Laatste Berichten BUITENLAND. Kerknieuws. Gemengde Berichten, Algemeen Overzicht. Rechtszaken. Staten-Generaal. Volgens den schrjjver der Haagsche sprokkelingen in het Utrechtsch Dagblad zou een zeer bekend tooneelspeler, die op zekeren morgen op de ge dachte kwam, op het wereldtooneel een premier role te gaan spelen en de burgerjj door middel van de dagbladpers te beschaven en verlichten, het heimwee hebben naar de plankon en eerlang aan de journalistiek weer den rug toekeeren, waar hij sans comparaison zou geleerd hebben, que tel brille au second rang qui s éclipse au premier, of althans dat men in de dagbladpers niet op lauweren te rekenen heeft. Onmiddelijk na de aanneming door de tweede kamer van het wetsontwerp tot invoering van het wetboek van strafrecht is een nieuw ontwerp van wet, noodig voor de invoering van dat wet boek, aan het departement van justitie samen gesteld en thans reeds bij den raad van state aanhangig. Het strekt tot wijziging van art. 49 der ge noemde invoeringswet, in dien zin, dat deze i n haar geheel eerst te gelijk met het straf wetboek zal in werking treden. De uitzondering bjj dat artikel gemaakt voor art. 26, volgens welke dit laatste reeds met de afkondiging in het Staatsblad zou in werking treden, is overbodig geworden, door de aanneming van hetamendement- Goekoop op art. 26, doch men verzuimde tijdens de behandeling in de kamer daarop te letten en art. 49 dien overeenkomstig te wijzigen. Door het kiescollege der hervormde gemeente te Zierikzee is Maandag, uit het vroeger medege deelde zestal predikanten, een drietal samengesteld, bestaande uit de heeren dr. H. van Veen te Wadenoogen, dr. J. Herderschee J.H.z. te Dorkuloo, en A. C. J. van der Kemp te Spankeren. Hieruit is terstond beroepen de heer dr. J. Herderschee J.H.z. te Borkuloo. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden zjjn veroordeeld A. de N. 20 j., smid Hulst, wegens overtreding drankwet, tot 2 boeten een van 3 en een van ƒ8; M. C. h/v van P. van L, Graauw., C. de K. 56 j., Boschkapelle en H. de G. 19 j., arbeider Cadzand, allen wegens mishandeling, tot 7 dagen cel; C. S. h/v van J. H. en M. H. h/v van J. H., beiden Retranchement, wegens hoon, elk tot 8 boete; M. de P. 26 j., Axel, wegens beleediging beambten in functie, tot 8 dagen cel; M. L. h/v van J. L., arbeidster Westkapelle, wegens mis handeling, tot 7 dagen cel; J. H. 38 j., slagter en G. P. 26 j., bediende van den restaurateur van een spoorweg-restauratiewagen te Vlissingen, wegens mishandeling, ieder tot 8 boete. Allen in de kosten. Kantongerecht te Middelburg. Heden zijn veroordeeld allen wegens overtreding der wet op de jacht en visscherijJ. S., tot 20 b. s. 5 d.A. W., tot 20 b. s. 3 d. en A. W. A., tot 10 b. s. 2 d.alle deze, die te Koude- van den wild strik en vernietiging daarvan bevolen TT A v Biggekerke, tot 2 b. van 10 s. 2 d. elke b. teruggave bevolen van de spade en verbeurdver klaring van den wildstrik met bevel tot vernieling L. L. en A. C., Domburg, ieder tot 10 b. s. 1 d.; L. P., Domburg, tot 20 b. s. 3 d.J. v. K., Domburg, tot 15 b. s. 3d.; J. B., Grijpskerke, tot 20 b. s. 3 d.J. de R., Colijnsplaat, tot 2 b. van 3 s. 1 d. elke b., met verbeurdverkla ring en bevel tot vernieling van den aalreep. Verder wegens dronkenschap H. G. H., Vlis singen, tot 1 b. s. 1 d. en allen in de kosten van het geding. De Amsterdamsche rechtbank heeft een voor de toepassing der drankwet gewichtige beslissing genomen. Een drankverkooper had onlangs in zijn slijterjj (zonder vergunning) een liter punch afgeleverd, echter, zoo beweerde hij, een liter die slechts de hellt was van de hoeveelheid, welke hij verkocht had. Aan een meisje, dat om een liter ge komen was, had hij geantwoord, dat hij niet minder dan 2 L. mocht verkoopen en door haar was toen de koop van 2 L. aangenomen. De betaling werd uitgesteld totdat de tweede liter zou geleverd zijn. Plet meisje, gehoord, bevestigde dat. Het O. M. meende dat die feiten bjj de drank wet waren strafbaar gesteld. Als het opging, bij hoeveelheden van minder dan 2 L. te leveren, dan kon men steeds voorgeven 2 L. te hebben verkocht en zou de strafbepaling steeds kunnen ontdoken worden. Maar in elk geval was hier, in een voor- het publiek toegankelijke localiteit, een hoeveelheid van minder dan 2 L. toegediend en dus toch een strafbare handeling gepleegd. Zoowel het een als het ander werd ontkend door den verdediger van den beklaagde. PI. noemde het een dwaling wat het O. M. van de mogelijk heid van ontduiking had gezegd, want de recht bank zou een schijnkoop weten te onderscheiden van werkelijken koop. Hier was werkeljjk 2 L. verkocht en dan was het afleveren bij kleinere hoeveelheden niet strafbaar. Ook van toedienen kan hier geen sprake zijn. Hier was een flesch punch, goed gekurkt, afgeleverd en drank toedienen beteekent drank verstrekken tot onmiddellijk gebruik, een synoniem van drank schenken. PI. lichtte deze gronden uit de wet en de geschiedenis der laatste wijziging uitvoerig toe en concludeerde tot vrijspraak. In haar vonnis vereenigde zich de rechtbank met het stelsel van den verdediger en sprak den beklaagde vrij. Gisteren werd voor het gerechtshof te Arnhem een aanvang gemaakt met de behandeling, in hooger beroep, der bekende zaak van mevrouw de weduwe Bulkley. Het getuigenverhoor liep dien dag af en leverde weinig of geen nieuws op. Het paardenspel van den heer Pinder vertrekt morgen ochtend te 6 uren van Goes en wordt tusschen half tien en tien uren alhier verwacht. Te drie uren heeft de optocht plaats en te half acht uur vangt de voorstelling aan. Te Goes had gisteren bij genoemd circus op de Markt een oploopje plaats. Een froep jongens hield achter de tent zoo'n heidensch lawaai dat dit voor de voorstelling zeer hinderlijk was. De politie wist de orde niet te herstellen, waarop do burgemeester, de betrekking van commis saris van politie is nog altjjd vacant geroepen werd en de jongens tot bedaardheid aanmaande wijl hij anders strenge maatregelen nemen zou. Intusschen trokken de agenten de sabel en werden over en weer stompen en slagen gewisseld. Twee agenten raakten onder den voet en werden door de burgerij ontzet. »Recht voor allen" was de strijdleuze van het gepeupel, dat joelende en schreeuwende door de straten trok en ook op de kaai met de poolitie handgemeen werd. Een per soon werd gearresteerd. Om tien uren was de rust hersteld. De aanleiding tot het oploopje schjjnt te zijn een kwestie tusschen de stalknechts en een jongen uit het spel, die met verwjjdering van den ouder- loozen knaap eindigde. De jongens trokken partij voor den knaap. Het paardenspel trekt eiken dag druk bezoek gisterenavond was het tot den nok gevuld met toeschouwers. Heden is de drukte in de stad zoo groot als nooit te voren, zelfs niet bij kermis. Van heinde en ver per as, te voet of per wagen kwamen de plattelandsbewoners naar Goes om den optocht van en de voorstelling in Pinders cirque bij te wonen. Malaise overal misschien, maar niet bij den ondernemer, di6 heel wat splint uit Zuid-Beveland zal meenemen. Wegens dikken mist kon de mailboot Pr/nses Elisabeth, kapt. Stasse, gisterenavond niet van Vlissingen vertrekken, maar moest tot heden morgen 11 uur blijven liggen; ook de van Queen- boro gisterenavond vertrokken Wii.em Prins van Oranje, kapt. Rol, had door den mist vertraging en kwam, na vele moeilijkheden, te 10.15 voorm. te Vlissingen aan. De passagiers vertrokken met den tacultatieven trein van 11.42 voorm. Ook op de heenreis had de Willem Prins van Oranje oponthoud door mist en arriveerde te Queenboro eerst gisterenmiddag éen uur. De Harwichboot Ipswich passeerde heden Vlis singen tien uur te laat. Te Heinkenszand werd Maandag een be zoeker der R. K. kerk plotseling krankzinnig. Voorzichtigheid gebood hem te binden en in bewaring te stellen. In den nacht van Woensdag op Donderdag, vorige week, is, volgens bericht uit Hulst, aan de Z. N. in den polder Absdale, op zes smokke laars aangehaald de aanzienlijke partij van 180 kilogram geraffineerd zout. Het gelukte niet een der smokkelaars in handen te krjjgenwel zijn zij allen bekend. Denzelfden nacht zagen onder Axel de com miezen drie personen met vier zakken bela len. Toen de dragers de ambtenaren bemerkten, lieten zij hun vracht in den steek en namen de vlucht. Achtervolging en pogingen om hen staande te houden waren vruchteloos. De commiezen keerden naar de zakken terug, welke naar hunne meening smokkelwaar zouden bevatten, doch vonden ze gevuld met kippen. Ongetwijfeld heeft men hier met een diefstal te doen gehad. Te Haarlemmermeer poogde Zondagavond de skeizer van Rusland," d. w. z. iemand die zich aldus noemde, eene woning binnen te dringen. Hij dreigde de huisvrouw, maar werd niet aan genaam verrast door den baas en den knecht, op wier tegenwoordigheid hij niet gerekend had en die hem, kom oor=+ een flink pak slaag onthaald ie hebben, vervolgens aan den burge meester overleverden. G. P. D., voorzitter van de anti-revolutionaire kiesvereeniging te Nieuwer-Amstel, omtrent wien de N. R. Crt. zulk een eclat-makend bericht meliide, schrijft in de Standaard, dat hij bij de politie een aanklacht wegens laster heeft ingediend, dat hij nog voorzitter is van Nederland en Oranje en dat hij om droeve familie-omstandigheden tijdelijk te Amsterdam in het volkskoffiehuis de Vrede is gelogeerd. Te Amsterdam liep dezer dagen een armoe dig gekleed man voor een bakkerswinkel. Een politieagent, die het gedrag van den man wel wat verdacht vond, vroeg den havelooze wat hij daar deed. De man, die er hongerig en uit geteerd uitzag, betuigde dat bij geen kwaad in den zin had, maar slechts wachtte tot een kooper brood kwam halen, om dezen, als hij uit den win kel kwam, een stuk te vragen, daar hij met zijn ge zin honger leed zijne vrouw had in twee dagen niets gehad, en de vijf kinderen schreiden van honger. De brave agent ging den winkel in en kocht twee brooden, die hij den verheugden man gaf; hij schreef toen zijn naam en woonplaats op om later een onderzoek te kunnen instellen. Op dat oogenblik kwam een brigadier voorbij, wiens eerste gedachte was, dat men hier met een toon- banklichter of brooddief had te doen. De agent lichtte hem echter in, en de brigadier ging in blakenden dienstijver onmiddelijk met den man mee naar diens woning. Toen de vrouw haar wederhelft met een politieman zag aankomen, sloeg haar de schrik op het hartzij vloog hem schreiend om den hals en riep: >0, man je hebt toch niet gestolen?" De kinderen sprongen en juichten van pret en riepen, dat zij nu brood en vleesch tegelijk konden eten. De brigadier, die reeds bij het binnenkomen een heerlijke lucht van gebraden vleesch had geroken, begon thans sterk te twijfelen aan de beweerde armoede, maai de kinderen vertelden hem op zijn vraag, dat vader dien morgen Fanny had geslacht, omdat zjj zoo'n honger hadden. Het was de hond, de speel genoot der kinderen, die gestorven was als een offer van werkeloosheid en nijpende armoede. De politie zorgde dat het huisgezin voldoende middelen tot onderhoud bekwam. Dit treurig staaltje, hoe 't er in sommige huis gezinnen in de hoofdstad uitziet ontleenen wij aan de A. Crt. In het huis van den heer M. te Eecloo was eene vreemde kat geslopen. Hjj overhandigde zjjn broeder een revolver om op het dier te schieten, doch werd zelf in 't hoofd doodelijk getroffen. Zondag jl. stierf de heer M. Verleden week Donderdag was te Groot- Welsden, gem. Margraten (Limburg) een jong- mensch in een zandkuil bezig met het uitgraven van zand, toen de grond instortte en hij daaronder bedolven werd. Zijne zuster, die hem koffie kwam brengen, begaf zich in den kuil om haar broeder te redden, met 't noodlottig gevolg nochtans, dat zjj mede onder een laag zand bedolven werd. Beider lijken heeft men eenige uren later opge graven. Mill van Zandt is gevaarljjk ziek te St Pe tersburg. Zoodra zij mag vervoerd worden, zal men haar naar Cannes overbrengen. In Berljjn is giiteren de negen en tachtigste verjaardag van den keizer op de gebruikelijke wijze gevierd. Van 's morgens vroeg af bewoog zich een groote menigte voor het paleis, in af wachting dat de grijze monarch zich voor het venster zou vertoonen. De keizer moet zeer ont roerd zijn geweest, toen de drie zonen van prins Wilhelm ,zjjn achterkleinkinderen, voor hun groot vader gebracht werden, 's Avonds voerde het hof- tableaux vivants op, gearrangeerd door de keizerin. In Decazevillé is het werk gedeelteljjk her vat. Vele werkstakers volharden echter in hun verzet. De afgevaardigde Basly blijft oproerige redevoeringen houden. In het Engelsch lagerhuis is medegedeeld, dat de regeering heeft besloten, de Britsche troepen naar Assoean te doen terugtrekken, terwijl de Egyptische aan de grens van Wady Haifa zou bljjvenvoorts dat er geen overeenkomst met Italië omtrent de bezetting van Massouah bestaat. In Luik is alles kalm. In Seraing moesten de troepen met de wapenen bij een oploop tus- schenbeide komen. Gisteren waren alle arbeiders in het etablissement van Cockerill aan het werk. In verscheidene mijnen in den omtrek zijn werk stakingen uitgebroken. De minister van oorlog Pontus is te Seraing gekomen. Gisterenmiddag hadden ernstige ongeregeldheden te Tilleur plaats. Een man werd doodelijk gekwetst. Vorst Bismarck moet aan den broeder van den Afrika-reiziger Pfeil geschreven hebben, dat hjj door de oppositie van den rijksdag buiten staat is aan de koloniale expedities den steun te geven, welke in het belang van het Duitsche rijk is. De Académie des beaux-arts te Parijs heelt in de afdeeling schilderkunst tot plaatsvervanger van Paul Baudry gekozen Jules Breton. -De Fransche senaat heeft art. 17 van het wetsontwerp betreffende het lager onderwijs aan genomen, waarbij bepaald is, dat dit onderwjjs uitsluitend door leeken zal gegeven worden. Twee Engelsche dames en een officier werden in den omtrek van Kaïro door een dertigtal inboorlingen met steenen geworpen. Zij waren genoodzaakt terug te keeren. De politie is latei- uitgezonden om da aanvallers te arresteeren. Uit dit feit spreken duidelijk de gevoelens der inboor lingen jegens de Engelschen. 's dravenïiaiïe. Tweede kamer. Bp het heden voorgezet debat over het wetsontwerp betreffende het Indisch tarief verklaarde de heer Van Bijlandt zich in beginsel voor herstel van differentieele rechten, mits het initiatief daartoe van de regeering uitga. Ook de heeren Brouwers en Clerck waren tegen verhooging van invoer rechten en voor herstel van differentieele rechten. Bij het artikel petroleum verklaarde de minister opnieuw pertinent dat van Amerika geen repre sailles te vreezen zijn tegen den voorgenomen pelroleum-accjjns in Indië. Het artikel betrek kelijk de invoerrechten is aangenomen met 45 tegen 32 stemmen metbehoud van het bestaand recht van 6 percent voor aardewerk, porselein enz. Het amendement tot herstel van differentieele rechten is vsrwoi-pen met 53 tegen 22 stemmen. Hierna is de discussie over de uitvoerrechten begonnen. Morgen, ook wegens ongesteldheid van den heer Heemskerk, geen grondwets-debat, maar, na afloop van het tariefsontwerp, behandeling van de eonversiewet. 's dravenlsag-e. Benoemd tot ambtenaar van het O. M. bij de kantongerechten Middelburg en Goes mr. Barbas, thans ambtenaar bij de kantongerechten te Oostburg, Terneuzen en Hulst. Tut lid van het college van regenten van het huis van arrest te Goes is benoemd J. M. Pilaar, notaris aldaar; tot gezworen van deD Oosterenban en Schouwenpolder C. Steur jr en tot dijkgraaf van den Adriana Johannapolder J. der Weduwen. itmsferdagu. Tegen Jacobus de Zwart, den bekenden socialist, eischte het openbaar ministerie der rechtbank alhier, 5 maanden celstraf, wegens diefstal van lood uit het Volkspark. Van de negen getuigen verklaarden er twee aan Zwart lood te hebben gegevenzelf zeide hij het, ter verdediging tegen de politie, genomen te hebben. Fortuijn merkte op dat beklaagde Ij jaar als krankzinnige te Franeker verpleegd werd. In de zaak Bulkley c. s. luidt de eisch van den procureur-generaal tegen mevr. Bulkley 2 jaar, tegen Kloppers 1 jaar en tegen juffrouw Schlingemann 6 weken celstraf. Door de rechtbank was de eerste tot 18 maan den, de tweede tot een jaar en de derde tot 45 dagen celstraf veroordeeld. Iiontleu. De ministers Chamberlain en Trevelyan zullen aftreden, doch eerst nadat Glad stone zijne voorstellen in het lagerhuis heeft gebracht. Xiuik. Te Blois is een gedeeltelijke werk staking uitgebroken. Conversie. (Slot afdeelingsverslag.) Verscheiden leden wilden wachten tot er een 3 fonds kon worden geconverteerd. Anderen gaven daaraan nu reeds de voorkeur, en wezen op de Maatschappij voor Gemeenlecrediet, die on langs een 3 leening plaatste tegen 86, terwijl de koers terstond steeg tot 88. Deze leden meenden, dat zulk een staatsfonds, bij eenigszins krachtige amortisatie a pari, tegen 90 ware te plaatsen. Hiertegen werd aangevoerd, dat daardoor het kapitaalsbedrag stijgen en de amortisatie dus be- zwarender zou worden. Ook een 3| fonds, a pari te plaatsen, vond verdedigers. De berekening, dat de geheele leening in 79 jaren zou worden geamortiseerd, werd onjuist ge noemd. Wanneer het tonds boven pari stjjgfc, zou men de aflosbare schuldbekentenissen grooten- deels in inschrijvingen Grootboek verwisselen. Vele leden achtten j amortisate te gering. In overweging werd gegeven, deze of op te bepalen, of het volle bedrag er voor te besteden, waarmee de schatkist zou worden gebaat. Men vraagde waarom de obligation der Amst. Kanaalmaatschappij niet in de conversie werden begrepsn. Zullen allen tegelijk in de gelegenheid worden gesteld, zich te verklaren Of hoe denkt de min. t« werk te gaan? Welke zou de toestand der houders van de cer tificaten zijn kunnen zjj de administratiekantoren dwingen, te converteeren of aflevering te vragen? Op velen had het een ongunstigen indruk ge maakt, dat de reg. er aan denkt, de coupons ook in het buitenland betaalbaar te stellen. Nederland behoeft gelukkig dit middel nog niet, en men vreesde dat deze maatregel, die op een niet on aanzienlijk offer te staan zou komen, in verband stond met de tusschenkomst van machtige buiten- landsche bankiers. Men berekende, dat met J amortisatie, de geheele 3j schuld in 60 jaren ware af te lossen. De termijn van 10 jaren, gedurende welke geen nieuwe conversie mag geschieden, kwam velen leden te lang voormen vermoedde, dat dit een voorwaarde der bankiers was; maar daardoor kwam het bezwaar van het overdoen der geheele schuld beneden pari duidelijk uit. Men vroeg, of reeds met een syndicaat een overeenkomst is gesloten, en overlegging daarvan, of anders van de onderhandelingen. De koers van 97 werd vrij algemeen te laag geachtde staat toch zal slechts 96s5/,00 ontvangen. Op dit verslag heeft de regeering het volgende geantwoord Dat een conversie tot menige onbillijkheid zal leiden en niet gerechtvaardigd is, tenzij de rente verlaging uit algemeene, duurzame oorzaken is voortgevloeid, kan de minister geenszins toegeven. Bestaat tengevolge der daling van de huurwaarde de mogelijkheid om een minderen huurprijs te bedingen, dan rust op de wetg. macht de plicht, van die gelegenheid gebruik te maken. Evenals ieder ander mag de staat een onereus geworden overeenkomst doen eindigen, wanneer hij daartoe in staat isde maatregel is het onvermijdelijk gevolg van het onbetwistbaar recht van den schuldenaar om zjjn schuld te kwijten. Naar het gevoelen van den minister is het tijdstip voor conversie daar als de gelegenheid daartoe, op voordeelige voorwaarden, bestaat. De prijs nu van 97 pet. is z. i. voordeelig genoeg lo heeft de min. zich vooraf overtuigd van de mogelijkheid om dien te bedingen, en 2o is hij hoog genoeg, vergeleken met hetgeen andere landen bedongen. Ad lum. Uitdrukkelijk wijst de min. er op, dat zijn inlichtingen hem de vaste overtuiging geven, dat voor het geheel een hooger prijs niet is te bedingen, wanneer men nl. voor de conversie een overeenkomst wil sluiten met een machtig ban kierssyndicaat, waardoor de uitvoering binnen een niet te langen termijn verzekerd wordt. Bij een andere wijze van handelen k a n de staat wellicht meer voordeel behalenmaar dan is dat geheel onzeker; want dan toch heeft men te conver teeren bij serieën, zoodat dan de kans bestaat dat de wet niet of slechts ten deele is uit te voeren immers de min. meent te mogen ontkennen, dat voor het 3| pet fonds meer dan 97 pet is te be dingen, zoolang er nog een aanzienlijk bedrag aan 4 pets in omloop is. Bovendien zou dan een deel der te besparen rente verloren gaan. Ad 2um. £)e koers van het nieuwe fonds moet voor de nemers altijd eenigszins voordeeliger zijn; thans heeft een 3£ pets fonds een waarde van 100 pet en moet dus enkele percenten daar be neden worden uitgegeven. In 1879 gaf België bij de conversie van zijn 4J pets schuld 6 a 8 pet toe, Frankrijk in 1883 bij het converteeren zijner 5 pets zelfs 20 pet en Nederland bij zijn leening van 1844 ten slotte 5 pet. Nu daarentegen zou de staat zijn 3| pet slechts verkoopen voor 4J onder de waarde der laatste twee of drie weken. Maar met vrij voldoende zekerheid is te voorspellen, dat de koersen veel meer zullen dalen dan zij nu gestegen zijn als de conversie, door vele aan vragen om aflossing, mocht geacht worden mis lukt te zijn daarom is aan die laatste beursprijzen niet al te veel gewicht te hechten en gaat men ver genoeg met voor de 2$ pets 71 pet te stellen, waardoor dan de 3§ pets slechts 3 pet beneden de marktwaarde zouden worden verkocht. De min. biedt dus een voordeel van 1,300,000 aanandere voorstellen zijn speculaties op de toekomst. Ongunstige invloed op een nieuwe leening is niet te vreezeneer volgt het tegendeel uit renteverlaging. De plannen om, hetzij later of nu reeds, in een 3 pets fonds te converteeren, offeren het zekere aan het onzekere opin elk geval is zulk een fonds thans niet tegen 90 pet te plaatsen. Boven dien, een tweede conversie is na 1896 weer met voordeel, mogelijk; in twee stadiën zal de staat er minstens 500,000 's jaars bij profiteeren. Een 3| pets fonds ware stellig veel nadeeliger. De aflossing in 79 jaar is wiskunstig zeker en ongetwijfeld uitvoerbaarer zal steeds voldoende schuld zijn af te lossen a pari. Meer te amorti- seeren wordt door het belang van het staatscrediet niet geëischt. Ten aanzien der oblig. Kanaalmaatschappij zou, na deze wet, een voorstel worden ingediend. De termijn zal lang genoeg worden gesteld, ook voor de buitenlandsche fondsenhouders, in elk geval nog langer dan België en Frankrijk stelden. Allen zullen zich te gelijk kunnen verklaren. De verwisseling zal rechtstreeks door het departement geschieden. Houders van certificaten kunnen tot den laatsten dag overschrijving en daarna aflos sing vorderenmaar het voornemen is zelfs, die overschrijving te doen vervallen, zoodat rechtstreeks aflossing gevraagd kan worden. Betaalbaarstelling van de coupons in het buiten land kan hoogstens 5000 's jaars kosten. De Ned. stukken worden daardoor buitenlands meer verhandelbaar. Er bestaat nog geen contract "met bankiers. Wel is van een syndicaat de toezegging ontvangen, dat het eventueel een contract wil sluiten op den voet dezer wet. De voorwaarden vooraf mede te deelen, laat het staatsbelang niet toe. Niettegenstaande de Fransche minister van financiën, Sadi-Carnot, met de grootste moeite een begrootingsplan heeft uitgewerkt, dat naar zjjn meening èn overeenkomstig was de beloften, door het ministerie gegeven met betrekking tot de

Middelburgsche Courant | 1886 | | pagina 2