Laatste Berichten. lUITEMUNP. Gemengde Berichten. Scheepvaartberichten. Onderwijs. Kerknieuws. Rechtszaken. Verkcopingen en aanbestedingen. Algemeen Overzicht. Prijzen van Effecten. stellingen. In hoever men nu het pogen der kamer wil steunen, laten wij aan de ingezetenen ter overweging over; wellicht kan de opbrengst der voorstelling nog dienen voor eene buitenge wone ondersteuning, die in zulke treurige om standigheden, het t a 1 r ij k gezin van den werk man niet onwelgevallig zal zijn. De algemeene vergadering der centrale liberale kiesvereeniging in het district Goes zal Dinsdag 14 Oct. te Goes bijeenkomen tot het opmaken van een voorloopige candidatenljjst. Aardenburg, 10 Oct. Door den minister van waterstaat, handel en nijverheid is besloten tot de vestiging in deze gemeente van een rijks telegraafkantoor met vereenvoudigde telegraphische inriching. Naar wij vernemen zal zoo spoedig mogelijk met den aanleg van de lijn begonnen en het kantoor reeds met ingang van 1 Januari 1885 voor den publieken dienst geopend worden. De regeering wil bij de kamers een subsidie van ƒ75,000 aanvragen ten behoeve van onze vertegenwoordiging ter internationale tentoon stelling te Antwerpen. De St. Ct. bevat een besluit, houdende voor schriften tot uitvoering van art. 45 der wet van 17 Aug. 1878 (Stbl. n° 127) tot regeling van het lager onderwijs, zooals dat artikel is gewjjzigd bij de wet van 11 Juli 1884 (Stbl. n° 123.) Onze koning wordt in de helft van November voor korten tijd uit Luxemburg in Den Haag verwacht, zeker om de leden der eerste kamer te beè'edigen. Eenige bekende groote bijenhouders uit verschil lende streken des lands zijn voornemens in navolging van de Imkervereine in Duitschland ook hier te lande eene vereeniging op te richten ter bevordering hunner belangen. Men wenscht dat daarbij ieder lid, die eene of andere bijzondere opmerking of ervaring heeft, op bijen of bijenteelt betrekking hebbende, die zal mededeelenterwijl ieder, die omtrent eenig punt inlichting begeert, die vragen kan, waarop ze hem zooveel mogelijk door meer ervarenen verstrekt zal worden. Voorts wil men tentoonstellingen van bijen, gereedschap pen en voortbrengselen houden. De opening der nieuwe gemeenteschool te Bier vliet zal Dinsdag a. plaats hebben. Ook zij zal, dank zij de bijdragen der particulieren, feestelijk ingewjjd worden. De neutrale bewaarschool aldaar zal "eveneens spoedig geopend kunnen worden. Eene bewaar schoolonderwijzeres wordt gevraagd. De Christelijk Gereformeerde gemeente alhier, afd. Lange Delft, hoopt aanstaanden Dinsdag, des avonds te half zeven uren, het 50-jarig bestaan der kerk te herdenken. De heer C. L. Laan te Serooskerke, beroepen pred. te Goes, zal Zondag 16 Nov. aldaar zijn intrede doen, na 's morgens bevestigd te zijn dooi den heer dr. J. Riemens, pred. te Middelburg. (G. Crt.) De heer C. L. Van den Broek, candidaat te Utrecht, heeft voor het beroep naar de herv. ge meente te Hontenisse bedankt. De heer W. K. P. Goeree, candidaat te Vlissingen, heeft bedankt voor het beroep naai de Ned. hervormde gemeente te Kolder en Dik- sterveen en het beroep naar die gemeente te Kerkwerve aangenomen. Donderdag 16 October zal te Zaamslag de nieuw gebouwde kerk voor de christelijke gere formeerde gemeente plechtig worden ingewijd. Dit gebouw, thans geplaatst in de Axelsche straat, is aanzienlijker en ruimer dan het tot heden gebruikte, dat gelegen was in eene achterbuurt, en nu is verkocht ten gebruike voor een I ander doel. Arrondisstments-rechtbank te Middelburg. Heden, Zaterdag, zijn veroordeeld C. C. R62 j., wed. H. Van D. te Middelburg, wegens diefstal tot een maand celC. K., 17 j. en J. J. De J., 19 j. beiden te Vlissingen, wegens mishandeling tot 8 dagen cel ieder; J. H. H., 27 j., huisv. van G. te Vlissingen, wegens oplich ting tot 15 dagen cel; N. L., 40 jlandbouwer te Ellewoutsdijk, wegens openbare dronkenschap tot 10 dagen gev. en opzending naar een rijks werkinrichting gedurende 3 maanden J. W., 35 j., visscherte Sluis, wegens beleediging van een beambte in functie tot 8 dagen cel en 8 boete C. De K., 16 jte Koewacht, wegens diefstal tot 8 dagen cel; M. De V., 42 j., huisv. van F. P., te Clinge, wegens mishandeling tot twee boeten van 5 ieder; H. Van W., 17 jte Koewacht, wegens diefstal tot 15 dagen cel. Arrondissements-rechtbank te Zierikzee. Door de rechtbank zijn Vrijdag nog veroordeeld C. G., I. K. en A. S., te St. Maartensdijk, wegens diefstal van appelen, de twee eersten tot 6 en de laatste tot drie dagen gevangenisstraf en in de kosten. Zooals wij in ons vorig nommer meldden deed dezelfde rechtbank gisteren uitspraak in de zaak van J. M. te Bruinisse, beklaagd van zich te hebben schuldig gemaakt aan laster in gedrukt geschrift, strafbaar gesteld bij art. 367 W. v. S. Door beklaagde was aan de redactie der Zierikz. Nieuwsbode een stuk ter plaatsing ingezonden, getiteld TSlecht drinkwaterwaarin werd gewezen op een feit, dat water verkocht was uit een bak, waarin een kat was verdronken, welk stuk werd opgenomen, gedrukt, en op de gewone wijze ver spreid en verkocht is geworden. Een ingezeten der gemeente Bruinisse. die dit stuk voor hem lasterend en beleedigend achtte, stelde daarop een aanklacht in bij den burgemeester zijner gemeente. Een en ander had tengevolge, dat door de recht bank tegen beklaagde rechtsingang werd verleend met dagvaarding in persoon, waarop eene instructie volgde èn klager èn schrjjver benevens een der uitgevers der courant, W. als getuigen werden gehoord. Een viertal getuigen, waaronder genoemde uit gever, waren toen ter zitting gedagvaard. Beklaagde, die reeds voor den burgemeester en den rechter-commissaris had bekend schrijver van het stuk te zijn, bleef ter terechtzitting bij die bekentenis volharden. Hij ontkende echter pertinent de bedoeling te hebben gehad om den klager te lasteren of te beleedigenhet stuk was alleen door hem geschreven om de ingezetenen zijner gemeente te waarschuwen om geen water te drinken uit een put, waarin volgens te zijner kennis gekomen gerucht een kat zou zijn ver dronken, ofschoon hij zelf niet zeker wist en er ook geen onderzoek naar had gedaan of dat gerucht wel waarheid bevatte. De klager hield vol dat het stuk voor hem beleedigend was, terwijl getuige W. verklaarde bedoeld stuk met begeleidende missive ter plaat sing te hebben ontvangen, hoewel hij niet kon opgeven wie de inzender was. Het O. M. achtte het te laste gelegde feit wet tig en overtuigend bewezen en eischte veroordeeling van bekl. tot 110 boete, subs. 1 maand gevan genisstraf. Voor den klager die zich civiele partij had ge steld trad op mr J. W. D. Schuurbeque Boejje, die concludeerde dat beklaagde zou veroordeeld worden tot het betalen van eene schadeloosstel ling van ƒ50 en dat de rechtbank zou verklaren dat de daad was lasterlijk. De verdediger m' A. J. F. Fokker concludeerde tot vrijspraak van zijn cliënt, subs, tot ontslag van rechtsvervolging en niet ontvankelijk ver klaring der vordering tot schadevergoeding. Gelijk gisteren gemeld werd veroordeelde de rechtbank J. M. tot eene boete van 60, subs. 14 d. gev. en tot vergoeding van schade ad 10, verklaarde voorts de daad lasterlijk en gelastte aanplakking van het vonnis te Bruinisse en te Zierikzee. Volgens het Zuiden hebben verdraagzame jonge liberaaltjes tegenover onze kinderen we kunnen niet zeggen of hiermee bedoeld worden de kinderen der redactie van het Zuidenin ieder geval waren dit geen liberale kleinen ge vloekt en gescholden voor het bureau der Middel- burgsche courant toen het bleek dat niet de heer Bool maar m' P. C. 't Hooft gekozen was. Dit nieuwtje komt wel wat laat, dunkt ons. Of is de mededeeling ervan met opzet bewaard tegen de a. verkiezing In hetzelfde nommer van het blad, waarvan een groot deel aan de Middelburgsche courant is gewijd en waarin tegen de aanstaande verkiezingen de groote trom wordt geroerd, verklaart de redactie dat de liberalen weigeren om schaamrood te worden over hun zondenregister. Als zij dit van ons vordert, wat moet zij dan wel doen die zulke bakervertellingen opdiscbt en aan dergelijke kwajongensstreken eenig gewicht hecht? —Door den heer C. J. Van der Harst alhier zijn in de gemeente Oost- en West-Souburg een paar „zelf gasvoortbrengende verlichtingstoestellen1', systeem Louis Runge, aangebracht. Deze verlichting verdient, naar ons uit Souburg gemeld wordt, alle aanbeveling. Zij voldoet uit stekend en behoeft bij een gewone gasvlam niet achter te staan, zoodat, indien zich geene bezwaren voordoen, de lampen branden nog slechts een paar avonden de toepassing van dit systeem voor dorpsstraatverlichting eene groote verbetering mag genoemd worden. De constructie is eenvoudig en de veranderingen aan bestaande verlichtings- toeBtellen betrekkelijk weinig kostbaar. Van een en ander kan men zich gemakkelijk overtuigen. In het begin dezer week werd in eene der Engelsche couranten een bericht opgenomen, waarin vermeld werd, dat een Londensch geneesheer zekere ziekte, waaraan verschillende personen leden, toe schreef aan het eten van garnalen. Dit bericht heeft op de Arnemuidsche visschers een onaangenamen indruk gemaakt, aangezien hun daardoor de verkoop van dat artikel te Londen vooreerst moeilijk is gemaakt. Doordrongen van het gewicht om dezen schade lijken invloed zoo spoedig mogelijk te doen ver- dwjjnen, althans wat de Zeeuwsche garnalen betreft, hebben zij zich tot den heer dr J. C. De Man, geneesheer te Middelburg, gewend, met verzoek de van Vlissingen verzonden wordende garnalen te onderzoeken. Met de meeste welwillendheid is hieraan door hem voldaan, en hij heeft schriftelijk verklaard dat de garnalen vrjj van schadelijke bestanddeelen waren. Deze verklaring is aan de verkoopers te Londen toegezonden met verzoek om daaraan in de En gelsche bladen openbaarheid te geven. Een tweejarig kind van M. B. te Vrouwe polder werd heden verdronken gevonden in de sloot voor de ouderlijke woning. Twee jaren geleden betreurden die ouders een dergelijk ongeval. Te Yerseke had Donderdag een knaapje de onvoorzichtigheid iets te willen grijpen uit een snij- molen voor beestenvoeder, terwijl deze aan't werk was, met het treurige gevolg dat een gedeelte van den wijsvinger zijner rechterhand werd afgesneden. Er was een defect ontstaan aan een dei- sluisdeuren van de Oostwaterleiding te Terneuzen gelukkig heeft men het nog bij tijds ontdekt en door afsluiting van den koker, het gevaar kunnen voorkomen, dat met den vloed een groot deel van Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen geïnundeerd ware geworden. Woensdag werd tusschen de bemanning van het op het Kanaal van Terneuzen liggende Rus sische stoomschip Nordstijdens de kapitein af wezig was, een gevecht gevoerd, waarvan het gevolg was dat een stoker gewond werd en twee oproermakers van boord werden gehaald en naar de gevangenis gebracht. In een der Limburgsche kantonplaatsen werd de griffier door zijn eigen dienstmeid gedagvaard De griffier zoowel als de dienstmeid voerden ieder voor zichzelf hun pleidooi, met het gevolg dat de man der wet zegevierde. Dat de Zaak stof tot hilariteit opleverde behoeft geen vermelding. De dienstbode verliest èn proces èn de luttele guldens verschuldigde huur, waarop zjj aanspraak meende te mogen maken. Een belangrijke beslissing in zake het gas verbruik is door den raad van Almelo genomen. Met ingang van 1 Jannari a. zal de gemeente gasfabriek aldaar het gas leveren voor cent per kub. meter. De prijs is thans 10$ cent, terwjjl verbruikers van 2000 M' 9 cent betalen, Deze reductie of korting zal nu vervallen. B. en W, hadden zulks voorgesteld, nu de gemeente het gas kan leveren beneden den prijs, dien het een parti culieren gasfabrikant kost.Het prijsverschil is vroeger aangenomen en bleef tot dusver gehandhaafd, om twee groote verbruikers, die zelf gas fabriceerden, tot de gemeente-gasfabriek te doen toetreden, wat zij October 1882 tegen den 9 cents-prijs deden. De secretaris van het bestuur der afdeeling tot veredeling van volksvermaken te Utrecht heeft het initiatief genomen, om de besturen der Utrecht- sche rederijkerskamers, tooneelgezelschappcn, zang verenigingen, liedertafels en muziekgezelschappen te zamen te roepen tot eene bijeenkomst, ter overweging van een plan, om gedurende het aan staande winterseizoen gemeenschappelijk of beur telings eenige volksvoorstellingen te geven. Dit plan verdient ook elders navolging. Zulke voorstellingen vallen veel meer in den smaak en ondervinden drukker bezoek dan volksvoorlezingen. De kommandant der Willem Barents zal behalve de huid van een geschoten ijsbeer, waar van hij in zijn brief uit Hamerfest spreekt, ook een levenden ijsbeer medebrengen, dien hij in genoemde haven erlangde en hoopt levend in Nederland te brengen. Volgens den Temps is het gerucht gegrond, dat de Fransche minister van handel, Hérisson, zal aftreden en vervangen worden door den heer Rouvier. De Gazette de medecine et de chirurgie heeft in een lang artikel het schandelijk feit bewezen, dat professor Encinas, hoogleeraar in de chirur- gicale kliniek aan de universiteit te Madrid, als zijn eigen werk heeft vertaald en uitgegeven een boek van prof. Schützenberger uit Straatsburg. Het werk van dezen hoogleeraar handelde over het 30 jaren geleden door hem gegeven onderwijs, en wordt beschouwd en geëerd als het weten schappelijk testament van een hooggeachten meester. Prof. Encinas heeft alles overgenomen de methode, de stellingen, de meeningen en aan halingen. Een zeer moreele professor van eene eerste faculteit van Spanje Met het oog op de ontzettende crisis, die sinds lang in de suikerindustrie heerschende is, zullen de Duitsche suikerfabriekanten den len Nov. a. eene groote algemeene vergadering beleggen, en zullen dan maatregelen zien te beramen om aan dezen onhoudbaren toestand een einde te maken. Reeds is een gedeelte der Duitsche fabrikanten den 2" Oct. vergaderd geweest, in welke verga dering werd besloten de uitzaaingen van bieten aanstaande jaar minstens met 20 te verminderen. Heden namiddag is ten raadhuize van Vlissingen aanbesteed de levering van steenkolen ten dienste der verschillende gemeente-administratiën enz. te Vlissingen, gedurende den winter van 1884/85. Minste inschrijver de heer G. De Heer te Vlissingen voor Rnhrkolen ad 0.60, voor Eng. kolen ad 0.72 per HL. Ylissing-en. De mailboot Prinses Elisabeth kwam eerst heden middag te vier uren hier aan. De oorzaak der vertraging is nog onbekend. Een sleepboot was juist uitgegaan om die boot op te sporen. 's Gravenliage. De zitting der beide kamers is heden met het gebruikelijk ceremonieel gesloten. De sluitingsrede vermelde de aanleiding tot sluiting en ontbinding als louter het uit vloeisel eener gebiedende bepaling der grondwet, in verband met eene wijziging van artikel 198. Caïro. Nadere berichten bevestigen het vermoorden van kolonel Stewart. Generaal Wol- seley beval den ruudir van Dongola om met alle troepen te Merawi de gevangenen te gaan bevrijden. 5Loenle»n. De Transvaalsche regeering heeft het besluit om Montsioa's gebied in te lijven in getrokken. Men schrijft dit toe aan het krachtig optreden der Engelsche regeering. De bladen be tuigen daarover hunne tevredenheid. Herlijn. De uitnoodiging tot eene confe rentie over de Congo-quaestie geschiedt in overleg met Frankrijk. Het liberale streven naar maatschappeljjken voor uitgang en naar vrijheid openbaart zich allerwege, maar vindt niet overal een even gebaanden weg. In landen, waar het clericalisme nog welig tiert, waar de geestelijkheid, op het onderhouden der groote massa tuk, haar gezag nog al te krachtig doet gelden en geene middelen ontziet om zoovele oogen mogelijk te bedekken voor het meer en meer door dringende licht, daar hebben de liberalen een strijd te voeren, die te heftiger is naar mate in den volksaard de hartstocht eene plaats inneemt. Dezen zomer gaf België een zoodanigen strijd te aan schouwen. Door den wellicht al te grooten jjver der liberale partijvoortgedreven als die werd door een progressistischen of radicalen stroom van welken zich weer andere stroomen afscheidden - is 't gekomen tot eene schokkende verrassing bij de stembus op den noodlottigeni tienden Juni. Met één slag werd het liberale landsbestuur door een clericale combinatie vervangen. Gejammer noch straat oproeren hebben in het feit verandering kun nen brengenen trots alle protesten, alle betoogin gen en alle pressie op den verstandigen constitutio- neelen vorst, is het land begiftigd geworden met eene schoolwet wier treurige resultaten nu reeds gevoeld worden. In de korte spanne van eenige weken is de kleur veranderd van het staatsbestuur, en daarmede het middel van bestaan ontnomen aan tal van onderwijzers en onderwijzeressen, die hunne plaats voor de >broerkens" en „zusterkens" hebben moeten ruimen. Wat baten afkeurende artikelen, wat tegenwerking Het wettig benoemde ministerie geelt eenvoudig uitvoering aan eene door het wettig gekozen parlement goedgekeurde wet, en de burgers zjjn gehoorzaamheid aan de constitutie verschuldigd. Wat werkt de brief van den advocaat, gewezen Onderwijzer aan een nor maalschool, Jan Van Rjjswijk uit, al was hjj door de gevoelige wp'ze waarop de feiten werden blootge legd welsprekender dan eenig betoog? Neen zich voegen in de noodzakelijkheid is het eenige wat voorloopig den liberalen te doen overblijft. Voorloopig want wat verloren is kan herwonnen worden, en wat verzuimd werd spreekt als een wijze les voor de toekomst. Den 19en October zullen de gemeenteraadsver kiezingen plaats hebben. Nadat de gemoederen der verslagen partjjgenooten in zoover bedaard waren, dat een eind was gekomen aan de mani festaties op den publieken weg, hebben de gema tigde liberale bladen erop gewezen, dat nu aller aandacht zich moest vestigen op die verkiezingen, en dat thans het er op aan kwam voor de liberale partij om te toonen wat zjj na den val door energie en door eendracht vermag. Dit was goed gezienniet door stokslagen komt men tot eene over winning bij de stembus. Men besloot de krachten in te spannen, en vooral te Brussel, het bolwerk van 't welk de liberalen moesten wjjken, zjjn de voorbereidingen tot den grooten dag in vollen gang. Het middenpunt der beweging is daar de bekende liberale associatiezjj heeft gisterenavond hare candidatenljjst vastgesteld. Op deze ljjst staan tien van de aftredende raadsleden en acht nieuwe candidaten, onder welke de oud-minister van openbaar onderwijs Van Humbeeck, de vroe gere gouverneur van Brabant Heyvaert, en ook de heer Paul Janson. Men weet wie de laatste is: een volbloed libe raal, een man van grooten ijver en van somtjjds meesleepende welsprekendheid. Maar men weet eveneens dat hjj in den laatsten tjjd geposeerd heeft als de aanvoerder en de ziel eener radi cale fractie die aan de liberale partij vaak meer kwaad dan goed heeft gedaan. De heer Paul Janson is door zijn zevenjarigen arbeid in de kamer een zeer bekende persoonlijkheid ge worden, en bovenal de man van het jonge geslacht, de zoogenaamde jeune garde. Waartoe evenwel zjjne candidatuur voor den gemeenteraad dienen moet? vraagt men. 't Is waar, ook hjj zal dienst bewijzen in den strijd tegen den gemeenschappe- ljjken vjjand, maar met hem treedt tevens het afscheidende element ontjjdig op den voorgrond. Hjj wordt gekozen wat lang niet onmogeljjk is hoewel hjj slechts met eene geringe meerderheid op de lijst der candidaten kwam, hp wordt gekozen als de radicaal, als de aanvoerder der fractie die in het liberale kamp verdeeldheid heeft ge bracht. En niet de quaestiedoctrinair of pro gressist is hier van kracht. Men staat voor een krachtigen vijand, en met vast aaneengesloten gelederen dient er gestreden voor de groote zaak van het onderwjjs. Zjj die niet meehelpen kun nen om die gelederen vast aaneengesloten te doen bljjven, mogen niet optrekken, althans niet in de voorste rjj. Veel hangt van den 198m October af. Indien de liberalen niet verlangen dat die dag een tweede 15e Juli zal worden, dan laten zjj alle andere consideraties ter zjjde en stellen eenig en al leen dit beginsel op den voorgrondde verdedi ging der gemeente Brussel tegen de vijanden van het openbaar onderwijs. De candidatunr van den heer Paul Janson die verdeeldheid dreigt te veroorzaken in verband met het feit dat de Brusselsche werkliedenbond niet met de Associa tion libérale tot overeenstemming heeft kun nen komen moet door hen die, het wezen van den strjjd vooropstellend, den triomf wenschen der liberale partij, oprechteljjk worden betreurd. De katholieken en independenten hebben eveneens gisteravond hunne candidaten geproclameerd. En het zal thans de eerste maal zijn, dat de katho lieken hjj de gemeentelijke verkiezingen in het strjjdperk treden met eene volledige ljjst. Yerselte, 10 Oct. Door den harden wind en te zware lading geraakte heden namiddag een vaartuig op de banken vol water, zoodat het zonk. Een paar hoogaartsen schoten toe en redden de opvarenden. Het gezonken vaartuig zit niet diep en zal dus niet verloren zijn. Ter A'euxen, 10 Oct. Heden is hier bin nen en op het kanaal gekomen de Zweedsche schooner Elvine, gez. Berndtson, van Leuven naar Aalborg, met zemelen. Op de reede van Vlissin gen had het schip ankers en kettingen verloren. BlAATSIiEEH'IUGBK. Nederland. Cert. N. W. Sch. 21/j pet. dito dito dito S dito dito dito 4 n dito Obl. 1878 1000. 4 dito dito 1883 4 België. Obligatien21/2 Frankrijk. Origin. Insoh. 3 Hongarije. Obl. Leening 1867 fl. 1205 dito Goudleening5 dito dito 11. 500 6 Italië. Cert. Adm. Arasterd. 5 Oostenrijk. Obl. Mei-Nov. 5 dito Febr.-Aug. 5 dito Jan.-Juli5 dito April-Oct. 5 dito dito Gond4 Folen. Obl. Schatkist 1844 4 Portugal. Obl. Btl. 1853/80. 3 dito dito 18315 tSusland. Obl. Hope C. 1798/1815 5 Cert. Inschr. 5e Serie 1854. 5 dito dito 6e 1855. 5 Obligatien 1862 5 dito 1864 10005 dito 1864 1005 dito 1877 dito5 dito Oostersche le serie. 5 t dito dito 2e n 5 dito dito 3e 5 dito 1872 gecon. dito5 dito 1873 gecon. dito5 dito 1884 gecon. dito5 dito Ie5u le Leening dito 41,2 dito 1860 2e Leening dito 41/j dito 1875 gecon. dito 41/j dito 1880 gecon. dito 4 dito 4e Leen. 1842 44 4 Obligatie-Leening 1867/89 4 i dito dito 1859. 3 Cert, van Bank-Assign6 r Spanje. Obl. Bnit. 1867/75. II/4 f dito dito 18762 dito Perpetneele4 dito Binnenl. 1000-5000 U/4 Turkije. Obl. Alg. Sch* 1865. 5 f dito geregistreerde dito dito 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876A dito spoorweg dito 1870. 8 Amsterdam. 10 11 Oct. Oct. 665/g 6 'i 9/ig 7.-7/8 795,8 1013/i6 lOl 5/]g 1017j6 IOII/4 1007/g 1OII/8 67 981,4 - 85 685/18 663/g 66»/g 671/2 671/2 6/3/4 677/8 4811/lg 48 87 - 1003/4 1 007,8 - 6OI/4 845/g S43/g 991/2 993/4 971/2 973/4 967/8 573/4 68 553/g 6sS/g 94 9 41/8 937/g 94 9313 j6 937/g 957/g 915/g 915/8 865/g 865/g 74.5/8 747/g I 831/4 455/g - 577/g 571/2 77/g 77/8 151/2 15»/g 158/g 153/j,

Middelburgsche Courant | 1884 | | pagina 2