BUITENLAND. RENTEN en FORTUIN Ingezonden stukken. Réclames, Scheepvaarberichten. Handelsberichten. Graanmarkten, enz. Algemeen Overzicht. Postdienst op Zondag. INKQNIEN vak 40°/o B e r i c h t. Prijzen van Effecten, horden. Te Selzaete kan bovendien overvloedig kanaalwater ingelaten worden. Het advies van den hoofdingenieur van rjjks waterstaat werd in gewonnen omtrent deze aangelegenheid, wiens antwoord nog niet is ingekomen. Met den burgemeester van Sas van Gent werden de middelen besproken, die kunnen leiden tot verbetering van de suatie der voormalige vesting gracht. Te Hoofdplaat werd aangedrongen op verbetering der straatrioleering van eene achterbuurt. De gemeenteraad echter vond zulks niet noodig. Daar de gemeenteraad te IJzendjjke geen geld wilde toestaan tot verbetering van de gracht rondom de gemeente, die op sommige plaatsen door uitmonding van straatriolen een modderpoel is, riep de inspecteur de tusschen- komst in van gedeputeerde staten. Tevens werd aldaar by het gemeentebestuur aangedrongen de gemeentereiniging in eigen beheer te nemen en compost te bereiden. Naar aanleiding van klachten over onzindelijk heid te Axel, werd op verzoek van den commissaris des konings een onderzoek ingesteld, waarbij bleek dat werkelijk de reinheid van straten en van goten te weuschen overliet; keukenafval werd in de oude stad overal op de straat geworpen. Wenschelijk werd het geacht dat de gemeente de reiniging voor eigen rekening nam, in stede zulks aan een pachter over te laten. De weg langs den dijk te Stavenisse, waarover herhaalde malen geklaagd was, is thans gerioleerd en in orde gebracht. By den burgemeester te St. Maartensdijk werd aangedrongen op rioleering van een stinksloot in den Kethel. De ingelanden van den Westkraaiertpolder hebben besloten tot verlaging van den spoorweg duiker waarop was aangedrongen teneinde de suatie te Nieuwdorp te verbeteren. By het gemeentebestuur te Middelburg werd aangedrongen op het geregeld nakomen der ver plichting om de bermsloot naar Veere door te spoelen. Met betrekking tot voedsel en dranken wordt medegedeeld dat, wijl in droge zomers te Middel burg gebrek bestaat aan goed drinkwater, den burgemeester werd in overweging gegeven bij de school aan de haven een groote regenbak te doen maken. Ook zou in het gebrek voorzien kunnen worden door het overtollige water, dat by stort buien uit bakken van particulieren ongebruikt wegvloeit, door middel van overlaten in gemeente- bakken te verzamelen. Tevens werd gewaarschuwd tegen uitdeeliug van water uit een groot onbe woond huis, omdat het onderzoek vroeger had aangetoond dat het water loodhoudend was. Te Hoofdplaat, waar bij de school een groote regenbak is gebouwd, werd met goed gevolg op betere afsluiting tegen verontreiniging door de schooljeugd, aangedrongen. Het gehucht n° 1 heeft groote behoefte aan drinkwater. Een onder zoek zal worden ingesteld op welke wijze in die behoefte kan worden voorzien. Onder de geneeskundige armenverzorging deelt de inspecteur mede dat hy, toen uit de sterfte- staten bleek dat in de maand Augustus te's Heer Arendskerke 6 van 15 overledenen, te Wolfaarts- djjk 4 van 11 overledenen, te Colynsplaat 13 van 18 overledenen, niet geneeskundig behandeld waren, inlichting vroeg aan de betrokken gemeentebe sturen, en aandrong op het vestigen van zieken fondsen voor personen, die, hoewel niet armlastig, toch buiten staat waren doktersrekeningen te betalen. De burgemeester van 's Heer Arendskerke antwoordde dat 5 der overledenen kinderen waren van personen te Nieuwdorp alwaar een geneesheer gevestigd is, dat de ouders in staat waren genees kundige hulp te betalen, doch dat het geen ge woonte was die hulp voor jonge kinderen spoedig in te roepen. Naar aanleiding van die mededeelingen werd door den heer De Ligny gevraagd of in den toe stand te Terneuzen reeds verandering gebracht is, wat door den voorzitter ontkennend werd beant woord. Hetzelfde lid vroeg ook of de apotheek van d'. De Buck te Stekene al opgericht en gevisiteerd is. Neen, antwoordde de voorzitter, doch de lijst der voorhanden geneesmiddelen is door den in specteur geviseerd en geteekend. Naar aanleiding van het medegedeelde omtrent den toestand van de Middelburgsche grachten en het advies van den inspecteur vraagde de heer Van Berlekom of aan dat advies gevolg gegeven is. De voorzitter antwoordde dat hem dit niet bekend was. Ook werd nog langdurig gediscussieerd over het oprichten van apotheken door en het practiseeren van vreemde geneesheeren in de grensgemeenten. Die discussie leidde echter tot geen resultaat. Nadat met meerderheid van stemmen bepaald was dat de rapporten der commissien voor de winkelvisitatien in openbare zitting zouden worden medegedeeld werd daaraan gevolg gegeven. Er bleek uit dat de door de commissien verkregen algemeene indruk zeer gunstig was in den eersten ring, gunstig in den tweeden ring en gunstig •p «ene tikele «itzondering na in den derden ring. De apotheek nl. van een geneeskundige in dien ring verkeerde in slechten toestand, zoodat hervisitatie noodig werd geacht of eene waar schuwing aan den betrokken persoon werd voorgesteld. Aan het laatste is voldaan. Door gecommitteerden tot het ontwerpen van eene circulaire aan geneeskundigen betreffende tuberculosis werd een concept circulaire overgelegd, die goedgekeurd werd en aan de verschillende geneesheeren en directeuren van gasthuizen zal worden gezonden Naar aanleiding van een schryven der commissie, by kon. besluit van 17 Juni 1884 benoemd tot vervaardiging van een ontwerp tot aanvulling of, zooveel noodig, herz ening der Pharmacopoea Neêrlandica en der Nederlandsche apotheek om antwoord op de vraag: welke wjjzigingen in onze Pharmacopoea wenschelyk worden geacht en op welke gronden werden de verlangde wijzigingen na langdurige discnssien vastgesteld, terwyl nog verschillende opmerkingen gemaakt werden, die aan de commissie in overweging gegeven zullen worden. Daarop bracht de secretaris verslag uit betref fende de ziektestatistiek in de provincie over 1883. Aangezien de medewerking der geneeskundigen, op enkele uitzonderingen na, zeer gering is, de cyfers die de heer Van Berlekom verzamelt alzoo geen zuiver beeld geven van de werkelykheid, en het werk dus de daaraan besteedde moeite niet loont gaf de samensteller der statistiek in overweging die te staken. Alzoo werd besloten. Daarna was aan de orde de benoeming der verschillende commission 1° die voor de resumtie der notulen, waartoe de heeren De Man en Keyzer werden benoemd 2® die voor de adviezen, als leden waarvan de heeren De Man, De Ligny en Yan Hoek werden aangewezen en eindelijk die voor het nazien der rekening en verantwoording, waartoe de heeren Jansen, Verschoor en Baert werden gekozen. De correspondeerende leden werden herbenoemd. Nog vestigde de voorzitter de aandacht op den gunstigen uitslag die verkregen is door het gebruik van gedroogde animale vaccine in poedervorm. Zoowel hier te lande als in Indië zijn daarmede uitstekende resultaten verkregen, zoodat ook het bureau van vaccinatie alhier misschien daarvan met goed gevolg zou kunnen gebruik maken. De wijze van bereiding van het poeder, door den voorzitter medegedeeld, is zeer eenvoudig en onkostbaar. Eindelyk deelde de voorzitter nog mede dat, met het oog op de in het naburige Frankrijk heer- schende cholera, op de verschillende stations en in de onderscheidene havenplaatsen in onze provincie alle middelen zyn aangewend, die te nemen zijn om het overbrengen of uitbreiden der gevreesde ziekte in onze omgeving tegen te gaan. De openbare vergadering werd daarna gesloten Nu ook de herstemmingen in Duitschland zijn afgeloopen heeft men een overzicht over de ver houding der politieke paityen in den ryksdag. Wat men aan de eene zijde vreesde en aan den anderen kant hoopte is niet geschied de meer derheid is aan dezelfde zijde gebleven als in de vorige kamer. Het centrum heeft thans te be schikken over een stemmenaantal van zelfs nog iets meer dan te voren, namelijk 109 leden. De beide conservatieve fractiën tellen 106 stemmen, tegen 76 in de vorige kamer, daarentegen de duitschliberalen 67 tegen 106 stemmen vóór de laatste verkiezing; de nationaal-liberale party is bjjgekomen en wel van 45 op 53 leden, maar de grootste vermeerdering hoewel de verhou ding tot het geheele ledental der kamer zeer gering is gebleven ondervonden de sociaal democraten. Hun aanhang is verdubbeld hadden in den vorigen ryksdag 12 sociaal-democraten zitting, dit getal is tot 24 vermeerderd. De kleinere groepen, Denen, Welfen, Polen en hoe zy meer mogen heeten, buiten rekening ge laten, ziet men dat de regeering over geen flinke meerderheid te beschikken heeft, dat dientenge volge geene ingrijpende maatregelen zullen kunnen worden voorgesteld en dat voortdurende botsingen tusschen de partijen niet kunnen uitbljjven. Vooral in belangrijke militaire en koloniale vraagstukken en in het bijzonder wat betreft wjjziging in den geest der sociaal-democraten belooft de naaste toekomst voor Duitschland niet bjjster veel. In een veelbewogen zitting van de Belgische kamer heeft Frère-Orban gisteren zyn interpellatie voortgezet. Zyn voornaamste grief was dat de ministers Jacobs en Woeste waren afgetreden en vervangen door leden van eene zelfde kleur. In zjjne beantwoording dier vragen gaf Jacobs een overzicht van de staatkundige geschiedenis der laatste maanden. Dit ministerie huldigde dezelfde beginselen als het vorige en was louter een verwisseling van personen. Minister Beernaert had geweigerd hieromtrent duidelijke aanwijzingen te geven, hoewel hy voor deze daad verantwoordelijk moest gesteld worden. De ex-minister Jacobs aarzelde niet een dergeljjke handelwyze te wrakenhij noemde het een concessie aan de oproermakers. Zeer ironisch sprak Jacobs over het huidige kabinet. Hij wenschte het geluk met zijne ge hechtheid aan de schoolwet en noemde deze een echt liberale wet was het ministerie Woeste-Jacobs gematigd, het kabinet Beernaert zou nog gematigder zijn De premier, voegt de Indépendance erby, was met deze loftuigingen blykbaar niet weinig ver legen. Het zeer langdurig debat is echter hiermede nog niet geëindigd maar zou heden worden voortgezet In bijna alle bladen komt een vry uitvoerig, door Reuthér uit Alexandrië geseind verslag voor, betreffende de door lord Northbrook ingediende voorstellen tot regeling der Egyptische aangelegen heden Latere otïicieele mededeelingen aan de Engelsche bladen verklaren deze berichten voor onjuist. Wij zullen dus liever een tweede ver beterde lezing van Northbrook's voorgestelde plannen afwachten alvorens de eerste onjuiste onzen lezers voor te zetten. In de zitting van gisteren der Congo conferentie was men van meening dat punt 1 van het pro gramma aan de orde zou komen, namelijk het vraagstuk over den vrijen handel op den Congo. Dit is echter niet het geval geweest. Duitschland had tal van voorstellen ingediend, die op de gansche Congo-quaestie betrekking hadden en hiervoor de prioriteit verzocht; men schijnt dus eerst de mee ningen over het geheele onderwerp te willen hooren alvorens over de afzonderlijke punten te beraad slagen. De conferentie besloot om deze ingediende voorstellen in handen te stellen eener afzonderlijke commissie; hiertoe werden benoemd de afgevaar digden der ryken die oorspronkelijk het plan eener AfrikaaDsche koloniale regeling opwierpen namelijk Duitschland, Frankrijk, Engeland, Ame rika, Spanje, België en Portugal. De werkzaam heden dier commissie, die wellicht een week in beslag zullen nemen, zullen hoofdzakelijk ten onderwerp hebben de grensbepaling van ieders gebied langs den Congo en in de tweede plaats het onderzoek naar de aanspraken van de verschillende daar belanghebbende partyen. Tot beter begrip van den toestand in het Cougo- gebied hebben wy in een meer uitvoerig opstel eenige bijzonderheden over die streken en hare bewoners verzameld, hetwelk echter door overvloed van stof reeds een paar dagen op plaatsruimte wacht. Mynheer de Redacteur 1 Tot mjjne verbazing zag ik in uwe courant van heden het bericht dat met 1 December a. op Zon en feestdagen de 2° bodeloop van Breskens— Groede—Nieuwvliet vervalt. Dientengevolge bljjven de brieven en couranten, die met de stoomboot des namiddags te half 2 uur te Breskens aankomen (dus de geheele post, Zaterdag namiddag uit Holland verzonden) daar liggen tot Maandagmorgen en kunnen wy den ganschen dag geen brieven verzenden dan met de post die te 5 uren 's morgens van hier naar Breskens vertrekt. Feitelijk zijn we dus op eene plaats, waar een der drukste hulppostkantoren in Zeeland gevestigd is, op Zon- en feestdagen van alle gemeenschap per post uitgesloten. Die nieuwigheid moet strekken om den postbode de noodige Zondagsrust te verschaffen. Maar moet het publiek daaronder lyden Zyn er geen plaatsvervangers te vinden? Ik geloof van ja, want als de postbode door ziekte verhinderd wordt zyne taak te vervullen, wordt hij geregeld door zyn zoon vervangen. Waarom nu zooals in uw hoofdartikel in het n® van Maandag 11. wordt aangegeven op Zon en feestdagen van rijkswege geen plaatsvervangers gesteld De posteryen brengen den staat genoeg op om zich die kleine weelde te veroorlooven. En het publiek heeft recht van het rijk, dat zich het monopolie vau het brievenvervoer toeeigent, te vorderen, dat het behoorlijk bediend wordt en evengoed Zondags zyne couranten kan lezen als op werkdagen. Het is te hopen dat het bestuur der posterijen de onbillijkheid van den nieuwen maatregel zal inzien, en ons dit voorsmaakje van de Engelsche Zondagsrust zal besparen. Groede, 18 November 1884. H. fPrijs der plaatsing 30 cent per regel.) hder kapitalist die in het bezit is van goed en ter beurze noteerde effecten (actiën of obligatien) kan zich op mathema- che en zekere wijze een verschaffen, door eenvoudige operatien bestaande in den verkoop van premien. Dit goed bekende en sedert lang in verschillends landen beproefde systeem, verzekert een jaarlijks inkomen van f. 2,000 met een kapitaal (In geld of In effecten), van f. 5,000; f. 1,000 met f. 2,500, f. 500 met f. 1,200, ent. De fendsen zijn altijd beschikbaar. De winst wordt maandelijka per poetwissel opgezonden. Duidelijk uitleggende brochures worden, op daartoe gedane aanvraag, franco en kotteloot (oegesonden door den Heer Directeur der Algemeene Belgische Bank (BANQUE GÉNÉRALE DB BELOIQUE), 6, Ros da Congrèn, Brussel, Vlissing-eii, 20 Nov. Gisterenavond te 11 uren werd op de hoogte van Goodwin Sands de Zweedsche driemast schoener Silentium, gezagv. Anderson, door het Belgische stoomschip Penland aangevaren met het ongelukkig gevolg dat de schoener kort daarop gezonken is. De bemanning, bestaande uit 8 personen, is door de Penland, welke heden morgen uit zee hier ter reede kwam, gered. Gepasseerd de Nederl. schoener Betha, gezagv. Schoon, van Carlskroon naar Antwerpen. Binnengekomen de Duitsche Bark Clara Hermanngezagv. Niemann, van Memel naar Middelburg. Naar aanleiding van het, in ons nommer van Donderdag 13 Nov. voorkomend bericht uit Hon- tenisse, omtrent het jagen zonder akte of toe stemming van rechthebbenden door Belgische stroopers, en de tirade dat te Graauw twee politie agenten (een veldwachter en een opzichter der jacht en visscheryen,) de jagers bezig hebben gezien, zonder hen te durven naderen, verzoekt de veldwachter J. De Block aldaar ons mede te deelen dat het dan wel voor de eerste maal zou wezen dat hij zich zou hebben laten bang maken en dat dit toen toch nog niet het geval is geweest Hy heeft de stroopers tot op het grondgebied van Hontenisse achtervolgd maar later niet meer gezien. Middelburg, 20 Nov. Alleen uit Walcheren was er heden nog al een ruime aanvoer van granen en peulvruchtenkooplust bestond er voor de meeste artikelen. Jarige tarwe niets in gedaan. Puike en afwijbende nieuwe tarwe pryshoudend. Rogge, winter- en zoinergerst eender gebleven. Tuinboonen onveranderd paardenboonen werden met graagie pryshoudend genomen. Harde witte- boonen algemeen gevraagd en met ruim vorige prijzen betaald. Afwijkende ondervonden geen begeerte. Puike bruineboonen werden tot vorige prijzen afgegeven; mindere soort niet te plaatsen. Er was nog al vraag voor groene kookerwten en zijn vorige pryzen er voor besteed. Winter- en zomerzaad met nominale notering zonder handel jarige tarwe 7.40 a 7.50 nominaalpuike nieuwe ƒ7.25; mindere dito ƒ6.75 a 7 rogge ƒ6.25 a ƒ6.10; wintergerst ƒ5.50 a 5.65 zomergerst 5.35 a 5 40 paardenboonen 6.50; tuinboonen ƒ5.60 a ƒ5.75; witteboonen ƒ11.75 a ƒ11.85; bruineboonen ƒ8.75 a ƒ9, enkel 9.25 groene kookerwten 8.50 tynkokendo dito 8 75 winter- en zomerzaad 10 a 10.25; raapolie 31pantentolie 33 lynolie 25, per vat op 6/w. contant 1 kortinglynkoeken, zachte ƒ13, harde dito ƒ11, per 104 stuks. GEMIDDELDE MARKTPftUZIN. Middelburg, 20 Nov. Versche boter ƒ1.10 a 1.14; eieren per 100 stuks ƒ,6. Ter veemarkt van heden waren aangevoerd 2 paarden, 2 vette koeien, 8 vette ossen, 1 vette vaars, 5 balfkoeien, 6 kalfvaarzen, 12 varekoeien, 16 stuks jong vee, 3 stieren, 1 schaap en 82 magere varkens. De gemiddelde marktprijzen waren als- volgt: paarden 50 a 75, vette koeien 74 a 76, vette ossen 70 a ƒ75, vette vaarzen 76 a 78, kalfkoeien ƒ180 a 120, kalfvaar zen 140 a 180, varekoeien 60 a 130, jong vee 60 a 100, stieren 50 a 70, schapen 25 en magere varkens 7 a 30. Sint Maartensdijk, 19 Nov. By de heden gehouden najaarsveemarkt waren aangevoerd94 stuks hoornvee, 133 stuks biggen en loop varkens en 4 schapen. Ofschoon er nog al vraag wa was de handel toch slap, vooral wat het hoornvs b e- trof. Amsterdam. tsEAATSLEENINGEN. Nederland. Cert. N. W. Sch. 2% pet, dito dito dito 8 dito dito dito 4 dito Obl. 1878 1000. 4 dito dito 1883 4 België. Obligatien2% Frankrijk. Origin. Inach. 3 Hongarije. Obl. Leening 1867 19 Nor. 083/g 20 Nor. 631/} 120 dito Gondleening dito dito fl. 500 Italië. Cert. Oostenrijk, dito dito dito dito Adm. Amsterd. Obl. Mei-Nov. Febr.-Aug. 5 5 6 5 .5 6 Jan.-Juli5 April-Oct. dito Goad Polen. Obl. Schatkist 1844 Portugal. Obl. Btl. 1853/80. dito dito 1881. dSusland. Obl. Hope C. 1798/1815 Cert. Inschr. 5e Serie 1854. dito dito 6e 1855. Obligatien 1862 dito 1864 10005 dito 1864 1005 dito 1877 dito5 dito Oostersche le serie. 5 dito dito 2e 5 dito dito 3e 5 dito 1872 gecon. dito5 dito 1873 gecon. dito5 dito 1884 gecon. dito dito ibSU Ie Leening dito 1'to 1860 2e Leening dito dito 1875 gecon. dito dito 1880 gecon. dito jiso 4e Leen. 184244 Obligatie-Leening 1867/69 dito dito 1859. Cert. van Bank-Assign Spanje. Obl. Buit. 1867/75. dito dito 1876 dito Perpetueele dito Binnenl.1000-5000 Turkije. Obl. Alg. Sch. 1865. dito geregistreerde. dito dito Egypte. Obl. Leening dito spoorweg dito Vereen. Staten Obl. dito dito ürazilië. Obl. Londen dita Leening dito 1863 100 INDUSTRIEELS 6 4% 41/g 41/, 4 4 4 3 6 U/4 2 4 H/4 5 1869 6 1876. 4 1876. 5 1877. 4 187641/| 1865. 5 1875. 5 41/, SN FINANCIEELS 101 1007/g 101 101 1007/, 10013% 67 IOII/4 87 671/8 63% 67S/g 67S/8 853/, 851/4 481/} 48 6/b 10015% 10013% 591/s 593/4 84 ml/4 94 993/4 995/g 971/4 971/, 581/, 583/, 5SS/g 533/, 593/4 937,8 59% 9313% 937/g 937/8 937/g 95 88 853/g 731/2 7*Va 83S/g 83 721/4 563/g 561/4 7S/4 73/4 161/a 161/} I5S/4 157/g 64 631'4 8ü/4 IIU/4 97 971/4 961,4 991/s ONDERNEMINGEN. 102 391/} SCederl. Air. Hand.-V. aand. Ned. Hand.-Maatsoh. aand. rescontre5 Ned. Ind. Handelb. Aand. Stoomvaartm. Java Obl. dito Zeeland Aand dito dito Prefer, dito dito dito Obl5 üuitschland. Cert. Rijksbank Adm. Amsterdam, Oostenrijk. Aand. O. H. B. SPOOR WE GL EEN INGE N. Nederland. Obl. Maats, tot Expl. vau 5taats-Spw. Aand. Ned. Cent. Sjw. Aand. /250. dito gestemp. Obl. f 50 Ned. Ind. Spoorw. Aand. Ned Rijn.Spw. volgef. Aand. N.-Brab. Boxt. Obl. gestemp. 1875/80 Zuid Ooster sp. Obl Slongarije. Theiss. Spoorw. Aand. 6. 200 dto dito Obl Italië. Victor Em. ap. Obl. Znid-ltal. Spw. Obl. Oostenrijk. F. O. Sp. Obl f?olen. Wars.-Brom. Aand. Warschan-Weenen dito, knel and. Gr. Sp. Maats. Aand. 5 dito Hypoth. Obligatien 41/, dito dito dito Baltische Spoorweg Aand. Chart-Aiow Oblig. 100. lelei-Griari dito ielex-Orel dito f 1000 Kursk.-Ch.-Ai. Obl. 100. Losowo-Sewastopol f 1000, Morschansk-Sysran. Aand. Mosk.-Jarolsiaw Obl. 100. 'dosk.-K.arsk dito dito Mosk.-Smol. dito dito irel-Vitebsk Obl. dito Poti-Tiflis aito f 1000. Riasciik.-Wiasni. Aand Znid West Spoorw.-Maats. merika. Cent. Pac. Obl. dito California Oregon dito. Chic. N.- W. Cert. Aand. dito dito le hyp. Cert/1000 7 dito Mad. Ext. Obl7 dito Menominee Db. 500-100 7 dito N.-W. Union, dito 7 dito Winona St. Peter dito. 7 dito S.-W. Ob.JDs. 500-1000. 7 Illinois Cert. v. Aand. St. Paul Minn, Man. Obl. 7 Union Pac. Hoofdl. dito 6 PREKIE-LESNIN Nederl. Stad Amst. 100 3 Stad Rotterdam 3 Gemeente Crediet3 België Stad Antwerp. 1874 S dito Brussel 1879 fr. 100 3 Hongarije. Staatsl. 1370 Oostenrijk. Staatsleening 1854 6. 250 •■«.•••4 dito 1860.5 dito 1864 Crediet Inst. 1858 fi 100. Rusland. Staatsl. 1864 5 dito 1866 ...........5 Spanje. Stad Madrid fr. 100 3 Turke, Spoorwegl. 3 pet. 143 1461/4 103 41 1001/} 121 4 3 5 5 5 5 5 5 5 6 5 5 5 5 5 6 6 413/, 42 70 «97/8 1341/4 185% 481/, - 104 MS 861%, 861%, 68I/4 57% 57% 481/4 48% 623/8 621/4 124 124 95 951/4 871/, 561/, 567/jg 945/g 945/, 911/4 957/g S.l/g *75/g 87% 551/4 561/4 101 1013/, 1021/4 102%, 94% 94% 953/4 55 557/g 59 947/8 95% mm. - 115 121 120% 1203/g 118% 108 1073/4 N. 105 101 7 99 98 99 993ft 961/4 103 111% 1433/4 ÏÖV»

Middelburgsche Courant | 1884 | | pagina 3