MIDDELBllRGSCHE COURANT VERKIEZING. Onderwijs. Gemengde Berichten. Onderwijs. Kerknieuws. BIJVOEC3-SE1X-. Maandag 21 JuDi 1886. N° 143. Middelburg 16 Juni. VAN DE VAN De burgemeester en wethouders van Middelburg, maken bekend: dat bij de op den 17ea dezer plaats gehad hebbende opening van stembriefjes, ter benoeming van twee leden van de Tweede kamer der staten-generaal in het hoofdkiesdistrict Middelburg is gebleken, dat als zoodanig zijn gekozen de heeren: JT. P. I. BWG1IX en A. SMET, Voorts dat de processen-verbaal van steminle- vering en stemopneming van den 15 en 17 Juni jl., aangeplakt en ter secretarie voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd. Middelburg, den 18en Juni 1886. De burgemeester en wethouders voornoemd, P I C K De secretaris A. DE VULDER VAN NOORDEN. De burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend 1°. dat ouders, voogden of verzorgers, die voor hunne kinderen plaatsing verlangen op de met 1 September e. k. te openen nieuwe openbure gemeente-school O (Haringplaats) van meer uit gebreid of voortgezet lager onderwijs voor meisjes, vóór 1 Juli e. k. aanvraag behooren te doen bjj burgemeester en wethouders 2°. dat het toelatings-examen voor die scnool zal plaats hebben op Maandag den 5 Juli e. k. des morgens te 9 uren in de localen der tegen woordige middelbare meisjesschool op de Haring plaats. Middelburg, den 18 Juni 1886. De burgemeester en wethouders voornoemd, PICKÉ. De secretaris, A. DE VULDER VAN NOORDEN. Volgens een Reuter-telegram van 18 Juni uit Penang, hebben de Atchineezen de Nederlandseh- Indische stoomboot Hok Canton nabjj Rigas aangevallen, Zjj doodden den eersten ingenieur en den tweeden officier, en namen den adjunct ingenieur, den kapitein en diens vrouw gevangen. De ingenieurs, zegt het telegram, zijn Engelschen. De minister van financiën brengt ter kennis van ambtenaren der dir. bel., invoerr. en acc., dat wegens het ontbreken van sollicitanten voor de opengevallen kantoren Rjjssen en Vlissingen (R en A), ontvangers en andere ambtenaren, die volgens de bestaande bepalingen voor de vervulling van ontvangkantoren in aanmerking kunnen komen, onverschillig of zij overigens bevoegd zijn tot mededinging, zich daarvoor nog tot 30 Juni e. k. bjj het departement van financiën kunnen aanmelden. In de openbare vergadering van den raad van state, afd. geschillen van bestuur, op 28 dezer zal verslag worden uitgebracht in zake het beroep van: burg. en weth. van Hontenisse (legger dei- wegen en voetpaden)en den distr.-schoolopziener te Middelburg (regeling van de jaarwedde van het schoolhoofd te Arnemuiden). Tot notaris binnen het arrondissement Assen, ter standplaats de gemeente Meppel, is benoemd W. J. N.^Landré, thans notaris te Vlijmen. Niet minder dan 791 briefjes, voor de verkiezing van leden der Tweede kamer te Goes ingeleverd, bevatten slechts éen naam, en daarvan waren er ongeveer 750, die alleen den heer Wilkens aan wezen. In het gebouw voor K. en W. te Utrecht werd gisteren een bijeenkomst gehouden van voorstanders der homoöpatische geneesmethode, onder voor zitterschap van dr. Voorhoeve aldaar. Met alge- meene stemmen werd besloten tot oprichting van een vereeniging ter bevordering dier geneeswjjze. Op het rijkstelegraafkantoor alhier zijn den 17de Juni 479 telegrammen behandeld. De drukte was vooral toen de uitslag der ver kiezing bekend werd, overstelpend en zóó groot, dat het gansche persooneel tot de sluiting van den dienst de handen vol werk had. In 1de annalen van het kantoor bekleedt dan ook de 17ds Juni de eerste plaats. In de gisteren gehouden zitting van den ge meenteraad van Veere braeht de voorzitter, naar aanleiding van het ontslag van den heer De Mol, een voorstel van burg. en weth. ter tafel om voor den heer J. de Visser, tijdelijk als hoofd der school benoemd, eene jaarwedde van 700 vast te stellen en in zijne plaats te voorzien door de benoeming van een tjjdelijken hulponderwijzer op eene jaar wedde van 400. Na korte discussie werd dit voorstel aangenomen. Daarna werd de vraag be handeld op welk bedrag het onderwijzerstractement zal worden bepaald en hierover had een langdurige bespreking plaats. Eindelijk besloot men dat op 800 met vrije woning en tuin te bepalen. Voor den nieuwen cursus aan de rijkskweek school voor onderwijzers te Middelburg hebben zich 26 candidaten aangegeven. Voor de hoofdonderwijzers-examens hebben zich in het geheele land 1109 mann. en 116 vrouwel. candidaten aangemeld. Te Sirjansland is tot predikant beroepen de heer D. J. van Dalfsen, cand. bij het prov. kerk bestuur van Utrecht. De heer C. Steketee te Veere heeft voor het beroep naar de chr. ger. gemeente te Rid derkerk. Aan den heer J. Zaaijer Az. werd door de leer lingen der rijks hoogere burgerschool te Leeuw arden Donderdag avond een serenade met het stedelijk muziekkorps gebracht, als bewijs van sympathie voor de hem ten deel gevallen onder scheiding door zijne benoeming tot lid van de Tweede Kamen Een der leerlingen van de hoogste klasse trad als woordvoerder op, om hun zoo beminden leeraar geluk te wenschen, en daarbij te kennen te geven, dat hun aller genoegen slechts werd getemperd door het vooruitzicht, dat hjj hen. nu eerlang zal verlaten. Te Bolnes en Slikkerveer ziet het er treurig uit wat de werkzaamheden betreft. In de laatste weken worden daar 60 il 70 werklieden uit gebrek aan werk weggezonden, welk aantal zeer waar schijnlijk nog wel zal vermeerderen. Enkelen, aan veldarbeid gewoon, vinden daarin nu een klein bestaan, doch de meesten loopen werkeloos rond. Naar aan de N. R. Qt. wordt medegedeeld, is de naamlooze vennootschapNieuwe Rotter- damsche Schouwburg-maatschappij", sedert Septem ber 1884 onder directie van den heer Alex. Faassen, op 1 Juni jl. ontbonden. De voornaamste leden der ontbonden vennoot schap hebben zich vereenigd, met het doel, om da exploitatie van den nieuwen Rotterdamschen schouwburg (z.g. kleine schouwburg) voor eigen rekening voort te zetten. Deze leden zjjn de heerenAlex. Faassen, A. Mutters, Manta van Nieuwland, H. L, Crispijn, en de dames: M. de Graef-Verstraete en M. Kley. De nieuwe vennootschap, welke onder denzelfden titel van: Nieuwe Rotterdamsche Schouwburg- Maatschappij" de exploitatie van 1 Augustus a.s. af voort zal zetten, heeft tot directeur gekozen den heer Alex. Faassen. Iemand, die Pinkstermaandag aan 't station te Groningen was, om met den trein naar Assen te gaan, schrijft o. a. het volgende, wat hij en niet zonder reden een schandaal acht. Naar Leeuwarden zouden een honderdtal, wat men in Gelderland noemt „hannekemaaiers" ver trekken. Zij hadden zich allen voorzien van kaartjes 3e klasse en werden, nifttegenstaande hevig protest, gepakt in goederen- en beesten- waggons. Men mag vragen, zegt de schrjjver, is die M® tot Expl. van Staatsspoorwegen alles ge oorloofd, of is die M'-> zelve tot de overtuiging gekomen, dat hare personenwaggons, zoogenaamd licht materiaal, waarmede het vervoer tussehen twee hoofdsteden plaat3 vindt, wat inrichting betreft, toch niet veel beter zijn dan goederen- en beestenwagens Te Rotterdam is bij deurwaardersexploit het bureau van het weekblad Argus ontruimd en al wat zich daarin bevond op straat gezet. Naar de Utr. Ct zal Woensdag a. door een commissie uit de Utrechtsche burgerij, die gelden bijeen bracht voor de stichting van een academie gebouw, plechtstatig eene oorkonde overhandigd worden aan het daartoe ten raadhuize bijeengeko men gemeentebestuur. Te Wageningen is gisteren nacht de bliksem geslagen in de villa, bewoond door baron Van der Duyn van Maasdam. Op den zolder in een slaapvertrek en in de keuken werd schade aan gericht, zonder brand te veroorzaken. In open zee op de kust van Tessel dreef eergisteren met het stormachtige weer een man

Middelburgsche Courant | 1886 | | pagina 5