Laatste Berichten. buitehluhdT Gemengde Berichten. Onderwijs. Kerknieuws. Rechtszaken. Verkoopingen en aanbestedingen. Burgerlijke stand. Algemeen Overzicht. Liever verwijlen wij eenigen tijd in de Fransche afdeeling. De op het gebied van goeden smaak altijd nog grande nation vraagt dadelijk een woord van lof voor de prachtige gobelins, die een waardig sieraad zijn yoor den eleganten salon, waar het kostbare Sévres-porselein geëtaleerd is. Dit salon uitgaande wordt men dadelijk weder tot stilstaan genoopt voor de ontzaginboezemende bronzen beelden, die Thiebaut freres tentoonstellen, zooals het kolossale ruiterstandbeeld van generaal Kleber, een atlas, een Christusbeeld of de groot moeder. Eveneens grootsch is de uitstalling van artistieke koperwerken van de Société des metaux. Verder gaande trekken kleinere zilver- en brons- werken, geëmalieerde glazen, lakens, linnens, chocolaad, met name van Ménier, mechanische werktuigen en smaakvolle dameskleedingstukken de aandacht. Dat doet ook de door de chambre syndicale van Lyon geëtaleerde zijde, terwijl de luxe artikelen van Barbedienne en Christoffle niet minder de bezichtiging waard zijn. In de Duitsche afdeeling vinden wij eene col lectieve inzending der horlogemakersvoorts interessante verzamelingen op optisch gebied, op het terrein der electriciteit en de tentoonstelling brengt geleerde en handwerksman naast elkaar der pottebakkers. De muziekzaal voorbijgaande, waar eene groote verzameling pianinos en orgels is bijeengebracht, wordt onze aandacht getrokken door een hoog paviljoen, waarin het beroemde Saksische porselein resideert en steeds een talrijk publiek te vinden is. Wjjn en bier behoeft men natuurlijk niet te vergeef te zoeken, zoomin als Neurenberger en Berljjner artikelen. Als chemikers hebben de Duitschers een goeden naam, en de uitstalling van verschillende groote scheikundige fabrieken is daaraan geëvenredigd- Langs een etalage van naaimachines, linnen en katoen, wapens en mosterd, tapijten en zink, verlaten wij de Duitsche afdeeling, echter niet zonder, op behoorlijken afstand, even een blik geworpen te hebben op de uitstalling van het grootste vernielingsmiddel van onzen tijd: het dynamiet. Zwitserland het land der uurwerkmakers zond een flinke collectie klokken en horloges, benevens een groot assortiment muziekdoozen. Verder vindt men er snjjwerk uit het Berner Ober land, asphalt van de Neuchatel asphalt comp. en de beroemde chocolaad van Suchard, den Zwitserschen Ménier. Aan Zwitserland grenst op de tentoonstelling Turkije en met een paar stappen zijn wij uit Midden-Europa in het Oosten verplaatst. Eene geheel andere omgeving. Levendige, soms harde kleuren, liefljjke zachte parfums, vreemd gekleede kooplieden en tal van onbekende snuisterijen. Weinig bezoekers verlaten de groote bazar van het ottomanische rijk zonder tol betaald te hebben 't zjj dat men een aankoop doet van de beroemde goudkleurige tabak, van de aardige lederwerken of de valsche byouterieën, of wel zich laat verlok ken door het fijne reukwater, de geborduurde voetbedeksels of de gedamasceerde wapens. Spanje, dat we vervolgens bezoeken, heeft weinig ingezonden; byouterieën, gedamasceerde degens, vurige wijnen, fijne tabak en elegante schoeisels, ziedaar het voornaamste. Aan Spanje grenzen Portugal, Haïti, Liberia, Paraguay, Uraguy, de Argentijnsehe republiek en Servië, die op bescheiden wijze de producten van hun grond ten toon stellen. Nog eene afdeeling rest ons, nl. die van Oostenrijk- Hongarjje. Wanneer wij het reusachtig ijzeren hek, een wonder van smeedkunst, zijn binnengegaan, bljjkt ons, dat de Oostenrijkers meesters zijn in de kunst van etaleeren niet alleen, maar ook op het gebied van kunstnijverheid een eerste plaats innemen; de salon van de Wiener Kunstgeiverbe Verein is daar om het te bewijzen. Verder vindt men in deze afdeeling Weener- artikelen en bronzen kunstvoorwerpen in menigte, meubels uit hout, brons of marmer, kantwerk en porselein, gedrukt katoen en prachtig fluweel, goud en zilverwerk, valsche en echte diamanten, likeuren en biscuits, pantoffels en photographieën en nog tal van andere zaken die de aandacht verdienen en ook trekken. Wanneer wij hiermede ons kort overzicht van het voornaamste, dat de Antwerpsche tentoonstelling ons in een tweetal dagen te zien gaf, besluiten, zijn wij de eersten om te erkennen, dat aan ons geschrijf veel, zeer veel ontbreekt. Oorzaak daarvan is vooreerst dat 1t ons aan tijd ontbrak, en in de tweede plaats, dat de meeste afdeelingen nog niet gereed, enkele zooals de Russische nog niet geopend, waren. Daarom geven wij hem of haar, die zoo beleefd was ons tot hiertoe te volgen en zoodoende bljjk gaf van belangstelling in Antwerpen en zijne tentoonstelling den raad onze vingerwijzingen door eigen aanschouwing te completeeren. Reisgelegen- heden zijn er te over en de kosten zal men zich niet beklagen. Voor hen ten slotte nog een enkel woord over de vermakelijkheden, die Antwerpen zijnen bezoe kers biedt. Het Vlaamsche tooneelgezelschap heeft, naar wjj vernamen, met zeer veel zorg de bekende Reis om de wereld gemonteerd en de fraaie schouw burg trekt geregeld veel bezoekers. Carré geeft er in eene ruime tent druk bezochte voorstellingen en tal van café-chantants zetten hunne deuren wj)d open. De beste ervan, Scala en Palais Indien waar een zeer geringe entree wordt geëischt, zijn de verzamelplaatsen van inwoners en vreemdelingen en geven aan elk wat wils biedende programma's. De Antwerpenaars, en niet alleen de heer en houden van het café chantant, want zelfs in de kleinere inrichtingen, waar men tusschenbeide voordrachten hoort, welke iemand, die volstrekt geen heilige is, bedenkelijk zullen voorkomen, vindt men steeds bezoekers. Er zijn echter ook tal van inrichtingen, die onder den naam van café-chantant gedreven worden, waarop het Wo man singet, la3z dich ruhig nieder, Ohne Furcht, was man im Lande glaubt; Wo man singet, wird kein Mensch beranbt; Bösewichter habe keine Lieder. niet precies van toepassing is en die meer gevaarlijk zijn dan de zakkenrollers, waarvoor in de wacht kamers van het Antwerpsche station in vier talen wordt gewaarschuwd. De koningin der Schelde is ook in dit opzicht eene wereldstad. En hiermede, geachte lezer en bevallige lezeres glut! Vrijdag werd te Schoondjjke vergelijkend examen gehouden met den eenigen sollicitant voor hoofd der school te Sasput, den heer Boel te Sint Maartensdijk. Als deskundige fungeerde de heer Barentsen, h. d. s. te Sehoondjjke. De 42e algemeene vergadering der onder- wijzersvereeniging in het arrondissement Zierikzee zal gehouden worden op Vrijdag 26 Juni, in het schoollokaal te Renesse. Als punten van bespreking zijn o. a. op het programma vermeldde Nederl. nationale vlagin te leiden door den districts-schoolopziener, den heer Van Gorkom, en het voortgezet leesonderwijs door den heer Smailegange. De zomervergadering der onderwijzers in het kanton Oostburg, Zaterdag 11., was buitengewoon druk bezocht. De aanstaande feestviering werd bepaald op 30 Juli a. s-, te Zuidzandede heer Ten Berghe te IJzendijke zal dan de feestrede houden. Voor drie wedstrijden zijn in die vergadering prijzen en premiën vastgesteld. De heer C. Kole, h. d. s. in den Oranjepolder te IJzendijke, besprak de hedendaagsche methode bij het rekenonderwijs in de laagste klasse. Blijkens de levendige discussie, die uit de inleiding van het vraagstuk zich ontspon, kon duidelijk opgemerkt worden, dat de meeste leden aan de gewone methode (zonder hulpmiddelen, kuben, reken- staafjes enz.) de voorkeur verleenden. De heer A. Elfrink, onderwijzer te Driewegen— Biervliet, gaf punten van overeenkomst en verschil op tusschen Cromwell en Napoleon, welk opstel tot geen discussie leidde. De heer Th. Boskamp, h. d. s. te IJzendjjke, besprak het taalonderwijs op de lagere school in zijn geheelen omvang, gaf een paar proeven van behandeling en zoo werd het te laat om op- of aanmerkingen te maken, ophelderingen of toelich tingen te verzoeken. Als sprekers in de najaarsvergadering zijn aan gewezen de 3 heeren De Bruijne Brevet, Gellekens en De Windt. De onderwerpen zijn „verhouding tusschen Maurits en Oldenbarneveld"; Wachter! wat is er van den nacht, (Da Costa)" en „het schrijf onderwijs op de lagere school." De bestuursleden Schoo en Bac, te Groede en Zuidzande, werden met een 40tal stemmen herkozen. Eenige jaren geleden kwamen bp herhaalde oproepingen voor de betrekking van onderwijzer aan de openbare school te Renkum, op eene jaarwedde van 600, slechts 1 of 2 sollicitanten opdagen. Thans, nu diezelfde betrekking weder vacant is, hebben er zich reeds 19, waarvan velen met de akte Fransche taal, aangemeld. Zondag is te Terneuzen voor 't laatst dienst gedaan in de herv. kerk. Voortaan zullen de godsdienstoefeningen gehouden worden in een gedeelte der affuitloods, dat daarvoor is afgestaan, en dat tot kerk zal worden ingericht tot het nieuwe gebouw in Mei van 't volgend jaar zal kunnen worden betrokken. De heer J. Visser te Sehoondjjke ontving toezegging van beroep naar Ursem. Het gerechtshof te Amsterdam heeft heden Both, gewezen pol ieagent, door de rechtbank tot 45 d. cel veroordeeld, wegens handtastelijkhe den met een meisje in het politiebureau, uit gebrek aan bewijs, vrijgesproken. Als een bijzonderheid meldt men ons, dat in de gemeente Nieuw- en St. Joosland, met een bevolking van bijna 1000 zielen, in een tjjd van ruim 100 dagen geen enkel sterfgeval heeft plaats gehad. Gedurende de laatste veertien dagen heeft ook op Noord-Beveland het zomerweder wonderen gewrocht. De veldvruchten spreken van een ge zondheid en groeikrachtvan een hoopvolle ontwikkeling en een rijken oogst, voldoende om den meest verstokten mopperaar het zwijgen op te leggen. Alleende meekiemen waren arm en hebben door de uitkomst brengende regenvlagen nog juist het leven er afgebracht; sommige vruehtboomen leden door droogte en kou in den bloeitijdop enkele plaatsen zijn de aardappels afgevroren en dus niet zoo groot als 't wel konvan den eersten aardbei-bloesem zal niet veel terecht komen; de slakken doen schade aan 't jongste groen in de hovende springers vernielen bij droog weer de gezaaide of geplante koolde rupsen houden huis in de uitgebloeide doornhagen en bereiden zich voor tot het excelsior naar de boomen, en, tot overmaat van ramp, de eerste musschen- en spreeuwenbroedsels staan gereed tot den aanval op de weldra rijpende aalbessen, kersen kunnen ze hier, ongelukkig genoeg, niet veel vernielen terwijl het tweede broed juist groot kan zijn, als het graan in de aar en de erwten in den dop zullen staan. Zie dat alles nu maar met goede oogen aan. Te Nijmegen is eene milicien bij het baden verdronken. Wjj ontvingen een nommer van De kampioen orgaan van hel Ned. wielrijdersbonddat gedrukt wordt bij den heer F. B. van Ditmar te Utrecht. Dit maandblad ziet er, in zjjn nieuw gewaad en onder zjjn nieuwen titel, netjes uit en verdient dat het even snel en goed zjjn weg vindt als de beste wielrjjder onder alle beoefenaars van het velocipède-rijden. Daar het echter alleen voor de leden van het bond bestemd is, behoeven wjj er slechts de aandacht op te vestigen van hen, die, ij veraars voor het wielrijden, nog geen lid daarvan zijn, De door den verschrikkelijken brand te Papendrecht aangerichte schade is ontzettend en nog met geen mogelijkheid op te geven. Ongeveer 18 grootere en kleinere woningen, benevens diverse schuren, alsmede een aakschip zijn met hunne inboedels in de asch gelegd, terwjjl verschillende andere woningen en inboedels groote schade be kwamen. De oorzaak van den brand is nog altijd onbekend. Naar men nu weer meldt is het onwaar, dat de heer Riedel, off. v. gez. te Doesburg, eene aanklacht wegens laster zou hebben ingesteld tegen de redactie van den Graafschapsbode, naar aanleiding van haar geheel onwaar bericht omtrent den soldaat, die bijkans levend begraven was. Ook het bericht als zou te Zutphen iemand van den toren der R. C. kerkgevallen en onmiddellijk een ljjh zijn geweest, is slechte ten deele waar. Ben knaapje dat zijn ouderen broer, die de klok moest opwinden, volgde, stootte met het hoofd tegen een balk, waardoor het duizelig geworden, achtterover stortte en van een trap van een 24- sporten op den grond viel. Bewusteloos werd het knaapje naar de woning zijner ouders gedragen. Inwendig schjjnt het erg gekneusd te zjjn, maar overleden was het althans Zaterdag nog nietwat meer zegt er is kans op zijn behoud. Het is waarlijk niet onze schuld dat wjj onze lezers moeten lastig vallen met zulk een voort durend gerectificeer van nietige berichten. Het voordeel aan het zenden van berichten verbonden verleidt menig correspondent om, zonder goede informatie, een en ander te schrijven. Het is bekend dat varkens, wanneer zij niet van één toom zjjn, dikwerf al heel slecht met elkaar overweg kunnen. Dit vindt vermoedeljjk zjjn oorzaak in den reuk, en toch is het wel eens noodig ze in één hok te bergenook vreten ze dan meestal beter door. Om nu het voortdurend gekibbel te voorkomen heeft een Groninger boei de dieren eerst met jenever ingesmeerddaarmede bleek de reuk van de vreemdelingschap verdwenen te zjjn. De reuk der samenwonende dieren was dezelfde. Het middel, dat niet nieuw, maar misschien niet algemeen bekend is, is eenvoudig genoeg. Eigen Haard van deze week bevat de volgende aardige mededeeling uit het rijk der dieren. Er zijn in de dierenwereld kleine weldoeners maar er zijn ook kleine plaaggeesten en daaronder behoort wel de pasiano Geococcyx Calijomianus) die op de westerstranden van Noord-Amerika huist, 'tls een klein olijfkleurig vogeltje met een zeer bewegelijken staart en op den kop een kam, dien het kan opzetten. Dit Amerikaansch kemphaantje levert gevechten tegen slangen en en wel tegen ratelslangen. Wie niet sterk is moet slim wezen, zegt het, en zoo het zijn vijand er gens slapende vindt, bouwt het snuggere diertje een bolwerk om hem heen van de puntigste cac tusplanten, die het vinden en ontwortelen of losbreken kan. Is onze kemphaan klaar, dan wekt hij zijn vjjand door hem ergens gevoelig in de huid te steken. De slang ontwaakt, rekt zich uit, ontmoet de puntige cactusplanten, wil zich terugtrekken, maar ontmoet er nieuwe, raakt al meer en meer verwikkeld in het verraderlijk bol werk, krimpt, kronkelt, wordt aan alle zijden gestoken, wordt dol van de pijn, wendelt zich als een razende in een nest van scherpe pennen en sterft terwijl het kleine hateljjke ding met een boosaardig leedvermaak staat toe te kjjken. Door de Belgische regeering is de toepassing van quarantainemaatregelen gelast voor alle van Marseille komende schepen. Arabische bladen melden de verschijning van een derden Mahdi, uit Arabië komend en tot de secten der Walabieten behoorend. Men verzekert, dat hij reeds een groot getal aanhangers telt. Uit Kaïro bericht men, dat het gerucht, als zou de cholera in Egypte zijn uitgebroken, officieel is tegengesproken. De Engelsche resident in Kaschmire meldt, dat de aardschokken steeds voortduren. Een verschrikkelijk spoorwegongeluk heeft plaats gehad op de lijn Kosloff—Voronesch—Rostoff aan den Don. Nabjj Kisitensika is de trein ge derailleerd; 10 personen werden gedood,70 gekwetst, waaronder vele gevaarljjk. De stoker overleed na weinige uren onder de hevigste pjjnen. Dadelijk na het déraillement heeft zich een bende meester gemaakt van de valiezen en koffers der reizigers. Daar men bij het onderzoek een stuk jjzer dwars over den weg vond, heeft men hier met kwaad willigheid te doen. Yoor de vereerders maar nog meer voor de vereersters van Lhérie, den bekenden zanger, zal het van belang zijn te vernemen, dat hun be schermeling twee vrouwen bezit, wat blijkt uit een proces, dat zjjne beide vrouwen haar man aandoen. De eerste vrouw, die hem twee kinderen schonk, eischte echtscheiding wegens ontrouw van den zanger en verkreeg na zes jaren scheiding van tafel en bed. Lhérie verliet niet alleen zijn vrouw maar ver anderde ook op eenmaal van tenor in baryton. Eenigen tijd later ontmoette Lhérie te Venetië een Amerikaansche schoone, miss Dumsley, die met de muziek dweepte en haar hartstocht van de kunst op den kunstenaar overdroeg. Lhérie vroeg haar hand, doch zij verlangde, voor zjj haar jawoord gaf, Lhérie volkomen ontslagen te zien van de banden, die hem nog aan zijn eerste vrouw bonden. Om hiertoe te ger&ken, werd een zekere heer Pasz uit PodoBzvar in Transylvanië in den arm genomen; hij bezorgde Lhérie een afschrift van een vonnis, waarin de geestelijke rechtbank te Podoszvar de echtscheiding uitsprak. Om te kunnen trouwen was nu alleen nog noodig, dat Lhérie en zijn Amerikaansche bruid het katholisme afzwoeren en zich lieten inschrijven als burgers van Podoszvar en als leden der algem. gereform. kerk, waarbij de heer Pazz predikant was. Maar ook ditmaal was de liefde niet bestendig; na zes jaren verliet hij zijn tweede vrouw, die evenals de eerste met twee kinderen achterbleef. Lhérie verklaarde, dat het gebeurde te Podoszvar een voudig een comedie was. Dat was de Amerikaansche niet met hem eens, en zij wendde zich tot de rechtbank, om Lhérie te dwingen haar jaarlijks 10.000 frs. uit te keeren. Daartegen verzette zich echter de eerste vrouw. Zij wees er op, dat het toekennen van een jaargeld gelijk staat met het wettig verklaren van het tweede huwelijk, waardoor haar kinderen hun vermogen zouden moeten missen. De uitspraak in dit proces werd door de rechtbank een week verdaagd. Het cjjfer der door cholera aangetaste per sonen in Valencia variè'ert tusschen 3 en 9 iederen dag, het getal dooden bedraagt dagelijks 2 a 4. De hitte is zeer groot. In het dorp Musiros bjj Valencia zjjn 13 gevallen voorgekomen. De drie verdachte gevallen in Madrid waren cholerine. De autoriteiten verdubbelen alle voor zorgsmaatregelen. De president van het Welfsehe verkiezings comité in de provincie Hannover, graaf Bernstorff, heeft bjj den bondsraad geprotesteerd tegen de beschuldigingen in het Pruisische ontwerp als zou de partjj der Welfen de veiligheid van het rjjk in gevaar brengen of den binnenlandschen vrede bedreigen. Er bestaan plannen om Victor Hugo's cor respondentie uit te geven. De Bibliothèque de Blois bezit volgens Louis Belton, een der com missieleden dezer bibliotheek, 41 brieven van den dichter. In Villanneva (Spanje) heeft men gepoogd de woning van den senateur Ferrer door dynamiet in de lucht te doen springen. Twee bedienden werden gekwetst. De dader is gearresteerd. Over de onlusten uit Kreta verneemt men uit Athene: Een comité uit de volksvertegen woordiging van Kreta heeft zich aan boord van het stoomschip begeven, waarop zich Savar pacha, de nieuw benoemde gouverneur van Kreta, bevond en hem verklaard, dat zjjn benoeming niet in overeenstemming was met de wenschen der ver gadering. Minister Delyannis droeg den Griekschen consul op Kandia op, alles in 'twerk té stellen om de opgewondenheid te doen bedaren. Voor de aanbesteding te Ter Neuzen van uit te voeren werken aan de zeewering van den polder Nieuwe Neuzen, op jl. Zaterdag, (zie ons vorig nummer), waren ingeleverd 13 biljetten, als: van de heeren L. Lujjk, te Hansweert, voor ƒ22.859; J. Leijs, te 'sHeer Arendskerke, 22.100G. Bolier Gz., te Scherpenisse, 21.989J. Van Eek, te Hardinxveld, 21.924C. F. van Fraejjen- hove, te Ter Neuzen, ƒ21.888; A. van Popering, te Bruinisse 2.643 A. van der Beek, te Zaam- slag, ƒ21.480 J. Tollenaar te Ter Neuzen, 21.077 A. Vermorken, te Hontenisse, 20.910 A. de Jong Dz., te Ter Neuzen, ƒ20.875 J. Jansen, te Ter Neuzen, 20.555 H. Klaassen, te Zaamslag, 20.897, en D. Tholens, te Hoek, ƒ20.369. Zooals gemeld is, was de begrooting 23.493.40J. Vlissingen. Woensdag a., des namiddags te twee uren, zal de gemeenteraad vergaderen ter benoeming van een stembureau voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad, enter behandeling van een verzoek van mej. J. M. Knip om eervol ontslag als onderwijzeres in de nuttige handwerken aan school B en een voorstel tot bestendiging van de heffing van rechten voor het gebruik der keibank. In die zitting zal het nieuw gekozen raadslid, de heer J. A. E. Musquetier worden geïnstalleerd. 's Cïravenliag-e. Verplaatst als ontvanger van 's rijks belastingen jhr. De Jonge, van Muiden naar Brouwershaven. 's CSravenliag-e. De arrondissements-recht- bank heeft heden den directeur der brood- en meelfabriek, den heer Van der Putten, vrijge sproken van de aanklacht van misbruik van ver trouwen, op grond dat hjj als directeur en niet als particulier heeft gehandeld. Door het hof is het vonnis der Middelburgsche rechtbank tegen C. D., te Wemeldinge, vernietigd en beklaagde veroordeeld, wegens mishandeling, tot 15 dagen celstraf en 8 boete. Londen, Daily Telegraph meldt dat aan de overeenkomst tusschen Engeland en Rusland nog slechts de ratificatie ontbreekt. Rusland heeft belangrijke concessiën gedaan. Honstantinopel. 300 huizen, waaronder 50 magazijnen en 3 moskeen, zjjn afgebrand. Van 31 Mei tot 7 Juni. Middelburg. GetrouwdW. Suurmond, jm. 31 j. met M. C. de Trope, jd. 21 j. J. Wielemaker, jm. 19 j. met A. Lorier, jd. 22 j. BevallenG. Kind, geb. Sigtermans, z. E. J. Knuijt, geb. Flinten, d. S. P. van Setten van der Meer, geb. Roth, z. W. M. Beeking, geb. Bauer, z. C. E. den Boer, geb. Du Bois, d. S. M. Wedtsde Swart, geb. Haccou, z. T. Brouwer, geb. Louwerse, z. H. M. J. Dhont, geb. Van der Harst, z. M. Davidse, geb. De Buck, d. OverledenF. Radesman, wed6 van C. H. Jenting, 73 j. C. Baljé, d. 4 j. H. Baljé, z. 15 m. S. J. Siltberg, vrouw van J. C. van Loo, 36 j. J. C. van Broijel Spiering, vrouw van J. G. Voegler, 50 j. J. Leunis, wede van P. J. Kasse, 83 j. S. H. Blom, wede vanT. Wjjtman, 79j.L. J. Dhont, z.2d. Goes. Bevallen: F. de Kok, geb. Meeuse, d. A. M. v. d. Does, geb. Boltersdorf, d. J. E. Hujjsse, geb. Den Boer, z. J. Snoep, geb. Bakker, z. H. Bruggeman, geb. Vermeule, z. Overleden A. F. Pennings, man van M. Heere, 76 j. Zierikzee. BevallenJ. ten Haaf, geb. Van den Houten, z. J. de Kok, geb. Van den Bos, z. A. Versteeg, geb. Labeur, z. C. M. Broodman, geb. Sigmond, d. B. J. Oudenbosch, geb. Van Djjk, z. C. C. J. de Vries, geb. Baartz, d. J. Berrevoets, geb. Kosten, z. OverledenE. E. van Beveren, d. 6 m. Plotseling komt een tjjding uit Petersburg de windstilte, die inzake Afghanistanbljjtt heerschen, verstoren. De bondgenoot van Engeland Abdoer Rahman zou door zjjn eigen volgelingen vermoord zjjn. Het bericht klinkt te ongeloofeljjk om waar te zjjn en zelfs is het niet goed gevonden, want wat zou de grond voor zulk een daad kunnen wezen Aan opstand tegen den emir wegens diens sympathieën voor Engeland valt bjjkans niet te denken, daar de gezindheid van den Aziatischen vorst zeer twijfelachtig is. Nog eerder zou het

Middelburgsche Courant | 1885 | | pagina 2