Gemengde Berichten. Benoemingen en besluiten. Onderwijs. Kerknieuws. Marine en Leger. Landbouw de zaak opgericht door Johan Coenraad Altorffer, die den 9on Februari van dat jaar lid was ge worden van bet boekdrukkers-, boekbinders- en boekverkoopers-gilde binnen de stad Middelburg. Tot 1813 bleef de zaak onder dien naam gevestigd, terwijl wij in 1801 de firma ook als stadsdrukker zien vermeld. Van 18131838 werd de firma veranderd in de Erven J. C. Altorffer, terwijl van 1838 tot heden de zaak onder die van J. C. W. Altorffer is voortgezet. Allengs werden de zaken uitgebreid, en sedert 1859 traden de fir manten ook op als drukkers van het Zeeuwsch Genootschap van Wetenschappen. Het behoeft geen betoog dat de degeljjke boek handel van Altorffer gedurende deze lange reeks van jaren een levendig aandeel heeft genomen in de intellectueele ontwikkeling der stad Middelburg zij stonden steeds in den voorsten rei waar het de verbreiding van kunsten en wetenschappen betrof en wisten ook menige schoone uitgave aan dat doel dienstbaar te makeD. De oudste dier uitga ven is de Middelburgsche Naamwijzer, welks eerste jaargang van 1716 dagteekenten bijJanYanHoekke in 't licht verscheen, terwijl van 1801 af die naamwij zer bij den stadsdrukker J. C. Altorffer werd uitgege ven. Bij gelegenheid van den jaargang 1853 heeft de heer J. C. Altorffer dan ook een toevoegsel daarin geleverd, waarbij het voorzeker niet tot de dage- lijksche verschijnselen behoorde, dat hij op een honderddertigtal voorgangers van dat pe riodiek werkje kon wjjzen. Tot hunne voornaamste uitgaven behooren ver der de verschillende werken van mr A. J. Yan Deinse over strafrecht, strafwetten enz.het Adresboek van Middelburg, Archief. Vroegere en latere mededeelingen, voornamelijk in betrekking tot Zeeland, uitgeg. door het Zeeuwsch Genootschap van Wetenschappen, enz. Bovendien heeft een der tegenwoordige firmanten, nl. de heer J. 0. Altorf fer, zoowel in eigen uitgaven als in verschillende bundels talrijke letterkundige bijdragen geleverd, welke van zijn wetenschappeljjken zin en dichter lijken geest getuigen. Vllssingen, 4 Febr. De gemeenteraad zal a. Woensdag, des namiddags te twee uren, een openbare zitting houden ter behandeling van de volgende voorstellentot goedkeuring der begroo ting van den Vlissingschen rijweg van 1884; omtrent een verzoek van de directie van den stoomtram om uitstel tot het leggen van rails naar de buitenhavens en eventueel naar het bad huis; omtrent het bezwaar van J. G. Van den Bosch tegen zijn aanslag in den hoofdelijken om slag tot aankoop van stedelijk gevestigde schuld; tot verkoop van gemeentegrond aan W. F. Van Riet en C. Materstot verhuur van het wachthuis bjj de Duinpoorttot verzekering van idem tegen brandschadetot verhuur van gemeentegrond aan de directie van den stoomtram en tot het verleenen van een krediet aan burgemeester en wethouders voor het nivelleeren van vestingwallen. Ten slotte zal nog ter tafel komen een voor stel van drie raadsleden naar aanleiding van ar tikel 40 der gemeentewet. De tijdeljjke waarneming van het vacante kan toor der directe belastingen, invoerrechten en ac cijnzen te Bath is opgedragen aan den commies verificateur der 2e categorie der dir. belastingen den heer J. W. Enserink te Hoek van Holland. Cortgene. 2 Feb. In de gisteren gehou den raadsvergadering werden tot onderwijzeressen benoemd de dames C. M. Yan Heuven te Maas dam en mej. Yan Hecke te Rjjnzaterwoude. Deze vergadering werd gehouden in een nieuw lokaal van den heer Van der Linde, dat aan de bepalingen der drankwet voldoet, terwijl door den heer W. J. Vader een kaart van Zeeland werd geschonken, die in de gemeente-kamer zal worden opgehangen. Naar wij vernemen hebben de ingelanden van de Anna- Jacoba- en Willempolders, gemeente St. Philipsland, besloten den onlangs doorgebroken djjk van den Willempolder te herstellen. Brouwershaven, 3 Febr. De verkiezing voor een lid van den raad, in plaats van den heer H. J. Brandenburg, door gedeputeerde staten van Zeeland van zijn lidmaatschap vervallen ver klaard, zal plaats hebben den 19en Febr. a. en de herstemming, zoo noodig, den 4en Maart d. a. v- Yzendijke, 3 Feb. De vorige week werd in dit blad melding gemaakt van het verbaliseeren van een twaalftal leden van ons nuts-departement wegens het na tien uren verblijven in de herberg, waar zij dien avond eene algemeene vergadering hadden gehouden. De zaak zal echter niet ver volgd worden, maar het onaangename en laakbare van de handeling wordt daardoor niet weggenomen. Dientengevolge hadden vijf leden van het depar tement eene vergadering verzocht, die gisteren avond werd gehouden, en waarin door hen werd voorgesteld den heer C. De Vos, burgemeester, op wiens last, naar men beweert, proces-verbaal was opgemaakt, het lidmaatschap te ontnemen. Iedereen vond dit een krassen maatregel, ja sommigen vonden hem al te streng. Na langdurige discussie werd een voorstel gedaan van den volgenden inhoud: Den heer De Vos wordt kennis gegeven dat de handeling, tegenover zijne medeleden op Dinsdag 11. gepleegd, algemeene afkeuring verdient." Over dit voorstel staakten de stemmen, zoodat, volgens het reglement, eerst in een volgende vergadering een tweede stemming zal plaats hebben. Tot candidaat voor lid der tweede kamer is in het district Rotterdam van anti-revolutionaire zjjde gesteld de heer J. M. Voorhoeve. Rottfs Mannenkoor hoopt in de tweede helft van Mei e. k. zijn 30jarig bestaan te herdenken en dit te doen met een tweedaagsch muziekfeest. Koor en orkest zullen samengesteld zjjn uit de beste krachten der stad Rotterdam en de solo's aan met roem bekende artisten worden opgedragen. Aan de uitvoeringen zal door ongeveer 600 mede werkenden worden deelgenomen. In een artikel in de Gids over Oldenbarnevelts graf vraagt mr D. Yeegens, of, indien de hoofd bewerker der Unie -van Utrecht een standbeeld verdiend heeft, die eer evenzeer, zoo niet in hooger mate, niet toekomt aan hem, wien men het bovenal te danken had, dat de pijlbundel, door de Unie gewrocht, omklemd bleef door den leeuw met het zwaard; aan »den grootsten staatsman, die ooit ons land bestuurd heeft, naast prins Willem, den grondlegger van onzen staat, den stichter onzer republiek" aan Johan Van Oldenbarnevelt Het lid van den raad van Ned. Indië mr H. D. Levyssohn Norman heeft zijn pensioen aangevraagd en zal deze maand naar Nederland vertrekken. In November zijn in de residentie Amboina (Molukken) herhaaldelijk schokken van aardbeving waargenomen. Ongelukken of schade aan gebouwen werden daardoor niet veroorzaakt. Uit nadere berichten over de Nisero blijkt, dat oorspronkelijk door den radjah van Tenom de volgende eischen zijn gesteld. 1° Een door de koningin van Engeland en den koning van Holland geteekend contract, waarbij bepaald wordt, dat hij als vrij vorst wordt erkend en dus zijn havens steeds kan openhouden en alles uit- en invoeren; 2° een som van 62,000 pd. sterling3U de uitle vering van twee hem vijandige en ons bevriende hoofden, die indertijd van hem zijn weggeloopen en zich thans bij ons in de IV Moekims bevinden; 4* de opheffing der blokkade voor zijn land en zijne haven, en 5° de uitkeering der waarde van den peperoogst, die door een Chineeschen handelaar te Penang weggehaald, maar niet betaald was. Ingevolge de beslissingen, daarop genomen in een bijeenkomst te Oleh-leh met den assistent resident, den Britschen consul en den gezagvoerder Woodhouse, schreef toen de gouverneur van Atjeh een brief aan Toekoe Imam Moeda, inhoudende dat hjj, zoo ook de Britsche consul, de voorwaar den verwierp, door Toekoe Imam Moeda voor de uitlevering der gevangenen gesteld, doch waarin aan Toekoe Imam Moeda de verzekering werd gegeven, dat, indien hij de gevangenen vrijliet, de schuld van den Penangschen handelaar hem zou worden afbetaald, dat. hij ook ruimschoots zou worden schadeloos gesteld voor de voeding der gevangenendat hem faciliteiten zouden worden geschonken bjj den uitvoer van de peper, die hij nog had liggen, en eindelijk dat hij op denzelfden voet zou worden behandeld als de andere hoeloe- balangs der kuststreken. Ten slotte werd hij met bestraffing bedreigd, zoo hij het wagen durfde het scheepsvolk te mishandelen of te dooden. De Britsche consul zond ook een brief om van zijne volkomen instemming met het bovenstaande te doen blijken. belastingen. Eervol ontslag verleend aan M. H. Lauer, als adj. comm. bij het dep. van financiën terwijl hij benoemd is, tot ontv. der dir. bel. enz. te Eijsden, land. pensioenen. Pensioen verleend, ten bedrage van 369 's jaars, aan dr. J, 6. De Man, conservator aan het mu seum van nat. hist, te Leiden. onderwijs. Eervol ontslag verleend, op verzoek, aan N. Felix, leeraar in de geschiedenis en de Nederlandsche taal en letterkunde aan de Kon. Mil. Acad, te Breda. onderscheidingen. Toegekeud de zilveren medaille aan de gezagvoerders van schepen in de groote vaart G. J. Boon, T. M. Lucas en R. J. Weber, als erkenning van de diensten door hen aan de wetenschap der zeevaart bewezen door bet overleggen van uitmuntende scheeps journalen ten behoeve van het Kon. Ned Met. Instituut. postspaarbank. Benoemd bij de directie der rijks postspaarbank tot hoofdcommies H. F. Bordewijk, thans commies bij voormelde directie.- tot klerken H. J. Volk- maars, J. Altena, H. K. J. Michaëlis, A. J. Sehleper, J. H. Van den Berg en A. J. Smit. leger. Op verzoek is de, met^verlof bier te lande aanwezige, majoor der genie van het leger in N. I. E. B. Kielstra eervol uit Zijner Majesteits militairen dienst ontslagen met toekenning van pensioen. posterijen. Bepaald dat de navolgende ambtenaren bij de administratie der posterijen hunne functiën zullen uit oefenen als volgt, te wetende commies 3e kl. R. L- Houwink, op het bureel van den insp. der posterijen te Breda; jbr. J. D. A. Quintus, ten postkantore te Maas tricht; de oommies 4e kl. A. L. Haremaker, ten post- kajntore te Middelburg de surnumerair J. G. Van Bruggen ten postkantore te Meerssen. De heer H. J. Yooren, van Poortvliet, be noemd hoofd der openbare lagere school A te Ter Neuzen, zal met 1 April a. zijne nieuwe betrekking aanvaarden. Benoemd tot onderwijzeres te Schoondijke mej W. Van den Broecke van Oostzaan. Het bestuur der gewestelijke vereeniging Overijsel van het Nederlandsch Onderwijzers-Genoot schap zond dezer dagen een circulaire aan de afdeelingen in die provincie, waarin het wees op de wenschelijkheid om, evenals dit te Kampen was geschied, de onderwijzersgezelschappen op te lossen in afdeelingen van 't genootschap. Meer toch dan de gezelschappen ooit deden of zullen doen, kan door 't Ned. Ond.-Genootschap gedaan worden. Dit bevordert in veel ruimer kring den bloei van 't onderwjjs en door de onderlinge samenwerking van alle onderwjjzers kan meer acht ontwikkeld worden. De circulaire eindig met deze woorden: »van harte hoopt het gew. bestuur op de algem. verg. te kunnen mededeelen, dat in Overijsel in 1884 de gezelschappen ver vangen zijn door afdeelingen van 't N. O. G." Ook het gewesteljjk bestuur van Zeeland sprak herhaaldelijk dien wensch uit, maar tot heden zonder veel succes. De heer J. H. Van 't Hoff, cand. te Vlis- singen, heeft het beroep naar Goudswaard aan genomen. Te Axel zal Zondag 24 Febr. plaats hebben de bevestiging en intrede van den beroepen pre dikant, den heer Gezelschap. Te Oostburg zal de eerste vergadering vanwege 't Ned. Prot. bond in dat kanton Zondag 10 Februari gehouden worden in een lokaal eener herberg, omdat geen ander gebouw, ook de school niet, tot dat doel te bekomen was. De door verschillende bladen, tegen 1 Februari gemelde verplaatsing van den lea luitenant Schal ken van bet garnizoen te Ylissingen naar Bergen op Zoom heeft zich nog niet bevestigd. De be slissing in die overplaatsing is dan ook nog niet genomen. Per stoomschip Noord-Brabant van de Rot- terdamsche Lloyd vertrekt 15 Maart a. s. een transport machinisten der K. N. M. naar Oost- Indië; te weten: de machinist 1" klasse W. J. Vermeer; de machinisten 2e klasse A. Van Aan holt, J. H. Van Dijkerhoff, O. W". Kluit, W. J. Snauw, J. A. Waleson en de machinisten 3* klasse A, Bijl, H. J. Dissel werf, J. Dissel werf, L. J. Goeman, G. Jongman, P. Langeveld, W. H. Van Mels, R- C. Van Ouwerkerk en J. Zeelt. Ter belooning van 36-, 24- en 12 jarigen eer lijken en trouwen dienst zijn uitgereiktde kl. goud. med. met gratificatie van f 50 aan den machinist le kl. v. k. A. Hofman de zilv. med. aan den schoenmaker W. Van Trigtde bronz- med. aan den matroos 3e kl. J. W. D. Trómpe, den koksmaat P. L. Meijboom en den kwartier meester H. F. B. Dissen, allen dienende aan boord van het wachtschip te Hellevoetsluis. Aan den konstabel-majoor v. k. D. A. J. Florijn, dienende aan boord van het instructieschip Marnix, is uitgereikt de zilv. med. In Westelijk Zuid-Beveland staat het winterkoren zoo mooi als maar kan wezen. Met dezen »open" winter heeft niets den groei belemmerd. Ook in de weiden zou men bet vee bijna jagen, zoo uit lokkend groen zien zij er uit. De boeren zijn echter maar half gediend met deze voorbarige lievigheden van moeder natuur en vreezen een strengen en langen nawinter, waarin al dat vroeg tijdige groen bitter slecht weg komt. Een flinke vórst, zoo spoedig mogelijk en van geen te langen duur, zou hun daarentegen overwelkom zijn, al was het alleen maar voor het mul worden van den grond, zoo noodig voor het zetten van boonen en erwten en het zaaien van vele zomervruchten Toen de stoombarge Zaterdagavond te 8 uren uit Vlissingen vertrok, en de loopplank reeds was ingetrokken wilde nog een passagier aan boord gaanhij sprong echter mis en viel te water door de bemanning der barge gered kon hij met zijn nat pak mede naar Middelburg varen. Denzelfden avond werd een werkman te Vlis singen, uit een tapperij aan de Rommelkade ko mende, door een vreemden schepeling, zonder dat daartoe de minste aanleiding bestond, een geduchte snede of steek aan een der bovenarmen toegebracht. Zaterdag 2 Februari werd te Nieuw en St. Joosland in de herberg van G. De Vos een wed- strjjd gehouden op het biljart. De prijzen werden achtereenvolgens behaald door de heerenP. Huijssoon, P. v. Leerdam, P. Verhage, I. De Klerk, P. De Klerk, Jan Baas, D. A. Dingemanse en S. Rozemond. Dat de heer H. V. Gerstin, veearts te Ove- zand, wiens naam in een vorig bericht, door foutieve opgaaf, verkeerd was gemeld, met 1 Maart zich te Heinkenszand zal vestigen is nog niet zeker. Omtrent het tijdstip is niets be paald. Waarschijnlijk zal echter die vestiging slechts tjjdelijk wezen. Den 3ea Februari overleed te St Annaland, in den ouderdom van bijna 89 jaren, mejuffrouw Anna- Van 'tHof, nalatende ruim 130 kinderen, behuwd-, klein- en achterkleinkinderen. Meer dan zestig jaren is zij gehuwd geweest met den voor drie jaren, in den ouderdom van 93 jaren, over leden heer Abraham Theunisse. Deze was een der laatst overgebleven schepelingen van de Ba- taafscbe flotille, die onder A benoemden schout-bij-naeht Ver-Huell in JuliiöOT aan den beroemden tocht naar Boulogne deelnamen. Tusscben Nisse en 's-Heer Abtskerke loopt als naaste verbinding een zandweg, die 's winters in de nabijheid van eerstgenoemde gemeente eenvoudig onberijdbaar is van wege de diepe moddergaten en tot voor korten tijd ook volkomen onbegaanbaar was. De gemeente 's-Heer Abts kerke, op wier territoir deze weg ligt, beeft eerst voor een vrij doelmatig, afgepaald voetpad gezorgd en zal nu, naar wij vernemen, de Nissenaren dubbel aan zich verplichten door het slechtste gedeelte van den weg tot den molen te laten be- grinten. Bij het gehucht Nummer Een onder Bres- kens is een stuk van een menschelijk geraamte aangespoeld, dat in zeer vergevorderden staat van ontbinding verkeert. Te Sluis nam Zondagmorgen te halt elf uur de lljarige A. J. De B., na afloop der godsdienst oefening in de Roomsch Katholieke kerk, de offerbus uit die kerk mede. Hij werd echter betrapt op het oogenblik dat hij den inhoud eruit nemen wilde. De zaak is in handen der justitie. Naar men beweert heeft de dader nog een twaalfjarigen medeplichtige. De vorige maand vervoegde zich te Axel en andere gemeenten bij verschillende landbouwers een persoon om eenige bossen stroo te vragen, onder voorwendsel dat zjjn buisje was ingestort en hij nu met vrouw en zeven kinderen in een schuur moest verblijven, terwijl hjj bjj eenigen opgaf Piet^ Strijdonk e heten en bij anderen weder Jan Geelhoed. Wie hem niets gaf werd op alles behalve heusche wijze toegesproken. Na opgave van signalement is door den brigadier- kommandant der marechaussee te Axel de be wuste persoon op den Hoefkensdijk, gemeente Hontenisse opgespoord. Hij bleek te zijn zekere J. F. De N., die vroeger wegens oplichterij reeds met de justitie heeft kennis gemaakt. Naar men zegt had hij door zijne praktijken ruim 70 bossen stroo weten machtig te worden wat hem tegen 10 a' 11 cent per bos, waarvoor hij ze verkocht, geen onaardige opbrengst verschafte. De raad van Eede heeft bet verzoek van baron Van Goltstein om rentegarantie 50.000 a 4 pet.) voor den stoomtramweg EedeNijkerk verworpen. Er waren een zestal adressen, te zauien met meer dan 300 handteekeningen, tegen den tram weg ingekomen. Een voorstel om aanstonds te bepalen dat de tram op Zondag niet zou mogen rijden, werd ver worpen met 8 tegen 6 stemmen. Een voorstel voor beperkten Zondagsdienst werd aangenomen met 8 tegen 6 stemmen. De verwerping van het geheele voorstel geschiedde, omdat men bezwaar had tegen het leggen van de rails langs den pu- blieken weg. Bij de suikerfabriek te Bergen op Zoom had een voerman het ongeluk bij het opladen in de modder uit te glijden. Het paar.l trapte hem op den hals en ging met de kar over hem heen. Naar het gasthuis gebracht, overleed hjj bjjna onmiddellijk. Te Steenwijk sloeg een paard op hol; de knecht die het beest bestuurde, viel van den wagen en kreeg het wiel over zjjn borst, met het ongelukkig gevolg, dat hij twee ribben brak. Te vergeefs bood men dezer dagen te Groningen voor eene koe aan den eigenaar 250 maar wel ging hjj daarop met twee slagers, onder soliede borgstelling, het volgend accoord aan: de slagers zullen 700 halve kg. gratis ontvangen, doch moeten het meerdere gewicht met 20 per 1 kg. betalen, Geslagt bleek de koe 722 oude ponden en 4 ons waaronder 118 pond en 4 ons vet. De slagers moesten alzoo 456 betalen, waartoe direct werd overgegaan. Omtrent het ongeluk, de posttar van Delft en het Westland op Den Haag overkomen, meldt men hot volgendeDoor het struikelen van het paard, op den weg tusscben Delft en De Lier, kantelde de kar om, waardoor de postiljon voor over in de sloot terecht kwam. Te vergeefs trachtte hij zich te reddentoen er hulp opdaagde, was de man reeds in de modder gestikt. De con ducteur kon zijn metgezel niet spoedig genoeg te hulp komen, omdat hij zelf zoo zwaar was ge kwetst, dat hij naar de stad moest worden ver voerd. Met veel moeite gelukte het paard en postkar op het droge te brengen. In Den Haag is de boekhouder van eene firma aangehouden, verdacht van oplichting ten nadeele van zijn patroon, tot een bedrag van 18,000. Ook de zakkenrollers hebben de nieuwe over dekte markt te 's Gravenhage ingewjjd. Eene juf frouw werd baar portemonnaie met ongeveer 13 ontrold. Men meldt bier niet bij of die porte monnaie weder in een achterzak van der juffrouws mantel stak; waarschijnlijk echter zal dit wel het geval geweest zijn. Te Barneveld vond men in eene drukbeklante kamer, waarin 't schoenmakersbedrijf, 't vak van barbier en kaarsnjjder, alsmede de vrouwenmutsen- makerij wordt uitgeoefend, den vader van 't gezin, een bijna 90jarigen man, met een pijp in den mond, dood bij de kachel zitten. Eene oude meid te Bovenknijpe (Fr.), die zeer zuinig leefde, heeft o. a. nagelaten40 hem den, 60 mutsen en eene ongelooflijke hoeveelheid jakken, schoenen, kousen, doeken, rokken, enz. Bovendien werd in hare kastje f 1900 aan con tanten gevonden. Haar stokoude moeder, die door de armvoogden verpleegd werd, had zij meermalen een hemd geweigerd. De thans te Zutfen in hechtenis zijnde ver moedelijke pleger van den moord onder Raalte, Gradus Arends, is iemand van ruim dertigjarigen leeftijd, lang en vrij stevig van gestalte, met vollen, blonden baard en brutaal uitzicht, die zijn blikken onbeschaamd in bet rond richt. Naar men vernam, beweerde bjj aan de Nederlandsche politie ambtenaren, die hem overnamen, onschuldig te zijn aan den moord en diefstal te Raalte, terwijl hij zonder blikken of blozen verhaalde, reeds zes jaar tuchthuisstraf te hebben ondergaan wegens vergrijp tegen de zeden. Gisteren beett te Brussel de plechtige uit reiking plaats gehad van de bekroningen der Amsterdamscke tentoonstelling aan de Belgische exposanten. De senator D'Andrimont hield eene rede, waarin bij melding maakte van de harteljjke ontvangst der Belgische souvereinen in Amsterdam. Ook dezen waren tegenwoordig en werden luid toegejuicht. De minister Rolin-Jacquemjjns hield daarna een toespraak over de tentoonstelling, als middel tot nauwer aansluiting der beide landen, en zijne woorden werden gevolgd door een geest driftvol gejuich en het Wien NeerlancTs bloed. Daarna had de uitreiking der medailles plaats. Een banket vereenigde ten slotte allen, en aan de eeretafel zaten o. a. de heeren Cordes en Wertheim Öfc gcrncTi't," dat dlT"*" voornaamste sotS.dige in den moord van Sudeikin door zjjne medeplichtigen vergiftigd is geworden. De National Zeitung meldt, dat het bezoek van koning Humbert en koningin Margerita aan Ber lijn bepaald is tegen het einde van Maart. Het arckaeologisch genootschap te Athene gaat in den golf van Salamis onderzoek doen naar sporen van den slag van Salamis, gestreden door de schepen van Xerxes en Tkemistocles in 480 v. C. De Amerikaansche bladen geven verhalen van het branden van den trein, die in aanraking kwam met uit een naburigen oliebak op de rail geloopen olie. Het gebeurde op de Bradford- Bordell-Kinzua-lijn bjj Tarport, en de trein bestond uit een machine, een goederenwagen, en een pas sagierswagen. De olie was over eene uitgestrekt heid van 300 voet over de rails gevloeid. Toen de machinist bet vocht bemerkte was het te laat om te stoppen, wjjl de trein van eene helling reed met volle kracht. De vlammen omringden den trein, de ruiten sprongen door de ontzettende hitte en het vuur vulde de wagons. De reizigers wierpen zich, in de grootste angst, voor 'tmee- rendeel uit den wagen. De trein reed door, den heuvel af, doch derailleerde toen, en bleef in de

Middelburgsche Courant | 1884 | | pagina 2