Laatste Berichten. Moopp ei ferpacMiiei ii Zeeland. Benoemingen en besluiten. Gemengde Berichten. Weerkundige waarnemingen. Onderwijs Kerknieuws. Marine en Leger. Rechtszaken. Verkoopingen en aanbestedingen. voeren, hetgeen, naarmate van de behoefte, per scheepsgelegenheid of per as plaats had. Gebrek aan materialen kwam niet voor, niette genstaande het zeer ongunstige weder den aan voer meermalen bemoeilijkteals voorbeeld wordt vermeld dat de schepen, voor Westkapelle bevracht, van 1 Nov. tot 28 Dec. te VlisBingen werden opgehouden. De kosten van herstel der stormschaden zullen eene som van ƒ86000 vorderen. De voornaamste schade komt weder voor reke ning van den Westkapelscben zeedijk en was allerbelangrijkst in de staketten en in de Door- niksche steenglooiingen. Daar aan de genoegzaam geheele vernieuwing der staketwerken en aan de vervanging der oude versleten Doorniksche steen- glooiing door glooiing van zuilen-bazalt met den meest mogelijken spoed wordt voortgewerkt, durft het bestuur zich vleien binnen weinige jaren om trent die zeewering gunstiger verslagen te zullen kunnen uitbrengen. Te Zoutelande ontstond in de bazaltglooiing geen schade, terwijl de verschillende werken te Domburg met uitzondering der hoofden op de Btranden onbeduidend hebben geleden. Verschillende oorzaken werkten samen om ook in de bazaltglooiing te Westkapelle schade te doen ontstaan had het weder het toegelaten, vooral gedu rende verscheidene dagen na den hevigen storm van 12 Dec., de werken te bereiken en de ontstane schade tegen uitbreiding te voorzien, voorzeker ware het schadecijfer in de bazaltglooiing oneindig lager geweesttot de verbooging daarvan beeft mede zeer veel bijgedragen de grondverliezen boven den kop der werken, tusschen de dijkpalen 4 en 14; daaraan mag gerust het beschadigen van 1000 M» bazaltglooiing worden toegeschreven die oorzaak zal geheel worden weggenomen, wanneer uitvoering zal kunnen worden gegeven aan de verhooging der werken tusschen genoemde dijk palen, welk werk mede is opgenomen in het al gemeens plan tot verbetering der werken aan den Westkapelschen zeedijk, den 24 Sept. 1881 vastgesteld. Gelijke hoeveelheid werd tusschen de dijkpalen 22 en 24 beschadigd door het wegslaan, tenge volge van den hevigen golfslag, waardoor de zwaarste steenen werden geworpen tot in de bovenste staketrjj, der steenbestorting aan den voet van den dijk. Ofschoon de uitgebreidheid der schade dient betreurd, behoeven de oorzaken, die daartoe aan leiding gaven, voor het meerendeel niet te blijven bestaan. Het bestuur is nog vol vertrouwen op den goeden uitslag der verbeteringen, welke het voorstelde aan den Westkapelschen dijk te doen uitvoeren en zal zich zooveel mogelijk beijveren om de schade in de bazaltglooiingen tot het geringst mogelijke cijfer te beperken. Het veroorlooft zich daarbij de vraag, ware niet reeds met de verbetering der werken aangevangen, ware niet reeds 40.000 Ms rijsbeslag door 30.000 Ms bazaltglooiing vervangen, had dan de toestand in December 1883 en Januari 1884 niet gelijk kunnen worden aan dien van December 1862 en Januari 1863, toen er eene leening van 300.000 moest worden gesloten tot verbetering der werken en herstelling der schade, aan den Westkapelschen zeedijk ontstaan Verder wordt onder de werkzaamheden van het bestuur nog gemeld dat tusschen dat college en de heeren J. A. Ceulen en C°, ingenieurs te Am sterdam, in Augustus jl. eenige besprekingen plaats hadden over den aanleg van een tramweg Mid delburgDomburgWestkapelle; later vroegen die heeren schriftelijk nog eenige inlichtingen betreffende die zaak, welke werden verstrekt, doch sedert vernam het bestuur niet verder meer dienaangaande. Over de zeedijken kan in het algemeen mede gedeeld worden dat als de herstellingen der storm schaden zullen zijn afgeloopen en de werken, in de begrooting voor 1884 voorgedragen, verricht, die dijken in bevredigenden toestand zullen verkeeren. Aan den Westkapelschen zeedijk wordt voort gegaan met het aanbrengen van die verbeteringen, welke in het algemeen plan van September 1881 zijn omschreven, terwijl de verdedigingswerken op de dijken der andere wateringen en meer be paald aan de Zuid- en Westwatering eenige verbetering zullen behoeven om weerstand te kun nen bieden aan de hevige stormen, welke blijkens de ondervinding iederen winter wederkeeren om daardoor de betrekkelijk belangrijke stormschaden aan die wateringen te voorkomen. De Oostwatering verkeert ten dien opzichte in gunstiger toestand en kan gaandeweg uit den begrootingspost, voor die watering jaarljjks toe gestaan, in beteren toestand worden gebracht. De geheele lengte der djjken door den polder te onderhouden bedraagt 18300 M.; hieronder is begrepen de Westkapelsche zeedijk met 3800 M. Met uitzondering van den djjk, loopende van den voormaligen Middelburgschen tot den Oranje polder, die onverdedigd is, zijn de dijken overal verdedigd door steenglooiingrijsbeslag en krammat. Ook de duinen van den polder hadden in den afgeloopen winter van de aanhoudende stormen te lijden en meer bepaald bij den 3torm van 12 Dec. had nog al beschadiging of afslag plaats. Daar waar de stranden door hoofden verdedigd zjjn, leden de duinen geen schade van eenige beteekenis. Behalve de straksgenoemde 18300 M. dijken wordt de polder nog beschermd door 25700 M. duinen, waarvan 3000 M. lengte verdedigd is door steenglooiing, rijspakking te Domburg en 1200 M' rijsbeslag aan de Westwatering. Niettegenstaande het stormachtige weder ge durende den afgeloopen winter de suatie meer malen belemmerde, kon de afvoer van het polderwater toch geregeld plaats hebben; overlast van water had niemand klachten ontving het bestuur geen enkele. De werken, voor de waterloozing bestemd, ver keeren in voldoenden staat van onderhoudhet noodige wordt verricht tot behoorlijke instand houding van de sluizen en waterleidingen, heulen, bruggen enz. Met geringe tusschenpoozen konden de sluizen gedurende de zomermaanden gesloten blijven in September werd het polderwater afgetrokken ten einde het delven der sprinken te vergemakkelijken; terwijl in de eerste helft der maand October de overvloedige regenval begon en de sluizen na dat tjjdstip gedurende den geheelen winter geopend bleven. De toestand der kunstwegen bij den polder in onderhoud kan, met het oog op de fondsen welke daarvoor beschikbaar kunnen gesteld worden, be vredigend genoemd worden. notarissen. Benoemd tot notaris binnen het arr. 's Gravenhage, ter standplaats Leiden, S. Crommelin, candidaat-notaris en gemeente-secre taris te Katwijk. geneesk. dienst. De heer J. Bijl, arts, is benoemd tot officier van gezondheid der 2e kl. bij de zeemacht. pensioenen. Op pensioen gesteld de luit.-kolonel P. Van Hille, van het 4" reg. inf. en het bedrag van het pensioen bepaald op 1800 's jaars. leger. Benoemd bij het wapen der infanterie, tot majoor de kapitein P. H. A. Rijnders, van het wapen, gedetacheerd bij het leger in N.-I. bij het le reg. tot kapitein de eerste luit.-adj.L. D. Laurense, van het 1° regtot eerste-luit. de tweede luit. F. C. G. A. A. Schwartz, van het korpsbij bet 3e reg. tot eerste-luit. de tweede luit. F. H. Tissot Van Patot en L. C. W. Defize, beiden van het korps bij het 4" reg. tot luit.- kolonel, de majoor J. C. Harsveldt, van het korps tot majoor, de kapitein F. C. C. Bloem, van het 8" reg.tot eerste-luit. de tweede luit. J. G. A. Frommann, van het korpsbij het 5" reg., tot majoor, de kapitein H. H. F. Salomon, van het 2e reg.; bij het 8° reg. tot majoor de kapitein F. A. V. W. H. Van Tuerenhout, van het 6e regim. Volgens het D. v. N. zullen de heeren Móens, inspecteur van het lager onderwijs in de l,te in spectie Kerdjjk, secretaris van het hoofdbestuur der Maatschappij tot Nut van het Algemeenen Bouman, directeur der kweekschool voor onder wijzers en onderwijzeressen te Amsterdam, zich naar Duitschland begeven, ten einde zich door eigen waarneming op de hoogte te stellen van den toestand van het onderwijs aan bewaarscholen, om het hoofdbestuur te gelegener tijd te kunnen voorlichten. De commissie, die indertijd door de kerk voogdij der Ned. Herv. gemeente te Yerseke be noemd is, om te bëraadslagen over de doelmatigste manier, waarop het inwendige van het kerkgebouw zal vergroot worden, heeft den heer Hannink, architect te Goes, over die vraag geraadpleegd. De heer Hannink zal een plan indienen. Als het werk eenmaal zijn beslag krijgt, is het te hopen, dat de verandering tevens eene verfraaiing zjj. Uit Zierikzee zal eerstdaags aan de synode der Nederl. hervormde kerk een adres worden gezonden waarin verzocht wordt om in te trekken het wetsvoorstel om de onderteekeningsformule voor aanstaande predikanten en godsdienstonder wijzers, in werking getreden den 15 Jan. 1883, te vervangen door de toen ter zjjde gestelde. Dit verzoekschrift is onderteekend door ongeveer vijfhonderd lidmaten der hervormde gemeente aldaar. De heer A. G. Reede, predikant te Oss, heeft voor de toezegging van het beroep naar de ge meenten Renesse en Noordwelle bedankt. Te Ter Neuzen hield Zondag namiddag de heer H. J. Krol Lz., sedert 1866 predikant bij de hervormde gemeente aldaar, zijne'afscheidsrede naar aanleiding van Joh. 20, vs. 22. Eene groote menigte belangstellenden, ook uit andere gemeen ten, woonde deze godsdienstoefening bjj, en zong den scheidenden leeraar ten slotte Psalm 121 vs. 4 toe. Aanstaanden Zondag, 4 Mei, doet de heer Krol zijne intrede te Budel. De minister van marine brengt, krachtens mach tiging des konings, ter kennis van belanghebbenden, dat in dit jaar bjj het koninkljjk instituut voor de marine te Willemsoord, na afgelegd examen, kunnen geplaatst worden 30 jongelieden als adel borst voor den zeedienst. Voor nadere inlichtingen verwijzen wjj naar de St. Ct. Dinsdag 6 Mei zal voor de arrondissements-recht- bank alhier behandeld worden de zaak van J. R. te Veere, beklaagd van het omkoopen van kiezers. Zooals wij vroeger uitvoerig meedeelden moet dit hebben plaats gehad bij gelegenheid der verkiezing van den heer YanBeveren, tegen wien ook, zooals men weet, proces verbaal was opgemaakt doch tegenover wien geen termen van vervolging schijnen te bestaan. Als verdediger van R. zal nir M. J. De Witt Hamer optreden. Volgens de handelsberichten in andere bladen zijn vier scheepsladingen petroleum, ten bedrage van 76.483 vaten, van Amerika zeilende naar Nederland om te Vlissingen te lossen. Zaterdagavond reed W. P. uit Grijpskerke met een tilbury, bespannen met een driejarig paard, uit Arnemuiden over den grintweg naar Middelburg. Even buiten de gemeente, waar aan den weg een diepe vijver ligt, schrikte het paard van eenige aldaar spelende kinderen en maakte een zijsprong waardoor het met de tilbury in den vjjver stortte. Gelukkig hadden W. P. en de twee personen die bij hem waren den tijd om uit de tilbury te springen. Zjj kwamen alzoo met den schrik vrij. Paard en tilbury werden door spoedig opgedaagde hulp, na veel moeite, op het droge gebracht. Het paard was oogenschjjnljjk onge deerd, terwjjl de tilbury eenige averij bekwam. - Men schrijft ons uit Yerseke Yrjjdag 11. is de oesterbeurs alhier voor drie maanden tot Augustus gesloten. Dien dag werd niets verhan deld. De onlangs in dit blad opgenomen beschouwing omtrent de belangrijkheid, of liever onbelangrjjk- heid, dier beurs heeft hier eenige tegenspraak uitgelokt. Wel werd toegegeven, dat de handel er weinig beteekende, doch dit nam niet weg, dat zij als plaats van bijeenkomst, waar men weder- keerig van elkaar hoorde wat men te koop had of koopen wilde, van groot belang was. Ook verwachtte men niet, dat zij haar eigen dood sterven zou. Daartegen werd echter weêr aangevoerd dat, als de beurs enkel diende om met elkaar te praten, de naam niet zeer gepast wasdoch hoe dit zij, werkelijk is kort na de plaatsing der bovenbe doelde beschouwing de handel ter beurze na eene lange rust eenigszins verlevendigd, terwijl verder de toekomst leeren zal wie gelijk heeft. Uit Borssele werd Zaterdag van de hofstede van den heer C. M. Nijsten naar het spoorweg station te 's Heer Avendskerke overgebracht een driejarige stier, bestemd voor den heer A. Yan Malfjehem te Isegheim (West-Vlaanderen) die daawan eigenaar was geworden voor de som van 300. Gemeld exemplaar is een afstam meling van den volbloed Shorthorn stier van den heer A. Yan Waarde te Nieuw- en St. Joosland. Uit Ovezand zal weldra een welgesteld in gezeten zijn woonplaats verlaten om zich in Noord Amerika te vestigen. In den regel hebben de landverhuizingen naar Amerika geen ander gevolg clan scheiding tusschen emigranten en achterblij vende familie of vrienden. Behalve dat dit ook bij bedoelden inwoner het geval is, worden boven dien door zijn vertrek een aantal debiteurs in moeilijkheden gebracht, doordien de landverhuizer geen lust heeft de financieele banden, die tusschen hen bestaan, te laten voortduren. Te 's Heerenhoek is men nog niet aan t eind met de bezittingen der overgeblevene van bet zusterpaar, waarvan in ons nommer van 24 dezer werd melding gemaakt. Thans heeft men eene schuldbekentenis van 600 gevonden, benevens 25 kwartjes. Wie weet wat er nog meer verborgen is Te Baarland ziet men tegen het gemeente huis twee platte, fleschvortnige keien hangen. Het zijn schandsteenen, ook wel steenen der wet genaamd, oude overblijfselen van het middeleeuw- Bche strafrecht. Vrouwen, wier radde tong den naaste te veel belasterde of uitschold, ook wanneer zij godlasterlijke taal uitbraakten, werden deze steenen om den hals geworpen, waarna zij. waar schijnlijk onder veel bekijks, een vastgesteld eind weegs met dit onaangename halsbekleedsel moesten afleggen. Ook dochteren Eva's, die met bezem steel of een ander vrouwelijk wapentuig handtas telijkheden begingen, moesten die straf ondergaan. Volgens wijlen den beroemden Zeeuwscben oud heidkundige J. Ab Utrecht Dresselhuis werd deze straf alleen toegepast wanneer de opgelegde boeten niet betaald werden. Te Cats hadden eenige jongens de aardig heid om een pijpekop met buskruit te vullen, met het noodlottig gevolg dat, toen het buskruit werd aangestoken, een der duimen van den jongen, die den pijpekop vasthield, zoo ernstig werd gekwetst dat deze zal moeten worden afgezet. Te Tholen verkeerden Zaterdag namiddag drie kinderen in gevaar op de schorren. Hun hulpgeroep werd op den oesterput vernomen, waarop onmiddellijk de heer J. Wagtho met twee schippers, F. G. K. en W. v. D., met een sloep ter hulp snelde en hen van een wissen dood redde. Van den 19"1 tot en met den 25e° April zijn onder Hardinxveld ongeveer 2000 elften ge vangen, die ƒ0.95 tot ƒ1.40 per stuk en 71 zalmen die van 0.85 tot ƒ0.95 per halve kilo opbrachten. Wel is de waterstand gunstig, maar koude en oostenwind houden de visch buiten. Ter voorkoming van meerdere ongeregeld heden, die de verkoop van Recht voor Allen te Scheveningen veroorzaakte, heeft de burgemeester van Den Haag den zeer verstanaigen maatregel genomen om het bestuur der sociaal-democratische vereeuiging te berichten dat alle optochten op de straat zonder voorafgaande vergunning van het hoofd der politie zijn verboden. De heer O. Carré heeft burg. en weth. van Den Haag vergunning gevraagd om op 15,17 en 18 Mei a. in de Maliebaan aldaar wedrennen te orga- niseeren a Vinstar van het Hippodrome te Parijs. De politie te Amsterdam waarschuwt tegen de volgende personen S. Mets, vroeger winkelier te Rotterdam, A. Waanders, zich noemende koop man in boter en kaas te Rotterdam en N. Brouwer, dezelfde qualiteit opgevende, handeldrijvende per sonen die het met betalen minder nauw nemen. In die stad is een meisje van twee jaar, dat vastgebonden zat in een stoel, verbrand. In het gasthuis te Breda is iemand overleden die door 16 personen in een begrafenisfonds was ingeschreven. Een arbeider te Schiedam vond een doosje, waarin 800 aan geldwaarde; hij zocht den eigenaar daarvan en toen hij dien vond overhandigde hij het gevondene. Tot belooning werd hem een glas bier aangeboden waarvoor hij zoo vrij was te bedanken. Om in de gevangenis te komen schreef iemand te Amsterdam een brand brief. Hjj bereikte zijn doel volkomen. In Rotterdam werd ook een brandbriefschrijver gevat. Van wege het bestuur der Vereeniging van Beetwortelsuikerfabrikanten in Nederland, circuleert met het oog op de belangen, die de suikerindustrie bij den landbouw heeft, bij de leden der vereeni- ging een lijst, om geldelijke bijdragen ten behoeve van de internationale landbouwtentoonstelling, die dit jaar te Amsterdam zal worden gehouden. De plechtige wijding van den heer Goossens als aartsbisschop van Mechelen zal morgen, Dins dag, plaats hebben. De minister-president Frère Orban deelde in den senaat mede, dat de staat zich ook nu zal gedragen als bij de wjjding van den nieuwen aartsbisschop van Namen op Paasch- Zondag, dat dus ook de militairen aan den optocht zullen deelnemen en dat de provinciale gouverneur ook nu de regels der hoffelijkheid in acht zal nemen. De gemeenteraad van Mechelen evenwel heeft de uitnoodiging der geestelijkheid tot deel neming aan de plechtigheid eenstemmig afgewezen. Als grond voor dit besluit werd opgegeven, dat thans, nu de schoolstrijd voortduurt, de gemeen teraad zich niet tot bijzondere betuigingen van beleefdheid leenen kan. Egan is verschenen voor den rechter te Bir mingham, en volgens mededeeling van het open baar ministerie zal de tegen hem ingebrachte be schuldiging, van niet Daly te hebben samenge smeed ten einde eene ontploffing te veroorzaken, worden veranderd in een aanklacht van hoogver raad. Bij hem heeft men den gedrukten tekst gevonden van de constitutie der Ierscbe republiek, en daarin staat opgeteekend, dat de republiek krachtens de wet van 18 Augustus 1869 bestuurd wordt door elf leden van den hoogsten raad, die later zullen worden aangewezen. Ook vond men bjj hem een document, waarin de Ieren worden opgewekt om zich gereed te houden, maar niet op te staan vóór het geschikte oogenhlik is geko men verder wordt daarin verzekerd, dat de hulp der Amerikaansche broederen steeds verzekerd is. In Spanje regent het sterk. Het wassen der Guadalquivir belemmert de scheepvaart te Sevilla. De Taag is op verscheidene plaatsen buiten hare oevers getreden, en de landerijen in den omtrek van Toledo worden met overstrooming bedreigd. Gisteren, 27 April, vierde de Comédie fran- paise te Parijs den honderdsten jaardag van Beau- marchais' meesterstuk Le Mariage de Figaro. De commissie voor het nieuwe gebouw van den rijksdag te Berljjn heeft een plan goedgekeurd in de maand Mei op een nader door den keizer te bepalen dag zal de eerste steen worden gelegd. Voor de doelmatigste wijze van luchtverversching zijn vele plannen ingekomen, waaruit een jury zal kiezen eerder kan de bouwmeester niet aan het werk gaan. Reeds bet volgend jaar zal men tot de bovenste verdieping gevorderd zijndoch eerst in 1892 kan het gebouw geheel zijn voltooid. In de Salie Herz te Parijs is een jeugdige violist opgetreden, die later van zich zal doen hooren. Ernest Moret is twaalf jaar, hoewel hjj niet ouder schijnt dan tien. Hij speelde eerste viool in eenige klassieke quartetten, en solo's van Vieuxtemps, Wieniawski en anderen met verba zend veel geoefendheid en uitdrukking. De jeugdige Malankiwicz, die dezer dagen te Krakau een bom tegen den muur van het politie-bureau wierp, ten gevolge waarvan hij zelf licht verwond werd, blijft weigeren eenige mede deeling te doen omtrent den persoon die hem den bom gegeven heeft. Hjj blijkt tot de Warschauer partij der Terroristen te behooren en in verbinding te staan met den gearresteerden Piechocki, die veroordeeld werd wegens deelneming aan geheime socialistische vereenigingen. De Oostenvijksche kroonprins en zijne gema lin kwamen Vrijdagavond na een stormachtige reis over den Donau te Smarda aan, waar zjj door de autoriteiten van Rumeniè' en eene tallooze volksmenigte werden begroet. Weldra zetten de hooge personen de reis naar Bucharest voort, en daar wachtte hen de koningin van Rumeniè'. Koning Karei was de gasten tegemoet gereisd. Onder luid gejuich reden de vorstelijke personen door de prachtig versierde en verlichte straten naar het koninkljjk slot. Des avonds brachtten nog tien muziekkorpsen eene serenade en speelden, toen de gasten op het balkon verschenen, de Braban9onne en de Oostenrijksohe volksliederen. Zaterdag verhinderde de regen het houden der aangekondigde veld manoeuvres. Des avonds was er bal in de nationale kleederdracht, en daarna reisden de vorsteljjke personen naar Belgrado. Vrijdag werd door het bestuurderwaterkeering van den calamiteusen Burgh- en Westlandpolder aanbesteed: het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1885 ran de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiingwerken aan de waterkeering van bovengemelden polder. Aannemer werd de heer Jacob Van Strien te Zierikzee, voor 7974. Voorts was ingeschreven door de heeren P. Vink te Noordgonwe voor 8746, C. Bolier Cz. te Bruinisse voor 8375, K. Zomer te Burgh voor ƒ8288, L. Van Popering Dz. te Bruinisse voor ƒ8190 en J. De Rjjke Jz. aldaar voor ƒ8124. Zaterdag heeft te Ter Neuzen de aanbesteding plaats gehad van het eenjarig onderhoud van de werken en gebouwen te Ter Neuzen en te Elle- woutsdjjk. onder beheer der genie te Breda, Hiervoor waren zes inschvijvingBbiljetten ingeko men, als van de heeren F. Douwe voor 2460, S. Van Rees voor 2223, C. De Smidt Cz. voor 2100, D. Van den Ouden voor 2050, M. D. De Putter voor 2000 en R. Walraven voor 1985, allen te Ter Neuzen. 's 4-ravenIiage. De tweede kamer is tegen Dinsdag 6 Mei bjjeengeroepen. Ingekomen is de onteigeningswet voor de verlegging van de Maas naar den Amer. 's (.ravealiage. Tusschen Zandvoort en Velzen is op den spoorweg het lijk gevonden van een Leidsch student, die door een trein is overreden. 's Cravenliage. De 1" luitenant M. H. Dam me is bevorderd tot kapitein-intendant. Amsterdam. De minister van marine be zocht heden 's rijks werf alhier. Gisterenavond is op den Ooster spoor bjj het ran geeren der treinen te Bussum een man overreden. Hjj laat eene weduwe met drie kinderen achter. Sieuwc FVUela. Onder verdenking van haar pasgeboren kind gedood te hebben is alhier een vrouw gearresteerd die sinds drie jaar wedu we en moeder van drie kinderen is. Drussel. Bjj het banket, dat ter gelegen heid van de installatie van den aartsbisschop Goossens te Mechelen moet plaats hebben, zal de koning door een hoofdofficier en het provinciaal hof door den gouverneur vertegenwoordigd zijn. De gemeenteraad onthoudt zich. Zie in de rubriek Gemengde Berichten.) Caïro. De gouverneur van Berber begint in Noordelijke richting zich "met zijne troepen terug te trekken. Vier brigades Baschi Bazoeks en 500 andere soldalen zjjn tot den vjjand overgeloopen. De stammen tusschen Khartoum en Berber zjjn in opstand. Aden. Volgens een gerucht zou Osman Digma den koning van Abyssinië met een aanval dreigen, zoo niet alle christenen in Abyssinië muzelman werden. jTIadrid. Bjj Badajoz is een spoortrein in de rivier gestort. Er werden zestig personen ge dood. Men vermoedt dat hierbjj kwaadwilligheid in het spel is. 28 April, des morgens te 8 uren. Verwachtguur weder. T herinome te rst and te Middelburg, 27 Apr. 'a avonds 11 uren 43 gr. 28 a 'a morgens 8 uren 53 gr. 'a midd igs 1 uur 60 gf 'a avonds uren 57 gr. F. Datum. Plaats. Voorwerpen. Information. 28/30Apr. Middelburg, Inboedel, Notarishuis.

Middelburgsche Courant | 1884 | | pagina 2