buitenland: Laatste Berichten. Benoemingen en Toesluiten. Onderwijs. Kerknieuws. Marine en Leger, Rechtszaken. Gemengde Berichten. Verkoopingen en aanbestedingen. Algemeen Overzicht. Belgische brieven. Réclames. Scheepvaartberichten. Prijzen van Effecten. Zie onder de annonces „de Groote Magazijnen van den PRIN- TEMPS, te Parijs." Hoogst gewichtig. ▼Telok-Betong is geheel verwoest door aard- en zeebeving op 26 en 27, behalve residentswoning, fort en gevangenis. Ellende groot, door gebrek aan voedingsmiddelen. Verlies aan menschenlevens belangrijk. Bevolking rustig. Volgens berichten zouden afdeelingen Ketimbang en Semangka zwaar geteisterd zijn; officieele berichten ontbreken. Gewapende boot totaal verloren. Stoomer Barouw op 2 paal afstand teruggevonden, niet meer af te brengen." Volgens de Javabode laat de geest der Indische bevolking niets te wenschen over. Het geval te Anjer waarop aan vluchtelingen opname en lafenis werden geweigerd staat geheel op zichzelf. consuls. Op verzoek eervol ontslag verleend aan W. H. Pasteur als consul der Nederlanden te San Paul de Loanda. politie. Benoemd tot commissaris van polite te Utrecht, C. F. Beek, thans commissaris van politie en commissaris van rijkspolitie te Amersfoort rechterlijke macht. Benoemd tot rechter in de arr.-rechtbank te Assen mr. W. Gorter, thans rechter in de arr.-rechtbank te Winschoten. leger. Ingetrokken'het besluit waarbij o. a. de 2" luits W. S. N. Van Bockom Maas en A. F. Meijer, van het 2° regiment infanterie, laatstge noemde gedetacheerd bij het koloniaal werfdepot, voor den tijd van drie jaren bij de landmacht in West-Indië werden gedetacheerd. Die officieren zijn nu voor den tijd van vjjf jaren, 'oij het leger in Oost-IndiS gedetacheerd. marine. Op verzoek eervol ontslagen de le luitenant bij het korps mariniers E. A. R. Verbeek die benoemd is tot 2en luit. der infanterie bij het leger in Nederlandsch-Indië. Voor de vacante betrekking van onderwijzer met hoofdakte te Kruiningen, jaarwedde 800, hebben zich slechts 2 sollicitanten aangemeld. Den heer J. Brouwer Tz., hoofd der openbare school te Philippine, is op zijn verzoek eervol ont slag verleend, ingaande 1 Januari a. Bjj de jaarcollecte voor de scholen met den Bijbel is ontvangeneen gift van M. te Coljjns- plaat door M. H. B. 1. Benoemd tot kapelaan te Zierikzee de heer Hageraads, priester uit het seminarie. De officier van administratie der 2® klasse C. J. Blok, uit Oost-Indië in Nederland teruggekeerd, is op non-activiteit gesteld. Arrondissenients-r echtbank te Middelburg. Door de rechtbank zijn heden veroordeeld J. S., kramer te Middelburg, wegens beleedigiiig van een bedienend beambte tot f 8 boeteP. De K., 19 j. te 's Gravenpolder, wegens mishandeling tot 15 dagen cel en f 8 boete J. H., 21 j. korenmolenaarsknecbt te Zaamslag, wegens beleedigiiig van een bedienend beambte tot 3 dagen cel en f 8 boete; J. T.. 43 j. te Hoofd- Jplaat, wegens als voren tot 8 dagen cel; J. S., 14 te Domburg, wegens diefstal tot 8 dagen celJ. B. V., 19 j. te Aardenburg, boerenknecht, wegens diefstal tot 2 maanden celA. W., 13 j. te Cortgene, wegens diefstal tot 3 dagen gev. Allen in de kosten. Vrijgesproken is J. H., 19 j., te Gravenpolder beklaagd van mishandel ipg. Verder deed de rechtbank uitspraak in de zaak tegen E. S., scheepskapitein en Th. J. bediende, beiden te Londen, geïntimeerden in hooger beroep van een vonnis van het kantongerecht te Goes, waarbij zij wegens over treding der jachtwet zijn vrijgesproken. De rechtbank heeft dat vonnis vernietigd en den len beklaagde veroor deeld tot twee boeten, eene van f 3 en eene van f 20 met vrijspraak van den 2en beklaagde. Donderdag is de door de scheepsbouwmees ters C. J. Von Lindern te Alblasserdam voor rekening der Zierikzeesche stoomboot-maatschappij gebouwde stoomboot Stad Zierikzee met het beste gevolg te water gelaten. In Roermond wordt iemand, behoorende tot eene der voornaamste families, verdacht van schrij- ver en verspreider te zjjn van verschillende ano nieme geschriften in Limburg, die groven laster zouden bevatten ten nadeele van een gunstig be kend bankiershuis te Roermond. De justitie doet onderzoek. In de residentie beeft eene getrouwdejvrouw de echtelijke woning verlaten in gezelschap van een 20jarig jongeling. Zij nam baar eenig kind en bijna het gansche ameublement van de tapperij, die zjj bewoonde, mede. Toen de verlaten echt genoot thuis kwam voud hij niets dan de ver gunning", die ditmaal gelukkig aan de lokaliteit verbonden is. Donderdag morgen ontdekte de chef van de firma Adlon Todt op het tentoonstellingster rein te Amsterdam, dat de kelner, die belast was met het reinigen zijner kleederen, zjjn portefeuille van het papierengeld had ontdaan. Het gelukte den inspecteur Verschoor en Van den Veen van de recherche te Rotterdam, den man aldaar aan te houden, juist toen hjj naar Londen zou ver trekken. De werkstakers te Venendaal houden zich rustigen meer dan 150 hunner hebben reeds weder bij de directie der Venendaalsehe stoom spinnerij en weverij om werk gevraagd. Zij, die door hunne opruiende taal de werkstaking veroorzaakten, zullen niet meer worden toegelaten overigens is nog niet bekend hoe de directie zal handelen. Te Amsterdam is het plan gevormd om ter gelegenheid van het bezoek aan de hoofdstad van Paul Krüger, president van Transvaal, S. J. De Toit, superintendent van het onderwijs en N. J. Smit, generaal, in November e. k., die heeren op een vereerende en waardige wijze te ontvan gen. Ook zijn tot dat doel de scherpschutters- vereenigingen EendragtClaudius-Civüis en Neer- tan ds Burgenvacht bereid een driedaagscben wed strijd te houden, waarbij alle scherpschutters uit Nederland genoodigd zullen worden, ten einde de heeren, die zulke uitmuntende schutters in hun leger hebben, de geoefendheid der Nederlandsche scherpschutters in de juistheidswapenen te doen zien. Als Paul Krüger de heeren dan maar niet doet blozen. Bij de zoogenaamde Witte Brug bij Naarden had Woensdag een ernstig ongeval plaats, dat gelukkig zonder verlies van menschenlevens afliep. Een vijftal wagens met een locomotief van den Gooiscben stoomtram reed te ongeveer zes uren met volle vaart tegen de geopende ophaalbrug; de brug werd bijna geheel vernield, terwijl een der wagens zwaar beschadigd werd. Een schip, dat zich in de brug bevond, zonk onmiddelljjk, doch de opvarenden werden gered. De passagiers uit den tram kwamen met den schrik vrij, terwjjl de machinist eenige schrammen opliep. Men herinnert zich het geschil dat een jaar of drie geleden tusschen Klaas Ris als houder van een spaarbankboekje en de spaarbank voor de stad Amsterdam is ontstaan, uithoofde het bestuur der spaarbank ontkende, de geheele som schuldig te zijn welke dat boekje, als saldo te goed, aantoonde. Dat geschil was nog steeds hangende, tot eindelijk na herhaald aansporen van Ris bij zijne tegenpar tij, om er een einde aan te maken, door het benoemen der arbiters, naar wie het door de rechtbank eindelijk was verwezen, hem door zijn rechtsgeleerden raadsman eene som geld voor het boekje werd aangeboden, gelijk aan het bedrag dat het saldo te goed aanwees. Ris heeft dat aanbod aangenomen en daarmede zijn aanspraken prijs gegeven, waarmede het geschil nu van de baan is. (Werkmansb.) Aan J. W. Stapper, die als matroos-stoker de Noordpoolreis met de Varna heeft meêgemaakt is het bewjjs van hulde, hem door den raad van Purmerend toegedacht, overgereikt. Men had hem aangeboden een gouden remon toirhorloge met inscriptie, öf wel een degelijk stuk in zijn huishouden. Stapper koos het eerste. Met een toepasselijk woord reikte de burge meester het geschenk over, dat aan de achterzijde met het gemeentewapen prijkt, en waarop aan de binnenzijde gegraveerd staat: »Souvenir aan de Noordpool-expeditie met de Varna 1882 83 de ge meente Purmerend aan den matroos J. W. Stapper Uit Spanje komen weder treurige berichten van overstroomingen, die plaats hadden in de provincie Castellonië. Doordat de spoorstaven en twee bruggen werden medegesleept is het verkeer voor langen tijd gestremd. Vijf dorpen zijn ge deeltelik verdronkenen men betreurt vele menschenlevens. De velden en boomgaarden hebben zeer veel schade geleden. De keizer en keizerin van Rusland zijn Donder dag uit Kopenhagen vertrokken naar Petersburg. De wegens verduistering van gelden aange klaagde directeur bjj het departement van het postwezen te Petersburg, Perfiljew is tot ontslag uit den dienst en tot een boete van 15,000 roebel veroordeeld. Een der laatste nummers van Dahein geeft eene opmerking over den oorsprong van het woord Album. De schrijver zegt, dat in de middeneeuwen men twee soorten van perkament gebruikte het Spaansch-Italiaansche en het Duitsch-Fransche perkament, en dat het verschil daartusschen alleen bestond in de wijze van bereiding. Het Duitsch- Fransche perkament kon aan beide zijden beschre ven worden, terwijl het andere slechts aan den binnenkant kon gebruikt worden. De witte kant van dit Spaansch-Italiaansche perkament werd Album (wit) genoemd, om dien te onderscheiden ▼an den bevlekten buitenkant, en daar dit stevi ger en goedkooper was dan het andere, werd dit algemeen gebruikt als bewaarplaats van papieren enz. Langzamerhand breidde de beteekenis van het woord Album zich uit tot de tegenwoordige. Madrid. Het ministerie Posada is defini tief samengesteld. Wew-lfork. Op den president van San Domingo is een moordaanslag gepleegd. De pre sident schoot den aanrander neer. Door de vereeniging Welbegrepen Eigenbelang te Aardenburg werd aanbesteed de levering van 21100 KG. superphosphaat met 14 phosphorzuur oplosbaar in water. De minste inschrijver was de heer Kortman uit Rotterdam, voor 5,99 per 100 KG., aan wien de levering gegund is. De aannemer is verplicht de benoodigde hoeveelheden te leveren franco Aardenburg, Oostburg en Yzendjjke. Thibaudin wordt na de punch d'indignalion het gelukkigste woord waarmede de Fransche taal verrijkt is sedert thé dansant wat oud begint te worden door de radicalen met rust gelaten. En thans kunnen zij zich met volle woede werpen op Thibaudin's opvolger, den nieuwen minister van oorlog Campenon. Wij hebben er reeds op gewezen waarom voornamelijk deze generaal zich bij de radicale partij heeft gehaat gemaakt. Hij nam namelijk, als minister van oorlog onder het korte bewind van Gambetta, tot chef van den generalen staf iemand, die niet als verknocht republikein, maar als uitstekend officier bekend stond, namelijk Miribel. Campenon schijnt ove rigens een werkzaam, doortastend man te zjjn, die weet wat hij wil. Zijne benoeming moet inder daad als eene versterking van het kabinet-Ferry worden beschouwd. De heer Ferry zelf schjjnt met een gerust hart de naderende kamerzitting te gemoet te zienbinnen kort gaat hjj in Havre om een eersten steen te leggen, en deze gelegen heid zal hjj aangrijpen om in eene redevoering verklaringen te geven over den algemeenen poli- tieken toestand, over het Fransch-Spaansch inci dent en over de expedities in de andere wereld- deelen. Wat het tweede punt betreft, men kan geluk kig dat incident als geheel geëindigd beschouwen. Alleen schjjnt het nog tengevolge te hebben, dat de Spaansche gezant, graaf De Fernan-Nunez, zjjn ontslag neemt, zooals een laatste bericht in ons vorig nommer meldde. De onderhandelingen over het nieuwe ministerie schjjnen naar wensch te gaan. Niet de heer Sagasta, geljjk men eerst berichtte, maar de heer Posada Herrera is belast met de vorming van het kabinet, dat een kabinet van verzoening zal worden. Daaraan zouden deel hebben vjjf ministers van de Sagasta-partjj en drie van de Serrano-partjj. Verder is de portefeuille van financiën aangeboden aan den beer Camacho, die haar reeds had vóór de huidige ministerieele crisis. De vrienden van Serrano zouden toegestemd hebben, en men noemt reeds het ljjstje van de nieuwe ministers. Daarop komen voor generaal Lopez Dominguez voor oorlog, en Moret voor buitenlandsche zaken. De keus van dezen laatste wordt als een bewjjs te meer aangemerkt dat het incident van den 29en Septem ber als geheel uitgemaakt kan worden beschouwd. Onze lezers weten, dat in de laatste dagen her haaldelijk sprake is geweest van schending van de onzijdigheid van het aan Zwitserland grenzende deel van Savoye, eerst door de Fransche militaire manoeuvres, later door den aanleg van verster kingen door de Franschen. De Duitsche bladen begonnen ook reeds drukte daarover te maken, en de Zwitsersche Bondsraad houdt zich bezig met bet onderzoeken van de vraag of art. 92 van de Weener congres-akte, waarbjj de onzijdigheid van Savoye werd vastgesteld, ook van toepassing is op militaire werken en voorbereidingen van dien aard in vredestijd. Thans komt Le Siècle met eene opheldering, waaruit bljjkt, dat Frankrijk volkomen in zjjn recht is. Frankrjjk toch heeft de verplichtingen van Sardaignes tegenover Savoye op zich genomen, toen het die provincie annexeerde, doch het wil tevens de voordeelen trekken die daaraan ver bonden zjjn. Welnu, die onzjjdige strook gronds dagteekent van 1815, toen aan Zwitserland de verdediging daarvan werd opgedragen in ruil van eenige gemeenten, die Piémont aan het canton Genève had afgestaan. In 1870 echter, toen de Pruisen Lyon naderden, weigerde Zwitserland dat gedeelte van Savoye te bezetten. Frankrjjk ziet zich dus verplicht om maatregelen te nemen ten einde de verdediging te verzekeren van zjjn grond gebied op een punt, dat alleen neutraal kan be schouwd worden onder de voorwaarde dat Zwit serland het bescherme. Te Petersburg loopt het gerucht van de terug- Joeping van den Russischen vertegenwoordiger, oonin, te Sofia. Het kabinet van Petersburg zoude dutevreden over hem zjjn, en aan hem wordt ge- peeltelijk het gebrek aan succes, dat de Russische dolitiek in Bulgarije heeft, toegeschreven. Volgens de Frankforter Zeitung zoude Joniu reeds orders ontvangen hebben om onmiddellijk naar Rusland terug te keeren. Het nieuws uit Zoeloeland, waarvan wjj gisteren gewaagden, vindt ook in de Engelsche pers de ontvangst die het verdient. Zoo steekt de St. James den draak met de woorden »moreele steun" die door de Britsche troepen aan Usibepu is beloofd, in geval Cetewayo weigert zich over te geven. Moreele steun," zegt het blad, is een vage en gewoonljjk bedriegelijke term, wanneer civiele gouvernementen die bezigen. Docb zjj is onbe- teekenend en belacheljjk, wanneer men ze met soldaten in verband brengt. Moeten de Britsche troepen een kring vormen en Usibepu toejuichen, Cetewayo uitfluiten? Wat moet er gebeuren, wanneer Cetewayo bjj geluk de overwinning be haalt? Moeten de Engelsche troepen den terug tocht van Usibepu dekken? En de Morning Post is juist, waar het zegt: Wanneer Cetewayo zich niet overgeeft, wat te verwachten is, dan ziet de wereld het zeer bjjzonder en verkwikkeljjk too- neel, dat de regeering van koningin Victoria, zich het speekwoord»zet een dief uit om een dief te vangen" herinnerend, den eenen wilde uitzet om van den anderen verlost te worden. Niemand kan Cetewayo berispen om zjjn gedrag na de zoogenaamde herstelling op den troon van Zoeloelandelke op dezelfde wjjs herstelde koning zoude gehandeld hebben als hjj. Doch het resul taat van Engeland'B politiek zal zjjn de opoffe ring van een groot aantal menschenlevens, het herleven van een verdelgenden krijg, en het voor uitzicht van nieuwe verwikkelingen." Wil de regeering dit alles Brussel, 12 October. Met algemeene voldoening men zal vergeefs ergens een wanklank zoeken heeft men in België de tijding vernomen, dat onze koning en koningin een bezoek gaan brengen aan het Ne derlandsche hof en aan de hoofdstad. Men mag zeggen, dat deze nieuwe bjjeenkomst, welke die van Spa komt bezegelen, naar de wenschen is van het gansche land, en men behoeft geen groot profeet te zjjn om te voorspellen, dat aan uw koning en koningin in de maand April 1884 bjj hun officieel bezoek aan Brussel een hartelijke ontvangst zal worden bereid. De twee zuster- naties hebben slechts redenen om tot elkaar te naderen; bjj den gemeenschappeljjken oorsprong hebben zij dezelfde tradities, dezelfde liberale in stellingen, en tevens dreigen haar dezelfde geva ren, wanneer ooit de Europeesche vrede opnieuw wordt verstoord. Nederland en België, even na- jjverig op hunne onafhankeljjkheid en eenheid, hebben er alle belang bjj samen verbonden te zjjn en weerkeerig elkaar te steunen binnen de gren zen van den kring, waartoe België door zjjn neutraliteit beperkt is. Men spreekt hier te Brussel slechts over de in- wjjding van het paleis van justitie, dat men, zonder te overdrjjven, het monument onzer eeuw mag noemen. Inderdaad, in langen tjjd heett men geen gebouw opgericht van zoo groote afmetingen en in zoo-oorspronkeljjken stijl. Het paleis van justitie is op alle gedeelten van Brussel zichtbaar, en het gebouw maakt den ontwerper Joseph Poelaert onsterfeljjk, dien de dood wegnam vóór zjjn werk was voltooid. Het kost 45 a 50 millioen frank; doch België is rijk genoeg om zjjn roem te beta len en van alle oorden zal men komen om het nieuwe paleis te zien en te bewonderen. De inwjjdingsplechtigheid, waarbjj de koning en de koningin zullen voorzitten en afgevaardigden van al de groote boven in Europa zullen tegen woordig zjjn, zal deftig zjjn en ernstig. De koning zelf zal het woord voeren en antwoorden op de toespraken der magistraten, die tevens het karak ter der plechtigheid zullen in het licht stellen. En 's avonds zal de Brusselsche balie een schitterend banket geven in het paleis der Schoone Kunsten. Eerst na dit feest zal de politiek wederom hare rechten hernemen. (Prjjs der plaatsing 31» cent per regel.) De uitstekende uitkomsten welke wjj dageljjks door de Zwitsersche Pillen verkregen zien, toont ten duideljjkste de buitengewone voorliefde die alle klassen van onze bevolking voor deze Pillen hebben. Maar wat zeggen de hoogepriesterB der geneeskundige wetenschap er van Eene beant woording dezer vraag wordt onnoodig door het openbaar maken van den volgenden brief van den zoo hoog geschatten Professor Reclam te Leipzig. Hij schrijft aan den heer Apotheker Brandt te Zurich, onder meer „Uwe Zwitsersche Pillen hebben mjj, vooral „bjj de behandeling van vrouweljjke patiënten, „hunne deugdeljjkheid bewezen en werden (2 stuks een uur na den morgendrank) gaarne ingenomen daar zjj zeker werken zonder eenigen last te veroorzaken. Ook bijmannen »die óf een stilzittend leven óf hoog bejaard zjjn en die aan traagheid van darmbeweging ▼ljjdentoonen zjj uitstekend te zijn." De doos kost 70 cents en is toereikend voor verscheidene weken. Als teeken van echtheid moet zjj voorzien zjjn van den naam Rich. Brandt in een wit kruis op rooden grond. Vlissiugen, 13 Oct. Ten gevolge van zwaren mist is het koninkl. Engelsch stoomjacht Osborne, dat heden morgen te 9 uren hier ver wacht werd, eerst te lu.30 na den middag aan gekomen. Het jacht zal vastgemeerd langs de bazaltkade in de voorhaven de komst afwachten van den prins en de prinses van Wales, die Dinsdag avond te 10 uren hier per spoor zullen aankomen om alsdan onmiddeljjk naar Engeland over te steken. Vertrokken de Engelsche schoener Carrie, gezagvoerder Solomon, naar Engeland. Amsterdam. 12 13 BT AATSLEENINGEN. Oct. Oct. Sch. 2% pet. 3 647/ia 613% 76% - 101 101% 101% 101% 981% 99 Italië. Cert. Oostenrijk. dito dito dito dito 5 5 4 4 3 5 5 6 5 5 6 4-/3 4% 41/j 4 4 4 4 3 2 4 1% 5 1869 6 18764 1876. 5 1877. 1876. 1865 1875. 951/s 8OV2 100% 65% 65% 65% 81% 1OOI/4 651% 84 8U/4 583/16 BOl/g 55% 77% 851/g 961/8 917/8 531/4 531/2 851/2 85% 6511/14 66% 83% 53 901/j 973/4 55% 779/16 961/a 533/g 857/a 85% 843/4 787 673/4 - 77% 77% Nederland. Cert. N. W, dito dito dito dito dito dito 4 dito Obl. 1878 1000. 4 dito dito 1883 '4 België. Obligatien2% Frankrijk. Origin. Insch. 3 Hongarije. Obl. Leeniug 1867 ft. 1205 dito Goudleening5 dito dito fl. 500 9 Adm. Amsterd. 5 Obl. Mei-Nov. 5 Febr.-Aug. 5 Jan.-Juli April-Oct. dito Goud Polen. Obl. Schatkist 1844 Portugal. Obl. Btl. 1853/80. dito dito 1881. Kusland. Obl. Hope C. 1798/1815 Cert. Inschr. 5e Serie 1854. dito dito 6e n 1855. Obligatien 1862 dito 1864 10005 dito 1864 1005 dito 1877 dito5 dito Oostersche le serie. 5 dito dito 2e e 5 dito dito 3e 5 dito 1872 gecon. dito5 dito 1873 gecon. dito. dito 1850 ie Leening dito dito 1860 2e Leening dito dito 1875 gecons. dito dito 1880 gecons. dito Cert. Hope Co. 1840 dito 2e, Se, 4e Leen. 1842 44. Obligatie-Leening 1867/69 dito dito 1859. Cert. van Bank-Assign6 Spanje. Obl. Buit. 1867/75. 1% dito dito 1876 dito Perpetueele dito Binnenl.5000-1000 Turkije. Obl. Alg. Sch. 1865. dito geregistreerde. dito dito Egypte. Obl. Leening dito dito Vereen. Staten Obl. 1877. 4 dito dito 18764% Orazilië. Obl. Londen 1865 5 dito Leening 1875. 5 dito 1863 JE 1004% INDÜSTRIEELE EN FINANCIEELS ONDERNEMINGEN. Nederl. Afr. Kand.-V. aand. pet. 153 Ned. Hand.-Maatach. aand. reseoutre5 109% Ned. Ind. Handelb. Aand. 109 Stoomvaartm. Java Obl dito Zeeland Aand dito dito Prefer, dito dito dito Obl5 Ouitschland. Cert. Rijksbank Adm. Amsterdam. Oostenrijk. Aand. O. LI. B. SPOORWEGLEEN IN GEN Nederland. Holl. IJz. Spw, Obl. 18715 dito Maat», tot Exploitatie van ■Uaats-Spw. Aand Ned. Cent. Spw. Aand. ƒ250. 42 dito gesternp. Obl. 50 6813% Ned. Ind. Spoorw. Aand. 154 Ned. Rijn.Spw. volgef'. Aand. U7% N.-Brab. Boxt. Obl. gesternp. 1875/80013/4 023/4 Zuid Ooster sp. Obl Hongarije. Theiss. Spoorw. Aaud. fl. 200 551/4 11% 697/g 443/g 55 18% 11% 113 1003/g 1097% dto dito Obl Italië. Victor Em. Bp. Obl. Zuid-Ital. Spw. Obl Oostenrijk. F. O. Sp. Obl Polen. Wars.-Brom. Aand. Warschau-Weenen dito. Rusland. Gr. Sp. Maats. Aaud, dito Hypoth. Obligation dito dito dito Baltische Spoorweg Aand. Chark-Azow Oblig. JE 100. Jelez-Griasi dito Jelez-Orel dito f 1000 Kursk.-Ch.-Az. Obl. JB 100. Losowo-Sewastopol f 1000. Morschansk-Sysran. Aand. Mosk.-Jarolslaw Obl. JE 100. Mosk.-Kursk dito dito Mosk.-Smol. dito dito Orel-Vitebsk Obl. dito Poti-Tiflis dito 1000. Rivichk.-Wiasin. Aand Zuid West Spoorw.-Maats, 5 5 8 3 3 4 5 illi 4 3 5 5 5 5 6 S 5 6 5 6 5 6 5 98% 149 118% lOOl/g 100% 116 413/4 691/4 118 104 85% 55% 52% Öö7/g 1177/g 891/s 104% 847/g 521/4 73% 4a 117% 89% 6u7/g 503/4 87% 81 59% 58 54% 803% 583/4 863/4 88% 57% 54%

Middelburgsche Courant | 1883 | | pagina 2