BUITENLAND. Laatste Berichten VeMte en aaaptaei sctop. Onderwijs. Kerknieuws. Kecktszaken. Gemengde Berichten. Verkoopingen en aanbestedingen. Burgerlijke stand. Algemeen Overzicht. Prijzen van Effecten. aanstelling van nog een schrjjver eischt, in ruil voor een surnumerair. De bevolking der strafgevangenissen is van 1198 in 1881 nu gedaald tot 925, die der huizen van verbetering en die der cellulaire gevangenissen, huizen van verzekering en van arrest gestegen resp. van 341 tot 396 en van 1931 tot 2150. In totaal waren er op 1 Juli jl. 3471 gevangenen (waaronder 389 crimineel en 1983 correctioneel veroordeelden), tegen 3470 (742 crim. en 1835 corr. veroord.) op 1 Juli 1881, d. i. 80 minder dan het middelcijfer op hetzelfde tijdstip der jaren 1881-84. De percentsgewijze verhouding tot de bevolking des rjjks is nog gunstiger. Gisteren nam de heer A. Waeyhaert, hoofd der school te Hoek, afscheid van de leerlingen en de school, waaraan hij meer dan 40 jaren zijne beste krachten heeft gewijd. Hoezeer de leerlingen en gemeenteleden den achtenswaardigen, voljj verigen man waardeeren blijkt hieruit, dat ze hebben ge* tracht dezen laatsten dag voor hem tot een onvergeteljjken te 'maken. In tegenwoordigheid van het gemeentebestuur werd hem door de ingezetenen een cadeau als aandenken aangeboden, terwjjl ook de kinderen, onder het zingen van toepasseljjke liedjes, hem een stoffelijk bljjk van belangstelling vereerden. Beroepen tot pred. bij de Herv. gemeente te Aagtekerke de heer Yan Schelven, cand. te Beverwjjk. De arrondissements-rechtbank te Zierikzee heeft A. de P., oud 51 jaar, geneesheer, geboren te Aardenburg, wonende te Middelburg, ter zake van openbare dronkenschap en na herhaaldelijk te dier zake tot cellulaire gevangenisstraf en opzending naar eene rijkswerkinrichting te zijn veroordeeld geweest, thans veroordeeld tot 10 dagen celstraf, met bepaling, dat hij na het uiteinde zijner strat in een rijkswerkinrichting zal worden geplaatst voor den tijd van éen jaar. Volgens de Terneuz. Cf. meldde zich gisteren morgen ten raadhuize van Sas van Gent een sints 5 jaar gepensioneerd Indisch militair aan, teneinde in het bezit te geraken eener attestatie dë vita om daarop het gewone driemaandelijksche pensioen te ontvangen. Het daarop gestelde formulier voor quitantie moet in tegenwoordigheid van den burgemeester door den betrokken persoon geteekend worden en gene staaft, dat dit in zjjne tegenwoordigheid is geschied. De gepasporteerde, die steeds zich genoemd en geteekend had A. B., vergiste zich en ondertee- kende het stuk met zijn warennaam. Het schijnt dat de burgemeester in deze daad termen heeft gevonden den gepensioneerde te doen arresteeren. Hij is althans onder politietoezicht gisteren namid dag naar Terneuzen gebracht. De justitie zal later oordeelen, welke redenen den gepensioneerde bewogen zich indertijd onder een valschen naam te engageeren. De rechtbank'te Botterdam behandèlde eergis teren de zaak contra Maarten Pronk, gezagvoerder van het rij ka-loods vaartuig de Zeemeeuw, beklaagd van op 20 Jan.jl. met dat schip harder gevaren te hebben dan de voorgeschreven 4 mijl en daardoor de oorzaak te zijn geweest, dat er op de rivier de Maas bij Vlaardingen eene aanvaring plaats had met de Btoomboot Oude Maas II, welke boot zonk en bij welke ramp 8 personen het leven verloren. In deze zaak werden 24 getuigen a charge en 6 a décharge gedagvaard. De inspecteur van het loodswezen, de heer De Bruyne, die zelf aan boord van De Zeemeeuw was, behoorde onder die getuigen. Hij stelde zichzelf aansprakelijk voor de snelheid waarmede dat schip gevaren had, maar verklaarde dat de Oude Maas II in verkeerd vaarwater was, do gewone maatregelen bij mistig weder had verzuimd, en de witte tonzijde niet had gehouden. De Zee meeuw stuurde geheel volgens de bestaande bepa lingen en werkte achteruit en lag bjjna stil toen de aanvaring plaats had, waarbij de Oude Maas, die bjjzonder snel voer, tegen de Z. inliep. De bemanning van de Z., die geboord werd, verklaarde in gelijken geest, behalve één matroos die op den uitkijk had gestaan en beweerde dat do Z. was ingeloopen op het andere schip, dat niet door anders te manoeuvreeren het ongeluk had kunnen voorkomen. Die matroos, die zeer opgewonden was, zeide dat de beklaagde hem in tegenwoordigheid zijner vrouw had gedreigd voor het geval hjj mocht verklaren, dat de Z. had aangevaren. De vrouw werd daarop mede gedag vaard zjj verklaarde in gelijken zin, en deelde mede dat haar man sedert zenuwachtig was en zoo opgewonden, dat hij zich had willen verdrin ken. Andere opvarenden van de Z. verklaarden echter, dat de bekl. hun had aanbevolen voor de rechtbank niets dan de waarheid te zeggen. De 68jarige kapitein van de Oude Maas II hieid vol, dat zijn schip goeden koers had gehouden en dat de aanvaring ware voorkomen als de Z. haar koers was 'oljjven volgen en dien niet had Veranderd, toen de O. M. niet meer kon uitwijken. De Btuurman en andere opvarenden verklaarden hetzelfde. De machinist deelde echter mede, dat weet niet, hoeveel hij de flesch kost". Eeden te meer dacht Jan om er niet van te drinken. Het gesprek was niet zeer levendig en daar alles vreemd voor Jan was, wist hjj niet, hoe hjj er aan moest deelnemen. Het was heel warm in de kamer en mevrouw klaagde over het gas. „Ik begrijp niet, dat ge geen olie brandt", zei Jan in zyn onschuld. Die opmerking werd doodgezwegen. Mjjnheer keek wel is waar eenigszins goedkeurend, maar mevrouw zag hem strak aan en hij sloeg de oogen neer. Het scheen dat mevrouw niet voor olie was of er nooit van gehoord had, op dat oogen- blik althans deed haar gezicht meer aan azjjn denken. (Wordt vervolgd.) de boot kort voor de aanvaring met volle kracht voer en dat toen plotseling een bevel werd gege ven, dat hjj niet verstond, zooJat hij maar stopte en eindelyk achteruitwerkte, toen het te laat was. Anderen echter ontkenden dat met volle kracht was gevaren. De machinist had in de instructie anders ver klaard en zeide nu, dat hij dit in het belang der maatschappij had gedaan, maar thans onder eede de waarheid sprak. „Dat strekt u tot eer en pleit voor de kracht van den eed", merkte de president op. De getuige verzekerde, dat de directie niet had getracht invloed op hem te oefenen. Een veldwachter, die aan boord was, zelf oud schip persknecht, had naast den kapitein gestaan en üiens bevelen gedurende een deel der reis over gebracht. Hij gaf ook de schuld aan de Zeemeeuw en had op eigen gezag den machinist toegeroepen stop, achteruit. De gehoorde deskundigen waren 't niet eens, aan wie de aanvaring te wijten kon zyn. De eisch van het O. M. luidde: schuldigver klaring aan overtreding van art. 11 van het reglement en aan het onwillig veroorzaken van manslag met yeroordeeling tot twee geldboeten, elk van 50, subsidiair 7 dagen gevangenisstraf en verder in de kosten van het geding, invorder baar bij ljjfsdwang. De verdediger concludeerde tot vrijspraak. De stoomkanonneerboot Hydra, gestationeèrd te Vlissingen, wordt in November a, buiten dienst gesteld en vervangen door de stoomkanonneerboot Vos, liggende Hellevoetsluis. Het telegraafkantoor te Yerseke behandelde in de maand September 11. 848 telegrammen en van 1 Jan.30 Sept. dezes jaar 6971. In het zelfde tjjdvak van 1884, bedroeg dit getal slechts 4617, zoodat het telegraphisch verkeer met Yerseke met ruim 50 is toegenomen. Met ingang van 16 Oct. a. is tot bestellende posrbode te Seherpenisse benoemd J. Boogerd, aldaar. De sociëteit Spoor tot Vriendschap te Aar denburg vierde gisteren met groote opgewektheid haar honderdjarig onafgebroken bestaan. Bjjna alle leden waren des avonds met hunne hui -geriooten in het lokaal vergaderd om in ge zellig samenzijn dien gewichtigen dag te herdenken. De heer J. J. Blindenbach, daartoe door het bestuur en de feestcommissie uitgenoodigd. opende de vergadering met eene rede, waarin onder meer de geschiedenis der sociëteit in duidelijke trekken werd weergegeven. Voordrachten, muziek, zang en komedie wisselden elkaar vervolgens at om gevolgd te worden door een souper en een zeer geanimeerd bal. Omtrent de ontvoerings-historie te Apel doorn meldt men dat gevangen zijn genomen mevrouw Bulkley en hare gezelschapsjuffrouw. Eerstgenoemde heeft bekend dat zjj een stoom jacht had gehuurd tot vervoer naar Engeland. Zij had echter ook middelen beraamd om naar Duitschland te vluchten. Een rjjtuig was geheel ingericht als garderobe voor een kind. In de zaak van den diamanten diefstal te Seheveningen is nog geen meerder licht gekomen. Het spoor van den voortvluchtigen Van Rjjsselberghe is, zegt het Vad., nog altjjd niet ontdekt. De politie ontvangt nog dagelijks aanwijzingen en brieven uit alle oorden, waar men meent hem te hebben ontmoet. Bij onderzoek bljjkfi echter telkens, dat die aanwjjaingen op dwaling berusten. Het vermoeden wordt allengs sterker, dat Van R. onze grenzen heeft weten te overschrijden. Het gerucht omtrent zijn vertrek uit Delfshaven is echter nog niet bevestigd. In de herberg van A. te Oscli was Dinsdag een bnitengewoone menigte verzameld, die daar getuige was van een weddenschap. Een slok op had namelijk aangenomen om binnen twee uren naar binnen te werkenéen ossekop met tong, de daaruit gekookte bouillon (20 borden), twintig boterhammen en een groote hoeveelheid jenever om alles door te spoelen. Een en ander werd door den veelvraat verzwolgen, op 4 pond vleeseh na, waarvan de tegenpartij hem vrijstelde. De toestand van den gulzigaard is, wat menigeen verwonderen zal, zeer goed. Uit Roozendaal meldt men dat niettegen staande den slagers herhaaldelijk onder het oog gebracht werd dat op andere plaatsen het vleeseh tot goedkooper prijzen verkrijgbaar was en zij met het oog op de verminderde veepryzen ook lager eisohen behoorden te stellen, zij steeds voortgingen tot den ouden prijs te leveren. Nu is eene bjjzondere slachterij opgericht, waar het vleeseh 16 ct. per kilo goedkooper wordt ver kocht. Natuurlijk, wie niet hooren wil moet voelen. Men weet dat er een vervolging ingesteld is tegen den drukker van een socialistisch algemeen stemrechtlied. Volgens het Vad. heeft de heer Van Raay zich thans als de vervaardiger van dat lied opgegeven. Gedurende den afgeloopen cursus aan de kon. milit. academie te Breda, werden de lessen van een naar elders benoemden leeraar, bijna het geheele jaar lang, gegeven door twee andere leeraren dier inrichting een burger-leeraar en een officier. Eenige dagen geleden ontving de burger-docent een gratificatie met dankbetuiging van den minister van oorlog, wegens buitengewone diensten door hem bewezen, tjjdens bedoelde va caturede officier werd vergeten. De minister van oorlog vindt zeker de militaire tractementen zóó hoog, dat eene gratificatie overbodig, of een dankbetuiging van een minister aan een luitenant ongepast is. UD.) Te Koegras, gemeente Helder, is de bliksem in eene hofstede geslagen, die geheel afbrandde. Op den grintweg van Diepenheim naar Goor is door een kermistroep een kind ontvreemd. De moeder ontdekte weldra het gebeurde en wist nog, door spoedig den troep te achtervolgen, den kleine terug te krjjgen. Zy gaf echter van het voorgevallene geen kennis aan de politie. De Fransche minister Allain-Targé heeft in den ministerraad verklaard, dat, niettegenstaande alle maatregelen om elk oponthoud te yoorkomen, het resultaat der Parijsche verkiezingen wel niet róor Maandagavond zou bekend- zijn. Er valt meer beweging onder de opstande lingen in Soedan op te merken. De derwischen, verei nigd met de sheikhs, dringen steeds voorwaarts. In Dongola groeit het getal, vyanden aan. Zjj hebben gebrek aan voedsel en leggen daarom grooten lust tot plunderen aan den dag. Sir Drummond Wolff had een onderhoud met Kiamil pacha, den nieuwen Groot-vizier en later met Aran Effendi, onder-secretaris van buitenlandsche zaken. De Porte is voornemens nog twee nieuwe gedelegeerdeu te benoemen, die zullen deelnemen aan de beraadslagingen. Dé kardinalen, door den paus aangewezen als leden van de commissie belast met hei onder in het Garolinen-conflict, beschouwt men te Berljjn als meerderen of minder openlyke tegenstanders van Duitschland, wat een zeer onaangenamen indruk aldaar heeft gemaakt. De Duitsch Oostenrijksche club heeft haar programma vastgesteld; het omvat de bescherming der Duitschers in Oostenrijk, wettige erkenning van het Duitsch als rjjkstaal, bestrijding van het Slavonische overwicht, behoud en bevestiging van het bondgenootschap met het Duitsehe rijk, evenals wederzijdsche zorg voor de gemeenschappelijke belangen van beide staten, sociale hervormingen en verdediging der vrijheid van den staatsburger. De Polen-club in Oostenrjjk heeft besloten de regeering te interpelleeren over de uitzettingen uit Pruisen. Er werd een commissie benoemd die de wenschen van Galicië zal formuleeren. By de verhuizing van een drogistenzaak zijn in Berljjn vjjf menschen vergiftigd. De werklieden maakten uit de drogerijen een goeden borrel; daartoe vermengden zy hun brandewijn met amandelolie, die bedwelmend werkte en ten ge volge had, dat twee arbeiders reeds na een paar uur overleden, een derde waanzinnig werd en twee andere gevaarlijk ongesteld zijn. In Parjjs heeft het getal kiezersljjsten hef aanzienljjk cjjfer 17 bereikt. De Spanjaarden hebben met de vreemde gezanten tegenwoordig geen geluk. Nauweljjks heeft de Spaansche regeering voldoening gegeven aan het gouvernement in Berljjn wegens het afrukken van het wapenbord voor de Dnitsche ambassade te Madrid, of er dreigen om eenBOort- geljjke reden oneenigheden tusschen Engeland en Spanje te zullen ontstaan. De Times namelijk verhaalt, dat in het begin der vorige maand de ontvanger van Madrid aan de Britsche ambassade eene aanmaning zond om belastingen voor het gebouw voor den duur van zes maanden te betalen. Men verwees den ontvanger naar het ministerie van buitenlandsche zaken, om daar te vernemen, dat gezantschappen, die een eigen gebouw hebben, daarvan geen belasting betalen. Weldra echter kwam eene tweede waarschuwing, eindeljjk een beambte, die wilde inventariseeren en beslag leggen De bedienden van het hotel zetten hem buiten de deur. Dit is natuurljjk een vergrjjp van éen onervaren en onkundig ambtenaar, maar de Times neemt het als een politieke, opzetteljjke beleediging op, en vraagt op hoogen toon satisfactie. Het city blad verzuimt niet te doen gevoelen, dat John Buil, prat op zyn goed gevulden geldbuidel, het zich niet kan laten welgevallen, door een bankroeten schuldeischer gemaand te worden, daar hjj gewoon is, zyn schulden te betalen, ook als ze meer dan de geëischte dertig pond bedragen. In Eegeland worden gelden verzameld ter verdediging van den heer Stead, redacteur der Pall Mall Gazette, in de zaak Armstrong. Door een enkel persoon is voor dit doel eene bjjdrage van 5000 toegezegd. De gevangen gouverneur van Oost-Roemelië, Gavril pacha is in vrijheid gesteld en naar Turkije vertrokken. Van al heden houdt het officieele bulletin over de cholera in Spanje op te verschjjnen, daar de epidemie in Madrid nietlanger heerscht en ook in de provincie afneemt. Uit Berljjn meldt men aan den Temps, dat de hertog van Cumberland voornemens is eon nieuw manifest aan de bevolking van Brunswjjk te richten, alvorens een besluit ten opzichte van het regentschap is genomen. Hjj zal doen uitko men welke financiëele nadoelen er uit moeten voortvloeien, wanneer men den wettigen erfge naam van de troonsopvolging buiten sluit. De Voltaire waarschuwt de dames, die zich als de Venus Kallipygos kleeden, dat zjj in 't vervolg aan de Zwitsersch-Fransche grenzen streng onderzocht zullen worden, daar de douanen ontdekt hebben, dat de tournures zeer dikwyls gebruikt worden om verboden waren binnen te smokkelen, Er schjjnt toch eenige waarheid in het bericht te zjjn, dat de czaar de Boelgaarsche deputatie niet wenscht te ontvangen. Bjj haar bezoek op het kasteel Fredensborg was de czaar daar niet aanwezig. De deputatie had met den heer Von Giers een onderhoud, dat een uur duurdeen vertrok daarna weder van Fredensborg. Amsterdam. De rechtbank heeft inge trokken het bevel tot gevangenhouding van Baars, den strjjdlustigen barbier, die bjj de wandeling der socialisten jl- Maandag door een pistoolschot iemand kwetste, en hem voorloopig op vrjje voeten gesteld. Belgrado. De troonrede luidt vredelievend doch verklaart dat de levensbelangen van het land moeten gewaarborgd worden. Daartoe vraagt de koning de medewerking der kamer. Aan het slot zegt hjj dat de Balkanstaten geljjksoortige belangen hebben. Berlijn. Er is hier door Servië eene leening gesloten. Kopenliag-e. De keizer van Rusland zal heden de Bulgaarsche deputatie ontvangen Door het departement van oorlog is aan P.Daniëlse te Middelburg de levering van ligstroo toegewezen over het tjjdvak van 1 November 1885 tot en met 31 October 1886 ten behoeve van het nachtleger aldaar tegen den prjjs van 23.74 per 1000 KG. Heden middag is ten raadhuize te Vlissingen aanbesteed de levering van steenkolen ten dienste der verschillende gemeente administratiën, scholen enz. aldaar, gedurende den winter van 1885/6. Ingeschreven was door de heeren W. C. van Duuren Dutilh voor Ruhrkolen ad 58j ct. en Eng. kolen ad 80 ct.G. de Heer voor 56 ct. en 80 ct.J. Kloprogge voor 59 en 75 ct.Jac. Dom misse voor 58 en 80 ct. per heet. Alle inschrjjyers wonen te Vlissingen. Van 26 September tot 3 October. Vlissingen. BevallenA. J. Nustelejjn, geb. Hage, d. C. M. Wabeke, geb. Danckaerts, d. C. J. Scheers, geb. Ten Hacken, z. C. J. E. Vanwouw, geb. Ardaen, z. M. F. Aspeslagh, geb. Van Op bergen, z. C. M. Smith, geb. De Vroom, d. M. F. Vollemaere, geb. Hoerens, d. W. Poelman, gflb, Fontjjn, z. Overleden: B. C. Daalhujjzen, z. 4 j. J. H.van Waardenburg, vrouw van P. F. Verplanken, 30 j. P. Maas, z. G w. J. W. Lauwereins, z. 2 m. Met het oog op de Europeeeehe politiek en de onverzadelijke neiging tot koloniseeren behoeven de staten in onzen tijd geen minister zoozeer als dien van buitenlandsche zaken. Italië bezit dezen functionaris sedert het ontslag van Mancini niet maanden lang bleef die post onvervuld. Is Man- cini's wedergade onder de Italiaansche diplomaten niet voorhanden Heeft Depretis met zyn lan taarn naar ministers van buitenlandsche zaken gezocht, maar kon hij er evenmin vinden als wjjlen Diogenes menschen? Toen Mancini zyn portefeuille nedsrlegde, belastte Depretis zich voorloopig met diens werk zaamheden, maar het beheer van twee ministeries is een te zware taak voor den grjjzen staatsman, bovendien ljjdende aan jicht. Een groot deel van zyn werk kwam neer op de schouders van den directeur van het ministerie, een man goed berekend voor zjjn tegenwoordige betrekking, maar niet genoeg thuis in dehoogere diplomatie om Mancini's plaats in te nemen, vooral niet nu de Roemelische revolutie de kabi netten voor een zeer moeilyk op te lossen vraagstuk plaatst. Dubbel gevoelt Depretis behoefte aan een collega, wien hij de leiding der buitenlandsche politiek van Italië kan opdragen. Uit vertrouwbare bron verneemt men, dat zyn oog moet zyn gevallen op den heer Robilant, Italiaanseh gezant aan het hof van Weenen. In Berljjn en Weenen moeten men hoogeljjk ingenomen zijn met deze keuze, men houdt ze voor een bekrachtiging van Depreti's goeden wil om met de drie toonaangevende mogend heden in hetzelfde vaarwater te blijven roeien. Binnen weinige dagen kan men de benoeming van den heer Robilant tot minister van buiten landsche zaken tegemoet zien. Minder belangstelling openbaart zich voor Italie's houding op de conferentie, dat als 't ware daar een tweede viool zal spelen, dan voor de positie, door het Engelsche kabinet ten opzichte van Boelgarjje in te nemen. Bekend is de sympathie van Gladstone en der geheele liberale party in Engeland voor de vol keren in het Oosten. Van lord Salisbury daaren tegen, die met lord Beaconsfield de voornaamste verantwoording draagt der vernietiging van het verdrag van San Stefano, verwacht men niet veel goeds. Men beschouwt den tegenwoordigen eerateu minister als een verklaard tegenstander van de Boelgaarsche unie. In den grond van zjjn hart moet hij dit niet zjjn. Nieuwsgierigen zyn nameljjk aan 't napluizen gegaan, wat de premier zooal vroeger en later over de Oostersche kwestie heeft gezegd, en hebben den text van een redevoering, door lord Salisbury in 1858 gehouden, ontdekt, waarin hjj Gladstone's eisch tot vereeni- ging van Walachjje met Moldavië ondersteunde en het vaandel der vrijheid voor de Oostersche volkeren zoo goed als de beste liberaal omhoog hield. Men besluit daaruit, dat lord Salisbury onder den invloed van Beaconsfield van den rechten weg is afgedoold. Waarom zou hjj niet de eerste beste gelegenheid aangrypen om er op terug te keeren en zjjn adhaesie hechten aan de vereeniging van Boelgarjje met Roemelië Dat dit de algemeene wensch in Engeland is, weten de ministers. Ter wille van hun eigen welzyn is hun geraden niet in Ijjnrechten strijd met het gevoelen des lands te handelen; hun ondergang bjj de aanstaande verkiezingen is anders gewis. Op een liberale meeting in Bradford heeft de heer Chamberlain zich lang niet malsch uitgelaten over het tegenwoordige kabinet. Hjj vatte de revolutie in Philippopolis als een vernedering voor Salisbury op. Ook de radicale ex-minister legde eenige onrust aan den dag over de daden van het ministerie, daar geen der ministers voldoende verklaringen over hun eigen gevoelens of over de bedoelingen van het gouvernement ten opzichte van Boelgarjje hadden gegeven. Vrede met eere, verzekerde de heer Chamberlain, was een spreekwoord geworden; vrede tot eiken prjjs was, wat men verlangde. De berichten van het Balkan sehiereiland luiden alles behalve vredelievend.Er bestaat gegronde vrees, dat alle ambassadeurs ter wereld niet bjj machte zullen zyn het ongeduld der Serviërs, Albanen en Grieken te temperen. Griekenland schjjnt vast besloten te zjjn zich gewapenderhand te verzetten tegen de bevestiging der Boelgaarsche unie. Op de grenzen zjjn 23,000 man verzameld, terwijl de regeering, zoodra de kamers bjjeen zjjn, de mobilisatie van twee andere lichtingen der reserve zal aanvragen. De ambassadeurs der mogendheden doen al hun best de regeeringen van Servië en Griekenland tot bedachtzaamheid aan te sporen, waarschynlyk zelfs trachten zjj die kleine hongerige wolven stil te houden met hun een stukje van den buit voor te spiegelen, wanneer Boelgarjje door de mogendheden in het bezit van Roemelië besten digd wordt, maar men vreest, dat vooral koning Milan door zyn onbesuisde onderdanen tot een dwazen streek zal meegesleept worden. De mogendheden moeten zich met hun beraad slagingen haasten, wanneer zij nog eenmaal de Oostersche kwestie tot nadere orde in de oude doos willen stoppen. Vlissingen, 5 Oct. De Noorsche brik Talisman, gez. Ravensborg, is hier bezig voor Duitsehe rekening cokes te laden met bestemming naar Christiania. Gepasseerd het Nederl. stoomschip Ariadnegez. Van der Wjjde, van Rotterdam naar Antwerpen. Amsterdam. 2 3 STAATSLEENINGEN. Oct. Oct. Nederland. Cert. N. W. Sch. 21/2 pet. 681/g 88 dito dito dito. 3 816/g 811/j dito dito dito. 4 1021/g 102 dito ObU 1878 1000. 4, 1021/4 lOSl/d

Middelburgsche Courant | 1885 | | pagina 2