BUITEIILAND. Laatste Berichten Gemengde Berichten. Algemeen Overzicht Weerkundige waarnemingen, Verkoopingen en aanbestedingen. Belgische brieven. delburg tot 2 boeten van 10 subs. 3 d. voor iedere boete. Terzelfder zake J. S. te Vlissingen tot 2 boeten van 15 subs. 7 d. voor iedere boeteJ. W. aldaar tot 2 boeten van 1 subs. 1 d. voor iedere boeteW. J. A. aldaar tot 2 boeten van 5 subs. 3 d. voor iedere boeteL. S. aldaar wegens het driemaal zich in kennel jj ken staat van dronken schap bevinden tot 3 boeten van 3 subs. 2 d. voor iedere boeteM. De L. aldaar terzelfder zake tot 3 boeten van 10 subs. 3 d. voor iedere boete; C. N. aldaar wegens het zich bevinden in kenneljjken staat van dronkenschap tot 15 s. 5 d. F. v. Gr. te Vlissingen, het zich tweemaal in ken nelijken staat van dronkenschap bevinden, beide feiten gepleegd na binnen de laatste zes maanden voor eenzelfde feit te zijn veroordeeld, tot 2 boeten van 10 s. 3 d. voor iedere boete L. D. aldaar, wegens het zich viermaal in kennelijken staat van dronkenschap bevinden, tot 4 boeten van 5 s. 3 d. voor iedere boeteS. N. aldaar, wegens het zich driemaal in kennelijken staat van dronken schap bevinden, na binnen zes maanden voor eenzelfde feit te zijn veroordeeld, tot een gev. ran drie dagen en 2 boeten van 10 s. 3 d. voor iedere boete; J. N. aldaar, wegens het driemaal zich in kennelijken staat van dronkenschap be vinden, tot 3 boeten van 5 s. 3 d. voor iedere boeteA. M. aldaar, wegens het tweemaal als boven, tot 2 boeten van 1 s. 1 d. voor iedere boeteC. v. R. te Middelburg, wegens het in kennelijken staat van dronkenschap verkeeren, en wateren buiten de bakken, tot 1 boete van ƒ10 8. 3 d. en 1 boete van ƒ1 s. 1 d.E. W. huisv. van T. B. te Vlissingen, het zich in kennelijken staat van dronkenschap bevinden, en het in zoo- danigen staat verstoren der orde, tot 1 boete van ƒ1 s. 1 d. en 1 boete van 3 s. 2d. en allen in de kosten van het geding. Vrijgesproken werden J. De P. te Vlissingen en M. B. te Middelburg. De rechtbank te Zierikzee benoemde tot deurwaarder bij het kantongerecht aldaar, den heer W. Timmerman, deurwaarder bij genoemde recht bank, ter standplaats Zierikzee. Te Arnemuiden zijn, met eene bevolking van 1793 personen, dit jaar reeds 40 kinderen geboren. Sedert eenige jaren werden te 's Heerenhoek twee bij elkaar inwonende zusters door de diaconie der Herv. gem. ondersteund. Van dezen onder stand en de liefdadigheid van anderen levende, hielpen de beide oudjes elkander uiterst armoedig, ja, in den laatsten tijd onbeschrijfelijk ellendig, door het leven. De eene zuster werd ziek en stierf vóór een paar dagen. Toen vond men, of schoon men geen geld, zelfs geen cent, dacht te vinden, nog 18 in haar bezit. Hierdoor kwam men op de gedachte, dat de nog levende ook wel een sommetje hebben kon. Men ondervraagde haar te dien opzichte en bereidwillig gaf ze den sleutel over van haar kastje om te onderzoeken en werkelijk vond men haar in bezit van eene som van 910. Zeer zwak van geest ver mogens verkeerden deze rijke armen steeds in de vrees van te kort te zullen komen. Zondag 11. hield zich te Koewacht een hoop Zigeuners op. Hij bestond uit ongeveer dertig per sonen, die negen beren en eenige paarden met zich voerden. Het zal vermoedelijk dezelfde troep zijn, die in de omstreken van Brugge (België) zich door eenige wandaden berucht maakte en onlangs Sluis met een bezoek vereerde. Ook te Sas van Gent kwamen Maandag eenige van dat volkje aan, die door de marechaussée onmiddellijk over de grenzen gezet zjjn. Zaterdag jl. zijn 6 personen uit Biervliet en 15 uit Nominer Eén in Hoofdplaat met de Wes- ternland van Antwerpen naar Amerika vertrokken. Onder hen bevond zich een jeugdig paar dat daags te voren het huwelijksbootje was ingestapt. Spoe dig zullen anderen dezelfde rei3 over de zee on dernemen. Bjj den landbouwer K. Vereecken te Rapen burg, gemeente Stoppeldijk, zijn in het begin dezer week ongeveer 56 stuks kippen gestolen. De daders van den diefstal zijn onbekend. Bij M. Njjssen, wonende in den Margaretha- polder, gemeente Zaamslag, werd op den tweeden Paaschdag eene groote som in geld gestolen. Tot heden was de dader onbekend door de ijverige nasporingen van den wachtmeester der maréchaussée te Ter Neuzen schijnt eenig licht in die zaak te zijn gekomen, daar door hem Maandagmiddag in het kantonnale hui» van bewaring te Ter Neuzen verstaanbaar. Ga nu naar uw kamer; Braun zal mjj naar bed helpen en gij kunt uw goed uitpakken. Morgen om acht uur moet gij present zijn, misschien reeds vroeger. Braun zal u waar schuwen". Een wenk met de witte hand en ik was vrjj. Hoe ik de trap naar mijn kamer opgekomen ben, weet ik nietik viel in een hoek van de canapé neer, verborg mijn gelaat in de kussens en snikte luid. Dat was dus de vrouw aan wie ik voortaan gekétend wasDit bleeke, onaantrekkelijke wezen, met dien jjzeren wil, die elke vrije op welling onderdrukt - »0! denk niet dat ik uw slavin zal worden; ik zal doen wat in mijn vermogen en billijk is, maar als gjj mij dwingen wilt, verzet ik mij ja ik zal mij verzetten Doch even daarna verweet ik mjj dien toornigen uitval weer. „Als Marie mij zoo zag of mevrouw Arnold Die zou zeggen: heb ik het niet voorspeld? Zij zal zich nooit leeren schikken; over een half jaar hebben wij haar terug, en Marie zou het hoofd schudden en vragen waar zijn uwe goede voornemens om u zelf op te roeden gebleven Alles weggesleept door uw toomelooze drift, die gij belooft hadt te bestrijden Ja Marie ik heb het beloofd en ik wil sterk zjjn. Dit voornemen bracht mij tot kalmte en ik ging mjjn koffer uitpakken. Nauwelijks was ik daarmede gereed of er werd geklopt en op mijn >binnen" verscheen er een alleraardigst dienstmeisje met een blaadje in de hand, waarop zich de door mevrouw Wilkens voorspelde soep bevond, bene vens een klein broodje, veel te weinig voor iemand met een gezonden eetlust. Wordt vervolgd.) werd overgebracht zekere C. L., wonende op het gehucht Reuzenhoek, verdacht van dien diefstal gepleegd te hebben. TN. Ct.) De brand onder Axel, waarvan wij gisteren melding maakten, had niet Dinsdag maar Maan dagavond plaats. Men schrijft de oorzaak toe aan het spelen van kinderen, van 4 a 5 jaren met lucifers. Zij wilden een vuurtje ontsteken en veroorzaakten daardoor de ramp. Een leidekker, die op het dak der scljuur, waai de brand ontstond, aan het werk was, bemerkte den brand het eerst en had nog juist den tjjd om zich van het dak te laten glijden. Hjj kwam zonder eenig letsel eraf. Uit een dissertatie van den heer H. Van Anrooy, dezer dagen tot doctor in de medicijnen gepromoveerd, waarin hij als onderwerp gekozen had een onderzoek naar de oogen zijner academie broeders, blijkt dat van de 470 studenten er 153 bijziende waren, én wel 27.23 pet van de medici, 35 pet van de juristen, 40 pet van de litteratoren, 61.11 pet van de philosophen en 22.22 pet van de theologen. De oogen van hen, die het onzienlijke tot studie kozen, zijn dus het best gebleven, en de philo sophen zijn de kortzichtigste. Onder al de onderzochten waren er maar 17 kleurblinden. Zij waren alleen onder de medici en de juristen. Te Nieuwe Niedorp vond een landbouwer dezer dagen zijn akker, onlangs door hem met erwten bezaaid, door eene vijandige hand met rood en wit mosterdzaad bestrooid. Wanneer uien be denkt, dat van mosterdzaad, ook op het best ge ploegde land, nog na verscheidene jaren telkenB weer opslag voorkomt, dan begrijpt men, dat niet alleen voor dit jaar de erwten van dien akker gedeeltelijk vernietigd zijn, maar ook het land zelf in waarde verminderd is. Procesverbaal is opgemaakt, en een onderzoek ingesteld naar deze baldadigheid. Onmachtig om de kwartjesvinders te straffen heeft de politie te Amsterdam thans een goed middel gevonden om hunne praktijken tegen te gaan. Als zij zulke kennissen ontmoet laat zij zooveel mogelijk allen waarschuwen die daarmee in aanraking komen. Dit liet zij o. a. den stati onschef van het centraal station doen toen zij bemerkte dat in een tot vertrek gereedstaanden trein eenige van die dobbelaars plaats hadden genomen tusschen een aantal boeren en buitenlui. De heer Ed. Van Hoboken van Oudelande, te Rotterdam, loofde een gouden medaille uit ten behoeve der te Amsterdam te houden internati onale hondententoonstelling. In een Drentsch dorp verkeerde een huzaar met verlof in kennelijken staat en zou daarom op last des burgemeesters en in diens tegenwoordig heid in verzekerde bewaring gebracht worden. Onze landsverdediger ging goed en wel mede, doch maakte bij den storen" een zjjsprong, wist zijne begeleiders in het cachot te duwen en de deur te sluiten. Toen ging hij doodbedaard zijn weg. Het heeft nog al eenigen tijd geduurd voor het hoofd der gemeente en zijn politieagent de vrij heid kon hergeven worden. Onlangs vermeldden wij dat bij de laatste raadsvergadering te Echt geen raadsleden, geen burgemeester en ook geen wethouders verschenen. Dat was vreemd, maar nog vreemder schijnt de gemeente-administratie daar gevoerd te worden. De vroegere ontvanger der gemeente is sedert ruim twee jaren overleden, maar de boeken en papieren zijn nog niet aan zijn opvolger overge geven hoewel de raad herhaaldelijk erop heeft aangedrongen dat de zaak zou geregeld worden, laat de burgemeester alles loopen. De begrooting voor 1883 is nog niet in orde, noch goedgekeurd, en aan een begrooting voor 1884 wordt nog niet gedacht; onder het bestuur van dezen burgemees ter is er jaarlijks een tekort geweest van 3 a 4000 guldenvroeger was er geld, thans kan de gemeente niet meer betalen. Het schijnt dat de leden van den gemeenteraad van Echt overeen gekomen zijn niet meer ter vergadering te ver schijnen, omdat zij niet meer willen werken met een burgemeester, tegen wien allen gekant zijn en die, niettegenstaande alle vertoogen, mondeling en schriftelijk tegen hem ingediend, onlangs weder herbenoemd is. De Hagenaars zijn boos. Zij werden be drogen door eene Italiaansche zangeres. Met groote letters was het optreden van mad. Donati aange kondigd de prijzen der plaatsen waren verhoogd en bjj haar optreden bleek dat zij niets meer was dan een zeer ordinair persoontje. Misschien was zij eenmaal een ster, maar dan behoorde dat eenmaal zeker tot den volmaakt verleden tijd. De heer Van Hamme had te ver geefs beproefd de zangeres te bewegen niet op te treden. In het Politieblad verzoekt de officier van justitie te Breda opsporing, aanhouding en op zending van Joris Van der Mark, leeftijd 26 jaren, geboren te Goes, wonende vroeger te Rotterdam, laatst te Breda. Hij was agent voor Ph. Van Buren te Rotterdam, die onder de firma „Alge- meene Nederlandsche Spaarkas", meubelen, ma nufacturen enz. verkoopt tegen wekeljjksche beta lingen. Van der Mark wordt verdacht van misbruik van vertrouwen ten nadeele van dien koopman gepleegd. De Transvaalsche deputatie is gisteren 'om 1 uur te Parijs aangekomen, en werd daar ver welkomd door den consul-generaal van den Oranje- Vrjjstaat en eene deputatie uit de Nederlandsche kolonie. Onder de aanwezigen bevonden zich vele dames, van welke mevrouw Van Hamel president Krüger een bouquet aanbood. Heden wordt de deputatie door Jules Ferry ontvangen, en over vijf dagen reist zij naar Lissabon door. In de oostelijke streken van Engeland, in Colchester, Suffolk en Essex werden gisteren schokken eener aardbeving gevoeld, die aan vele gebouwen groote schade veroorzaakten. Dit is de 255e aardschudding die in Engeland gevoeld wordt. De koningin van Engeland bevindt zich te Darmstadt in goede gezondheid, zij gaat eiken dag rijden. Eergisteren bracht de prins van Bat- tenberg haar een bezoek, wiens huweljjk den 30e® dezer zal plaats hebben. Van Hugo Schenk, den eergisteren te Weenen opgehangen moordenaar, wordt gemeld, dat hij, die steeds poseerde als vrjjdenker en verzocht had een wijsgeer in de laatste uren bij zich te mogen hebben in plaats van een priester, het sakrament aannam en den laatsten nacht met een priester biddend doorbracht. Het standbeeld, dat te Parijs ter eere van Berlioz zal worden opgericht, krijgt een plaats in het midden van de sguari- Vintemille, dus juist naast de rue de Calais, waar de vroeg gestorven componist den laatsten adem uitblies. Bij de eerste druk bezochte voorstelling in het pas opgerichte paardenspel Sidoli te Bucharest brak Maandag avond een der balken, waardoor het dak instortte en brand ontstond. Het vuur werd door den heerschenden storm snel verbreid, de lampen gingen uit en in het duister ontstond een vreeseljjke verwarring, waarbij vele personen in onmacht vielen, doo Igedrukt en verwond wer den. Er zijn reeds vijf lijken gevonden, maar men is nog pas met de opruiming van de ruïne bezig. Te Weenen is sedert het laatst der vorige week de Internationale Polar-Conferenz" bjjeen, waaraan voor Nederland dr H. Snellen deelneemt. Het doel der bijeenkomst is hoofdzakelijk bet vast stellen der algemeene regelen, welke voor het uitwerken en het openbaar maken van de weten schappelijke resultaten der verschillende Noord pool-expedities gedurende '82,83 aangenomen zullen worden. Aan de conferentie nemen deel Duitsch- land, Rusland, Engeland, Frankrijk, Zweden en Noorwegen, Oostenrijk, Denemarken, Nederland en de Vereenigde Staten van Noord-Amerika. Bergen op Kuoeii. Heden werden de laatste vischplaatsen verpacht. Besomd werd voor de perceelen: langs den oever van Noord-Beveland: p. 5 ƒ3, p. 6 ƒ20, p. 7 ƒ11, p. 8 ƒ18, p. 9 13 en p. 12 19. In de Zandkreek p. 2 135 en p. 3 43. In het Sloe p. 1 2, p. 2 ƒ2, p. 3 7, p. 4 ƒ3, p. 5 ƒ5, p. 6 ƒ6, p. 7 ƒ9, p. 13 ƒ16, p. 14 6, p. 15 4, p. 20 3 en p. 26 4. Het totaal bedrag der verpachting is 10.541. Amsterdam. Na verhoor van 67 getuigen a charge en 7 a décharge heeft het openbaar ministerie bjj het gerechtshof alhier in de zaak van De V., voormalig boekhouder van de firma Oostmeijer, geëischt schuldig verklaring van be klaagde aan vervalschi'ng van schrifturen en ver oordeeling tot 2 jaar celstraf, benevens een boete van 300 en twee a 250. De verdediger achtte de feiten onbewezen en vroeg vrijspraak. Heden over 8 dagen uitspraak. 's Cwraveuliag-e. Eerste kamer. In de heden gehouden zitting had de interpellatie van den heer Pijnappel plaats over de oprichting van een dynamietfabriek te Amsterdam. Men zie binnenland). Uit de mededeelingen der regeering bleek dat het departement van oorlog daaromtrent reeds eene overeenkomst had gesloten de minister verklaarde echter niet ongenegen te zijn met Amsterdam eventueel te overleggen omtrent eene nadere regeling ter meerdere afwending van het gevaar. De wetsontwerpen betrekkelijk besmettelijke ziekten en het vervoer van buskruit zijn aange nomen, alsmede dat betrekkelijk de ruiling van buitengronden in het Slaak. ilokkum. De heer mr C. W. A. Buma en verscheidene anderen hebben bedankt voor eene candidatuur voor lid der tweede kamer. Deze is thans van liberale zijde aangeboden aan den heer mr W J. Van Weideren baron Rengers, oud- burgemeester van Leeuwarden. taïro. Volgens gerucht is Berber in handen der opstandelingen. In eene vergadering van Engelsche en Egyptische autoriteiten is besloten Engeland aan te raden een expeditie van Engel sche en Egyptische troepen naar Berber te zenden. 23 April, des morgens te 8 uren. Verwacht O. wind. T her mome t e rst and te Middelburg. 22 Apr. 's avonds 11 uren 38 gr. S3 *8 morgens 8 aren 45 gr. 's middag» 1 nar 50 gr. 't avonds 5 nren 46 gr. F. Te Koudekerke werden gisteren, ten overstaan van den notaris P. Loeff, in het openbaar te koop aangeboden twee huizen en erven in het geheel ter grootte van 05 aren 95 centiaren, gelegen in de gemeente Biggekerke en gemerkt n° 4. Kooper werd de' heer A. Van Schaik voor 1355. Door het bestuur der waterkeering van den calamiteusen polder Anna Friso werd gisteren in het openbaar aanbesteed het verbeteren en onder houden der waterkeerende werken van genoemden polder. Ingekomen waren 4 biljetten van de heeren G. D. Bolier te Sliedrecht 2527 P. Ver burg te Coljjnsplaat 2379 C. De Wilde Az. te Kattendjjke 2370 en C. Bolier Cz. te Brui- nisse 2367. Te Breskens werd gisteren door het bestuur der waterkeering van het calamiteuse waterschap Oud- en Jong-Breskens, in het openbaar verpacht het recht tot het weghalen van broed- of mossel zaad van de hoofden of vooruitstekende werken op den vooroever van genoemd waterschap, in een perceel. Pachter werd de heer P. F. Wjjne te Philippine voor 225.15. Er is heden weinig uit Egypte te melden. Be langrijk is het evenwel, dat op hetzelfde oogenblik waarop Gordon zich op scherpen, verontwaardig den toon over de houding der Britsehe regeering heeft uitgelaten, tevens een herleving van het Londensche kabinet op te merken valt. Het zou nameljjk besloten hebben om een groot gedeelte van het Egyptische leger, dat thans in de vallei van den Njjl is gelegerd, Khartoum ter hulpe te zenden. Zoo dit bericht bevestigd wordt, dan bljjkt alleen dat Gladstone beter dan een paar dagen geleden overtuigd is van de verantwoor delijkheid der regeeringmaar de maatregel heeft overigens niet veel om het,.ljjf. De Egyp tische soldaten, die wij in de laatste maanden meer malen als verbazende lafaards hebben leeren kennen zullen natuurlijk vóór zij Khartoum bereikt hebben, op de knieën zijn gevallen voor den drei genden arm van den woedenden Soudanees. -De regeering wordt in een zeer lastigen hoek gedreven niet alleen verheft de gansche Engelsche pers zich tegen haar om de Egyptische politiek, maar nu heeft ook Hussein-Pacha uit Berber dringend om hulp gevraagd. Hussein kan 't met zijn 700 man niet tegen de rebellen uithouden, indien geen versche troepen worden gezondenalleen zoo dit geschiedt zal hij niet genoodzaakt zijn zich over te geven. Over de aanstaande conferentie, die zich in de eerste plaats met de financieele aan gelegenheden, maar dan ook zeker met de geheele Egyptische quaestie zal bezig houden, is nog niets nader bekend. De Duitsche rijksdag en de Pruisische kamer hebben hunne zittingen hervat en om aan het bezwaar van gelijktijdig vergaderen te gemoet te komen zal de kamer 's morgens bijeen zijn en de rijksdag des namiddags. Toch is deze wjjze van arbeiden voor vele afgevaardigden, die in beide lichamen zitting hebben, uiterst vermoeienden het is niet te verwonderen, dat de commissies niet beter vorderen met het onderzoeken der ver schillende wetsontwerpen. Naar men weet is de socialisten-wet aan de orde; maar 'tis de vraag of de behandeling oogenblikkeljjk zal kunnen beginnen, wijl de commissie nog de gisteren door ons aangestipte amendementen van den heer Windthorst moet onderzoeken. De kamer van afgevaardigden aan den anderen kant krijgt ver schillende belastingvoorstellen ter behandeling de groote vraag is echter of zij aan die behande ling wel zal toekomen. De Fransche minister van marine maakt zich gereed weder eens met een paar kredieten in de kamer te verschijnen, een voor Madagascar, en een voor Tonking, Het eerste bedraagt niet min der dan 4.700.000 frank, als kosten van onderhoud gedurende dit jaar '84 van de zeemacht en het korps troepen dat verschillende punten op de noord-westeljjke kust moet bezetten. Frankrijk bezit nu elf versterkte gebouwen op de kusten van Madagascar. Het expeditie korps wordt ge bracht op 3100 man; thans bedraagt het ongeveer 800 man. De krediet-aanvraag zal natuurlijk gezonden worden naar de speciale commissie, die belast is met het bestudeeren der Madagascarsche quaestie. De aanvraag voor Tonking is nog niet gereed, en deze schijnt dan ook minder haast noodig te hebben. De expeditie-macht in Ton king wordt nu onderhouden met hulp van de kredieten die in November 11. zijn toegestaan, ten bedrage van 20 millioen. Toch zal het noodig zjjn om nieuwe kredieten te vragen zoodra de kamer weer is bijeengekomen. In Tonking zelf heerscht na de bezetting van Hong-hoa de grootste kalmte. Alleen de ministe- rieele crisis te Peking en de gevolgen daarvan wekken de belangstelling, wjjl daarmede China's stemming tegenover Frankrijk en de kans op een oorlog worden in verband gebracht. Het blijkt dat de verandering van ministers heeft plaats gehad zonder beroering teweeg te brengen. Zij is, vol gens de berichten uit Peking, het natuurlijk ge volg van de ontevredenheid over de Chineesche politiek, in Tonking in praktijk gebracht; en kwam niet onvoorzienzij zoude volstrekt niet een meer vjjandige politiek noch tegenover de vreemde staten in 't algemeen, noch tegen Frank- rjjk in het bijzonder in zich sluiten. De heer Fr. Brandt, juridisch professor te Christiania, heeft een uitvoerig artikel gewjjd aan de door het rjjksgerecht genomen beslissing in zake het groote ministers-proces. Hjj brengt in herin nering, dat hjj, evenals al zjjne ambtgenooten van de juridische faculteit, van oordeel is, dat aan den koning een onbeperkt recht van veto bjj de herziening der grondwet toekomt, en dat hjj daarom de door |iet rjjksgerecht genomen beslissing om hare motieven moet afkeuren. Hjj verklaart, dat naar zjjne meening de staats-ministers en de staatsraden hunne ontzetting uit hun ambt vol komen verdiend hebben, omdat het door hen aan den koning gegeven advies, om de bekrachtiging van het Storthings-besluit, waarbjj de aanwezigheid der ministers bjj de beraadslagingen van het Storthing verplichtend werd gesteld, te weigeren, ongetwjjfeld voor het land nadeelig is geweest en de wet op de ministeriëele verantwoordelijkheid ontzegging uit het ambt in dit geval voorschrjjft. Verder schrjjft de heer Brandt, dat, al kunnen door het vonnis van het rjjksgerecht de in de grondwet aangenomen beginselen niet veranderd en de prerogatieven van de kroon niet opgeheven worden, dit vonnis ten gevolge zal hebben, dat de wil van het volk als wettige macht in den Noorweegschen staat is erkend, en dat geen Noor- weegsch kabinet zich op den duur zal kunnen handhaven, wanneer het in openljjken strjjd met de4 meerderheid van de volksvertegenwoordiging leeft. Brussel, 22 April. Zaterdag om half acht des avonds aangekomen, hebben de afgevaardigden uit Transvaal heden morgen om negen uur Brussel weder verlaten, naar Parjjs stoomende. Van het oogenblik waarop zjj den voet op Belgisch grondgebied zetten, zoowel te Antwerpen als in Brussel, hebben de Flamin ganten zich van de Boers" meester gemaakt, hen met beleefdheden overladen, en zeiven geposeerd, toen de heer Du Toit op de vergeljjking van hunnen strjjd om recht met den worstelstrijd der Transvalers, in denzelfden geest antwoordde. Ook

Middelburgsche Courant | 1884 | | pagina 2