Benoemingen en besluiten. Onderwijs. Kerknieuws. Marine en Leger. Gemengde Berichten. Burgerlijke stand. uitsluitend in het belang der drukke scheepvaart werd gevestigd en de diensttijd nog dezelfde is als 15 jaar geleden, terwjjl thans circa 7000 tele grammen per jaar behandeld worden. Door het bestuur der Nederlandsche Vereeniging van Gemeente-Ambtenaren zijn benoemd tot leden van de in de maand Juni a. s. zittingnemende examen-commissie voor aspirant gemeente-secre tarissen en ambtenaren ter secretarie voor de provinciën Zeeland, Noord-Brabant en Limburg: J. F. Jansen, burgemeester van Tilburg, tevens voorz. R. F. Stalenhoef, secr. van Montfoort, tevens vice- voorzit. J. Gr. Gerritsen, burgemeester van Groede H. G. Hartman jr., secretaris van Goes F, W. Yan Liempt, secretaris van Waalwijk, en tot plaatsv. ledenmr L. A. Bijbau, burgemeester van Co- lijnsplaatF. G. R. baron van Lamsweerde, burg. van BoxtelC. J. Yerheijen, secret, van Rozendaal- Heden is in de tweede kamer het afdeelings- onderzoek begonnen van de kleinere ontwerpen Dinsdag zal dat plaats hebben van de school wet-wijzigingen en de d'rankwetwijziging, de overeenkomst betreffende de bescherming van industrieelen eigendom de wijziging der wet op de orde van den Nederl. Leeuw en het voor stel Van Eek betrekkelijk de wijze van behan deling der troonrede. Denzeltden dag te 3 uren is er openbare zitting, waarbij de regeling de1" werkzaamheden zal worden bepaald. Donderdag 10 uur begint hgt tweede atdeelingsonderzoek met de suikerwet. Naar de N. R. Ct verneemt, is de grondwets commissie, wier verslag weldra in het licht ver schijnen zal, tot het besluit gekomen art. 194 dei- grondwet (over het onderwijs) geheel onveranderd te laten. Geen der voorstellen, waarvan er enkele in de afzonderlijke nota's, die bij het rapport ge voegd zijn, worden toegelicht, heeft in den boezem der commissie eene meerderheid kunnen vinden. Wat betreft de eerste kamer, blijft alles zooals het is. Voor de verkiezing der tweede kamer zou het kiesrecht worden toegekend aan ieder ingezetene, Nederlander, meerderjarig, die, in het volle genot zijner burgerlijke en burgerschapsrechten, eene woning, heel perceel of perceelsgedeelte, van zekere huurwaarde in gebruik heeft. Het bedrag dier huur waarde zou, binnen zeker maximum en minimum door de grondwet gesteld, voor de onderscheiden gemeenten door de wet worden geregeld. Is Let blad goed ingelicht, dan zou de minimum-grens nog lager dan eene weekhuur van éen gulden gesteld zijn. Het getal leden der tweede kamer zou voorgoed op 90 worden bepaald. Omtrent den krijgsdienst zou schier alles aan de gewone wet worden overgelaten, zonder eenige beperking omtrent duur of omvang. De Tranavaalsche deputatie komt Dinsdag a. uit Amsterdam te 's Gravenhage. Wanneer zij in eerstgenoemde stad aankomt wordt niet gemeld. Er zal haar in de residentie een concert door de zangvereeniging Excelsior en een groot banket worden aangeboden. De onderhandelingen met de Engelsche regee ring zijn gunstig afgeloopen. Het tooneelspel van den heer Willem Van Zuy- len: V Is maar een, smid heeft bij zijne eerste op voering, Vrijdagavond, zeer veel succes gehad. De N. Rott. Crt. laat zich over het geheel zeer gunstig over deze pennevrucht uit, en voorspelt het een langdurig succes. Het onderwerp, door den heer Van Znylen gekozen is lang niet nieuw, maar het bekoort velen en de bewerking ervan zal het stuk populair maken. Het stuk is eenvoudig geschreven, gemakkelijk te begrijpen en het staat juist op het peil van het groote publiek. Er heerscht in het gansche stuk een onopgesmukte, natuurlijke toon men hoorde den ganschen avond spreektaal, geen boekentaal. De uitvoering moet allerverdienstelijkst geweest zijnhet spel was zoo goed, als men van het ge zelschap van den heer Van Zuylen slechts kan verwachtenallen speelden flink en opgewekt De heer Van Zuylen, die een uitstekend type van een ouden knecht leverde, ontving een krans en de overige tooneelspelers werden herhaaldelijk teruggeroepen. Te Brussel zijn thans een 80tal Nederlandsche vrijmetselaars de gasten der Belgische broeders. Zaterdag werden zij in de tempel der loge des amis philanthropes ontvangener had Zondag een groot gastmaal plaats. Aan Prins Alexander, grootmeester-nationaal, zal een prachtig bloem- kussen van viooltjes worden toegezonden. De beide linten, die dit kussen versieren, dragen de wapens van Oranje en België. Het Neder landsche lichtblauw met oranjelint draagt tot op schrift au tres illustre frère prince Alexandre des Pays-Basqrand maitre national des frères macons Neerlandais, op het donkerblauwe Belgische lint leest men le grand orient de Belgique 23 - 24 Février 1884. ministers. Met ingang van den dag na dien, waarop de heer J. P. Sprenger Van Eyk als minister van koloniën zal zijn beëedigd, is de minister van oorlog A. W. p. Weitzel ontheven van de functiën van minister van koloniën, hem tijdelijk opgedragen bij koninklijk besluit van 25 November 1883 no. 3, met dankbetuiging. belastingen. Aan L. M. Van Kooten is op verzoek eervol ontslag verleend als ontvanger der dir. bel. te Amsterdam (2de kantoor) behoudens aanspraak op pensioen. leger. Op verzoek eervol uit Z. M. mil. dienst ont slagen de gen.-majoor van het leger in N.-T. J. W. Auffmorth, met behoud vau aauspraak op pensben, en onder dankbetuiging. koloniën. Op verzoek eervol uit 's lands dienst ont slagen R. Bossert, laatstelijk hulponderwijzer lij de In- landscbe Christen-gemeenten op liet eiland Haroekoe (Amboina), thans met verlof hier te lande, met toekenning van pensioen. consuls. De heer Fermin Ripalda, benoemd tot vice-consul der Nederlanden te San Sebastian, is in die hoedanigheid door de Spaansehe regeering erkend. onderwijs. Benoemd in de commissie, in het voorjaar van 1884 belast met het afnemen der examens ter ver krijging van de akte van bekwaamheid, bedoeld in art. 56, onder a van de onderwijswet in Zeeland a. tot lid en voorzitterde inspecteur van het lager onderwijs in de tweede inspectie b. tot ledenda schoolopzieners in het district Goes en in de arrondissementen Middelburg, Oostburg en Axel c. tot leden-plaatsvervangers de schoolopzieners in de arrondissementen Goes, Zierikzee eu Tholen. Zie Lvatste Berichten van Zaterdag.) In het officieele schoolverslag over 1882—1883 wordt omtrent het lager onderwijs het vol gende gemeld Er kwamen 31 openbare en 7 bijzondere scholen bij en 413 scholen werden vernieuwd, 221 verbeterd. Het getal van hen die onderwijs genoten nam met 10.770 toe, een gunstig verschijnsel, dat alles zins de aandacht verdient. Wel is waar stond daartegenover eene vermeerdering der bevolking van 6—12 jaren met 13.728, maar verreweg het m eerend eel daarvan is 6 jaren oud, geniet voor bereidend onderwjjs in huis of aan de bewaarschool en kan, bij de steeds toenemende zucht der ouders om het lager schoolonderwijs niet voor den leeftijd van 7 jaren te doen aanvangen, kwalijk beschouwd worden als het volstrekte schoolverzuim te hebben vermeerderd. Het getal van hen die geen onderwijs Ontvangen wordt gaandeweg geringer. De vermeerdering van het aantal onderwijzers bij de openbare scholen, met 396, was verre van vol doende om in de behoefte te voorzien. Wel is waar was de verhouding van het aantal onder wijzers tot dat der leerlingen, over het geheele rjjk, niet ongunstig maar door de uitgebreidheid van het onderwijs aan vele scholen moesten deze van meer personeel worden voorzien dan bjj art. 24 der wet is voorgeschreven, en bleven daardoor vele scholen, waar enkel de vakken ak worden onderwezen, daarvan verstoken. Dat onder dergelijke omstandigheden onophou delijk mutatiën in het onderwijzend personeel plaats grijpen, zooals in 1882 1153 malen gebeurde, en men, bij de steeds langer aanhoudende vacatu ren, de eischen aan de sollicitanten gesteld vermin deren moet, behoeft geen betoog, evenmin als dat de invloed daarvan op het onderwijs nadeelig terugwerkt. De hulp van vrouwelijk personeel, in ruimer mate voorhanden, kon ten deze veel verbetering aanbrengen, doch wordt slechts weinig ingeroepen. Bjj vele gemeentebesturen bestaan hiertegen be zwaren, die het schooltoezicht niet dan zelden vermocht op te heffen. Door rjjk en gemeenten werd in 1882 voor het openb. onderwijs uitgegeven 14.384.913.58 of f 2.829.406.70j meer, ontvangen f 1.353.05(2.28! of 3481.07 minder dan in 1881. Het zuiver bedrag der uitgaven was dus 13.031.831.29! tegenover 10.198.943.52 in 1881. Voor hooger, middelbaar en lager onderwjjs dat bij de land- en zeemacht, in de gevangenissen en het onderricht op de bewaarscholen blijven buiten aanmerking - - gaven rijk, provinciën en gemeenten uit na aftrek der inkomsten 17.048.602.88! tegenover 14.168.734.95! in 1881. De heer J. G. Geelhuysen, pred. bij de Luth. gemeente alhier, heeft het beroep naar Den Helder aangenomen. De heer W. H. Stenfert Kroese, predikant te Tilburg, heeft voor het beroep naar Zierikzee bedankt. Zondagavond werd te Axel de beroepen predi kant, de heer J. H. Geselschap bevestigd door zijn vader, den heer W. J. Geselschap van Amsterdam naar aanleiding van Genesis 12 v. 2, laatste woorden. Des namiddags deed de nieuwe leeraar zjjn in trede met Ephesen 1 v. 2. De kerk was eivol. De predikanten uit den ring waren allen tegenwoordig. De heer H. J. Krol Lz., te Ter Neuzen, heeft het beroep naar de hervormde gemeente te Budel, in Noord-Brabant, aangenomen. De luitenants ter zee der 2de klasse G. L. Goed hart en G. C. D. baron Van Hardenbroek, uit Oost-Indië in Nederland terug gekeerd, zijn op non-activiteit gesteld. In den raad van eer, bijeengeroepen in de zaak van den len luitenant S. van het 3e regiment in fanterie, hebben van dat regiment zitting de ma joor Phaff en de kapitein Von Leschen te Ber gen op Zoom, benevens de kapitein Wilkens, te Vlissingen. Zondag werd hier ter stede een zeldzaam jubi leum gevierd, waarvan wjj reeds met een enkel woord melding maakten. L. J. Dormaar, timmer mansknecht bij de firma M. K. Jeras en Zonen, her dacht toen den dag waarop hij vóór 50 jaren bij die firma in dienst trad en de halve eeuw, die hij haar vlijtig, trouw en eerlijk zijne diensten bewees. Natuurlijk ging die dag niet onopgemerkt voorbij en ontving de jubilaris van verschillende zijden zeer vele bljjken van belangstelling en waardee ring. Zoo werd hem door de firma Jeras en Zo nen een prachtig gouden remontoir horloge met toepasselijk inschrift vereerd, voegde een oud lid der firma een fraaie kristallen sigarenbeker op zilveren voet daarbij, en getuigden zjjne ka meraden door de aanbieding van een stel schoone wijnkaraffen en erbrj behoorende glazen van hunne achting en waardeering. Ook van andere zijde bleek den jubilaris dat zijn feestdag niet vergeten werd. Te Vlissingen breiden de mazelen zich uit; zij zjjn van een goedaardig karakter. Er worden pogingen aangewend om de bootjes van den Vlissingschen Havendienst ook dienst baar te doen zijn voor het vervoer van passagiers van en naar het locaalstation te Vlissingen, waar toe aan de Zuidzijde der brug een kleine steiger zoude worden gemaakt. Voor het reizend publiek zou dit een zeer groote aanwinst zijn. Zaterdag had Kruiningen een feestelijk aan zien, wijl uit vele woningen de nationale drie kleur woei ter gelegenheid van het 50jarig huwe lijksfeest van een paar behoeftige ingezetenen, nl. P. Sinke en echtgenoote. In de vergadering van de kiesvereeniging Gemeentebelang11. Donderdag gehouden, werd op voorstel van een der leden voor deze gelegenheid eene collecte gehouden, welke circa 16 opbracht, een som die op den morgen van het feest aan de oudjes is ter hand gesteld. Des avonds werd hun door het fanfaren- gezelschap E. m. M. eene serenade gebracht, en uit de kas van genoemd gezelschap aan de feest vierenden 10 afgezonderd. Te Driewegen maakt zich een vrijgezel ge reed om binnen kort naar Amerika te vertrekken met een kennis uit eene naburige gemeente, ten einde in de nieuwe wereld woonplaats te kiezen en de komst voor te bereiden van zijne ouders die, in 't bezit van eenig vermogen, niet ten onrechte oordeelen daarmede in Amerika op land bouwgebied beter te kunnen woekeren dan hier in het vaderland. Omtrent den landbouwer uit Wolfaartsdjjk, van wien wij in ons nommervan Vrijdag melding maakten, vernemen wij nader dat niet Amerika maar Transvaal het doel der reis is. De vriend, die de reis mede aanvaarde, was slechts geleider tot Londen, van waar hij reeds teruggekeerd is. Te Borssele was voor de zes lotelingen voor de nationale militie dit jaar slechts éen kans op een vrij nommer. Het geluk viel in een werk mansgezin op den tweeden en laatsten zoon, wiens broeder indertijd eveneens vrijlootte. Te Oostburg had Vrijdag middag een der metselaars, werkzaam in den toren van de nieuwe R. K. kerk, bij het nederlaten van een zwaren schalk, het ongeluk daarvan een stoot te krijgen die hem van de aanzienlijke hoogte waarop hij stond afwierp. Het gelukte hem evenwel onder de daling een balk te grijpen, waardoor hij in zjjn val werd gestuithij bekwam wel een vrij zware wond aan een der beenen, maar voor het oogenblik was zijn toestand redelijk. Door den heer J. Hage te Yerseke zal, in vereeniging met eenige aanzienlijke lieeren, een nieuwe zaak worden begonnen tot uitoefening van oeaterteelt en- handel op groote schaal. Een ge deelte van den put van den heer Borel met den aankleve van dien is daartoe reeds overgenomen. Door M. Nieuwenhnjjzen, schippersknecht te Yerseke is het volgend request aan Z. M. den koning gezonden. Geeft met den meesten eerbied te kennen Marinus Niemvenhmjzen, schippersknecht te Yerseke, voor wien, als de kunst van schrijven niet verstaande, ten deze optreedt en teekent mr. Johannes Justinus Bergsrna, advocaat te 's Gravenhage dat hij hij arrest van het hof van 's Gravenhage van 24 Januari jlbevestigende een vonnis van de rechtbank van Middelburg van 24 Nov. jl. voor mishandeling Ï3 veroordeeld tot twee maanden celstraf en acht gulden boete dat de mishandeling heeft bestaan in het toebrengen van een slag met een stok op 2 Maart 1883 j dat dejangdurige instructie, gewijd aan zijn zaak, geen' uitvloeisel is van het gewicht van het tegenover htm bewezen verklaarde feit, maar van de natuurlijke moei lijkheid om het bewijs te leveren voor een onbeduidend feit, waarvan op het oogenblik dat het gepleegd, werd niemand notitie nam dat het voorgevallene heeft plaats gegrepen in den vroegen morgen, toen reqnestraut met twintig andere knapen zich moest onderwerpen aan de loting voor de nationale militie, waarbij eenige opgewondenheid niet onnatuurlijk is, althans in den regel voorkomt; dat door het gestrafte feit geen minuut de rnst verstoord is, veel minder inbreuk gemaakt op het huisrecht, geen schade is toegebracht, geen afsluiting is verbroken, het dan ook geen gerucht in den lande heeft gemaakt; dat de straf hein voorkomt buiten verhouding tot het misdrijf te zijn dat hij tot adstructie hiervan onder Uwer Majesteits aandacht brengt, dat op denzelfden dag 24 Jan. jl. een candidaat in de medicijnen, welke een kostschool was binnengedrongen, zoodat de brandklok moest geluid wor den, de landelijke bevolking tot ontzet opdaagde en er gedurende een geruimen tijd onrust en gevecht ontstond, voor hot niet gevaarlijk (volgens verklaring van deskun digen, zoodat geneeskundige hulp schijnt ingeroepen) verwonden van twee personen is gestraft met acht dagen celstraf en acht gulden boete dat korten tijd daarop door dezelfde rechtbank, dië van Utrecht, een aantal jonge lieden, die gedurende uren de rust in een aanzienlijke gemeente hebben verstoord, met volkomen minachting van den huisvrede, met verbreking van afsluiting, toebrengen van aanzienlijke schade, terwijl een der beleedigden een paar dagen later overleden is, gestraft zijn met veel lichtere straffen dan de requestrant; dat hij, twintig jaren oud, hard moet werken voor zijn brood, en de zegeningen der beschaving hem slechts in zoo geringe mate zijn ten deele gevallen, dat hij dit request niet eeus teekeneu kan dat hij wel eens gehoord heeft, dat de wet voor alle Nederlanders gelijk is en zulks dan ook wel het geval behoort te zijn, waar overal ook in den naam Uwer Majesteit wordt recht gesproken dat waar de som der omstandigheden, die verkleinen, wordt opgemaakt, de schaai zeker zeer in zijn voordeel overslaat dat Uw Koninklijk recht van gratie wel in de eerste plaats strekken zal tot het wegnemen van onwillekeurige hardheden bij de bedeeling van het recht dat hij, schrijvende voor zich zeiven niet tegen anderen, meent hier verder niets te moeten bijvoegen, eerbiedig verzoekende dat het Uwe Majesteit Zal behagen hem te verleenen ontheffing der opgelegde gevangenisstraf, subsi diair vermindering tot zoodanigen tijd, dat niet hij, de jonge, ongeletterde schippersknecht, zwaarder wórde ge straft dan meer bevoorrechten. Voor eenige dagen werd in een dorp in de Meierij een muziekuitvoering gegeven, waarbij het bekende concert des ambassadeurs maar kinderspel was. De aanleiding ertoe was de volgende petit roman. De landman J. R. had met een jonge dochter vriendschap gesloten en dit wekte zoozeer de ontevredenheid zijner wettige huisvrouw, dat deze haar liefhebbenden man verliet. Eenigen tijd daarna vertrok ook de jonge dochter en met haar J. R. Ongeveer een half jaar later komt J, R weer opdagen, maar alleen. Dat alles had evenwel dermate de verontwaardiging van J. R.'s dorpsge- nooten gaande gemaakt, dat dezen meenden hem die kenbaar te moeten maken, wat geschiedde door hem een serenade van ketelmuziek te brengen. Het gerucht daarvan verbreidde zich over de om liggende dorpen en dit deed het aantal execu tanten, dat den eersteD avond ongeveer 200 beliep, tot 4 a. 500 aangroeien. De aard der »instru- menten" te beschrijven, is een onbegonnen werk; wij noemen alleentrompetten, klompen om op te brullen, emmers, clarinetten, vuilnisblikken, Turksche trom, gieters, rommelpotten enz. enz. enz. De geluiden, daarop gemaakt, werden aange vuld door toepasselijke liederen, met animo uit gegalmd. Nadat men twee uitvoeringen had gegeven werd de derde door de politie verhinderd. Met dat al mag J. R. nog van geluk spreken, omdat hem het lot niet bereid is, dat vóór eenige jaren een ander te beurt viel, die 't eveneens bij zijn medeburgers en burgeressen had verkorven. Deze werd door een 100tal lieftallige buurvrou wen voor een ploeg gespannen en, wanneer zijn gang verflauwde, met een douce violence aangezet. Het juiste getal geploegde voren is ons onbekend. Te Vlodorp heeft een vader door onvoor zichtigheid zijn kind vergiftigd door het toedienen van medicijnen bestemd voor uitwendig gebruik. De Amsterdamsche kiesvereeniging Recht voor Allen heeft toch een candidaat voor deprov staten en een voor den gemeenteraad gesteld. Zouden dat de drie heeren, die de bewuste ver gadering bijwoonden, hebben gedaan Volgens de N. Rott. Crt. wordtin de tuigen der loodskotters verandering gebracht door het laten varen op talreepen, in plaats van spanschroe - ven, zooals tot nu gebruikelijk is. In geval van noodzakelijkheid bestaat daardoor gelegenheid tot kappen, wat thans niet mogelijk is. Om muizen te verdrijven, is het best om een lapje goed, met terpentijn bevochtigd, achter het behangsel neer te leggen. Prins Jeröme Napoleon heeft Zaterdag 80 afgevaardigden van revisionistencomités ontvangen, en een adres van hen aangenomen. In antwoord daarop zeide hij o. a., dat de aanwezigheid van zijn zoon aan zijne zijde het bewijs was dat er eenheid heerscht in zijne familie, en dat het even onmogelijk is den vader van den zoon te scheiden, als de Napoléons van de zaak des volks. Het huis van afgevaardigden te Pesth heeft het op 18 Februari met Frankrijk gesloten han delsverdrag eenstemmig aangenomen. De Fritnsche oud-minister van oorlog Borel is te Parijs overleden. Uit New-York komt het bericht van een nieuw gebruik van de telefoon. Een heer zag een kostbaren hond alleen op straat wandelen, en hij meende in het dier dien hond van een ver afwo nend vriend te herkennen. Hij nam daarop den hond mede, vroeg door de telefoon aan zijn vriend of »Jack" uit was, en verzocht hem, toen het antwoord bevestigend was, door de telefoon Jack" te roepen. De microfoon werd aan Jack's oor gebracht. De proef gelukteJack blafte luid, en sprong verheugd, gelijk verloren honden doen die hunne heeren hebben gevonden. Maar Jack, die de inrichting eener telefoon niet begrijpen kon, was niet uit de kamer te krijgen, daar hij onge twijfeld meende dat zijn meester in de kamer er naast verborgen was. Hij bleef dus tot de eigenaar zelf kwam. Men ziet hieruit wederom hoe nuttig de telefoon is. Alleen is het vreemd, dat de heer zelf Jack' niet riep bij zijn naam, wijl toch honden gewoonlijk op hun naam antwoorden, te oordeelen naar de advertenties van vele ongeluk kige eigenaars. Zaterdag morgen zijn de drie moordenaars van graaf Majlath te Pesth Spanka, Pilety en Berecz gehangen. In den laatsten nacht werd de gevangenis door eene groote menigte omringd, die herhaaldelijk de veroordeelden toejuichte. De houding van het gemeen werd zoo dreigend, dat de politie met geweld optreden en de menigte uiteen jagen moest. Van 17 tot 24 Februari. Middelburg. Ondertrouwd W. P. Steur, jm. 21 j. met A. Flipse, jd. 20 j. P. Tavenier, jm. 53 j. met P. De Gruiter, jd. 38 j. W. F. Willems, jm. 30 j. met W. F. Coset, jd. 26 j. BevallenC. M. Hanssens, geb. Westendorph, d. M. P. Boel, geb. Wieriks, z. J. J. W. Zeven huizen, geb. Van der Harst, z. P. Alewijnse, geb. Louwerse, z. R. M. E. Villee, geb. Bioeksma, d. J. Brouwer, geb. Davidse, d. A. M. Bal, geb. Beverland, d. J. C. Van Uxem, geb. Bouwman, z. J. Geijp, geb. Van Hemert, d. C. M. Hendrikse, geb. De With, z. M. Van Keulen, geb. De Voogd, d. C. Kraak, geb. Henderikse, z. I. J. Boel, geb. Merk, d. (levenl.) OverledenJ. P. Aarnoldus, wedr van J. M. Dorius, 76 j. Van 16 tot 23 Februari. Vlissingen. Gehuwd: L. C. Boehme, wedr van T. J. Scherpings, 42 j. met O. H. Albus, jd. 32 j. A. Van der Wel, jm. 25 j. met C. Laroy, jd. 22 j. BevallenM. J. Kovff, geb. Collin, d. A. A. Van den Heuvel, geb. Emond, z. G. Wejjberg, geb. Schunselaar, d. J. H. Hamakers, geb. Adri- anissen, d. J. T. Ghjjs, geb. Boels, d. S. De Waard, geb. Meesen, z. J. Laernoes, geb. Van den Burg, d. L. Pierens, geb. Bakker, d. M. C. Parent, geb. Vader, z. Overleden: J. en C. Nagelkerke, z" 7 j. (tweel), G. J. De Kam, d. 4 m. W. J. Veekman, z. 2 m. A. Koppejan, z. 7 w. M. C. Launsbach, vrouw van L. I. Elias, 34 j. J. A. Kers, z. 4 m. A. R. J. Schenk, man van J. S. Ellefrinck, 50 j. Goes. Gehuwd J. Van der Bliek, jm. 30 j. met P. Kriekaard, jd. 22 j. BevallenP. Cornelisse, geb. Keukelaar, d. P.Bod bijl, geb. Cornelisse, d. J. Maartense, geb. v. d. Plasse, d. M. P. Rejjnierse, geb. De Leeuwen, z. M. H. Van Goethem, geb. v. d. Wijngaard, d. OverledenC. E. Hoekman, z. 10 m. M. Bal, ongek z. 20 j. Zierikzee. Gehuwd: O. B. ICloote, jm. 25 j. met J. Van der Klooster, jd. 22 j. BevallenJ. H. Van Aken, geb. Weasels, zs C. M. Houdkainp, geb. Muste, z. D. J. Hogerheijde, geb. Stoutjesdijk, d. C. D. Jongmans, geb. Breu- gelrnans, d. OverledenJ. Ermerins, ongeh. d. 68 j. J. C. Beije, z. 6 j. J. Janse, d. 16 m.

Middelburgsche Courant | 1884 | | pagina 2