Vertrokken ei aanplomen ssltepei Moopp en ftpacMiap in Zeeland ADVERTENTIEN. Politie. BEKENDMAKING. Politie in een open bootje. Hjj was ten speelbal aan ■wind en golven en dreef, ondanks al zjjne pogin gen om den wal te bereiken, verder van de kust. Gelukkig merkten de vissehers den benarden toestand van den man op. Zij sprongen aan boord van de blazerschuit „T. X. 8" en zeilden naar de plaats des gevaars. Een uur later keerden zp behouden terug met de vlet en den geredden man. De heer J. Van Dijk, te Doetinchem, heeft in 1884j85 voor zjjn Christ. Philantropische in richtingen aldaar en te Utrecht ontv. 188,745.66£. De uitgaven waren echter /201,974.53J, dus het nadeelig saldo 13,228.87. De Amstelkerk te Amsterdam verkeert naar het N. v. d. D. meldt eenigszins in denzelfden toestand als de Nieuwekerk. Ook daar de deur op een kier en zonder consigne of behoorlijke legitimatie geen toelating. De omstandigheden zjjn echter niet dezelfde. Zijn ginds de kerk meesters heer en meester, hier is het omgekeerd de koster Hesse, die hun den toegang belet. Toen de kerkmeesters dezer dagen bij hem kwamen om een vergadering te houden, en hij te kennen gaf, dat reeds een vergadering van kerkmeesters had plaats gehad, gingen die heeren verstoord heen, maar daagden hem toen voor hun vergade ring. Daaraan gaf hij geen gehoorer volgde een exploit, en toen ook dat niet baatte, nog een derde aanschrijving, die ook zonder vrucht was. Nu de heer Hesse, die van zijn standpunt de genoemde heeren niet erkent, tot driemaal ge weigerd heeft, voor hen te verschijnen, zal er andermaal vergaderd worden, waarin o. a. besloten zal worden tot 's mans ontslag. Om niet te worden verrompeld en misschien ter denre te worden uitgezet, handhaaft hij nu zijn recht als bewoner van het perceel, om door ketting en grendel er buiten te houden hen, die hij er niet in wil toelaten. (N. v. d. D Twee landbouwers te Stevensweert hebben eene klacht ingediend tegen een wethouder dier gemeente, omdat zij dezen in beschonken toestand zijn tegengekomen. - Door het Britsch parlement zijn 10.000 p. Bt. toegestaan voor de restauratie der Westminster abdij. De rechtbank te Brooklyn heeft dezer dagen beslist, dat geen anarchist het burgerrecht in de Yereenigde Staten kan verwerven. Een bekend anarchist had het burgerrecht aangevraagd, maar men was van oordeel, dat hp, met zjjn gevoelens, den burgereed van trouw aan de wetten des lands niet kon afleggen. Heden zal de teraardebestelling van het stoffeljjk overschot van koning Lodewjjk te Mun- chen plaats hebben. De kroonprins van Duitsch- land werd gisterenavond in de hoofdstad van Beieren verwacht. De commissaris van politie te Middelburg ves tigt de aandacht op een persoon, die inzonderheid de landbouwers afloopt, om loten van de lotenbank »Fortuna" te Amsterdam te verkoopen, en om meer kans van slagen tot verkoop te hebben, voorgeeft dat de heeren Tak alhier ook agenten vau die lotenbank zijn, hetgeen onwaar is. Middelburg 19 Juni 1886. Aan bet bureau van politie zijn als gevonden gedeponeerd: een grijze platte meisjeshoed; een wit linnen jongenskraag; een gouden oorbelletje en een nikkel armband. Gepasseerd De Ned. Schoener Confiance, gezagv. Lukkien van Danzig naar Gent. Datum. Plaats. 24 Juni Vlissingen, 39 Aagtekerke, 7 Juli Koudekerke, 5 Aiigs. Gues, V oorwerpen. Information Panden, Bank van leen. Huis, Slegt. Hofstede, Tak. Polder met Hof- Gallis Merens. steden, Bericht. Hoewel wij herhaaldelijk erop wezen dat de Middelburgsche courant en de firma Gebr. Abrahams twee geheel afgescheiden zaken zijn, worden er nog voortdurend stukken, ons blad betreffende ontvangen met het adres dier firma erop. Wij merken daarom op dat ons adres is voor telegrammen Middelburgsche courant Middelburg. nieuwsberichten en ingezonden stukken Re dactie Middelburgsche courant, en advertentiën Administratie Middel burgsche courant. Ten slotte herinneren wjj dat advertentiën uiterlijk des namiddags te twee uren aan ons bureau moeten bezorgd zijn, willen zjj des avonds nog worden opgenomen. Heden den twaalfden Juni 1800 zes en tachtig ten verzoeke van: MAATJE VAN BELZEN, vischleurster, wonende te Arnemuiden, gratis procedeerende krachtens geregistreerde beschikking der Arrondissements- Rechtbank te Middelburg van 2 November 1885, te dezer zake domicilie kiezende ten kantore van Mr. CHRISTÏAAN LUCASSE, Advocaat en Pro cureur bjj voornoemde rechtbank, wonende te Middelburg aldaar Londensche kaai wijk H num mer 54, die voor haar in deze als Procureur zal occupeeren. Heb ik ondergeteekende WILLEM ZOELLER, Deurwaarder bij de Arrondissements-Rechtbank te Middelburg, wonende aldaar, voor de tweede maal gedagvaard CORNELIS MEULMEESTER, laatst gewoond hebbende in de gemeente Arnemuiden, doch wiens tegenwoordige woon- o| verblijfplaats onbekend is, mitsdien mijn exploit doende bij aanplakking van een afschrift van dit stuk 1°. aan de hoofddeur der gehooorzaal van de Arrondissements-Reehtbank te Middelburg, 2°. aan het gemeentehuis te Arnemuiden met overgave van een derde afschrift daarvan aan den heer ambtenaar van het Open baar Ministerie bij meergenoemde Rechtbank, mijn exploit doende aan het parket aldaar en sprekende met den Ed. Achtb. heer Officier van Justitie in persoon, die het oorspronkelijke met „gezien" heeft geteekend, zullende ook nog afschrift van dit exploit worden geplaatst in de Nederlandsehe Staats-Courant en de Middelburgsche Courant als daartoe aangewezen nieuwspapieren. Om op Woensdag den twee en twin tig-sten September 18QO zesentachtig des voormiddags te balf elf uur te verschjjnen ter terechtzitting der Arrondissements-Rechtbank te Middelburg in het gerechtsgebouw aldaar, TEUT K1SIIE; Aangezien eischeres den een en twinstigsten November 1800 vier en zeventig met den gedaagde in de gemeente Arnemuiden is gehuwd. Aangezien de gedaagde van beroep visscher en laatst gewoond hebbende in de gemeente Arne muiden, met de vischsloep „De vrouw Clazina den zeventienden Januari 1800 een en tachtig ter vischvangst uit Veere is vertrokken, zonder vol macht tot het waarnemen zjjner zaken gegeven of order op het beheer van dezelve gesteld te hebben Aangezien gedaagde na dien tjjd en tot op heden niet tot zijne betrekkingen, noch in de gemeente Arnemuiden is teruggekeerd. Aangezien het vrjj zeker is dat bedoeld vaar tuig in den bekenden sneeuwstorm, welke van 18 op 19 Januari 1800 een en tachtig heeft gewoed, in zee is verongelukt en dat alzoo gedaagde den dood in de golven heeft gevonden. Aangezien voor dit vermoeden nog te meer grond aanwezig is, vermits dit zou kunnen wor den bevestigd door den alstoen van de gansche bemanning van genoemde vischsloep alleen in leven gebleven zijnden visscher BLAAS MEUL MEESTER, die omstreeks half negen uur in den morgen van 21 Januari daaraanvolgende door Engelsche vissehers uit den mast van de gezonken sloep, waaraan hij zich bijna anderhalven dag had weten vast te klemmen, werd gered, en die de gansche overige bemanning, ten getale van zes personen, op de twee voorafgaande dagen in de golven heeft zien of hooren verdwijnen. Aangezien er meer dan drie jaren na zijn ver trek zijn verloopen, zonder dat er bericht is ingekomen van zjjn aanwezen of overlijden. Aangezien er ook na voormelden 21 Januari geen berichten van meergenoemde vischsloep zijn ingekomen. Aangezien er mitsdien termen zijn volgens de bepalingen van artikel 523, 549 en 550 van het Burgerlijk Wetboek in verband met de bepalingen der wet van 9 Juli 1885 Staatsblad no. 67) om verklaring van rechtsvermoeden van overlijden van gedaagde te vragen en zulks sedert den een en twintigsten Januari 1800 een en tachtig. Aangezien de eischeres bij die verklaring belang heeft teneinde een ander huweljjk te kunnen aan gaan. Aangezien de eischeres tot het doen dezer dagvaarding verlof heeft verkregen bij behoorlijk geregistreerd vonnis van voornoemde rechtbank de dato veertien April 1800 zes en tachtig. Mitsdien op bovengemelden dag, uur en plaats te verschijnen, ten einde hetzjj in persoon of door iemand van zijnentwege van zijn aanwezen te doen bljjken, zullende in geval van nietverschjjning, daarvan door de eischeres worden verzocht acte, en tevens verlof tot het doen eener derde derge- ljjke dagvaardig. (geteekend) ZOELLER, Deurwaarder. Gezien door ons Officier van Justitie te Mid delburg het origineel van ait exploit. Middelburg, 12 Juni 1886. (get.) VAN HOEK. Geregistreerd te Middelburg den 15 Juni 1886, deel 47, folio 38, r°. vak 7, een blad, geen renvooi. Te ontvangen voor recht 1.20. De Ontvanger (get.) HAPPEL. Voor afschrift ZOELLER, Deurwaarder. Gedrukt bjj de Gebroeders Abrahams te Middelburg

Middelburgsche Courant | 1886 | | pagina 6