worden, loopt gebruikelijker wijze gevaar niet gereed te zijn. Dit is echter niet de schuld van het comité, maar van de inzenders, die nog altijd maar op zich laten wachten. Na 30 Juli worden geen inzendingen meer aangenomen. Te Houtrijk en Polanen werden de vorige week, na een hevig onweder, onder een paar populieren niet minder dan 480 doode musschen gevonden. Onder de pleizierreizigers naar Rotterdam behoorde gisteren een Zeeuwsch echtpaar, dat zich verheugt in het bezit van 62 kinderen, klein kinderen en aanbehuwdkinderen. Zij maakten allen de reis mede op kosten der oudelieden, die de familie te Rotterdam had aangeschreven om voor een goed maal te zorgen. Op het menu kwam o. a. 40 kilo snipperkoek voor; zoo vertelt men. Dank zij den ondernemingsgeest van den hr. I. J. Dermout van Scheveningen, is inNeder- landsch Indië de eerste bierbrouwerjj tot stand gekomen. Het hoofdgebouw, op Kebon Sirih op gericht, is, wat alle onderdeelen aangaat, geheel gereed uit Europa gekomen. De ijsfabriek is geleverd door en werkt geheel volgens een nieuw systeem van professor Linden te Wiesbaden, en is in staat 20.000 pond ijs per dag te leveren. Het is de eerste installatie van dien aard in Indië. Behalve de brouwerij, giBtingskelder, ijsfabriek en wat verder tot de installatie behoort is ook eene kleine werkplaats met smederij enz. aan de inrichting verbonden. Een der zoons van den ontwerper, naar Nederland teruggekeerd, zal zich aldaar toeleggen op de glasblazerij, om later, in Indië teruggekeerd, zelf in de behoefte aan flesschen enz. te kunnen voorzien. Stoompost De heeren H. W. J. Sannes, M. W. F. Treub en J. J. Smith hebben, ter behandeling op de alg. verg. der Broederschap van candidaat-notarissen een ontwerp opgemaakt van een pensioenfonds voor het notariaat in Nederland, waartoe als voorbeeld heeft gediend het pensioenfonds der Oostenrjjksche notarissen, dat zeer bevredigende uitkomsten geeft. Volgens de ontwerp-statuten zouden als gewone leden van het pensioenfonds voor het notariaat in Nederland alleen worden toegelaten candidaat- notarissen en notarissen, leden of buitengewone leden der Broederschap van candidaat-notarissen. De te waarborgen invaliditeits-, ouderdoms-, weduwen- en weezenpensioenen zouden worden berekend naar den maatstaf van drie klassen, 300, 600 en 900. Personen, die geen leden zijn van genoemde Broederschap, kunnen aan anderen, die leden van het fonds zouden kunnen worden, pensioen voor hen, of hunne weduwen en kinderen verzekeren. Door deze bepaling is ook de Broederschap zelve in de gelegenheid ten gunste harer hulpbehoevende leden, in die enkele gevallen, waarin zulks noodig is, verzekeringen te sluiten. Zaterdagochtend werd eene ruit van een coupé le klasse van den trein van Amsterdam naar Rotterdam, bij het passeeren van den Zijlweg te Haarlem, stuk geschoten, vermoedelijk door eene kamerbuks. Niemand werd getroffen. De commissaris des konings van Noord-Holland jhr. J. W. M. Schorer bevond zich onder de reizigers. De liefhebberjj voor kleine scheepjes schijnt toe te nemen. Te Delfshaven is er een gebouwd, de Lohengrin geheeten, waarvan de lengte slechts 2.80 M., de breedte 0.64 X 0.48 M. voor de daaraan verbon den raderkastjes, en de diepte 0.41 M. bedraagt. Het is voor en achter overdekt met bergplaatsen voor proviand en water en getuigd als een gaf feltopzeilschoener. De raderen worden door middel van 2 handels op een krukas met de handen in werking gebracht, terwijl het roer bestuurd wordt door de voeten, die met een touw daaraan beves tigd zijn. Het scheepje is gebouwd voor rekening van een Duitschen zeevarende, 27 jaar oud, die bjj gun stig weder op Maandag 2 Aug. met deze sloep de reis van Rotterdam naar IJmuiden en vervolgens naar Londen wil ondernemen, alwaar hjj in den morgen van 4 Aug. denkt aan te komen. Yan daar is de roekelooze reiziger voornemens zich naar Liverpool te begeven, om vervolgens over den Atlantischen Oceaan de groote reis te wagen naar New-York. Om eenig begrip te geven van den geringen omvang van het vaartuigje, dat met kinderspeel goed vergeleken kan worden, zij nog gemeld, dat behalve de zeer kleine ruimte voor proviand, er gelegenheid is tot berging van slechts 50 liter water, dat door middel van een elastieken buis onder het bereik van den reiziger kan gebracht worden, die in de niet overdekte middenruimte zal plaats nemen, en eenmaal gezeten, zich moei lijk van daar verplaatsen kan. Welk nut het inheeft om met zulke notendop pen zijn leven op zee te wagen begrijpen we niet. De gemeente Arnhem zal in een proces ge wikkeld worden met een harer schuldeischers die niet is toegetreden tot de conversie der obligatiën in een 4 pct.'s fonds. Donderdag toch is zij bij deurwaarders-exploit gesommeerd tot uitbetaling der Juli-coupon. Aangezien zulks geweigerd werd, zal thans de zaak aan het oordeel van den rechter worden onderworpen. De toestand op het eiland Aruba moet thans vrjj geruststellend wezen. Naar wij vernemen bestaat bij de Antwerp- sche regenten van weeshuizen het voornemen binnen enkele dagen met de verpleegden Walcheren te bezoeken. Donderdag middag is de bliksem in het bergwerk „König Ludwig," niet ver van Reckling hausen, in de prov. Westphalen geslagen. Daarbij zijn zeven bergwerkers gedood en twee verwond. De president van het Deensche Folkething is Vrijdag uit de gevangenis, waar hij zes maanden lang wegens het deelnemen aan een politieke vergadering opgesloten zat, ontslagen. Te Marien- lyst zullen zijn vele bewonderaars en vrienden deze heugelijke gebeurtenis vieren. Door de auto riteiten was verlof geweigerd om deze demonstratie in de diergaarde of te Landskrona te doen plaats hebben. De samenkomst tusschen vorst Bismarck en den heer Von Giers is voorloopig uitgesteld, daal de laatste wegens het aanstaande huweljjk zijner- dochter in den eersten tijd Rusland niet zal ver laten. Zaterdagnamiddag heeft te Munchen de teraardebestelling van Piloty plaats gehad. De leerlingen der kunstakademie droegen de kist, die bedekt was met kransen, door verschillende kun stenaars uit Weenen, Dresden, Berlijn, Stuttgart enz. gezonden. De voornaamste autoriteiten uit Munchen waren tegenwoordig. De trein, welke de afgevaardigden der koloniën bij de koloniale tentoonstelling naar Portsmouth zou voeren, om de revue over de vloot bjj te wo nen, is nabij Portsmouth ontspoord. Vele personen werden gewond. In het plaatsje Todtnau, den bezoekers van het Zuidelijke Schwarzwald welbekend, zjjn 15 huizen afgebrand. Een dame uit Amerika, zich te Ragatz op houdend, bezocht de Tamina-Schlucht bjj Bad- Pfaffers. Plotseling liet een stuk van de rots boven haar los, de steen viel op haar hoofd en verwondde haar zoo ernstig, dat de doctoren voor het behoud van haar leven vreezen. Volgens mededeelingen uit Brazilië heerscht geen zoete harmonie tusschen de leden van het Fransche gezelschap, dat Sarah Bernhardt op haar reis door Amerika vergezelt. Een der dames, madme. Noirmont, besloot terug te keeren. Hier over verstoord, verweet Sarah haar gebrek aan collegialiteit. De beide dames kibbelden en gingen naar den commissaris van politie, die beiden aanhoorde maar geen beslissing in deze kon nemen. Den volgenden dag geraakten de beide actrices gedurende de opvoering van Adrienne Lecouvreur achter de coulissen handgemeen. De onverbid delijke Sarah nam haar toevlucht tot de karwats naar het schjjnt haar geliefd wapen en moet dapper zjjn bjjgestaan door Philippe Garnier, die het arme slachtoffer gedurende de strafoefening vast hield. Door mad. Noirmont is een klacht tegen de groote tragédienne ingediend. Het slot van deze comedie kent men nog niet, maar men spreekt van de gevangenis. De Servische Skoeptchina heeft met 82 tegen 36 stemmen 6 afgevaardigden onthielden zich van stemming haar vertrouwen in de regeering uitgesproken. De Belgische regeering heeft de stad Brussel officieel in kennis gesteld van haar voornemen om een groot deel der aan de stadsscholen toege kende subsidiën voortaan aan de geesteljjke scholen te verleenen. Den 22 en 23 Juli kwamen in de Italiaansche provincies Lecce en Ferrara 27 gevallen van cholera voor, 12 personen overleden. In het jaar 1861 bezocht Napoleon III met zijn gemalin het stadje Arles. De gemeenteraad wilde zijn best doen en bestelde 2 tronen, waar voor de leverancier 1500 fres. berekende. De gemeenteraad vond dit te veel en wilde niet meer dan 850 fres. geven. Daarvoor bedankte de leve rancier. Hjj is nu overleden en zjjn erfgenaam heeft de stad Arles een proces aangedaan over twee vacante tronen. Uit vrees voor de cholera hebben in de laatste veertien dagen 22.000 personen Triest verlaten. De Boelgaarsche nationale vergadering is met een troonrede van den vorst gesloten, waarin hjj den afgevaardigden zjjn dank betuigt voor hun werkzaamheden en hun geluk wenscht, dat zij door den terugkoop van den spoorljjn Varna—Roest- schoek de door Boelgarijë aanvaarde verplichting vervuld hebben. Het bericht van de Kreuzzeitung, dat den verslaggevers der bladen het bijwonen der manoeu vres dit jaar zou worden ontzegd, verklaart de Koln. Ztg. uit goede bron te kunnen tegenspreken. De regeeringen der Vereenigde Staten en

Middelburgsche Courant | 1886 | | pagina 2