Gemengde Berichten. Benoemingen en besluiten. Onderwijs. Kerknieuws. Marine en Leger, Landbouw, Rechtszaken. afschaffing van nieuwe kerkelijke subsidiën, tegen de gemakkelijke wijze oui de grondwet, te veranderen. Verder wil hij in het onderwijsartikel staatsonderwijs énkel als aanvulling toelaten, de finaucieele verhouding met Indië geregeld hebben en tot wegneming der malaise een Baad der Kroon doen instellen, van 7-12 leden, niet onder 50 jaar oud, door den koning zonder verplichte mede werking der ministers te benoemen uit gewezen ministers, gewezen of fungeerende leden van de kameis, raad van state of hoogen raad, commissarissen des konings, hoog- leeraren of «dergelijken". De koning zon geheel vrij zijn dien raad al of niet te raadplegen en aau zijn adviezen al of niet openhaarheid te geven. De raad moet dienen om bij groote politieke oneenigheden, crisissen enz., de kroon te steunen als grondwettige raadgever. Nog wil de heer Van Nispen o. a. de gelegenheid hebben geopend, om bij elk hoofdstuk der begrooting afzonderlijk te stemmen over uitgaven tot een onderwerp behoorende. 2o. Van de heereu De Geer en Lohmsu, die willen uitgedrukt hebben »de volle regeeringsmacht berust bij duu koning" en »de wetgevende macht wordt door den koning in gemeen overlag met de S. G. uitgeoefend." Verder direete verkiezing ook vau de leden der eerste kamer en niet enkel uit de hoogstaangeslagenen regeling van den eed bij de wetregeling der gevolgen eener afstemming der bcgrooting; regeling der uitkeeringen aan kerkgenootschappen bij de wet eindelijk andere bepalin gen omtrent het onderwijs, die zij echter niet formuleeren. 3o. Van prof. Teilegen, die beperking der troonsop volging in de vrouwelijke lijn voorstelt, om degenen te weren die op ons land niet de minste betrekking hebben. Verder keuze der eerste kamer ook uit anderen dan hoogst aangeslagenen. Kiesrecht voor de tweede kamer naar huurwaarde te regelen, niet naar de personeels belasting. Opdracht van do hoogste beslissing bij admin. geschillen aan een onafhankelijk gezag, enkel in gevallen bij de.wet te bepalen. Buitengewone meerderheid nootïig voor grond wetsherziening. 4o. Van prof. Asser, tegen de regeling van het kiesrecht, nl. tegen het vasthouden aan een belasting bedrag, te meer omdat subsidiair de huurwaarde zelve als grondslag wordt voorgesteld. Prof. Asser meent, dat men de bepaling van het minimum geheel aan den wetge ver bad kunnen verlaten. Verder wil bij aau de capa citeiten kiesrecht verleend zien. 5o. Van rar. Parucombe Sanders, die de herziening te uitgebreid acht, met name wet de twee eerste hoofd stukken betreft, en meent dat de grondwet alken vrijheid vau godsdienst en onderwijs moet waarborgen, maar de regeling van het onderwijs en van de geldelijke betrekkingen tot de kerkgenootschappen geheel aan de wet behoort over te laten. Verder verdedigt hij een kiesrecht volgens een personeele belasting naar de huurwaarde, en wil hij bij een overgangsbepaling de nieuwe kamer doen kiesfen door allen die naar een huurwaarde van f24 belasting betalen. 6o Van den heer Beelaeits Van Blokland, die zich grootendeels vereenigt met de nota no. 2, en bovendien voorsteltover het verleenen van gratie den rechter te doen adviseeren die het vonnis heeft gewezen (de commissie wil aanwijzing bij de wet). Afschaffing van staatkundige eeden. Verkiezing van den voorzitter der eerste kamer door deze kamer zelve (evenals de commissie voor de tweede kamer voordraagt). Afschaffing van de voordracht ter benoeming van leden van den hoogen Tand door de tweede kamer. Kapitalisatie der uitkeeringen aan de kerkgenoot schappen met inschrijving in een der grootboeken. Voor verandering der grondwet geen ontbinding, maar meerder heid van 3/5. notarissen. Benoemd tot notaris binnen het arr. Dordrecht, standplaats, Charlois N. A. Van Buuren, cand.-not" aldaar. geneesk. dienst. Voor 5 jaren benoemd tot off. van gezondb. 2de kl. bjj het leger in N.-I. de heer R. G. M. Glogner. belastingen. Aan P. A. De Backer, is op ver zoek, eervol ontslag verleend als ontvanger der dir. bel. en acc. van het kantoor Goes (buitenge meenten). Zie laatste berichten van gisteren Tot onderwijzer aan de Ohr. bjjz. school te Rotterdam is benoemd de heer A. Kloosterman, thans onderwijzer aan de O. L. school te 's Heer Arendskerke. Ook prof. Donders te Utrecht is door de Edinburgsche universiteit honoris causa benoemd tot doctor in de rechten. een man als Thurna was voor Eveline, vooral in den beginne, iets verrukkelijks en bedwelmende. Het was alsof zij nog nooit geweten had wat leven was. Eerst wilde zjj de stad met al hare kunst schatten zien, vóórdat zij zich in de groote wereld liet voorstellen. Niets kon Lorenzo aangenamer zijn. Heden reden zij naar Versailles, morgen naar St. Cloud, bezochten museums en paleizen. Het was een waar genot voor hem om die vrouw, die hem beter begreep dan iemand anders, in te wijden op meer dan een gebied, waarop hjj kun- slenaar was. Zij studeerden, lazen en keken samen, niet als oppervlakkige toeristen, maar zij stonden by alles stil, en thuis gekomen schreven en spraken zij over hetgeen ze gezien hadden. Dat thuis was het met kunst en weelde ingerichte paleis van hem, die van zijne verre reizen alles meegebracht had wat hem beviel. Daarna namen de onvermijdelijke bezoeken een aanvang en die werden gevolgd door uitnoodi- gingen voor diners, soupers, bals, soirées, afgewis seld met comedie- en concertavonden. Het was onmogeljjk voor hen om in Parijs anders televen en zoodra hun huis op orde was en zjj de noodige bedienden hadden aangeschaft, gaf Thurna zijn vrouw den raad om hare salons eens per week te openen. Hiervan was het gevolg dat het op die avonden altijd stampvol bij hen was, vooral met heeren, en daar er gelukkig geen Chevionne onder was, die haar hart kon treffen door verhalen over haar moeder, ging alles schjjn- Vele ingezetenen van Born hebben in een request aan de tweede kamer verzocht om een onderzoek in hoever zij aanspraak kunnen maken op vrijdom van schoolgeld. Onder een vorig bestuur genoten zij dien vrijdom doch thans worden zij gedwongen schoolgeld te betalen. Beklagenswaardig moet de toestand dezer arme inwoners zijn. Onder hen is een huisgezin met tien kinderen, waar slechts een stuk droog brood in buis was, en dat nu tot betaling van het schoolgeld gedwongen werd. Eenige nieuwsgie righeid hoe het hoofd van dat gezin dien goo cheltoer heeft uitgevoerd of zal uitvoeren is wel vergeeflijk. Door mevr. de wede Kejjl, geb. Vader te Wissekerke, is aan de Ned .Herv. gemeente aldaar ten geschenke gegeven een prachtige zilveren wjjn- kan, om te dienen bij de avondmaalsviering. Bij de Chr. ger. gemeente te Scheveningen is beroepen de heer Wessels, pred. te Zierikzee. In plaats van den machinist 3e klasse R. 0. Van Ouwerkerk is de machinist-leerling le kl. J. G. De Hoog aangewezen, om naar Oost-Indiè' te vertrekken met het transport, dat 15 Maart a. per stoomschip Noord-Brabant derwaarts zal gaan. De officier van adm. 2de kl. J. J. Van Dieinen, uit Oost-Indië in Nederland teruggekeerd, is op non-activiteit gesteld. De 1" luit.-adj. Plet, van het 5de reg. inf., heelt de verdediging op zich genomen van den voor den raad van onderzoek gedaagden 1" luit. S., van het 3® reg. int. Op enkele uitzonderingen na worden de land- bouwiezingen, zelfs die te Middelburg, in het centrum van Walcheren, niet druk bezocht. Het bevreemde ons daarom niet dat het getal belang stellenden dat zich Zaterdag in het lokaal van mej. Boogaart te Seroöskerke had vereenigd om de lezing van den heer C. Mazure, prov. veearts 1° kl. te Middelburg, bij te wonen, niet bijster groot was. En toch, zoo ooit, hadden nu de afwezigen on gelijk. Niet alleen omdat de heer Mazure een onderhoudend, goed te volgen en te begrijpen spreker is, maar vooral omdat hij een onderwerp behandelde dat in zeer hooge mate de aandacht van de landbouwers behoorde te trekken. Waar er van alle zijden op wordt gewezen dat in het landbouwbedrijf, bij veranderde tijden, de bakens behooren te worden verzet, men dient te breken met het zoolang gevolgde stelsel van graanbouw en dat de veeteelt en de zuivelbereiding een groo- tere plaats dan tot heden behooren in te nemen, was er van een deskundige als de heer Mazure, bij eene lezing over rundvee, veel te leeren. Wij willen daarom trachten een beknopt overzicht ervan te geven. In de eerste plaats de natuurlijke historie van het rund behandelende, deelde spreker mee dat tot dit geslacht vijf soorten behooren het rund, de buffel de bison, de jack en de muskusos, en maakte hij ons ook door middel van fraaie platen opmerkzaam op de onderlinge overeenkomst dezer dieren en ook op de verschillende kenmerken der onderscheidene soorten. Zich daarna tot het rund bepalende, wees spre ker erop dat dit een der nuttigste dieren is: haar, huid, horens en klauwen leveren ons kleeding, matrassen, schoeisel enz.; vet en vleeseh strekken ons tot voedsel, evenals de melk en de daaruit verkregen boter en kaas. Niets gaat ervan verloren de ingewanden worden benuttigd bij het conser- veeren van levensmiddelen, ja zelfs de mest schenkt nieuwe kracht aan den grond, terwjjl eindelijk het rund nog een gewillig trekdier is. En toch, niettegenstaande al deze voordeelen bekend en erkend zijn, bleef de koe lang de paria onder de dieren. Het paard was in vorige eeuwen de trots der ridders en edelen, de koe werd aan de eigenen overgelaten. In latere tijden, ja tot in onzen tijd bleef de koe steeds eene onderge schikte plaats innemen en werd, waar de man zich het paard aantrok, de zorg ervoor aan de vrouw overgelaten. Het rundvee bleef bijzaak. In den laatsten tijd is hierin echter eene ver andering gekomen. Machtige concurrenten, Rus land en vooral Amerika, zijn opgetreden en over stelpen de wereldmarkten met hunne granen, en voor den landbouwer braken moeilijke tijden aan. De strijd om het bestaan werd moeilijker en zwaarder en men zag rond naar een redmiddel. Het oog viel op de paria, op het rund, of dat geen uitkomst geven kon. En dat de. paria dat kan en ook wil bewees spreker uit de voorbeelden van een Backwell en Collins, die in de vorige eeuw in Engeland den weg ertoe aanwezen en die, dank zij hunne energie en volharding, zichzelven niet all een schatten ver baar zeer goed. Lorenzo had er zich op voorbereid dat zij als de koningin van het seizoen zou schitteren en ofschoon zijn hand vaak trilde, als die van een Corsikaan, die naar zijn dolk grijpt, beheerschte hij zich toch, noemde zichzelf een domoor en' trachtte haar blindelings te ver trouwen. Af en toe vereenigde hij eenige ge leerden. en kunstenaars om zjju avonddisch en de keus dier gasten maakte zulke avonden tot een bron van onvermengd genot voor Eveline Het was zoo heerlijk om Thurna met die heeren te hooren spreken en zij voelde zich ook daarbij in haar element. Zij wist zelf niet hoe bekoorljjk zjj dan was, met haar aangeboren welsprekend heid, waaraan zjj een geestigheid paarde, die den koelsten Pavjjzenaar van zjjn stuk bracht. Dege lijke gesprekken waren voor haar steeds doel ge weest, nooit een middel om te pronken met geest of schoonheid. Ware zjj jjdeler geweest, d. w. z. had zjj beter de uitwerking harer verschjjning gekend, dan zou zjj Thurna menig moeielijk uur bespaard hebben. Wordt vervolgd.) zamelden, maar ook de weldoeners werden van hunne landgenooten. Het is herhaaldelijk gezegd en behoeft dus hier niet opnieuw aangetoond te worden hoe deze pio niers door kruising en veredeling van het vee tot de hoogste volkomenheid geraakten, hoe zjj, om zoo te zeggen, konden leveren wat zjj wilden. Dien kant moet het hier ook uitde bodem en het vee beiden leenen zich ertoe en de zorg, die men zich getroosten moet, zal ruim beloond worden. Er zijn drie middelen om het doelverbetering van den veestapel te bereiken, het vee in zich zeiven te veredelen, kruising met vreemd bloed of invoering van adellijke fokdieren. De eerste, als liggende onder ieders bereik en wei nig kapitaal vereischende, is de aangewezene weg, waarom spreker dien in bet bjjzonder behandelde, ook omdat hetgeen hierbjj behoort te worden in acht genomen bij de andere middelen niet mag worden vergeten. In de eerste plaats houde men rekening met de kleur die verlangd wordt en tracht dan in die kleur een goed vrouweljjk fokdier te vinden. Spreker stelde aan een goed fokdier de vol gende eischen een fijnen kop, groote zachte oogen, een breeden neus en fijne horizontale horens, een gladde, fijne huid, een langen goed aahgezetten hals, ruime borst, gesloten schouders, rechten rug, een breed kruis en een recht ingeplanten staart; verder fijne beenderen, een vierkanten, mooien uier met goed geplaatste tepels, een goeden melkspiegel en vooral flinke meikaders en groote melkkuilen Vooral de stier moet onberispeljjk zjjn, want. zoowel de vader.als de moeder leveren hun aan deel voor de eigenschappen van het kind, maar de vader beheerscht bovendien het getal. Wanneer de koe gekalfd heeft moet zjj goed gevoederd worden, opdat zjj hare krachten her- stelle en goed melk geve. Het kalf moet mins tens gedurende drie weken de volle melk te drin ken krjjgen en de eerste dagen niet, zooals meestal het geval is, slechts tweemaal daags, maar 3 of 4 maal, telkens b. v. een liter; zijn de drie weken om dan kan karnemelk met ander voedsel worden gegeven. Dat aan den stal de meeste zorg be hoort besteed behoeft niet gezegd, evenals dat op het drinkwater en voeder goed moet toegezien worden. Wjjdt men die zorgen aan het vee men zal er rjjkeljjk voor beloond worden. Ten slotte gaf de heer Mazure nog de volgende aanwjjzingen, waarop bjj de keuze van de fokdieren dient gelet te worden. Lengte van den kop 48 cM., breedte van den kop tusschen de horens 16, lengte van den hals van den achterhoofdskuil tot aan de seüoft 82, omvang van den hals 108, hoogte van de schoft tot op den bodem 149, omvang achter de voorbeenen 200, afstand van de onderborst tot den bodem 45, afstand van de boeg tot de elleboog (voorhand) 39, vandaar tot aan het darmbeen (middenhand) 75, vandaar tot aan de zitbeenderen 52, lengte van de zitbeenderen tot de boeg 166, breedte van het kruis tusschen de darmbeenshoeken 60 en afstand der beide zitbeenderen 38 centimeters. In onderscheidene couranten is reeds de dag, 24 Maart, vermeld, waarop de zaak der Utrechtsche studenten in hooger beroep voor het gerechtshof te Amsterdam zal behandeld worden Hit officieele bron kan medegedeeld worden dat door het hof nog geen dag is bepaald. Te Ellewoutsdjjk werd Zaterdag door den secretaris-kassier van het kolenfonda Eendracht maakt Macht, welks ledental tot 136 is gestegen, de vjjfde jaarlijksche rekening en verantwoording afgelegd, waaruit bleek dat over het afgeloopen boekjaar de ontvangsten hebben bedragen ƒ2050.43 4 en dat uitgegeven is eene som van 1949.05j terwjjl het totaal van het voorschot, met inbe grip van het goed slot, tot 571.91 was geklom men. Het aantal hectoliters steenkolen, bij de leden thuis bezorgd, bedroeg 2652, terwijl 362 HL. in de schuur geborgen werden. Hoewel de prijs der kolen, tengevolge van eenige onvermijdelijke uitgaven, dit jaar hooger is dan vorige jaren, ont ving men ze, vrjj thuis, a 58, cent per HL. Eene door den secretaris-kassier opgemaakte balans toonde den leden verder duidelijk aan dat de vereeniging in bloeienden toestand verkeert en dat ze alle eventueele pogingen van steenkolen handelaren, om door concurrentie de kolenvereeni- gingen in Zuid-Beveland ten gronde te doen gaan, met kalmte zou kunnen afwachten. Het bestuur, dat zich voor deze vereeniging zooveel moeite getroost, komt waarljjk zeer veel dank toe. Zaterdag jl. was de landbouwerszoon J. L. uit Nisse met een wagen hout te 's Heer Abts- kerke om te lossen. Toen hjj op het voorstel van den wagen stond, om een kleed op een dei- paarden te leggen, schoten deze, verschrokken door een hond, onverwacht uit, waardoor de jonge man tusschen de dieren viel. De wagen reed verder over hem heen, en met twee gebroken ledematen en een gevaarljjke inwendige kneuzing werd de man de naastbjj zjjnde woning binnenge dragen, waar hem geneeskundige hulp is verleend. Als een staaltje tegen welke hooge prijzen de paarden tegenwoordig verkocht worden, meldt men ons, dat op een boerenkoopdag te Nisae een 20jarige knol een bedaagde uit de paarden- wereld dus met de onkosten den kooper op ruim 170 kwam te staan. Te Tholen is men door het inslaan van een ruit in de consistoriekamer gebroken, en heeft daar de offerbus, die een vrij groot bedrag aan klein geld bevatte, leeggestolen. Bloedvlekken werden op den vloer der kamer en aan de deur van een kast waargenomen. De politie doet onderzoek. Het voorbeeld van dezen onbeschaam- den dief schjjnt navolging te wekken, want in een andere gemeente van 't eiland deed zich het zeilde geval voor Zondag is te Vlake door twee jongens, die de wacht moesten houden bjj een kudde schapen, een groote otter gevangenruim een meter lang. Dit moet een zeldzaam verschjjnsel in die streken zjjn. Te Noordgouwe leed een vrouw aan verstands- verbjjstering, zoodat reeds besloten was haar naar een krankzinnigengesticht te vervoeren. Dit schijnt haar zoon zich zoozeer aangetrokken te hebben, dat ook hjj waanzinnig is geworden. Althans Zaterdag namiddag vond men beiden in een put verdronken. Te Yerseke bedroeg de opbrengst der collecte voor de Maatschappij van weldadigheid f 22.32 en te Kruiningen f 18.05. De finanoiëele toestand van het harmonie fanfaren-gezelschap Prins Hendrik te Heinkens- zand schjjnt niet gunstig te wezen. Het bestuur voorzag dat weldra het honorarium aan den direc teur niet meer zou kunnen worden uitgekeerd daarom riep het Zaterdag avond de leden ter vergadering bjjeen om over de te nemen maatre gelen te beraadslagen. Het bleek nu dat het ledental, dat 71 had bedragen, tot 60 was ver minderd dientengevolge werd voorgesteld om na 30 April de lessen van eenmaal 's weeks tot een maal in de 14 dagen te verminderen en de andere Zaterdagen repetitiën onder leiding van een der werkende leden te houden. Dit voorstel werd aangenomen, onder voorwaarde dat, zoo spoed ig de kas het toelaat, weder tot de wekeljjksche lessen zal worden overgegaan. Men schrijft ons van andere zjjde dat het bericht, als zoude de diligence van IJzendjjke naar Breskens omgeslagen zjjn, niet juist is. De toe dracht der zaak is deze Het paard weigerde te trekken toen men nog maar even buiten IJzendjjke gekomen was. De koetsier reed zoo snel hjj kon met het uitgespannen onwillige dier om een ander paard, terwjjl do passagiers hun tocht te voet voortzetten. Zjj hadden ongeveer twintig minuten gemarcheerd toen de diligence hen weder inhaalde; en waren op hun tijd in Breskens. Van omslaan is in de verste verte geen sprake geweest. Bjj de viering van den Dies Natalis der acade mie te Groningen, 4 Febr., had een student, can- didaat in de medicjjnen, den inval een kwakzalver voor te stellen en de vereeniging tegen de kwak zalverij verschafte hem daarvoor eenige duizenden veelkleurige strooibiljetten, waarop aan de eene zjjde een bekendmaking van den werkkring der vereeniging en aan de andere zjjde waarschuwin gen tegen de meest gebruikelijke kwakzalvers waren gedrukt. Gekleed met zwarten rok, hooge boorden en een 'grijzen cylinder, stond onze student op zjjn sjees het publiek toê te roepen, dat hjj eerst door zjjn trompetter om zich heen had verzameld. In krasse bewoordingen werd het nut van dit of dat uitgeschreeuwd, doch onderwjjl werden de bil jetten bij grooten getale uitgereikt en rondgestrooid. Het blad dier vereeniging, waarschuwt tegen een annonce, waarbjj een onfeilbaar middel tegen epilepsie, vallende ziekte, wordt aanbevolen door zekeren Vogelsang, Handelslei 159 Antwerpen. Dat middel kost f 12 en bestaat louter uit suiker. De kwakzalver, die het aanbiedt, is koopman in boter en zjjne vrouw houdt een winkel van suiker en suikerbakkers artikelen. Bjj de loting voor de nat. militie waren te Oudepekela twee lotelingen met geljjke geslachts- en voornamen. Niet hij, die volgens de alph. lijst aan de beurt was, maar de andere werd door den militie-commissaris opgeroepen en trok van de zes nog in de bus zjjnde nummers, waaronder vjjf die als hooge werden beschouwd, een van deze laatsten, Toen de andere werd opgeroepen en den naam zjjner moeder opgaf, bleek de ver gissing. De militie-commissaris riep den eerste terug, noodigde hem uit het door hem getrokken nummer terug te geven, waaraan door deze werd voldaan en dat, in zjjn vroegeren vorm hersteld, opnieuw in de bus werd geworpen. Daarna lootte de aan de beurt zjjnde en vervolgens hjj, die ten onrechte was opgeroepen, doch nu viel hem een dienstplichtig nummer ten deel. - De daders van den diefstal ten postkantore te Breda zjjn nog niet opgespoord. Het is nu ook gebleken, dat een bedrag van ruim f 500 aan specie is gestolen Een persoon, verdacht den diefstal gepleegd te hebben, is weder vrijgelaten. Men beweert, dat éene firma 15,000 er bjj in schiet, terwjjl wat echter nog niet met zeker heid is te zeggen het totaal bedrag der gesto len munt- en bankbiljetten ongeveer 50,000 zou beloopen. Naar men zegt is onder de gestolen brieven er ook een die de maandeljjksche storting van den ontvanger der registratie te Bergen op Zoom bevat. De Tilb. Ct. meldt, dat de zoon van een smid, die vroeger de sloten van het nieuwe postkantoor geleverd had, Vrijdag ochtend met den eersten trein vertrokken was en aan de grenzen zou zjjn aangehouden en in verzekerde bewaring genomen. Waarschijnljjk zullen velen bjj 'dezen diefstal schade lijdenaangezien zeer weinig gebruik wordt gemaakt van de gelegenheid om de verboo ging voor aangegeven waarde te betalen of wel den inhoud van geldswaardige brieven bjj daar voor bestaande maatschappjjen te verzekeren. Te Amsterdam is een speculant gearresteerd wiens praktjjken, ter waarschuwing van zeer ve len, wel mogen vermeid worden. Hjj heet Bakker en deed vroeger een zwendelcompagnieschapzjjn deelgenoot werd daarvoor gearresteerd. De kis ten met bestelde goederen, welke daarna nog aankwamen, bljjken nu, zegt het N. v. d. D., door Bakker in ontvangst te zjjn genomen, ver moedelijk na een valsche handteekening. Sedert eenigen tijd had Bakker twee nieuwe bronnen gevonden om zich geld te zien toevloeien, zonder dat hiervoor iets in ruil gegeven werd. Hij had nameljjk in eenige nieuwsbladen advertentiën doen plaatsen, waarbij betrekkingen met een hoog salaris werden aangeboden en tevens het insluiten van een postzegel voor het antwoord gevraagd werd. Honderden deden dit, maar het antwoörd bleef altijd achterwege. Bjjna zonder uitzondering werden van deze oplichterij personen uit den kleinen burger- of minderen stand de slachtoffers. Nog grooter was het aantal van hen, die op in verschillende bladen geplaatste advertentiën schre ven, waarbjj geld ter leen werd aangeboden voor hen, die „zich in moeilijke omstandigheden bevon den". Personen van den meest verscheiden rang en stand werden hier dupe, zooals nu bljjkt, niet alleen door toezending van een postzegel, maar bovendien door per postwissel voorschotten over te maken, welke »in hun belang" gevraagd werden. »De zaken" liepen geregeld, en eiken dag vlo gen nieuwe vogels in het net, totdat plotseling aan alles een einde werd gemaakt. Toen Bakker toch eenige dagen geleden de ingekomen brieven bjj een boekhandelaar, waar zjj bezorgd moesten worden, kwam afhalen, werd hjj daar door twee politie-agenten gearresteerd en werden do inge komen brieven in beslag genomen. Uit die, welke reeds verscheurd in de snippermand ten huize van den beschuldigde werden gevonden, moesten nu de adressen worden bijeengezocht van hen, wier zaken reeds «behandeld" waren en die dus als getuigen d charge konden optreden. Dit ge lakte met een tiental. De beschuldigde is naar de celgevangenis over gebracht. Men herinnert zich dat de magazjjnen van het Maison du Printemps in Parjjs den 9=» Maart 1881 door een brand veel hebben geleden. Thans zjjn ze weer in orde gebracht, en heden wordt het

Middelburgsche Courant | 1884 | | pagina 2