BUITENLAND. Laatste Berichten Onderwijs. Kerknieuws. Marine en Leger, Rechtszaken. Gemengde Berichten Verkoopingen en aanbestedingen. Algemeen Overzicht. Belgische brieven. Het bezoek der Nederlandsche Majesteiten aan Brussel. Te Harlingen verklaarde ook een nieuw be noemd raadslid, de heer J. M. Huizinga, bezwaar te hebben tegen het afleggen van den eed. De voorzitter kon hem echter niet zonder eed toe laten, daar de heer Huizinga, hoewel de zoon van een doopsgezind predikant, zelt niet behoorde tot een kerkgenootschap, dat het eedzweren ver biedt. De heer Huizinga legde daarop den eed af, nadat hij vooraf verklaard had, daaraan geene waarde te hechten. Naar aanleiding van het bezoek door onzen koning thaii3 aan Belgie gebracht, herinnert hét Hbl. dat reeds 22\ jaar geleden Willem III in Luik de gast is geweest van koning Leopold I. Toen nl. onze koning op 19 October 1861 van een bezoek aan Napoleon III te Compiégne gebracht, naar Nederland terugkeerde, werd hij 's avonds te Luik opgewacht door den koning der Belgen met den kroonprins, den tegen woord igen koning Leopold II. De vorsten werden daar met veel gejuich en praal begroet, toen zij door de stad reden en zich op het balcon van het paleis vertoonden en Luik was geïllumineerd. Beiden zaten aan een feestmaal aan, waar onze koning zijn dank betuigde voor de ontvangst door een dronk op Leopold I, die op even hartelijke wijze antwoordde. Den kroon prins overhandigde onze koning toen het grootkruis van den Ned. Leeuw. Na het diner werd hem een serenade gebracht. Den volgenden ochtend bracht Leopold zijn gast naar het station, waar zjj afscheid namen onder betuiging van hun weder- zjjdsche vriendschappelijke gevoelens. Onze koning noemde het aanknoopen der vriendschappelijke betrekkingen een heugelijk feit voor beide natiën en achtte zich gelukkig te zien, hoezeer Leopold door zijn volk bemind werd. De Belgische en Nederlandsche telegrafisten, die de tijding dezer gewichtige gebeurtenis verspreid hadden, brachten elkander bij die gelegenheid hun groeten en gelukwenschen over. De heer M. J. Van Dugteren, leeraar aan de R. H. B. school alhier, is heden door den raad te Gouda benoemd tot leeraar in de Ned. taal en letterkunde aan het progymnasium aldaar. In eene gisteren namiddag in het Schuttershof alhier gehouden vergadering is besloten tot de oprichting van een Zuidelijk departement van de vereeniging van leeraren aan inrichtingen van mid delbaar onderwijs. Op die vergadering waren leeraren uit Noordbrabant en Zeeland vertegen woordigd, niet echter uit Limburg. Voorloopig werd eene commissie benoemd voor de redactie van een buishoudeljik reglement, be staande uit de heeren F. G. De Liefde, H. Snijders en d' J. J. Couvee. Op eene volgende bijeenkomst, in Juni te houden, zal dit reglement aan de goed keuring der leden onderworpen en een bestuur gekozen worden. Sedert primo Mei staat het hoofd der openb. school te Nieuwdorp voor 117 leerlingen alleen. Alle oproepingen van hulppersoneel op eene jaar wedde van 900 bleven tot nu toe te vergeefs. Door de levensverzekering-maatschappij van het Ned. Onderw. genootschap waren op 1 Mei 1884 gesloten 1377 verzekeringen met een ver zekerd kapitaal van f 2.177.068. In de spaarbank dezer instelling was geplaatst een bedrag van 1.598.431.924 De algemeene vergadering van dat genootschap zal gehouden worden te Groningen op 30 en 31 Juli en 1 Aug. Aan de orde zjjn gesteld: de keuze der plaats waar in 1885 de algemeene vergadering zal ge houden wordenwaartoe worden voorgesteld Arnhem en Leidenhet rapport der commissie, het vorige jaar benoemd, in zake de bewaarschool het voorstel van het hoofdbestuur om uit het batig saldo f 400 te bestemmen voor het onder steuningsfonds, en eindeljjk de navolgende pseda- gogische onderwerpena de verplichtingen en rechten van den deskundige bij de akte-axamens (inleider de heer T. Terweij van Amsterdam): b het klassikaal onderwijs, (inleider de heer J. Van Djjk van Leiden)c het onderwijs in de aard rijkskunde, met het oog op de behoeften der lagere school, (inleider de heer J. H. Swilders van Am sterdam); d speeltuinen, (inleider de heer G. Yan Milligen van Groningen)e de rapporten omtrent de examens voor hoofdonderwijzer, (inleider de heer G. J. Vos van Wageningen) en f onderwijs in handenarbeid, (inleider de heer J. Boerma van Yeendam). Beroepen te Gapinge de candidaat bij het prov. kerkbestuur van Zuid-Holland J, P. Eringa, te Spannum. Te Ylissingen is gisteren de nieuw gebouwde kerk ten dienste der Christelijk gereformeerde gemeente, op de plaats der voormalige Duinpoort, op plechtige -wjjze ingewijd. De voorganger der gemeente, de heer B. Veen- stra hield eene feestrede, naar aanleiding van het tweede vers van den 84 Psalm: „Hoe liefeljjk zjjn uwe woningen, o Heere der Heirscharen", welke woorden ook gebeiteld staan in den steen boven den ingang der kerk. De spreker sprak ook zijnen dank aan de burgerlijke autoriteiten uit, bij zonder aan den burgemeester, die, hoewel mis schien ter plaatse niet aanwezig, door hulp en medewerking de stichting van het doeltreffende kerkgebouw bevorderd hebben. Na dezen spreker werd nog het woord gevoerd door de heeren A. Littooy, C. Steketee en Free- link, predikanten, respectievelijk te Middelburg, Yeere en Meliskerke. Eene aanzienlijke schare woonden deze plech tigheid bij. Den nieuwen kommandant van het 3" reg. infanterie, kolonel Dommers te Bergen op Zoom, werd Woensdag avond door de statmuziek van het regiment eene serenade gebracht. De officieren hadden zich daarbij aangesloten. Donderdag morgen werd aan den sergeant H. Berger van de 2' comp. 5* bataljon, aldaar in garnizoen, de bronzen medailje voor 12 jarigen trouwen dienst uitgereikt. Dienzelfden middag vereenigden zich de of ficieren van het 3e regiment infanterie, in die gemeente in garnizoen, in een der zalen van het gebouw Thalia ten einde den voorraaligen kommandant, den generaal-majoor Van der Schrieck, een geschenk aan te bieden; n. 1. een zilveren beker met inscriptie, 't Zal voldoende zjjn te vermelden, dat de beker vervaardigd werd in de fabriek der gebroeders Yan Kempen om te kunnen besluiten, dat de uitvoering niets te wenschen overlaat. Met het oog op het groot gebrek aan offi cieren der artillerie bestaat bjj den minister van oorlog het voornemen, om den l,teB October a. s. niet tot de voorgenomene opheffing van den artillerie-cursus te Delft over te gaan, maar dien cursus voorloopig nog eenige jaren, doch op andere grondslagen gevestigd, te doen voortduren. Kantongerecht te Goes. Heden zijn veroordeeldwegens dronkenschap A. M., te Cats, tot 5 boete subs. .3 dagen. - A. T., te Nieuwdorp tot 2 boete subs. 3 dagen. J. A., te Nieuwdorp, M. De J., te 's Heer Arends- kerke, J. B. d. V., te Ovezand en P. B., te Yer- seke, elk tot 0.50 boete subs. 1 dag ieder. A. v. d. P., te 's Gravenpolder en-J: d. L., te Ellewoutsdjjk, elk tot 11 boete subs. 7 dagen ieder. En verder B. F., te 's Heerenhoek, wegens het bemachtigen van wild tot f 40 boete subs. 7 dagen. C. Z., te Baarland, wegens al8 voren tot f 20 boete subs. 3 dagen. P. Hv, C. P. en J. T., allen te Coljjnsplaat, J. S., J. T. M., P. v. O. en J. S., allen te Yerseke, A. J. te Camper- land, L. P. en J. C., beiden te Colijnsplaat, wegens burengerucht ieder tot 5.50boete subs. 1 dag. C. B., te Camperland wegens het schreeuwen langs de straat tot 3 boete subs. 1 dag. F. J. S., te Ovezand, wegens het als voerman zich verwij deren van zijn voertuig tot 3 boetq subs. 1 dag en C. G., te Wemeldinge, P. J. E. en L. S., beiden te Hansweert, wegens het verblijven in de herberg na 11 uren, ieder tot 1 boöte subs. 1 dag. r Allen in de kosten. Arrondissements rechtbank te Zierikzee. Heden zijn veroordeeld A. Op den B., te St. Maartensdijk, wegens moedwillige mishandeling tot f 3 boete.M\ B., vrouw van J. J. v. O. te St. Maartensdijk, wegens hoon tot 5 boete.A. O., te Bruinisse, wegens poging tot diefstal tot 8 dagen gev. J. B., te Zierikzee, wegens hoon tot 5 boete en G. R. te Haamstede wegens het verkoopen van vervalschte boter voor goede hooiboter tot f 25 boete, subs. 7 dagen gev. Allen in de kosten. Verder deed de rechtbank uitspraak in de zaak van J. Yan V. en C. Van V., beiden te Tholen, beklaagd van diefstal van eene halve heet. tarwe. Beiden werden vrijgesproken, op grond dat zij ge handeld hebben zonder oordeel des onderscheids. De rechtbank gelastte echter dat zij zullen worden geplaatst in een verbeterhuis, de eerste tot 1 Mei 1891 en de tweede tot 1 Mei 1893. Gisterenavond zijn de muziekuitvoeringen op het Molenwater weder aangevangen. Een zéér talrijk publiek genoot van den heerlijken avond en van de schoone muziek. Als de politie het nu nog zoover kon brengen dat de hoop der toekomst niet de plaats rondom de muziekuitvoeringen tot speelplaats koos en door haar rumoer de muziek onverstaanbaar maakte, zou het genot van velen nog worden verhoogd. De rechtbank te Zierikzee veroordeelde heden zooals men uit de rechtszaken kan zien eene boerin, die vervalschte boter verkocht, tot 25 boete. Het is te hopen dat de boerinnen zich hieraan zullen spiegelen. Het andere meisje, dat voor ruim 14 dagen, bjj het bekende ongeluk tusschen Goes en 's Heer- Arendskerke, dusdanige wonden bekwam, dat ook voor haar leven ernstig werd gevreesd, is thans in zooverre aan de betere hand, dat zij Woensdag naar hare ouderlijke woning te 's Heerenhoek is vervoerd kunnen worden. Een waardeerend woord mag zeker wel gesproken worden van het huisgezin, dat in die 14 dagen zooveel beslommeringen moest ondervinden. De hulp en de belanglooze zorg, waarmede de beide ongelukkigen werden verpleegd, zjjn dan ook boven allen lof verheven. De Engel sc'he Parcelpost. Wie iets uit Londen te ontvangen heeft moet van die ge legenheid gebruik maken Een klein pakje (een paar decagrammen wegende) den 10 Mei van Londen verzonden was reeds den 12 te Roozendaal en den 13 te Middelburg. Voor porto en rechten werd de bagatel van ƒ2.10 gevorderd en daarvan bedroegen de rechten 25 cent. Vracht en commissie 1.85. De in- houdswaarde bedroeg ƒ5. Als dit nu niet vlug en goedkoop is, dan weten wjj het niet. Te Kapelle a/d. IJsel drongen een drietal werklieden de woning van den burgemeester binnen, grepen hem aan en beproefden hein naar buiten te krjjgen. De veldwachter; die den bur gemeester wilde ontzetten, werd ook aangegrepen, doch onthaalde hen op een ferm pak slagen met zjjn stok, zoodat zjj spoedig aftrokken. Te Amsterdam kocht een man een revolver, die naar hjj meende ontladen was. Hjj haalde de haan over, en toen bleek dat de verkooper een schot op den revolver gelaten had. Een derde persoon kreeg het schot in de knie. Te Denekamp (kiesdistrict Almelo) stemden er bjj de herstemming van de 120 kiezers 118. De beide afwezig geblevenen waren door ouderdom verhinderd. Te Rotterdam is voor de derde maal de hoogste prijs gevallen van de Theiss-loterjj. Een visscher en melkboer te Koog aan de Zaan is, met achterlating van zjjne vrouw en zes, gelukkig gehuwde kinderen, vertrokken met een gehuwde vrouw die haar man en klein kind achterliet. Een planeetlezer te Amsterdam wordt door de justitie vervolgd. Te Rouveen at een man 39 rauwe kippeneieren op. De Transvaalsche deputatie is Woensdag uit Lissabon in Parjjs teruggekeerd. Na een kort verbljjf in Frankrjjk's hoofdstad wordt zjj in Den Haag verwacht. Van daar gaat zjj naar Engeland. De beroemde Pasteur meent een middel, door inenting, tegen hondsdolheid gevonden te hebben. Op zjjn verzoek heeft nu de minister eene com missie van geleerden benoemd om zjjne proeven te verifieeren. Le Siècle laat zich scherp uit over de ver oordeeling van den Pool Kraszewski. Het blad gelooft niet, dat aan het uitgesproken vonnis der rechters te Leipzig uitvoering zal gegeven worden, en is overtuigd dat keizer Wilhelm gratie zal verlee- nen. Kraszewski was beschuldigd van aan de Fransche en Rus ische regeeringen militaire documenten te hebben verschaft uit het ministerie te Berlijn. De brief van Bismarck, die zooveel licht zou brengen, is van verscheidene kanten formeel tegengesproken. Kraszewski is de Poolsche Walter Scott, die nog het vorige jaar het voorwerp was van eene nationale huldebetuiginghjj is dichter en historieschrijver van beteekenis, en heeft een gansch leven van arbeiden achter zich. Dat zoo iemand als een gemeen spion zou opgesloten worden gedurende drie en een half jaar dit kan het Parjjsche blad niet aannemen. Guichard, de ter dood veroordeelde moor denaar van den loopjongen van het Crédit lyorinais, heeft van president Grévy gratie gekregen. Louis Hjjmans, een der uitstekeDdate Belgi sche dagbladschrijvers, is te Brussel overleden. Gedurende elf jaren vertegenwoordigde hjj Brussel in de kamer van afgevaardigden. Hjj overleed op 55jarigen leeftjjd. De Engelsche vertaling van Vosmaer's Amazone'j zal binnen weinige dagen bjj Fisher Unwien te Londen het licht zien, voorzien van eene voorrede van Ebers en een Frontispiece van Alma Tadema. De photograaf Anton Schildknecht heeft, bjj afwezigheid zjjner vrouw, zjjne drie kinderen van acht, zes en twee jaren met cyankali vergiftigd, en daarna zichzelf op geljjke wjjze om het leven gebracht. Schildknecht had een goed inkomen, doch liet zich door inbeelding van een aangeboren talent voor zingen en komediespelen verleiden tot het streven naar roem in zekere dilettantenkringen, en offerde daaraan zjjn gansche vermogen op. Zjjn vrouw en kinderen leden in den laatsten tjjd gebrek. Het officieren-schietgezelschap der dienstdoende schutterij te 's-Gravenhage heeft besloten bjj ge legenheid van herdenking van zjjn 10-jarig bestaan, een algemeenen schietwedstrijd uitteschrjjven, te houden op 23, 24, 25, 26 en 27 Juni a. s. Aanmelding tot deelneming moet geschieden vóór op den 10en Juni, aan het adres van den heer S. J. Van den Bergh, Piet Heinstraat 88 's Gravenhage. Kritssel. De Nederlandsche koning en koningin hebben het Noorderstation verlaten, dat op dezelfde wjjze met militairen was bezet als bjj hunne aankomst. Van het paleis tot het station, over al de boulevards, waren de troepen geschaard. Koning Willem was bjj het afscheid zeer aange daan de beide koninginnen omhelsden elkander lierhaaldeljjk. Koning Leopold vergezelde HH. MM. weder tot Antwerpen. Alle ministers, be halve die van binnenlandsche zaken, waren tegen woordig; verder de burgemeester en schepenen van Brussel, de Nederlandsche gezant enz. Koning Willem heeft aan al de Brusselsche schepenen de orde van de Eikekroon verleend. Durban. De Transvaalsche regeering heeft aan de Boeren alle inmenging in de zaken van Zoeloeland verboden. Londen. De Njjl bjj Wady-Halfa zal door Egyptische stoomschepen, met Britsche matrozen bemand, worden bewaakt. Bjj de Woensdag te Goes gehouden aanbesteding van de gewone onderhoudswerken aan den polder „Breede Watering bewesten Yerseke" was het minst ingeschreven Voor het verbeteren en vernieüwen der aarde-, kram-, rijs- en steenglooiingwerken door De Wilde Az., te Kattendijke, voor ƒ14340; en voor het maken van werken tot voorziening van den onder- zeeschen oever door denzelfde, voor 14286. Beide werken werden hem gegund. Voor het leveren en storten van steen voor gemeld werk was de minste inschrijver L. F. Willems te Selsaete (België), voor 1310 en voor het onderhoud der sluizen, gebouwen enz. J. Van de Linde te Kattendijke, voor 1224. Ook deze beide werken werden aan de laagste inschrjjvers gegund. Woensdag werd, ten overstaan van de notarissen Huvers te Coljjnplaat en Roelof te Cortgene, ten verkoop aangeboden De hofstede Stadwijk groot 41.4071 H. A. gelegen in de gemeente Colijnsplaat. Kooper werd de heer D. Bolier te Scherpenisse voor 229 per 4 h. 68 a. -f- 190 strijkgeld. 3 h. 16 a. 60 c. a. dijk (zjjnde weiland); verkocht aan J. M. De Kotter te Cortgene en D. Klaasse te Colijnsplaat voor ƒ1405.38. 2 h. 27 a. 70 c. a. djjk (zjjnde weiland); verkocht aan L. A. Vink te Coljjnsplaat voor ƒ1195.74 en 2 h. 27 a 70 c. a. djjk (zjjnde wjjland); verkocht aan W. Wondergem Wz. te Colijnsplaat voor 1097.46. Verder is nog verkocht: 2 ba. 58 a. 40 ca. bouwland te Cats, polder Oud-Noord-Beveland, aan D. Klaasse en J. M. De Koster te Coljjnsplaat voor 280 per 41 a. 68 ca. of 1735.09 den hoop.. En een huis en erf te Coljjnsplaat aan M. Verburg Az. te Cortgene voor 1203. Alles met 12j% verhooging voor onkosten. 't Is of de schoone lentedagen ook hunnen invloed op de politiek doen gevoelen. Het is een tjjd van parlementaire vacantie hier, en van langzamen voortgang of stilstand van den arbeid daar. De Egyptische quaestie, die zoo vele maanden reeds de aandacht tot zich trok, beleeft thans een periode van stagnatie, en wanneer men nu aan haar denkt ziet men onwillekeurig steeds een vraagteeken. Een vraagteeken staat achter den naamconferentie der mogendheden, een vraag teeken achter den naam Gordon een vraagteeken ook achter de woorden expeditie naar Khartoum. Edoch dit laatste, het eerst met eenige zekerheid genoemd door de St. James'1 Gazette, bljjft voor dit blad het groote onderwerp, waarover het dagelijks voorspellingen weet te gaan. Vol gens de St. James is het in de militaire kringen niet aan twjjfel onderhevig, dat de regeering be sloten heeft om een Britsche troepenmacht ter bevrjjding van Gordon naar Khartoum te zenden. Reeds eenigen tjjd moet men bezig zjjn met het inspecteeren der transportschepen, en vele der vaartuigen, die voor de expeditie van generaal Graham zijn gebruikt, zjjn nu beschikbaar. Verder worden er groote booten, van 30 en 25 voet lengte, vervaardigd met platte bodemselk dezer booten zou dertig man kunnen bevatten en genosgzamen mondvoorraad, en de kracht der ma chine zou groot genoeg zjjn om een andere dergeljjke boot daarenboven op sleeptouw te nemen. Men bere kent, dat als de expeditie in het begin van Augustus vertrekt, zjj in het midden van October Khartoum zal bereiken, indien ten minste de Nijl voldoende zal zjjn gestegen. Wat zullen de troepen moeten doenzoo dit niet het geval is Do marsch van Soeakim uit wordt in het heete klimaat terecht eene onmogeljjkheid geachtdus deze manier kan ook niet in aanmerking komen. Leg, zeggen andere praktische lieden, leg een spoorweg aan van Soeakim naar Berber: dan zjjn alle moeilijk heden in eens te boven gekomen. Maar daarmede gaan zeker vier maanden heen. Hoe men dus ook berekent, Gordon kan voor October geen hulp hebben. In welke positie zal hjj dan zijn? Nu reeds is hjj met de telegraaf van Cairo niet meer te bereiken. Juist deze groote onzekerheid brengt de Engelsche natie in eene stemming, die zich niet alleen in scherpe artikelen, maar ook in verzekeringen van vrijwillige expedities en geld- aan biedingen uit. Tasten we dus ook, wat de expeditie naar Khartoum, in het onzekere rond, ook over de houding van Abyssinië weten wjj weinig. Het schjjnt wel, dat admiraal Hewett's zending niet te harteljjk onvangen werd, en dat het met de bespreking met koning Jan niet zeer vlot. Tusschen Engeland en Duitschland wordt in deze dagen eene briefwisseling gevoerd over de vraag, of Duitschland de kolonie Angra Pe- quena, die zeer rijk is aan koper en zilver en voor de veeteelt uitermate geschikt, aan zich mag trekken. Nu verzwaart de Kaapkolonie, die in deze vraag een woordje heeft mee te spreken, hare financiën niet graag met de regeering van het genoemde gebied en zij zou het evenmin graag zien, dat Duitsche handel en njj verheid zich daar onder de bescherming van de Duitsche vlag leven diger ging ontwikkelen. Duitschland verheugt zich in onze dagen meer en meer in de goede verstandhouding met Rus land. Of dit nu weer niet eene verkoeling met Oostenrjjk zal tengevolge hebben, is eene vraag, waarop men wel een bevestigend antwoord kan geven. Ook de staten hebben, als de individuen, de menscheljjke eigenschappen van jaloerschheid en jjverzucht. Intusschen, te Berlijn verbljjdt men zich over de ontvangst van prins Wilhelm aan het Russische hofen toen gisteren de keizerin van Rusland Berljjn passeerde om zich voor de trouwplechtigheden naar Rumpenheim te begeven, was keizer Wilhelm zelf aan het. station om ge durende vjjf minuten met Alexander's gemalin een praatje te maken. Naar men weet gaat de Russische keizerin het huweljjk bjjwonen van den erfprins van Anhalt met prinses Elizabeth van Hessen. Meer nog dan deze vorsteljjke reis trekt het bezoek der Nederlandsche majesteiten aan Brus sel de aandacht. De Times wjjdt daaraan een gansch artikel, waarin na eene historische be schouwing van de wederzjjdsche verhouding der beide landen geconstateerd wordt, dat het bezoek van koning Willem en koningin Emma aan België het zegel is op de gevoelens van vriendschap, harteljjkheid en eerbied, die de landen elkaar toedragen met behoud van hun eigen karakter en hunne eigene instellingen. Bjj den huidigen toe stand van Europa, meent het Ctïy-blad, hebben deze twee landen niets te vreezen van naburen, »die, hoe machtig zjj ook mogen zjjn, elkaar in evenwicht houden." Over de feestelijkheden in Brussel vinden onze lezers hieronder nadere bjjzonderheden. Brussel22 Mei. De vermoeienissen der laatste dagen waren voor de beide koninginnen en koning Willem III geen hindernis om van morgen reeds vroeg incognito een bezoek te brengen aan het Bois de la Cambre. De Belgische koningin, met den Nederlandschen koning aan hare linkerzjjde, had zelve de teugels der voor haar panier gespannen vier paarden in handenkoningin Emma en de gravin van Vlaanderen volgden het voertuig van koningin Henriette. De avond van gisteren was prachtvol. Het park was schitterend verlichtalle allies straalden, en in de hooge boomen waren veelkleurige balonnen ontstoken. Elecktrisch licht deed het water van het groote bassin flikkeren: het was er toover- achtig. In het park speelde de muziek van het tweede regiment, afgewisseld door het gezang der vereeniging Orphêon in den Vaux-hall. De Bel gische koning gaf, toen hjj in het rijtuig stapte, orders om langzaam te rijden in de menigte den vorigen dag hadden de paarden van den gouverneur van Brabant, den heer Hejjvaert, in de rue de Regence eenige personen min of meer zwaar gekwetst; de voorzorg van den koning was dus te verklaren. In open rjjtuig hebben de vorsteljjke personen de illuminatie bezichtigd onder het gejuich der duizenden, die zich in het park hadden vereenigd. Na het diner had de garden-party in de prachtige tuinen van het paleis te Laeken de geheele élite van Brussel, den adel des geestes en den adel van geboorte, vereenigd. De schoonste toiletten waren daar te zien naast de deftige kleeding der heeren. De koning van Nederland verscheen daar met het gansche hof om half driemet een

Middelburgsche Courant | 1884 | | pagina 2