Laatste Berichten. BUiTEMlANf: Onderwijs? Kerknieuws. Gemengde Berichten. Burgerlijke stand. Verkoopingen en aanbestedingen. Algemeen Overzicht. Prijzen van Effecten. Maarschalk Francisco Serrano y Domingues, hertog de la Torre. Door gedep. staten van N.-Holland is benoemd tot commies-chef ter prov. griffie mr. E. De Vries, griffier bjj het kantongerecht te Zierikzee. Uit Hoofdplaat schrijft men ons In de vergadering van Dinsdag heeft de heer J. F. Boone de vereischte eeden als raadslid afgelegd. Nu gedep. staten de rekening over 1884 hebben vastgesteld, verlangde de raad, au grand complet, blijkbaar niet terug te komen op zjjne vroegere beslissingen betreffende de nog te doene betalingen voor een aangekocht klokje en voor straatverlichting, waarop door den voorzitter gewezen werd. Eene procedure en schade staan dus te wachten. Nu eene openbare aanbesteding, om tejvoorzien in de instandhouding en de bruikbaarheid van de openbare voetpaden, herhaalde malen door burg. en weth. uitgeschreven, te vergeefs was beproefd en 's raads goedkeuring werd gevraagd tot eene onderhandsche besteding, wilde de wethouder Weijnen de zorg dier voorziening door den raad doen opdragen aan een uit zijn midden te benoe men lid of commissieterwijl de wethouder Cammaert de uitvoering van het werk in daggeld voorstond, zoo de zorg daarvoor aan hem werd opgedragen. Nadat de voorzitter zoowel het een als het ander in strijd met de wet had verklaard werd ten slotte het dag bestuur tot eene onder handsche aanbesteding gemachtigd. Het zal er nu nog naar moeten zoeken met wien. De inhoud eener circulaire over de Zondagsrust viel niet in den smaak. De heer Cammaert verklaarde zich evenwel nog eens tegen het op Zondag doen oprichten van apentheaters. In de Donderdavond geopende zitting der eerste kamer wijdde de voorzitter een woord van herin nering aan wijlen den heer mr C. Th. graaf van Lijnden van Sandenburg, wiens heengaan hij een treffend verlies voor het college noemde. Yan Lijnden schetste hij als een man van buitengewone talenten, groote kennis, veelzijdige verdiensten, een sieraad van de kamer; een man, die, ware hij in het leven gespaard, ongetwijfeld nog vele en gewichtige diensten aan koning en vaderland zou hebben bewezen. Er werd besloten de ontvangen missive, houdende kennnisgeving van het overlijden door de douarière Van Lijnden van Sandenburg, met een adres van rouwbeklag te beantwoorden. De voorzitter bracht in herinnering, dat het wetsvoorstel-Reekers tot wijziging der wet op dezee- vissckerijen in eene vorige vergadering onafgedaan was gebleven en stelde voor de beraadslagingen daarover te bepalen op Maandag a. 30 Nov., des namiddags te 2 uren, waartoe werd besloten. Door de tweede kamer is gisteren nog besloten om het bekende adres van den predikant Van der Hoogt te Zaandam, waarin opheffing van den vaccinedwang wordt verzocht, ter griffie neer te leggen. Onlangs werd door ons op gezag van h.z'cWag. IVbl. meegedeeld, dat dr. Kuyper zijn eigen zoon niet waagt aan de Vrjje Universiteit zonder een aca demisch admissie-examen te hebben laten afleggen, want dien zoon zendt hij niet naar het gymnasium te Zetten, maar naar het »ongeloovig" gymnasium te Amsterdam. Hierop antwoordt dr. Kuyper thans, dat zijn oudste zoon de lessen aan de V. U. volgt zonder diploma van eindexamen te be zitten; dat zjjn tweed» het gymnasium te Zetten heeft bezochtmaar dat hij zijn derden zoon te Amsterdam heeft gehouden, omdat „een vader verplicht is bij keuze van school ook op den leeftijd en het karakter van zijn kind te letten, en bet deze overweging was, die hem noopte zelf den regel toe te passen, dien hij steeds aan anderen aanweeslet bij de keuze van een gymnasium ook op uw verplichting om uw kind door huiselijke opvoeding te vormen." De redactie van het Wag. Wbl. concludeert, na voorafgaande motiveering, hieruit»Mag men nu om een bijoorzaak over het bezwaar ten aanzien van een gymnasium heenstappen, dan ook over dat betrekkelijk een Universiteit niet minder. Het voorbeeld van dr. Kuyper leert dus, dat men met de omstandigheden dient te rade te gaan. Uitnemend, dat is ook onze leer. En daar het nu altijd gevaarlijk is, gelijk wij herhaaldelijk aantoonden, zijn zoon aan de V. U. te laten studeeren, zoo volgt uit gezegd voorbeeld, dat men wijs zal doen, vooral wanneer men in een Uni versiteitsstad woont, zijn kind onder eigen toezicht te houden, en naar het staatsgymnasium en de staatsuniversiteit te zenden." Benoemd tot hoofdonderwijzer aan de Chr. school te Tjum de heer H. Brouwer, als zoodanig werk zaam te Domburg. Te 's Heer Arendskerke meldden zich bij de opening van de avondschool zoo weinig leerlingen voor het herhalingsonderwijs aan, dat die school voorloopig werd opgeheven. De heer P. GvBaede, kapelaan bij de R. K. gemeente alhier, is benoemd tot pastoor te Schoorl In de onlangs gehouden vergadering van direc teuren en leden der Middelburgsche afdeeling van het Nederl. Bijbelgenootschap werden de aftredende directeuren, de heeren J. F. L. Abreseh en D. J. Dronkers herkozen; zij lieten zich die herbenoeming welgevallen. In de plaats van den vertrokken directeur, den heer E. J. W. Koch werd directeur benoemd de heer d' G. W A. de Veer alhier, die deze benoeming aannam. Het getal werkeloozen, die zich tot heden bij de werklieden-vereeniging Luctor et Emergo alhier hebben aangemeld, is geklommen tot 258. Wanneer men, zooals hier geschiedt, de werklieden aitnoodigt zich aan te melden komt ons de stijging van het aantal werkelooze personen sedert de laatste opgave (Maandag 11.) niet bjjster groot voor. Een eigenaardig licht zou misschien over deze zaak te verspreiden wezen, wanneer deze of gene eens kon opgeven, hoe groot het aantal werkeloozen in den regel in den winter hier is. Donderdag namiddag is alhier van eene win koluitstalling weggenomen een pak, inhoudende 12 wollen kinderdekentjes. Daders onbekend. Vrijdagmiddag had te Ellewoutsdijk in eene woning, onmiddellijk bij de kom van de gemeente, een brutale diefstal plaats. De vrouw des huizes, die even het dorp was opgegaan om noodzakelijke inkoopen te doen, vond bij hare terugkomst de deur geopend en hetkabinet voorzien van een sleu tel. Bij onderzoek bleek haar dat een doosje, waarin ongeveer 150 moest zijn geweest, geledigd was terwijl de daarnevens staande kistjes met andere kostbare voorwerpen, onaangeroerd waren gebleven. Vermoedelijk heeft men zich door valsche sleutels den toegang verschaft, terwijl men in de haast de sleutel op het kabinet heeft laten zitten. Tot nog toe zijn de daders onbekend. Volgens bericht uit Terneuzen, is de op de suikerplaat gestrande Noorsche schoener Hardan- geven gisterenavond door drie sleepbooten afge bracht en op de ree Je alhier geankerd, zonder eenige schade geleden te hebben, zoodat dan ook het schip heden naar Antwerpen zal opzeilen. De door de politie te Leeuwarden aange houden vermoedelijke dader van den moord met diefstal en brandstichting te Oude-Pekela is iemand van een zeer ongunstig verledenhjj heeft reeds tweemaal wegens diefstal tuchthuisstraf ondergaan. Hij was tot vóór korten tjjd arbeider in een der stroocartonfabrieken. Verschillende sehjjnbaar kleine omstandigheden, waaronder het wisselen van geld en een niet genoeg gemotiveerd vertrek naar Friesland, leidden tot huiszoeking en deze bracht verdachte voorwerpen aan 't licht, o. a. bebloede kleederen. Aan het spoorwegstation te Leeuwarden had Donderdagavond de onderchef, de heer E. de Vries, het ongeluk te struikelen en onder den trein te geraken, waardoor beide beenen en de rechterarm ernstig zjjn verwond en hij in levensgevaarlijken toestand naar het stadsziekenhuis is vervoerd. Bij de herdenking van haar 25jarige tooneel- loopbaan te Rotterdam, op gisterenavond, waren, zooals te wachten was. mevrouw De Vries vele verrassingen bereid. Reeds in den aanvang der voorstelling met fanfares en bouquetten begroet, werd in de pauze door den heer Jan C. de Vos in zeer hartelijke en zeer waardeerende woorden der feestvierend» een tal van geschenken over handigd, o. a. twee lauwerkransen, waarvan een zilveren, met eene portefeuille, welker inhoud, volgens den heer De Vos, voor later leven kracht zal schenken, een korf met rozen, eene lier met bloemen, een krans met diploma van het Tooneel- verlond enz. Ook bij het eindigen der voorstelling werden haar nog kransen en bouquetten aan geboden. De barbier Baars te Amsterdam, die eenigen tijd geleden, na het uiteengaan van eene socia listen-vergadering, een pistoolschot loste, is Maandagavond, bij het ontruimen van het café Zincken aldaar, door eene sabelhouw aan het hoofd gewond. De slag is afgeBchrampt en dus niet ernstig. Waarschijnlijk heeft hij het Gast huis, waarin hij dadelijk werd opgenomt*i reeds kunnen verlaten. De zenuwachtigheid yan dien man schijnt hem dus steeds te voeren te midden yan socialistische vergaderingen en oploopen, al sympathiseert hij volgens zijne verklaring voor de rechtbank daarmee niet. Op dezelfde bjjeenkomst in het café Zincken werd nog een pistoolschot gelostmaar thans niet door den heldhaftigen barbier Tot gisterenmiddag 3 uur waren in Engeland 119 conservatieven, 116 liberalen en 12 Iersche nationalisten gekozen. De conservatieven hebben 73, de liberalen 29 zetels gewonnen. De staat van beleg is in de noordelijke provinciën van Spanje afgekondigd. De Spaanscbe minister van buitenlandsche zaken, de heer Elduayen, heeft, alvorens zijn ministerieel ambt neer te leggen, het protocol, omtrent de quaestie der Carolinen-eilandenIyimet den Duitschen gezant onderteekend, zoodat deze zaak thans definitief is afgeloopen. De provinciale gouverneurs ontvingen uitge breide volmachten voor 't geval de rust verstoord mocht worden. Te Madrid zijn twee revolutionaire proclamaties in beslag genomen en het redactie- personeel yan twee republikeinsche bladen in hechtenis genomen. Don Carlos heeft Venetië niet verlaten. De bewoners van de Puerta del Sol te Madrid ontstelden hevig Donderdagmorgen door de ont ploffing van een bom onder de vensters van een café in een naburige straat. Verscheidene venster glazen sprongen, één kelner en twee officieren, die zich in het gebouw bevonden, werden door scherven glas gewond. Veertien personen zijn gearresteerd, maar de rust was Bpoedig hersteld. Uit Calcutta meldt men, dat een opstand in Nepaul is uitgebroken. De eerste minister is vermoord en de Maharajah gevangen genomen. De Engelsche resident is op eene inspectiereis, en derhalve niet te Khatmandu aanwezig. Door den bekenden schaatsenrijder Axel Paulsen is eene nieuwe soort van schaatsen be dacht, waarvan hij zich veel voorstelt. In het schaatsjjzer is eene goed geslepen, dikke glazen schjjf gevat, welks onderste gedeelte dus eene glazen oppervlakte uitmaakt, waarop hij vooral bij sterke koude meent gemakkelijker vooruit te komen dan op staal, dat zich in het ijs als het ware vastzuigt. Hj]' is bezig met het aanleggen van eene baan. waarop hij met zijn broeder Edwin des avonds bij electrisch licht voorstellingen zal geven, welker opbrengst tot een weldadig doel zal gebezigd worden, Een tweede der gekwetsten bij de ontploffing in de absinth-fabriek der heeren Joanne te Parijs is overleden. Men vreest voort het level van nog twee anderen. Prins Alexander van Hessen ontving Donderdag het volgende telegram van den jongBten broeder van vorst Alexander: Zaribrod, 26 November. Vandaag overschreien wij de grenzen en gaan nu naar Pirot. Met uitzondering van Widdin is Boelgarjjë bevrjjd van de Serviërs. Beiden wel. Franz Joseph. De Politische Correspondenz is door het Servische ministerie gemachtigd het bericht, dat koning Milan afstand zou willen doen van den troon, tegen te spreken. Koning Alfons ontving nog tjjdig de heilige sacreinenten der stervenden .welkejkardinaal Bena- vidis hem toereikte. Koningin Isabella en koningin Christina waren bjj het overigden tegenwoordig. De laatste was sedert de laatste vier en twintig uren niet van het sterfbed haars gemaals geweken Koning Alfons had gevraagd om zjjn beide doch tertjes te zien, maar zij kwamen eerst, toen de koning was overleden. Het lijk zal, na gebalsemd te zijn, naar het paleis te Madrid overgebracht worden. De begra fenis zal de volgende week plaats hebben. Het Servische hoofdkwartier heeft zich tot Nisch teruggetrokken. In Belgrado is het rustig, alle berichten over rustverstoringen zijn ongegrond. De koningin bezoekt dagelijks trouw de ge kwetsten in de hospitalen. Toen er in Sofia een gerucht liep, dat de Ser viërs den vrede eischten, begroetten soldaten en burgers den minister van buitenlandsche zaken op weg naar zijn departement met de kreten „Geen vrede Oorlog aan den vjjand Voorwaarts!" De Standaard ontving een telegram uit Sofia, dat vorst Alexander met 50.000 man op Servisch grondgebied is aangekomen. Onder de troepen heerscht een onbeschrijfelijk enthousiasme. Men verwacht, dat het Servisch ministerie zal aftreden en een nieuw kabinet, onder voorzitter schap van Christies, zal samengesteld worden. Uit Petersburg meldt men aan Vindépen dance, dat Rusland toebereidselen maakt voor het mobiliseeren van twee armeecorpsen. Van 21 tot 28 November. Vlissingen. Gehuwd J. Stroo, jm. 24 j. met S. P. Sohier, jd. 20 j. Bevallen: R. S. Debra, geb. Maes, d S. de Rijcke, geb. Van Opdurp, z. A. H. Timmermans, geb. Dupont, z. W. P. Boutens, geb. Lievense, z, H. B. Gillissen, geb. Schuering, z. J. van Hoeke, geb. Baart, d. A. Busquet, geb. Kemeling, d. J. Wouters, geb. Van Duur<s, z. C. C. Noordhoek, geb. Van Boven d. G. J. de Pagter, geb. Van Kleeven, d. G. S. de Jonge, geb. Van de Luijster, d. OverledenW. Gabriëlse, vrouw van W. de Wolf, 35 j. J. J. Verslugs, z. 11 m. R. A. W. Jacobze, man van M. Simmons, 63 j. C. C. van der Harst, d. 18 ra. W. J. C. van der Harst, z. 4 m, Heden middag is ten raadhuize te Vlissingen aanbesteed het maken, van cementriolen in de Aagje Dekenstraat en in de Slijkstraat naar de Breewaterstraat. De raming van eerstgenoemd riool was 706.36, die voor het tweede 1895.12. Ingeschreven was voor het eerste perceel door de heeren: D. Bijl 959, C. Maters ƒ905, P.A. van Beers ƒ899.50, P. Hubregtse 766 en voor het tweede perceel door de heerenP. Monjé 2218.09, C. Maters 1945, P. A. van Beers 1935, D. Bijl 1860. Sofia. Na een hevig gevecht is Pirot door de Boelgaren bezet. Vorst Alexander doet heden zijn intocht. Konstantinopel. Door tusschenkomst van Turkije, Oostenrjjk en Rusland zijn Boelgarjje en Servië het eens geworden over den wapenstilstand. lioaden. Tot heden toe zgn 128 conser vatieven, 129 liberalen en 19 Parnellisten gekozen. In Frankrijk verdeelt men nog voortdurend zijn opmerkzaamheid tusschen de Tongkincredieten en de presidentsverkiezingen. Over 't geheel verkeeren de politieke partgen in de republiek in een onbe hagelijke stemming; de radicalen, teleurgesteld in Brisson, zouden hem gaarne hoe eer hoe liever over boord werpen, maar een kabinetsverandering komt hun op dit oogenhlik zeer ongelegen. In gelijke positie bevinden zich de republikeinen der Tongkincommissiede meerderheid verschilt met de regeering van opinie en wenscht niet langer de zonen des lands door een doodeljjk klimaat en roovershanden te laten vermoorden, maar ook zij verlangt geen kabinetscrisis voor de herkiezing van den presidui. Vergezeld van de ministers yan buitenlandsche zaken, oorlog en marine heeft Brisson zich tot de eommissie begeven en het standpunt der regeering nog nader verdedigd. Brisson heeft verklaard, dat de regeering beslist tegen elke nieuwe koloniale expeditie is, maar dat zij evenzeer de ontruiming van Tongkin ver werpt, wijl daardoor benadeeld werd de waardigheid, het prestige en de eer van Frankrijk. De minister ran oorlog gaf de meest geruststellende inlichtingen over den toestand in Tongkin en de inlandsche troepen, welker organisatie weldra gereed komt. Van de gematigde bladen verklaart zich bijna geen enkel zóo tegen de meening der bureau's als de Temps, die de ontruiming van Tongkin als een opsrgefelgkc fout en tevens een smet op de Franache eer beschouwt. „Ons bljjft van de onderneming niets over dan het passief, d. w. z. de militaire moeilijkheden, en wij werpen in het water het actief, d. w. z. het tractaat van Tien- Tsin. Dat is wellicht radicalisme, het is misschien reactie, maar het is zeker geen gezond verstand noch natuurlijk verstand. De rechterzijde begrijpt het zóó goed, dat zij zoowel verrast als beschaamd is over haar over winning; zij tracht de republiek verantwoordelijk te stellen voor de ellende en schande, welke zij Frankrgk bereidde, en zij zal eenmaal zonder twijfel goed partij trekken van dit koloniale Sedan Om voor en tegenstanders der koloniale politiek nog meer tegen elkaar in 't harnas te jagen kwam de Iniransigeant met het alarmeerende bericht, dat geheel Annam in opstand staat, welke mede- deeling Rochefort op de hem zoo eigen liefelijke wjjze vergezeld liet gaan van beschuldigingen aan Brisson's adres over verduistering van depeches en van dien aard meer. Havas gevoelde zich geroepen Rochefort onmiddellijk op de vingers te tikken maar doet het op zoo'n dubbelzinnige manier, dat men den indruk krjjgt, alsof in Annam toch niet alles in den haak is. Uit Saigon ontving Havas een cijfertelegram over ernstige onlusten in Annam, maar het gewicht dezer tg'ding in aanmerking genomen, meende het agentschap haar, wegens haar twijfelachtig karakter niet zonder den minister-president te raadplegen te mogen openbaar maken. Brisson verklaarde, dat het gouvernement geen dergeljjke berichten had ontvangen, het aan Havas overlatende welk gebruik er van te maken. En het agentschap handelde ongetwjjfeld in den geest van het kabinet door het stilzwjjgen er over te bewaren, tot Rochefort de in het oog der Fransche regeeringen altijd lastige snuffelaar den reuk van dit verstoppertje spelen kreeg. In zgn hoedanigheid van speurhond zou Roche fort de belanghebbenden in den oorlog tusschen Servië en Boelgarjje op 't oogenblik gewichtige diensten kunnen bewjjzen. Koning Milan schjjnt zoek te wezen. Er loopen allerlei vreemde geruchten dan laat deze berichtgever hem in Weenen opduiken, dan weer verwacht een ander hem met extratrein in Boekarest, terwijl zijn ministers zich naar Nisch hebben begeven ter belegging van een buitengewonen kabinetsraad met den koning. De ministers zoeken hun vorst op de plaats, waar hg volgens plicht moet wezen, en waar hij ook zeker zich bevindt. Vorst Alexander, gevolgd door zijn dappere krijgers, heeft zegevierend den voet op Servisch grondgebied gezet. Of hij echter reeds Pirot heeft genomen, is door geen later bericht bevestigd. Van een wapenstilstand wil vorst Alexander niets hooren, zoolang de Serviërs zich nog bjj Widdin op Boelgaarsch grondgebied bevinden. Zjjn moedig voorwaarts dringen, zgn gereserveerd antwoord aan de Porte omtrent de zending van een Turkseh commissaris naar Roemelië, in een woord het geheele optreden van vorst Alexander, die zoo sans compliments de waarschuwingen en raadge vingen der mogendheden in den wind slaat, komt den drie keizerrijken, den staten des vredes, zeer ongelegen. Naar men dan ook mededeelt hebben de vertegenwoordigers van Rusland, Oostenrijk en Duitschland schreden bg de Boelgaarsche regeering ten gunste van staking der vijandelijkheden ge daan. Tot heden antwoordde het gouvernement van vorst Alexander hierop niet. Dat de zaken in het Oosten nog met iederen dag meer ingewikkeld worden en de Europeesche rijken weinig hoop op een spoedige oplossing koesteren, bewjjzen het concentreeren der Oosten- rjjksche troepen in de Herzegowina en de mobi lisatie van een paar Russische armeecorpsen. Het daghet uit het Oosten zal nog lang niet meer dan een wensch zgn. Het bericht van het overigden van koning Alfonso werd spoedig door een tweede doods tijding uit Spanje gevolgd. Maarschalk, Serrano wiens naam in de Spaansche geschiedenis zal bljjven leven, is Donderdag na lange ziekte overleden. Francisco Serrano, in 1810 te San Fernando geboren, trad reeds op twaalfjarigen leeftijd als cadet in den krijgsdienst. Dank zij de genegen heid, welke bij koningin Maria Christina inboe zemde, werd hjj in 1840 tot brigade-generaal bevorderd. In 1845 trad Serrano voor het eerst als minister van oorlog »p, maar wegens den invloed, welken hij op koningin Isabella uitoefende, en die hem de toorn des konings op den hals haalde werd hij, na menig hofschandaal,in 1854 uit Spanje verbannen. Na de Juli-revolutie keerde Serrano in zjjn vaderland terug, sloot zich bij O'Donnell aan.die hem tot kapitein-generaal van Nieuw-Castilië, en, nadat hg op verdienstelijke wijze tot den coup d'état. van 1856 had medegewerkt, tot kapitein generaal van het leger bevorderde. Ter belooning voor zgn diensten, als kapitein- generaal van Cuba bewezen, ontving hij in 1862 den titel van hertog de la Torre. Na den dood van O'Donnell trad de maarschalk als hoofd der liberale partij op. Toen koningin Isabella in 1868 verdreven was en de partijen het over de keuze van een nieuwen koning niet eens konden worden, berustte het voorloopig gezag bij Serrano. Den 16 Juni 1869 werd hij tot regent verkozen, en bekleedde deze waardigheid totdat koning Amadeus de regeering aanvaardde. Na de uitroeping der republiek in 1873 verliet Serano Spanje, waar hij eerst na den coup d'état van generaal Pavia terugkeerde. Tot dictator uitgeroepen, hield hg zich tot December 1874 als zoodanig staande, toen hij door een pronunciamento, tengevolge waarvan Canovas, koning Alfons XII plotseling op den troon plaatste, werd verdrongen. Dadelijk daarop verliet hij Spanje opnieuw, maar keerde na eenige maanden terug, bood koning Alfons zgn diensten aan en nam in 1877 zitting in den senaat. Hg stelde zich aan het hoofd der dynastieke linkerzjjde, welker programma hg in 1882 openbaar maaktetoen deze partjj in October 1883 zitting kreeg in het kabinet Posada-Herrera werd Serrano gezant te Parijs, doch nam reeds in Prebuari 1884, nadat het genoemde kabinet was gevallen, zgn ontslag. Zgn neef Lopes Domingues zal hem als leider zijner partg opvolgen. Amsterdam. 27 24 Nov. Nov. 683/4 6 83 /g 821/8 821*4 1023/4 10213/16 1029/16 - 1021/s 1021/g lOïöig 10213'is STAATSLEENINGEN. Nederland. Cert. N. W. Sch. 21/2 pet. dito dito dito3 dito dito dito4 dito Obl. 1878 10004 dito dito 18834 dito dito 1884 België. Obligatien21/j n Frankrijk. Origin. Insch. 3 Hongarije. Obl.Leening 1867 fl. 120o dito Gondleening5 Italië. 5 Inschrijv. 1862/81 Oostenrijk. Obl. Mei-Noy. ,5 dito Jan.-Juli5 n dito dito Goud 4 Polen. Obl. Schatkist 1844 4 Portugal. Obl. Btl. 1853/84.3 dito dito 1881 5 Rusland. Obl. Hope C. 1798/1815 5 Cert. Inschr. 5e Serie 1854.6 dito dito 6e 1855. 5 Obligatien 1862 5 dito 1864 10005 dito 1877 dito.5 dito Oostersche le serie. 5 dito dito 2e 5 dito dito 3e n .5 n dito 1872 gecon. dito 5 dito 1873 gecon. dito 5 dito 1884 gecon. dito. 5 753/s 651/2 65I/2 657/u 6511/n 83 827/g 447/g 451/4 833/g 833/4 1009/46 845/w 933/4 995/8 563/g 563/4 941/g 941/4 947/g 10015/jj 59 841/j »3% 9913/jg 8713/16 660/4 573/g 9«/l6 941/g

Middelburgsche Courant | 1885 | | pagina 2