Laatste Berichten. «BUITENLAND. Gemengde Berichten. Algemeen Overzicht, Benoemingen en besluiten. Onderwijs. Kerknieuws. Marine en Leger. Verkoopingen en aanbestedingen. Juist doordat die zoo laat en daarbij zoo fraai van qualiteit is, kan men daarvoor [linke prijzen bedingen. Een klein partijtje werd mij slechts aangeboden en daarvoor kon ik veel meer uitbe talen dan de zender, zooals bij mij zelve ver klaarde, bij verkoop in het klein had kunnen bedingen. Opnieuw beveel ik dus dit product dringend bij tuin- en landbouwers aan, te meer daar dit artikel, evenals de Zeeuvvsclie prei, zoozeer boven de soorten van andere provinciën uitmunt. Uien werden, in bet eiland Walcheren althans, zeer weinig verbouwd. De door ons verzondene brachten goede prijzen op. Uit andere deelen der provincie gaat de geheele oogst naar de markt te Rotterdam en ik geloof niet dal daarin verande ring te brengen isofschoon wij, behalve wanneer er op speculatie gekocht wordt, steeds dezelfde prijzen kunnen uitbetalen. Wellicht zal de pro ductie in onze omgeving in het loopende jaar weder grooter zijn. Tengevolge der steeds toe nemende aanvoeren in Engeland van Fransche, Spaansche en Egyptische uien, geloof ik echter niet dat men ooit weer op buitengewoon hooge marktprijzen zal mogen rekenen, zelfs niet bij strenge winters. Iu Aardappelen beb ik geen zaken kunnen doen; de prijzen waren overal te laag in betrek king lot den stand dor markt in onze provincie. De cultuur van Zomerwor telen heeft zich niet uitgebreid en van de weinige verbouwde zijn de meeste mislukt. Hun die lust gevoelen daar mede voort te gaan raad ik sterk aan zich te Zwijndrecht op de hoogte te gaan stellenik ben overtuigd dal de kosten en moeite van zulk een bezoek ruimschoots beloond zouden worden. De Winterwortelen, die wij verkochten, waren voor rekening van een Frieschen landbouwer, die, als de prijzen naar vvensch zijn, ook in dit voorjaar weder van onze diensten gebruik zal maken. Komkommers werden weder in tamelijke hoeveelheid geëxporteerd en de prijzen waren zeer goed. Aanvankelijk werkte de weersgesteld heid daarop buitengewoon gunstig en wij konden met recht groole zendingen verwachten, maar de stortregens en hel gure weder van Juli hebben veel kwaad gedaan. Dit artikel zou, als wij eens een warmen zomer kregen, zeer voordeclig blijken te zijn. Ik verzoek heeren tuin- en landbouwers dringend geen zaad van korte groene komkom mers te gebruiken maar alleen van lange soorten; lk zal tijdig daarvan zaad uit Engeland ontbieden en ben zeker dat de iets hoogere uitgave daar voor tot groot voordeel zal leiden. De Kroten werden in bet voorjaar tot goede prijzen verkocht, maar in het najaar was er geene vraag, daar ook daarvJn de oogst zeer overvloedig was en bet zachte weder ongunstig op het verbruik werkte. De houders hebben hunnen voorraad daarom gekuild in afwachting dal ze in het voorjaar, hetzij in Engeland hetzij in Holland, verkocht -kunnen worden. Bij strenge winters zou meti daarvoor stellig hooge prijzen bedingen. In Roode-, Witte- en Savoye Kooien was geen handel; de oogst was elders meer dan toereikend. Van de overige groenlesoorlen werd mij geene hoeveelheid van eenige beleekenis aangeboden. Vruchten werden meer verzonden dan vorige jaren en de prijzen, vooral van zwarte-, roode- en kruisbessen, waren weder voldoende. De resultaten der aanplantingen zullen zich elk jaar, door vermeerdering der hoeveelheid, doen bemer ken maar konden natuurlijk nog niet van groole beleekenis zijn. Upnieuw moet ik er op wijzeu dal deze vruchten vooral niet te rijp geplukt mogen worden; men rekene er toch vooral op dat dc hessen gedurende de twee dagen, die ze onvermijdelijk in de mandjes moeten verblijven, eene groote verandering ondergaan Het niel in acht nemen van dezen wenk heeft dikwijls onaan gename gevolgen, waaraan de Export-Maatschappij niet in staat is iels te veranderen, lk heb daarom vast besloten voortaan geene te rijpe hessen ter verzending aan te nemen. Voor hel eerst kregen wij een paar partijtjes Zeeuvvsche kersen, die naar genoegen van den eigenaar verkocht werden. Ik hoop dat dienten gevolge deze zendingen belangrijk zullen toenemen. Verder werden eenige hectoliters appelen en peren verzonden, die, als de qualiteit voldoende was, zeer goed betaald werden. Aan den kolos salen uitvoer van deze Iwee vruchten konden wij, van uit onze provincie, niet deelnemen. Van andere fruitsoorlen werd weinig aangeboden. Ter vermeerdering der artikelen, voor exjftrt geschikt, kan ik aan lien, die zulks op eenigszins groote schaal zouden willen doen, de cultuur van Roode Tomaten aanbevelen. Ofschoon ook die vrucht hier waarschijnlijk later dan elders rijp zoude zijn, is zij, ook in liet meer gevor derde seizoen, goed te verkoopen. Eene proef hiermede, in de nabijheid dezer stad genomen, is uitstekend geslaagd. Men kieze vooral geen andere dan hooge roode soorten. Uit den hier volgenden staat blijkt de hoeveel heid der voornaamste door ons geëxporteerde producten. SjalottenKilo 11400 Meirapen22050 Uien13600 Winterwortelen2500 Aardappelen2410 Komkommers Stuk 15286 Diverse kolen407 Kroten9220 PreiBos 7381 Zomerworlelen970 Selderij1014 Zwarte en roode bessen Kilo 1598 Kersen400 KruisbessenHeet. 7J Peren en appelen 33 Dat van sommige produklen de prijzen, meest tengevolge der groole aanvoeren van elders, zeer laag waren, werkte ongunstig op onze provisie- rekening, maar do hoofdoorzaak van het kleine bedrag daarvan is de, over hel algemeen, nog geringe productie, der voor export bestemde groen ten en vruchten. Ik wanhoop er geenszins aan of de, voor het bestaan onzer maatschappij be- noodigde quantiteilen, zullen éénmaal komen, maar uit den aard der zaak kan zulks niet zoo spoedig liet geval zijn. Men houde ook in liet oog dat de eerste jaren niets medewerkten ter bereiking van dat doel, en dat ook nu nog de toestand van den landbouwer niet zoo bloeiend is, dat men de groote uilgaven van hem zou mogen verwachten, die ontegenzeggelijk aan de verandering van land- in tuinbouw verbonden zijn. Laat ons hopen dat prachtige oogsten, gepaard aan hetere prijzen, in de eerstvolgende jaren krachtig tot de vervulling onzer wenschen mogen medewerken. Ten slotte blijft mij nog over U mede te deelen dat de Oester handel zich weder uitgebreid heeft, zoowel door verkoop voor onze rekening als voor die van andere personen. Alweder maakt deze post de gunstigste figuur op de Winst- en Verliesrekening en is, met het oog op de lang zame ontwikkeling der andere zaken, voor onze Maatschappij van groot belang. Wij verkochten, alles te zamen genomen. 215375 oesters, legen 116000 in 1882. Ik twijfel niet of deze lak onzer zaken zal blijven vooruitgaan, daar onze connec- tiën zich van jaar tot jaar vermeerderen. Het spreekt van zelf dat het bovengenoemde cijfer zeer gering is in verhouding tot den enormen uitvoer van dit artikel uit onze provincie, ja lot den omzet der verschillende oesterbankbezitlers elk afzonderlijk, maar men houde in het oog dat wij slechts als lusschenpersonen kunnen hande len en dus moeielijk hij groote partijen te gelijk kunnen verkoopen. Behalve eene partij Snoek werd er geen andere vischsoort door ons verzonden. De directeur eindigt zijn verslag met den wensch dat de volgende steeds gunstiger mogen zijn. bitegemeestees. Benoemd tot burgemeester van 's Hertogenbosch jh* P. J. J. S. M. Yan der Does de Wille bois. belastingen. Jh' M. De Jonge, ontv. der dir. bel., invoerr. en ace. te Evsden (Station), is benoemd tot ontv. der dir. bel. en acc. te Waardenburg c. a. Benoemd tot ontvanger der registratie en do meinen te Zuidbroek, J. R. Immink, thans te Zuid- hornte Schagen, J. Caland, thans te Elburg. entb,ebots. De herbenoeming van jh' C. Hartsen, is als commissaris van het entrepotdok te Amster dam ingetrokken, met dankbetuiging voor de diensten, door hem gedurende 32 jaren in die be trekking bewezen, en is benoemd tot commissaris van het entrepotdok teAmsterdam, m' M. O. Van Hall. leueb. Bij het personeel van den gen. dienst van het leger in N.-I. is benoemd tot officier van gezondh. 2e kl., de heer d' A. Halbertsma, arts. koloniën. De heer J. Van den Berg is gesteld ter beschikking van den gouv.-gen. van N.-I., om te worden geplaatst als vice-commandeur voor het vak van scheepsbouw bij een der marine-etablis sementen daar te lande. Aan de gemeente Schore is een rijkssubsidie geschonken van 300, ter tegemoetkoming in de kosten van het lager onderwijs. Voor het examen in nuttige handwerken, door de veveeniging Tesselschade uitgeschreven, werden tegen 18, 19, 25 en 26 Maart, 32 candidaten op geroepen, waarvan 2 niet opkwamen, 11 werden afgewezen, en 19 het diploma verkregen, zjjnde de dames: S. M. J. Blauw, J. C. Van Dijk, M. O. De Molee, P. Norenburg en C. A. Van Twist allen te DordrechtJ. W. De G-ast, te Den Haag, F. M. Grenier, te Delft, M. De Jong, te Rhijns- burg, M. Linders, te Rotterdam, L. Atema, te Schagen, M. P. S. Van Braam, te Leersum, M. Kuit, te Uitgeest, H. S. Langereis, te Medemblik, M. Van der Lijn, te Bovencarspei, A. Roos, te Zaandijk, J. Van Sonsbeeck en 13. F. Van Sons- beeck, beiden te Hoorn, O. S. W. Swart, te Wog- num en F. Van Weurdinge, geb Eekma, te Texel. Te Meliskerke is beroepen de heer A. J. Loois te Alameer. Te Zierikzee ligt het volgende adres ter teekening, gericht aan de synode der Ned. herv. gemeente. Geven met verschuldigden eerbied te kennen: de ondergeteekenden lidmaten der Hervormde gemeente te Zierikzee, dat zij prijs stellen op hun lidmaatschap van de Nederlandsche hervormde kerk, en op het bezit van herders en leeraars, die werkzaam zijn in vvjjzinnigen geest dat zij zich het verkrijgen van zulke voorgangers in de toekomst onmogelijk gemaakt achten, en niet zonder vrees zijn, dat zij dientengevolge be dreigd worden met een gedwongen uittreding uit de Nederlandsche hervormde kerk, indien de onderteekenings-formule voor aanstaande predi kanten en godsdienstonderwijzers, in werking ge treden den 15ea Januari 1883, wordt vervangen door de toen ter zijde gestelde. Redenen waarom zij u beleefd maar dringend verzoeken, het desbetreffende wetsvoorstel in te trekken." In plaats van den kapitein J. F. Meijer, zal de kapitein A. S. De Ronde Bresser optreden als commissaris bij de hoofdadministratie van het 3° regiment infanterie te Bergen op Zoom. Heden werd te Bergen op Zoom de bronzen medaille voor 12 jarigen trouwen dienst uitgereikt aan den muziekant J. Stoetzer, van de stafmu- ziek van het 3* regiment infanterie. Te 's Heer Arendskerke zijn de mazelen epi demisch heerschende verklaard. De school is tijdelijk gesloten. De verkooping van den boereninspan bij de erven C. op 't Hof onder 's Heerenhoek was Woens dag buitengewoon druk bezocht. Dat de lust tot koopen, niettegenstaande de ongunstige tijdsom standigheden, nog niet uitgedoofd is, bleek uit de aanzienlijke prijzen, die voor de paarden en koeien besteed werden. Vierjarige paarden werden verkocht voor 400 en 405zevenjarige brach ten tot 380 optien- en elfjarige tot 352; zelfs werd een 20 jarig paard verkocht voor f 95. Koeien liepen van de 176 tot 246, behalve de onkosten. Bij zulke koopdagen ontdekt men vooral de uitstekende werking der drankwet. Zag men, vóór dat die wet erwas, velen reeds vroegtijdig in kennelijken staat over den weg waggelen, waardoor zulk een koopdag een dag van uitspattingen werd, thans is een dergeljjk voorval eene zeldzaamheid. Op de hofstede van den landbouwer E. Van Hootegem te Kruiningen, zijn door een paard twee veulens geworpen. Hetzelfde paard wierp nu twee jaren geleden mede twee veulens. De eerste veiling oi inzet der landerijen, ter gezamenlijke grootte van bijna 70 HA., onder St. Annaland gelegen en toebehoorende aan den heer F. Wittouck, heeft deze week plaats gehad. Verschillende prijzen werden geboden, naargelang van de hoedanigheid van den bodem, den afstand van de kom der gemeente en de ligging aan een grint- of aardeweg. Voor de 42 perceelen werd van 265 tot 500 per Blooisch gemet van 39 aren 24 centiaren geboden. Vóór de invoering van het kadaster had men in die gemeente zoo genaamde veldboeken, waarin een der perceelen onder den naam van Weigert niet bekend was. Dit perceel, dat het hoogst is ingezet en uitmun tende grond is, heeft dus zijn ouden naam gehand haafd. Vóór ongeveer 25 jaren heeft de heer Wittouck deze gronden voor ruim 400 gekocht en ze later in verscheidene perceelen aan kleinere boeren verpacht, die er 40 60 per gemet voor opbrachten. Genoemde heer heeft dus goede percenten genoten, doch de voordeelen daarvan geniet het buitenland. Door de rijkspolitie te Noordgouwe wordt yverig onderzoek gedaan naar eene vermoedelijk gepleegde valschheid in geschrift. Door zekeren L. v. D., die lezen noch schrijven kan, is bij de commandietkas te Zierikzee eene som geleend van 130, onder borgtocht van twee personen. Beide borgen verklaren hunne handteekening voor valsch. Dinsdag had te Axel een kampstrijd op het biljart plaats. Er waren 40 spelers. Prijzen waren uitgeloofd voor hen, nl. die van de 20 stooten de meesten caramboles maakten 1B prijs 10, 2" 7, 3e 5 en 4e 3. De prijzen werden behaald als volgt: 1door De Meijer van Zuiddorpe, met 14 punten 2e door J. Rottier van Hulst, met 13 punten tegen J. A. Van Vessem van Axel3e door J. A. Van Vessem van Axel, met 13 punten; 4e door T. Kieboom van Hulst, met 12 punten tegen G. De Visser van Zaamslag. Te Kralingen kwam een paartje voor den ambtenaar van den burg. stand om zich in den echt te laten verbinden. Papa van de bruid was zoo door den sterkedrank beneveld, dat hij geen toestemming geven kon. Hij werd in voorloopige bewaring genomen en het huwelijk kon niet doorgaan. Een nieuwe industrie. Te Amsterdam komen twee heeren in een koffiehuis en spelen een party billard. Een der spelers stoot bij ongeluk met zijn queue een grooten spiegel in. De eigenaar eischt eene schadevergoeding van 100, die gaarne zal betaald worden, maarde speler heeft geen geld genoeg om te betalen en zal het even gaan halen, intusschen zijn horloge tot pand latende. Dit wil echter zijn vriend niethij zal hem de 100 wel leenen en laat den kastelein van een bankje van 1000 de schade afhouden. De man, gelukkig dat de zaak zoo spoedig en goed afloopt, kijkt het biljet niet nauwkeurig na en geeft 900 terug. Later bemerkt hij dat het bankje valsch is. De Bell Telephoon Maatschappij te Groningen heeft, naar men verneemt, in geen schikking willen treden, maar haar tarief op 120 per abonne ment gehouden. Dan zijn wij, Middelburgers, toch gelukkiger dat wij zeiven de handen in elkaar sloegen. De heeren J. en C. Blooker, stoomchocolaad- fabrikanten te Amsterdam, zijn door Z. M. den koning van Spanje tot hofleveranciers benoemd. Den heer Van Goor, vroeger pred. te Oud- Beierland, werd in de anti-revolutionaire kiesver- eeniging te Brielle een vraag gedaan betreffende zijn houding tijdens de treurige pokken-epidemie te Oud-Beierland. De heer Van Goor ontkende zijn invloed als evangeliedienaar aangewend te hebben om den tegenstand tegen de vaccine aan te wakkeren. «Ga het aan vriend en vijand te Oud-Beierland vragen" zeide hij „of ik op eenigerlei wijze geagiteerd heb. Het kan bewezen worden, dat ik op den kansel nooit het woord inenting gebruikt heb. Alleen heb ik als regent van het weeshuis tegen herinenting gestemd, omdat ik voor de weezen niet goed mag keuren, wat ik voor mijzelf en mijne kinderen af keur. Ik heb toen echter bet laatst mijn stem uitgebracht om geen invloed uit te oefenen." „In de pers werd ik beschuldigd mij, bij mijn vertrek uit Oud-Beierland, met mijn geheele gezin te hebben laten vaccineeren. Ik meende dien laster niet beter tot zwijgen te kunnen brengen dan door een aanzienlijke som ter beschikking te stellen van de commissie voor behoeftige poklijders te Oud-Beierland, indien een geneesheer durfde verklaren mjj of de ixujnen te hebben gevaccineerd. Tot op dit oogenblik wacht ik zulk een verklaring tevergeefs." Een eigenaardige toestand blijkt te Delft te bestaan. Het recht om de vaderlandscbe praal graven in Oude en Nieuwe kerk te laten bekijken wordt daar verpacht, de Delfsche Ct. meent voor 500 'sjaars, onder den naam «voor het ont sluiten van de deuren" hetgeen echter niet be let dat de pachter dezer dagen door de politie procesverbaal deed opmaken tegen twee heeren, die, de deuren open vindende, na het bezichtigen van het praalgraf weigerden de 15 centen entrée te betalen. Door het 2° bataljon van het te Maastricht in garnizoen liggende 2e regiment infanterie zijn, om het onoogelijke van den ratjetoeketei voor den garnizoensdienst weg te nemen, vertinde ijzeren borden en kommen besteld, waarvan de kosten door de gelden der kantine zullen gedekt worden. De man te Appelscha, die (zooals vroeger werd gemeld) door vrouw en schoonmoeder eerst afgeranseld en daarna met meeneming van alle huisraad verlaten werd, zit nog altijd de terugkomst van zijn echtgenoote te verbeiden, die in gezelschap van haar moeder en haar kind in een ander huis huishoudt, alsof er niets gebeurd ware. Onder den titelDe Kunstenares en de Keulsclie Rot, schrijft het Ilbl. «Die kunst geeft maar allemaal last in het huis," zeide onlangs een Amsterdamsche keukenmeid. Mevrouw hield veel van teekenen en wijdde zich vooral aan het genre «stilleven." Zoekende naar een goed onderwerp, kwam ze in de keuken, en besloot ze een hoekje er van uit te teekenen. Ze zette een diepe kast, waar ledige potten en pannen bewaard worden, openhet zonlicht viel door het keukenraam op eenige blauwe Keulsche potten, en als ze die wat verschikte, had ze zulk een schilderachtig stilleventje als men maar denken kon. «Mevrouw, ik ben nu net druk aan het werk," zeide Mietje. «Kunt u niet uw uitschilderen wat uitstellen «O, ik zal je maar een oogenblik plagen," zeide met een vriendelijk glimlachje mevrouw, die als een verstandige vrouw de keukenmeid gaarne in een goed humeur hield; «ik ben dadelijk gereed." Even wipte ze op om de potten en pannen wat te verschikken, toen het kleine vrouwtje bespeurde dat ze de ledige Keulsche potten niet tillen kon. De eene was vol geannexeerde boter, de andere vol verdwenen koffie, de derde stond onbeweeglijk door zwaar belaste suiker van de lichtste kleur. Tableau De keukenmeid haat thans meer dan ooit de moderne kunst en houdt het maar bjj het oude kunstje, dat al tij <1 nieuw blijft. Voor toekomstige huisvrouwen is het beter teekenen te leeren dan muziek. Met het eerste bezuinigen ze soms suiker, met de tweede vervelen ze vaak hun echtgenoot. Het bericht dat Jean Becker, de stichter van het Florentijuer strijkquartet, overleden zou zijn, wordt door het Frankf. Journal ten stelligste te gengesproken. Van Creta komen treurige tijdingen. Chris tenen vermoorden er Moslems en Moslems ver moorden Christenen. Zij schenden eikaars begraaf plaatsen, breken de telegraaflijnen en onderscheppen brieven. Dinsdag zijn de verkiezingen aangevangen, en men verwachtte dientengevolge hevige rustver storingen. Photiades pacha is nog te Constanti- nopel, en wacht op instructies van de Porte. Heinrich Heine vertelt in zijne Mémoires, die thans in de Gartenlaube worden gepubliceerd, o. a. dat zijn vader volbloed militair en kommandant van de nationale garde te Dusseldorf was. Heine zelf deelde niet zijns vaders smaak, al dweepte hij met hem voor Bonaparte. Maar de jongen had zoo'n afschuw van de Pruisische uniform, dat hij tegen eiken soldaat op straat den tong uitstak. In het geheel zal de universiteit van Edin- burg bij de April-feesten aan 69 buitenlandsche geleerden het doctoraat honoris causa verleenen. Uit Thuanan wordt bericht, dat de prins dei- koninklijke familie, die tot den moord der Chris tenen had aangezet, de doodstaf, waartoe hij veroordeeld was, heett ondergaan. Eene bekroning van schoone vrouwen zal 1 Juni te Bucharest gehouden worden. Voor de 5 schoonsten uit Bucharest, voor 3 uitJassy, voor 2 uit Galatz en Krajowa en voor 1 uit ieder der overige Bieden van het district zijn prijzen uitgeloofd. Voor de heeren is 't jammer, dat er geen tentoonstelling van de bekroonden plaats heeft. Ieder Rumeniër krijgt een brief van het comité, met een biljet, waarop hij den naam van de in zijn oog mooiste vrouw moet invullen, en zij die de meeste stemmen op zich vereenigen krijgen de prijzen. Een gevaarlyk clubje jeugdige avonturiers werd dezer dagen in Franklin, Pennsylvania, ont dekt. De troep bestond uit jongens die gemid deld tien jaren telden. Zij hielden bijeenkomsten, waar zij de plannen bespraken en voorbereidden om naar het Westen te trekken. Deadwood Jem was de hoofdman en gaf de laatste instructies. Om elke verhindering van den kant der bezorgde moeders te voorkomen werd allen bevolen hunne moeders te vergiftigen. Dit moest des avonds geschieden, en den volgenden morgen zouden de jongens op pad gaan. Het plan zou waarschijnlijk zijn uitgevoerd, zoo niet een dreumes van zeven jaren bang werd om de orders uit te voeren en zijne moeder veel te doen lijden; de kapitein stond hem daarop goedgunstig toe het vergif eerst aan de dienstmeid in te geven, onder voorwaarde dat, als zij zonder veel smart stierf, de moeder volgen moest. Toevallig hoorde de meid hiervan, en zij verwittigde de ouders van de plannen. Men begrijpt het eind der geschiedenis. Met verwijzing naar het op eene andere plaats in ons blad medegedeelde omtrent de Export- Maatschappij, dient nog vermeld dat als commis saris werd herbenoemd de heer W. H. De Brujjn van Melis- en Mariekerke. 's Ctravenliag-e. Tweede kamer. In de heden gehouden zitting is met eenparige stemmen aangenomen het wetsontwerp betrekkelijk het vervoer enz., van ontplofbare stoffen waarbij aan de regeering de bevoegdheid wordt verleend om, wegens heimelijk vervoerde gevaarlijke stoffen, een voertuig inbeslag te nemen of verbeurd te ver klaren, behoudens loslating onder cautie. De minister van oorlog heeft geruststellende verkla ringen gegeven omtrent de veiligheid by het bergen van buskruit in de forten en by den her bouw der fabriek te Muiden. llotterdain. Heden ochtend is alhier eene vrouw verbrand door onvoorzichtigheid bij het omgaan met een petroleumlamp. De ongelukkige is onder vreeselijke smarten overleden. maassluis. Het Engelsche stoomschip IJantcliff is heden nacht bij het binnenkomen van den waterweg met volle lading verbrand. Soeakiin. Bij eene verkenning stuitte de cavalerie op den vijand die, na een kort gevecht, het vuur staakte. Heden rukt de geheele Engel sche strijdmacht op. Slew-York. Onder de slachtoffers der over strooming van het Mississippi-dal dreigt hongers nood. llaïro. De telegraphische gemeenschap tusschen Berber en Shendy is hersteld. Bezuiden Shendy zijn de opstandelingen nog meester van het terrein. Ten overstaan van den notaris P. Loeff werd gisteren te Koudekerke, in het openbaar te koop aangeboden: Een hofsteedje met huis, schuur, erf tuin, boomgaard en bouwland, groot 60 a. 90 c. a. gelegen te Koudekerke aan den straatweg naar Middelburg. Kooper werd P. Aarnoutse Jz te Koudekerke, voor ƒ2576. Heden (Donderdag) is te Zierikzee aan 's lands kamer door de commissie voor de grintwegen in het openbaar, bij enkele inschrijving, aanbesteed het begrinten en bestraten van eenige wegen in Schouwen, te zamen lang 22104 M. in de jaren 1884, 1885 en 1886. Minste inschrijver was de heer J. Van der Linden te Zierikzee voor 76,000. Het werk is echter niet gegund. De Egyptische politiek is op een kritiek punt

Middelburgsche Courant | 1884 | | pagina 2