BUITENLAND. Laatste Berichten Briefwisseling. Gemengde Berichten. Algemeen Overzicht. Rechtszaken. 7erkoopingen en aanbestedingen. Weerkundige waarnemingen. Posterijen. het burgerlijk jaar. De kantonrechter ontzegde evenwel aan den heer De Lange zijnen eiscb, ver oordeelde hem in de kosten van het geding en den kerkeraad, zooveel noodig, om aan den heer De Lange uit te bitalen het salaris over éene maand a 4.17. De algemeen bekende predikant te Schiedam, de heer P. Haverschmidt, herdacht gisteren zijn 25 jarige ambtsbediening. Het ontbrak hem na tuurlijk niet aan tal van blijken van belangstelling. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. Heden zjjn veroordeeld: H. S. 18 j., loodgieter te Middelburg, wegens mishandeling tot 8 boeteH. D. 15 j., smid te Middelburg, wegens alsvoren tot 3 dagen cel; H. S. 18 j., loodgieter en J. J. 17 j., koopman beiden te Middelburg, wegens alsvoren ieder tot 8 boete; A. F. 24 j. en J. De F. 19 j., arbei ders te 's-Heer Arendskerke, wegens mishandeling ieder tot 15 dagen cel en 8 boeteP. Van I. 21 j. en T. V. 19 j., beiden visschers te Grauw, wegens verbreken van afsluiting ieder tot 8 boeteT. Van W. 21 j., polderwerker te Rilland, wegens mishandeling tot 3 maanden cel en 8 boete. Allen in de kosten. Vrijgesproken zijn T. C. F. 18 j., smid en' D. A. A. 17 j., timmer man, beiden te Middelburg, beklaagd van mishan deling en W. B. 22 j. en N. B. B. 20 j., beiden te Terneuzen, beklaagd van overtreding der drankwet. Een „ooggetuige van hun vertrek" schrijft onsHet door u overgenomen bericht uit het Nieuws van den Dag omtrent het vertrek van een zevental personen naar Transvaal is niet juist. Waarheid is, dat 11. Dinsdag over Vlissingen naar Londen zjjn vertrokken vier jongelingen, t. w.2 onderwijzers, 1 bakker en 1 landbouwer. Een onderwijzer is afkomstig uit Biezelinge, de overige drie personen kwamen uit Westkapelle in Walcheren. De onderwijzers waren niet werkzaam geweest in het Goesche land, maar sedert 15 Juni eervol ontslagen van het doofstom meninstituut te Rot terdam. Donderdag stak te Yerseke een jongeling, die pas eenige dagen gevangenisstraf had ondergaan, een anderen jongen in twist met eene schop een stuk van den vinger. Er is tegen hem proces verbaal opgemaakt. Reeds meermalen werd gewezen op het gevaar dat men loopt door met een hond in een weiland te gaan waarin zich koeien bevinden. En daar leerlingen wekken doch voorbeelden trekken werd dit gevaar door feiten herhaaldelijk bewezen. Wij voegen aan die reeks er weder een toe. Een Volendammer visscher ging met zijn hond door een weide. De hond joeg der koeien schrik aan deze omsingelden den visscher en verwonden hem zoo, dat de man onder geneeskundige behande ling is. - Onder Roosendaal werd Donderdag een manspersoon door den bliksem doodeljjk getroffen. In de oranjerie van den Haagschen dierentuin is de volière met parkieten van wijlen Z. K. H. den prins van Oranje geplaatst. In afwachting van de bevelen van Z. M. worden deze vogels door het genootschap verzorgd. Een muzikant van het stafmuziekkorps der marine te Nieuwediep heeft een korporaal der infanterie zoodanig met een scherp voorwerp in het oog verwond dat de laatste in het hospitaal ter verpleging moest worden opgenomen. Later loste de dappere landsverdediger nog twee revol verschoten op zjjne vrouw, die echter ongedeerd bleef. De krjjgsraad zal zich de zaak natuurljjk aantrekken. De bliksem is ook in Holland en Gelderland op enkele plaatsen ingeslagen. Te IJselmonde werden een korenmolen en de pastorie, te Nieuwer- Amstel een schoorsteen en te Elden een boerderjj getroffen. Laatstgenoemde brandde geheel af. Een oogenblik later sloeg in dezelfde gemeente de bliksem in het gebouw der balansenfabriek van de firma Becker en Buddingh. Te Oosterbeek had een wolkbreuk plaats. Terwjjl de donder met angstwekkende slagen onmiddellijk op de felle lichtstralen volgde, stroomde het regenwater als met bakken uit den hemel. De straatweg geleek een rivier; de rails van den stoomtramweg waren weldra onder het meegevoerde zand bedolvende stoomtramdienst was feitelijk nagenoeg anderhalf uur gestaakt door force majeure. De passagiers, die de warmte der stad ontvlucht waren, en te Oosterbeek, bjj het hotel Schoonoord of op de beerljjk belommerde gazons van de nieuwe uit- spahningsplaats Dreieroordeen aangenamen avond hoopten door te brengen, waren genoodzaakt al dien tjjd in de tramwagens te big ven zitten, wat geen prettige vergoeding kon genoemd worden, daar ook de tramrijtuigen herhaaldelijk schudden ouder het geweld der donderslagen. Eerst nadat de regen bedaard was en de rails waren schoongemaakt, kon de tram naar Arnhem terugkeeren. Uit Londen wordt gemeld dat op de honden tentoonstelling in Crystal Palace, van Hollandsche inzendingen, bekroond zjjn de Duitsche doggen van den heer Onderwater te Dordrecht, en de mopshonden van den heer Stinstra, te 's Gravenhage. IJdelheid! Yoor f 44.000 heeft iemand, op een veiling te Koog, zich het recht gekocht om zich Yan Akersloot te noemen en te schrijven. Aan die heerlijkheid is ook het heerljjk vischrecht onder Koog verknocht. Te Toulon overleden gisteren aan de cholera drie te Marseille twee personen. In de laatste stad werd een bijeenkomst van artsen en apothe kers gehouden, waarin de voorzitter verklaarde dat de schrik onder de bevolking, van welke velen de stad verlaten, overdreven ishet aantal sterfge vallen is niet buitengewoon en vele van die wor den ten onrechte aan de cholera toegeschreven. De gemeenteraad besloot de feestelijkheden van 14 Juli niet te doen doorgaan, en de gelden, daar voor uitgetrokken, te besteden voorde ondersteu ning der noodlijdenden. Alle reizigers, die uit de met cholera besmette streken te Parijs komen, moeten zich aan het station doen onderzoeken, en zich met hun ba gage doen desinfecteeren. De gezondheidstoestand m Parijs is goed. De gemeenteraad van Antwerpen heeft dezer dagen een besluit genomen, waaruit blijkt welke krachtige pogingen aldaar in 't werk worden ge steld om den handel en de scheepvaart dezer belangrijke haven te bevorderen. Door hetstede- ljjk bestuur was een voorstel ingediend, om voor het gebruik van de kaden aan de rivier, enz., geen recognitie te heffen en daarmede heeft zich de gemeenteraad vereenigd. Mocht het echter gebeuren dat de regeering hare goedkeuring niet wil schenken aan het besluit, dan zal per vierk. meter in 't jaar slechts 3 frank worden geheven, overeenkomende met IJ centime per dag en per vierk. meter, hetgeen zeer zeker mag worden beschouwd als een nominale heffing. Met groote belangstelling ziet men den verderen loop dezer aangelegenheid te gemoet. Dit is te meer het geval dewjjl bjj een nader besluit, door den gemeenteraad genomen, aan de schepen, be- hoorende tot geregelde ljjnen of maatschappijen, kosteloos of tegen den prijs van 3 fr. per vierk. meter het gebruik zal worden toegestaan van een gedeelte der loodsen, opgeslagen voor de lig plaats der bedoelde vaartuigen. Aan die schepen zal twee vierk. meter per ton inhoud in gebruik worden afgestaan. Het overige gedeelte der ruimte voor opslag van koopwaren in de bedoelde lood sen wordt beschikbaar gehouden voor den handel. Op welke wjjze de handelstand daarvan gebruik zal kunnen maken, wordt later ter kennis van belanghebbenden gebracht. De nieuwe gouverneur van Oostelijk-Rumelië, Gabriël pacha Christovics, is te Philippopolis aangekomen, en heeft daar zjjn intocht gehouden onder toejuiching der bevolking. De stad was allerwege- versierdde nieuwe gouverneur in specteerde onmiddellijk de troepen, en ontving, na de berk bezocht te hebben, de gelukwenschen van de autoriteiten. De inneming van Debbah gisteren onder onze laatste berichten vermeld) wordt ten stelligste tegen gesproken. Aan de Justice wordt uitLonden gemeld, dat luitenant Brown van de Amerikaansche marine aan zijne regeering officieel rapport heeft gedaan over het kanaal van Panama, en dat zijne con clusie luidt, dat het werk niet zal kunnen ten einde gebracht worden zonder de hulp der Fran- sche regeering. Aarden üurg. Donderdagnamiddag had de voerman van een met hout beladen wagen, bij het oprijden eener hofstede het ongeluk tegen een boom te rijden, zoo dat de wagen omviel en de 67jarige arbeider Z. uit Eede, die boven op het hooi zat, zulke belangrijke verwondingen bekwam dat hjj per draagbaar naar het gasthuis alhier moest vervoerd worden. Hoewel niet dadelijk levensgevaarlijk is de toestand van den ongeluk kige toch zorgwekkend. *s Gtravenliage. De heer L. J. J. Michiel- sen, laatst directeur van financiën, is benoemd tot lid in den raad van Indië. 's f>ravenlia|[e. Tweede kamer. He den nam de kamer aan het wetsontwerp betrek kelijk den afstand van grond aan Vlissingen. Bij de behandeling eener suppletoire begrooting voor financiën verklaarde de minister dat een ontwerp tot herziening der staatsloterij binnen kort in den ministerraad zal worden behandeld. Er had een langdurig debat over de accjjnswet op het gedistil leerd plaats. De heer Gleichman verklaarde na mens zijne vrienden te zullen voorstemmen onder voorwaarde dat de regeering eene nieuwe inkom stenbelasting zal voorstellen. De heer Mees, zich hierbij aansluitende, vereenigde zich met de denk beelden van de heeren De Beaufort en Lohman, die, in tegenstelling met den heer Keuchenius en in overeenstemming met den heer Schaepman, met handhaving van den principieelen strjjd tegen belastingverhooging zonder schoolwetwijziging, in de tijdelijke behoefte der schatkist willen voorzien, maar aan de wet slechts een tijdelijk karakter wilden geven. Vooreerst deden zij dit omdat andere ver bruiksbelastingen moeten vervallen en voorts om de regeering tot verder handelen te nopen, echter niet in de richting yan directe lasten. Wegens politiek wantrouwen bestreed de heer Van Heec- keren de voordracht terwijl de heer Van Houten de liberalen en de regeering zeer gispte, omdat zjj thans hulp zochten in eene belasting der min- gegoeden, te gevaarlijker bjj de veldwinnen de socialistische richting. Dit weersprak de minister Heemskerk zeer positief. De minder gefortuneerde klassen zjjn niet te zwaar belast en zeker niet door den accijns op het gedistilleerd. De motie van den heer Van Houten om de aan neming van het regeeringsontwerp afhankelijk te maken van eene betere verdeeling van lasten werd verworpen. De heer Van der Loeff stelde voor om aan de wet een tijdelijk karakter, nl. voor anderhalf jaar, te geven, waarop de heeren Lohman en Godin de Beaufort een gelijksoortig amendement introkken. Het voorstel-Van der Loeff en daarop het geheele wetsontwerp is met 57 tegen 16 stemmen aange nomen. Op de interpellatie der heeren Lohman en Borgesius, verklaarde de minister Heemskerk dat de wet voor het regentschap vermoedelijk in Augustus ingediend zal worden en dat, als bp het einde van het zittingjaar nog niet het ontwerp tot grondwetsherziening gereed is, de regeering zal overwegen of partiëele herziening van het elfde hoofdstnk soms raadzaam is. In deze zitting rapporteerde de heer Kolkman, over een adres van den heer Cammaert, wethouder te Hoofdplaat, waarin deze zich beklaagde over eene slechte bejegening, hem in eene vergadering van burgemeester en wethouders aan gedaan door den burgemeester, die adressant door den veldwachter deed verwijderen. Naardien de rechtbank te Middelburg zich incompetent ver klaarde om in dezen te berechten, vroeg adressant eene verklaring van de kamer dat de burgemeester zjjne bevoegdheid had overschreden. Het voorstel van den rapporteur luidde om over te gaan tot de orde van den dag. Dit werd zonder debat aangenomen. »s Gravenhage. Na het groot-Oost-Indisch ambtenaarsexamen zjjn naar orde van de eindrang- Ijjst toegelaten de heerenJ. E. Bjjlo, J. P. E. Ver- steegh, M. P. Koorevaar, J. H. LiefrinckR. W. I Wjjnmalen en H. Ris, die allen gestudeerd hebben I te Delft, E. C. A.Veenstrate Leiden, H. J. Hejjting en P. H. J. Van Marle, te Delft, J. W. Meerburg te Leiden, H. L. C. B. Van Vleuten, K. Peere boom, H. Rjjfinjjder, H. W. Veenhujjzen, J. A. Pieters, A. Van Dijk, Th. A. L. Hejjtink, L. Knap pert, H. De Vogel, allen te Delft, J. E. Mep boom te Leiden, M' J. Roelfsema, A. Suermondt, W. Versteegh, V. Kamp allen te Delft, W. J. Thieuie te Leiden, Mr. J. De Jonge te Delft, N. Van Groens te Batavia, D. H. Van der Hoek, Mr J. Kramers, Mr. J, Van Stipriaan Luiscius en W. J. Ketjen allen te Delft. Toulon. In het laatste etmaal zjjn vjjf personen aan cholera overleden. Marseille. In den afgeloopen nacht is niemand aan cholera overleden. Donderdag werd te Cortgene, door het bestuur van den Frederiks polder (Noord Beveland) aanbe steed het opruimen en dempen van den bestaanden en het bouwen van een nieuwen uitwateringsduiker, aan de westzjjde van genoemden polder bjj de hofstede van P. Verburg. Aanenmer werd de hèer L. D. Van de Linde voor 1540. Donderdag werd te Driewegen, door het ge meentebestuur, aanbesteed het afbreken en opbouwen eener onderwjjzerswoning. Ingekomen waren 4 biljetten van de heerenD. Van der Poel te Ovezand voor 4277F. Schjjf aldaar voor 4780A. J. Hoogvliet te Baarland voor 4575 en J. Rjjnberg te Ellewoutsdpk voor 5275. Aan den laagste inschrijver D. Van der Poel is het werk voorloopig gegund. Donderdag werd te Hoek, ten overstaan van de notarissen O. J. A. Fercken, te Ter Neuzen, en P. Dregmans, te Axel, en ten verzoeke van de weduwe en erven R. De Kraker, in het openbaar te koop gepresenteerd, eene hofstede enz. met 19 hectaren 28 aren 70 centiaren hofgrond of erf tuin, boomgaard, weiland en aanwas, alles gelegen in den Lovenpolder, gemeente Hoek, benevens twee daarbjj behoorende eeuwigdurende cjjnsen enz. en waarbjj de boomprjjs was bepaald op 2000. Daar echter op deze goederen geen bod werd gedaan, is alles onverkocht gebleven. 4 Juli, des morgens te 8 uren. Verwacht: on weder en regen. Thermometerttand te Middelbmrg. 3 Juli. 's avonds 11 uren 65 gr. 4 '8 morgens 8 uren 68 gr. 's middags 1 unr 80 gr 's avonds 5 uren 75 gr. F, Onder de gebeurtenissen dezer dagen bekleedt de conferentie der mogendheden te Londen een zeer voornamen plaats. Nn valt over haar op dit oogenblik zeer weinig mede te deelen de con ferentie is na de eerste bpeenkomst van Zaterdag 11. verdaagd en zal niet eerder bijeenkomen, voor de financieele raadslieden gereed zjjn met hun onderzoek van de voorstellen tot regeling der geldelijke aangelegenheden in Egypte. Aan de conferentie zal ook nog deelgenomen worden door den heer Camille Barrère. De Egyptische zaken zouden nu geheel rusten, indien niet ge ruchten liepen van een ernstigen toestand in het Njjlland. Niet alleen dat Nubar-pacha weer neiging zou gevoelen om heen te gaan, welke bedreiging trouwens niets ongewoons is, maar men gewaagt ook van een uitbreiding van des Mahdi's invloed, zoodat zelfs de volken aan de Egyptische grenzen voor zpne zaak zouden gewonnen zjjn. Wat hiervan zjj is moeiljjb uit te makenzeker weet niemand wat er omgaat aan den Njjl, en er werden reeds vaak berichten in de wereld ge zonden alleen met politieke oogmerken. Volgens den correspondent der Manchester Guardian heeft lord Granville een brief van generaal Gordon gekregen, natuurlpk met de ondubbelzin- nigste verzekeringen van goeden gezondheids toestand en uitnemende veiligheid. Ook Daily News komt verhalen, dat Gordon's huis om geven is met drie hooge en dikke muren, en dat 'them aan water nog lang niet ontbreken zal. 't Is merkwaardig te zien, hoe de berichten aangaande Gordon's positie de kleur aannemen van het blad, waarin zjj te lezen zjjnde minis- terieele bladen zjjn goedsmoeds, de andere pessi mistisch genoeg. Waaraan moet een derde zich vasthouden De Fransche kamer van afgevaardigden heeft gisteren de beraadslaging over het ontwerp dei- grondwetsherziening ten einde gebracht en het in zjjn geheel met 414 tegen 113 stemmen aan genomen. Met belangstelling wendt men zich nu naar den senaat, waar de leden der linkerzjjde en het linker centrum tameljjk ongerust zjjn over het lot van het regeeringsontwerp. Wjj zullen zeker spoedig gelegenheid hebben op deze belangrjjke zaak nader terug te komen. We krijgen weer een Fransch-Chineesche quaes- tie. Men weet, dat kort geleden de Chineezen bp Langson het gesloten verdrag moedwillig hebben geschonden door de Fransche troepen aan te val len. Thans is de tjjding uit Shangai gekomen, dat China de verantwoordelijkheid van deze daad op zich neemt, wjjl, naar de regeering beweert, de Franschen voor het sluiten van het definitieve verdrag met Frankrjjk niet het recht hadden om de sterke plaatsen aan de grenzen te bezetten; en daaren boven schjjnt zjj de overeenkomst, te Tientsin tusschen den heer Fournier en generaal Li-Hung aangegaan, niet te erkennen. Deze tijdingen heeft de heer Jules Ferry aan den ministerraad medege- deel, en men begrijpt welk een indruk zp in het gansche land teweegbrengen; aan de beurs was zelfs die indruk spoedig te gevoelen. Ware China een Europeesche mogendheid, er zou maar éen antwoord gegeven worden op die trouwlooze verklaring uit Pekingde oorlog zoude verklaard worden. Thans zal de republiek zich tweemaal bedenken, voor het den strjjd met het machtige Aziatische rijk aanbindt. Bovendien de regeering van China wordt geheel beheerscht door cóterieën, die haar nu eens naar de eene, dan weder naar de andere zjjde doen overhellen; ook zjjn de begrippen omtrent internationaal recht daar zeer vaag. Frankrjjk zal nu ongetwjjfeld eene schadevergoeding vragen en een onderpand voor de uitvoering van de bepalingen, vervat in het verdrag van Tientsin. Volgens d9 Times zou het eiland Formosa dit onderpand zjjn. De quaestie met de Oost-Aziatische staten is dus weer herbo ren en de gevolgen van dit incident kunnen ernstig zjjn. De strjjd op economisch gebied tusschen Hon garije en Oosterrjjk is een nieuwe phase ingetre den. De „vee-oorlog" is wederom uitgebroken. Men herinnert zich dat weinige maanden geleden de concurrentie tusschen de markten te Petersburg en te Weenen aanleiding gaf tot eenige concessies van het ministerie-Taaffe. Thans is de strjjd her vat ten gevolge van de bepaling van den Oosten- rijkschen minister van handel, dat de Gallicische spoorwegen voor het vervoer van het vee naar Presburg niet dezelfde gunstige voorwaarden moeten bedingen als voor het vee dat voor Weenen be stemd is, en dat het Gallicische vee voor Presburg bestemd te Oswiecim moet ontladen worden ter voedering. Het is duideljjk dat door het verbod van direct transport naar Presburg de markt dezer stad lager zal geplaatst worden dan die van Weenen. Men is dan ook te Pesth over dezen maatregel buitengemeen ontevreden. De Italiaansche kamer is uiteengegaan vóórdat de commissie, belast met het onderzoek van de quaestie der spoorwegen, hare werkzaamheden heeft ten einde gebracht. Het drievoudig rapport, dat voor het technische gedeelte aan den heer Curioni, voor het financieel en krijgskundig ge deelte aan den heer Corvetto, en voor het wetteljjk en administratief gedeelte aan den heer Barazzuoli is toevertrouwd, zal niet zoo spoedig gedeponeerd worden. Het ministerie rekende op den goeden wil van de meerderheid der commissie, en hoopte, dat de kamer vóór de vacantie de discussie in de openbare zitting zou kunnen behandelen doch het wist vooruit dat de minderheid met hare obstructionistische taktiek erin zou slagen om de oplossing van het vraagstuk tegen te houden. Gedurende tien weken is met name de heer Bac- carini erin geslaagd om tegenwerpingen en quaesties voor te leggen, en moeilijkheden op te werpen nu eens was het de duur der conventie, welke in het ontwerp op zestig jaren is bepaalddan weder waron 't de waarborgen der concessioneerende maatschappijen, welke zjj moeten geven met het oog op het behouden der tegenwoordige ambtenaren, wier aantal niet minder dan 60.000 bedraagt. Op elk punt deed het ministerie, naar het einde ver langend, gaarne concessie, maar het verklaarde tevens nadrukkelijk, dat de exploitatie-maatschap pijen die wijzigingen slechts aannamen tegen de belofte, dat de beslissing vóór het einde der zitting zou plaats hebben. In werkelijkheid heeft de conventie, welke de ministers vóór den 10e® Juli wenschten te zien aangenomen, niet zoo'n haast, dat de eindstemming niet eenige maanden kan worden uitgesteld. De nieuwe toestand zal eerst het volgende jaar intredende rapporteurs hebben nu tjjd om hun arbeid nauwgezet te ver richten, de afgevaardigden zjjn nu in de gelegen heid dat rapport te onderzoeken, en bovendien zal de vacantie de gemoederen bedaren. Waar het de algemeene belangen van het land geldt is een uitstel van weinige maanden niet compromitteerend voor de regeering. In Noord-Amerika doen thans de invloedrijkste leden der democratische partjj hun best, om den heer Samuel J. Tilden terug te brengen van het besluit de candidatuur voor het presidentschap den Unie niet aan te nemen. Stelt hjj zich can- didaat, dan komt aan de verdeeldheid een einde, die thans de partjjen in gisting houdt. De heer Cleveland, gouverneur van den staat New-York, vooralsnog aangewezen als de candidaat der demo craten, heeft de sympathie der onafhankelijke republikeinen volstrekt niet, en teneinde hunne stemmen te winnen heeft, naar men zegt, de democratische partjj besloten, de candidatuur van Cleveland te laten vallen. X schrjjft ons dat er in de Bellinkstraat alhier zeer weinig bemerkt wordt van de goede uitwer king der drankwet. Daar moet het soms toe gaan alsof er in 't geheel geen drankwet bestaat, zoo houdt men daar des Zaterdags 's avonds en des Zondags huis. Zondag was het den geheelen dag ergerljjk, en des avonds na 11 uur werd in den Korten Delft ruim een half uur lang zulk een vreeseljjk rumoer gemaakt dat zeker niemand er over behoefde te denken om te gaan rustende politie was niet te zien en kan ook niet overal zjjn, maar toch was het volgens X noodig om de rustverstoorders te weren. De dienst der pakketpost tusschen het vasteland van Italië en de eilanden Sardinië en Sicilië is, volgens een mededeeling van de Italiaansche post administratie, tjjdeljjk gestaakt. Voor het overige gedeelte van Italië vindt uit Nederland alleen een verzending van pakketten plaats over Duitschland en Zwitserland. De verzending met de post van pakketten naar Portugal langs den weg van Frankrjjk is, inge volge de door de Portugeesche regeering genomen gezondheidsmaatregelen, tjjdeljjk gestaakt. Pakketten met bestemming naar dat land kunnen derhalve uitsluitend langs den weg van Duitsch land met de op den 1*, 4®, 15a en 18® van elke maand uit Hamburg naar Lissabon vertrekkend# stoombooten verzonden worden,

Middelburgsche Courant | 1884 | | pagina 2