BUITENLAND. pinp ei 1 ferpcMiip in Zeelui Laatste Berichten ïe Gemengde Berichten Rechtszaken. M u s i c a li a. Gemeenteraad van Vlissingen. Algemeen Overzicht. Lotelingen der lichting 1884, die vóór hunne inlijving met gunstig gevolg een examen afleggen, worden ingedeeld bij het korps hunner keuze, in het deor hen gewenschte garnizoen. Zij, die aan dit examen wenschen deel te nemen, moeten zich vóór 20 Maart schriftelijk wenden tot den commandeerenden officier ter plaatse, alwaar zij verlangen tot het examen te worden toegelaten, onder opgave van Naamvoornamen, woonplaats, alsmede het wapen of korps, waarbij en het garnizoen, waarin zij bij voorkeur hunnen militieplicht wenschen te volbrengen. Aan hen wordt kenbaar gemaakt, vóór 25 Maart, dag, uur en plaats, voor het examen bepaald. Het programma omvat 1° het schrijven van een goed leesbare hand2" de kennis van de gronden •der spelling van de Nederlandsche taal; 3° het rekenen met gewone en tiendeelige breuken; 4° de kennis van het Nederlandsche stelsel van maten en gewichten5° eenige bekendheid met de vader- landache geschiedenis, en 6° voldoende kennis der aardrijkskunde van Nederland. De miliciens, die aan het examen voldoen, wor den in de kazerne zooveel mogelijk bij elkander gehuisvest en kunnen, desverkiezende, zoo daartoe maar eenigszins de gelegenheid bestaat, met elkan der, met de aspirante onderofficieren of met de a3pirante korporaals menage houden. De rechtbank te Utrecht deed gisteren uitspraak in de zaak van bet Munsterkerkhof. De beklaagden Boddaert, Ram en Grenffell zijn schuldig verklaard aan twee wanbedrijven van het toebrengen van slagen, wat den 1* betreft met aanneming van verzachtende omstandigheden, en veroordeeld eerstgenoemde tot 8 dagen en de beide anderen tot 15 dagen celstraf, benevens twee boeten van 8. Beklaagde Grenffell, Turk en Van Rijckevorsel zijn voorts schuldig verklaard aan het wanbedrijf van verbreking van afsluiting en daarvoor ver oordeeld ieder tot een boete van 25. Beklaagde De Jong is vrijgesproken, overeenkomstig den eisch van het O. M. Na voorlezing van het vonnis sprak de voorzitter, mr Van Ittersum, ongeveer het volgende Zoo is dan eindelijk de beruchte zaak van het Munsterkerkhof beslist en ik hoop en vertrouw, dat de waarheid in deze zaak nu eindelijk voor het talrjjk publiek, dat met onverflauwde belang stelling de zaak heeft bijgewoond, zal aan 't licht gekomen zijn. De aard van deze zaak en de noodlottige samenloop van omstandigheden, waarmede zij gepaard ging, werkten't in de band, dat daarvan zichin den jbeginne allerlei overdreven voorstellin genhebben gevormd. En 't is verklaarbaar, hoezeer te betreuren, dat daaruit met niet altijd even zuivere bedoelingen, wapenen zijn gesmeed, om het Utrechtscbe studen tenkorps en zelfs de Utrechtsche universiteit te bestrijden. Maar ik aarzel niet, van deze plaats mijne diepe verachting uit te spreken voor de dagbladen, die daaraan hebben meêgedaan, vooral voor bet terecht reeds door den ambtenaar van bet O. M. gebrandmerkte blad, dat, in het kleed der vroom heid gehuld, dorst te bestaan de sehennende band uit te strekken naar de onpartijdigheid, dat dier baarst kleinood van den Nederlandschen rechter. De rechtbank zou niet geschroomd hebben u, mjjne heeren, naar Arastels hof te verwijzen, indien haar was gebleken, dat de dood der huisvrouw van Jacobus Hendrikus Van Rooijen het gevolg ware geweest van het voorgevallene op 31 Mei. Maar dank zij der voorlichting, die zjj ontving van uwe bekwame verdedigers, maar dank zij vooral het licht, dat zij mocht ontvangen van dezelfde universiteit, bjj monde van hare edelste organen, is 't haar gebleken, dat die dood, niet alleen volgens bet nationale strafwetboek, maar zelfs volgens de verouderde begrippen van het thans nog geldende Fransche wetboek, niet is ge weest een gevolg van 't geen er op dien morgen heeft plaats gegrepen. Ik wensch u daarmede geluk, mijne heeren. Helaas, dat uwe bekwame verdedigers u niet ge heel van schuld vermochten vrij te pleiten. Neen, er is dien morgen misdrjjf gepleegd, waar door wel slechts geringe materieele schade trou wens een element van minder beteekenis op straf rechtelijk gebied is aangericht, maar waardoor schrik, ontsteltenis en onrust is verwekt in een rustig gezin, de huisvrede is gestoord, inéén woord, zoo juist-door het O. M. uitgedrukt, intellectueel nadeel is teweeggebracht, onstoffelijk nadeel, dat niet in geld is te waardeeren, maar daarom niet minder gevoelig is. Neen, er is misdrijf gepleegd, onwaardig den eer naam, dien ge draagt, onwaardig den man, wiens feest gij vierdet, onwaardig de roemrijke universiteit wier kweekelingen gij zijt en die zoovele mannen heeft gekweekt, wier namen niet dan met eerbied worden genoemd. Meent echter niet, dat ik, nu de rechtbank, zoo als altijd, volgens wet en geweten haar plicht heeft gedaan, daarom den steen op u werpen zal. Want ik stem toe, dat geen boos opzet u dat feit heeft doen plegenslechts eenige minuten van jeugdige onbezonnenheid hebben u er toe gebracht. Het objectief element was hier veel zwaarder ver tegenwoordigd dan het subjectieve. Ik twijfel dan ook niet, of ge zult u in 't ver volg waardig betoonen, om onder de eerste rijen van kampioenen plaats te nemen tegen ieder, die opnieuw deze universiteit en uw korps zou willen aanranden, in wier bloei ook de rechtbank, die toch ook bestaat uit oud-studenten, levendig belangstelt. En wanneer ook voor u die schoone dagen zullen zijn voorbijgegaan, en deze vlek reeds lang zal zijn uitgewiscbt, dan zult gij er nog steeds roem op dra gen om te zjjn geweest studenten van de Utrechtsche universiteit en leden van het Utreehtsch studen tenkorps. Op deze toespraak, waarover menigeen zich met ons verbazen zal, komen wij nader terug. Wij vangen ditmaal aan met eene bljjde tijding, lezer! De zangvereeniging Tot Oefening en Uit spanning zal in Mei a. s. haar vijftigjarig bestaan vieren met een tweedaagscb muziekfeest. Dit is een zeldzaam voorrecht voor Middelburgen ook alle muziekvrienden in onze omgeving zullen met ingenomenheid het plan begroeten, dat niet alleen van het krachtig voortbestaan der vereeniging getuigt, maar tevens van het loffelijk pogen om het muzikaal leven in onze afgelegen woonplaats te doen bloeien. Dit is, volgens sommigen, nog te weinig het geval. Wel, erkennen zij, wordt hier veel aan muziek gedaanwel, zeggen zjj, vindt men ook hier meerderen die op het gebied der toonkunst iets degelijks kunnen voor den dag brengen, maar wat al te schroomvallig houden zij hunne talenten verborgen om ze alleen in den huiselijken kring te openbaren. Er ligt in deze opmerking wel iets dat juist is; er ligt een wensch in, dat de krachten die thans, als bij toeval, nu en dan te voorschijn komen, zich eenmaal zullen vereenigen. Wjj mogen niet onbescheiden zijn, maar is het niet zoet te hopen, dat der toonkunst godeB in de toekomst aan Middelburg eene ver eeniging voor kamermuziek heeft toegedacht Doch niet aan hetgeen niet is willen wij onze aandacht wijden. Als antwoord op een uitgespro ken wensch naar opgewekter muzikaal leven zal men ons daarenboven tegenwerpen, dat in deze maand zelfs twee concerten zijn aangekondigd. En we moeten erkennen, dat deze tegenwerping op dit oogenblik juist van pas is. Het eerste dier twee concerten is de tweede uitvoering in dezen winter van de genoemde zangvereeniging, welke voor dien avond een zeer afwisselend programma heeft gekozen. Over een der nummers willen we iets in bet midden brengenwe bedoelen het Requiem van Cherubini. Cherubini was een geboren Italiaan, en naar den smaak van zijn tijd en zijn land schreef bij vele opera's en operettes, met welke hij aanstonds in Italië een grooten naam zich verwierf. Toen hjj evenwel in 1788 in Parijs kwam wonen en zoowel daar als op zijne reizen door Duitschland de meesterwerken van Haydn en Mozart leerde kennen, greep in hem een, ook voor de kunst, zeer gunstige ommekeer plaats. Vooral maakte hij zich met de schrjjfwijze van Mozart vertrouwd. En zoo moet men ook aannemen, dat Mozart's Requiem, kort vóór dat van Cherubini verschenen, voor den laatste eene machtige aansporing is geweest om een dergelijk toonwerk te dichten. Reeds had hij door het schrijven van een Credo en eenige missen in den stjjl der kerkelijke muziek zich geoefend, zoodat het Requiem als een waar meesterstuk geboren werd. Het kan eene vergelijking met het werk van Mozart doorstaan, ja is op enkele plaatsen wellicht er boven te verkiezen. Hoewel niet direct berekend voor de kerkelijke plechtigheid heeft toch Cherubini's werk dezelfde verdeeling der enkele nummers als de mis, en men vindt er de in zijn tijd gebruikelijke orkest- bestanddeelenpauken en tamtam. Requiem is het eerste woord van het eerste gedeelte van dezen plechtigen zang voor de zielen der gestorvenen, die daarom ook missa pro defunctis genoemd wordt, In dat eerste gedeelte >geef hun eeuwige rust, Heerligt een innig gebed en tevens een diep gevoel van smart; het is eene karakteristieke in leiding, die grooten indruk maakt. Nog sterker is deze biddende gedachte in n° 2 uitgedrukt door de zoogenaamde imitationes of opeenvolging eener zelfde figuur in verschillende stemmen. De aan vang van n° 3 Dies irae, herinnering aan het laatste oordeel) moet door eenige krachtige stoeten van de trompet geschieden, waarna dan de slag van den tamtam volgt. Hierop begint het koor, door geheimzinnige figuren der violen begeleid, met de woorden: »Dag des toorns, dag van het weeklagen", alles pianissimo. Mozart, Verdi, Brahms en andere Requiem-componisten laten op deze plaats fortissimo zingen, en Verdi maakt zelfs gebruik van de meest levenmakende middelen van het orkest. Doch de wjjze, waarop Cherubini dit ge deelte opvat, is door haren eenvoud stellig aan- grjjpender. In plaats van solo's zingt het koor daarna eenstemmige tutti's in de verschillende stemmen. Het volgende nummer Offertorium bevat een indrukwekkende Fuga, en een melodieus Larghetto Hostias etc.). Het Sanctus (n° 5) is wel een der schoonste gedeelten, evenals het daarop volgend Pie Jesu. Het laatste gedeelte doet meermalen aan het werk van Mozart denken, behalve het slot, dat volgens het oordeel van bevoegden een parel is, zoowel wat gedachte als uitvoering aangaat. Cherubini's Requiem werd voor het eerst te Parijs opgevoerd in den winter van 18081809. Sedert dien tijd hebben vele zangvereenigingen bet werk onder handen gehad, meer dan de ker kelijke koren. In ons land werd het o. a. te Amsterdam onder Verhulst gegeven. Moge het ook met de middelen, waarover de Middelburgsche zangvereeniging kan beschikken, een verheven genot schenken Te Heinkenszand heeft Dinsdag de arbeider C. K. zich, bij het zuiveren van koren in den wanmolen, ernstig aaii de hand gekwetst. Men vreesde voor het verlies zijner vingers. Terwijl Maandag namiddag te Kruiningen zekere L. V. d. V., bakkersknecht, met een pistool naar musschen wilde schieten, had hij het ongeluk, dat, toen hij langs een heg ging, de haan van het pistool aan een tak haakte en overging, met het noodlottig gevolg dat het geheele schot hem in de rechterzjjde drong. Door den heer Rinkel werd hem de eerste geneeskundige hulp verleend. De ongelukkige verkeert in zorgwekkenden toestand. De uitvoering der steen best or tingen aan den Borsselepolder ondervond in de beide laatste weken nog al nadeel van den hevigen wind. Ofschoon zij bij elke goede gelegenheid onafgebroken werd voortgezet zal nog menig steenschip moeten worden gelost. De verhooging van het overgebleven vak van den waterkeerenden djjk aldaar behoort tot de geschiedenis. Door den districts-veearts is Dinsdag jl. eene verklaring afgegeven dat de runderen van den landbouwer J. J. De Bruijne te Sluis, (wijk Sint Anna ter Muiden), geheel hersteld zijn van het mond- en klauwzeer, waaraan zij lijdende waren. Te Axel is door de politie proces-verbaal opgemaakt tegen eene vrouw, welke zich meteen middeleeuwsch bedrijf, n. 1. dat van waarzeggen een soort van broodwinning zocht te verschaffen] Die liefde, die liefde! Dezer dagen zal een bruidje van 56 jaren zich voor het leven verbin den met een 73jarigen Philemon, j \0 tempora O moresIn een Friesch blad leest men: Huwelijksaanvraag van drie jongelingen, jeugdigen leeftijd, aan niet onbemiddelde Burgerdochters van 20 a. 27 jaar. Zij, die belangstellen, komen aan huis bij dengene, dien zij verkiest. Zondags niet te spreken. Volgen de namen van een drietal helden die öf geestig meenen te zijn èf geen ander middel weten om een vrouw te krijgen. Yan hooge ach ting voor de vrouwen en het huwelijk getuigt de annonce niet. Voor eenigen tijd kwam te Prinsenhage iemand, die de prediking bijwoonde in de Nederd. Herv. gemeente, waaraan hij schijnbaar alle moge lijke aandacht schonk. Toen de kerk uit was_, ging hjj naar den predikant, zeggende, dat bij hem met heel veel genoegen had gehoord, en er nu wel spoedig eene commissie uit Sirjansland zou komen, waar men een leeraar van zijne rich ting verlangde. In het daarbij door hem gevoerde gesprek deelde hi) mede, dat hij Gazelle heette en te Zierikzee thuis behoorde. De predikant, ofschoon zich over Sirjansland niet uitlatende, ont ving zijn bezoeker met gastvrijheid, en deze liet zich het hem voorgezette goed smaken. Den vol genden dag, begaf deze persoon zich naar den heer M. B., met wien hij, na eenige onderhande ling, een koop sloot van f 1000 aan huiden, van welk artikel hij wel bleek verstand te hebben. Aan den heer B. had hij gezegd Van der Veen te heeten en te Bruinisse woonachtig te zjjn. De heer B. nochtans was voorzichtig genoeg eerst aan den burgemeester van Bruinisse te vragen, of daar iemand van den hem opgegeven naam bekend was. Hierop een ontkennend antwoord ontvan gende, heeft hij zich ook wel gewacht de door hem verkochte goederen af te zenden. Van eene commissie uit Sirjansland is natuurlijk ook later niets vernomen. Aan de meeste steenfabrieken in de IJsel- streken is nog weinig of niets verkocht, wat den eigenaren groote schade veroorzaakt, daar de steen door den hoogen waterstand minder in waarde wordt. Er is nog zeer weinig vraag naar 't artikel. Prinses George is gisteren te Dresden overleden. Uit Berlijn wordt aan Daily Nervs gemeld, dat te Hamburg eene vereeniging is opgericht onder den naam van Duitsche Borneo-maatschappij, met het doel om op Borneo gebied te krijgen, handelsstations op" te richten en plantages aan te leggen; een concurrent dus van de Engelsche Borneo-maatschappij Een dame in Jeffersonville in Indiana is bijna levend begraven geworden. Zij was lid van de orde der Ridders en Dames van eer," en aan baar zou door dat weldadigheidsgenootschap de laatste eer worden bewezen. Zij was zeer geacht en velen waren opgekomen om bij de begrafenis tegenwoordig te zijn. De treurende vrienden mochten ten laatste nog een blik slaan op de gelaats trekken der overledene, en juist wilde men de kist sluiten, toen een der aanwezigen een kreet van verbazing uitte, en de geestelijke kalm meedeelde: dat de plechtigheid geen voortgang zou hebben, wijl mevrouw Neeley waarschijnlijk nog leefde." Men hoopt haar nog te behouden. De tentoonstelling te Calcutta is reeds door een 500.000 personen bezocht. De tijd der sluiting is wederom veertien dagen uitgesteld. Volgens een bericht uit Weenen schijnt de moordenaar van den ambtenaar der geheime po litie Blöch een schoenmakersleerling te zijn, ge naamd Stellmacher. De tijding, dat de koning van Italië in Maart een bezoek aan het Berlijnsche hof zal brengen, wordt nu weer tegengesproken. Burnand, een welbekend auteur van parodies en andere tooneelstukken, had zich zeer te beklagen over de Saturday Review. Dezer dagen nu liet hij in de Gaiety opvoeren een burlesque, getiteld Camalarzaman. De held is slaperig en zegt Something Pil read, reclining on the sofa, To send me off to sleep. Hjj neemt iets op van een stoel naast de canapé en zegt dan Perhaps this will do. The very thing the Saturday Review, leest dan met veel moeite een regel en valt in slaap. De redacteur van de Volkfreund te Straats burg is veroordeeld tot zes weken gevangenisstraf wegens beleediging van den kroonprins. Marie Colombier is voor den rechter van in structie gedaagd wegens baar Sarah Barnum, dat in strjjd met de goede zeden wordt geacht. Zjj beweert volstrekt niet naar een succes porno- graphique" te hebben gestreefd en Sarah Bernhardt niet op het oog te hebben gehad. De bedekte straat in Milaan, nu bekend onder den naam van Victor Emanuel-galerjj, heeft een glazen koepeldak, aan den binnenkant van welken een ketting van gaslampen zich bevindt. Het aansteken dezer lantaarns op eene zoo groote hoogte leverde steeds bezwaren op, ook uit het oogpunt van veiligheid, totdat men er iets op vond. Men vervaardigde een miniatuur spoorweg naast de gasbranders, en zette daarop een electrisch locomotiefje dat een in wijngeest gedoopten pit achter zich sleept. Wanneer nu het licht moet worden ontstoken, steekt men de pit aandan loopt het locomotiefje snel in de rondte en doet zijn plicht, tot groote verbazing van de wandelaars die eiken avond deze voorstelling gratis bijwonen. In verhouding tot zijne bevolking maakt Italië meer gebruik van de telephoon dan eenig ander land der wereld. De >Algemeene Italiaan- sche Telephoonmaatschappij" beeft nu 4786 abon- nenten, dat is 'eene vermeerdering van 100% in het laatste jaar. c=r cz=> Datum. Plaats. V oorwerpcn. Informatiën. 7 Febr. Middelburg, Manufacturen, Kouion. 7 Middelburg, Hofsteedje enz., Woutersen. 7 f Middelburg, Wei- en Bouw)., Verhulst. 7 M Middelburg, Huizen, Verhulst. 8 H Vlissingen, Schip, v. Uije Pieterse. 9 n Aardeuburg, Booraen, Fullink. 12 rr Westkapelle, Bouwland, Woutersen. 12 n Schoondijke, Hofstede, Brevet. 12/13, Middelburg, Meubels, V erhulst. 13 M Ritthem, Hofsteedje enz., Tak. 14 H 'sGravenpol- Hofstede enz., Paardekooper der, Overman. 14 V Middelburg, Huis, Tak. 15 Middelburg, Inboedel, Verhulst. 15 V St. Laurens, Hofsteedje, Tak. 22 H Serooskerke, Hofstede enz., Tak. 22 Middelburg, Huizen, Slegt. Zitting van heden, Woensdag 6 Febr., 's namiddags te 2 uren. Voorzitter de heer A. Smit. Afwezig met kennisgeving de heeren Verkuyl Quakkelaar en Pot. De notulen van het in de vorige vergadering behandelde werden gelezen en goedgekeurd. Eenige ingekomen stukken en missives houdende goedkeuring van raadsbesluiten, werden voor ken nisgeving aangenomen. Goedgekeurd werd de begrooting van den Vlis- singschen rijweg voor 1884. Ingewilligd werd een verzoek van de Sociélé anonyme des chemins de fer économiques Neerlan dais om uitstel voor éen jaar van de op haar rustende verplichting, ingevolge art. 1 der concessie voorwaarden voor de daarstelling en exploitatie van den stoomtram VlissingenMiddelburg, tot den aanleg van een tramlijn naar bet lokaal station en havenstation en eventueel naar de badplaats. Ingewilligd werd ook een verzoek van J. G. Van den Bosch om ontheffing van hoofdeljjken omslag. Vervolgens werd besloten tot aankoop van stedelijke gevestigde schuld tot een bedrag van 7000 nominaal. Aan W. F. Van Riet werd in koop afgestaan een stuk grond achter den nieuwen weg, ter grootte van 102 M2, tegen den prijs van f 2 per M2 en aan C. Maters een stuk grond buiten de Duin poort, groot 1326 M2, tegen 5 per M2. Verhuurd werd aan A. Bok het zoogenaamde wachthuis, gelegen bjj de voormalige Duinpoort, tegen een huurprijs van 3.50 per maand, terwijl besloten werd bedoeld wachthuis voor een bedrag van 1000 tegen brandschade te verzekeren. Nog werden voor 5 jaren aan de Sociélé anonyme des chemins de fer économiques Neerlandais ver huurd eenige gronden, deel uitgemaakt hebbende van de vestinggronden. Aan burg. en weth. werd een crediet verleend van 1000 voor het nivelleeren van vesting wallen. Bij de verschillende besluiten tot verhuring van gemeente-eigendommen werd eenige vrij vermake- Ijjke discussie gevoerd over de vraagof niet alleen de gemeente maar ook de huurders het recht zullen hebben telken drie maanden de huur op te zeggen. Met groote meerderheid was de raad van oordeel dat alleen de gemeente dat recht mag worden toegekend. Ten slotte werd behandeld en aangenomen een voorstel van drie raadsleden, om het raadsbesluit van 11 Jan. jl. betrekkelijk een aan de regeering in te dienen request omtrent den belasting op bet gemaal en gedistilleerd te wijzigen. 's Sfravenliagre. Kapitein Van der Linden is benoemd tot magazijnmeester der artillerie te Ter Neuzen. Met ernstige berichten uit Egypte vangen wjj heden aan. In de laatste dagen was onze aan dacht niet alleen op de reis van generaal Gordon, maar vooral ook op de positie van Sinkat en Tokar gevestigd, welke plaatsen geljjk men weet door Baker-pacha zouden worden ontzet. Baker had Sinkat rechts laten liggen en was langs de oevers van de Roode rivier, waar Engelsche kano neerbooten gestationeerd zijn, tot Trinkitat ge trokken. Hier was hjj nog den derden, en den vierden Februari was hjj van plan om naar Tokar te marcheeren. Met de uitvoering van dit plan heeft hjj een begin gemaakt, maar tot Tokar heeft zijn leger het niet gebrachtwant voor dien tjjd werd hjj geheel verslagen door de troepen van den Valschen Profeet, gekoinmandeerd door Osman Digna. Het gevecht moet bloedig geweest zijn Baker verloor niet alleen een gedeelte van zijn artillerie maar ook 2000 man, dus meer dan de helft van zjjne troepen. Baker zelf kwam be houden uit den slag en sloeg met de overgeble venen op de vlucht naar de kust, waar zjj zich inscheepten op een kanoneerboot naar Soeakim. Van de redding van Tokar kan nu geen sprake meer zijn, en het is te hopen dat de opstande lingen Baker niet zullen nazetten en zich verza melen voor Soeakim en Khartoum, wachtende tot de Egyptische troepen hen aanvallen en geslagen worden. Men begrijpt, welk een roep er in het land zal opgaan over de nieuwe zegepraal van het leger van den profeetook moreel zal de overwinning zeer groot zijn, en weldra zal men te doen hebben met een vjjand, tweemaal sterker en machtiger. Zulk een ellendigen toestand vindt nu Gordon, als bij eerstdaags in Khartoum komt zonder troepen, alleen met veel geld om de ontel bare volgelingen van den Mahdi om te koopen. En welke uitwerking zal de tijding dezer nieuwe neerlaag in Engeland hebben Men heeft daar juist gisteren uit de troonrede, waarmede de nieuwe zitting van het parlement werd geopend, eenige algemeenheden gehoord over de Egyptische zakeD. De oude bekende woorden, dat nog niet aan het plan, om de Britsche troepen uit de Njjlstreek terug te roepen, gevolg kan worden gegeven. Bij de beraadslaging in bet lagerhuis over het adres van antwoord op deze troonrede kwam dan ook de heer Bourke voor den dag met een amendement, waarin het gedrag der regeering in hare Egyptische politiek werd ge laakt. Volgens zjjne zienswijze kon geen maatregel doel treffen, wanneer de regeering dien niet grondde op de onbeperkte erkenning van de verplichtingen, welke zij door hare tusschenkomst in Egypte had aanvaard. Dit amendement werd echter met 77 tegen 20 stemmen verworpen. De beraadslaging in het lagerhuis is nog niet afgeloopen, wel die in het andere parlementaire lichaam, waar lord

Middelburgsche Courant | 1884 | | pagina 2