Benoemingen en besluiten. Onderwijs. Kerknieuws. Marine en Leger. Gemengde Berichten. Indië gekomen, en die zuiver, na aftrek van de kosten en loonen, bedragen 250 of minder, en opgevraagd en ontvangen kunnen worden bij het ministerie van koloniën in Nederland. Deze nalatenschappen zullen echter niet eerder worden uitgekeerd, dan nadat van het Indisch bestuur opgave zal zijn verkregen, omtrent het bedrag der daarop nader in Indië afbetaalde schulden, waarmede de aanvankelijk gestelde som moet worden verminderd. Daarop komen onder anderen voorJacob Alder- lieste geb. 25 Maart 1852 te Nieuwerkerk tot een bedrag van 7.25§ Pieter Meulenbroek geb. te Heinkenszand den 15 April 1847 ad 4.21$ Marinus Simonse geb. 21 Dec. 1855 te Middel burg, familiepapierenDavid Lucas De Soetier geb. 3 Dec. 1845 te Middelburg ad ƒ60.51 en Pieter Boer geb. 9 Juli 1841 te Goes ad 5.75$. De gemeenteraad van Amsterdam heeft met 22 stemmen tegen éen (die van den heer Kerdjjk) afwijzend beschikt op een verzoek van de sociaal democratische vereeniging tot het verstrekken van voedsel aan behoeftige schoolkinderen van gemeen tewege, Reeds vóór dit besluit genomen werd, zoo meldt het Handelsbladis deze zaak bij ver schillende hoofden van scholen onderzocht door eene commissie uit de loge La Bien Aimée te Amsterdam. Den 28,t5" April heeft de loge als hare meening uitgesproken, dat dit te verstrekken voedsel alleen ten goede moest komen aan kinde ren van onvermogende weduwen, verlaten vrouwen en van vaders die door ziekten of rampen ver hinderd werden in het onderhoud van hunne gezinnen te voorzien. Met algemeene stemmen werd besloten deze zaak, als geheel liggende op den weg der vrijmetselarij, flink aan te vatten. Dientengevolge zal nu van harentwege, voor zoover hare middelen dit toelaten, aan een zeker aantal kinderen, zonder onderscheid van godsdienstige gezindte en die door de hoofden der scholen daar voor worden aangewezen, dagelijks warm voedsel worden verstrekt. Aan het door de gascommissie uitgebracht ver slag betreffende de Middelburgsche gasfabriek over 1883 ontleenen wij het volgende. In het afgeloopen jaar werden wederom 2 ovens vernieuwd en elk van 6 ovale retorten voorzien. 6 van de 7 ovens hebben self-sealing retort-monden. In de maand September werd de zinker bp de Bellinkbrug door een der stoombooten zwaar be schadigd en gebroken. Hp werd uit het water gehaald en hersteld. Bp die gelegenheid bleek de constructie gebrekkig en te zwak te zijn. De onkosten der herstelling en verbetering van dien zinker waren niet onbelangrijk. Gelpk reeds in een vorig verslag vermeld werd kwam de nieuwe mainpjjp in het voorjaar van 1883 gereed. De kosten bedroegen 3998.50. De gebouwen en machinerian bevinden zich in den besten toestand. De stokerp bestaat uit 7 ovens, 1 met 7 retorten van q model en 4 met 6 ovale retorten. Twee ovens zjjn uitgebroken en worden in 1884 ver nieuwd en ieder van 6 ovale retorten voorzien. Yolgens aanwijzing van den fabrieksmeter werden 501.002 M' gas in 1883 geproduceerd. Yoor de distillatie werden 24666 HL. gaskolen, (20266 HL. Engelsche en 4400 HL. Duiische) verbruikt. De productie was derhalve gemiddeld 20.311 M3 gas per HL. steenkolen tegen 19.5 M3 in 1882, hetgeen een voordeel van 20.000 M3 op leverde en voor de goede hoedanigheid der steen kolen pleit. In de sinederjj werden 86 HL. steenkolen verbruikt. Vrjj in het magazjjn kostten de kolen 0.724 per HL. De gelegenheid tot gasberging steeg na de her stelling van den defecten telescoop-gashouder tot 2400 M3. De grootste productie per etmaal was in 1883 2855 M3. De 24666 HL. voor de distillatie gebruikte steenkolen leverden 34770 HL. cokes, of gemid deld 1.41 HL. per HL. steenkolen op. De prijzen waren afwisselende van 0.40 tot 0.45 per HL. aan de fabriek. Geklopte cokes waren verkrijgbaar, en de cokes werden evenals ten vorigen jare desverlangd aan huis bezorgd. Het debiet was niet zoo groot als ten vorigen jare. Deels is dat toe te schrijven aan de zachte weêrsgesteldheid, deels aan den hoogeren prjjs waarop men de cokes houdt. De teerproductie bedroeg 737 HL. De geproduceerde hoeveelheid ammoniac-water bedroeg 2040 HL. Dit nevenproduct dat in 1881 217.09, in 1882 429.58$ opbracht, leverde in 1883 eene opbrengst van 1367.87. De kosten van den in 1882 voor 737 gemaakten ammoniac-put zpn alzoo reeds in het eerste jaar (met meer dan 25% winst) teruggewonnen. Ook dit jaar vond de gaskalk geene afnemers. Het vervoer van dit nevenproduct, met inbegrip van eene hoeveelheid grond, kostte 105.20. De sintels daarentegen waren meer gezocht en brachten ƒ90.71 op. Eenig oud vuurvast materiaal werd voor 88.62$ verkocht. De lichtkracht werd bij voortduring gemeten met den verificateur van Giraud en bedroeg ge middeld 16.34 kaarsen. Het soortgelijk gewicht was gemiddeld 0.409. Het zwavel (kool- en waterstof)- en het kool- zuur-gehalte werd door middel van Harcourt's coleur-test-apparaat bepaald. Het eerste bedroeg gemiddeld 0.0906 grein per M" gas. Koolzuur werd niet in het gas gevonden. Het onderzoek naar ammonia, door middel van blauw lakmoes-papier, vooraf door een zwak zuur rood gekleurd, gaf bevredigende uitkomsten. Wright's exhaust-register blijft goede diensten bewjjzen. Tengevolge van een tot onze commissie gericht verzoek van de afd. Middelburg der Vereeniging tot bev. v. fabriek- en handwerksnijverheid in Ne derland, worden de uitkomsten van de onderzoe kingen omtrent de hoedanigheid van het gas be kend gemaakt in de Middelburgsche courant. Op 1 Januari 1884 bedroeg het aantal gasver- bruikers 576 met 608 meters. Over de meters geleverd werden verbruikt 328,710 M3 gas tegen 314,799 M3 in het voor gaande jaar. Het gasverbruik steeg alzoo in 1883 slechts met ruim 4%, tegen 11% in het vorige jaar. Het gedurende de eerste vier maanden sterk toenemend gasverbruik hield geen stand. Reeds in Mei daalde het verbruik beneden dat van 1882. Nam het verbruik in October weder toe, het bleef toch beneden de verwachting; in December verhief het zich ter nauwernood boven dat van 1882. De prijs van het gas bedroeg, evenals in 1882, 10 cent per M3. Teneinde de (oude) verbruikers tot grooter gasverbruik aan te moedigen was in December 1882 door den gemeenteraad bepaald, dat aan hen die gedurende het geheele jaar 1882 gas hadden verbruikt, de grootere hoeveelheid, die zij in 1883 zouden verbruiken, tegen slechts 9 cent per stère in rekening zou worden gebracht. Van de 441 verbruikers van gas gedurende het volle jaar 1882 hebben 240 gedurende het volle jaar 1883 méér gas verbruikt dan in het vorige jaar. Deze 240 verbruikers verbrandden te zamen 20076 M3 meer, zoodat van de 324278 M3 20076 M3 tegen 9 cent verkocht werden. Het aantal straatlantaarns bleef onveranderd en bedroeg 354, verbruikende ieder 0.150 M3 gas per uur. Van deze brandden 91 lantaarns den geheelen nacht als politie-lantaarns, onafhankelijk van de schjjngestalten der maan. De verlichting had (tegen 1 lantaarn berekend) 637020 uren plaats. Het verbruik bedroeg 95553 Ms, waarvoor (tegen ƒ0.08877 per M3) ƒ8573.79 door de gemeente betaald werd. Yoor het aansteken der politie-lantaarns werd afzonderlpk betaald. De verlichting der buitenwijken geschiedde met 10 petroleum-lantaarns, waarvoor aan de gemeente (met inbegrip van 3,80 voor seinlantaarns) 235,80 in rekening werd gebracht. Op 1 Januari 1883 was de fabriek aan de ge meente 164847.71 schuldig, (zie balans van 31 December 1882). Van deze schuld werd 11082,43 afgedaan, zoodat zjj op uit0. December 1883 ƒ153765,28 bedroeg, plus de som van 6500 tegen het einde van 1883 voor verdere uitbreiding, her stelling en vernieuwing der fabriek uit de gemeen tekas ontvangen. Bij het sluiten der balans op 31 December 1883 was de fabriek alzoo 160265.28 schuldig. Op het hoofd „schadevergoeding voor vervroegde overname der fabriek" werd ƒ11082.43 afgeschreven. Het saldo der exploitatierekening bedraagt ƒ20515.38 of ƒ2894.42 meer dan het vorige jaar. De gascommissie stelt voor om van deze som 6535.02, als rentevergoeding (over 12/m tegen 4|% van de som van 153765.28) en 13980.36 als teruggave van kapitaal in de gemeentekas te storten. De financiëele resultaten zijn voorzeker bevre digend te noemen. Men verlieze echter het volgende niet uit het oog. De gunstige geldelijke uitkomst is vooreerst te danken aan het toenemend gasverbruik gedurende de eerste vier maanden (16024 M3 meer dan in 1882) en aan de hoogere opbrengst van het ammoniac-water. Bedroegen de ontvangsten te zamen in het geheele jaar 3000 meer dan in 1882, van dit meerdere werd in de eerste vier maanden ƒ1600 wegens meerder gasdebiet ont vangen, terwijl het ammoniac-water alleen 938 meer opbracht. Maar zij is vooral toe te schrijven aan de groo tere hoeveelheid gas, die per H. L. steenkolen verkregen werd, en niet minder aan het lage be drag der exploitatiekosten. Deze laatste stegen toch slechts met 112 boven het bedrag van 1882, toen zij nog beneden dat van 1881 waren. De gascommissie meent dan ook te mogen be weren dat het bewijs geleverd is, dat de vele min of meer kostbare verbeteringen, die op voorstel van die commissie aangebracht zijn, inderdaad gestrekt hebben om de exploitatie voordeeliger te maken. De lasten, die in 1881 nog 70 der baten bedroegen, daalden in 1883 tot even 63 legeb. Benoemd bij het wapen der art., tot kapt. de eerste-luit. J. F. C. Pool, van het wapen, ged, bjj het leger in Ned.-Indiëbij den staf, tot luit.- kol. de majoor A. Van Kerkwijk, van dien staf, hoofd der IV0 afd. bjj het dep. van oorlogtot kapt.-magazjjnm. de eerste-luit.-magazjjnm. bij de stapel- en constr.-magazjjnen te Delft 0. J. Hafke- mejjerbij het 3° reg. vest.-art., tot kapt. de eerste-luit. jhr E. M. Van Beyraa, van den staf der art., werkzaam bjj de polytechnische school, jhr W. C. Snoeck, van het 2e reg. veld.-art, C. A. Alpherts, adj. bij het 4e reg. vest.-art., alsmede II. B. Van Maaren, adj. bij het 2* reg. veld-art. bij het 4" reg. vest.-art., tot kapt. de eerste-luit. G. J. De Yidal de St. Germain, van het 3* reg. vest.-art. en J. A. K. Van Hasselt, van het korps bij het korps pontonn., tot kapt. de eerste-luit. E. J. F. De Bruyn, van het korps. De kapitein T. Van Os, van het 3e reg. vest.- art., is op nonactiviteit gesteld, in afwachting dat omtrent hem nader zal worden beschikt. genee.sk. dienst. De met verlof hier te lande aanwezige off. van gez. 1' kl. van het leger in Ned.-Ind. J. D. L. Harders is, op zijn verzoek, wegens finale ongeschiktheid voor den act. mil. dienst, tengevolge van verminking in en door den dienst ontstaan, eervol uit Zr M' mil. dienst ont slagen, met toekenning van pensioen. De nieuwe openbare school A te Sluis is, op een gedeelte voegwerk na, geheel gereed. De heer G. De Brujjne, leeraar aan de R. H. B. S. te Utrecht, heeft voor het lidmaatschap der commissie voor de eind-examens aan de H. B. scholen in die provincie voor 1884, bedankt. Naar wij met zekerheid vernemen zal den heer J. P. Gallenkamp, kapellaan bij de R. K. gemeente alhier en benoemd tot pastoor te Haarlemmer meer, bij zpn vertrek uit Middelburg als blijk van erkentelijkheid en hoogachting door zijne parochianen een souvenir worden aangeboden. Donderdagmiddag had te Utrecht de ont hulling plaats van het monument dat op het graf van wijlen prof. J. J. Oosterzee door talrijke ver eerders was opgericht. Precies te 3 uren hief de muziek van het orkest van den heer Coenen de Marche funèbre van Beet hoven aan. Terwijl die plechtige tonen over den doodenakker weerklonken, trad de weduwe van den overledene, vergezeld van hare zonen en tal van genoodigden, op het monument toe. Daarna hield prof. dr E. F. Kruijf uit Groningen de feestrede. Uit naam der theologische studenten werd een krans aan het monument gehecht. De minister van oorlog heeft te kennen gege ven, dat het zijn bedoeling is, dat de aspiranten voor den rang van militie-luitenai^, met uitzon dering van die bij de militaire administratie, zoo veel mogelijk aan alle oefeningen deelnemen. Hun verdere diensten moeten zoodanig worden geregeld, dat zij niet aan de lessen worden onttrokken. Het zal daarom bv. overweging verdienen, hen alleen op Zaterdagen of Zondagen wachtdiensten te laten verrichten. Ook kunnen zij geheel of gedeeltelijk van zulke diensten worden vrijgesteld, welke, naar het gevoelen van den commandeerenden officier van het korps, voor hun verdere vorming weinig of geen nut opleveren. De officieren, die met de opleiding van de aan staande militie-luitenants belast zjjn, moeten hen nauwlettend gadeslaan, ook wat betreft hun ge dragingen buiten den dienst, ten einde ook op deze wijze den noodigen waarborg te verkrijgen dat zij, tot gemelden rang benoemd, zich die onderscheiding waardig zullen betoonen. Omgekeerd dienen welwillendheid en voorkomen de behandeling, welke volstrekt de militaire vor men niet uitsluiten, hun van de zijde der officieren ten deel te vallen, opdat hun positie tegenover degenen, die mogeljjk later hun minderen zuilen- zijn, worde gereleveerd. De 2de luit. J. Th. Rjjkens van het 3dc reg.- inf. is overgeplaatst bjj het instructie-bataljon te Kampen. De bjj het 8de reg.-inf. nieuwbenoemde kapi tein W. F. Van Thielen is geplaatst bij het 4d» bataljon te Vlissingen. De kapitein A. G. Wil- kens van het 4de bataljon is overgeplaatst bij de 2d* compagnie 5de bataljon. Door de onderofficieren van het 3° reg. infan terie is op 30 April jl., den dag waarop de gene- raal-majoor Van der Sehrieck afscheid nam van het korps, aan dien opperofficier eene verrassing bereid. Nadat de generaal in kernachtige woorden het korps onderofficieren had toegesproken, werd hem door eene deputatie van dat kader een souvenir aangeboden, bestaande uit een pièce de milieu. Den adjudant-onderofficier Bazendijk werd de vereerende taak opgedragen, om dit aandenken te overhandigen, waarbij door hem namens zijne kameraden dank werd gebracht voor de humane wjjze waarop de generaal gedurende geruimen tijd het regiment had gekommandeerd hij gaf dan ook de verzekering dat de onderofficieren den kolonel Van der Schrieck nooit zouden vergeten. Blijkbaar getroffen aanvaardde de generaal het geschenk, onder de verzekering dat het hem steeds eene aangename herinnering aan het onderofficiers korps zal zijn. Aan de onderofficierstafel, waaraan ook alle gehuwden deelnamen, werden de aanzittenden door den vertrekkenden chef onthaald, waarbij menige toost werd ingesteld ter eere van hem, die op zoo degelijke wijze de belangen van de onderofficieren heeft behartigd. Uit Middelburg en Vlissingen werd gedurende den maaltijd een telegram verzonden, waarin den generaal dank werd gebracht. Wegens bijzondere politiediensten is aan M. Karelse, gemeenteveldwachter te Borssele, door den raad dier gemeente eene gratificatie van 15 verleend. Het kohier van den hoofdelijken omslag dei- hervormde kerkelijke gemeente bedraagt 216,25. Woensdag is te Cats weder op het werk van den heer Hage aan den Leendert Abraham polder met goeden afloop gezonken een kraagstuk, lang 75 meters en breed 20 meters. Gisteren namiddag werd een vaartuigje van Yerseke, dat te zwaar inet pannen geladen was, op de oesterbanken door den golfslag vol water geslagen, zoodat het zonk. Gelukkig waren genoeg vaartuigen in de nabjjheid, zoodat de beide opva renden door schipper J. Nieuwenhuise konden gered worden. Ook het scheepje en de lading zullen niet verloren zijn. De kastelein der sociëteit »De goede Ver eeniging" te Zierikzee, Willem Kanaar, vierde gisteren den dag waarop hij 25 jaren die betrek king vervulde, en ontving bjj die gelegenheid van de leden dier sociëteit een fraai stel zilveren lepels en vorken, als bljjk van waardeering zijner ver diensten. Het café en hotel Krasnapolsky te Amster dam is voorloopig gereed. Om het zoover te brengen is de heer K. 17 jaar bezig geweest en zjjn er 57 perceelen voor gesloopt. Eergisteren werd de fraaie inrichting door ruim 1000 Edison- gloeilampen verlicht en waren er tal van geïnvi- teerden waaronder de autoriteiten om de nieuwe schitterende illuminatie te bewonderen. De laatste verbetering is een groote voorzaal onder het hotel. Naar wjj vernemen, zal Eigen Haard spoedig van het grootsche café een beschrijving geven, geïllustreerd door de heeren Rochussen en Schip- perus. (Fad.) Door de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen, zullen wagens in dienst worden gebracht, die alle vereischten bezitten, welke tot geraak voor het vervoer van zieke militairen kunnen strekken. Door de bjjzondere samenstel ling der veeren wordt schudden of stooten tegen gegaan, terwjjl in elk rijtuig eene kist met hulp middelen voor de zieken aanwezig is. Elke wagen kan vijf zieken bevatten. Voor het in- en uitla den zjjn bjjzondere voorschriften gegeven. Te Exloo heeft een hevige brand gewoed waarbjj 17 huizen, bewoond door 19 gezinnen, geheel verbrandden. Sommigen verloren alles, an deren redden nog meer of minder; schapen en varkens zijn bij enkelen verbrand. Het huis van een winkelier en logementhouder, waarin het ge meentehuis, is een puinhoophet archief van de gemeente is met nog enkele stukken behouden. Velen waren verzekerd, doch daaronder enkelen te laag; anderen hadden niets verzekerd. Geheel gebrek aan bluschmiddelen en de rieten en strooien daken brachten veel bij om de ramp uit te breiden. De Willem Barents is voor de reis bjjna weer gereed. Het scheepje ligt in het marinedok te Amsterdam om weder opgetuigd te worden. Op een half uur afstand van De Bilt woedde Woensdagnacht een hevige brand op het fort Voordorp onder Maartensdjjk. Ofschoon er in het kruitmagazjjn eenige duizende kilo's kruit geborgen lagen, heeft de brand zich gelukkig tot het houtmagazjjn bepaald, hetgeen voornamelijk aan het stille weer te danken was. De bewoners van de omliggende huizen, namen met pak en zak de vlucht. De brandspuit van De Bilt was alleen op het terrein aanwezig, doch aan blusschen viel niet te denken wegens den feilen brand van het magazjjn. De groote afstand van het gedeelte waar het fort ligt van Maartensdjjk, de gemeente waaronder het ressorteert, is vermoedeljjk oorzaak van de af wezigheid der overheden van dat dorp. De brand te Haarlem, waarvan een laatste bericht gisteren melding maakte, ontstond waar schijnlijk door een gasontploffing. Men zal zich herinneren, dat de gemeenteraad van Echt in Limburg sedert eenigen tijd het werk gestaakt had, naar werd gemeld, omdat de sym pathie voor het hoofd der gemeente gaandeweg tot nul was gereduceerd. Thans verneemt men dat de 13 Maart jl. herbenoemde burgemeester, de heer J. Th. Gradus, zjjn ontslag als zoodanig heeft aan gevraagd. Deze oplossing der quaestie moet aan vele raadsleden aangenaam zjjn. Iemand uit Zundert zou vóór eene herberg te Fjjnaard Woensdag namiddag zjjn voor eene kar gespannen paard voeder geven, en ontdeed het dier daartoe van het hoofdstel. Nauweljjks voelde het dier den kop vrjj, of het schoot voor uit, en overreed zjjnen meester. De ongelukkige man bleef op de plaats doodhij had twee won den aan het hoofd bekomen. Een oude vrouw te Oud-Alblas bekwam bjj het grassnjjden eene kleine wond aan de hand. Vier dagen later is zij aan de gevolgen overleden. Ter eere van den stoom zal te Hoorn o. a. een harddraverij plaats hebben, bij de feestelijke opening van den spoorweg, en wel op 21 Mei. Prps 500, premiën 250 en 100. Op de laatste algemeene vergadering van de Ver. tot bevordering, van de belangen des Boekhandels werd besloten, tijdens de jaarlijksche bjjeenkomst eene tentoonstelling te houden van de inzendingen van hen, die iets bjjzonders op het gebied van boek handel en aanverwante vakken hebben te laten zien. De commissie, aan welke de uitvoering werd opgedragen, bestaat uit de heeren J. K. Tadema, G. L. Funke en Tj. Van Holkema. Zjj verzond dezer dagen eene oproeping aan de vakgenooten. De tentoonstelling zal plaats hebben in een der lokalen van Maison Stroucken te Amsterdam. Gisteren deelde in het Engelsche lagerhuis de heer Fitzmaurice mede, dat de zending van Maxwell naar Tenom zonder resultaat bleef. Uit een brief van den eersten stuurman der Nisero, gedagteekend 10 Maart, bljjkt dat de kleeren en levensmiddelen door de bemanning werden ont vangen, en dat de gevangenen wel zjjn, ofschoon de stuurman zelf ongesteld was Volgens latere berichten, nl. van 31 Maart, is een Italiaan over leden en zijn drie anderen ziek, terwjjl de be manning groot gebrek aan levensmiddelen heeft. Aan den gouverneur van Singapore en den kom- mandant der vloot aldaar werd terstond gelast al het mogeljjke te doen om aan de bemanning levensmiddelen te zenden. De Pegasus vertrekt heden van Singapore naar Tenom met levens middelen voor drie maanden. De Engelsche regee ring onderhandelt thans met de Nederlandsche over het aanbieden van tusschenkomst, om daar door te verkrijgen dat de gevangenen worden vrijgelaten en de vjjandeljjkheden geëindigd. Omtrent de opgravingen van Scbliemann te Tiryns wordt thans nader gemeld, dat het gevon den paleis uit twee tijdperken afkomstig is; het oudste is dat van de koningsgraven te Mycene, het jongste kan onmogelijk van later dagteeke- ning zjjn dan de 9° eeuw voor Christus. Een en ander moet bljjken uit het ontbreken van Grieksch aardewerk, terwjjl de gevonden voorwerpen in alles geljjken op die van Mycene, ook wat de meetkunstige figuren aangaat en de afbeeldingen van dieren, die er op voorkomen. Ook blijkt de hooge ouderdom uit de afbeelding van Hera in de gedaante van eene koe, of als vrouw met twee hoornen, alsook uit de vele messen van obsidiaan. Evenals in Troje bestaan de wei- bewaarde onderstukken der muren van het paleis uit ruwen gehouwen steen met leem verbonden de hoogere gedeelten uit grove gebakken steenen. De grootste verbazing wekten de bonte in de kalk geverfde schilderstukken, onder welke ook het geheele model van den voortreffeljjk gebeeldhouw- den hemel van het rustbed van Orchoraenus ge vonden wordt. Schliemann hoopt met zjjne ontgravingen tegen Juli gereed te zjjn. De Spaansche regeering heeft een complot ontdekt, waarvan het doel was om de telegraaflijnen af te snjjden en het spoorwegverkeer te beletten. Ten gevolge van de maatregelen, door de regeering genomen, is de uitvoering van dit plan verijdeld. Niettemin zjjn eenige telegraaflijnen doorgesneden. De vertraging in de aankomst van den sneltrein van Barcelona naar Frankrijk spruit voort uit het vernielen van een brug door de insurgenten. Te Toronto werden Woensdag eenige dynaraiet- patronen onder het bureau van het parlements gebouw gevonden. Na onderzoek is een tweede patroon gevonden onder de trap die naar de kamer van den president voert. De patronen waren van een lont voorzien en krachtig genoeg om net gebouw in de lucht te doen springen. Tengevolge van deze ontdekking heerscht er eene algemeene ontsteltenis.

Middelburgsche Courant | 1884 | | pagina 2