IIDDELRURGSCHE COURANT ^VERTËMTfM BIJTOBGSBL. Donderdag 22 April 1886. N° 95. VAN DE VAN van de Algemeene Vergadering en den wedstrijd van Ploegen en Eggen, te houden den 33 era 33 Juni 108© te ffilEMISAZiBïE, door de Maatschappij tot, bevordering van Landbouw en Vee teelt in Zeeland, benevens van de Tentoonstelling van Paarden, Rundvee, Schapen, Varkens, Pluim gedierte, Kaas, Paardentuig enz. te houden den 34 .Eistl! 188© te SSIESRSSAKKSE op een Veil and van den heer C. J. GAST Wz. bij het Zelke-terrein, door de afdeeling ZIERIKZEE van bovengenoemde Maatschappij. Dinsdag 2 2 Juni, des ochtends te zeven uren, aanvang van den wedstrijd van Ploegen en Eggen, op het ploegveld, gelegen in ibljhsid van het Tentoonstellingsterrein, toe- \de aan den heer D. BEVELANDER, te 3, waarbij, behalve de onmiddellijk be- jebbenden, niemand kan worden toegelaten, avonds te zeven uren, bijeenkomst van het estuur. .ensdag 23 Juni, des voormiddags i e n uren, Algemeene Vergadering der in de Concertzaal. namiddags te éen uur, beproeving der be ide Ploegen en Eggen, toegankelijk voor de n. Belangstellenden, geene Leden der Maat- ?pij zijnde, kunnen die beproeving bijwonen betaling van 25 cent per persoon, es namiddags te vijf uren, Rijtoer, aangeboden jlOoï Leden der afdeeling Zierikzee aan hunne mede-Leden, buiten de afdeeling woonachtig. Voor zoover daartoe Rijtuigen beschikbaar zijn, zullen ook Leden der atdeelihg worden toegelaten, doch aan niemand zal plaats worden verleend dan tegen afgifte eener kaart, tot des namiddags te drie uren gratis te hekomen bij den heer H. G. MTJ- LOCK HOUWER, Secretaris der afdeeling te Zierikzee. Donderdag 24 Juni, van des voor middags elf tot des namiddags vier uren, Tentoonstelling van Paarden, Rundvee, Schapen, Varkens, Pluimgedierte, Kaas, Paarden tuig en Werktuigen. Belangstellenden, geene Leden der Maatschappij zijnde, zullen van des middags twaalf uren af worden toegelaten tegen betaling van 25 cent per persoon. Des namiddags te half vijf uur, gemeenschappe lijke maaltijd (bij genoegzame deelneming en tijdige aangifte) der Leden en daarmede gelijk ge stelde personen, waarvoor de bewijzen tegen 2.50 per couvert (met inbegrip van flesch wijn) te bekomen zijn vóór of uiterlijk op Woensdag 23 Juni, bij den heer H. G. MULOCK HOUWER, Secretaris der afdeeling te Zierikzee. NB. Bij afzonderlijke Feestwijzers zullen worden aangekondigd: plaats van afrijden voor den Rijtoerlokaal voor den gemeensehappelijken maaltijdalsmede uren en plaatsen van muziek uitvoeringen, illuminatie en vuurwerk. Orde van de Werkzaamheden DEK ALGEMEENE VERGADERING. I. Opening der Vergadering door den Voorzitter. II. Voorlezing der notulen van de vorige Alge meene Vergadering. III. Mededeeiing van ingekomen stukken. IV. Overlegging van het Verslag omtrent den toestand der Maatschappij en van den Landbouw en de Veeteelt in Zeeland, over de jaren 1881 tot en met 1885. V. Verslag der Commissie, belast met het onder zoek der rekening over 1885. VI. Mededeeiing van de namen der beoordee laars, belast met de keuring der bij den Wed- stijd en de Tentoonstelling in te zenden voorwerpen. VII. Vermelding der afdeeling, waarin de Alge meens Vergadering in 1887 zal worden gehouden. VIII. Bespreking van de volgende onderwerpen Het belang der Paardenfokkerij voor den Land bouwer en de middelen om daarvan de meeste voordeelen te erlangen. Is blijvende verbetering van oude natuurlijke weiden, uitsluitend met kunstmest, uitvoerbaar en, uit een financieel oogpunt, aan te bevelen Het nut eener grondige kennis der onderschei dene grassoorten. Kan de echte liberaalgezinde tegeljjk voor stander van beschermende rechten zijn IX. Mededeelingen en voorstellen van Leden betreflende de belangen van Landbouw en Veeteelt. X. Vermelding van hetgeen het Hoofdbestuur verder nuttig zal achten, ter kennis van de Leden der Maatschappij te brengen. XI. Sluiting der Vergadering. BEPALINGEN BETREFFENDE WEDSTRIJD EN TENTOONSTELLENG. 1. De wedstrijd van Ploegen en Eggen zal ge houden worden op een ploegveld, toebehoorende aan den heer D. BEVELANDER, gelegen aan. den. Platten weg, in de nabijheid van het Tentoon stellingsterrein, en aanvangen op Dinsdag 22 Juni, des ochtends te zeven uren. Eene beproeving der bekroonde Ploegen en Eg gen zal op Woensdag 23 Juni, des namiddags te éen uur, op voornoemd terrein plaats hebben, tot bijwoning waarvan de Leden worden uitgenoodigd- De Tentoonstelling zal gehouden worden op eene weide, toebehoorende aan den heer C. J. GAST Wz., gelegen aan den Platten weg, bij het Zelke-terrein, en voor de Leden der Maatschappij geopend zijn op Donderdag 24 Juni, van des voor middags elf tot des namiddags vier uren. Gedurende den tijd, waarin de Werktuigen en verdere voorwerpen door heeren keurmeesters worden onderzocht, is de toegang tot bovenge noemde terreinen, behalve voor de rechtstreeks belanghebbenden, uitdrukkelijk verboden. Aan belangstellenden, geene Leden der Maat schappij zijnde, zal toegang worden verleend tot de beproeving der bekroonde Werktuigen op Woensdag 23 Juni, des namiddags te éen uur; tot de Tentoonstelling op Donderdag 24 Juni, des middags te twaalf uren; telkens tegen betaling van 25 cent per persoon. 2. Bij den wedstrijd van Ploegen en Eggen wordt de mededinging alleen opengesteld voor die soorten, waarvoor hierachter prijzen zijn uitge loofd op de Tentoonstelling zullen alle voorwerpen worden toegelaten, welke op Landbouw en Vee teelt betrekking hebben. De uitgeloofde prijzen zullen aan de eigenaars der bekroonde voorwerpen, al of niet Leden zijnde der Maatschappij, worden toegewezen, met uit zondering van die voor Vee, welke alleen aan Leden kunnen worden toegekend. Teneinde naar de uitgeloofde prijzen te kunnen mededingen, zal elk voorwerp vrachtvrij moeten zijn aangeyoerd op het daarvoor bestemde terreiUj voor zeven uren des morgens van den dag, voor Wedstrijd of Tentoonstelling aangewezen. 3. Teneinde bij voornoemden Wedstrijd of Tentoonstelling te kunnen mededingen, moeten de inzenders uiterljk voor of op 12 Juni eerstko mende aan den heer H. G. MULOOK HOUWER, te Zierikzee, eene schriftelijke opgave inzenden van a. het nummer van het Programma, waarnaar zij wenschen mede te dingen b. het getal en den prijs der door hen in te zenden werktuigen, met bepaalde omschrijving van alle bijzonderheden, die zij verlangen dat bij de beoordeeling in aanmerking zullen genomen worden c. van het getal, de soort, het ras, de kentee- kenen en den juisten ouderdom van het door hen in te zenden Vee NB. inzenders, buiten de afdeeling gevestigd, welke logies verlangen voor hun in te zenden Vee, moeten zulks bij deze opgave vermelden; d. de namen van twee personen, door hen ge schikt geacht en gewenscht als keurmeester, voor elke rubriek waartoe hunne inzending behoort. Indien de inzenders van Ploegen of Eggen bij den Wedstrijd gebruik wenschen te maken van eigen Paarden of werklieden, moeten zij daarvan tevens aangifte doen, zullende anders hierin yan wege het Bestuur worden voorzien. Niet overeenkomstig voormelde bepalingen of na den bepaalden datum aangegeven, zoowel als later dan de vastgestelde uren aangebrachte voor werpen, verliezen het recht van mededinging naar de uitgeloofde prijzen 4. Aan elk der mededingende Ploegen en Eg gen zal voor den aanvang van den Wedstrijd een volgnommer, alsmede een evenredig deel van het ploegveld, bij loting worden toegewezenwanneer meer dan éen werktuig uit dezelfde fabriek of van denzelfden fabrikant, van geheel gelijke con structie, hetzij door éen of door verschillende in zenders mocht worden aangeboden, zal slechts éen daarvan, bij loting aan te wijzen, aan den wed- strjjd deelnemen en de prijs, bij eventueele be kroning, tusschen dat en de andere hierboven bedoelde gelijkelijk worden verdeeld. 5. De beoordeeling der werktuigen geschiedt door eene Commissie van minstens drie Leden, door het Hoofdbestuur, zoo mogelijk uit de door- de inzenders aanbevolen deskundigen, te benoemen; voor de overige voorwerpen worden daartoe, be halve de door het Hoofdbestuur voor de Paarden en het Vee aangewezen heeren Veeartsen, door de inzenders twee deskundigen gekozen voor iedere rubriek, in eene bijeenkomst, te houden op Don derdag 17 Juni, des middags te half een uur, in het lokaal van den heer M. FRANKE, te Zierikzee. 6. Behalve de hierachter vermelde bekroningen kunnen nog, op aanbeveling der beoordeelings- Commissiën, prijzen worden toegekend a. aan hen, die door uitmuntendheid hunner inzending zich een buitengewonen prijs hebben waardig gemaakt b. aan hen, die hunne belangstelling in de Tentoonstelling aan den dag leggen door het in zenden van voorwerpen buiten het Programma, doch op Landbouw of Veeteelt betrekkelijk, welke bruikbaar en nuttig kunnen worden geacht. 7. De Leden der Maatschappij en de daarmede gelijk gestelde Leden der buiten Zeeland geves tigde Landbouwvereenigingen worden herinnerd aan het medebrengen van hun bewjjs van lid maatschap over 1886, hetwelk tot het erlangen van toegang telkens zal moeten worden vertoond. 8. In plaats der na te noemen uitlovingen in geld zullen aan bekroonden, die terstond na de toekenning hun verlangen daartoe aan den Alge-

Middelburgsche Courant | 1886 | | pagina 5