BUITENLAND. Laatste Berichten. Kerknieuws. Marine en Leger. Rechtszaken. Gemengde Berichten. Verkoopingen en aanbestedingen. Weerkundige waarnemingen. Algemeen Overzicht. Benoemingen en Toesluiten. II. Kort uittreksel uit het rapport van den heer Kreuier, arts. P De gezondheidstoestand is over het algemeen uitstekend geweest, behoudens geringe uitzonde ringen. Van scorbuut had niemand last, zelfs niet de teringlijder, die vóór zijn overlijden natuurljjk de voldoende beweging miste, noodig om de zoo ge vaarlijke poolziekte te voorkomen. Het bleek alzoo dat de medegenomen anti-scorbutica uitste kend waren. Geregeld werd door den geneesheer inspectie gehouden, doch zelfs nimmer een symp toom der ziekte ontdekt. De twee maanden lange nacht bleef echter niet zonder invloed, want toen het zonlicht terugkeerde, zagen de reizigers allen op een enkelen na zeer bleek, hetgeen natuurlijk op een lichten graad van ansemie wees; deze was echter zoo gering, dat zich ieder gezond en sterk gevoelde. Aan een andere ziekte, sneeuwblindheid, ont kwam men niet geheel, doch een afzondering in het duister bleek voldoende om de kwaal te ver helpen. De ziekte ontstond hoofdzakelijk door het afnemen der sneeuw brillen, hetgeen noodig was om met mist nu en dan het spoor te vinden. Rheumatische aandoeningen kwamen niet voor en de in Nederland zoo frequente katarrhale aan doeningen van het slijmvlies der ademhalingsor ganen kwamen zoo goed als niet voor. De koude veroorzaakte geen ander leed dan nu en dan het bevriezen van een gedeelte van den neus, ooren of vingers, doch door voortdurend over zichzelf en ook over zijn buurman te waken, wanneer men zich buiten ophield bij felle koude en eenigen wind, kwam men door het vrijven met sneeuw deze plaag ook gelukkig te boven. De bootsman der Varnaoogenschijnljjk sterk en gezond, bleek een phthisislijder te zijn. Den vorigen winter was hij er zoowat boven op ge komen doch hij bezweek 14 Mei 1883. De genees heer verklaart dat zijn dood niet te wijten is aan het poolklimaat. En hiermede is het uittreksel afgeloopen, als mede mijn taak ten opzichte van de publicatie. Nu zullen onze waarde reizigers zelf moeten spreken. In hun afwezigheid moest ik natuurlijk zulks doen en heb met dat schrijven voornamelijk getracht om zonder alarm alles ter kennis te brengen van het publiek en van de achter ge bleven familieleden. Menigeen toch heeft wel eens onvoorzichtig gehandeld met donkere voor spellingen, hoe eerlijk somtjjds ook gemeend, te publiceeren. Doch spreken we hier niet over op dit oogenblik nu er bjj de terugkomst der dap peren feesttoonen zullen weerklinken en het wel- meenend publiek hun hulde zal bieden, die belan geloos uittrokken tot nut en bevordering dei- wetenschap, tot eeuwige eer van hun vaderland. foldekbestüken". Benoemd tot lid van het be stuur der waterkeering van het calamiteuse water schap Oud en Jong Breskens J. B. Becu senior van Stavenisse J. Tuynman Dz.van Nieuw Bommenede J. Van der Bijl en van den Burgh en Westlandpolder A. Van Lillo. De heer R. Bokma, pred. te Zijderveld, heeft voor het beroep naar Krabbendijke bedankt. De minister van marine brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in het jaar 1884 geene plaatsen worden opengesteld voor adelborsten der 3de klasse met bestemming voor het korps mariniers. Berden op Koom, 21 Sept. Kapitein Bergman is benoemd tot kapitein voor speciale dienstenkapitein Wilkens is ingedeeld bij het 4' bat. te Vlissingen. Arronclissements-1 echtbank te Middelburg. Heden (Vrijdag) zijn veroordeeld T. de G., 42 j. en G. de G., 43 j. beiden leursters te Arnemuiden wegeii9 bedelarij in verbinding tot 15 dagen cel ieder. J. van der Rh., 49 j. werkman te Vlissingen, wegen9 overtreding der drankwet tot 21 dagen gev. en 3 maanden opzending naar een rijkswerkinrichting. K. de G., 47 j., Arnemuiden wegens beleediging en bedrei ging van beambten in functie tot vier geldboeten van f8 ieder. L. J., van 11., 27 j., schilder te Krab bendijke wegens mishandeling tot f8 boete en L. O 36 j. huisvrouw van L. K. te Zaamslag wegens mishandeling tot f 8 boete. Allen in de kosten. Kantongerecht te Middelburg. Door het kantongerecht zijn Dinsdag veroordeeld J. B. Az., te Westkapelle, wegens openbare dronken schap tot fl boete of een dag g. J. De P., vrouw van L. L,, G. L. en J. A. vrouw van C. H., te Westkapelle, wegens het rapen van kreukels van de steenwerken van een zeedijk van den polder Walcheren, ieder tot f 1 boete of een dag g. A. J. en J. De N., te Arnemuiden, wegens het wegnemen van voorwerpen die gegroeid zijn op de werken van een rijkskanaal, tot f10 boete of een dag g. P. P., te Middelburg, wegen9 burengerucht tot f 5.50 boete of een dag g. J. De K. en A. Z., te Middelburg, wegens het noodeloos dichtwerpen van een openstaand kelderluik aldaar, ieder tot f 1 boete of een dag g. P. T., te Middelburg, wegens het als voerman zich niet bestendig bij zijne paarden houden in staat om ze te besturen en te geleiden tot f 3 boete of een dag g. L. C. v. B., te Middelburg, wegens het vastmaken van een paard aan een boom aldaar tot f 1 boete of een dag g. O. B., te Vlissingen, wegens het viermalen niet op tijd doen vertrekken van de stoomtram Middel burgVlissingen, lot vier boeten van f3 of een dag g. voor elke boete. P. H. K. Az., P. A. A. M., A. W. Pz, en G. D. Jz., te Middelburg, wegens het zonder regt daartoe te hebben loopen op een stuk grond met rijpende vruchten bezet, ieder tot f 3 boete of een dag g. A. C. S., P. J. G. en W. H. B., te Middelburg, wegens het zonder noodzaak loopen op den keermuurvan het droogdok aldaar ieder tot f 1 boete of een dag g. J. v. E., te Vlissingen, wegens het werpen met steeneo, in, op gemeentegrond te Vlissingen staande boomen tot f3 boete of een dag g. Verder wegens overtreding van het reglement op de wegen en voetpaden.- (bet niet onderhonden van wegen of daarlangs gelegen slooten). L. W., te Ritthem en S. W., te Aagtekerke, ieder tot f 3 boete of een dag g. 3. De V,, te O. en W. Souburg en G. D. te Ritthem, ieder in vier hoeten van f 3 of een dag g. voor elke boete en in eene boete van f 5 of twee dagen g. .1. P. en J. P. te O. en W. Souburg, ieder in eene boete van f3 of een dag g. en in eene boete van f5 of twee aagen g. P. W., te Ritthem, in twee bueteu vau f3 of een dag g. voor iedere boete en in eene boete van f5 of tw ee dagen g. C. H., te Ritthem in eene boete van f 2.50 en eene van f3 of een dag g. voor elke boete. J. G. en B. V. te Domburg ieder iii twee boeten van f3 of een dag g. voor elke boete. P. C, te Veere, in twee boeten van f2.50 of eeu dag g. voor elke boete en P. A., te Middelburg, in drie boeten vau f2.50 of een dag g. voor elke boete. Allen in de kosten. Voorts zijn vrijgesproken, J. Jte Arnemuiden, be klaagd van bet afsteken vau een voetzoeker aldaar zonder toestemming van den burg. en J. C. H., te Middelburg, beklaagd van het uiten van scheldwoorden. Kantongerecht te Goes. Heden (Vrijdag) zijn de navolgende personen veroordeeld allen wegens dronkenschap J. De J., te Baarland en K. K. te's Gravenpolder, elk tot 3 dagen gev. - J. P te Goes tot 2 boeten van f 15 of 7 dagen gev. voor elk.— A. V., te Ellewoutsdijk tot f 15 boete of 7 dagen gev.B. B. te Middelburg, M. L. te Borssclc, C. B Van de B., te Wemeldinge en P. K. te Krabbendijke elk tot f]0 boete of 3 dagen ge<r.J. De K., te Heinkrnszand en C. S., te Kattendijke elk tot 2 boeten van f 1 of I dag gev. voor elke. Benevens B M., D. W., E. E. L., C. S., en M. De W., allen te Goes, S. De W., J. S., en 3. H., allen te Kloetiuge, J. L., te Driewegen, C. H., te Ovezaud, P. Van O. te Yerseke, M. Van G. te Cortgeue,. J. D. te We meldinge, G. M. te Kwadendarnme, M. S., te Baarland, J. O. B. te Wissekerke, J. K., te Geersdijk, 3. V., te Camperland, C. A. en M. v. d. E. beiden te Heinkenszand J. B. te 's Heer Arendskerke, J. W„ teNieuWdorp, A. B. en L. De R., beideu te Colijnsplaat, J. K., te Kapelle en J. S., te Bergen op Zoom, alleu tot f 1 boete of I dag gev. Allen in de kosten. De behandeling der bekende zaak der stu denten te Utrecht is nog eenigen tijd uitgesteld. De zaak wordt opnieuw geïnstrueerd. Door de Rotterdamsche rechtbank is dr F. L. I., te Haastrecht, vrijgesproken van het hem ten laste gelegde als zou hij door onvoorzich tigheid den dood eener vrouw veroorzaakt hebben op grond dat dit noch wettig, noch overtuigend was bewezen. Zoodra te Haastrecht het bericht daarvan ver nomen werd, waaiden uit alle woningen de vlag gen. De rederijkerskamer: At Ontluikende bloempje" bracht hem des avonds, voorafgegaan door het muziekkorps der Gousche schutterij, eene serenade. Te Heinkenszand was men verleden jaar beducht voor de opheffing van de Werkmans- vereeniging, wijl vele leden zich onttrokken. Het is echter gebleken dat die vrees ongegrond was, want ondanks de tegenspoeden heeft die vereeni- ging weder 1600 HL. steenkolen aangekocht tegen 1700 in'82. Wel bedroeg deze hoeveelheid vroeger meer dan 't dubbele, maar destijds waren de afdeelin- gen 's-Heer Arendskerke en 's-Heer Hendrikskinderen met Heinkenszand vereenigd. Donderdag middag ontstond er brand in den Rijkebuurtschen weg onder Oudvosmeer op de hoeve, Kraaienkot genaamd. De schuur, waarin eene groote hoeveelheid erwten geborgen was, brandde af. Het woonhuis, ofschoon reeds aangetast, heeft men kunnen behouden. Te Bergen op Zoom bracht de collecte voor de rampen op Java f 220.90 op. Zondag werd te Baarn even voorbij Soestdijk, een goed ter naam staand persoon door eenige onverlaten zoodanig toegetakeld, dat hij bewuste loos werd weggedragen, terwijl in het dorp aan iemand door een anderen vechtersbaas als 't ware goedsmoeds met een mes ernstige verwondingen werden toegebracht. De justitie heeft zich met deze zaken bemoeid. Donderdag middag te half 5 is de heer Lhoste, thans met zjjn grooten ballon, te Amster dam opgestegen. Twee heeren maakten de reis mede. Men kwam te 6 u. 20 m. behouden te Landsmeer, aan de overzijde van bet IJ, neer. De luchtreizigers klagen over de min aangename behandeling, welke zij aldaar moesten ondervin den, en wel van eene zijde van welke men dit het minst zou verwachten. Uit verschillende berichten, die bij ons in komen, bljjkt dat de fancy fair, die Zaterdag a. s. op het terrein der tentoonstelling te Amsterdam ten bate van de slachtoffers van Krakatau zal wor den gehouden zeer veel belooft. Ook in het pavil joen der pers wordt druk gearbeid. Aan het einde van de groote zaal is eene fraaie versierde toonbank getimmerd en voor de deuren der zijzalen komen denkelijk ook nog dergelijke inrichtingen. Om aan de eigenaardigheid van den Journalistenkring getrouw te blijven, zullen daar over dag boeken, plaat werken, photographieën, voorwerpen van kunst, postpapier enz. worden verkocht. Met de meeste bereidwilligheid heeft een groot aantal uitgevers en magazijnhouders daartoe voor werpen beschikbaar gesteld. Een internationale courant, uit vrijwillige bjj- dragen in ongeveer 23 talen, voor deze gelegenheid opzettelijk vervaardigd, zal in het paviljoen en op het terrein verkrijgbaar worden gesteld. Met opzet zijn de meeste voorwerpen zoo gekozen, dat geen booge prijzen behoeven te worden besteed. Intusscben zjjn van enkele artisten zeer te waar- deeren bijdragen ontvangen en worden nog meer dergelijke verwacht. Geheel tot de drukkunsten aanverwante vakken zullen de verkoopsters in het paviljoen der pers zich niet behoeven te bepalen. Er zullen ook letters van chocolade, quin- caillerieën en dergelijke worden aangeboden en 's avonds bloemen en champagne. Het geheel belooft een groot punt van aantrek king te zijn. Te Winschoten zjjn een paar gefailleerden een houthandelaar van Oude Pekela en een aannemer te Westerlee met een knecht in het huis van arrest opgenomen, verdacht van goederen, tot de failliete boedels behoorende, verduisterd te hebben. In het gerechtsgebouw aldaar werd eerst eene kar met buismeubelen, waaronder eene pendule die te O. Pekela, in een trommel gepakt, in den grond begraven werd gevonden, aangebracht; ver volgens kwamen er nog een paar boerenwagens met huisraad voor den dag dat bij den knecht te Westerlee in beslag werd genomen. Wjj kunnen geen melding make* van alle bekroonde inzenders op de tentoonstelling te Am sterdam die voor hunne bekroning hebben bedankt, en wij bepalen ons daarom tot enkele gevallen van bij zonderen aard. Zoo o. a. heeft de heer L. J. Lelèbre beleefdelijk bedankt voor de bekroning, op grond dat z. i. niet een enkel deskundige onder het ledental der jury aanwezig was, die de be voegdheid had om te oordeelen over het geluid en bovenal niet over de uitwerking van het geluid. Volgens het Bat. Hdbl. is de inlandsche bevolking te Batavia zeer verarmd, zoo zelfs dat ter gelegenheid van hun lebaran een doodsche stilte heerschte. Men zag bijna niets van bet ge wone geloop en gerij op zulk een feestdag, den eenigen, dien de inlanders hebben. De meesten waren niet in staat zoo voor zich als voor hun gezin nieuwe kleederen te koopen en zijn dus te huis gebleven. Warongbouders, die een voorraad beschuit en andere zaken met bet oog op het inlandsch nieuwe jaar hebben opgedaan, zijn met die artikelen blijven zitten. Deze armoede is niet het gevolg van weinig werk, maar van het wel bekende tjapdjikispel en het is zeer noodzakelijk, dat de regeering maatregelen neme dat aan de zucht tot dobbelen onder de inlanders paal en perk worde gesteld. Aan de tegenwoordigheid van geest van den algemeenen pakhuismeester te Batavia is het te danken, dat de algemeene pakhuizen met al hun schatten geen prooi van het vuur geworden zijn. Bedoelde ambtenaar, die zijn ronde door de lokalen deed, ontdekte ergens een klein kistje, waarvan de inhoud blijkbaar gelekt had. Hij onderzocht dat, door met den vinger over de vochtige plaats te wrijven, en zag tot zijne niet geringe verbazing, dat zich toen onmiddellijk een vlam ontwikkelde. De inhoud van het kistje toch was phosphor-zwavel. Zorgvuldige maatre gelen voorkwamen toen het dreigend gevaar. Bij de veldmanoeuvres van het 5° Fransche legercorps is Maandag jl. de majoor Senaux, door een kogel getroffen, dood van het paard gestort. Hij was bij eene zoogenaamde dubbele manoeuvre in 't vuur van twee tegenover elkaar staande compagniën, toen het ongeluk plaats greep. Het is uitgemaakt dat men bier met een ongeluk en geen misdadig opzet te doen heeft. De schoolmeester van Silvagy in Hongarije, en zijn zoon zijn in hechtenis genomen, omdat zij, aan het hoofd van een volksbende, het huis van den eenigen Jood der plaats plunderden. De Israëliet, die zijn leven bedreigd zag, was gevlucht. Zijn goed werd onder de plunderaars verdeeld. Den vorigen dag had de schoolmeester reeds het volk opgeruid. Wij hebben maar één Jood, en zouden wij dien niet doodslaan en plunderen zeide hij. De rechter, die ooggetuige van de plundering was, gaf de zaak aan, en de belhamels werden gevangengenomen. Te Sötjör zijn boeren aangehouden die, onder koren verborgen, een aantal goederen vervoerden, welke zij uit het huis van een Jood gestolen hadden. Zij hebben bekend. Vier zijn naar de gevangenis gebracht; een vijfde wist te ontkomen. Een tegenhanger van de leeuw van Androcles. De eigenaar van eene menagerie vertelde onlangs dat tijdens zijn verblijf in Aigerië een Fransche sergeant ook in de gelegenheid was een doorn uit den klauw van een leeuw te halen. Deze leeuw toonde zijne dankbaarheid door alle ser geants, die langer in dienst waren, te verscheu ren en zoo zijn beschermheer, zonder dat van de ancienneteitslijst moest afgeweken worden, ver hooging van rang te bezorgen. De buitengewone Siameesche ambasade, be last met het sluiten van een nieuw handels- en politiek traktaat met Frankrijk, wordt eerstdaags te Parijs verwacht. Het gezantschap bestaat uit twee en twintig mandarijnen en grootwaardigheid- bekleederstwee dier personen zijn vergezeld van hunne vrouwen. Parijsche zeden. Een Parijsche dame zegt tot hare kamermeisje dat zij een dag buiten gaat doorbrengen en de dienstbode dus van 's morgens tot 's avonds kan uitgaan. „Och mevrouw", ant woordde de dienstbode, „ik zou liever van 's avonds tot 's morgens gaan. 't Is over dag zoo warm." 15 Oct. zal te Rome de zevende algemeene vergadering voor de graadmeting van Europa plaats hebben. Daar zal ook het vraagstuk van de eenheid van meridiaan, en van de invoering van een internationalen tijd voor de spoorwegen ter sprake worden gebracht en, zoo niet tot eene beslissing, althans nader tot de beslissingen komen. De vergadering zal geene beslissingen nemen, die bindende kracht hebben, maar alleen door samen- spreking den wetenschappelijken grondslag trachten te Tinden voor éen meridiaan en éen algemeenen tijd, ten einde dezen dan langs diplomatieken weg aangenomen te krijgen. Victor Hugo heeft weder een nieuwen let terkundigen arbeid aangevangen. Het werk, dat binnen kort zal verschijnen, heeft den titel UArchipel de la Manche, 't Zal bevatten een be schrijving van de eilanden Jersey en Guernesey, zoowel van bet landschap der beide eilanden als van de bevolking en hare zeden en gewoonten, die zoo zeer afwijken van het land en de bevolking in wier nabijheid zij zich bevindt. Victor Hugo kent land en volk van nabij, want gedurende de jaren zijner ballingschap heeft hij daar, onder de bescherming der Engelsche vlag, in de onmiddel lijke nabijheid van zijn geboorteland geleefd. Central News weet te verhalen dat de keizer en de keizerin van Rusland nög herhaaldelijk nihilistische stukken in hunne vertrekken vinden. Onlangs in haar studeervertrek binnentredende trof de keizerin een kamerheer aan die bezig was om haar schrijfbureau te openen. In de verwar ring baalde deze een nihilistische proclamatie uit zijn zak, die hij op het punt stond van in die schrijftafel te leggen. Nader onderzocht werden bij hem nog meer exemplaren van zulk een ge schrift gevonden. De keizerin beval hem zich te verwijderen, waarna hjj zich in zijn kamer van het leven beroofde. 1 1 's CJravenliage. Tweede kamer. In de heden gehouden zitting is de staatsbegrooting voor 1884 aangeboden. Blijkens de rede van den minister van financiën bedragen de tekorten op de begrootingen over 1881, 1882, 1883 en 1884 samen 83 millioen, waarvan 15 millioen gedekt zijn door de jongste geldleening, zoodat nog 68 millioen ongedekt bleven met inbegrip van 20 millioen, als buiten gewoon op den dienst van 1884 geraamd, en na aftrek der vermoedelijke besparing van 2 millioen op de geraamde uitgaven, terwjjl onder de mid delenwet, die 3 millioen hooger dan in 1883 is, ongeveer dat bedrag voorkomt wegens het vervallen waarborgkapitaal van den spoorweg Rotterdam Munster. Inmiddels eene vlottende schuld ad 29 millioen creëerende, wil de minister tegen het voorjaar eene leening van hoogstens 50 millioen voorstellen. Het normaal tekort op den gewonen staatsdienst op 7 millioen rekenende, wil hij verder tot dat bedrag achtereenvolgens nieuwe belastingen voorstellen, waarvan voor 1884 gerekend wordt op 3 millioen. Voor den Rotterdamschen waterweg worden 2§, voor het Merwedekanaal 3 en voor spoorwegen 12 millioen aangevraagd op de nieuwe begrooting, die in het geheel 143% millioen in uitgaaf en 113^ millioen in ontvang bedraagt. Verder is ingekomen de spoorweg-begrooting voor 1884 Maandag zal het debat plaats hebben over het adres van antwoord op de troonrede. Het con cept moet volstrekt kleurloos en absoluut neutraal wezen. Moiigkong. De „Zwartvlaggen" hebben eene Fransche positie in Tonkin aangevallende Franschen leden eene nederlaag. Generaal Bouët keert dadelijk naar Frankrijk terug om de on houdbaarheid der positie der Franschen aan te toonen. Gisteren werd, ten overstaan van den notaris D. Verhulst, alhier in het openbaar te koop aan geboden: Een winkelhuis en erf in de Vlissing- sche straat, wijk K nommer 58, genaamd het Vliegende paard. Het is verkocht voor 1960. 21 September, des morgens te 8 uren. VerwachtZW. wind en goed weder. Th er mornet e rs tand te Middelburg. 20 Sept. *8 avond» 11 uren 61 gr. 21 h *8 morgens 8 ureD 60 gr. middag» 1 uur 62 gr. *8 avonds 5 uren 60 gr. F. Het Fransche ministerie om weer met de Tonking-quaestie te beginnen schijnt zeer weinig lust te gevoelen om de kamers vóór den officieel daartoe aangewezen tijd bijeen te roepen. De premier wensebt eerst de quaestie met China op gelost te hebben, en acht het onnoodig om daar voor de volksvertegenwoordigers naar Parijs te laten komen. Het kabinet weet zelf voldoende meent het wat er gedaan moet worden. Nu had er gisteren eene bijeenkomst plaats van een dertigtal afgevaardigden der uiterste linker zijde, waarin de noodzakelijkheid van onmiddellijke bijeenroeping der kamers werd betoogd, omdat men dan opheldering van de regeering zou kunnen vragen. Eene commissie zou in een manifest aan den president-minister van dat verlangen blijk geven, maar of de regeering daarin aanleiding vinden zou om van baar plan af te wijken valt met grond te betwijfelen. Het is voor baar trou wens ook veel aangenamer om met eene afgedane zaak voor de kamer te verschijnen, terwijl boven dien door het openlijk bespreken van de quaestie in de vertegenwoordiging het voeren van onder handelingen wordt bemoeielijkt. Het is meer gebeurd dat de kamerleden niet juist wisten te spreken of te zwijgen en daardoor den toestand zeer bedierven. En Frankrijk's troepen verkeeren op dit oogen blik te Tonking niet in een voordeelige positie. Zoolang geen versterking komt is het onmogeljjk om de verworven stelling te handhaven. Maar daartegenover staat dat ook China zich niet sterk gevoelt. De Chineesche regeering is niet krachtigde dynastie wordt slechts te Pekin geduld maar bij de Zuid-Chineezen vindt zij geen steun. Een oorlogsverklaring zou eene omwente ling kunnen doen uitbreken. China's kracht schuilt weer voornamelijk in dezelfde macht die Turkije nog doet levenonderlinge jalouzie der mogend heden. Rusland noch Engeland zullen gedoogen dat Erankrjjk ingeval van oorlog in China door- dringe, maar het vuur, dat in den boezem van bet Chineesche volk smeult, de haat tegen de be staande regeering maakt het gevaarlijk een deel van het volk te wapenen. Het mocht die wapens eens keeren tegen de dynastie. Het is dus aan beide zijden een moeielijke quaestie om bij de onderhandelingen tusschen - allerlei klippen door te zeilen. Morgen houdt het Fransche ministerie weer een bijeenkomst om deze netelige zaak te bespreken, terwijl er tot heden geen nadere berichten uit Tonking zijn. Eindelijk schijnt er omtrent de samenkomst tusschen den czaar en keizer Wilhelm iets zekers bepaald zijn. De Berlijnsche bladen melden dat Rusland's keizer den 3en October Kopenhagen zal verlaten en drie dagen te Stettin zal vertoeven, waar de Duitsche keizer, vergezeld van den kroon prins en diens gemalin, hem zal ontmoeten. Tusschen Duitsehland en Oostenrijk is thans het verbond definitief te Salzburg gesloten. Bij dit verbond nu kunnen zich andere staten aan sluiten maar zonder eenige aanspraak te mogen maken op dezelfde rechten en denzelfden rang. Italië schijnt daarin nog niet te zijn opgenomen de keizer van Oostenrijk was er niet voor. Wan neer een der twee partijen eens oorlog met Rus land of Frankrjjk mocht krijgen, zal de andere bondgenoot zich neutraal houden. De Hongaarsehe minister-president heeft nu als verzoeningsmiddel tegenover de Croaten voorge steld om de opschriften op de wapenborden in het Hongaarsch te laten vervallen, terwijl op een afzonderlijk bord in de Croatische taal de

Middelburgsche Courant | 1883 | | pagina 2