Laatste Berichten. BÜÏTËNLAND7 Gemengde Berichten. Handelsberichten. algemeen Overzicht. Erielwisseling, Sraanmarkten, enz. Ferkoopingen en aanbestedingen Prijzen van Effecten. Do gymnastiek en schermvereeniging Oefening kweekt krachtdoor afwezigheid der stafmuziek van het 3e regiment infanterie, verhinderd om den 19en dezer eene uitvoering te geven, zal zulks den 26en d. a. v. doen plaats hebben. De werkmansvereeniging Patrimonium afd. Goes vergaderde gisteravond in het lokaal Wijn gaardstraat en herdacht haar 4jarig bestaan. Sedert haar oprichting neemt de deelneming steeds toe. Het vorige jaar telde zij 62 gewone en 28 buitengewone leden; 1hans 75 gewone en 29 buitengewone, totaal 104 leden. Aan contributie voor ondersteuningsfonds bij ziekte, werd in het afgeloopen jaar ontvangen 235.59, aan uitkee- ringen (enz.) uitgegeven ƒ123.89, zoodat een goed slot aanwezig is ad 112.20. Er werden in het afgeloopen jaar 10 gewone en 2 openbare ver gaderingen gehouden. Te Ellewoutsdijk worden van wege het gemeentebestuur maatregelen genomen tot werk verschaffing aan de hoofden van huisgezinnen, die van arbeid zijn verstoken. Men wil daartoe de hand slaan aan de verbetering van wegen. Het daarvoor benoodigde zand zou met de ver- eischte toestemming gegraven worden uit den vooroever van het waterschap. Het is te hopen, schrjjft onze correspondent, dat hiertegen geen bezwaar zal bestaan. Uit St. Maartensdijk schrijft men ons Evenals in vorige jaren zjjn wij weder in staat eene opgave te leveren van het aantal H. L. ajuin, 't welk van de teelt van 1885 in de haven alhier gescheept isen van het kapitaal, dat in plaats daarvan in de beurzen der landbouwers gekomen is. Doch, evenals met andere zaken, bleef men in 1885 hierbij ver beneden de raming. Men had nog al hoop op de laatste maand, maar die beantwoordde ook op verre na niet aan de ver wachting. Er zijn dan reeds enkelen, die niet konden besluiten hun aanwezigen voorraad ajuin van de hand te doen, om de naar hun wijze van zeggen eenvoudige reden, dat men van zulk een prjja toch niet bttalen kan. Van de ongev. 42000 H. L., die gerekend worden hier in den omtrek voorhanden te zijn geweest, zijn dan ook nog ongev. 17000 H. L. onverkocht. De ruim 25.000 H. L., die alhier gescheept zijn, brachten een kapitaal op van ƒ24,830; 't welk gemiddeld ongev. 0,98 per H. L. bedraagt. Ieder, die eenigszins bekend is met de uitgaven, welke de teelt van uien vordert, en met de gemiddelde opbrengst per gemet of per hectare, zal licht kunnen nagaan, dat het voor de landbouwers in deze streek, waar ajuin een hoofdproduct is, volstrekt geen cou'eur de rose is. Meer bevredigend zijn de uitkomsten, die de aardappelteelt opgeleverd beeft dit is evenwel niet zoozeer aan de hooge prijzen toe te schrijven, als wel aan het goede schot en Ie qualiteit. De 14,753 II. L.. die alhier gescheept zijn, brachten op ƒ22,680 'twelk gemiddeld nagenoeg 1,54 per H. L. bedraagt. Woensdagavond is tusschen Wemeldinge en Kattendjjke een hoogaars, toebehoorende aan een Yersekschen schipper, door den hevigen wind van voor de dreg en tegen een berm aangeslagen, waardoor het vaartuig een gat in den boeg be kwam en zonk. De schipper en de knecht heb ben zich met eenige moeite kunnen redden en het vaartuig zal behouden kunnen worden. Te Cortgene vergaderden gisteren de afge vaardigden uit verschillende gemeenten ter be spreking van de suikerbietenkwestie. De heer P. Meulenberg fungeerde als voorzitter en deed mededeeling van het verhandelde op de te Wisse- kerke gehouden vergadering. De bespreking van de verschillende punten gaf aanleiding tot zulk een groote spraakverwarring soms spraken vier personen te gelijk dat het zeer moei lijk was tot eenig besluit te komen. Einde lijk werd door een twintigtal personen overeen gekomen om een bond op te richten, die pas in het volgende jaar in werking zal tre len. Te be treuren was het, zegt onze berichtgever, dat niet zij, aan wi# dergelijke zaken zoo uitnemend zijn toevertrouwd, de leiding der vergadering in han den hadden. Volgens bericht uit Ter Neuzen, is heden morgen de Engelsche stoomboot Rosagez. Sharp, met stukgoederen van Goole naar Gent bestemd, met water in de machinekamer aldaar binnenge komen. Na door pompen het water zooveel mogelijk verwijderd te hebben, trachtte men het lek te vinden en dit te stoppen, waarin men schijnt te zijn geslaagd. Na eenige uren opont houd is nl. de boot naar de plaats van bestemming opgestoomd. Het terrein der nieuwe R. C. begraafplaats alhier zoo schrijft men ons uit Hoofdplaat schijnt slecht gekozen. Lijken, die in dezen tijd des jaars begraven worden, komen aanstonds in het water te staan, tot ergernis van velen, maar vooral tot kwetsing van het gevoel van eerbied, hetwelk bloedverwanten in de eerste plaats be zielt. Bij de op Donderdag plaats gehad heb bende begrafenis was dit het geval, terwijl, naar gezegd wordt, zelts de diepte van het graf niet aan de wettelijke voorschriften void ed. De politie maakte hierop echter geen aanmerkingen. De beteekenis van het woord „Kopper-Maan dag" is ongetwijfeld aan zeer velen onbekend. Vroeger zeide men Copper- of Copperckers-Maan dag, welke benaming kwam van Coppe (kop of drinknap,) die op vroolijke feesten gebruikt werd. Daar het nu bij sommige gilden gewoonte was, van den tweeden Maandag in Januari een vroo- ljjken dag te maken, werd deze de Copper-Maan- dag, die echter van lieverlede privaat eigendom der typografen werd, toen de andere gildebroeders langzamerhand ophielden, elkander den Cop toe te brengen. Dbld De S andaard weet mee te deelen dat eer- gisterennaeht een mislukte poging is gewaagd, om in de Nieuwe kerk in te dringen. Omstreeks middernacht werd een sleutel gestoken in het slot van de kerkdeur aan de Eggertstraat, het slot omgedraaid, en tweemalen gerukt om de deuren open te trekken. Dezelfde poging her haalde zich een kwartier later nogmaals. Natuurljjk is hiervan aangifte gedaan bij de politie. De heer W. Kraijenbelt te Amsterdam die reeds bjjna vijftig jaren het leeraarsambt heeft vervuld en o. a. voor Noord-Holland provinciaal directeur van de zoogen. Vrije Universiteit is en ook mede lid was der kerkelijke commissie, heeft Dinsd ig jl. aan het classicaal bestuur, „doende wat des kerkeraads is," geschreven, dat hjj zich onttrekt aan de commissie tot het beheer van de kerkge bouwen, de goederen, fondsen enz- der Ned. Herv. gem. te Amsterdam. In de troonrede, waarmede de zittingen van den Fruijiscbes gisteren perfoonjjjk door den keizer zjjc geepand. betuigde de keizer zijn dank voor de bljjken van sympathie en ver knochtheid, bjj gelegenheid van zijn regeerings- jnbileum zoowel uit het binnen-als het buitenland in zoo ruime mate gegeven. Hjj verklaarde, voortdurend het volste vertrouwen te stellen in de waarborgen voor het behoud van den vrede. Uit de verdere mededeelingen, door den minister president, vorst Bismarck, voorgelezen, bleek, dat de financieele toestand iets gunstiger kon ge noemd worden. De heersehende kwjjning in enkele takken van njjverheid werd aan overproductie toegeschreven, waartegen geen afdoende hulp langs wettelijken weg mogelijk is. Onder de ontwerpen, welke den Landdag zullen voorgelegd worden, maakt de troonrede van enkele melding, welke moeten strekken tot bescherming en ontwikkeling der Duitsche nationaliteit, tegenover de overheer- scbing door het Poolsche element. Volgens het Berliner Tageblatt, verwacht prinses Albert van Saksen-Altenburg, vroeger Prinses Hendrik der Nederlanden, tegen het einde van Maart hare bevalling. Terwijl bij ons een sterke dooi inviel, vriest het in Hamburg er dapper op los. De voorgeno men groots internationale hardrijderij zal dus Maandag wel kunnen plaats hebben. Axel Paulsen is uit Christiania derwaarts vertrokken. Friesche hardrijders en eenige liefhebbers uit ons land gaan Zaterdag naar Hamburg. Over George Eliot /ersohijnt, naar het A'. v. d. B. meldt, thans een nieuw werk bij de firma Kegan Paul en O., getiteld: George Eliot: a commentary on her life, her looks, and herself, door miss. M.Lonsdale, schrijfster van Sister Dora. Voor bjjgeloovige menschen verhaalt de Figaro een treffend voorbeeld. Toen koning Alfonso XII het vorige jaar op zijn reis door Spanje gedurende de cholera-epidemie eens te Aranjuez dineerde, vroeg plotseling een der personen aan tafel verlof om zich te mogen verwijderen. Men vraagde wat de aanleiding tot het verzoek was. Omdat dertien personen aan tafel zaten, verklaarde de bijgeloovige. De koning lachte hartelijk en stond er op, dat niemand zich verwijderdehij wendde zich, lachend, tot den hertog de Las Castiilejos, zoon van maai schalk Prim en aide de camp van generaal Pavia, en voegde hem toe„Noteer al de namen van de personen die aan tafel zitten, opdat wij later kunnen zien of er iets waars in het bijgeloof schuilt ik ben zeer benieuwd om te weten wie van ons binnen het jaar zal sterven." Indien het verhaal waarheid bevat was van de dertien gasten de koning de eerste die stierl. Groote opmerkzaamheid blijven de Duitsche bladen wijden aan de Christusorde, door vorst Bismarck van den paus ontvangen. Naar de Wes Merkur mededeelt, zou de rijkskanselier oorspronkelijk de Piusorde ontvangen hebben, maar men bedacht zich bij tijds, dat deze in wonderlijk contrast tot de houding van vorst Bismarck tegenover den vorigen paus zou gestaan hebben. Tien aanhangers van Zorilla zijn te Sara- gossa gevangen genomenhet gerucht loopt dat de acht, die gevat werden, weder zijn losgelaten. Ingevolge het over hem gevelde vonnis legcte president Berg zijn ambt neder. Hij werd intus- schen door de linkerzijde tot voorzitter van het Folketbing herkozen. Tegelijk met den onderkoning van Ierland, lord Carnarvon, zal de secretaris van staat voor Ierland sir Hart Dyke zijn ambt neerleggen. Hij vindt eveneens het voorstel van home rule door lord Salisbury ontworpen onvoldoende. Volgens Daily Telegraph zou het ministerie de afschaffing van het onderkoningschap over Ierland voorstellen. Het bericht omtrent een reis van den koning en de koningin van België naar Italië is uit de lucht gegrepen. Pailleron heeft de beide eerste bedrijven van zijn nieuwste werk aan de administratie van de ComédU Francaise voorgelezen. Deze Comédie, La Souris getiteld, bestaat uit <'rie bedrijven. Gil-Blas verhaalt bet volgende van koning Lodewijk van Beieren, le roi-vierge Voor de eerste opvoering van Tristan en Isolde had men, op raad van Liszt, als tenor een zekeren Schnorr geëngageerd de rol van de hartstochte lijke Isolde gaf men, volgens Gil-Blas uit Duitsche preutschbeid, aan de vrouw van Schnorr, waardoor de liefdescènes minder shocking werden, Mw Schnorr is buitengewoon mooizij maakte op den koning een diepen indruk, een gevoel dat weder- keerig bleek te zjjn. Op den avond der eerste opvoering noodigde Lodewijk II de chanteuse uit hem in zijn boot Elsa op het meer te vergezellen. Op zijn verzoek zong zij eenige liederen uit de opera. Was het 't kabbelend water, de maan, de poëzie van het oogenblik, de herinnering aan het kunstgenot van dien avond of misschien alles te zamen dat den koning overgevoelig maakte Plotseling ziet de schoone vrouw tranen blinken in het oog van haar stillen toehoorder, zjj werpt zich op de knieën voor hem neer en slaat haar armen om zijn hals en en haar vorst Zich losmakend, werpt hij mw Schnorr in het water, keert snel roeiend naar den oever terug en treedt het paleis binnen. „Gaat eens zieD," zegt hij tot de bedienden, „ik geloof, dat een vrouw in het water ligt, haalt er haar uit, indien gij wilt." Gelukkig kon de chanteuse zwemmen, zoodat zij gered werd. Voör eenigen tjjd was er sprake van om in Parijs een tentoonstelling van zuigelingen te houden. Later gaf men dit plan op, maar burger Grippa, in het oog van verstandige menschen eenigszins een warhoofd, behalve een warm ver dediger van de vrouwenrechten, heeft ook een groote liefde voor mooie bébés opgevat. Hij organiseert een concours van zuigelingen, waar de schoonste exemplaren ten slotte zullen bekroond worden. In de Justice komt van de hand van Leon Millot een degeljjk artikel voor over het be lachelijke ageeren der chauvinisten tegen de op voering van Wagner's Lohengrin. Het genie, zegt de schrjjver o. a., is geen koopwaar, onder worpen aan het douanenrecht en het heett niets te maken met de grenzen het behoort allen tjjden en allen landen en niet een enkelen persoon, want het maakt deel uit van het gemeengoed der menschheid. Leon Millot hoopt tenslotte, dat de heer Carvalho zich niet door het misbaar van enkelen late afschrikken, maar spoedig aan ajjn voornemen gevolg geeft en den Lohengrin in de Ope'ra-Comiqne doet uitvoeren. Men herinnert zich dat voor eenigen tijd voor de kerk Saint Martin te Marseille ongere geldheden voorvielen naar aanleiding van de door bet Btscjeljjk bestuur bevolen afbraak van die •kerk. Men -is- nü tot een schikking gakAm,en.- D(e werkzaamheden van het afbreken zullen hervat worden, maar de inbezitneming door de Btad zal op denzelfden dag geschieden, dat het stedelijk bestuur aan de geestelijkheid in ruil geeft de oude gebouwen van den hal Puget, in een voor- loopige kerk veranderd. Amsterdam Bij de heden gehouden trekking der 3 pets Amsterdamsche loten van 1874 zijn uitgeloot de volgende 4- seriën 1176 6048, 10898 en 18796. üe 25 premiën vielen ten deel als volgt: serie 6048 no 9 ƒ350»©; s.-18796 no 8 IOO© s. 1176 no 1 én s. 6048 no 6 ieder ƒ500; s 1176 no 5, s. 1176 no 7. s. 1176 no 8, s. 6048 no 1. s. 6048 no 4-, s. 6048 no 10, s. 10.898 no 4, s. 10.898 no 9 en s. 10,898 no 10 ieder 200 s. 1176 no 2, s. 1176 no 4. s. 1176 no 6, s. 6048 no 7, s. 6048 no 8, s. 10,898 no 1, s. 10,898 no 3, s, 10,898 no 5, s. 18,796 no 2, s. 18.796 no 3, s. 18,796 no 6 en s. 18,796 no 7 ieder 15». De overige in gemelde seriën begrepen noszijn losbaar met ƒ100. De aflossing geschiedt den 1 Juli a. bij de Nederl. Bank te Amsterdam. »s Kravenliage. Benoemd tot ontvanger der belastingen te Gorredjjk de beer Coops, thans te Bemmel, en t« Aardenburg de heer Ilouwink thans te Eijsden. IPliilippopel. Rusland stemt in de Boel- gaarsche Unie toe. De zaak hangt nog alleen af van de toestemming der Porte. Siaïro. De opstandelingen in Soedan ruk ken in groot aantal voorwaarts. Voor gemeenschappelijke rekening van eenige Noord-Bevelandeche landbouwers is aanbesteed, de levering van 63.600 K.G. superphosphaat a 14 oplosbaar in water. InschrijviDgsbiljetten daarop zijn ontvangen van de heeren D. Q. Mulock Houwer uit Zhrikzee a 4.04 SalomoQson uit Rotterdam a 4.14 Pateer van Hontenisse a 4.19(; Krol en c°. van Zwolle a 4.29 en Kortman van Rotterdam a 4.31 per 100 K.G. Aan den laagsten inschrijver, den heer D. Q. Mulock Houwer uit Zierikzee, is de levering gegund. Het was een onvoorziene benoeming, die van Paul Bert tot resident-generaal van Annam, Tongkin en Ivambodja, maar de keuze zelf is het bewijs, dat de Fransche regeering ten opzichte van deze landen werkelijk de beloofde nieuwe politieke gedragslijn wil in toepassing brengen. De Freyeinet is besloten de republiek in geen nieuwe avonturen te storten, aan geen onderne mende generaals de gelegenheid te laten Frank rijk voortdurend met onnoodige en nuttelocze kwestiën in moeilijkheden te brengen, zooals Courcy dat met zijn verovering van Annam gedaan heeft. Paul Bert treedt als buitengewoon gevolmach tigde der Fransche republiek aan het hof te Hué opaan hem is de zorg opgedragen om het pro tectoraat van Frankrijk over de drie Aziatische landen te organiseeren. Zjjn ambt van afgevaardigde veroorlooft niet hem definitief met deze functiën te belasten, maar ingevolge een wet van 30 November 1875 kan de regeering hem met een tijdelijke zending vanhoogstenB 6 maanden belasten, welke vernieuwd kan worden. Paul Bert heeft pleins pouvoirs over militaire en civiele autoriteiten in de drie koloniën, staat echter zelf onder controle van den minister van buitenlandsche zaken. Zijn residentie heeft hij te Hué. Naar men verneemt zal hij ook Tong kin en de overige deelen van Annam doorreizen om een grondig onderzoek in te stellen naar den toestand van het land, waarnaar de voorwaarden te regelen zijn, onder welke het protectoraat zal uitgeoefend worden. Uit hetgeen Paul Bert vroeger naar aanleiding der politiek ten opzichte van het verre Oosten gesproken heeft, kan men opmaken, hoe hij zijn ambt opvat. Hij was voor het behoud van Tongkin, maar verwachtte niets goeds van een voortdurend mili tair bestuur. »De koloniale politiek naar mijn opvatting verklaarde hij den 21 December 1885 bij het debat over Tongkin in de kamer ia geen politiek van avonturen, het is de politiek door alle regeeringen tegenwoordig erkend, een van uitbreiding, die daar buiten niet alleen bronnen van rijkdommen zoekt, maar eveneens zedelijke kracht". Sommigen koe teren de vrees, dat Paul Berts anti-religieuse gevoelens hem voor deze zending minder geschikt maken, daar Frankrijk bjj het koloniseeren van het werk der Christen-zendelingen vruchten plukt voor de politiek. Maar Paul Bert schijnt de woorden van zjjn vriend en meester Gambetta niet te vergotenVanticle'ricalisme rdest pas un article <Texportation. Over de handige wijze, waarop de j'esuïten bij hun zendingen in het Oosten te werk gaan, schreef de toekomstige resident- generaal van Tongkin „Degenen, aan wie het beheer onzer nieuwe bezittingen in Indiscb-China opgedragen is, moeten dezelfde buigzaamheid aan den dag leggen, als waarmede de jesuïten niet geaarzeld hebben het onwrikbare katholieke geloof naar de behoeften der tijden, der landen, der volkeren, der gewoonten te plooien. Men kan het huis veranderen, maar op voorwaarde dat men de facade onveranderd late. Zoo hebben deze meesters in de politiek gedaan. En ik vind Ksj: plagen,aardig dad ik hu» ttjjn oprechte bewondering betnig, torwjjl ik op hun omzichtige methode tevens de aandacht vestig van hen, die naar het verre Oosten niet alleen het geloof, maar ook de wetenschap en de recht vaardigheid van het Westen moeten overbrengen." Over 't algemeen is bet bericht van Paul Berts benoeming gunstig ontvangen. Men telt zijn deugden, in deze hoedanigheid te gebruiken, op en stelt er zijn zwakheden of fouten tegenover, waar bij de rekening met een gunstig saldo voor de eerste sluit. De eerste onheilspellende wolk Vertoont zich aan den horizont van het Fransche ministerie. Het is nog altijd de oude kwestie der amnestie; zoolang zij niet uit den weg is geruimd, moet zjj het optreden van ieder nieuw kabinet bemoei lijken. De uiterste linkerejjde verlangt de am nestie. Zjj heeft niet Vergeten, dat de heer De Freyeinet, toen hij deel uit maakte van het kabinet Brisson, aan de amnestie boven gratie de voor keur gaf. Maar hetzjj hij als premier tot andere gedachten gekomen is, hetzjj de andere leden van het kabinet niet tot een verdere concessie aan de extreme gauche over te halen waren, op raad van het ministerie heeft de president Grevy besloten gratie te verleenen aan alle politiek veroordeelden sedert 1870, waaronder zich prins Krapotbine en Louise Michel bevinden. Vermindering van straf zal verleend worden aan eenigen, veroordeeld wegens deelname aan de ongeregeldheden te Montceau-les-Mines. Of Clemeneeau's groep hiermede genoegen zal nemen In 't laatste nommer der Justice noemt Camille Pelletan de mededeeling over de gratie een gerucht, zoo onwaarschijnlijk dat daaraan geen 't minste geloof is te slaan. Gisteren heeft de heer De Freyeinet in de ka mer en de heer Demöle in den senaat de boodschap van den president der republiek voor gelezen. In de allereerste plaats dankt Grévy voor zjjn herkiezing, waardoor bljjkbaar uitdrukking gege ven is aan den wensch van het land, dat de duurzaamheid der regeering verzekerd zjj. Bjj de onmacht en verdeeldheid harer tegenstanders noemde de president de republiek den eenigen en noodzakeljjken regeeringsvorm, maar het was van het hoogste belang, dat de eensgezindheid der republikeinsche partij hersteld worde, opdat ge wichtige hervormingen tot stand kunnen komen. In éene halve eeuw zag Frankrijk tweemalen het koningschap en het keizerrijk ineenstorten, en wanneer men het aanbood een van deze weder op te richten, dan weet Frankrjjk dat men het weder eene omwenteling aanbiedt, welke uitloopt op eene regeering van éen dag. Het parlement zou op zijn beurt begrjjpen, dat bestendigheid van ministerie noodzakelijk is voor een goed bestuur der staatszaken. De meerderheid is aan de regeering verzekerd, als de vrienden der republiek het willen. Ten slotte bracht Grevy warme hulde aan leger en vloot, die gedurende den strjjd in het verre Oosten zoo talrijke blijken van moed, van zelfop offering, in éen woord van alle militaire deug den, waarop Frankrjjk trotsch is, hadden gegeven. Aan te St. Maartensdijk. Neen. Reeds vroeger hebben wjj dit gemeld. Vlissingen, 15 Jan. Boter per kilog. 0.95 a 0.82. Eieren 5.60 per 104 stuks. Yerseke, 15 Jan. Oesterbeurs. Voor eerste soort consumabele oesters is geboden ƒ50; voor twjjfelaars ƒ30 en voor klem zaaigoed ƒ2. El- is echter niets verkocht. Amsterdam, 15 Jan. Raapolie op 6 weken ƒ241. Lijnolie ƒ211. Gert, 15 Jan. Roode en wintertarwe fr. 19.50; rogge fr. 15.75; gerst fr. 17.75; haver fr. 17.25; boekweit fr. 15.paardenboonen fr. 15.50; koolzaad fr. 24.— lijnzaad fr. 29.lijnkoeken fr. 24. - koolzaadkoeken fr. 15.50; boter fr. 3.10 per kilogram en eieren fr. 3.25 per 26 stuks. Staatsleeningen. Nederland. Cert. N. W. Sch. 21/3 pet. dito dito dito. 3 dito dito dito. 4 dito Obl. 1878 1000. 4. dito dito 18834 dito dito 18844 Belgie. Obligation21/n Frankrijk. Origin. Inscli. 3 Hongarije. Obl. Leeningl867 fl 1305 dito Goudleening5 Italië, 5e Inschrijv. 1862/81 5 Oostenrijk. Obl. Mei-Nov. 5 p dito Jan.-Juli5 dito dito Goud 4 polen. Obl. Schatkist 18444 portugal. Obl. Btl. 1853/84 3 dito dito 18815 Rusland. Obl. Hope C. 1798/1815 5 Cert. Inscli. 5e Serie 1854, 5 ,t dito dito Ge 1855. 5 Obligatien 1862 5 dito 1864 1000 5 dito 1877 dito5 dito Oostersche le serie 5 dito dito 2e 5 dito dito 3e 5 dito 1872 gecon. dito 5 dito 1873 gecon. dito 5 dito 1884 gecon. dito 5 dito 1850 le Leening dito 41/° dito 1860 2e Leening dito 41/g u dito 1875 gecon. dito 41/g n Amsterdam. 14 15 Jan. Jan. 70 70 827/g 83 103 1031/3 1031/2 1025/g 103 103 100 871/2 88 023/g 92 601/16 661/8 663/4 667/g 447/8 441/4 821/3 IOU/4 RfiS/o lOU/s la 000/8 1005/s ö0°/8 101 99 987/g 581/8 58 581/4 683/8 957/g 96 9Ö16/]6 95% 961/" 953/4 921/n 893/ïe 93 893/8

Middelburgsche Courant | 1886 | | pagina 3