Laatste Berichten, lUITEIiLAID. Gemengde Berichten, Verkoopingen en aanbestedingen. Burgerlijke stand. Algemeen Overzicht. Prijzen van Effecten. tt giers steeds bij den steiger, alhoewel daarvoor geen aangewezen inrichting bestaat, in en uit de veerboot moeten stappen. Bij hoog water heeft dit in- en «instappen gering bezwaar, doch bp laag water is het dikwpls niet alleen zeer lastig, vooral voor vrouwen, maar zelfs hoogst gevaarlijk. Stel u voor en er bestaat geen andere gelegenheid dat de veerboot aanlegt aan den steiger, waar bij laag water nog ruim 10 Meter water staat. Een van de zitplanken der veerboot wordt dan tusschen den steiger gestoken, men wipt u op de plank en ge moogt verder zien, dat ge op bet plankier van den steiger terecht komt; heeft het geregend dan kan deze angstwekkende tour (ïadresse nooit ten voordeele der kleeren uitvallen. Door de opheffing van het kantongerecht te Cortgene worden nog al eens bewoners van Noord- Beveland gedwongen naar Goes te gaan en den overtocht bij 't Catsche veer te makenhet aantal passagiers, die aan 't veer worden overgezet is er dan ook in de laatste jaren niet minder op geworden. Geen wonder, dat er gedurig geklaagd werd over het aanleggen van de veerbooten aan den Zuid-Bevelandschen kant. Het is daarom verblijdend aan 't publiek te mogen mededeelen, dat ged. Btaten op dit verzoekschrift gunstig hebben beschikt en er alzoo weldra in de behoefte aan eerre yerbkterde inrichting voor de passagiers, die aan 't Catsche veer moeten worden overgezet, zal worden voorzien. De gemeenteraad te Terneuzen heeft gisteren de begrooting voor 1886 vastgesteld in ontvang en uitgaaf op 39.450.05j. Onder de inkomsten is de hoofdelijke omslag uitgetrokken voor 10.500 en voor het vergunningsrecht 1500. Onder de uitgaven zjjn voor het onderwijs geraamd ƒ15.449.08. Het vergunningsrecht is vastgesteld tot 12.50 of het maximum van iedere 50 huurwaarde der Iocaliteit, waarin sterke drank in het klein wordt verkocht. De belasting op de honden zal, zoo werd thans bepaald, voortaan bedragen 4 voor iederen huis- of jachthond en 0.50 voor iederen band- of werkhond. Verbodsbepalingen zijn gemaaktop het berijden van het Macadamplein op de Markt en op den invoer van versch vleesch, zonder voorafgaande keuring door een bevoegd veearts. Besloten werd om op het Macadamgedeelte van het marktplein kastanjeboomen te plaatsen, de boomen in de Nieuwstraat te laten staan en aan de régeering te vragen, om de dienstdoende sehutterjj, te Ter Neuzen in het leven te roepen, te doen zijn artillerie-schutterij. De zangvereeniging Vooruit te Breskens, directeur de heer A. F. Wisse, gaf gisterenavond, zoo wordt ons geschreven, hare derde uitvoering. De ver schillende nommers van het programma, waaronder een paar vrouwenkoren, werden over het algemeen goed ten gehoore gebracht. Vooral De heem'len verhalen de macht des Heeren van J. Haydn, Morgenzang van C. W. von Gluck en Hymne van F. Silcher maakten een goeden indruk. Niettegenstaande de opkomst van de werkende leden gedurende de zomermaanden wel wat te wenschen overliet, waaronder het instudeeren der stukken natuurlijk lijdt, was toch meer geoefend heid, meer zelfvertrouwen en dientengevolge eene betere samensmelting der stemmen op te merken dan het vorige jaar. Werden in het vervolg de dynamische teekens in sommige stukken wat meer in acht genomen, de voordracht ervan zou er zeker nog in lieflijkheid bij winnen, doch Keulen en Aken zijn niet op één dag gebouwd. Uit IJzendjjke meldt men ons: De gemeenteraad, opnieuw geconvoceerd zijnde tot het in behandeling nemen der begrooting voor 1886, heeft thans inplaats van eene leening van 17000, zooals eerst was voorgesteld, besloten eene geldleening van 15000 a 4% aan te gaan, aflos baar in 15 jaren. Daaruit zal de oude scbuld a 5% worden gekweten en voor het overschot zullen de meest noodzakelijke werken in de gemeente worden uitgevoerd. De hoofdeljjke omslag kan hierdoor tevens tot zjjn vroeger cjjfer van 4700 worden teruggebracht. Nadat nog eenige zaken van ondergeschikt belang waren afgedaan, interpelleerde een raadslid den voorzitter over het wegruimen der zink- ofstink- putten, waartoe in eene der vorige vergaderingen besloten was, omdat ze in strijd met een besluit van den raad gelegd waren. De voorzitter repli ceerde dat geen termjjn voor het opdoeken gesteld was, en toen daarop met algemeene stemmen, behalve die der wethouders, besloten werd de opruiming binnen 14 dagen te doen plaats hebben, verklaarde hij", naar aanleiding van art. 70 der gemeentewet, dat besluit niet te zullen uitvoeren. Alzoo zal hooger autoriteit als scheidsrechter moeten optreden in een onwelriekend conflict tusschen den raad en het dageljjksch bestuur De verkiezing voor een lid van de tweede kamer in het hoofdkiesdistrict Sneek, noodig doordien mr. Ph. Blom ontslag heeft genomen, is bepaald op den 17 November ade herstemming zoo noodig op 1 December. Heden middag bad een arbeider, werkzaam aan het stoomschip Prinses Elisabeth te Ylissingen, het ongeLuk een zwaar ijzeren voorwerp op den voet te krijgen waardoor dit lichaamsdeel ernstig werd gekneusd. Met een der havenbootjes naar de stad vervoerd werd hem daar de eerste hulp verleend. Gisteren werd J. F. C„ horlogemaker te Hontenisse, die door de arr.-rechtbank alhier als getuige was gehoord, na afloop der zaak gevangen genomen, als verdacht van eenigen tijd geleden zich aan oplichting te hebben schuldig gemaakt. Hjj zit nog gevangen. Te Zandvoort is een straat gedoopt de Doctor Johann Georg Mezgerstraat. Een bierbrouwer te Eindhoven vernam nau welijks dat de firma V. L. failliet was gegaan, of hij zond iemand naar Amsterdam, Botterdam, enz., met verzoek dè wissels niet te betalen, welke hjj genoemde firma ter ineasseering had gegeven, en die den volgenden dag vervallen zouden. Het gelukte bjj allen en de brouwer was gered. Het bedrag der wissels was ƒ19.000; te Botterdam alleen omstreeks 5000. De schapenhouders beleven, evenals vele andere veefokkers, tegenwoordig geen aangename dagen. De markt van hun vee verkeert in een gedrukten toestand, zoodat zij niet kunnen ver koopen dan voor te weinig geld. Het gevolg hiervan openbaart zich in groote kudden, die nagenoeg eene dubbele getalssterkte bezitten. Oppervlakkig lijkt dit gunstig, doch bjj nader inzien komt men tot de conclusie dat de overgroote hoeveelheid nadeeligen invloed uitoefent op het gehalte der dieren. Dezelfde drift toch, die be stemd is voor het gewone aantal, moet evenzeer de groote familie den kost verschaffen. Die invloed wordt het best ondervonden door de landbouwers die voor een schaap de beweiding hunner lande rijen hebben afgestaan. Tegenwoordig slaan zij dan ook menigen bout in den pot en zij zien dan van zelf dat gewicht en hoedanigheid niet zijn als op andere tijden. Wegens volslagen gebrek aan werk, zoo vertelt men, meldde zich dezer dagen op ftét bureel van den plaatselijken kommandant te Utrecht, uit een der naburige gemeenten een ge huwd persoon aan, die vader is van 5 kinderen, en voorzien was van eene gelegaliseerdè toestem, ming zijner vrouw, om dienst te nemen bij de koloniale troepen. Wij hopen dat dit voorbeeld niet te veel navol ging vinden zal. Wel wordt daardoor de man aan brood geholpen en kunnen, aangenomen dat de koloniaal een goed deel van zijn handgeld afstaat voor zijn gezin, vrouw en kinderen een korten tijd daarop teren, maar hoe moet het daarna met het gezin gaan Van de honderd maal komt het zeker 90 keeren ten laste van het armbestuur. Wanneer de man eenmaal in de tropische ge westen aangekomen is, zal hij van zjjne soldij ook niet zooveel kunnen besparen om daarvan aan zjjn gezin nog iets over te maken. Te Helmond is gisteren avond een ontzet tende gebeurtenis voorgevallen. Door een onbe kende oorzaak sprong omstreeks half zeven een der ketels der gemeente-gasfabriek, waarbij de direc teur en een fitter zeer ernstig werden gewond. Door de vele brandstoffen gevoed, woedde een brand op groote uitgestrektheid. De brandweer deed het mogeljjke om verdere onheilen te voor komen, toch is nog een kleine gashouder in de lucht gevlogen als een gevolg van den brand. In anderhalf uur was men den brand meester. De directeur, de heer H. T. G., is nog 's avonds overleden, evenals een arbeider die verbrand is. Men vreest ook voor het leven van den fitter P. De stad is natuurlijk van licht verstoken; de materieele schade is aanzienlijk en de verslagen heid en deelneming is groot. Nabij Uilesprong zijn kleederen en sieraden gevonden van een vrouw, die vertrekken zou met de Grouwster boot. Men vermoedt dat zjj ver moord is. Te Berlijn is op 68-jarigen leeftijd overleden, de componist Friedrich Kiel, wiens werk Der Stern von Bethlehem in Mei door de zangvereeniging Tot Oefening en Uilspanning werd uitgevoerd. De musicale bladen in Duitschland brengen groote hulde aan zijne nagedachtenis. Het Journal de St. Pétershourg betreurt het, dat vorst Alexander van houding schijnt veranderd te zijn. In zijn briet aan koning Milan aarzelt hij niet over een vereenigd Boelgarjje te spreken, niettegenstaande het memorandum der ambassa deurs en zijn eigen onderwerping daaraan. Daarom gaan Servië en Griekenland verder voort met hun krijgstoerustingen en stellen zich voor als de verdedigers van de onschendbaarheid van het Berlijnsche tractaat in Turkije's bestaan. »Wat een treurig schouwspel, roept de schrijver uit en hoe verschillend van verleden tijden, toen het geheele Oosten verdeeld was in twee legers, het een het kruis en het andere de halve maan in het vaandel voerend." Terwjjl de diplomaten van andere mogendheden door meer materieele redenen geleid worden bij hun streven om den wereldvrede, die door eenige millioenen Slavoniërs in gevaar ge bracht wordt, te behouden, beschouwt Busland het als een vernedering, verzekert het Journal de St. Pétershourgdat volkeren, die het met opoffering van zijn bloed van het Turksche juk bevrijd heeft, elkander zouden verscheuren. Daarom is Busland, meer dan eenige andere mogendheid, geroepen zulk een ramp te voorkomen. Dit artikel beschouwt men als van groote be- teekenis. De ongunstige berichten over den gezond heidstoestand van den koning van Spanje worden van officieele zijde tegengesproken. De koning maakt met de koningin iederen namiddag een rijtoer in den omtrek der hoofdstad. Het Deensche Landsthing heeft zijn hoogste afkeer geuit over den moordaanslag op den minister Eatrupp. Koning Christiaau heeft de zittingen van het parlement tot 18 Dec. verdaagd. De keizer van Duitschland is gisteren te Berlijn teruggekeerd. Bjjna den geheelei dag was een talrijke menigte voor zijn paleis vergaderd, en toen om 1 uur bij het betrekken der wacht de grijze monarch zich aan het historische hoekven ster vertoonde, braken allen in luide toejuichingen uit. Amsterdam. In tegenwoordigheid van de ministers van binnenlandsche zaken, marine, koloniën en waterstaat, den commissaris des konings, jhr. Schorer, de burgemeesters van Am sterdam en Haarlem, oud- en tegenwoordige commissarissen, benevens vele oud- en jonge kweekelingen werd heden het honderdjarig bestaan der kweekschool voor de zeevaart met een huishoudelijk feest herdacht. Jhr. Hartsen, president-commissaris, hield eene feestrede, waarin hjj in 't kort de geschiedenis der stichting van die school herdacht. De kweekelingen vieren feest, en bezoeken hedenavond den stadsschouwburg. Voor genbodigden is een diner bij Couturier. Parijs. Frankrijk en Engeland zjjn tot de conferentie toegetreden. Ivonden. Door lord Churchill is in eene vergadering te Birmingham de inlijving van Birmah in uitzicht gesteld. Weenen. De troonrede gispt gestreng de jongste gebeurtenissen in het Balkangebied. Bjj de gisteren te Vlissingen gehouden openbare aanbesteding van levensmiddelen en brandstoffen ten behoeve van de gestichten gasthuis en burger weeshuis aldaar, zijn de navolgende prjjzen inge schrevenrund vleesch 0.50. spek (Amerikaansch) 0.44, id. (Inlandsch) 0.59, reuzel 0.42, versche boter ƒ1.20, vatboter ƒ0.59, alles per kilogr. gort (gemeenbest) 9.60 per hectol. rijst (Java) 0.11) en zout 0.12 per kilogr. groene erwten (Walchersche) ƒ8.48 en bruine- boonen 9 per hectol.suiker 0.43 en stroop ƒ0.10 per kilogr.; aardappelen 1.97 per hectol.; koffie 0.63 per kilogr.brandhout 5.60 per wissesteenkolen (Engelscbe) 0.69 en id. (Buhr) ƒ0.55 per heet.; korte turf ƒ5.10 per 1000 st. patentolie ƒ0.31 per liter; zeep ƒ0.28), styfsel 0.20 en stroo (gesneden tarwe) 0.04, alles per kilogr. Behalve de artikelen zout, groene erwten, brand hout, Eng. steenkolen en korte turf, zjjn de prjjzen voor het Weeshuis dezelfde als voor het Gasthuis. Ten behoeve van het eerstgenoemde waren voor die artikelen de prijzen als volgtzout 0.12) per kilo., erwten 8.75 per heet., brandhout ƒ5.75 per wisse, Eng. steenkolen 0.70 per heet. en korte turf 5.70 per 1000 stuks. Van 17 tot 24 October. Vlissingek. Gehuwd: J. H. Gesker, wed'57 j. met A. J. S. Brinkmann, wede 40 j. J. Willemse, jm. 32 j. met J. M. Haarzakker, jd. 28 j. Bevallen: A. de Bjjke, geb. Huibregtse, z. A. P. Brand, geb. Wiltenburg, d. M. E. Belfroid, geb. De Beeper, d. C. E. van den Berg, geb Bal- makers, z. C. Alewjjnse, geb. Bosselaar, d. C. van der Meyer, geb. Van Gemert, z. A. C. de Kam, geb. Nustelink, d. (levenl.) M. B. Smagge, geb. Carre, z. D. Malipaart, geb. Klaassen, d. OverledenC. Adriaanse, d. 6 w. M. Sobier, d. 5 m. L. van Velzen, vrouw van J. de Voogd, 64 j. C. A. Verhagen, d. 9j. A. P. van Zwijndregf, wede van D. Bebelaar, 76 j. Slechte tijdingen komen uit Tongkin, Annam en Cochinchina Wanneer niet reeds in zoo sterke mate de afkeer in Frankrjjk tegen verre expedities van dag tot dag toenam, waren de jongste on gunstige berichten voldoende het geroep om terugkeer van de verderfeljjke koloniale politiek der laatBte jaren te vèrsterken. Is het alarmeerende bericht uit Saigon over een bloedbad in Hué, door de monarchalen op den morgen der herstemmingen in Parijs verspreid, niets meer dan een slecht voorteeken geweest Of is de depêche van generaal Courcy betreffende den moord op een zeker" aantal Christenen in de provincie Quang-Tri eenige dagen op het depar tement van oorlog zoek geraakt en hebben de altijd vaardige reactionairen misschien een tipje van den sluier opgeheven zonder het beeld in zijn geheel juist te zien De stilzwjjgendheid der Fransche regeering over de zaken in Tongkin en Annam leidt als van zelf tot dergeljjke veronderstellingen. Spaarzaam deelt zjj het een en ander mede. Wat men uit de koloniën hoort, weet men uit particuliere berichten, uit dagbladeorresponden- ties. Volgens deze verkeert Annam in een staat van volkomen anarchie. De volgelingen van den listigen Thuyet en den jeugdigen afgezetten koning neutral ÏBeeren den Franschen invloed en ontrekken zich aan de macht van den nieuwen vorst. Thuyet, vast besloten geen duim breed gronds te wijken zonder verzet, noodigt in tallooze pro clamaties, in Annam en Tongkin verspreid, het volk op de Franschen en hun aanhangers uit het land te dryven. Christenmoorden in massa hebben bewezen, hoe goed de oproepingen verstaan werden, terwijl de benden zelfs een oogenblik Cochinchina met een inval bedreigd hebben, zoodat belangrjjke versterkingen ter bewaking der grenzen benoo- digd waren. Thuyet en koning Ham Ghi, na de revolutie in Hué in het gebergte gevlucht, moeten zich in het kamp der opstandelingen en der Zwarte vlaggen aan de oevers der Hoode rivier bevinden. De gebeurtenissen in Annam laten natuurljjk zich op hun beurt in Tongkin gevoelen, waar men nog verre van een geregelden toestand verwjjderd is. Op yele punten der Delta gaat de driestheid der roovers alle grenzen te buitenzjj ontzien zich niet de Fransche posten aan te vallen. In éen woord het ziet er in de Fransche bezittingen in Azië allertreurigst uit. In Tongkin vordert men in 't minst niet met de instellingen van een vast bestuurin Annam heerscht volmaakte wanordein Chochinchina is de toestand van dien aard, dat de militare bevelhebber voortdurend voor binnenlandsche woelingen op zijn hoede moet zjjnen intusschen zjjn de Fransche troepen overal verspreid, staan aan verraderljjke overvallen van listige en wreede vjjanden, en aan de nog meer gevreesde sluipende moeraskoortsen en andere besmetteljjke ziekten bloot. De republiek heeft zich in een warnest van operatiën gestoken in voor het meerendeel haar onbekende en onte genzeggelijk gevaarlyke streken. In de geheele leiding der zaken in Tongkin zoowel als Annam valt het totale gebrek aan een vasten leiddraad op te merken. Dienaagaande zegt le Temps „Het wordt waarljjk tjjd, dat er ernstige maat regelen genomen worden om zoo spoedig moglyk orde te scheppen in een stand van zaken, waaixjj onze belangen op 't spel staan. Er bestaat geen eenheid van inzicht noch in Indisch-China noch in Frankrjjk. Cochinchina bljjft vreemd aan hetgeen in Annam en Tongkin gebeurt, maar het gevoelt den terugslag van het geen daar helaas voorvalt. In Frankrjjk behoort de leiding der militaire operaties aan het ministerie van oorlog, maar de marine zorgt voor het personeel der administrateurs en heeft zelfs op papier een zeker aandeel in de administratie. Wie ziet niet in, dat dit systeem verkeerd is en dringend ver betering eischt? Zoodra de kamer bjjeenkomt, zal het antwoord op deze vraag volgen, en zullen de afgevaardigden beslissen, of Frankrjjk van den sedert jaren ge volgden weg, zoo verderfeljjk voor de republiek zal terugkeeren. Moeiljjk valt het anders een snellen stroom tegen te houden. Dit bewyzen Servië en Grieken land. Ondanks herhaalde waarschuwingen der vreemde gezanten blijft in beide landen het krijgsrumoer levendig. Evenwel valt er eenige stiltand in Servië's enthousiasme op te merken, voor een groot deel mag men dit toeschrjjven aan den invloed van Oostenrijk en aan vrees voor de vervulling van de bedreigingen, dat de mogend heden niet voornemens zjjn het door Servië of Griekenland op eigen hand veroverd terrein als rechtmatig verkregen grondgebied te erkennen, voor een ander deel is de reden dat het opge wonden volkje in Belgrado gaat bespeuren, hoe zwaar krijgslasten op een toch niet welgestelde bevolking drukken. Amsterdam. 23 24, STAATSLEENINGEN. Oct. Oct. Nederland. Cert. N. W. Sch. 21/g pet. dito dito dito. 3 dito dito dito4, dito Obl 1878 1000. 4, dito dito 1883. 4> -België. Obligatien21/g Frankrijk. Origin. Insch.3 Hongarije. Obl.Leening 1867 fl. 1205 dito Goudleening5 dito dito fl. 600,6 Italië. Cert. Adm. Amsterd. 5 Oostenrijk. Obl. Mei-No?. 5 dito Febr.-Aug. 5 dito Jan.-Juli5 dito April-Oct5 dito dito Goud 4 Folen. Obl. Schatkist 1844, 4 Fortugal. Obl. Btl. 1853/80. 3 dito dito 1881 5 Busland. Obl. Hope G. 1798/1815 5 Cert. Inschr. 5e Serie 1854.5 dito dito 6e 1855. 5 Obligatien 1862 5 dito 1864 10005 dito 1864 1005 dito 1877 dito5 dito Oostersche le serie. 5 dito dito 2e 5 dito dito 3e .5 dito 1872 gecon. dito 5 dito 1873 gecon. dito 5 dito 1884 gecon. dito5 ma i860 le keening dito 4l/g g dito 1860 2e Leening dito 41/g dito 1875 gecon. dito 41/g g dito 1880 gecon. dito 4 ■Site 4e Leen. 1842/44 4 Obligatie-Leening 1867/69 4 dito dito 1859. 3 Cart, ran Bank-Assign6 Spanje. Obl. Buit4 dito dito 18763 dito Perpetneele4 dito Binneni.1000-5000 .4 I'urkije. Obl. Aig. Sch. 1865. 5 dito geregistreerde dito dito 1869 6 Sgypte. Obl. Leening 1876. 4 dito spoorweg dito 1876. 5 Sereen. Staten Obl. 1877. 4 dito dito 1876. 41/g -Iraziliê. Obl. Londen 1865. 5 dito Leening 1875. 5 dito 1863 10041/g INDUSTRIEELS EN 687/M 687/jg 82 821/g 1023/8 1023/J 1023/8 1027/ig 1021,g 1025/iS u tr 887/ig 9 643/4 661/s 9 6415 /16 O 657/g 661/g 9 66 631/4 ff 8315/u 9 443/g 149/jg ft 816/g n 1 ()01/3 1003/4 0 m/s 8-4,5/3 9 931/3 931/g n 9915/ig 993/4 571/t 571/4 563/4 935/8 9313 j6 935/g 935'g 911/g 87 7® Vl 84 535/8 633/g 63 973/4 1101/e 973/4 947/g FINANCIEELS ONDEBNEKISaiN. pot. 1063/jg 845/g ïederl. Afr. Hand.-V. aand. Ned. Hand.-Maatsch. aand, rescontre Ned. Ind. Handelb. Aand. 8toom?aartm. Java Obl. dito Zeeland Aand dito dito Prefer, dito dito dito Obl duitschland. Cert. Rijksbank Adm. Amsterdam Oostenrijk. Aand. O. H. B. 8FOORW1GL2ENIN0BJS. KfederSand. Obl. Maats, tot Expl.vaj, Staats-Spw. Aand. Ned. Cent. Spw. Aand. /250. dito gestemp. Obl. 50 Ned. Ind. Spoorw. Aand. Ned Rijn.Spw. volgef. Aand. N.-Brab. Boxt. Obl. gestemp. 1875/80 Zuid Ooster sp. Obl «Hongarije. Theiss. Spoorw. Aani. 11. 200 .5 dto dito Obl. 5 Italië. Victor Em. sp. Obl. 3 Znid-Ital. Spw. Obl8 Oostenrijk. F. O. Sp. Obl 3 Folen. Wars.-Brom. Aand. 4 Warschau-Weenen dito. vïasland. Gr. Sp. Maats. Aand. 6 dito Hypoth. Obligation 41/g dito dito dito. 4 Baltisohe Spoorweg Aand. 8 Ohark-Aiow Oblig. 100. 5 Jeles—Griasi dito 5 Jelei-Orel dito f 10005 Kursk.-Ch.-Ai. Obl. 100. 5 Losowo-Sewastopol f 1000. 5 Morschansk-Sysran. Aand. 5 Mosk.-Jarolslaw Obl.JB 100. 5 Moak.-Kursk dito dito 6 Üosk.-Smol. dito dito 5 Orel-Vitebsk Obl. dito 5 Poti-Tiflis dito 1000. 5 Riasohk.-Wiasm. Aand Zuid West Spoorw.-Maats. 5 imerika. Cent. Pao. Obl. 6 843/g 94S/4 86 675/g 115 963/4 58 95 91 961/j 881/g 87 IO21/4 986/8 958/4 5,3/4 583/4 231/4 88 8U/g 61 861/g 579/16 625/8 1151/g 9515/u 68 56 873/4 1031/4 102 957/s 55 5815/]j

Middelburgsche Courant | 1885 | | pagina 2