BUITENLAND. VrtooDiipn 61 TerpsMiip in Zeeland. Laatste Berichten Gemengde Berichten. Ingezonden Stukken. Scheepvaartberichten. Handelsberichten. Weerkundige waarnemingen. Burgerlijke stand. Verkoopingen en aanbestedingen. Algemeen Overzicht. Antwoord aan O., door P. Q. Graanmarkten, enz. Prijzen van Effecten. ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff - in garnizoen, is voor 3 jaren gedetacheerd bij het West-Indische leger. Het leggen van de hoofdbuizen der water leiding te Vlissingen is reeds tot het dok gevorderd. Bij de werkzaamheden aan den spuiboezem had een werkmam, bezig met loshakken van den grond, het ongeluk een ander man eene diepe wond aan het hoofd toe te brengen, die echter niet gevaar lijk ia. Dezer dagen werd uit Heinkenszand gemeld, dat daar, op eene bevolking van nog geen 1700 zielen, 9 menschen boven de 80 jaren oud waren. Aanmerkelijk grooter is dat getal te Domburg, nl. 13 op eene bevolking van iets meer dan 900 zielen. De oudste bewoonster hoopt morgen, 18 dezer, haar 90stej' jaardag te vieren. Toen Zaturdag te Nisse een arbeider met een wagen aardappelen huiswaarts reed, geraakte zijn vierjarig kind, dat naast den wagen liep te spelen, onder de achterwielen en werd zoodanig overreden, dat het twee uren later overleed. Men stelle zich den toestand van den beklagenswaar- digen vader voor Ofschoon men eenigen tijd geleden berichtte, dat het mosselzaad zeer schaars gevallen was, blijkt nu toch evenwel dat op het plaatje van Zou- telande bij den Deurloo, eene zoo groote hoeveel heid gevallen is, dat er reeds duizenden tonnen van afgehaald zijn. Zoowel de visschers van Arne- muiden, Philippine als Tholen, hebben daarvan een ■ruim gebruik gemaakt. Men beweert dat daar nimmer mosselzaad gehaald is. Het prachtige weer heeft in dezen veel medegewerkt, want bij minder goed weer, zou die plaats voor de gewone mosselschippers niet te bereiken zijn geweest, aangezien de zee daar zeer gevaarlijk is. Het zaad werd verkocht a 2.— per ton. Men mag dit wel eene belangrjjke zaak noemen, wjjl in het buitenland de handel in mosselen uit Zeeland zeer groot en het vooruitzicht daaromtrent zeer slecht is. Naar aanleiding van het in ons vorig nommer voorkomende over de werkmansvereenigingen in Zuid-Beveland, tot aanschaffing van steenkolen, meldt men ons als voorbeeld van het groote voor deel dier coöperatie, dat in Kwadendamme, ge meente Hoedekenskerke, 7 jaren geleden zulk eene vereeniging werd opgericht. Sedert 3 jaren hebben zich ettelijke arbeiders uit Hoedekenskerke daarbij aangesloten. Waren vroeger de kolen hoog in prjjs, verleden jaar hebben de leden ze voor 52 ct., thans voor 54 ct. per H.L. vrij op den wagen gehad, terwijl de qualiteit der kolen bovendien uitstekend is. Vroeger kostten zij bij de handelaars 80 ct. en hooger. Zelfs niet-leden profiteeren van de vereeniging, daar de kolen thans bij de koop lieden voor 65 ct. a contant en 70 a 75 ct. op krediet te bekomen zijn. Voor de Vereeniging bestond, werden door alle arbeiders hunne be- noodigde kolen op krediet gekocht, zoodat ze reeds verbruikt waren als ze nog betaald moesten worden. Een en ander doet ook duidelijk andere voor- deelen der coöperatie dan financieele in het oog springen. Bij de wedrennen te Clingendaal stond eene tal rijke massa menschen op de duinen, tot den domein grond behoorende, rustig en in volmaakte orde de wedloopen te aanschouwen, toen een detachement huzaren, ongeveer 40 man, op hen kwam aan rennen en de kómmandant op niet beleefde wjjze eischte dat zij zich zouden verwijderen. Eenigen protesteerden, omdat zij meenden volkomen recht te hebben op dat terrein te staan, waarop de kómmandant den manschappen bevel gaf met getrokken sabel erop in te gaan. Het Vaderland laat zich krachtig uit over deze gewelddadige en brutale handelwijze. Over het geheel werden de wedrennen minder druk dan het vorige jaar bezocht. Het nieuwtje zal er afgaan en voor ons volk zullen dergelijke wedrennen nooit worden wat de Derby- wedrennen voor de Engelschen zijn. De vorige week bezocht de hertog van Peck, de schoonbroeder der koningin van Engeland, de tentoonstelling te Amsterdam. Te Kralingen kwamen twee mannen bij de politie aangeven dat een kameraad een lakensche jas van een hunner had gestolen. Bij onderzoek bleek dat alle drie iets te verrekenen hadden met de justitie, daar zij gepoogd hadden, door middel van een valschen brief, een industrieel in die gemeente op te lichten. De beide aanklagers werden inge rekend en de derde persoon wordt door de politie gezocht. Te 's Gravenhage zal een weldadigheidsfeest Clingendaal-Krakatau gevierd worden. Voor ver schillende wedrennen, harddraverijen en wedstrij den in het schoontijden zijn prijzen uitgeloofd. De bruto-opbrengst is voor de slachtoffers op Java bestemd. Door de Ned. Handelmaatschappij is wêer ƒ25.000, in het geheel nu ƒ111.000, overgemaakt aan de plaatselijke commissie te Batavia. De Billiton-maatschappij schonk 5000. Bij een landbouwer te Ruitenbroek vond men onlangs op zekeren morgen een paard dood in den stal liggende oorzaak kon men niet gissen. Thans blijkt dat zich een wespennest in de on middellijke nabijheid van die plaats van denstal bevindt, waar het paard altijd stond, en vermoedt uien dat het dier een of meer aanvallen van die insecten gehad heeft. Gisteren is te Antwerpen de laatste eer aan 't stoffelijk overschot van Vlaanderens vruchtbaren schrjjver, Hendrik Conscience, bewezen. De tocht door de straten der Schelde-stad maakte den indruk alsof het lijk van een oorlogsheld, in plaats van dat van een held van de pen werd ten grave gebracht. Ontelbare kransen be dekten de lijkkist, ontelbare gezelschappen en hoogwaardigheids-bekleeders volgden den stoet. Aan de groeve voerde onder meer ook Antwer- pens burgemeester, Leopold De Waal, het woord. Op nieuw bleek het „De taal is gansch het volk" bewaarheid, want een onafzienbare menigte nam deel aan de aan de nagedachtenis van den Vlaam- schen schrijver gebrachte hulde. Een congres, waar geen woord gesproken en toch veel behandeld werd, is laatstelijk in Lyric Hall te New-York gehouden, nl. de Nationale conventie van doofstommen. Meer dan 500 gede legeerden uit alle deelen der vereenigde staten waren opgekomen. Behandeld werden onderwerpen als: de maatschappelijke positie van de doofstom men de doofstommen en de politieklevens verzekering van de doofstommen, enz. De gebaren der redenaars waren levendig; de toehoorders antwoordden door handgeklap en voetgetrappel Overigens was het gedurende de beraadslagingen uiterst stil. Avondwandelingen zjja te Ravenna niet van gevaar ontbloot. Verleden week werden drie per sonen op éen dag door gemaskerde bandieten aan gevallen en van hetgeen zij bij zich hadden beroofd; een der aangevallenen schoot er zelfs het leven bij in. Onder de aangeranden was een markies, dien 100 lire ontroofd werden en die nog een uitbrander toekreeg; na hem mishandeld te hebben, zei een der roovers: »het is toch een ware schande voor een heer als gij zoo weinig geld bij zich te hebben," waarop de aanvallers zich uit de voeten maakten. In 1884 zal te Kharkou (Rusland) eene in ternationale tentoonstelling van schapen worden gehouden. Wie daaraan wil deelnemen wende zich tot het tentoonstellings-comité aldaar. Er solliciteeren 3000 personen naar de be trekking van beul in Engeland. Te Ealing, bij Londen,overleed, 74 jaar oud, admiraal Richard Collinson, die in 1850 de tot opsporing van Franklin gezonden expeditie kommandeerde en bij zijn terugkeer van het kon. geographisch genootschap de medalje ontving voor zijn onderzoekingen in de Poolzeeën. Uit Dantzig wordt berichtBij het station Marienburg is de trein van Illowo gederailleerd de locomotief sloeg om. Een aantal passagiers werd licht gewondde trein reed langzaam anders had men zeker grootere ongelukken te betreuren gehad. Het gerechtshof voor koophandel te Parijs heeftVrij dag uitspraak gedaan in het proces, door den syndicus ingesteld tegen de gefailleerde „Union Générale". Bij dat vonnis worden de drie laatste uitgiften tot kapitaalsvergrooting nietig ver klaard, en worden de administrateurs ver oordeeld tot betaling van 20 millioen fr. De com missarissen zullen 1.500.000 fr. inoeten betalen. Verworpen is het verzoek van den syndicus om de Maatschappij als opgeheven te verklaren. Onverwacht en onaangenaam be scheid. De koningin van Italië is een groote kindervriendin en gaat zelden uit, zonder van tijd tot tijd stil te staan en met eenige van hare onderdaantjes, in het bijzonder met kleine meisjes te praten. Vroeger vroeg zij zoo'n kindje, dat haar aantrok, meestal»Wat is je vader, kindlief Sedert echter een trotsche kleine, van 7 jaar haar ten antwoord gaf: „Mijn vader is een republikein," onthoudt haar majesteit zich zorgvuldig van die vraag te doen. Datum. Plaats. 18 Sept. Goes, 19 0.-&W.-3oub. 20 - Middelburg, 20/27» Yianen, 21 0.-&W. Soub. 28 Sluis, 5 Oct. Middelburg, 8 Goes, Voorwerpen. Paarden enz., Meubels, Winkelhuis enz., Jachtrechten, Inventaris Koffie huis enz., Hofstede enz., Werkhout, Hofstede enz., Informatiën. Liebert. Loeff. Verhulst. Outv. reg. en dom. De Wolff. Koksma. Verhulst. Liebert. 17 September, des morgens te 8 uren. Verwacht: goed weder. Thermometerstand te Middelbarg. 16 Sept. '«avonds 11 uren 57 gr. 17 9 'smorgens 8 uren 60 gr. '«middags 1 unr 68 gr- avonds 5 uren 64 gr. F. Van 9 tot 16 September. Middelburg. OndertrouwdO. P. N. Obbes, jm. 37 j. met J. G. Reuse, 43 j. P. Van Son, jm. 26 j. met A. F. Westendorf, wede 24 j. P. Jon- gepier, jm. 37 j. met N. Sanders, jd. 32 j. Bevallen: J. Flipse, geb. De Vlieger, z. M. A. Botting, geb. Flipse, d. L. Weijmar, geb. Van Daelen, d. W. Krijger, geb. Trielier, d. L. J. Steendam, geb. Meulenberg, d. Overleden C. H. Koets, d. 4 j. J. M. De Raadt, d. 5 w. E. Witte, d. 1 m. M. Makkers, wede van C. Van Riet, 78 j. C. J. Corstanje, ongeh. z. 26 j. Van 8 tot 15 September. Vlissingen. BevallenJ. C. De Vries, geb. Muller, z. H. C. F. Braekx, geb. Vanhuisse, z. M. C. Schout, geb. Sinke, d. A. Van Rijswijk, geb. Van Ginderen, z. S. Dorleijn, geb. Van Hoeve, z. M. J. Gillissen, geb. Pieterse, z. (levenl.) J. C. Van Noppen, geb. Rotteveel, d. Overleden: N. Fransman, ongeb. d. 78 j. C. M. Jasperse, z. 4 m. A. Dattin, z. 2 m. M. J. Staal, d. 4 j. A. Van de Sande, wedr van A. D. Harder, 76 j. J. D. Antbeunissen, d. 3 m. H. L. T. D'Jong, d. 22 d. M. Stroo, vrouw van J. B. Vermeulen, 62 j. Goes. BevallenA. Zandee, geb. Geense, z. W. Verrijzer, geb. Holleman, d. S. Kujjper, geb. Zoutewelle, z. Overleden: C. E. Van de Velde, d. 1 m. Zierikzee. BeTallen: K. Sies, geb. Tuijnman. d. J. Sevenhuijsen, geb. Schulink, d. M. E. Franke, geb. Van de Stolpe, d. K. J. Van der Valk, geb. De Glopper, z. (tweel.) OverledenP. J. Rinkier, vrouw van A. Van Bloppoel, 40 j. Voor de levering van het benoodigde brood voor de gestichten, onder beheer van het bestuur dei- Godshuizen, gedurende het 4" kwartaal 1883, is het minst ingeschreven door de Middelburgsche Broodfabriek voor ll'0/j0o cent per kilogram. Vrijdag werd te Wolfaartsdijkten over staan van den notaris Pilaar te Goesin het openbaar te koop aangeboden een hofstede groot 25.77.16 c. a, Verkocht in perceelen aan verschil lende personen gemiddeld voor 1050 per hectare. De 4.12,50 centiaren bouwland in Mool- blok als boven voor 1260 per hectare. 's Gfravenltage. De zitting der vereenigde kamers der staten-general, werd heden op de ge bruikelijke wijze, volgens het vastgesteld program ma, geopend. Tweede Kamer. De kamer benoemde heden twee commissiën tot onderzoek der geloofs brieven. Morgen zullen die rapport uitbrengen en zal de nominatie voor het presidentschap worden opgemaakt. 's Gravenhage. Heden is het internati onaal congres tegen de prostitutie in de Trèveszaal geopend. Baron A. Schimmelpenninck Van der Oije richtte een welkomstgroet tot de voorstanders dier heilige zaak op Neêrlands bodem, de bakermat van gewichtige, werkelijk liberale beginselen. Het congres rust op een wezenlijk zedelijken en gods- dienstigen grondslag. Professor De Laveleije aanvaardde daarop het presidium met eene uitvoerige rede, waarin hij de prostitutie uit een zedelijk oogpunt besprak. Vooral door den steun op het zedelijkheidsgevoel zal eene ellendige instelling kunnen vernietigd worden, welke het verbond bestrijdt. De gewettigde prostitutie zal vallen gelijk de slavernij, onder eenstemmige afkeuring der beschaafde volkeren. Behalve Engeland wordt zij elders reeds met succes bekampt. Onze eeuw zal niet gedoogen dat de staat medeplichtig zij aan zedeloosheid. Van wege den heer|Domela Nieuwenhuis was tegen heden tijdens de openings-plechtigheid der staten-generaal een soort demonstratie voor he algemeen stemrecht op touw gezet. De orde bleef volkomen ongestoord. Later had eene vergadering van socialisten plaats die pompeus was aange kondigd en waarheen de werklieden met groepen heentrokken. Kopenhagen. De Engelsche minister Gladstone, die een zeereis maakt, kwam alhier aan en werd aan den koninklijken tafel genoodigd. De stad Kirkwall (Schotland) bood hem en den dichter Tennyson, die hem vergezelde, het eere burgerschap aan. ïjontteu. De Chineesche gezant Tseng is weder naar Parijs vertrokken. Hij had bij lord Granville eene ontmoeting met den Franschen gezant Waddington. De intrigues van Rusland in Bulgarije en de Tonking-quaestie zijn thans de hoofdschotels van het politiek menu, dat hun, die gaarne zich aan dergelijke spijs te goed doen, wordt aangeboden. Het Journal de St. Petersbourg levert over de eerste quaestie eene beschouwing. Het blad wjjst erop dat Rusland zich groote opofferingen heeft getroost om Bulgarije te hervormen en dat het groot belang heeft bij het bestaan van dat rijk. Zoolang prins Alexander zich gewillig aan Rusland's eischen onderwierp, was er geen vrees voor ondermijning van het Russische gezag, maar nu de vorst, onder invloed wellicht van Oosten rijk en Duitschland, de stoutheid had de Russische elementen uit zijn ministerie te verwijderen, moest er krachtig gehandeld worden. Dit is dan ook geschied. De prins werd gedwongen zijne ministers terug te nemen hem werd een ultimatum gesteld, waaraan hij zich onderwierp, maar die houding heeft hem bij zijn volk niet bemind gemaakt. Deze ongunstige stemming jegens den vorst bood gevaar aan voor het bestaan van Bulgarije en Rusland bewees een dienst aan den vrede in het Oosten door zich te doen gelden. Het ver wonderlijkst bij deze ganscbe geschiedenis is voor ons echter dat de liberale leider Zankoff met zjjne geheele partij de Russische politiek steunt. Het officieele blad de Nordd. Allgem. Zeitung bevatte, wat met het oog op bovenstaande quaestie wel de aandacht verdient, dezer dagen een zeer vriendschappelijk artikel jegens Rusland. Zoowel in Berlijn, als in Weenen en in Italië is er slechts een wensch en wel om met Rusland op goeden voet te leven. Geen der drie mogendheden heeft er belang bij éen oorlog met den grooten Rus uit le lokken. Niemand heeft iets van hem te eischen of zich over hem te beklagen. Dat de stemming zeer vredelievend is bewijst, volgens het blad, de toost die door den keizer van Oostenrijk op den czaar van Rusland werd uitgebracht. Het is, ook uit een telegram in ons vorig nom mer, gebleken dat de berichten van Engelschen oorsprong omtrent nederlagen, door de Franschen geleden in den strijd met de Zwartvlaggen, onjuist waren. De Fransche troepen behaalden de over winning. Volgens den Londenschen Standard ontstond het jongste oproer te Canton naar aanleiding van een twist tusschen een Portugees en een Chinees, waarbij laatstgenoemde te water raakte en ver dronk. De Portugees vluchtte toen aan boord van de Hankowen toen koelde het gepeupel zijne woede aan de eigendommen der maatschappjj. Een aanval op het Britsch consulaat mislukte. De Chineesche autoriteiten deden in den aanvang niets om het oproer te keeren. Eerst toen de vreemdelingen zeiven hunne verdediging ter hand namen en eenige aanvallers neerschoten, werd men wakker en bezetten Chineesche troepen de vreem- delingenwijk. Nog altijd spreekt men van de bemiddeling door Engeland aan te biedende regeering is gereed om dit aanbod te doen, maar er schijnen nog redenen te wezen die haar voorloopig huive rig maken om daarmee voor den dag te komen. Men verzekert dat bij de hervatting der werk zaamheden door de Fransche kamers een voorstel tot grondwets herziening zal worden gedaan door een der leden van de uiterste linkerzijde. In Croatië is de toestand veel gunstiger. De Italiaansche bladen houden zich nog voort durend bezig met de positie die Italië inneemt in het verbond met Oostenrijk en Duitschland. Natuurlijk beweren zij dat de Italiaansche staats lieden alles hebben bedongen wat met de waardig heid van den staat overeenkomt. Maar zij vertellen niets nieuws, na al hetgeen wij daaromtrent reeds meedeelden. Veel wordt bewezen dat toch in den grond niet waar ia, En veel is eeuwig waar, ofschoon 't bewijs niet daar ia. De Genestet's Leekedichtjes, Vlissingen, 16 Sept. Binnengekomen het Engelsch stoomschip Ivy Holme, gezagv. Williams, van Workington, geladen met materieel voor den tramdienst VlissingenMiddelburg. Het Engelsche stoomschip Egret, van Liverpool naar Antwerpen, is heden morgen bewesten deze gemeente door zware mist omhoog gevaren en, na 5 uur te hebben gezeten, zonder hulp vlot gekomen en opgevaren naar de bestemming. Rotterdam, 17 Sept. De aanvoeren waren kleiner. Haver 20 cent lagerbruine boonen alleen met ruimer aanvoer ƒ1 lager; overigens onveranderd. Amsterdam, 17 Sept. Raapolie op 6 weken 41 Lijnolie 21. Amsterdam. 15 IEN. 21/2 pet. 8 4 H 4 4 0 21/2 3 17 Sept. Sept. 651/2 651/2 78 771/2 lOOS/is 100is/1# lOU/s 1007/8 99i4 996/ig Oostenrijk. dito dito dito dito 8 U4 8 U/2 655/jg - 055/g 653/4 8513/2J 1869 1876 1876. 1877. 1876. 1865 1375 5215/16 907/8 5511/26 75 961, li- öIAATSLEENING Nederland. Cert. N. W. Sch, dito dito dito dito dito dito dito Obl. 1878 1000. dito dito 1883 België. Obligatien- Frankrijk. Origin. Insch. Hongarije. Obl. Leening 1867 120 dito Goudleening dito dito fl. 500 Italië. Cert. Adm. Amsterd. Obl. Mei-Nov. Febr.-Aug. Jan.-Juli April-Oct. dito Goud Polen. Obl. Schatkist 1844 Portugal. Obl. Btl. 1853/80. dito dito 1881 Rusland. Obl. Hope C. 1798/1815 Cert. Inschr. 6e Serie 1854. dito dito 6e 11 1855. Obligatien 1862 dito 1864 1000 dito 1864 100 dito 1877 dito dito Oostersche le serie. dito dito 2e dito dito 3e h dito 1872 geeon. dito dito 1873 geeon. dito dito 1850 le Leening dito dito 1860 2e Leening dito dito 1875 gecons. dito dito 1880 gecons. dito Cert. Hope Co. 1840 dito 2e, 3e, 4e Leen. 1842 44. Obligatie-Leening 1867/69 dito dito 1859. Cert. van Bank-Assign Spanje. Obl .Buit. 1867/75. dito dito 1876 dito Perpetueele dito Binnenl.5000-1000 Turkije. Obl. Alg. Sch. 1865. dito geregistreerde. dito dito Egypte. Obl. Leening dito dito Vereen. Staten Obl. dito dito Brazilië. Obl. Londen ditc Leening dito 1863 100 industrieels en financieele ondernemingen. KFederl. Afr. Hand.-V. aand. pot. 158 5 5 6 5 5 5 5 5 4 4 3 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 4-/2 41/2 41/j 4 4 4 4 3 6 - U/4 2 4 U/4 5 6 4 5 4 41/2 5 5 41/j 8OI/4 5215/ig 907/s 98 557/1, 781/8 9BS/g 921/g 549/16 869/1, 861/a 853/4 787/s 687/u 779/1, - 68 38 541/2 541/, 103/g I 191'g 193/, BI/, 70 92 545/o 5«/4 86I/2 863/e 921/2 95/l6 1 Ofil/2 1001/2 - 1003/s Ned. Hand.-Maatsch. aand. rescontre5 9 10ö3/lf 1063/4 Ned. Ind. Handelb. Aand. 9 1091/3 Stoomvaartm. Java Obl 9 9 9 f Duitschland. Cert. Rijksbank Adm. Amsterdam n Oostenrijk. Aand. O. II. B. SPOORWEGLEENINGKN. Nederland. Hol!. TJz. Spw. Obl. 18715 r 100 dito Maats, tot Explpitatie van Staats-Spw. Aand 9 Ned. Cent. Spw. Aand. f 250. 401/i *0l/8 dito gestemp. Obl. 50 67®/8 67 l/a Ned. Ind. Spoorw. Aand. V 15+7/s Ned. Rijn.Spw. volgef. Aand. F 1191/4 N.-Brab. Boxt. Obl. gestemp. 1875/80 6+7/8 5411/16 Zuid Ooster sp. Obl5 Hongarije. Theiss. Spoorw. f n 851/4 853/g Italië. Victor Em. sp. Obl. 8 9 Zuid-Ital. Spw. Obl8 9 523/8 528/g Oostenrijk. F. O. Sp. Obl 3 741/4 Polen. Wars.-Brom. Aand. 4 V Warsclmn-Weenen dito. 071/a 877/s Rusland. Gr. Sp. Maats. Aand. 5 119 1193/8 697/g dito Hypoth. Obligatiën 4-1/j 895/g dito dito dito4 9 821/2 Baltische Spoorweg Aand. 3 1* 507/8 Chark-Azow Oblig. 100. 5 1» 871/4 Jelez-GriaBi dito5 t 88 Jelez-Orel dito f 1000 5 Kursk.-Ch.-Az. Obl. £100. 5 Loaowo-Sewastopol 1000. 5 8034 Morsehansk-Sysran. Aand. 6 e 60 593/8 Mosk.-Jarolslaw Obl. 100. 5 99S/4 Mosk.-Kursk dito dito 8 IO2I/4 1021/8 Mosk.-Smol. dito dito 5 89 Orel-Vitebsk Obl. dito 5 863/4 887/8 Poti-Tiflis dito 1000. 5 Ria8ebk.-"Wiasm. Aand 5 1» 581/3 583/4 Zuid West Spoorw.-Maats. 5 551/2 551/2 Amerika. Cent. Pao. Obl. 8 dito California Oregon dito. 8 ir 152 Chic. N.- W. Cert. Aand. 1511/2 dito dito le hyp. Cert 1000 7 1183/4 dito Mad. Ext. Obl7 f 121 1201/2

Middelburgsche Courant | 1883 | | pagina 3