Laatste Berichten. Eechtssaken. Gemengde Berichten. ferkooplngen en aanbestedingen. Onderwijs, met zilver gemonteerde wijnkar af op een zilveren blad met 12 glazen. Het weekblad De Amsterdammer zal morgen verschijnen onder redactie van de heeren J. de Koo en Justus van Maurik Jr. De Lantaarn n°. 7 bevat een plaat met den titel: Het nieuwste artikel 194. En verder: In den dienst van het Schoone (Aurora Leigh) door Philomusus. Urie Nederlandsche humoristen, door Yan Bodelswaert. Don Juan's laatste minnarjj [slot] door Engelbert de Chateleux. In De Globe yan April vinden wij: Uit het rjjk van den sultan van Zanzibar. Een ridder der menschenliefde. Iets over stof. Kapitein Fredenk Marryat. De kleine wereld [vervolg]. Afl. 3 van het zeer nuttige tijdschrift De Natuur bevatDe locomotief zonder vuur. Volgens het stelsel van Honigmann met jig.) Krakatau, door M. J. Verbeek, mijn-ingenieur, uitgegeven op last van Z.Exc. den Gr -G. van Ned.-Indië (met jig.) [vervolg]. Iets over de wolken (met jig.) [ver volg]. Opbrengst en verbruik der koffie. De invloed van dynamo-eleotrische machines op zak uurwerken en de middelen, om dien invloed op te heffen. Merkwaardigheden in Amerika. Naar brieven van A. Tissaudier (met jig.) [vervolg]. Het schilderen van glasbeelden voor het projectie apparaat (met jig.) Over de oorzaken van het toenemen der onweders. Proefnemingen met Maignen's patent filtre rapide (met fig.) Sterren kundige opgaven. Correspondentie. Vragenbus Bij het begin van den cursus 1886/87 zijn aan de rijksnormaallessen te Middelburg naar eene volgende klasse overgeplaatstvan de 9 mann. en 11 vrouw. ,der le kl. 9 mann. en 10 vrouw, kweekei., van de 10 m. en 7 vr. der 2e kl. allen, en van de 8 m. en 8 vr. der 3e kl. 8 m. enövr, kweekelingen. In tegenspraak met een vroeger bericht, zoo meldt men ons van andere zijde uit Terneuzen, kan ik meedeelen dat de Christelijke bewaarschool binnen eenige dagen zal worden aanbesteed. Dat die gebeurtenis door vele ouders met belangstelling wordt tegemoet gezien, spreekt van zelf. Op een massa kleine plaatsen vindt men öf van gemeente wege, öf door particuliere krachten, een bewaar school. In onze groote, steeds in bevolking toe nemende gemeente, vindt men voor kinderen beneden de 6 jaar geen andere bewaarplaatsen, dan de straat of een kamer, die de eene of andere vrouw, geheel op de oude manier, voor eenige centen 'a weeks, daarvoor beschikbaar stelt. Daarom zjjn ook zij, die het predicaat christelijk gaarne zonden misseD, blijde, dat er tenminste iets komt, omdat achter het bijvoegelijk naaraw. christelijk, het substantief bewaarschool volgt. In Jan Hollands Over- Veluiusch weekblad wordt de aandacht gevestigd op de groote kosten dei- eindexamens onzer hoogere burgerscholen. Vol gens de berekening in dat blad kostten die over gangsexamens in 1884 f 27000, en ieder geëx amineerd jongmensch kwam den staat op f 83.41 te staan. Er waren in 't geheel 328 examinandi waarvoor 127 examinatoren waren. Iu Noord- Brabant waren 11 examinatoren voor 10 leerlingen en kostte elke leerling 156.14. In Drente waren 9 examinatoren op 7 leerlingen en kostte elke leerling 126. Jan Holland geeft in overweging om den prijs van een einddiploma voortaan op 100 te stellen. Zeker een verwerpelijk voorstel. Beter ware het de commissiën, belast met het afnemen van dit examen, te vereenvoudigen en b. v. voor drie of yier provinciën ééne commissie te nemen. Kantongerecht te Goes. In de beden, Vrijdag, gehouden zitting, werd, na voorlezing der akten van benoeming en beëe- diging van den heer mr. F. C. Barbas, als ambtenaar van het O. M., deze door den kantonrechter in een kort woord gelukgewenscht, hartelijk welkom geheeten en met zeer waardeerende herinnering aan het tijdperk van zijn voorganger, jhr. mr. J. F. Schuur beque Boejje, geïnstalleerd verklaard. De heer mr. Barbas dankte voor de welwillende woorden, beval zich aan voor voorlichting bjj de overige leden van het college en gaf uiting aan zjjn voornemen omtrent eene goede en conscien- tieuse waarneming van zijn ambt. Hiermede was deze plechtigheid afgeloopen. Voorts werd vonnis gewezen tegen: G. de R., J. V. H., F. de V. en J. K., allen te Wissekerke, wegens het te zamen en in vereeniging bejagen van eens anders jachtveld, 1° zonder akte, 2° zonder schriftelijke vergunning van den eigenaar of rechthebbende door de beide eersten tweemaal gepleegd. Veroordeeld werden de twee eerste be klaagden ieder tot vier geldboeten van elk 10 aubs. 3 d. gev. voor iedere boete, de beide laat- aten elk tot twee boeten van 10 ieder, Bubs. 3 d. gev. voor iedere boete en allen in de kosten. Voor het hof te 's Gravenhage stonden gisteren o. a. terecht M. J. v. H. en J. J. F., de eerste koopman, de tweede werkman, beiden wo nende te Middelburg. Zjj bekenden, dat zij zich in den avond van 4 Dec. jl. te zamen en in ver eeniging hebben begeven op het erf der hofstede van vrouw B. aan den Veerschen weg en uit op dat erf staande hokken hebben ontvreemd twaalf konijnen, die zij te hunnen bate aanwendden. De eisch van den proc.-gen. luidde voor ieder eene_celstraf van 2 maanden. Een der twee personen, die verdacht werden in een logement alhier diefstal te hebben gepleegd, heeft bekend de dader te zijn. Zij behooren niet tot Pinders circus, maar waren yoornemena te trachten daar werk te vinden. Door de politie al hier is de hand gelegd op zekeren W. die te New-York in 1881 van een Ned. vaar tuig was gedeserteerd en wiens aanhouding in der tijd door den officier van justitie te Rotterdam was gevraagd. Te Borssele moest door het gemeentebestuur eene betrekking worden vervuld, waaraan eene bezoldiging van ƒ200 's jaars is verbonden. Daarvoor hadden zich 12 sollicitanten aangemeld, een hunner verklaarde zich bereid de bediening waar te nemen voor 18 minder. Waartoe con currentie al voert! In het afgeloopen le kwartaal dezes jaars zijn door het rijks telefoonkantoor te Stavenisse verhandeld 288 berichten en wel: 134 verzonden en 154 ontvangen. Het le kwartaal 1885 wees aan het totaal cijfer van 225. Te Scherpenisse schonk een arbeidersvrouw haar man een drieling. Onze berichtgever schreef dat het gezin daarmee verblijd werd! Dit is nog de groote vraag. Gisteren zijn opmetingen gedaan voor het aanleggen eener telefoonlijn tusschen het telegraaf kantoor Breskens en de woning van den opzichter der kust verlichting op het gehucht Nieuwe Sluis (afstand circa 1 uur). Het overbrengen van zee tijdingen zal wel het doel dezer verbinding zijn. Aan de 81 jarige oud-strijdster Catharina Bekkers te Nijmegen is door het hoofdbestuur der Vereeniging van gepensioneerde onderofficieren en minderen eene levenslange toelage van 78 's jaars of 1.50 per week toegekend. Te Bergen op Zoom is, zoo meldt men aan de N. R. Grtde beeldhouwer Antheunis dezer dagen op eene veiling voor enkele guldens in het bezit gekomen van een merkwaardig beeld. Het stelt voor een bisschop, den marteldood tegemoet- ziendeaan zijne rechterzijde bevindt zich een engel, die hem den mijter overhandigt. Dit beeld, in eikenhout bewerkt, sehjjnt afkomstig te zijn van het beroemde gestoelte in de R. K. kerk te Wouw. Volgens overlevering zou het te Oud- Gastel geruimen tijd onder den grond verborgen zijn geweest. De bewerking inzonderheid de uitdrukking van het gelaat is bijzonder kunstig. Het aantal bezoekers bij den beeldhouwer, waar onder vele vreemdelingen, is buitengewoon groot. Een bod van 2000 moet reeds gedaan zijn. In ons land wordt doorloopend voor 330,000 aan honig en voor ƒ1,000,000 aan was meer ingevoerd dan uitgevoerd, en toch is Nederland, volgens het oordeel van deskundigen, wèl bij machte zooveel honig en was op te leveren, dat de invoer den uitvoer volstrekt niet behoeft te overtreffen. Dit is een voordeel, dat ons land zou kunnen genieten. Een tweede niet te versmaden voordeel, door de bijen teweeg gebracht, is tijdens den bloeitijd de bevruchting der ooftboomen, der veld vruchten en van korengewassen. Ook daaraan wordt te weinig aandacht geschonken, hoewel het een bekend, ja, onloochenbaar feit is. Te Eist viel een driejarig meisje in een pot met kokend water; en te Maastricht kreeg een kind van zes maanden den inhoud van zulk een pot over het lijfbeiden overleden kort daarop aan de gevolgen. Bij het station Schuttorf ge raakte een werkman onder den trein en was terstond een lijk. In Twisk heerscht groote verslagenheid over eene ramp, welke die gemeente Dinsdag middag trof. In eene smederjj ontstond brand, die, door* den razenden wind aangewakkerd, nJst te blusschen was. De zich verspreidende vonken tastten andere huizen aan, soms op grooten af stand, zoodat spoedig nog vier kapitale boeren plaatsen, een schilderswerkplaats en woonhuis en eene burgerwoning waren vernield. Kon het vee al gered worden, de redding van huisraad en boedel werd door den hevigen slagregen vrij nut teloos. Wat niet door het vuur was vernield, werd door het water bedorven. De schade is groot. In Februari werden, op last van den minister van oorlog, pogingen aangewend tot aankoop van paarden in Noord-Brabant, ten behoeve van het leger. Wegens de bezwaren, aan het keuren op monsteringen verbonden, is thans de voorkeur ge geven aan bet bezoek op stallen. In het geheel werden 27 paarden aangekocht. De Engelschman, die Woensdag te Amsterdam een kantoorbediende van ƒ18.700, bij de kasvereeni- ging geïncasseerd, trachtte te berooven, doch naar net politiebureau gebracht werd, geeft voor Clif ford te heeten en te Boston geboren te zijn. Volgens zjjn zeggen is hij handelaar in schilderijen, van Antwerpen gekomen, en heeft hij Dinsdag den nacht te Rotterdam doorgebracht. Hij ont kent het teit te hebben willen plegen. Hij bezit geen enkel bewijs, waardoor hij zich kan legiti- meeren. De eerste kievitseiers zijn reeds aangebracht Het is immers ook lente? Onwillekeurig denkt men daarbij aan het aardige verhaaltje, hoe eer tijds „Piet Smul" met het vroege kievitsei" ge fopt werd. De verkooper was evenwel oprecht genoeg ten laatste nog zjjn leuken raad op den koop toe te geven, dat het vuurtje niet al te hard diende gestookt te worden, daar zjjn grootje het ei reeds het vorige jaar gekookt had. Tegenwoordig leggen sommigen dat kunstiger aan. In den tijd, wanneer de kievitseiers weinig waarde hebben (ongeveer Mei) worden ze door sommige oneerljjke lieden eenvoudig ingemaakt Daartoe nemen ze de eiers die zij in zooge naamde ^nestjes met éénen" gevonden hebben. (Dat zjjn nestjes waarin de kievit nog maar éen ei gelegd heett). Zulke eiers zijn niet in het minst bebroeid en kunnen dus het beste bewaard blijven tot het volgende voorjaar door ze in kalkwater enz. te leggen. Zijn ze soms een beetje door den in maak ontkleurd, dan is er wel een middeltje op ze weer wat op te kleuren, teneinde deze eerste lingen van nog maar negen maandjes oud het voorkomen van versche kievitseitjes te geven. Dat de liefhebbers aan zulke vroege kievitseiers uit den kalkpot niet al te lekker zullen smullen, laat zich denken. Hoewel het mogelijk mensch- lievend is, om den fijnproevers reeds zoo spoedig mogelijk een voorproefje van het eigenlijk genot te gunnen, ia het misschien toch nuttig op deze bedriegerij de aandacht te vestigen, daar ook onder de volgende nog wel een ingemaakt eitje uit den kalkpot zal schuilen. (Kamp. Crt.) 't Kint de Roodenbeeke, de bekende ex-secre taris van do Banque de Belgique, treedt iu fce huwelijk met de dochter van den hoofdcipier de gevangenis te Leuven, waar 't Kint zijn straftijd doorbracht. Men zou haast aan een April-ui denken. Verleden Zondag vereenigden zich, ondanks den regen, op Père-Lachaise te Parijs een vier honderdtal spiritisten aan het graf van Allan Kardec om den sterfdag van dezen te vieren. Twintig redevoeringen werden bjj deze gelegenheid uitgesproken en des avonds ha iden twee banketten plaats benevens een door spiritistische kunstenaars georganiseerd concert. Het getal spiritisten te Parjjs is, naar men verzekert, meer dan 40.000, waaronder Auguste Vacquerie. Gustav von Moser zal op de twee stukken, die zoo grooten opgang maaktenKrieg im Frieden en Reif-Reiflingen een derde laten volgen, dat Reifs krijgsjaren (Reif in het huwelijksjuk) tot onderwerp zal hebben. Sedert October 1885 zjjn door dr Grancher, onder Pasteurs leiding, 629 personen, welke door dolle honden waren gebeten, ingeënt. De schade door het vuur aan Key-West toegebracht beloopt 1.500.000 dollars. Het grootste gedeelte der stad is verwoest. Te Philippopolis werd Woensdag een schok van aardbeving gevoeld. Eenige dagen geleden was uit het paleis van den hertog van Nassau te Weenen een zijner bedienden plotseling verdwenenalle onderzoek naar den braven maar wat bekrompen man was tevergeefs. Even geheimzinnig als hij verdwenen was, kwam hij ook weer na eenige dagen terug. Toen men hem naar de reden van zijn vertrek vroeg, gaf hij het zonderlinge antwoorddat hij, na gehoord te hebben dat door een schok van 4 planeten met de zon op 22 Maart de wereld zou ondergaan, uit vrees vau door de instortende hooge huizen te Weenen zekerlijk verpletterd te worden, naar zijn dorpje was gevlucht, waar het toch veiliger was. Toen hij na twee dagen be merkte, dat de wereld nog altijd bestond, was hij teruggekeerd. De Saksische regeering heeft geen concessie verleend voor den aanleg van een kamradspoor van Rathen naar de Bastei Alle ware vrienden van de natuur zullen zich over dit besluit verheugen. De vroegere kaptein van den schoener Morse, die de Oregon aanvoer, heeft een nabjj Fire Island opgevischte sloep als bij genoemden schoener be- hoorend herkend. Bij rechterlijk vonnis zijn Collings en West, liberale afgevaardigden voor Ipswich, vervallen verklaard van het recht om zitting in het parle ment te nemen, wegens onwettige handelingen tijdens de verkiezingen. Collings bekleedt den ministerieelen post van secretaris van den Local Government Board. In België is bjjna overal de rast hersteld. De meeste werklieden hebben den arbeid hervat of besloten dien te hervatten., Hier en daar neemt men nog eenige laatste stuiptrekkingen der beweging waar. Zoo heeit men getracht het huis van den heer Panaux, di recteur-gérant van de kolenmijn Mougrétout in het centrum van Charleroi, door dynamiet in de lucht te laten springen. Ook in de Borinage en te Doornik is de werkstaking zoo goed als geëindigd. Uit Verviers meldt men, dat zich Duitsche troepen op de grenzen bevinden om den Belgischen muitelingen, die zich naar Duitschland zouden willen begeven, het overschrijden der grens te be letten. De bekende chanteuse Marie Heilbron, gra vin De la Panouse, is te Cimiez nabij Nizza, na een langdurige ongesteldheid overleden. Zij werd in 1849 te Lyon geboren. j Gisteren is vorsff Bismarck 71 ja.ren oud ge worden. De Duitsche keizer kwam hem persoon lijk geluk wenschen. Naar aanleiding der jongste wanordeljjkheden in België zijn 241 personen gearresteerd, waaronder 14 vreemdelingen. Onder dezen bevinden zich 2 Franschen. De koning van Servië heeft het ontslag van het ministerieGarachanine aangenomen en Ris- tich met de vorming van een nieuw kabinet belast. Volgens het Journal des missions catholiques moeten in Annam op het laatst van Januari een inlandsche katholieke priester en 142 christenen verinoord zijn. Aan het gebouw van het gewestelijk bestuur alhier werd heden aanbesteed 1° Het maken van een bazaltmuur in de bin nenhaven bjj de groote Sluis te Wemeldinge met bjjbehoorende werken, behoorende tot de werken van het kanaal door Zuid-Beveland. (Raming 3600.) Voor dit werk werd ingeschreven door de heeren: J. Lindenbergh Cz., te Wemeldinge voor ƒ3663; E. de Maat voor f 3636; P. J. Visser voor 3624; J. Bruggeman voor 3570, deze drie inschrjjvers wonen te Hansweert, en W. H. de Haan te Elden (Eist) voor 3554. 2° Het vernieuwen en herstellen der hoofden VI en XI op den oever vóór Terneuzen (Raming 2000.) Voor dit werk werd ingeschreven door de heeren M. v. d. Hoek te Terneuzen voor 1949; P. J. Verbist te Hontenisse voor ƒ1946; A. v. d. Beek te Zaamslag voor 1793; A. Tholens Dz. te Terneuzen voor 1790J. Jansen te Terneuzen voor 1783 en C. D. Bolier te Scherpenisse voor 1780. 3° Het verzuimen van een gedeelte der rjjks- waterleiding beoosten het kanaal van Terneuzen, bewesten de Othensche kreek (Raming 6600). Voor dit werk werd ingeschreven door de heeren P. J. Verbist te Hontenisse voor 5760; J. de Jong te Biezelinge voor 5600; C. D. Bolier te Scherpenisse voor 5348 C. v. d. Hooft te Terneuzen voor 4960M. v. d. Hoek te Ter neuzen voor 4645D. Tholens te Hoek voor 4580 en J. Jansen te Terneuzen voor 4460. Ten overstaan van den notaris A. M. Tak werd gisteren avond op de bovenzaal der sociëteit de Vergenoeging te Middelburg in het openbaar te koop aangeboden: Een woon- en winkelhuis te Middelburg aan de Rotterdamsche kade, wjjk O n° 228, verkocht voor 2731; een woonhuiB aldaar aan den Langen Delft wijk B n° 127, verkocht voor 4520. Door het dagelijksch bestuur van het wa terschap Schouwen werd gisteren te Zierikzee in het openbaar bij enkele inschrijving aanbesteed het herbedelven der waterleidingen langs den Elle- meetschen weg, langs den Oost- of Molenweg en langs den Elkerzeeschen weg, in zes perceelen en wel: 1°. der waterleiding langs de Oostzjjde van den Ellemeetschen weg tusschen den Ringdijk en den Ouden djjk over 1875 M. lengte in 2 percee len, l3te perceel (900 M. lengte) minste inschrjj- ver I. van de Pauwe te Eikerzee, voor 972e perc. (975 M. lengte) dezelfde voor 97. 2°. der waterleiding langs de Zuidzjjde van den Oost- of Molenweg van af de vriendschapsheul tot aan de Elkerzeesche heul lang 1550 M. in 2 perceelen, lstc perceel (775 M. lengte) minste inschrjjver I. van de Pauwe te Eikerzee, voor 97; 2de perceel (775 M. lengte) dezelfdevoor 97; 3". der waterleiding langs de Oostzijde van den Elkerzeeschen weg in 2 vakken gezamenlijk lang 1195 M., l5te perceel (600 M. lengte) minste inschrijver J. Boslooper te Duivendjjke voor ƒ90; 2ie perceel (595 M. lengte) minste inschrijver P. Bezuijde te Scharendjjke voor 93. Al deze perceelen zijn aan de minste inschrij vers gegund. Heden werd te Ter Neuzen door het bestuur der waterkeering van den calamiteusen polder Nieuwe Neuzen, in het openbaar aanbesteed-, het doen van vier grondboringen, tot eene gezamen lijke diepte van 190 M. Hiervoor werd het minst ingeschreven voor 1880 door den heer A. Hoo- gendoorn Crn. te Giesendam. De raming bedraagt 2314.12J. c^ytanegavg»u*ua«saai»wn»raiui.iw^warg?a!aatiaiMiliiiiiw II WH————— feere. Heden werden alhier in de Herv. kerk 33 leerlingen van den heer Sibmacher Zijnen, pred. te Middelburg, aangenomen en te half drie bevestigd. De belangstelling uit Middelburg was groot. Gecollecteerd werd een gift van 5 voor het aanstaand orgel alhier. Ctocs. In de heden, onder voorzitterschap van den burgemeester, gehóuden raadszitting waren aanwezig 11 leden. De heer Den Boer was afwezigeen vacature. Door den voorzitter werd o. a. medegedeeld dat van den archivaris eene dankbetuiging was inge komen voor de waardeering van zijn arbeid met betrekking tot den nieuwen catalogus. Verder deelde hij mee dat burg. en weth. van het bestuur der gasmaatschappij voorstellen hebben ontvangen omtrent de fabriek en dat daaromtrent waarschijnlijk voorstellen kunnen worden inge wacht; en dat de commissaris van politie in het begin der volgende week in functie zal treden. Daarna werd het kohier van den hoofdelijken omslag voor 1886 vastgesteld op een bedrag van 26505.19 en met een getal van 1127 aange- slagenen. De factor is bepaald op 1.056. Een verzoek van P. Buitendjjk om het gedeelte brandgang tusschen de Boudewijc de Wittestraat en de Wijngaardstraat, voor zoover het achter zijn aldaar gebouwd huis gelegen is, in eigendom te erlangen werd, op voorstel van burg. en weth. en advies der financieele commissie, toegestaan tegen betaling van tachtig cents per centiare. Voor leden van het stembureau voor de ver kiezing voor een lid van den raad op 13 April a. s. werden aangewezen de heeren M. de Jonge en L. G. Kakebeeke, en in plaats van den heer jhr. mr. J. W. G. de Jonge van Ellemeet werden benoemd als lid van de financieele commissie en voor zitter de heer Flugi van Aspermont als lid van de commissie voor het ontwerpen 1 der strafverordeningen de heer Lambrechtsenen c. als lid van de commissie voor het nazien der rekening van de Blaaubeenbeurs de heer Kakebeeke. Aan het einde der zitting betuigde de heer Quist zijn innige spijt dat het cirque-Pinder Zondags heeft mogen spelen, niettegenstaande de verzoeken der verschillende kerkbesturen. Hjj ver zocht dat dit in het vervolg zooveel mogelijk worde tegengegaan. De voorzitter, mr J. G. de Witt Hamer, merkte op dat het naar zijn gevoelen niet aangaat om terwille van de eene partij de andere te kort te doen, en dat het hem genoegen doet dat de heer Quist zelf erkende dat de wet niet geschonden is. De heer M. de Jonge zeide vernomen te hebben dat onlangs twee kinderen uit de gemeente Kloe- tinge door burg. en weth. zijn toegelaten op school A en dat- hjj noch in de wet noch in de verordening die bevoegdheid kan vinden en dus verklaard dat door genoemd college art. 16 der wet op het L. O. is geschonden. De voorzitter zeide dat art. 16 betrekking heeft op de regeling in't algemeen maar niet op een bijzonder geval, terwijl de heer Ramondt verklaarde niet te begrijpen hoe zulks eenigszins schade voor de gemeente kan veroor zaken, daar plaats aanwezig is, en het personeel niet vergroot behoeft te worden. Hij merkt dit vooral op naar aanleiding der verklaring van den heer De Jonge, dat deze- alleen aanmerking maakte, omdat de kosten van het onderwijs niet door het schoolgeld gedekt worden. Tenslotte merkte de voorzitter op, dat de heer De Jonge de vrijheid heeft zijn overtuiging uit te spreken, doch dat hij, voorzitter, evenzeer het recht heeft om die voor kennisgeving aan te nemen. Kierikzee. Alhier werden heden door het dagelijksch bestuur der Visscheryen op de Schelde en Zeeuwsche stroomen opnieuw verpacht negen vischplaatsen nabij Westen-Schouwen en aan de Westnol, die 1 Maart te Middelburg waren ver pacht en niet werden gegund, omdat zij slechts 100 opbrachten, terwjjl de vorige pacht 1306 bedroeg. Bjj de heden hier gehouden verpachting bedroeg de opbrengst ƒ811; zeker alweêr een aanmerkelijk verschil bjj 1 Maart. Voor de drie eerste perceelen was de hoogste bieder de heer P. Broere te Yerseke, respectie velijk ad ƒ125, ƒ201 en ƒ200 voor het vierde de heer Ph. Pekaar te Yerseke ad ƒ102; het vijfde de heer M. Bolle Lzn. te Haamstede ad 32het zesde de heer Pekaar voornoemd ad 20het zevende de heer D. van der Klooster te Burgh ad ƒ40 en (acht en negen de heer Bolle voornoemd ad 40 en f 51 jaarljjk*. 's CJraveuliage. Tweede kamer. Bjj het heden voortgezet debat over art. 194 der

Middelburgsche Courant | 1886 | | pagina 2